NZ HS Bulldog Relays
Hosted by North Zulch High School
Thursday, March 9, 2017
JV Boys
Points By School
TrackMate 6.74 - Licensed to: North Zulch High School Sports Automation - (210) 497-6617
Friday, March 10, 2017 (8:46 am) Page 1 of 1 www.microsport.com
Mens Results
100 Meter Dash Finals
PL Name Team Heat Mark Score
1 Trevor Wiese North Zulch 1 11.85 10
2 Michael Hill North Zulch 2 12.11 8
3 Brooks, Brandon Normangee 1 12.16 6
4 Levi Gariepy Iola 1 12.18 4
5 Hill, Michael Normangee 2 12.34 2
6 JD Funderburk Iola 1 12.52 1
7 Zack Kilpatrick North Zulch 2 12.99
8 Kyle Kildare Iola 2 14.05
9 Miller, Layton Normangee 2 14.89
Isaiah Savala Allen Academy H 1/L 2
200 Meter Dash Finals
PL Name Team Heat Mark Score
1 Trevor Wiese North Zulch 1 24.59 10
2 Brooks, Brandon Normangee 1 25.37 8
3 Dylan Riojas Iola 1 25.65 6
4 Levi Gariepy Iola 1 26.27 4
5 Hill, Michael Normangee 1 27.22 2
6 Caleb Ellis Iola 1 27.23 1
7 Miller, Layton Normangee 1 27.93
400 Meter Dash Finals
PL Name Team Heat Mark Score
1 Tyler Sanchez North Zulch 1 58.65 10
2 Caleb Ellis Iola 1 59.09 8
3 Blake Tucker Allen Academy 1 1:00.50 6
4 Donahoe, Tanner Normangee 1 1:00.74 4
5 Douglas Kubricht Allen Academy 1 1:04.68 2
6 Avery Broussard North Zulch 1 1:08.59 1
800 Meter Run Finals
PL Name Team Heat Mark Score
1 Erivey Medina North Zulch 1 2:26.19 10
2 Blake Tucker Allen Academy 1 2:26.69 8
3 Douglas Kubricht Allen Academy 1 2:40.01 6
4 Ricky Flores Iola 1 2:51.85 4
5 Zach Baer Normangee 1 3:05.81 2
de la Garza, Ethan Normangee H 1/L 5
1600 Meter Run Finals
PL Name Team Heat Mark Score
1 Erivey Medina North Zulch 1 5:47.46 10
2 Zach Baer Normangee 1 6:10.60 8
de la Garza, Ethan Normangee H 1/L 4
NZ HS Bulldog Relays
Hosted by North Zulch High School
Thursday, March 9, 2017
Meet Results By Division - Long Form
JV Boys
TrackMate 6.74 - Licensed to: North Zulch High School (210) 497-6617
Friday, March 10, 2017 (8:46 am) Page 1 of 3 TrackMate
110m Hurdles Finals
PL Name Team Heat Mark Score
1 Isaiah Savala Allen Academy 1 18.92 10
2 Adam Crenshaw Iola 1 19.21 8
3 Jr Putz Iola 1 21.21 6
300 Meter Hurdles Finals
PL Name Team Heat Mark Score
1 Jr Putz Iola 1 51.24 10
2 Colton Boullion Iola 1 51.27 8
Isaiah Savala Allen Academy H 1/L 3
4x100m Relay
PL Team - Mark - -
1st
Jr Putz
1 Iola [A] 1 8.00 20 JD Funderburk
Dylan Riojas
Adam Crenshaw
4x200m Relay
1st
JD Funderburk
1 Iola [A] 1 1:46.00 20 Dylan Riojas
Caleb Ellis
Adam Crenshaw
4x400m Relay
1st
Avery Broussard
1 North Zulch [A] 1 4:33.24 20 Eli Jaurez
Zack Kilpatrick
Michael Hill
Long Jump Finals
PL Name Team Heat Mark Score
1 Brooks, Brandon Normangee 1 18-1" 10
2 Trevor Wiese North Zulch 1 17-9.5 8
3 JD Funderburk Iola 1 16-11" 6
4 Blake Tucker Allen Academy 1 16-3" 4
5 Adam Crenshaw Iola 1 15-8" 2
6 Dylan Riojas Iola 1 15-5.5 1
7 Donahoe, Tanner Normangee 1 15-4.5
8 Michael Hill North Zulch 1 13-4"
NZ HS Bulldog Relays
Hosted by North Zulch High School
Thursday, March 9, 2017
Meet Results By Division - Long Form
JV Boys (Continued...)
TrackMate 6.74 - Licensed to: North Zulch High School (210) 497-6617
Friday, March 10, 2017 (8:46 am) Page 2 of 3 TrackMate
Shot Put Finals
PL Name Team Heat Mark Score
1 Anspach, DJ Normangee 1 28-1" 10
2 Tyler Westbrook Iola 1 27-0" 8
3 Robert Gurley North Zulch 1 25-10" 6
Discus Finals
PL Name Team Heat Mark Score
1 Anspach, DJ Normangee 1 2-0" 10
2 Tyler Westbrook Iola 1 1-0" 8
Triple Jump Finals
PL Name Team Heat Mark Score
1 Brooks, Brandon Normangee 1 38-8.5 10
2 Colton Boullion Iola 1 33-5" 8
3 Jr Putz Iola 1 29-7.75 6
4 Michael Hill North Zulch 1 29-3.5 4
5 Ricky Flores Iola 1 28-7" 2
High Jump Finals
PL Name Team Heat Mark Score Score
1 Colton Boullion Iola 1 5-4" 10
2 Trevor Wiese North Zulch 1 5-2" 8
3 Kyle Kildare Iola 1 5-0" 6
4 Michael Hill North Zulch 1 4-10" 4
5 Jr Putz Iola 1 4-8" 2
Pole Vault Finals
PL Name Team Heat Mark Score
1 Erivey Medina North Zulch 1 7-0" 10
NZ HS Bulldog Relays
Hosted by North Zulch High School
Thursday, March 9, 2017
Meet Results By Division - Long Form
JV Boys (Continued...)
