Varsity Boys 100 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Jadon Maddux 10 Bridgeport 10.62
2 Thomas Donley 9 Frisco Lebanon Trail 10.79
3 Adam Martinez 10 Decatur 10.89
4 Deontrell Butts 12 Krum 11.09
5 Braden Baker 9 Argyle 11.32
6 Cale Nanny 12 Argyle 11.35
7 Jhett Parker 12 Decatur 11.62
8 Michael Cole 12 Bridgeport 11.69
Junior Varsity Boys 100 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Robert Webber 10 Decatur 11.31
2 Jordan Hogg 10 Frisco Lebanon Trail 11.33
3 Chase Petter 11 Argyle 11.41
4 Jake Sullivan 10 Argyle 11.44
5 Shay DuBois 10 Decatur 11.74
6 Landry Hoskins 11 Sanger 11.76
7 Justin Michaels 10 Gainesville 11.81
Luke Hamblin 10 Argyle NT
Varsity Boys 100 Meters Prelims
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Jadon Maddux 10 Bridgeport 10.79
2 Thomas Donley 9 Frisco Lebanon Trail 10.99
3 Adam Martinez 10 Decatur 11.16
4 Cale Nanny 12 Argyle 11.43
5 Deontrell Butts 12 Krum 11.49
6 Michael Cole 12 Bridgeport 11.56
7 Braden Baker 9 Argyle 11.59
8 Jhett Parker 12 Decatur 11.62
9 Erik Ly 11 Sanger 11.70
10 Tito Byce 9 Argyle 11.72
11 Cade Pennington 11 Sanger 11.86
11 Brylon Vidrine 11 Sanger 11.86
13 Jalen McGee 12 Gainesville 12.16
14 Carson Johnson 11 Bridgeport 12.26
Riley Love 10 Decatur NT
Junior Varsity Boys 100 Meters Prelims
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Robert Webber 10 Decatur 11.35
2 Jordan Hogg 10 Frisco Lebanon Trail 11.38
3 Chase Petter 11 Argyle 11.46
4 Jake Sullivan 10 Argyle 11.65
5 Shay DuBois 10 Decatur 11.70
6 Justin Michaels 10 Gainesville 11.85
6 Luke Hamblin 10 Argyle 11.85
8 Landry Hoskins 11 Sanger 11.92
9 Lucas Rexin 10 Frisco Lebanon Trail 12.00
10 Drake Miller 11 Sanger 12.13
11 Ty Watson 10 Bridgeport 12.23
12 Mason Ford 9 Gainesville 12.26
13 Alexis Martinez 10 Krum 12.32
14 Alexander Smith 9 Frisco Lebanon Trail 12.35
14 Isiah Smith 11 Bridgeport 12.35
16 Jeremiah Estes 11 Sanger 12.42
17 Lee Hubbard 11 Gainesville 12.48
18 Trey Cook 9 Krum 12.60
19 Jacob Miller 9 Krum 13.32
20 Daniel Delgadillo 10 Bridgeport 13.92
David Juarez 9 Decatur NT
Varsity Boys 200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Jadon Maddux 10 Bridgeport 21.69
2 Thomas Donley 9 Frisco Lebanon Trail 22.06
3 Riley Love 10 Decatur 22.39
4 Isaac Hacker 12 Decatur 22.56
5 Adam Schleder 11 Argyle 22.63
6 Dillon Carter 11 Argyle 23.19
7 Beau Bedford 11 Decatur 23.49
8 Darrius Price 11 Krum 26.10
Junior Varsity Boys 200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Selvin Moradel 9 Decatur 23.37
2 Cole Kirkpatrick 9 Argyle 23.64
3 Renier Reyes 9 Decatur 24.04
4 Brent Boone 10 Krum 24.17
5 Jason O'Brien 10 Frisco Lebanon Trail 24.20
6 Alex Gonzalez 10 Argyle 24.27
7 Justus Simpkins 10 Krum 24.84
Oluwadabira Ogunwuyi 12 Sanger NT
Varsity Boys 200 Meters Prelims
