Alpine Fightin' Buck Relays

Alpine, TX
Hosted by Alpine

Complete Results

Boys
100 Meters  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	12	Oscar Baeza		10.65h	Presidio
2.	11	Joel Hernandez		11.28h	Alpine
3.	12	Elvis Tarango		11.37h	Valentine
4.	12	Jose Baeza		11.50h	Van Horn
5.	11	Jesus Silvas		11.52h	Alpine
6.	11	Kyle Garcia		11.62h	Balmorhea
 
100 Meters  Junior Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	11	Brandon Victorino		11.86h	Alpine
2.	-	Eithan Arenivas		12.11h PR	Pecos
3.	9	Rey Garcia		12.31h PR	Crane
4.	9	Adrien Whitby		12.52h	Ozona
5.	10	Kobe Mendoza		12.55h PR	Van Horn
6.	9	Justin Miller		12.62h PR	Alpine
 
200 Meters  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	12	Oscar Baeza		22.21h SR	Presidio
2.	12	Elvis Tarango		23.46h	Valentine
3.	11	Arron Luna		23.65h	Marfa
4.	10	Orlando Juarez		23.72h	Kermit
5.	-	Nelson Bermudez		23.90h	McCamey
6.	9	Angel Ramirez		24.14h PR	Crane
 
200 Meters  Junior Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	9	Rey Garcia		25.12h PR	Crane
2.	-	Adrian Valles		25.63h PR	Crane
3.	11	Antonio Terrazas		26.06h SR	Alpine
4.	11	Ekon Juarez		26.25h PR	Wink
5.	12	Alberto Rodriguez		26.62h PR	Ozona
6.	10	Kobe Mendoza		27.02h PR	Van Horn
 
400 Meters  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	11	Arron Luna		51.84h SR	Marfa
2.	11	Josiah Garcia		53.90h PR	Balmorhea
3.	-	Jorge Vargas		54.15h SR	Alpine
4.	10	Jose Palos		54.68h	Crane
5.	-	Anthony Owens		55.28h PR	Latter Rain Christian
6.	10	Justin Cook		55.93h PR	Kermit
 
400 Meters  Junior Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	-	Jack Lanpher		57.47h PR	Fort Davis
2.	9	Rey Garcia		58.05h PR	Crane
3.	-	Isaac Briones		58.85h PR	Marathon
4.	-	Penn Merrill		59.52h PR	Fort Davis
5.	-	Daniel Ramirez		1:00.19h PR	Kermit
6.	9	Adrien Whitby		1:00.76h PR	Ozona
 
800 Meters  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	10	Wyatt Mills		2:07.91h PR	Sanderson
2.	11	Zane Roberts		2:09.53h PR	Marthon
3.	12	Marco Olivares		2:10.94h	Kermit
4.	11	Roman Esparza		2:13.25h PR	Ozona
5.	-	Endrick Reynoso		2:14.09h	Presidio
6.	11	Edgar Rivera		2:15.00h PR	Presidio
 
800 Meters  Junior Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	-	Daniel Ramirez		2:21.88h PR	Kermit
2.	10	Dale Escontrias		2:24.88h	Presidio
3.	-	Isaac Briones		2:25.19h PR	Marthon
5.	11	Hiram Cruz		2:36.35h	Van Horn
6.	10	Kaleb Crump		2:42.75h PR	Alpine
 
1600 Meters  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	12	Jesse Ortiz		4:43.36h SR	Presidio
2.	12	George Anaya		4:59.72h SR	Wink
3.	9	Jorhan Velasco		5:08.59h PR	Crane
4.	10	Wyatt Mills		5:10.50h SR	Sanderson
5.	12	Alvaro Roque		5:16.87h	Kermit
6.	12	Dylan Vargas		5:37.90h SR	Crane
 
1600 Meters  Junior Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	11	Austin Ramirez		5:27.87h PR	Crane
2.	-	Emanuel Salcedo		5:33.77h PR	Crane
3.	10	Jonah Adams		6:00.93h PR	Alpine
4.	-	Elijah Arias		6:01.46h PR	Alpine
5.	-	Ashton Wilson		6:54.62h PR	Crane
6.	11	Hiram Cruz		7:34.55h PR	Van Horn
 
