Complete Results

CLASS 5A BOYS  

TEAM RESULTS
1. Flower Mound Marcus, 104
2. Edmond Memorial, Okla., 126
3. Keller (Gold), 150
4. Coppell, 154
5. Fort Worth Nolan, 192
6. Rockwall, 222
7. Jesuit, 224
8. Plano West, 229
9. El Paso Montwood, 292
10. Grapevine, 311
11. Southlake Carroll, 397
12. Mansfield, 398
13. Plano East, 416
14. Amarillo, 437
15. Arlington, 442
16. Keller (Blue), 453
17. Tyler Lee, 459
18. McKinney, 462
19. Arlington Sam Houston, 466
20. Colleyville Heritage, 496
21. Saginaw Boswell (A), 515
22. Haltom, 523
23. Carrollton Creekview, 558
24. Lewisville, 648
25. The Colony, 656
26. Samuell, 756
27. Saginaw Boswell (B), 802


TOP INDIVIDUAL RESULTS
1. Jake Morse, Arlington, 14:55
2. Conor Gillen, Nolan, 14:57
3. Michael Schwartz, Keller, 14:58
4. Jonathan Serrell, Plano West, 15:07
5. Marcus Shumate, Edmond, 15:27
6. James Bolstad, Plano East, 15:31
7. Kevin Miller, Marcus, 15:32
8. Josh Smith, Keller, 15:33
9. Tyler Chapman, Marcus, 15:39
10. Tyler Schmiedeberg, Edmond, 15:40


CLASS 5A GIRLS


TEAM RESULTS
1. Highland Park, 88
2. Southlake Carroll, 97
3. Coppell, 102
4. Plano West, 120
5. Flower Mound Marcus, 136
6. El Paso Montwood, 175
7. Ursuline, 176
8. Keller (Blue), 220
9. Amarillo, 228
10. Grapevine, 265
11. McKinney, 349
12. Lewisville, 391
13. Mansfield, 396
14. Fort Worth Nolan, 435
15. North Hopkins, 442
16. Plano East, 487
17. Keller (Gold), 491
18. Garland Naaman Forest, 522
19. Carrollton Creekview, 539
20. Arlington, 552
21. Arlington Sam Houston, 561
22. Fort Worth Paschal, 727


TOP INDIVIDUAL RESULTS
1. Monique Ortega, Montwood, 11:40
2. Carolyn Quebe, Plano West, 11:45
3. Lyndsy Bedell, Plano West, 11:51
4. Tara Gruber, Marcus, 11:52
5. Hassie Sutton, Keller, 11:58
6. Erin Bedell, Plano West, 12:03
7. Cassi Pearson, Carroll, 12:04
8. Sabina Pjetrovic, Coppell, 12:05
9. Kristi Cook, Marcus, 12:06
10. Christina Munoz, Montwood, 12:07


CLASS 4A-3A BOYS


TEAM RESULTS
1. Hereford, 57
2. Mesquite Poteet, 119
3. Richland, 133
4. Bishop McGuinness, Okla., 144
5. Wolfforth Frenship, 188
6. Decatur (Blue), 204
7. Hebron, 223
8. Frisco, 237
9. Arlington Grace Prep, 266
10. North Lamar, 271
11. Sherman, 320
12. Cleburne, 332
13. Plainview, 357
14. St. Mark's, 358
15. Birdville, 455
16. Liberty Christian, 487
17. Justin Northwest, 515
18. Sanger, 517
19. Little Elm, 538
20. Joshua, 541
21. McKinney North, 544
22. Lake Dallas, 557
23. Decatur (White), 669
24. Pilot Point, 698
25. Van Alstyne, 701
26. Trinity Christian, 701
27. Gainesville, 853


TOP INDIVIDUAL RESULTS
1. Josh Hawkins, Frenship, 15:54
2. Liston Davis, North Lamar, 16:04
3. Chase Snowden, Frenship, 16:16
4. Jesus Huerta, Hereford, 16:22
5. Apollo Sample, Poteet, 16:26
6. Jeremy Blakely, Hereford, 16:28
7. Daniel LaCaba, Grace, 16:31
8. Matt Lemay, Richland, 16:41
9. Trent Gary, Frenship, 16:41
10. Raymond Carillo, Hereford, 16:43


CLASS 4A-3A GIRLS


TEAM RESULTS
1. Plainview, 108
2. Celina (Orange), 124
3. Frisco (B), 128
4. Bishop McGuinness, Okla., 165
5. Highland Park, 168
6. Hebron, 192
7. Richland, 219
8. Hereford, 297
9. Justin Northwest, 333
10. Joshua, 339
11. Mabank, 356
12. Gainesville (Red), 374
13. Wolfforth Frenship, 377
14. Little Elm, 383
15. Decatur, 408
16. Trinity Christian, 414
17. Birdville, 441
18. Lake Dallas, 466
19. Liberty Christian, 467
20. Pilot Point, 548
21. Sanger, 556
22. North Lamar, 558
23. Carrollton Christian, 616
24. Gainesville (White), 781


TOP INDIVIDUAL RESULTS
1. Mary Shelton, Frisco, 12:12
2. Brittney Imig, Joshua, 12:20
3. Stephanie Merlyn, Plainview, 12:20
4. Tia Martinez, Hebron, 12:23
5. Ruth Camacho, Celina, 12:37
6. Candice Crawford, TCA, 12:42
7. Brittany Calender, Plainview, 12:44
8. Lynsi Romano, Hebron, 12:45
9. Beth Skaggs, Celina, 12:46
10. Chelsea Bradford, Frisco, 12:37


CLASS 2A-A BOYS


TEAM RESULTS
1. Lindsay, 51
2. Bland, 67
3. Krum (Blue), 73
4. Faith, 159
5. Krum (White), 168
6. Avery, 197
7. Valley View, 213
8. Anna, 215


TOP INDIVIDUAL RESULTS
1. Michael Hanson, Faith, 16:48
2. Logan Bowman, Krum, 17:03
3. Jesse Patterson, Krum, 17:31
4. Michael Underwood, ERA, 17:40
5. Mitch Creed, Lindsay, 17:56
6. Wade Martin, Anna, 18:07
7. Erik Sandberg, Bland, 18:22
8. Mitchell Ward, Lindsay, 18:29
9. Kyle Endres, Lindsay, 18:54
10. Pat Zimmerer, Lindsay, 18:58


CLASS 2A-A GIRLS

TEAM RESULTS
1. Krum (Blue), 21
2. Muenster, 79
3. Lindsay, 111
4. Valley View, 208
5. Anna, 224


TOP INDIVIDUAL RESULTS
1. Cordie Thomas, Krum, 13:00
2. Brittany Breedlove, Gunter, 13:14
3. Courtney Bullock, Krum, 13:22
4. Valerie Pierce, Krum, 13:42
5. Katelyn Herd, Krum, 13:43
6. JoAnna Felderhoff, Muenster, 13:47
7. Megan Clark, Bland, 13:49
9. Jenna Felderhoff, Muenster, 13:57 10. Lindsey Thomas, Chico, 14:04