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Jadon Maddux 10 Bridgeport 21.80
2 Thomas Donley 9 Frisco Lebanon Trail 22.37
3 Adam Schleder 11 Argyle 22.56
4 Riley Love 10 Decatur 22.75
5 Isaac Hacker 12 Decatur 22.77
6 Darrius Price 11 Krum 23.18
7 Beau Bedford 11 Decatur 23.26
8 Dillon Carter 11 Argyle 23.37
9 Bryson Lightfoot 9 Krum 23.42
10 Tyler Goldsworthy 12 Gainesville 23.48
11 William Vann 12 Bridgeport 23.49
12 Gage Terrell 12 Gainesville 23.59
13 Hayden Escobedo 10 Sanger 23.69
14 Hayden Clearman 11 Argyle 23.72
15 Ty Read 11 Bridgeport 23.98
16 Logan Walker 11 Sanger 24.47
17 Josh Driggers 10 Sanger 25.32
Jalen McGee 12 Gainesville NT
Junior Varsity Boys 200 Meters Prelims
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Selvin Moradel 9 Decatur 23.55
2 Cole Kirkpatrick 9 Argyle 23.78
3 Oluwadabira Ogunwuyi 12 Sanger 23.99
4 Justus Simpkins 10 Krum 24.14
5 Brent Boone 10 Krum 24.28
6 Renier Reyes 9 Decatur 24.32
7 Alex Gonzalez 10 Argyle 24.38
8 Jason O'Brien 10 Frisco Lebanon Trail 24.50
9 Jacob Woelfel 10 Argyle 24.60
10 Princeton Parker 10 Frisco Lebanon Trail 24.65
11 Rylan Texada 10 Frisco Lebanon Trail 24.70
12 Isiah Smith 11 Bridgeport 25.25
13 Eric Banos 10 Gainesville 25.42
14 Gabriel Bible 10 Decatur 25.61
15 Bryan Camunez 10 Krum 25.75
16 Jose DeLacerda 11 Bridgeport 25.98
17 Rudolfo Cortez 10 Gainesville 26.11
18 Jay Flippin 11 Sanger 26.58
19 Ricky Treadway 9 Sanger 26.64
20 Luis Salas 9 Gainesville 27.07
21 Kyler Holley 10 Bridgeport 27.51
Varsity Boys 400 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Joshua Kemp 12 Gainesville 51.25
2 Triston Read 10 Decatur 51.42
3 Brendan Simonin 11 Argyle 52.19
4 Cameron Hale 11 Decatur 52.52
5 Christian Isaac 12 Decatur 52.62
6 Tyler Goldsworthy 12 Gainesville 53.82
7 Gage Terrell 12 Gainesville 54.62
Landon CeBallos 12 Sanger NT
Junior Varsity Boys 400 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Nitish Harpavat 10 Frisco Lebanon Trail 53.67
2 Chase Petter 11 Argyle 54.00
3 David Perkins 10 Frisco Lebanon Trail 54.07
4 Tristen Conner 9 Decatur 55.47
5 Donald Burrier 9 Decatur 55.50
6 John Krzysiak 10 Argyle 56.00
7 Luke Mosley 10 Decatur 56.20
8 Christopher Feagins 9 Gainesville 56.50
Varsity Boys 400 Meters Prelims
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Triston Read 10 Decatur 51.90
2 Joshua Kemp 12 Gainesville 52.60
3 Brendan Simonin 11 Argyle 52.67
4 Cameron Hale 11 Decatur 53.16
5 Gage Terrell 12 Gainesville 53.19
6 Tyler Goldsworthy 12 Gainesville 53.67
7 Christian Isaac 12 Decatur 54.46
8 Landon CeBallos 12 Sanger 54.64
9 Alfonso Barraza 9 Argyle 54.73
10 Carson Johnson 11 Bridgeport 55.77
11 Nathanael Phillips 12 Bridgeport 56.53
12 David Medrano 12 Sanger 59.20
13 Jack Draper 12 Krum 1:06.17
Brendon Johnson 12 Bridgeport NT
Alex Ivory 10 Sanger NT