TrackMate 6.74 - Licensed to: North Zulch High School (210) 497-6617
Friday, March 10, 2017 (8:46 am) Page 3 of 3 TrackMate
Team Scores
1 North Zulch 112
2 Iola 111
3 Allen Academy 83
4 Normangee 12
5 Anderson 0
5 Brazos 0
5 Burton 0
5 Lovelady 0
5 Oakwood 0
5 Onalaska 0
5 Somerville 0
Completed Events
100 Meter Dash 200 M Dash 400 M Dash
800 Meter Run 100 M Hurdles 300 M Hurdles
4x100 M Relay 4x200 M Relay Long Jump
Shot Put Discus Triple Jump
High Jump Pole Vault
Incomplete Events
All events are complete
NZ HS Bulldog Relays
Hosted by North Zulch High School
Thursday, March 9, 2017
JV Girls
Points By School
TrackMate 6.74 - Licensed to: North Zulch High School Sports Automation - (210) 497-6617
Friday, March 10, 2017 (8:46 am) Page 1 of 1 www.microsport.com
Womens Results
100 Meter Dash Finals
PL Name Team Heat Mark Score
1 Tyanna Davidson North Zulch 1 14.00 10
2 Emmy Webb Iola 1 14.56 8
3 Katie Douga North Zulch 1 14.66 6
4 Hayley DeLaGarza Normangee 1 16.22 4
5 Tatum Nevill Iola 1 16.28 2
6 Michaela Rush Allen Academy 1 16.88 1
200 Meter Dash Finals
PL Name Team Heat Mark Score
1 Tyanna Davidson North Zulch 1 30.97 10
2 Emmy Webb Iola 1 31.78 8
3 Katie Douga North Zulch 1 34.31 6
4 Hayley DeLaGarza Normangee 1 36.25 4
5 Paige Smith Iola 1 38.78 2
6 Karlee Johnson Iola 1 39.78 1
400 Meter Dash Finals
PL Name Team Heat Mark Score
1 Rani Schwartz Allen Academy 1 1:14.09 10
2 Ana Osth North Zulch 1 1:19.21 8
3 Katie Douga North Zulch 1 1:19.59 6
4 Riley Taylor Iola 1 1:48.02 4
800 Meter Run Finals
PL Name Team Heat Mark Score
1 Rani Schwartz Allen Academy 1 3:07.79 10
100 Meter Hurdles Finals
PL Name Team Heat Mark Score
1 Jessica Shilling Allen Academy 1 17.78 10
2 Taylor Nevill Iola 1 23.72 8
300 Meter Hurdles Finals
PL Name Team Heat Mark Score
1 Jessica Shilling Allen Academy 1 53.97 10
2 Natalie Jones Allen Academy 1 1:01.94 8
4x100m Relay
PL Team - Mark - -
1 Iola [A] 1 1:15.00 20 Paige Smith
Karlee Johnson
Emmy Webb
NZ HS Bulldog Relays
Hosted by North Zulch High School
Thursday, March 9, 2017
Meet Results By Division - Long Form
JV Girls
TrackMate 6.74 - Licensed to: North Zulch High School (210) 497-6617
Friday, March 10, 2017 (8:46 am) Page 1 of 3 TrackMate
4x200m Relay
PL Team - Mark - -
1 North Zulch [A] 1 2.12 20 Samantha Moore
Ana Osth
Katie Douga
2nd
Paige Smith
2 Iola [A] 1 2.23 16 Karlee Johnson
Taylor Nevill
Tatum Nevill
Long Jump Finals
PL Name Team Heat Mark Score
1 Taylor Nevill Iola 1 12-3" 10
2 Emmy Webb Iola 1 12-2.5 8
3 Paige Smith Iola 1 11-8" 6
Shot Put Finals
PL Name Team Heat Mark Score
1 Zadie Bain North Zulch 1 29-11.5 10
2 Hannah Windham North Zulch 1 28-5.5 8
3 Riley Taylor Iola 1 27-0.5 6
4 Leslie Scamardo Normangee 1 22-6.75 4
5 Alice Perkins North Zulch 1 21-0" 2
Discus Finals
PL Name Team Heat Mark Score
1 Hannah Windham North Zulch 1 51-9.5 10
2 Katie Douga North Zulch 1 51-3.5 8
3 Riley Taylor Iola 1 50-6.5 6
4 Michaela Rush Allen Academy 1 42-6.5 4
Leslie Scamardo Normangee Flight 1
Triple Jump Finals
PL Name Team Heat Mark Score
1 Rani Schwartz Allen Academy 1 27-7.25 10
2 Ana Osth North Zulch 1 25-10" 8
3 Tatum Nevill Iola 1 25-4" 6
High Jump Finals
PL Name Team Heat Mark Score
1 Jessica Shilling Allen Academy 1 4-6" 10
Natalie Jones Allen Academy Flight 1
Taylor Nevill Iola Flight 1
Katie Douga North Zulch Flight 1
NZ HS Bulldog Relays
Hosted by North Zulch High School
Thursday, March 9, 2017
Meet Results By Division - Long Form
JV Girls (Continued...)
