Skyline “Joel Ezar” Track Classic 2018

Dallas, TX

Elite Performances

53 performances met the MileSplit US Second Team standard.

HS Girls Mark Athlete Team
100 Meter Hurdles Finals 14.32 Jayla Hollis DeSoto
100 Meter Hurdles Finals 14.99 Antoinette Bradley DeSoto
100 Meter Dash Finals 12.23 Ja'Era Griffin DeSoto
100 Meter Dash Finals 12.24 Kenondra Davis Fort Worth Trimble Tech
200 Meter Dash Finals 24.68 Kenondra Davis Fort Worth Trimble Tech
200 Meter Dash Finals 24.98 Arius Willaims Duncanville
300 Meter Hurdles Finals 45.83 Jyzmi'n Gray Dallas Skyline
300 Meter Hurdles Finals 46.04 Jayla Hollis DeSoto
300 Meter Hurdles Finals 46.21 Antoinette Bradley DeSoto
300 Meter Hurdles Finals 46.29 Nikiya Marshall Duncanville
300 Meter Hurdles Finals 46.40 Taylor Armstrong DeSoto
400 Meter Dash Finals 55.22 Bryannia Murphy DeSoto
400 Meter Dash Finals 57.41 Rachel Anderson DeSoto
400 Meter Dash Finals 57.53 Zariah Jones DeSoto
4x100 Meter Relay Finals 46.20 Relay Team DeSoto
4x200 Meter Relay Finals 1:36.85 Relay Team DeSoto
4x200 Meter Relay Finals 1:39.15 Relay Team Duncanville
4x400 Meter Relay Finals 3:47.34 Relay Team Duncanville
4x400 Meter Relay Finals 3:51.31 Relay Team DeSoto
800 Meter Run Finals 2:18.79 Jalese Moore DeSoto
Discus Finals 125-0 Brianna Washington DeSoto
Long Jump Finals 17-10 Kennedi Arceneaux Arlington Bowie
Long Jump Finals 17-10.5 Eni Akinniyi Denton Guyer
Long Jump Finals 18-1 Carli Mcdonald Arlington Bowie
Long Jump Finals 18-4.5 Kynnedy Brown DeSoto
Shot Put Finals 37-6 Natalie Moten Duncanville
Shot Put Finals 38-4.5 Ashton Sanders Duncanville
Shot Put Finals 40-2 Christalee Kirby Denton Guyer
Triple Jump Finals 36-4 Taylor Armstrong DeSoto
Triple Jump Finals 36-7 Maykayla Jackson Midlothian
Triple Jump Finals 37-11.25 Eni Akinniyi Denton Guyer
HS Boys Mark Athlete Team
200 Meter Dash Finals 21.69 Keishawn Everly Fort Worth Trimble Tech
300 Meter Hurdles Finals 38.71 Ryan Williams Arlington Bowie
300 Meter Hurdles Finals 38.78 Ketavion Humber Tyler John Tyler
400 Meter Dash Finals 47.93 Lakyron Mays Dallas Carter
400 Meter Dash Finals 48.48 Tairyn Ross DeSoto
400 Meter Dash Finals 49.29 Kennedy Harrison DeSoto
400 Meter Dash Finals 49.35 Issac Hastings DeSoto
400 Meter Dash Finals 49.41 Clayton Boyce Midlothian
4x100 Meter Relay Finals 41.01 Relay Team DeSoto
4x100 Meter Relay Finals 41.32 Relay Team Tyler John Tyler
4x100 Meter Relay Finals 41.64 Relay Team Lancaster
4x100 Meter Relay Finals 41.78 Relay Team Dallas Carter
4x200 Meter Relay Finals 1:26.38 Relay Team Lancaster
4x200 Meter Relay Finals 1:26.77 Relay Team DeSoto
4x200 Meter Relay Finals 1:28.63 Relay Team Dallas Carter
4x400 Meter Relay Finals 3:15.47 Relay Team DeSoto
4x400 Meter Relay Finals 3:19.48 Relay Team Arlington Bowie
4x400 Meter Relay Finals 3:20.13 Relay Team Dallas Carter
4x400 Meter Relay Finals 3:22.74 Relay Team Fort Worth Arlington Heights
800 Meter Run Finals 1:57.41 Issac Hastings DeSoto
High Jump Finals 6-6 Byron Hanspard DeSoto
Triple Jump Finals 45-11 Nick Drayden DeSoto