Junior Varsity Boys 400 Meters Prelims
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Nitish Harpavat 10 Frisco Lebanon Trail 53.99
2 Chase Petter 11 Argyle 54.70
3 David Perkins 10 Frisco Lebanon Trail 55.16
4 Christopher Feagins 9 Gainesville 55.25
5 Donald Burrier 9 Decatur 55.49
6 Luke Mosley 10 Decatur 55.76
7 Tristen Conner 9 Decatur 55.77
8 John Krzysiak 10 Argyle 55.79
9 Rami Habbas 10 Frisco Lebanon Trail 56.64
10 Victor Campusano 10 Krum 56.99
11 Carter Dodson 11 Argyle 57.19
12 Johnny Rodriguez 10 Krum 57.53
13 Bryant Reynolds 10 Bridgeport 58.79
14 Cameron Windham 9 Sanger 59.81
15 Zack Carter 9 Sanger 1:00.50
16 Daniel Hubanks 10 Sanger 1:00.96
17 Mason Ford 9 Gainesville 1:01.06
18 Tanner Marlett 10 Bridgeport 1:02.67
19 Robyn Hardin 9 Gainesville 1:05.21
20 Pengwei Zeng 10 Krum 1:05.31
Michael Marshall 9 Bridgeport NT
Varsity Boys 800 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Christian Isaac 12 Decatur 2:01.20
2 Triston Read 10 Decatur 2:01.41
3 Bryson Bassinger 12 Sanger 2:02.75
4 Alfonso Barraza 9 Argyle 2:02.98
5 Sergio Sanchez 12 Decatur 2:03.20
6 Manuel Garcia 12 Bridgeport 2:06.63
7 Justin Pierce 12 Krum 2:13.95
Landon CeBallos 12 Sanger NT
Jack Draper 12 Krum NT
Salvador Garcia 12 Bridgeport NT
Anthony Modugno 12 Sanger DQ
Junior Varsity Boys 800 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Felix Padron 11 Argyle 2:10.63
2 Victor Campusano 10 Krum 2:12.56
3 Jacob Silva 9 Sanger 2:16.00
4 Tommy Duran 11 Sanger 2:16.32
5 Elias Garcia 11 Argyle 2:20.66
6 Edrei Salmeron 10 Sanger 2:21.00
7 Joshua Hendricks 10 Argyle 2:21.29
8 Jim Annoh 10 Frisco Lebanon Trail 2:22.99
Dalton Gross 10 Decatur NT
Andres Hernandez 10 Bridgeport NT
Chris Gross 10 Decatur NT
Gagandeep Parmar 10 Frisco Lebanon Trail NT
Erick Ibarra 10 Gainesville NT
Micha Martinez 10 Gainesville NT
Adrian Valdez 9 Bridgeport NT
Adam Harlow 11 Krum NT
Jordi Diaz 9 Decatur NT
Santos Hernandez 9 Krum NT
Mason Martinez 10 Gainesville NT
Kegan Munn 9 Bridgeport NT
Ryan Welton 10 Frisco Lebanon Trail NT
Varsity Boys 1600 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Salvador Garcia 12 Bridgeport 4:40.46
2 Sergio Sanchez 12 Decatur 4:40.80
3 Gabe Embree 10 Decatur 4:41.09
4 Payten Vidourek 11 Sanger 4:41.60
5 Alberto Barraza 12 Argyle 4:43.12
6 Alan Rangel 12 Decatur 4:43.56
7 Bryson Bassinger 12 Sanger 4:45.62
8 Cooper Goldsworthy 10 Gainesville 4:55.13
Manuel Garcia 12 Bridgeport NT
Anthony Diaz 9 Argyle NT
Dalton Chancellor 12 Gainesville NT
Justin Pierce 12 Krum NT
Miguel Luna 11 Gainesville NT
Brevenn Garcia 11 Sanger NT
Junior Varsity Boys 1600 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Grayson Klosowski 9 Frisco Lebanon Trail 4:58.27
2 Dylan Hargroves 10 Argyle 5:02.91
3 Tanner Maples 11 Sanger 5:03.49
4 Cole Watts 11 Sanger 5:10.42
5 Felix Padron 11 Argyle 5:11.42
