Girls 100 Meter - 5A Var./6A Var. Heat #1
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Phenix, NeNe FR Lubbock Coronado 13.40
2 Townsend, Cassidy JR Lubbock Cooper 13.77
3 Maudlin , Kenzie JR Abilene 13.88
4 Woolley, Brenda SR Lubbock Cooper 14.62
--
--
Girls 100 Meter - 5A Var./6A Var. Heat #2
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Woodson, Jazzmyne JR Lubbock Coronado 13.66
2 Washington, Tyson SO Abilene Cooper 13.88
3 Sanders, Tiffany JR Lubbock Cooper 13.89
4 Cherry, Tierra SR Abilene Cooper 14.38
5 Medina, Keke FR Abilene Cooper 14.49
--
Girls 100 Meter - 4A Var./3A Var. Heat #1
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Madlock, Alex JR Bangs 12.24
2 Pullen, Kenzie JR Midland Christian School 12.88
3 Childress, Kui'Jett FR Lubbock Estacado 13.08
4 Ratliff, Laikyn FR Brownwood 13.13
5 Morris, Brijonae SO Coleman 13.48
6 Schaefer, Emily SO Graham 13.80
7 Everett, Kaitlynn SO Graham 14.06
--
Girls 100 Meter - 4A Var./3A Var. Heat #2
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Love, Ron'Dayzha JR Lubbock Estacado 12.75
2 Mondragon, MacKenzie SO Midland Christian School 13.05
3 Wilson, Claire JR Abilene Wylie 13.60
4 Medina, Karis JR Abilene Wylie 13.74
5 Morton, Jayci FR Stephenville 14.32
6 Smith, Mackenzie JR Coleman 14.40
7 Cantu, Makayla SR Mineral Wells 14.64
8 Jauregui, Sierra SR Coleman 14.65
Girls 100 Meter - 4A Var./3A Var. Heat #3
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Hackler, Hannah SR Graham 13.30
2 Chesser, Madison SO Brownwood 13.45
3 Thompkins, Tia SO Midland Christian School 13.78
4 Lord, Valerie JR Mineral Wells 13.93
5 McCoy, Abby JR Tuscola Jim Ned 13.95
6 Self, Lori SO Tuscola Jim Ned 13.98
7 Rodriguez, Ana SR Mineral Wells 14.71
--
Girls 100 Meter - 1A Var./2A Var./JV Heat #1
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Stiggers, Kyla SO Lubbock Coronado 13.86
2 Scott, Tijana FR Abilene Cooper 14.11
3 Evans, Jenny JR Lubbock Cooper 14.83
4 Ragsdale, Shay FR Bangs 15.85
--
--
--
Girls 100 Meter - 1A Var./2A Var./JV Heat #2
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Beaver, Iyone FR Abilene Cooper 13.52
2 Vitrano, Samantha FR Midland Christian School 13.94
3 Segrest, Ayana FR Lubbock Coronado 13.97
4 Perez, DeLanya FR Abilene 14.30
5 Everett, Whitney FR Brady 14.77
6 Robinson, Kim FR Bangs 14.79
7 Hopkins, Sunny FR Mineral Wells 15.46
Girls 100 Meter - 1A Var./2A Var./JV Heat #3
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Jackson, Laphayshia JR Lubbock Estacado 13.38
2 Neloms, Za'Kaja FR Lubbock Estacado 13.46
3 Haskins, Kenshavia JR Lubbock Estacado 14.16
4 Dominguez, Kim Brady 15.06
5 Paredes, Natalie FR Abilene Cooper 15.20
6 Hughes, Lauren SO Midland Christian School 15.26
7 Reynolds, Blair SO Midland Christian School 15.60
8 Baker, Aubree JR Bangs 15.78
Girls 100 Meter - 1A Var./2A Var./JV Heat #4
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Guiterrez, Alexis SO Priddy 14.34
2 Harmon, Danielle FR Abilene Wylie 14.59
3 Mitchell, Ainsleigh SO Lubbock Cooper 14.80
4 Doyle, Amy SO Abilene Wylie 16.96
--
--
--
--
Girls 100 Meter - 1A Var./2A Var./JV Heat #5
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Joiner, Antonia FR Abilene 13.31
2 Bramlett, Kali FR Stephenville 13.98
3 Molina, Lauren SO Veribest 14.57
4 Calvert, Emma SO Veribest 15.20
5 Bonneau, Scotlyn SO Abilene 16.07
6 Duboise, Ashleigh SO Abilene Wylie 16.32
7 Smith, Kali SR Stephenville 17.30
8 Purcell, Brittney FR Priddy 17.39
Girls 200 Meter - 5A Var./6A Var. Heat #1
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Harvey, Calah SO Abilene Cooper 26.24
2 Collins, Tyresha FR Abilene 27.39
3 Williams, Tianna JR Abilene 27.56