3200 Meters  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	12	Jesse Ortiz		10:18.79h	Presidio
2.	12	George Anaya		10:32.81h SR	Wink
3.	10	Jake Guthrie		11:01.52h PR	Fort Davis
4.	-	Exalander Magallan		11:13.94h	Sanderson
5.	-	Cole Cleveland		11:21.00h PR	Sanderson
6.	9	Jorhan Velasco		11:23.62h	Crane
 
3200 Meters  Junior Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	-	Emanuel Salcedo		12:15.93h PR	Crane
2.	11	Austin Ramirez		12:36.11h PR	Crane
3.	10	Jonah Adams		13:12.75h	Alpine
4.	-	Elijah Arias		13:22.02h PR	Alpine
5.	-	Ashton Wilson		14:47.87h PR	Crane
 
110m Hurdles - 39"  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	10	Wade Halterman		16.60h	Wink
2.	9	Abraham Rodriguez		17.03h	Ozona
3.	11	Skyler Short		17.19h PR	Alpine
4.	11	Devan Wolfe		17.22h	McCamey
5.	11	Owen Thomas		18.47h PR	Alpine
6.	9	Brady Johnson		18.78h PR	Kermit
 
110m Hurdles - 39"  Junior Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	-	Raul Modesto		17.94h	Pecos
2.	9	Major Martin		22.22h PR	Crane
 
300m Hurdles - 36"  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	10	Wade Halterman		42.27h PR	Wink
2.	12	Gage Glidewell		43.43h PR	Alpine
3.	12	Jacob Helmers		43.75h PR	Sanderson
4.	9	Abraham Rodriguez		44.24h PR	Ozona
5.	11	Owen Thomas		45.77h PR	Alpine
6.	9	Brady Johnson		46.72h	Kermit
 
300m Hurdles - 36"  Junior Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	10	Shane Wise		47.90h PR	Alpine
2.	9	Emiliano Valenzuela		48.50h PR	Presidio
3.	10	Kaleb Crump		53.56h PR	Alpine
4.	10	Adrian Aguirre		54.52h PR	Fort Davis
5.	9	Major Martin		55.81h	Crane
6.	-	Paul Pittman		56.15h PR	Fort Davis
 
4x100m Relay  Varsity - Finals
PL	YR	-		Mark	Team
1.		Relay Team		44.46h	Kermit
2.		Relay Team		44.56h	Presidio
3.		Relay Team		44.78h	Alpine
4.		Relay Team		44.90h	Ozona
5.		Relay Team		45.52h	Crane
6.		Relay Team		45.56h	Van Horn
 
4x100m Relay  Junior Varsity - Finals
PL	YR	-		Mark	Team
1.		Relay Team		48.00h	Pecos
2.		Relay Team		49.72h	Alpine
 
4x200m Relay  Varsity - Finals
PL	YR	-		Mark	Team
1.		Relay Team		1:33.40h	Kermit
2.		Relay Team		1:33.93h	Ozona
3.		Relay Team		1:34.40h	Alpine
4.		Relay Team		1:35.68h	Van Horn
5.		Relay Team		1:37.50h	McCamey
6.		Relay Team		1:38.08h	Presidio
 
4x200m Relay  Junior Varsity - Finals
PL	YR	-		Mark	Team
1.		Relay Team		1:40.37h	Pecos
2.		Relay Team		1:43.50h	Alpine
 
4x400m Relay  Varsity - Finals
PL	YR	-		Mark	Team
1.		Relay Team		3:35.59h	Ozona
2.		Relay Team		3:40.05h	Balmorhea
3.		Relay Team		3:40.24h	Kermit
4.		Relay Team		3:43.43h	Crane
5.		Relay Team		3:45.96h	Presidio
6.		Relay Team		3:49.84h	McCamey
 
Shot Put - 12lb  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	11	Tahjae Collins		44-10 PR	Crane
2.	11	Kevin Pippen		43-4.50	Marfa
3.	11	Avery Mendoza		39-9 PR	Balmorhea
4.	-	Hagen Leach		39-5.50 PR	Crane
5.	10	Rodolfo Navarette		38-2.50 PR	Crane
6.	-	Raziel Burrola		35-10.50 PR	Kermit
 