6 Oscar Palomo 11 Decatur 5:12.86
7 Yuichi Cowles 10 Frisco Lebanon Trail 5:15.19
8 Juan Juarez 10 Sanger 5:17.80
Jonathan Mendez 12 Decatur NT
Jacob Walker 9 Frisco Lebanon Trail NT
Micah Phillips 10 Bridgeport NT
Erick Ibarra 10 Gainesville NT
Daniel Buenos-Aries 9 Gainesville NT
Michael Rodriguez 9 Krum NT
Gustavo Rojas 9 Gainesville NT
Francisco Salazar 9 Bridgeport NT
Joshua Hendricks 10 Argyle NT
Santos Hernandez 9 Krum NT
Dalton Gross 10 Decatur NT
Varsity Boys 3200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Salvador Garcia 12 Bridgeport 10:12.75
2 Gabe Embree 10 Decatur 10:13.14
3 Alberto Barraza 12 Argyle 10:17.85
4 Alan Rangel 12 Decatur 10:18.24
5 Anthony Diaz 9 Argyle 10:27.24
6 Manuel Garcia 12 Bridgeport 10:29.48
7 Payten Vidourek 11 Sanger 10:46.22
8 Cooper Goldsworthy 10 Gainesville 10:47.27
9 Keagan Hoskins 10 Sanger 10:47.57
10 Brevenn Garcia 11 Sanger 11:19.43
11 Lenin Blanco 10 Decatur 11:45.65
12 Miguel Luna 11 Gainesville 13:03.14
Junior Varsity Boys 3200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Kavan Billiot 10 Sanger 10:55.63
2 Dylan Hargroves 10 Argyle 11:06.47
3 Korbin Shumate 9 Sanger 11:08.05
4 Oscar Palomo 11 Decatur 11:32.97
5 Cole Watts 11 Sanger 11:48.53
6 Samuel Meng 10 Frisco Lebanon Trail 12:00.00
7 Christian Crane 9 Argyle 12:07.13
8 Daniel Buenos-Aries 9 Gainesville 12:12.82
9 Briston Rains 10 Gainesville 12:17.75
10 Bo Hermanson 10 Decatur 12:26.14
11 Gabe Barnes 9 Frisco Lebanon Trail 12:31.39
12 Dominic Gross 10 Decatur 12:35.96
13 Gustavo Rojas 9 Gainesville 12:37.41
14 Max Botti 9 Argyle 12:38.58
15 Alexander Ramsey 9 Frisco Lebanon Trail 12:39.78
16 Francisco Salazar 9 Bridgeport 12:55.75
17 Micah Phillips 10 Bridgeport 14:02.93
Michael Rodriguez 9 Krum NT
Varsity Boys 110m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Trent McCloud 12 Argyle 15.53
2 Lorenzo Tystad 12 Krum 16.10
3 Dillon Wilkerson 11 Sanger 16.27
4 Cade Merka 10 Argyle 16.37
5 Holden Hacker 12 Decatur 16.40
6 Jared Allison 10 Decatur 16.42
7 Isaac Morgan 11 Sanger 16.47
Scout Farda 9 Argyle DQ
Junior Varsity Boys 110m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Braiden Rexroat 10 Argyle 17.13
2 Davis Elsey 9 Argyle 17.26
3 Levi Tate 10 Decatur 17.77
4 Chinoso Arinze 9 Frisco Lebanon Trail 17.93
5 Matthew Shaneyfelt 10 Argyle 18.07
6 Dayton Lawson 9 Bridgeport 18.23
7 Cole Mathes 11 Sanger 18.33
8 Keegan Flanagan 11 Krum 18.43
Varsity Boys 110m Hurdles Prelims
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Trent McCloud 12 Argyle 15.53
2 Lorenzo Tystad 12 Krum 16.10
3 Dillon Wilkerson 11 Sanger 16.27
4 Cade Merka 10 Argyle 16.37
5 Holden Hacker 12 Decatur 16.40
6 Jared Allison 10 Decatur 16.42
7 Isaac Morgan 11 Sanger 16.47
Scout Farda 9 Argyle DQ
Junior Varsity Boys 110m Hurdles Prelims