TrackMate 6.74 - Licensed to: North Zulch High School (210) 497-6617
Friday, March 10, 2017 (8:46 am) Page 2 of 3 TrackMate
Pole Vault Finals
PL Name Team Heat Mark Score
1 Jessica Shilling Allen Academy 1 6-6" 10
NZ HS Bulldog Relays
Hosted by North Zulch High School
Thursday, March 9, 2017
Meet Results By Division - Long Form
JV Girls (Continued...)
TrackMate 6.74 - Licensed to: North Zulch High School (210) 497-6617
Friday, March 10, 2017 (8:46 am) Page 3 of 3 TrackMate
Team Scores
1 Burton 130
2 Lovelady 112
3 Iola 103
4 Oakwood 91
5 Somerville 90
6 Normangee 28
7 Brazos 26
8 North Zulch 19
9 Onalaska 18
10 Allen Academy 0
10 Anderson 0
Completed Events
100 Meter Dash 200 M Dash 400 M Dash
800 Meter Run 1600 M Run 3200 Meter Run
110m Hurdles 300 M Hurdles 4x100 M Relay
4x200 M Relay 4x400 M Relay Long Jump
Shot Put Discus Triple Jump
High Jump Pole Vault
Incomplete Events
All events are complete
NZ HS Bulldog Relays
Hosted by North Zulch High School
Thursday, March 9, 2017
V Boys
Points By School
TrackMate 6.74 - Licensed to: North Zulch High School Sports Automation - (210) 497-6617
Friday, March 10, 2017 (8:46 am) Page 1 of 1 www.microsport.com
Mens Results
100 Meter Dash Finals
PL Name Team Heat Mark Score
1 Tyler Dykes Iola 1 10.91 10
2 Jamon Bradley Burton 1 11.25 8
3 Ethan Edgemon Oakwood 1 11.28 6
4 Isaiah Saenz Brazos 1 11.53 4
5 Coy Creamer Iola 2 11.56 2
6 Chris Newsome Oakwood 2 11.66 1
7 Caleb Harmel Burton 2 11.76
8 AJ Genzer Onalaska 1 11.82
9 Vaught, Tyler Normangee 1 11.84
10 J. Smith Lovelady 1 11.88
11 Tyler London Iola 3 11.93
12 Cassius Conway Somerville 3 12.10
13 Ethan Black Onalaska 2 12.24
14 Ben Gantt Burton 3 12.37
15 Luke Workman Brazos 2 12.40
16 T. Johnson Lovelady 2 12.56
17 T. Platt Lovelady 3 12.68
18 Clayton Collier Brazos 3 12.93
19 Bastion Pickens Oakwood 3 12.97
Colby Ashley North Zulch H 2/L 1
200 Meter Dash Finals
PL Name Team Heat Mark Score
1 Tyler Dykes Iola 1 22.52 10
2 Kevin Miles Somerville 3 23.56 8
3 T. Platt Lovelady 2 23.58 6
4 Ja’Koyious Jones Oakwood 2 23.80 4
5 Donnell Patterson Burton 1 23.87 2
6 Jerimiah Sargent Oakwood 1 24.06 1
7 Cameron Degrate Iola 2 24.15
8 Vaught, Tyler Normangee 3 24.37
9 Tyler Chism Brazos 2 24.43
10 Noah Swope Brazos 1 24.52
11 Ben Gantt Burton 2 24.56
12 Ethan Black Onalaska 2 24.59
13 L. Jones Lovelady 3 24.84
14 Kody McKnight Iola 3 25.15
15 H. Murray Lovelady 1 25.28
16 AJ Genzer Onalaska 1 25.40
17 Bastion Pickens Oakwood 3 25.81
18 Hoffman, Dillon Normangee 1 26.00
19 James Pryor North Zulch 2 26.68
20 Pate, Ryan Normangee 3 26.78
21 Jonathan Moore Brazos 3 26.99
22 Bradley Smith Onalaska 3 29.20
Kaleb Douga North Zulch H 1/L 6
NZ HS Bulldog Relays
Hosted by North Zulch High School
Thursday, March 9, 2017
Meet Results By Division - Long Form
V Boys
TrackMate 6.74 - Licensed to: North Zulch High School (210) 497-6617
Friday, March 10, 2017 (8:46 am) Page 1 of 7 TrackMate
400 Meter Dash Finals
PL Name Team Heat Mark Score
1 Isaiah Saenz Brazos 1 53.41 10
2 R. Coleman Lovelady 2 54.15 8
3 Dalton Burke Iola 3 54.37 6
4 Chase Mathis Burton 1 55.31 4
5 Hoffman, Dillon Normangee 1 55.74 2
6 Cash Kunkel Burton 2 56.24 1
7 Tye Douga North Zulch 1 56.56
8 Dalton Sparks Somerville 1 57.15
9 Bastion Pickens Oakwood 3 58.81
10 Key’Undre Davis Oakwood 2 59.58
11 Jordan Mathis Burton 3 59.84
12 Tyler London Iola 2 1:00.65
13 Blake Kitchens Iola 1 1:01.00
14 James Pryor North Zulch 2 1:01.46