4 West, Karsen FR Lubbock Cooper 28.44
5 Sloan, Corryn JR Lubbock Cooper 28.46
6 Townsend, Cassidy JR Lubbock Cooper 29.18
Girls 200 Meter - 5A Var./6A Var. Heat #2
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Edwards, Danice SO Abilene Cooper 27.95
2 Wilson, Triniti SO Abilene 28.35
3 Phenix, NeNe FR Lubbock Coronado 29.05
4 Washington, Tyson SO Abilene Cooper 29.12
--
--
Girls 200 Meter - 4A Var./3A Var. Heat #1
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Hackler, Hannah SR Graham 28.14
2 Toliver, BaileyAnn SO Abilene Wylie 29.14
3 Self, Lori SO Tuscola Jim Ned 29.21
4 Everett, Kaitlynn SO Graham 29.37
5 Dickson, Simone JR Lubbock Estacado 30.24
6 Carter, Emma FR Big Country Home Educators 31.24
Girls 200 Meter - 4A Var./3A Var. Heat #2
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Davis, Abigail JR Tuscola Jim Ned 26.99
2 Sprowels, Callie SR Bangs 27.52
3 Cox, Kylie SO Midland Christian School 28.58
4 Light, Michaela SR Bangs 29.04
5 Morton, Jayci FR Stephenville 30.11
6 Brudney, Madison SO Coleman 30.24
7 Curtin, Kaylee JR Mineral Wells 31.06
Girls 200 Meter - 4A Var./3A Var. Heat #3
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Fender, Shea JR Midland Christian School 27.59
2 Tindol, Rebecca SR Abilene Christian Schools 28.50
3 Carter- Smith, Aeris JR Mineral Wells 29.12
4 Holman, Aundrea JR Lubbock Estacado 29.25
5 Perryman, Ty'Quaesha FR Lubbock Estacado 29.44
6 Thompkins, Tia SO Midland Christian School 29.57
--
Girls 200 Meter - 4A Var./3A Var. Heat #4
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Puckett, Leigha SR Abilene Wylie 26.77
2 Lovern, Brooklyn JR Mineral Wells 28.81
3 Milward, Emily SO Coleman 29.51
4 Smith, Mackenzie JR Coleman 29.76
5 Maberry, Izzy SO Graham 30.22
6 Galardo, Jasmine JR Stephenville 32.31
--
Girls 200 Meter - 1A Var./2A Var./JV Heat #1
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Beaver, Iyone FR Abilene Cooper 27.97
2 Wise, Kyndall FR Brownwood 29.66
3 Peterson, Heather SO Lubbock Cooper 30.11
4 Harmon, Danielle FR Abilene Wylie 30.54
5 Burgess, Brianna FR Lubbock Coronado 31.63
6 Hughes, Lauren SO Midland Christian School 31.84
7 Ragsdale, Shay FR Bangs 33.38
--
Girls 200 Meter - 1A Var./2A Var./JV Heat #2
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Goltz, Emilie FR Lubbock Cooper 29.03
2 Kayitesi, Josehine SO Abilene 29.10
3 Arther, Sydney FR Tuscola Jim Ned 29.88
4 Gomez, Alexis FR Abilene Wylie 30.05
5 Salazar, Odalys SO Stephenville 30.52
6 Hopkins, Sunny FR Mineral Wells 32.95
7 Ivy, Cara SO Priddy 34.91
--
Girls 200 Meter - 1A Var./2A Var./JV Heat #3
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Jackson, Laphayshia JR Lubbock Estacado 27.71
2 Heupel, Maddie FR Stephenville 29.67
3 Simmons, McKenzie SO Brownwood 29.77
4 Perez, DeLanya FR Abilene 30.02
5 Ellis, Brooklin FR Abilene 30.78
6 Guiterrez, Alexis SO Priddy 30.95
7 Purcell, Brittney FR Priddy 34.75
Girls 200 Meter - 1A Var./2A Var./JV Heat #4
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Willingham, Tatum SO Abilene Wylie 29.30
2 Haskins, Kenshavia JR Lubbock Estacado 29.89
3 Young, Kindal FR Midland Christian School 31.06
4 Bradley, Kynedi SR Bangs 31.11
5 Kerr, Miltasia SO Abilene Cooper 33.14
--
--
--
Girls 200 Meter - 1A Var./2A Var./JV Heat #5
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Neloms, Za'Kaja FR Lubbock Estacado 29.36
2 Vitrano, Samantha FR Midland Christian School 29.50
3 McDowell, Mya SO Brownwood 29.86
4 Everett, Whitney FR Brady 30.11
5 Green, Daisy SO Brownwood 30.21
6 Molina, Lauren SO Veribest 31.13
7 Baker, Aubree JR Bangs 32.92
8 Carey, Kaya FR Abilene Cooper 33.38
Girls 400 Meter 5A Var./6A Var.