Shot Put - 12lb  Junior Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	-	Max Zuniga		36-1.50 PR	Crane
2.	-	Torian Joseph		35-10 PR	Crane
3.	-	Adrean Perez		33-11 PR	Crane
4.	-	Ruben Gallegos		33-10.50 PR	Fort Davis
5.	-	Colton Ashenbranner		33-5.50 PR	Wink
6.	11	Preston Johnson		32-10.50 PR	Kermit
 
Discus - 1.6kg  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	10	Rodolfo Navarette		114-8 PR	Crane
2.	-	Hagen Leach		108-10 PR	Crane
3.	-	Aidan Wineinger		100-3	Wink
4.	9	Aaron Mendoza		100-2 PR	Balmorhea
5.	-	Cameron Beck		98-11 PR	Alpine
6.	-	Marco Ramos		98-7 PR	Balmorhea
 
Discus - 1.6kg  Junior Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	10	Richard Contreras		92-11	Alpine
2.	-	Julio Estrada		90-2 PR	Alpine
3.	9	Nathan Palos		86-11 PR	Crane
4.	-	Ian Sanchez		82-10 PR	Fort Davis
5.	-	Colton Ashenbranner		78-11 PR	Wink
6.	9	Lazaro Rodriguez		78-1 PR	Ozona
 
High Jump  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	9	Brandon Cerna		5-10 PR	Crane
2.	11	Marco Martinez		5-08 PR	Balmorhea
3.	-	Endrick Reynoso		5-08 PR	Presidio
4.	-	Nelson Bermudez		5-08	McCamey
5.	10	Aaron Bustam		5-06 PR	Presidio
6.	9	Jorhan Velasco		5-06 PR	Crane
 
High Jump  Junior Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	10	Kaleb Crump		5-02	Alpine
2.	-	Adrian Valles		5-00 PR	Crane
3.	9	Jeremiah Muse		5-00 PR	Alpine
4.	-	Jack Lanpher		5-00 PR	Fort Davis
5.	10	Adrian Aguirre		4-10 PR	Fort Davis
6.	10	Shane Wise		4-10 PR	Alpine
 
Pole Vault  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	11	Roman Esparza		13-06 PR	Ozona
2.	11	Skyler Short		11-00	Alpine
3.	12	Wyatt McLean		11-0 PR	Alpine
4.	-	Aiden Fuentes		10-06 PR	Ozona
 
Pole Vault  Junior Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	9	Major Martin		8-00 PR	Crane
 
Long Jump  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	12	Oscar Baeza		21-11.50 SR	Presidio
2.	12	Tommy Fay		19-9	Ozona
3.	12	Jesus Garcia		19-6.50	Terlingua Big Bend
4.	11	Jesus Silvas		19-5.75	Alpine
5.	10	Orlando Juarez		19-3.50 PR	Kermit
6.	10	Kenny Hrncir		18-11 PR	Wink
 
Long Jump  Junior Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	9	Justin Miller		16-11.50 PR	Alpine
2.	-	Adrian Valles		16-11.50 PR	Crane
3.	-	Noe Skiare		16-5.50 PR	Marthon
4.	11	Ekon Juarez		16-4.25 PR	Wink
5.	9	Rey Garcia		16-1 PR	Crane
6.	11	Hiram Cruz		15-5.50 PR	Van Horn
 
Triple Jump  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	12	Tommy Fay		41-8.50 PR	Ozona
2.	10	Kenny Hrncir		39-11.50 PR	Wink
3.	10	Wade Halterman		39-5.50	Wink
4.	11	Joel Hernandez		39-1.50	Alpine
5.	9	Aaron Fellows		38-6 PR	Alpine
6.	10	Justin Alvarez		37-8.50	Sanderson
 
Triple Jump  Junior Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	-	Raul Modesto		36-10.50 PR	Pecos
2.	-	Jack Lanpher		35-6 PR	Fort Davis
3.	-	Penn Merrill		33-5.50 PR	Fort Davis
4.	-	Isaac Briones		32-6.50 PR	Marathon
Girls
100 Meters  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	-	Rebecca Rodriguez		13.19h PR	Fort Stockton
2.	11	Jennifer Flores		13.34h	Presidio
3.	12	Nia Greer		13.37h SR	Latter Rain Christian
4.	12	Cassie Velasquez		13.72h	Fort Stockton
5.	11	Cierra Sanchez		13.84h PR	Ozona
6.	9	Victoria Carrasco		14.01h PR	Alpine
 