15 Xavier Martinez Somerville 2 1:01.70
16 Kaleb Douga North Zulch 3 1:02.56
17 Brendon Washington Oakwood 1 1:03.00
C. Hawkins Lovelady H 1/L 4
800 Meter Run Finals
PL Name Team Heat Mark Score
1 Cash Kunkel Burton 1 2:07.37 10
2 Dalton Sparks Somerville 1 2:11.33 8
3 Chase Mathis Burton 2 2:16.52 6
4 Tyler Geale Onalaska 1 2:18.40 4
5 Holden Green North Zulch 1 2:21.21 2
6 Blake Kitchens Iola 1 2:24.18 1
7 Bryce Steel Brazos 1 2:25.02
8 Jacob Hayslip Oakwood 2 2:28.43
Trisdon Bynum Oakwood H 1/L 5
Xavier Martinez Somerville H 2/L 1
Josh Glass Iola H 2/L 2
Michael Castleberry Onalaska H 2/L 3
Damien Stewart Onalaska H 2/L 5
D. Hawkins Lovelady H 2/L 6
Tony Aroyo North Zulch H 2/L 7
1600 Meter Run Finals
PL Name Team Heat Mark Score
1 Holmes, Ross Normangee 1 4:44.65 10
2 Cash Kunkel Burton 1 4:45.02 8
3 Tyler Geale Onalaska 1 5:31.52 6
4 Jose Gonzales Somerville 1 5:38.56 4
5 Trisdon Bynum Oakwood 1 5:41.46 2
6 Jacob Arriaga Onalaska 2 5:43.02 1
7 Jordan Mathis Burton 2 5:43.09
NZ HS Bulldog Relays
Hosted by North Zulch High School
Thursday, March 9, 2017
Meet Results By Division - Long Form
V Boys (Continued...)
TrackMate 6.74 - Licensed to: North Zulch High School (210) 497-6617
Friday, March 10, 2017 (8:46 am) Page 2 of 7 TrackMate
1600 Meter Run Finals (Continued...)
PL Name Team Heat Mark Score
8 Caleb Vasquez Onalaska 2 5:46.68
Coby Clark Brazos H 1/L 6
Jacob Hayslip Oakwood H 2/L 2
J. Bowlin Lovelady H 2/L 4
3200 Meter Run Finals
PL Name Team Heat Mark Score
1 Holmes, Ross Normangee 1 10:30 10
2 Jose Gonzales Somerville 1 11:59 8
3 Coby Clark Brazos 1 12:18 6
4 Jacob Arriaga Onalaska 1 12:24 4
5 Hayden Douga North Zulch 1 12:30 2
6 Caleb Vasquez Onalaska 1 12:48 1
7 Damien Stewart Onalaska 1 15:31
8 P. Little Lovelady 1 16:58
110m Hurdles Finals
PL Name Team Heat Mark Score
1 T. Stubblefield Lovelady 1 16.84 10
2 Austin Shuptrine Oakwood 1 17.15 8
3 Adam Chapdelaine Burton 1 18.05 6
4 Tyler London Iola 2 18.38 4
5 Andrew Crenshaw Iola 1 18.87 2
6 Bradley Smith Onalaska 2 22.53 1
300 Meter Hurdles Finals
PL Name Team Heat Mark Score
1 T. Stubblefield Lovelady 1 43.93 10
2 Caleb Harmel Burton 1 45.93 8
3 Adam Chapdelaine Burton 1 46.44 6
4 Austin Shuptrine Oakwood 1 50.28 4
5 Tony Aroyo North Zulch 1 55.31 2
Kaleb Douga North Zulch H 1/L 7
4x100m Relay
PL Team - Mark - -
1 Burton [A] 1 43.96 20 Donnell Patterson
Tristan Brantley
Jamon Bradley
2nd
Cassius Conway
2 Somerville [A] 1 44.93 16 Kevin Miles
3rd
Chris Newsome
3 Oakwood [A] 1 45.02 12 Ja’Koyious Jones
Ethan Edgemon
Jerimiah Sargent
4th
Dalton Burke
4 Iola [A] 1 46.02 8
Coy Creamer
Colton Renick
Tyler Dykes
5th
C. Hawkins
5 Lovelady [A] 1 46.90 4
J. Thomas
T. Platt
M. Price
6th
Blake Smith
6 Brazos [A] 1 47.14 2
Luke Workman
Isaiah Saenz
Jonathan Moore
4x200m Relay
PL Team - Mark - -
1st
Donnell Patterson
1 Burton [A] 1 1:33.00 20 Demonderick Wint...
Tristan Brantley
Jamon Bradley
2nd
Cassius Conway
2 Somerville [A] 1 1:34.00 16 Kevin Miles
La’Gabriel Lister
Le’Andrew Watson
3rd
Chris Newsome
3 Oakwood [A] 1 1:35.66 12 Ja’Koyious Jones
Ethan Edgemon
Jerimiah Sargent
4th
L. Lowery
4 Lovelady [A] 1 1:36.00 8
C. Fulgham
T. Womack
L. Jones
5th
Colton Renick
5 Iola [A] 1 1:42.00 4
Coy Creamer
Kody McKnight
Cameron Degrate
6th
Bryce Steel
Brazos [A] 1 1:44.00 2
Noah Swope
Clayton Collier
Tyler Chism
NZ HS Bulldog Relays
Hosted by North Zulch High School
Thursday, March 9, 2017
Meet Results By Division - Long Form
V Boys (Continued...)