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Woodson, Raven SO Lubbock Coronado 59.60
2 Hughes, Ashley SR Lubbock Coronado 59.77
3 Windham, Hollie SR Lubbock Cooper 1:00.96
4 Irish, Lauren JR Lubbock Cooper 1:05.01
5 Ayala, Rebekka JR Abilene Cooper 1:07.53
6 Filorio, Leslie SO Abilene 1:08.72
Girls 400 Meter - 4A Var./3A Var. Heat #1
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Tindol, Rebecca SR Abilene Christian Schools 1:03.90
2 Vasquez, Melissa SO Abilene Wylie 1:04.05
3 Flores, Summer SO Coleman 1:10.09
4 Ledezma, Kamry SO Brady 1:13.44
--
--
Girls 400 Meter - 4A Var./3A Var. Heat #2
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Young, Kyra SO Brownwood 1:02.91
2 Wall, Peyton SO Stephenville 1:04.21
3 Delong, Michelle FR Graham 1:07.29
4 Coyac, Hailey SO Graham 1:08.89
5 Carter, Emma FR Big Country Home Educators 1:13.72
6 Bolton, Josie JR Coleman 1:15.67
Girls 400 Meter - 4A Var./3A Var. Heat #3
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Love, Ron'Dayzha JR Lubbock Estacado 1:00.60
2 Walters, Shiean FR Coleman 1:02.54
3 Russell, Cassie FR Graham 1:05.14
4 Carter, Kylah SO Mineral Wells 1:06.49
5 Light, Michaela SR Bangs 1:07.44
6 Hardrick, Janyjaneke SR Lubbock Estacado 1:09.36
Girls 400 Meter - 4A Var./3A Var. Heat #4
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Douglas, Brianna SO Abilene Wylie 1:03.90
2 Kirk, Kylee SO Abilene Wylie 1:06.26
3 Gambrell, Laramie SR Tuscola Jim Ned 1:07.88
4 Daugherty, Ara FR Mineral Wells 1:10.70
5 McCoy, Abby JR Tuscola Jim Ned 1:11.32
6 Curtin, Kaylee JR Mineral Wells 1:11.52
Girls 400 Meter - 1A Var./2A Var./JV Heat #1
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Martinez, Aaliyah SO Lubbock Coronado 1:08.68
2 Dyer, Erin SO Brownwood 1:12.60
3 Kanayo, Denyse JR Abilene 1:18.22
4 Tryon, Fred'Tayvia FR Lubbock Estacado 1:21.96
5 Norris-Parra, Abigail FR Abilene Cooper 1:23.94
--
--
Girls 400 Meter - 1A Var./2A Var./JV Heat #2
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Kayitesi, Josehine SO Abilene 1:06.50
2 Arther, Sydney FR Tuscola Jim Ned 1:08.32
3 Trice, Taylor FR Abilene Wylie 1:09.07
4 Nash, Julia FR Brownwood 1:11.42
5 Garcia, Allie FR Bangs 1:12.35
6 Leissner, Megan JR Tuscola Jim Ned 1:16.07
7 Robinson, Kim FR Bangs 1:16.52
Girls 400 Meter - 1A Var./2A Var./JV Heat #3
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Olvera, Alcia SO Graham 1:09.47
2 Mach, Lauren FR Brady 1:11.10
3 Varner, Vanessa FR Abilene Cooper 1:11.89
4 Huey, Frenesha FR Lubbock Estacado 1:14.71
5 Gutierrez, Rosalinda SO Abilene 1:18.88
--
Girls 800 Meter 5A Var./6A Var.
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Woodson, Raven SO Lubbock Coronado 2:34.13
2 Hughes, Ashley SR Lubbock Coronado 2:34.91
3 Hartmann, Hilda SR Abilene 2:37.68
4 Filorio, Leslie SO Abilene 2:37.91
5 Sena, Nyia SO Lubbock Cooper 2:39.18
6 Ayala, Rebekka JR Abilene Cooper 2:39.50
7 Irish, Lauren JR Lubbock Cooper 2:44.10
8 Becerra, Marissa SR Abilene 2:49.56
--
Girls 800 Meter - 4A Var./3A Var. Heat #1
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Young, Kyra SO Brownwood 2:28.80
2 Davis, Abigail JR Tuscola Jim Ned 2:28.92
3 Peter, Lauren FR Tuscola Jim Ned 2:32.36
4 Martinez, Beatriz SO Mineral Wells 2:33.94
5 Martinez, Marisa SO Coleman 2:41.51
6 Flores, Summer SO Coleman 2:43.33
7 Herrera, Priscilla SO Graham 2:48.04
8 Cooper, Christian SR Bangs 3:01.17
--
Girls 800 Meter - 4A Var./3A Var. Heat #2
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Chaviers, Bayleigh SR Stephenville 2:31.95
2 Callaway, Kaitlyn FR Big Country Home Educators 2:36.17
3 Light, Michaela SR Bangs 2:37.85
4 Hood, Julianne SR Brownwood 2:38.64
5 Ledezma, Kamry SO Brady 2:41.76
6 Rivera, Katlyn SR Mineral Wells 2:42.89
7 Coyac, Hailey SO Graham 2:43.84
8 Marshall, Baylee FR Graham 2:45.31
--
Girls 800 Meter - 1A Var./2A Var./JV Heat #1
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Martinez, Aaliyah SO Lubbock Coronado 2:46.04
2 Mach, Lauren FR Brady 2:48.38
3 Hernandez, Esmeralda JR Brownwood 2:48.59
4 Hull, Ally FR Bangs 2:50.46
5 Salvato, Kameron FR Veribest 2:52.15
6 Medina, Rebekah FR Abilene 2:53.60
7 Williams, MacKenzie SO Mineral Wells 2:55.32