100 Meters  Junior Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	10	Jaeda Luna		13.81h PR	Fort Stockton
2.	9	Giselle Marquez		13.97h PR	Fort Stockton
3.	9	Kenlin Windham		14.46h PR	Crane
4.	-	Dariana Morales		14.62h PR	Presidio
5.	-	Lily Dahl		15.28h PR	Terlingua Big Bend
6.	-	Jimena Proano		15.43h PR	Presidio
 
200 Meters  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	11	Esmeralda Quiroz		27.59h SR	Kermit
2.	11	Camryn Hardin		27.60h SR	Alpine
3.	12	Nia Greer		28.12h SR	Latter Rain Christian
4.	11	Daniela Diaz		28.43h SR	Fort Stockton
5.	12	Cassie Velasquez		28.85h PR	Fort Stockton
6.	9	Karissa Rocha		29.15h PR	Fort Stockton
 
200 Meters  Junior Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	10	Angela Diaz		30.12h	Fort Stockton
2.	9	Daisy Robles		30.87h PR	Fort Stockton
3.	-	Dariana Morales		32.52h PR	Presidio
4.	9	Isela Bermudez		33.90h PR	Van Horn
5.	-	Jimena Proano		34.12h PR	Presidio
 
400 Meters  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	9	Daniela Valenzuela		1:05.02h	Presidio
2.	10	Georgina Brugette		1:05.81h	Marfa
3.	9	Katie Salmon		1:05.96h PR	Fort Stockton
4.	10	Cassie Flores		1:07.28h PR	Kermit
5.	11	Melanie Castillo		1:08.65h PR	Fort Stockton
6.	9	Adaly Ramirez		1:08.84h PR	Presidio
 
400 Meters  Junior Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	10	Desiree Hodges		1:09.84h PR	Fort Stockton
2.	-	Krystal Porras		1:10.68h PR	Fort Stockton
3.	9	Jasmine Butler		1:11.37h PR	Fort Stockton
4.	-	Dariana Morales		1:13.15h PR	Presidio
5.	-	Jimena Proano		1:18.06h PR	Presidio
 
800 Meters  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	9	Araely Prieto		2:31.69h	Kermit
2.	12	Renee Rivera		2:40.84h PR	Van Horn
3.	9	Kenzee Talamantez		2:41.34h PR	Ozona
4.	9	Odalys Anaya		2:43.56h PR	Wink
5.	12	Mireya Kannel		2:44.06h	Fort Stockton
6.	11	Elizabeth Mata		2:44.40h SR	Fort Stockton
 
800 Meters  Junior Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
4.	-	Paul Pittman		2:33.63h PR	Fort Davis
1.	9	Alondra Ramos		2:57.99h PR	Fort Stockton
2.	-	Laisha Martinez		2:59.02h PR	Presidio
3.	12	Sarina Patel		3:05.15h SR	Fort Stockton
4.	-	Becky Caswell		3:16.90h PR	Fort Davis
5.	10	Kaelyn Diaz		3:28.05h SR	Alpine
 
1600 Meters  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	9	Araely Prieto		5:54.09h PR	Kermit
2.	10	Katelynn Valezuela		6:02.62h	Presidio
3.	11	Itzel Esmarado		6:07.96h SR	Ozona
4.	9	Kenzee Talamantez		6:17.34h	Ozona
5.	-	Kayla Grado		6:23.68h	Fort Davis
6.	12	Alondra Favela		6:32.02h	Fort Stockton
 
1600 Meters  Junior Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	10	Nikki Porras		6:52.06h PR	Fort Stockton
2.	-	Laisha Martinez		7:09.62h PR	Presidio
3.	11	Valerie Verstappen		7:20.31h PR	Alpine
4.	9	Alondra Ramos		7:22.50h PR	Fort Stockton
5.	11	Ashley Bislar		7:23.72h PR	Fort Stockton
6.	9	Abigail Urias		7:30.68h	Kermit
 