TrackMate 6.74 - Licensed to: North Zulch High School (210) 497-6617
Friday, March 10, 2017 (8:46 am) Page 4 of 7 TrackMate
4x400 M Pl Team Finals
PL Team Heat Mark Score
1st
Chase Mathis
Burton [A] 1 3:43.37 20 Tristan Brantley
Demonderick Wint...
Caleb Harmel
2nd
C. Coleman
Lovelady [A] 1 3:44.96 16 C. Hawkins
M. Price
R. Coleman
3rd
Dalton Sparks
Somerville [A] 1 3:52.55 12 Xavier Martinez
La’Gabriel Lister
Seven Steels
4th
Dalton Burke
Iola [A] 1 3:55.49 8
Colton Renick
Cameron Degrate
Andrew Crenshaw
5th
Kaleb Douga
North Zulch [A] 1 34:05.21 4
Holden Green
Hayden Douga
Tye Douga
Long Jump Finals
PL Name Team Heat Mark Score
1 La’Gabriel Lister Somerville 1 20-0" 10
2 Tye Douga North Zulch 1 19-2.5 8
3 Kevin Miles Somerville 1 18-8.5 6
4 Coy Creamer Iola 1 18-8" 4
5 T. Johnson Lovelady 1 18-7.5 2
6 AJ Genzer Onalaska 1 18-4" 1
7 Key’Undre Davis Oakwood 1 18-3"
8 H. Murray Lovelady 1 18-2"
9 Ethan Black Onalaska 1 18-1.5
10 Vaught, Tyler Normangee 1 18-1"
11 Bastion Pickens Oakwood 1 18-0"
12 Jerimiah Sargent Oakwood 1 17-8.5
13 Le’Andrew Watson Somerville 1 17-7"
14 Dalton Burke Iola 1 17-5"
15 C. Hawkins Lovelady 1 17-3"
16 Tyler London Iola 1 16-6"
Shot Put Finals
PL Name Team Heat Mark Score
1 D. Mattingly Lovelady 1 40-7" 10
2 Cameron Degrate Iola 1 37-3.5 8
3 Ryan Lawrence Iola 1 36-3" 6
4 Alexander, Tyce Normangee 1 34-3" 4
5 Banda, Anthony Normangee 1 33-4" 2
6 Caleb Harmel Burton 1 33-3" 1
7 Tony Maldonado Oakwood 1 32-5"
NZ HS Bulldog Relays
Hosted by North Zulch High School
Thursday, March 9, 2017
Meet Results By Division - Long Form
V Boys (Continued...)
TrackMate 6.74 - Licensed to: North Zulch High School (210) 497-6617
Friday, March 10, 2017 (8:46 am) Page 5 of 7 TrackMate
Shot Put Finals (Continued...)
PL Name Team Heat Mark Score
8 Ryan Housley North Zulch 1 32-4.75
9 Travis Head Brazos 1 31-3"
10 D. Cook Lovelady 1 31-1"
11 Preston Futrell Iola 1 31-0"
Luke Workman Brazos Flight 1
Caleb Allison Somerville Flight 1
J. Stowe Lovelady Flight 1
Discus Finals
PL Name Team Heat Mark Score
1 G. Bachinsky Lovelady 1 112-1.5 10
2 D. Cook Lovelady 1 111-4.5 8
3 P. Little Lovelady 1 99-4" 6
4 Cameron Degrate Iola 1 95-6" 4
5 Travis Head Brazos 1 88-4.5 2
6 Tony Maldonado Oakwood 1 87-6" 1
7 Preston Futrell Iola 1 87-2"
8 Garrett Fowler Brazos 1 82-7"
9 Ryan Lawrence Iola 1 81-4"
Colby Ashley North Zulch Flight 1
Alexander, Tyce Normangee Flight 1
Banda, Anthony Normangee Flight 1
Caleb Harmel Burton Flight 1
Triple Jump Finals
PL Name Team Heat Mark Score
1 Tyler Dykes Iola 1 42-2" 10
2 Key’Undre Davis Oakwood 1 41-7.5 8
3 Austin Shuptrine Oakwood 1 40-7.5 6
4 Jerimiah Sargent Oakwood 1 39-10" 4
5 Le’Andrew Watson Somerville 1 38-11.75 2
6 J. Thomas Lovelady 1 37-2" 1
7 Coy Creamer Iola 1 36-5.5
8 Pate, Ryan Normangee 1 36-3"
9 Vaught, Tyler Normangee 1 36-0.5
10 Bryce Steel Brazos 1 35-3"
11 D. Hawkins Lovelady 1 34-0"
12 Tyler Sanchez North Zulch 1 31-10.5
13 Josh Glass Iola 1 29-6.5
High Jump Finals
PL Name Team Heat Mark Score
1 Zach Johnson Burton 1 6-2" 10
2 Tyler Dykes Iola 1 6-2" 8
3 Austin Shuptrine Oakwood 1 6-2" 6
4 Key’Undre Davis Oakwood 1 5-8" 4
5 T. Johnson Lovelady 1 5-8" 2
6 Tye Douga North Zulch 1 5-8" 1
NZ HS Bulldog Relays
Hosted by North Zulch High School
Thursday, March 9, 2017
Meet Results By Division - Long Form
V Boys (Continued...)
TrackMate 6.74 - Licensed to: North Zulch High School (210) 497-6617
Friday, March 10, 2017 (8:46 am) Page 6 of 7 TrackMate
High Jump Finals (Continued...)