8 Lozano, Camille FR Abilene Cooper 2:59.27
9 Caddell, Cassidy FR Tuscola Jim Ned 3:07.51
10 Griego, Marlena JR Abilene Wylie 3:11.60
11 Lopez, Esther JR Bangs 3:12.48
12 Ivy, Cara SO Priddy 3:13.40
Girls 800 Meter - 1A Var./2A Var./JV Heat #2
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Ivey, Savannah FR Stephenville 2:35.27
2 Headrick, Tess SO Lubbock Cooper 2:46.80
3 Sauseda, Breyle Brownwood 2:46.88
4 Uwase, Jolie SO Abilene Cooper 2:46.92
5 Breedlove, Jasmine FR Brownwood 2:52.09
6 Nash, Julia FR Brownwood 2:52.92
7 Kanayo, Denyse JR Abilene 3:06.15
8 Gutierrez, Rosalinda SO Abilene 3:06.95
9 Warren, Elizabeth FR Abilene Cooper 3:23.05
10 Williams, Malia JR Abilene Wylie 3:25.15
Girls 1600 Meter
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Mata, Victoria FR Lubbock Coronado 5:53.90
2 Woods, Clara FR Lubbock Coronado 6:00.87
3 McWilliams, Lanie SR Veribest 6:01.75
4 Evans, Alex SO Priddy 6:04.30
5 Boren, Audrey FR Brownwood 6:07.11
6 BRYAN, ELIZABETH SO Tuscola Jim Ned 6:07.12
7 Sauseda, Breyle Brownwood 6:23.89
8 Nicks, Sophia SO Bangs 6:25.39
9 Gutierrez, Maricxa SO Stephenville 6:28.46
10 Trevino, Makayla SR Lohn 6:30.00
11 Medina, Rebekah FR Abilene 6:32.15
12 Headrick, Tess SO Lubbock Cooper 6:35.87
13 Breedlove, Jasmine FR Brownwood 6:43.71
14 Hull, Ally FR Bangs 6:44.56
15 Hernandez, Esmeralda JR Brownwood 6:46.56
Girls 3200 Meter 5A Var./6A Var.
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Endsley, Ashton JR Abilene 11:19.61
2 Johnson, Haylee FR Abilene 12:08.39
3 Sena, Skyler SO Lubbock Cooper 12:39.71
4 Moseley, Rebekah SO Lubbock Cooper 12:42.04
5 Guerrero, Jerni JR Lubbock Coronado 12:42.31
6 Cox, Tiffany JR Abilene Cooper 12:42.73
7 Mercer, Caitlyn SR Lubbock Coronado 12:43.94
8 Deleon, Mariah JR Abilene 12:51.60
Girls 3200 Meter 4A Var./3A Var.
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Sanchez, Hanna SR Abilene Wylie 11:25.54
2 Romero, Jessica SR Brownwood 11:55.30
3 Rosales, Marie SO Coleman 12:29.77
4 Stewart, Brynn SR Brady 12:35.42
5 Lawrence, Izzy FR Brownwood 12:37.78
6 Burkett, Tori SR Brownwood 13:09.39
7 Rivas, Anahi FR Stephenville 13:14.40
8 Davis, Lily FR Tuscola Jim Ned 13:31.83
9 Balderas, Elena SO Stephenville 13:37.10
10 Cooper, Christian SR Bangs 13:38.40
11 Eaton, Aspen SR Tuscola Jim Ned 13:39.69
12 Levens, Tamara FR Abilene Wylie 13:43.44
13 Fuentes, Lexie SO Graham 13:44.94
14 Hernandez, Maria FR Graham 14:23.83
15 Calderon, Calista SO Brady 14:27.70
16 Rendon, Patricia SR Graham 14:47.54
Girls 100 Meter Hurdles 5A Var./6A Var.
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Homer, Maylena JR Abilene 17.42
2 Sanders, Tiffany JR Lubbock Cooper 17.44
3 Ritchie, Katie SR Lubbock Coronado 17.47
4 Wilson, Kaylee SR Lubbock Cooper 17.87
5 Bradshaw, Ashlyn SR Lubbock Coronado 18.01
--
Girls 100 Meter Hurdles - 4A Var./3A Var. Heat #1
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Martin, Hailey SO Stephenville 15.70
2 Latham, Keeley SR Abilene Wylie 16.41
3 Fowler, Alex FR Brownwood 16.58
4 McBee, Bailey FR Stephenville 16.58
5 Compean, Amy JR Brownwood 17.36
6 Cantu, Makayla SR Mineral Wells 18.95
7 Hunter, Hailey SO Mineral Wells 20.50
Girls 100 Meter Hurdles - 4A Var./3A Var. Heat #2
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Lenz, Jaycee SO Brownwood 17.01
2 Brown, Abby Claire SO Midland Christian School 17.39
3 Gallaway, Ashley SO Graham 18.25
4 Watson, Mariana SR Coleman 18.26
5 Hale, Kloe JR Coleman 20.65
--
Girls 100 Meter Hurdles - 4A Var./3A Var. Heat #3
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Jacoby, Bailey SO Brady 17.91
2 Diaz, Alexa JR Coleman 18.14
3 Thornton, Kylie FR Abilene Wylie 18.17
4 Thomason, Megan JR Midland Christian School 18.47
5 CASH, ADELIA SO Tuscola Jim Ned 18.94
--
--
Girls 100 Meter Hurdles - 1A Var./2A Var./JV Heat #1
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 LaBrenz, Madison FR Abilene Wylie 17.82
2 Vargas, Caitlyn SO Lubbock Coronado 17.89
3 Christiansen, Jade FR Brownwood 18.46
4 White, Ashlyn FR Brownwood 20.24
5 Fussell, Madison FR Tuscola Jim Ned 22.08
6 Talyn, Eaton FR Tuscola Jim Ned 22.33
7 Crow, Ashton FR Bangs 23.55
Girls 100 Meter Hurdles - 1A Var./2A Var./JV Heat #2
