Saturday\'s

BOYS
Team leaders  1. Sonora 56; 2. Holliday 54; 3. Hamlin 50; 4. Junction 46; 5. Spearman 26; 6. Ralls 26;
Panhandle 26; Tahoka 26; 9. McCamey 20; Olney 20.

3,200  1. Heath Wing, Ralls 9:47.55; 2. Koby Stiles, Holliday 9:48.84; 3. Wade Miller, Lockney 9:50.01
Long jump  1. Lawayne Douglas, Anson 21-8 1/4; 2. Colton Miller, Spearman 21-7 3/4; 3. Arron Garza,
Ozona 21-4 1/2

Triple jump  1. Josh Thompson, Tahoka 45-2 1/4; 2. Michael Cole, Seagraves 44-10 1/2; 3. Jeff Napierr,
Electra 44-4 1/2

High jump  1. Mathew Moore, Sonora 6-6; 2. Clayborne Lindley, Holliday 6-4; 3. Justin Crump, Ralls 6-2

Pole vault  1. Brandon Mahler, Seagraves 15-0; 2. Kyron Trussell, Sunray 14-6; 3. Javier Garcia 14-6

Discus  1. Shae Reagan, Idalou 166-11; 2. Dillon Burris, Canadian 161-9; 3. Brad Kilpatrick, Olney 157-11

Shot put  1. James Williams, Clarendon 54-7 1/2; 2. Brad Kilpatrick, Olney 54-2 1/2; 3. Willis Hogan,
Sundown 48-7 1/2

100  1. Rigo Juarez, McCamey 10.84; 2. Delt Cockrell, Panhandle 10.98; 3. Josh Thompson, Tahoka 11.27

200  1. Delt Cockrell, Panhandle 21.19; 2. Rigo Juarez, McCamey 21.64; 3. Josh Thompson, Tahoka 21.93

400  1. James Elliott, Sonora 49.33; 2. David Willis, Holliday 50.59; 3. C.J. Bedford, Olney 51.49

800  1. Marco Gonzalez, Anthony 1:59.97; 2. Larry Espinosa, Hale Center 2:00.31; 3. Kurran Eppler, Mason
2:00.37

1,600  1. Heath Wing 4:30.83; 2. Wade Miller, Lockney 4:32.122; 3. Koby Styles, Holliday 4:36.96

110 hurdles  1. Timothy Sissel, Junction 14.62; 2. Jaason Wonder, Holliday 14.81; 3. Nick Kauten, Sunray
14.91

300 hurdles  1. Timothy Sissel, Junction 38.44; 2. Drew Hudson, Albany 38.73; 3. John Brock, Spearman
39.28

400 relay  1. Sonora 42.68; 2. Hamlin 43.11; 3. Spearman 43.65
1,600 relay  1. Junction 3:22.56; 2. Hamlin 3:22.69; 3. Sonora 3:23.92

GIRLS
Team leaders  1. Hamlin 70; 2. Sonora 54; 3. Sunray 52; 4. Clarendon 44; 5. Holliday 38; 6. Seymour 32; 7.
Stamford 31; 8. Seagraves 29; 9. Olney 28; Panhandle 28; Canadian 28.

3,200  1. Shalayne Hobbs, Sonora 11:46.70; 2. Andrea Ybarra, Sundown 11:50.67; 3. Katie Young,
Panhandle 11:57.04

Long jump  1. Jenna Ford, Lockney 17-9; 2. Elizabeth Elliott, Sonora 17-4 1/2; 3. Leah Fisher, Reagan
County 17-2

Triple jump  1. Felicia Ford, Wellington 37-4; 2. Quneshia Griffin, Seagraves 36-11; 3. Randee Wales, Olney
36-8 1/4

High jump  1. Morgan Hobbs, Sonora 5-4; 2. Tianna Hardin, Clarendon 5-2; 3. Ebbie Brynson, Clarendon
5-2

Pole vault  1. Mallory Rodgers, Hamlin 9-6; 2. Cori Ayers, Albany 9-6; 3. Amanda Guerra, Colorado City 9-0

Discus  1. Tiffanie Reeves, Olney 127-9; 2. Jordan Lemons, Holliday 108-11; 3. Ember Strand, Stamford
108-7

Shot put  1. Tiffanie Reeves, Olney 42-5 1/2; 2. Jenny Farrar, Canadian 36-2 1/4; 3. Kassi Meachem, Reagan
County 35-1 3/4

100  1. Victoria Williams, Seymour 12.64; 2. Equilla Weatherton, Clarendon 12.69; 3. Vandessa Walker,
Lockney 12.85

200  1. Latasha Hamilton, Panhandle 25.27; 2. Ashley Sneed, Hamlin 25.32; 3. Jenna Gilmore, Holliday 25.44

400  1. Angel Williams, Clarendon 55.77; 2. Rachel Williams, Coahoma 57.40; 3. Latasha Hamilton,
Panhandle 58.00

800  1. Alison Lopez, Colorado City 2:20.56; 2. Julia Sonen, Sunray 2:24.29; 3. Carmen Diaz, Hale Center
2:26.85

1,600  1. Shalayne Hobbs, Sonora 5:31.30; 2. Meagan Cartrite, Sunray 5:32.05; 3. Heather Waygood,
Sundown 5:34.84

100 hurdles  1. Angel Williams, Clarendon 15.04; 2. Clara Shieldknight, Spearman 15.16; 3. Morgan Hobbs,
Sonora 15.60

300 hurdles  1. Mallory Rodgers, Hamlin 45.78; 2. Kelly Moore, Post 46.01; 3. Tandi Rankin, Canadian
48.12

400 relay  1. Seymour 50.15; 2. Holliday 50.17; 3. Stamford 50.38

800 relay  1. Hamlin 1:45.23; 2. Sunray 1:47.11; 3. Stamford 1:47.72

1,600 relay  1. Sunray 4:02.83; 2. Hamlin 4:05.13; 3. Clarendon 4:06.37