PL Name Team Heat Mark Score
7 Weston Wolfe North Zulch 1 5-6"
8 Brendon Washington Oakwood 1 5-6"
9 Colton Renick Iola 1 5-6"
10 Kody McKnight Iola 1 5-2"
11 Hoffman, Dillon Normangee 1 5-2"
12 Cassius Conway Somerville 1 5-0"
13 Coby Clark Brazos 1 5-0"
Pole Vault Finals
PL Name Team Heat Mark Score
1 E. Johnson Lovelady 1 10-6" 10
2 Levi Gariepy Iola 1 10-6" 8
3 Ethan Edgemon Oakwood 1 9-6" 6
4 Trisdon Bynum Oakwood 1 8-6" 4
5 Jacob Hayslip Oakwood 1 8-6" 2
6 L. Leblanc Lovelady 1 8-6" 1
7 Trey Crocker North Zulch 1 8-6"
8 Hayden Douga North Zulch 1 7-6"
9 Tyler Sanchez North Zulch 1 6-6"
NZ HS Bulldog Relays
Hosted by North Zulch High School
Thursday, March 9, 2017
Meet Results By Division - Long Form
V Boys (Continued...)
TrackMate 6.74 - Licensed to: North Zulch High School (210) 497-6617
Friday, March 10, 2017 (8:46 am) Page 7 of 7 TrackMate
Team Scores
1 Normangee 117
2 Burton 113
3 Somerville 105
4 Brazos 88
5 Lovelady 59
6 Onalaska 42
7 North Zulch 37
8 Oakwood 24
9 Iola 22
10 Allen Academy 0
10 Anderson 0
Completed Events
100 Meter Dash 200 M Dash 400 M Dash
800 Meter Run 1600 M Run 3200 Meter Run
100 Meter Hurdles 300 M Hurdles 4x100 M Relay
4x200 M Relay 4x400 M Relay Long Jump
Shot Put Discus Triple Jump
High Jump Pole Vault
Incomplete Events
All events are complete
NZ HS Bulldog Relays
Hosted by North Zulch High School
Thursday, March 9, 2017
V Girls
Points By School
TrackMate 6.74 - Licensed to: North Zulch High School Sports Automation - (210) 497-6617