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Rodriquez, Amanda SO Abilene 18.63
2 Houston, Raven FR Lubbock Coronado 18.68
3 Garcia, Alexis FR Abilene Cooper 19.25
4 Garcia, Cali FR Abilene 21.37
5 Sykes, Yazmine SO Abilene 23.14
6 Smith, Shelby FR Priddy 24.07
--
Girls 300 Meter Hurdles - 5A Var./6A Var. Heat #1
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Perkins, Olivia SO Lubbock Cooper 49.82
2 Ritchie, Katie SR Lubbock Coronado 50.52
3 DeLaVega, Devin SO Lubbock Cooper 52.39
Girls 300 Meter Hurdles - 5A Var./6A Var. Heat #2
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Garrett, Jacelyn JR Abilene Cooper 47.22
2 Wilson, Kaylee SR Lubbock Cooper 54.80
3 Bradshaw, Ashlyn SR Lubbock Coronado 55.30
4 Homer, Maylena JR Abilene 56.43
--
Girls 300 Meter Hurdles - 4A Var./3A Var. Heat #1
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Latham, Keeley SR Abilene Wylie 49.15
2 Fowler, Alex FR Brownwood 50.26
3 Hobbs, Mikayla SR Stephenville 51.71
4 Thomason, Megan JR Midland Christian School 52.61
5 Watson, Mariana SR Coleman 54.23
6 Diaz, Alexa JR Coleman 57.28
--
Girls 300 Meter Hurdles - 4A Var./3A Var. Heat #2
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Washington, Chyna SR Brady 49.96
2 Brown, Abby Claire SO Midland Christian School 50.62
3 Compean, Amy JR Brownwood 51.97
4 Pettit, Kristen SO Stephenville 52.92
5 Hunter, Hailey SO Mineral Wells 54.39
--
--
Girls 300 Meter Hurdles - 4A Var./3A Var. Heat #3
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Thornton, Kylie FR Abilene Wylie 49.80
2 Monroe, Hanna JR Brady 51.44
3 Gallaway, Ashley SO Graham 52.34
4 Cantu, Makayla SR Mineral Wells 53.81
5 CASH, ADELIA SO Tuscola Jim Ned 58.88
--
Girls 300 Meter Hurdles - 1A Var./2A Var./JV Heat #1
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Rodriquez, Amanda SO Abilene 50.73
2 LaBrenz, Madison FR Abilene Wylie 53.53
3 Vasques, Anissa JR Abilene Cooper 54.05
4 Wilson, T'Zaria FR Lubbock Coronado 55.50
5 Sykes, Yazmine SO Abilene 58.48
6 Calvert, Emma SO Veribest 1:01.42
7 Fussell, Madison FR Tuscola Jim Ned 1:02.44
--
Girls 300 Meter Hurdles - 1A Var./2A Var./JV Heat #2
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Vargas, Caitlyn SO Lubbock Coronado 52.53
2 Christiansen, Jade FR Brownwood 53.48
3 Garcia, Alexis FR Abilene Cooper 55.97
4 Blisard, Jacie FR Bangs 56.34
5 Houston, Raven FR Lubbock Coronado 56.94
6 Garcia, Cali FR Abilene 57.62
7 Talyn, Eaton FR Tuscola Jim Ned 1:03.63
Girls 4 x 100 Relay 5A Var./6A Var.
============================================================
Team Time
============================================================
1 Abilene Cooper 'A' 50.82
Garza, Brown, Scott, Harvey
2 Lubbock Coronado 'A' 51.15
Woodson, Haggard, Clark, Adams
3 Abilene 'A' 52.23
Williams, Homer, Maudlin, Wilson
4 Lubbock Cooper 'A' 52.78
Sanders, Townsend, Windham, West, Irish
Girls 4 x 100 Relay 4A Var./3A Var.
============================================================
Team Time
============================================================
1 Brownwood 'A' 50.17
Lenz, Escamilla, Chesser, Ratliff
2 Midland Christian School 'A' 50.60
Fender, Mondragon, Ashton, Pullen
3 Bangs 'A' 51.23
Miller, Pettit, Sprowels, Madlock
4 Abilene Wylie 'A' 52.12
Wilson, Toliver, Medina, Puckett
5 Lubbock Estacado 'A' 52.31
Dickson, Holman, Hardrick, Love, Childress, Perryman
6 Graham 'A' 52.73
Schaefer, Hackler, Walker, Russell, Everett, Sims, Gallaway
7 Mineral Wells 'A' 52.92
Carter- Smith, Carter, Lovern, Martinez
8 Brady 'A' 53.10
Washington, Elliott, Monroe, Keese, Roddie
9 Coleman 'A' 53.79
Morris, Delagarza, Rutledge, Walters, Brudney
--
Hobbs, Martin, Hawks, Goodman
Girls 4 x 100 Relay 1A Var./2A Var./JV
============================================================
Team Time
============================================================
1 Lubbock Coronado 'A' 53.50
Lilly, Segrest, Burgess, Stiggers
2 Abilene Wylie 'A' 53.90
Kirk, Harmon, Gomez, Willingham
3 Abilene 'A' 54.04
Joiner, Ellis, Russ, Cepeda
4 Stephenville 'A' 55.81
Wahlert, Bramlett, Salazar, Heupel
5 Veribest 'A' 1:02.26
Alvarado, Salvato, Ward, Turner, Molina
Girls 4 x 200 Relay 5A Var./6A Var.
