Allen Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
200 Meter Dash | |||||
25.10 | Esther Ekeanyanwu | 9th | Prelims H2 | Complete Results | |
400 Meter Dash | |||||
54.31 | Esther Ekeanyanwu | 3rd | Finals H1 | Complete Results | |
55.63 | Esther Ekeanyanwu | 5th | Prelims H2 | Complete Results | |
800 Meter Run | |||||
2:20.11 | SB | Cassandra Cruz | 7th | Finals H1 | Complete Results |
1600 Meter Run | |||||
5:24.62 | Emilie Morgan | 20th | Finals H1 | Complete Results | |
High Jump | |||||
5-0 | Sarah Ahmadi | 7th | Finals H1 | Complete Results | |
4-10 | Anointing Olufemi | 10th | Finals H1 | Complete Results | |
Long Jump | |||||
17-9.25 | Tosin Alao | 6th | Finals H1 | Complete Results | |
Triple Jump | |||||
38-11.75 | Tosin Alao | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
Discus | |||||
82-7 | Irieyanna Wilson | 13th | Finals H1 | Complete Results | |
Shot Put | |||||
41-8.5 | Klaire Bentley | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
10.70 | w | Asante Fazarro | 3rd | Prelims H4 | Complete Results |
10.79 | Asante Fazarro | 3rd | Finals H1 | Complete Results | |
10.96 | w | Jeramey Brown | 7th | Prelims H6 | Complete Results |
11.02 | Jeramey Brown | 8th | Finals H1 | Complete Results | |
11.24 | w SB | Ethan Johnson | 17th | Prelims H6 | Complete Results |
200 Meter Dash | |||||
21.33 | w SB | Glenn Bender | 1st | Prelims H6 | Complete Results |
22.17 | Asante Fazarro | 5th | Prelims H5 | Complete Results | |
22.46 | Asante Fazarro | 5th | Finals H1 | Complete Results | |
22.51 | Matthew Norman | 11th | Prelims H4 | Complete Results | |
400 Meter Dash | |||||
47.98 | Glenn Bender | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
48.52 | Glenn Bender | 1st | Prelims H6 | Complete Results | |
50.04 | Osahon Osawe | 9th | Prelims H4 | Complete Results | |
51.07 | Kyle Hillman | 21st | Prelims H5 | Complete Results | |
800 Meter Run | |||||
1:58.51 | Graham Santilli | 9th | Finals H1 | Complete Results | |
2:00.17 | Dominic Elsaw | 13th | Finals H1 | Complete Results | |
2:03.62 | Josh Santos | 19th | Finals H1 | Complete Results | |
1600 Meter Run | |||||
4:29.32 | SB | Jonathan Chung | 11th | Finals H1 | Complete Results |
4:36.53 | SB | Jacob Pruitt | 17th | Finals H1 | Complete Results |
3200 Meter Run | |||||
10:04.97 | Jonathan Chung | 19th | Finals H1 | Complete Results | |
10:23.14 | Jacob Pruitt | 24th | Finals H1 | Complete Results | |
110 Meter Hurdles | |||||
15.14 | w | Benoni Umunnakwe | 8th | Prelims H1 | Complete Results |
15.24 | Benoni Umunnakwe | 8th | Finals H1 | Complete Results | |
15.87 | w | Raylen Sharpe | 11th | Prelims H2 | Complete Results |
300 Meter Hurdles | |||||
39.90 | Raylen Sharpe | 4th | Finals H1 | Complete Results | |
40.41 | Raylen Sharpe | 5th | Prelims H2 | Complete Results | |
41.42 | Benoni Umunnakwe | 11th | Prelims H4 | Complete Results | |
42.55 | Obi-tabot Tabe | 15th | Prelims H4 | Complete Results | |
4x100 Meter Relay | |||||
41.41 | Relay Team | 3rd | Finals H1 | Complete Results | |
42.23 | Relay Team | 4th | Prelims H1 | Complete Results | |
4x200 Meter Relay | |||||
1:30.39 | Relay Team | 8th | Finals H3 | Complete Results | |
4x400 Meter Relay | |||||
3:24.10 | Relay Team | 9th | Finals H3 | Complete Results | |
High Jump | |||||
5-10 | Jevon Henderson | 11th | Finals H1 | Complete Results | |
Long Jump | |||||
21-11 | SB | Tyrone Woods | 3rd | Finals H1 | Complete Results |
19-7.75 | Obi-tabot Tabe | 16th | Finals H1 | Complete Results | |
19-5 | Daidrian Gazaway | 18th | Finals H1 | Complete Results | |
Triple Jump | |||||
41-7 | Obi-tabot Tabe | 9th | Finals H1 | Complete Results | |
Pole Vault | |||||
12-6 | Jonathan Greer | 6th | Finals H1 | Complete Results | |
Discus | |||||
127-9 | SB | Nicholas Gonzales | 15th | Finals H1 | Complete Results |
Shot Put | |||||
42-6.5 | SB | Nicholas Gonzales | 16th | Finals H1 | Complete Results |