Friday, March 10, 2017 (8:46 am) Page 1 of 1 www.microsport.com
Womens Results
100 Meter Dash Finals
PL Name Team Heat Mark Score
1 Catherine Lockett Brazos 2 12.30 10
2 PLEASANT Burton 1 12.78 8
3 PATTERSON Burton 2 13.12 6
4 Jala Rollo Lovelady 1 13.40 4
5 DANIELS Burton 2 13.58 2
6 Jillian Stelck Onalaska 1 13.59 1
7 Cloe Harris Lovelady 2 14.31
8 Bobbye Freeman Oakwood 1 14.43
9 KK Wright Normangee 2 15.18
10 Tymeisia Cross Normangee 1 15.24
11 Lucy Lamoglia Brazos 1 15.31
12 Cloe Briones Oakwood 2 15.52
13 Tisha Whittington Onalaska 2 15.58
Ajane Harris Somerville H 1/L 6
Jasmine Sykes Onalaska H 2/L 4
200 Meter Dash Finals
PL Name Team Heat Mark Score
1 Krishna McGowen Somerville 2 27.44 10
2 Lindsey Dekneff Somerville 3 27.96 8
3 Sloane Weber Brazos 1 28.14 6
4 SMITH, A Burton 2 28.78 4
5 BRISCOE Burton 1 29.43 2
6 Madaline Hartmann Normangee 1 29.52 1
7 DANIELS Burton 3 29.72
8 Cloe Harris Lovelady 3 30.27
9 Skylar Luna Onalaska 3 30.68
10 Sissy Whittington Onalaska 2 31.00
11 Brianna Herron Normangee 3 31.58
12 Lucy Lamoglia Brazos 2 32.15
13 Tymeisia Cross Normangee 2 33.40
Jasmine Sykes Onalaska H 1/L 2
Gabby Kovosovic Somerville H 1/L 4
Hannah Pettiette Oakwood H 2/L 7
400 Meter Dash Finals
PL Name Team Heat Mark Score
1 Cydnei Wells Oakwood 3 1:03.00 10
2 Jala Rollo Lovelady 2 1:05.00 8
3 Janie Kate Jordan Brazos 1 1:08.00 6
4 Madelyn James Lovelady 3 1:08.13 4
5 CHAPDELAINE Burton 2 1:10.00 2
6 Sam Moore North Zulch 1 1:11.00 1
7 Gabby Kovosovic Somerville 1 1:12.00
8 Mia Moses Somerville 2 1:15.00
9 Brianna Day Normangee 2 1:17.00
10 KK Wright Normangee 3 1:17.34
11 Michelle Emmons Onalaska 1 1:21.00
NZ HS Bulldog Relays
Hosted by North Zulch High School
Thursday, March 9, 2017
Meet Results By Division - Long Form
V Girls
TrackMate 6.74 - Licensed to: North Zulch High School (210) 497-6617
Friday, March 10, 2017 (8:46 am) Page 1 of 6 TrackMate
400 Meter Dash Finals (Continued...)
PL Name Team Heat Mark Score
12 Kayleigh Ager Onalaska 3 1:24.81
13 Tisha Whittington Onalaska 2 1:34.00
ALLAN Burton H 3/L 6
Shalyn Busby Somerville H 3/L 7
800 Meter Run Finals
PL Name Team Heat Mark Score
1 Madelyn James Lovelady 1 2:41.88 10
2 Katie Vaughn Brazos 1 2:42.12 8
3 Amanda Fryckland North Zulch 1 2:52.03 6
4 KRUSE Burton 1 2:55.81 4
5 Olivia Wilson Lovelady 2 3:01.09 2
6 Brianna Day Normangee 1 3:04.38 1
7 Mia Moses Somerville 1 3:05.68
8 Becky Bouldin Normangee 2 3:05.84
Michelle Emmons Onalaska H 1/L 6
Shalyn Busby Somerville H 2/L 2
Brianna Herron Normangee H 2/L 3
Ashley Langham Lovelady H 2/L 6
SMITH, A Burton H 2/L 7
1600 Meter Run Finals
PL Name Team Heat Mark Score
1 Brianna Cougot Onalaska 1 6:00.68 10
2 Samantha Bowers Normangee 2 6:48.71 8
3 Serena Foster Brazos 1 6:51.15 6
4 Olivia Wilson Lovelady 1 6:54.59 4
5 KRUSE Burton 1 7:03.93 2
6 Ashley Langham Lovelady 2 7:37.75 1
7 Emily Price Onalaska 2 7:42.64
8 Brianna Knoop Somerville 1 7:52.84
TAVARY Burton H 2/L 4
BOLES Burton H 2/L 6
3200 Meter Run Finals
PL Name Team Heat Mark Score
1 Brianna Cougot Onalaska 1 13:25 10
2 Serena Foster Brazos 1 15:28 8
3 Emily Price Onalaska 1 17:41 6
4 Brianna Knoop Somerville 1 18.23 4
NZ HS Bulldog Relays
Hosted by North Zulch High School
Thursday, March 9, 2017
Meet Results By Division - Long Form
V Girls (Continued...)
TrackMate 6.74 - Licensed to: North Zulch High School (210) 497-6617
Friday, March 10, 2017 (8:46 am) Page 2 of 6 TrackMate
100 Meter Hurdles Finals
PL Name Team Heat Mark Score
1 Lauren Angle Iola 1 18.84 10
2 Gabby Kovosovic Somerville 2 19.02 8
3 AUGILAR, S Burton 1 19.50 6
4 AUGILAR, I Burton 2 21.37 4
5 Krista Lawson Onalaska 2 21.52 2
6 PATTERSON, J Burton 2 21.81 1
7 Hannah Morton Normangee 1 22.00
Madison Phillips Lovelady H 1/L 6
300 Meter Hurdles Finals
PL Name Team Heat Mark Score
1 AUGILAR, S Burton 1 55.12 10
2 Lauren Angle Iola 1 57.12 8
3 Krista Lawson Onalaska 1 57.31 6
4 AUGILAR, I Burton 2 57.97 4
5 PATTERSON, J Burton 2 1:08.12 2
6 Nevaeh Castaneda Onalaska 2 1:08.46 1
Hannah Morton Normangee H 1/L 3
Madison Phillips Lovelady H 1/L 6
4x100m Relay
PL Team - Mark - -
1. Brazos [A] 1 52.67 20 Janie Kate Jordan
Sloane Weber
Catherine Lockett
2nd
Lindsey Dekneff
2. Somerville [A] 1 53.27 16 Ajane Harris
Janaya Mithcell
Krishna McGowen
3rd
BLUNTSON
3. Burton [A] 1 53.55 12 PLEASANT
BRISCOE
PATTERSON
4th
Madaline Hartmann
4. Normangee [A] 1 54.46 8
Kaylee Morton
Megan Green
Alysta Feauto
5th
Cloe Harris
5. Lovelady [A] 1 55.90 4
Jala Rollo
Madelyn James
Skylar Hardcastle
6th
Rachell Rodgers
6. Oakwood [A] 1 57.00 2
Cloe Briones
Cydnei Wells
Kaeley Bean
NZ HS Bulldog Relays
Hosted by North Zulch High School
Thursday, March 9, 2017
Meet Results By Division - Long Form
V Girls (Continued...)
TrackMate 6.74 - Licensed to: North Zulch High School (210) 497-6617
Friday, March 10, 2017 (8:46 am) Page 3 of 6 TrackMate
4x100 M Pl Team Finals
PL Team Heat Mark Score
7th
Jillian Stelck
7 Onalaska [A] 1 57.24 Melanie Williams
Regan Haynes
Nevaeh Castaneda
4x200m Relay
1st
Madaline Hartmann
1 Normangee [A] 1 1:53.78 20 Kaylee Morton
Megan Green
Alysta Feauto
2nd
Ajane Harris
2 Somerville [A] 1 1:55.24 16 Janaya Mithcell
Lindsey Dekneff
Krishna McGowen
3rd
DANIELS
3 Burton [A] 1 1:55.44 12 PLEASANT
BRISCOE
PATTERSON
4th
Rachell Rodgers
4 Oakwood [A] 1 2:05.00 8
Tori Neel
Kaeley Bean
Cydnei Wells
5th
Nevaeh Castaneda
5 Onalaska [A] 1 2:11.00 4
Regan Haynes
Melanie Williams
Skylar Luna
4x400 M Relay
Pl Team Finals - -
1st
Jordan Ruffeno
1 Normangee [A] 1 4:26.08 20 Megan Green
Alysta Feauto
Kaylee Morton
2nd
Sloane Weber
2 Brazos [A] 1 4:27.61 16 Janie Kate Jordan
Katie Vaughn
Catherine Lockett
3rd
Sally Osth
3 North Zulch [A] 1 4:50.56 12 Andrea McWhorter
Amanda Fryckland
Sam Moore
4th
CHAPDELAINE
4 Burton [A] 1 4:52.43 8
ALLAN
HUTCHINS, M
SMITH, A
NZ HS Bulldog Relays
Hosted by North Zulch High School
Thursday, March 9, 2017
Meet Results By Division - Long Form
V Girls (Continued...)