============================================================
Team Time
============================================================
1 Abilene Cooper 'A' 1:45.36
Garrett, Brown, Garza, Harvey
2 Lubbock Coronado 'A' 1:46.51
Lilly, Haggard, Adams, Clark, Woodson
3 Lubbock Cooper 'A' 1:50.43
DeLaVega, Perkins, Sloan, West, Irish
4 Abilene 'A' 1:52.16
Hartmann, Collins, Maudlin, Wilson
Girls 4 x 200 Relay 4A Var./3A Var.
============================================================
Team Time
============================================================
1 Abilene Wylie 'A' 1:48.01
Latham, Wilson, Toliver, Puckett
2 Midland Christian School 'A' 1:50.05
Ashton, Cox, Pullen, Mondragon
3 Bangs 'A' 1:50.95
Miller, Pettit, Sprowels, Madlock
4 Stephenville 'A' 1:51.15
Martin, McBee, Goodman, Chaviers
5 Brownwood 'A' 1:52.65
Revada, Wilson, Cox, Compean
6 Lubbock Estacado 'A' 1:54.04
Dickson, Perryman, Childress, Holman, Hardrick
7 Brady 'A' 1:55.02
Roddie, Keese, Jacoby, Elliott
8 Graham 'A' 1:55.65
Schaefer, Everett, Maberry, Walker, Russell, Coyac
9 Coleman 'A' 1:56.73
Monroe, Delagarza, Rutledge, Martinez, Brudney, Flores
10 Mineral Wells 'A' 1:56.80
Lord, Lovern, Rivera, Carter- Smith
Girls 4 x 200 Relay 1A Var./2A Var./JV
============================================================
Team Time
============================================================
1 Lubbock Coronado 'A' 1:55.07
Lilly, Segrest, Stiggers, Wilson
2 Abilene 'A' 1:55.95
Joiner, Ellis, Russ, Cepeda
3 Abilene Wylie 'A' 1:56.19
Kirk, Willingham, Gomez, LaBrenz
4 Brownwood 'A' 1:57.47
Bastardo, Green, McDowell, Wise
5 Abilene Cooper 'A' 1:58.54
Perez, Zamora, Walker, Rau
6 Stephenville 'A' 1:59.62
Wahlert, Bramlett, Salazar, Heupel
7 Lubbock Cooper 'A' 2:00.48
Lepard, Ybanez, Peterson, Goltz
8 Midland Christian School 'A' 2:04.83
Hughes, Reynolds, Young, Vitrano
9 Bangs 'A' 2:05.48
Crow, Galvan, Blisard, Bradley
10 Priddy 'A' 2:10.80
Smith, Guiterrez, Evans, Ivy
11 Veribest 'A' 2:17.14
Alvarado, Salvato, Ward, Turner, Molina
Girls High Jump 5A Var./6A Var.
======================================================================
Athlete Yr Team Mark
======================================================================
1 Windham, Hollie SR Lubbock Cooper 5-6
2 Cognasi, Savannah SR Lubbock Coronado 5-4
3 Wilson, Kaylee SR Lubbock Cooper 5-0
4 Phenix, NeNe FR Lubbock Coronado 4-10
Girls High Jump 4A Var./3A Var.
======================================================================
Athlete Yr Team Mark
======================================================================
1 Carter, Jordan SO Stephenville 5-2
2 Miller, Torrey FR Bangs 5-2
3 Cox, McKenzie SR Brownwood 5-0
4 Thomason, Megan JR Midland Christian School 4-10
5 Rutledge, Sydney SR Coleman 4-10
6 Isbell, Marcy FR Tuscola Jim Ned 4-8
7 CONGER, K SR Stephenville 4-8
8 Light, Michaela SR Bangs 4-8
9 Bradshaw, Torey SO Tuscola Jim Ned 4-8
10 Lovern, Brooklyn JR Mineral Wells 4-8
Girls High Jump 1A Var./2A Var./JV
======================================================================
Athlete Yr Team Mark
======================================================================
1 Vargas, Caitlyn SO Lubbock Coronado 4-8
2 Simmons, McKenzie SO Brownwood 4-8
3 Goltz, Emilie FR Lubbock Cooper 4-8
Girls Pole Vault 5A Var./6A Var.
======================================================================
Athlete Yr Team Mark
======================================================================
1 Runquist, Anna FR Lubbock Coronado 8-6
2 Haggard, Hayley SR Lubbock Coronado 8-0
3 Townsend, Cassidy JR Lubbock Cooper 7-6
Girls Pole Vault 4A Var./3A Var.