3200 Meters  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	11	Itzel Esmarado		13:18.47h PR	Ozona
2.	12	Gabby Treto		13:50.24h SR	Ozona
3.	10	Alexis Armendariz		13:58.68h PR	Alpine
4.	9	Roslynn Mendez		14:02.66h PR	Ozona
5.	12	Alondra Favela		14:12.09h PR	Fort Stockton
6.	10	Alejandra Proano		14:30.59h PR	Presidio
 
3200 Meters  Junior Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	-	Leris Salcido		14:24.06h	Alpine
2.	9	Julyssa Rodriguez		14:43.87h PR	Fort Stockton
3.	10	Nikki Porras		15:03.90h	Fort Stockton
4.	10	Natalee Pacheco		16:50.55h PR	Fort Stockton
 
100m Hurdles - 33"  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	9	Raquelle Bernal		17.65h PR	Fort Stockton
2.	12	Calise Cottrell		17.93h	Van Horn
3.	10	Georgina Brugette		19.11h	Marfa
4.	11	Selena Saldana		19.78h PR	Presidio
5.	12	Lisette Hernandez		20.02h PR	Fort Stockton
6.	11	Aleena Acosta		20.21h	Kermit
 
100m Hurdles - 33"  Junior Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	-	Rebecca Hicks		19.59h	Fort Davis
2.	9	Jocelyn Luan		20.00h PR	Fort Stockton
3.	-	Cali Jones		20.37h PR	Crane
4.	-	Jennifer Harrison		21.87h PR	Fort Davis
5.	10	Alex Montoya		27.75h	Fort Stockton
 
300m Hurdles - 30"  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	10	Emily Davila		49.31h SR	Kermit
2.	9	Raquelle Bernal		49.53h PR	Fort Stockton
3.	11	Selena Saldana		52.88h PR	Presidio
4.	12	Lisette Hernandez		53.52h PR	Fort Stockton
5.	10	Georgina Brugette		54.81h	Marfa
6.	12	Calise Cottrell		56.72h	Van Horn
 
300m Hurdles - 30"  Junior Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	-	Cali Jones		57.43h PR	Crane
2.	12	Viviana Fuentes		1:00.87h PR	Fort Stockton
3.	-	Rebecca Hicks		1:02.28h PR	Fort Davis
4.	-	Jennifer Harrison		1:05.44h PR	Fort Davis
5.	-	Kianna Rocha		1:10.84h PR	Fort Stockton
 
4x100m Relay  Varsity - Finals
PL	YR	-		Mark	Team
1.		Relay Team		51.68h	Kermit
2.		Relay Team		53.11h	Alpine
3.		Relay Team		53.21h	Fort Stockton
4.		Relay Team		54.72h	Presidio
5.		Relay Team		56.02h	Van Horn
6.		Relay Team		56.93h	Wink
 
4x100m Relay  Junior Varsity - Finals
PL	YR	-		Mark	Team
1.		Relay Team		54.21h	Fort Stockton
2.		Relay Team		55.43h	Crane
 
4x200m Relay  Varsity - Finals
PL	YR	-		Mark	Team
1.		Relay Team		1:51.14h	Kermit
2.		Relay Team		1:52.11h	Presidio
3.		Relay Team		1:53.78h	Fort Stockton
4.		Relay Team		1:59.59h	Ozona
5.		Relay Team		2:01.06h	Wink
6.		Relay Team		2:07.96h	Van Horn
 
4x200m Relay  Junior Varsity - Finals
PL	YR	-		Mark	Team
1.		Relay Team		1:58.87h	Fort Stockton
 
4x400m Relay  Varsity - Finals
PL	YR	-		Mark	Team
1.		Relay Team		4:22.81h	Kermit
2.		Relay Team		4:31.65h	Fort Stockton
3.		Relay Team		4:36.50h	Presidio
4.		Relay Team		4:41.75h	Wink
5.		Relay Team		5:08.09h	Ozona
6.		Relay Team		5:12.09h	Van Horn
 
4x400m Relay  Junior Varsity - Finals
PL	YR	-		Mark	Team
1.		Relay Team		4:44.43h	Crane
2.		Relay Team		4:51.21h	Fort Stockton
 