TrackMate 6.74 - Licensed to: North Zulch High School (210) 497-6617
Friday, March 10, 2017 (8:46 am) Page 4 of 6 TrackMate
4x400 M Pl Team Finals
PL Team Heat Mark Score
5th
Shalyn Busby
5 Somerville [A] 1 4:55.00 4
Mia Moses
Janaya Mithcell
Cabrini Clayton
6th
Krista Lawson
6 Onalaska [A] 1 5:56.03 2
Jillian Stelck
Brooke Dunlap
Michelle Emmons
Kaeley Bean
Oakwood [A] H 1/L 4 Neci Keefer
Rachell Rodgers
Cydnei Wells
Long Jump Finals
PL Name Team Heat Mark Score
1 Alysta Feauto Normangee 1 15-11" 10
2 Catherine Lockett Brazos 1 15-3.5 8
3 Krishna McGowen Somerville 1 15-0" 6
4 Gabby Kovosovic Somerville 1 14-9.5 4
5 Audrey Acord Normangee 1 14-8.5 2
6 Kaylee Morton Normangee 1 14-2" 1
7 Sloane Weber Brazos 1 13-8"
8 DANIELS Burton Flight 1 13-6.25
9 SMITH, A Burton 1 13-3.5
10 Rachell Rodgers Oakwood 1 13-2"
11 Bobbye Freeman Oakwood 1 12-6"
12 Krista Lawson Onalaska 1 12-3.5
13 Jillian Stelck Onalaska 1 11-2.75
14 Kayleigh Ager Onalaska 1 11-2.5
Janaya Mithcell Somerville Flight 1
Shot Put Finals
PL Name Team Heat Mark Score
1 TEUFEL Burton Flight 1 35-3" 10
2 Emily McClure Lovelady 1 30-11" 8
3 Cabrini Clayton Somerville 1 30-0.25 6
4 Alivia Cabness Normangee 1 26-0.25 4
5 Neci Keefer Oakwood 1 26-0" 2
6 Jessika Fairbanks Iola 1 24-7" 1
7 Somazzee Mitchell Oakwood 1 23-11.75
8 Janessa Stowe Lovelady 1 23-0.5
9 Angelica Aguilar Normangee 1 20-0.75
Melaine Barnett Oakwood Flight 1
NZ HS Bulldog Relays
Hosted by North Zulch High School
Thursday, March 9, 2017
Meet Results By Division - Long Form
V Girls (Continued...)
TrackMate 6.74 - Licensed to: North Zulch High School (210) 497-6617
Friday, March 10, 2017 (8:46 am) Page 5 of 6 TrackMate
Discus Finals
PL Name Team Heat Mark Score
1 TEUFEL Burton Flight 1 93-3.5 10
2 Sydney Price Lovelady 1 69-3" 8
3 Cabrini Clayton Somerville 1 68-10.5 6
4 Janessa Stowe Lovelady 1 63-5" 4
5 Railey Hardin Oakwood 1 62-11.5 2
6 Jessika Fairbanks Iola 1 60-3" 1
7 Somazzee Mitchell Oakwood 1 60-1"
8 Melaine Barnett Oakwood 1 57-8.5
Alivia Cabness Normangee Flight 1
Tymeisia Cross Normangee Flight 1
Jenna Castillo Onalaska Flight 1
Emily Price Onalaska Flight 1
Triple Jump Finals
PL Name Team Heat Mark Score
1 Gabby Kovosovic Somerville 1 32-4" 10
2 Alysta Feauto Normangee 1 31-5.5 8
3 Jordan Ruffeno Normangee 1 31-3" 6
4 SMITH, B Burton 1 30-6" 4
5 Lauren Angle Iola 1 30-2.5 2
6 Shalyn Busby Somerville 1 29-0.25 1
7 SMITH, A Burton 1 27-10"
8 Madelyn James Lovelady 1 27-9"
9 Megan Green Normangee 1 27-5"
10 Jillian Stelck Onalaska 1 27-5"
11 Mia Moses Somerville 1 27-0"
Jasmine Sykes Onalaska Flight 1
High Jump Finals
PL Name Team Heat Mark Score
1 Andrea McWhorter North Zulch 1 4-10" 10
2 Audrey Acord Normangee 1 4-8" 8
3 Shalyn Busby Somerville 1 4-8" 6
4 Jordan Ruffeno Normangee 1 4-6" 4
5 Cloe Harris Lovelady 1 4-4" 2
Cydnei Wells Oakwood Flight 1
Katie Vaughn Brazos Flight 1
Pole Vault Finals
PL Name Team Heat Mark Score
1 Audrey Acord Normangee 1 7-0" 10
2 Andrea McWhorter North Zulch 1 6-6" 8
3 Hannah Morton Normangee 1 6-6" 6
NZ HS Bulldog Relays
Hosted by North Zulch High School
Thursday, March 9, 2017
Meet Results By Division - Long Form
V Girls (Continued...)
TrackMate 6.74 - Licensed to: North Zulch High School (210) 497-6617
Friday, March 10, 2017 (8:46 am) Page 6 of 6