======================================================================
Athlete Yr Team Mark
======================================================================
1 Hays, Cody SR Graham 9-6
2 McFarden, Kayla JR Brownwood 9-0
3 Gomez, Ashley SR Brownwood 8-6
4 Lord, Valerie JR Mineral Wells 8-0
5 Graham, Makenzie SO Graham 7-6
6 McAnelly, Anna JR Brady 7-6
7 Milward, Emily SO Coleman 7-0
8 Kirk, Kylee SO Abilene Wylie 7-0
Girls Pole Vault 1A Var./2A Var./JV
======================================================================
Athlete Yr Team Mark
======================================================================
1 Batten, Chloe SO Abilene 8-0
2 Hernandez, Hanna FR Brownwood 7-6
3 Headrick, Tess SO Lubbock Cooper 7-6
4 Galvan, Aaliyah FR Bangs 7-0
5 Rios, Mariana SO Stephenville 6-0
6 Gomez, Alexis FR Abilene Wylie 6-0
7 Mitchell, Ainsleigh SO Lubbock Cooper 6-0
Girls Long Jump 5A Var./6A Var.
======================================================================
Athlete Yr Team Mark
======================================================================
1 Adams, TerriYona FR Lubbock Coronado 16-6.75
2 Windham, Hollie SR Lubbock Cooper 16-6
3 Hughes, Ashley SR Lubbock Coronado 16-3
4 Harvey, Calah SO Abilene Cooper 15-7.25
5 Wilson, Triniti SO Abilene 15-6.5
6 Sanders, Tiffany JR Lubbock Cooper 14-8
7 Maudlin , Kenzie JR Abilene 13-7.5
8 Collins, Tyresha FR Abilene 12-9.75
Girls Long Jump 4A Var./3A Var. Flight #1
======================================================================
Athlete Yr Team Mark
======================================================================
1 Martin, Hailey SO Stephenville 15-7.75
2 Tutt, Karson JR Tuscola Jim Ned 15-2.25
3 Schaefer, Emily SO Graham 14-11
4 Bush, Ryan JR Tuscola Jim Ned 14-5.25
5 McBee, Bailey FR Stephenville 14-4.75
6 Goodman, Chloe FR Stephenville 14-1.25
7 Powell, Kaylee SR Brady 13-11
8 Russell, Cassie FR Graham 11-8.5
Girls Long Jump 4A Var./3A Var. Flight #2
======================================================================
Athlete Yr Team Mark
======================================================================
1 Daugherty, Ara FR Mineral Wells 15-5.25
2 Childress, Kui'Jett FR Lubbock Estacado 15-5
3 Holman, Aundrea JR Lubbock Estacado 15-2.5
4 Thornton, Kylie FR Abilene Wylie 14-4
5 Bolton, Josie JR Coleman 14-3.5
6 Diaz, Alexa JR Coleman 13-10.25
7 Smith, Mackenzie JR Coleman 13-5.5
8 Medina, Karis JR Abilene Wylie 13-0.5
9 Thomason, Megan JR Midland Christian School 12-11
Girls Long Jump 4A Var./3A Var. Flight #3
======================================================================
Athlete Yr Team Mark
======================================================================
1 Madlock, Alex JR Bangs 19-2.5
2 Hardrick, Janyjaneke SR Lubbock Estacado 16-8
3 Puckett, Leigha SR Abilene Wylie 15-9
4 Mondragon, MacKenzie SO Midland Christian School 15-7.5
5 Fowler, Alex FR Brownwood 15-6.25
6 Cox, McKenzie SR Brownwood 15-3.5
7 Miller, Torrey FR Bangs 15-2.75
8 Rodriguez, Ana SR Mineral Wells 11-4
Girls Long Jump 1A Var./2A Var./JV Flight #1
======================================================================
Athlete Yr Team Mark
======================================================================
1 Green, Daisy SO Brownwood 14-4.5
2 Goltz, Emilie FR Lubbock Cooper 14-4.25
3 Ivey, Savannah FR Stephenville 13-6.75
4 Ellis, Brooklin FR Abilene 13-3.75
Girls Long Jump 1A Var./2A Var./JV Flight #2
======================================================================
Athlete Yr Team Mark
======================================================================
1 Lepard, Brooklyn FR Lubbock Cooper 14-8
2 Kayitesi, Josehine SO Abilene 14-3.5
3 Kirk, Maci FR Abilene Wylie 13-10.5
4 Arther, Sydney FR Tuscola Jim Ned 13-10.25
Girls Triple Jump 5A Var./6A Var.