Shot Put - 4kg  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	12	Messina Luna		35-1 PR	Kermit
2.	11	Jadein Tarango		33-11.50	Van Horn
3.	12	Amber Corral		33-5 SR	Fort Stockton
4.	12	Serena Terrango		32-4	Fort Stockton
5.	-	Jacelyn Lucas		31-7 PR	Van Horn
6.	11	Claris Navarrette		28-9	Van Horn
 
Shot Put - 4kg  Junior Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	-	Frances Sanchez		26-1.50 PR	Valentine
2.	-	Destiny Rivera		25-9 PR	Van Horn
3.	-	Desiree Blanco		25-3 PR	Fort Stockton
4.	-	Pearl Soto		24-9 PR	Presidio
5.	10	Marisol Medina		24-3 PR	Ozona
6.	-	Analise Rubio		22-10 PR	Sanderson
 
Discus - 1kg  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	12	Amber Corral		103-1	Fort Stockton
2.	12	Toni Huelsberg		84-7 SR	Alpine
3.	9	Ivanna Garcia		84-2 PR	Crane
4.	11	Claris Navarrette		82-7	Van Horn
5.	-	Estrella Mckee		79-4 PR	McCamey
6.	-	Luisana Rodriguez		77-9 SR	Terlingua Big Bend
 
Discus - 1kg  Junior Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	-	Destiny Rivera		82-4 PR	Van Horn
2.	-	Desiree Blanco		74-11	Fort Stockton
3.	-	Frances Sanchez		73-3 PR	Valentine
4.	-	Pearl Soto		69-3 PR	Presidio
5.	-	Jenna Priest		67-4 PR	Crane
6.	-	Analise Rubio		56-6 PR	Sanderson
 
High Jump  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	9	Victoria Carrasco		5-00 PR	Alpine
2.	10	Alyssa Chavez		4-10	Fort Stockton
3.	10	Staci Whitfield		4-08 PR	Fort Stockton
4.	9	Raquelle Bernal		4-06 PR	Fort Stockton
5.	11	Aleena Acosta		4-06 PR	Kermit
6.	12	Nia Greer		4-04 SR	Latter Rain Christian
 
High Jump  Junior Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	9	Jocelyn Luan		4-02	Fort Stockton
2.	10	Trinity Allen		4-02	Fort Stockton
 
Pole Vault  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	11	Cierra Sanchez		8-00 PR	Ozona
2.	11	Zoe Jones		7-06	Ozona
3.	9	Kenzee Talamantez		7-06 PR	Ozona
4.	-	Allison Martini		6-06 PR	Fort Davis
 
Pole Vault  Junior Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
2.	-	Paul Pittman		7-06 PR	Fort Davis
 
Long Jump  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	9	Daniela Valenzuela		15-5.75	Presidio
2.	10	Cassie Flores		14-4.75 PR	Kermit
3.	11	Karen Lozano		14-4.50 PR	Presidio
4.	10	Katelynn Valezuela		14-3.75 PR	Presidio
5.	10	Alicia Dominguez		14-3.50	McCamey
6.	12	Lisette Hernandez		14-2	Fort Stockton
 
Long Jump  Junior Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	-	Cali Jones		13-7.50 PR	Crane
2.	10	Trinity Allen		12-10	Fort Stockton
3.	-	Rebecca Hicks		11-2 PR	Fort Davis
4.	9	Kassandra Alavarez		11-1.50 PR	Crane
5.	9	Isela Bermudez		10-11 PR	Van Horn
 
Triple Jump  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	9	Daniela Valenzuela		35-0.50	Presidio
2.	9	Raquelle Bernal		32-9.50 PR	Fort Stockton
3.	10	Cassie Flores		31-8.50 PR	Kermit
4.	12	Sarah Smith		30-5.50	Fort Stockton
5.	12	Lisette Hernandez		30-5 PR	Fort Stockton
6.	-	Alexa Pando		29-6.50 PR	Presidio
 
Triple Jump  Junior Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	10	Trinity Allen		27-2 PR	Fort Stockton
2.	9	Jasmine Butler		25-10.50	Fort Stockton