======================================================================
Athlete Yr Team Mark
======================================================================
1 Adams, TerriYona FR Lubbock Coronado 35-3
2 Phenix, NeNe FR Lubbock Coronado 34-4
3 Irish, Lauren JR Lubbock Cooper 34-0.25
4 Cherry, Tierra SR Abilene Cooper 33-5.5
5 Wilson, Triniti SO Abilene 32-9
6 DeLaVega, Devin SO Lubbock Cooper 30-2.5
7 Medina, Keke FR Abilene Cooper 30-1
Girls Triple Jump 4A Var./3A Var. Flight #1
======================================================================
Athlete Yr Team Mark
======================================================================
1 Martin, Hailey SO Stephenville 34-9.25
2 Goodman, Chloe FR Stephenville 32-7.75
Girls Triple Jump 4A Var./3A Var. Flight #2
======================================================================
Athlete Yr Team Mark
======================================================================
1 Bierman, Michaela SR Brady 31-11.75
2 Revada, Dominique SR Brownwood 31-10.5
Girls Triple Jump 4A Var./3A Var. Flight #3
======================================================================
Athlete Yr Team Mark
======================================================================
1 Madlock, Alex JR Bangs 39-5.5
2 Maberry, Izzy SO Graham 33-3.25
3 Pullen, Kenzie JR Midland Christian School 32-0
4 Walker, Madison SR Graham 31-10.5
Girls Triple Jump 1A Var./2A Var./JV Flight #1
======================================================================
Athlete Yr Team Mark
======================================================================
1 Bramlett, Kali FR Stephenville 31-11
2 Ivey, Savannah FR Stephenville 29-6.5
3 Sykes, Yazmine SO Abilene 28-0.75
4 Garcia, Allie FR Bangs 26-3.5
Girls Triple Jump 1A Var./2A Var./JV Flight #2
======================================================================
Athlete Yr Team Mark
======================================================================
1 Lepard, Brooklyn FR Lubbock Cooper 31-6.5
2 Ashton, Taylore FR Brady 29-1.75
3 Perez, DeLanya FR Abilene 28-4
Girls Shot Put 5A Var./6A Var.
======================================================================
Athlete Yr Team Mark
======================================================================
1 Upshaw, Sheila SR Lubbock Coronado 29-8.5
2 Garcia, Adora SO Abilene Cooper 29-8
3 Walker, Tatianna JR Abilene Cooper 29-6.75
4 Shablom, Brianna SO Lubbock Cooper 28-6.75
5 Howell, Azsjuh JR Lubbock Cooper 27-7.75
6 Mitchell, Aubrie SR Lubbock Cooper 27-6
7 Irvin, Kathyrn JR Abilene 25-2.5
Girls Shot Put 4A Var./3A Var. Flight #1
======================================================================
Athlete Yr Team Mark
======================================================================
1 Arredondo, Nadine JR Stephenville 35-5.5
2 Austin, Brandi JR Tuscola Jim Ned 32-7
3 Duckett, Alexus JR Stephenville 31-0.5
Girls Shot Put 4A Var./3A Var. Flight #2
======================================================================
Athlete Yr Team Mark
======================================================================
1 Fuentes, Kristen SR Brownwood 36-7.5
2 Smith, Sydney SR Graham 36-6.5
3 Wallace, Tenneil SR Lubbock Estacado 35-5.25
4 Everett, Bridgett JR Brownwood 30-2
5 Boone, Paige SR Abilene Wylie 29-10
Girls Shot Put 1A Var./2A Var./JV
======================================================================
Athlete Yr Team Mark
======================================================================
1 Andrews, Corrshnae SO Lubbock Coronado 34-10.25
2 Garza, Analyssa SO Lubbock Coronado 28-4.5
3 Watkins, India SO Abilene 28-1
4 Segrest, Ayana FR Lubbock Coronado 27-6
5 King, Jasmine SO Brownwood 27-2.5
6 Small, Lanisa JR Mineral Wells 27-2
7 Davis, Kiana JR Lubbock Estacado 27-0.75
8 Perkins, Cailey JR Lohn 26-10.75
Girls Discus 5A Var./6A Var.
======================================================================
Athlete Yr Team Mark
======================================================================
1 Shablom, Brianna SO Lubbock Cooper 92-4
2 Irvin, Kathyrn JR Abilene 91-6.5
3 Walker, Tatianna JR Abilene Cooper 90-11
4 Howell, Azsjuh JR Lubbock Cooper 83-0.5
5 Upshaw, Sheila SR Lubbock Coronado 76-7
6 Garcia, Adora SO Abilene Cooper 76-2
7 Mitchell, Aubrie SR Lubbock Cooper 73-4
Girls Discus 4A Var./3A Var. Flight #1
======================================================================
Athlete Yr Team Mark
======================================================================
1 Arredondo, Nadine JR Stephenville 98-1
Girls Discus 4A Var./3A Var. Flight #2
======================================================================
Athlete Yr Team Mark
======================================================================
1 Fuentes, Kristen SR Brownwood 106-11
2 Larrea, Alexis JR Brownwood 100-0
3 Young, Madison SO Abilene Wylie 98-10
4 Allen, Allie JR Bangs 94-8.5
5 Barbee, McKinna JR Abilene Wylie 94-4
6 Smith, Sydney SR Graham 90-10
7 Taylor, Grace FR Abilene Wylie 82-10
Girls Discus 1A Var./2A Var./JV
======================================================================
Athlete Yr Team Mark
======================================================================
1 Ellett, Cheyenne FR Brownwood 108-6
2 Segrest, Ayana FR Lubbock Coronado 93-10
3 Andrews, Corrshnae SO Lubbock Coronado 87-0
4 O'Brien, Faith FR Stephenville 85-1
5 Garza, Analyssa SO Lubbock Coronado 84-10
6 Barron, Kennedy SO Brownwood 82-11
7 Small, Lanisa JR Mineral Wells 82-5
8 Perkins, Cailey JR Lohn 82-1