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Chinoso Arinze 9 Frisco Lebanon Trail 17.58
2 Braiden Rexroat 10 Argyle 17.76
3 Matthew Shaneyfelt 10 Argyle 18.14
4 Davis Elsey 9 Argyle 18.31
5 Dayton Lawson 9 Bridgeport 18.39
6 Levi Tate 10 Decatur 18.54
7 Cole Mathes 11 Sanger 19.06
8 Keegan Flanagan 11 Krum 19.31
9 Zachry Henslee 9 Frisco Lebanon Trail 19.81
10 Bryce Shetter 9 Decatur 19.86
11 Nathan Marquis 9 Frisco Lebanon Trail 21.08
12 Conway Smith 9 Krum 21.36
13 Zach Levesque 10 Decatur 21.88
14 Jose Robles 9 Krum 22.08
15 Mason Vinson 9 Sanger 22.41
Jezick Collette 9 Sanger NT
Logan Brasher 11 Gainesville NT
Varsity Boys 300m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Isaac Morgan 11 Sanger 40.51
2 Trent McCloud 12 Argyle 41.85
3 Jared Allison 10 Decatur 42.25
4 Holden Hacker 12 Decatur 42.61
5 Cade Merka 10 Argyle 43.18
6 Dillon Wilkerson 11 Sanger 43.91
7 Alex Ivory 10 Sanger 45.48
8 Scout Farda 9 Argyle 45.88
Junior Varsity Boys 300m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Braiden Rexroat 10 Argyle 45.40
2 Matthew Shaneyfelt 10 Argyle 46.20
3 Zac Stewart 9 Argyle 48.27
4 Bryce Shetter 9 Decatur 48.29
5 Dayton Lawson 9 Bridgeport 48.57
6 Levi Tate 10 Decatur 48.64
7 Keegan Flanagan 11 Krum 50.47
8 Ryuto Nakatani 10 Frisco Lebanon Trail 51.84
Varsity Boys 300m Hurdles Prelims
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Isaac Morgan 11 Sanger 40.51
2 Trent McCloud 12 Argyle 41.85
3 Jared Allison 10 Decatur 42.25
4 Holden Hacker 12 Decatur 42.61
5 Cade Merka 10 Argyle 43.18
6 Dillon Wilkerson 11 Sanger 43.91
7 Alex Ivory 10 Sanger 45.48
8 Scout Farda 9 Argyle 45.88
Junior Varsity Boys 300m Hurdles Prelims
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Braiden Rexroat 10 Argyle 45.24
2 Matthew Shaneyfelt 10 Argyle 46.15
3 Dayton Lawson 9 Bridgeport 46.59
4 Zac Stewart 9 Argyle 48.02
5 Bryce Shetter 9 Decatur 48.16
6 Keegan Flanagan 11 Krum 48.94
7 Ryuto Nakatani 10 Frisco Lebanon Trail 49.42
8 Levi Tate 10 Decatur 49.77
9 Zach Levesque 10 Decatur 50.99
10 Conway Smith 9 Krum 52.58
11 Mason Vinson 9 Sanger 54.96
12 Chinoso Arinze 9 Frisco Lebanon Trail 55.16
13 Faiez Qureshi 9 Frisco Lebanon Trail 1:00.96
Logan Brasher 11 Gainesville NT
Jonatan Cortez 10 Sanger NT
Varsity Boys 4x100m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Decatur 42.88
Adam MartinezRiley LoveColton DenmanJhett Parker
2 Argyle 43.18
Braden BakerAdam SchlederDillon CarterCale Nanny
3 Krum 43.94
Deontrell ButtsBryson LightfootDarrius PriceLorenzo Tystad
4 Bridgeport 44.78
William VannTy ReadZane MorrowMichael Cole
5 Sanger 44.84
Brylon VidrineErik LyCade PenningtonHank Lemons
Junior Varsity Boys 4x100m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Argyle 45.13
Luke HamblinCole KirkpatrickAlex GonzalezJake Sullivan
2 Frisco Lebanon Trail 45.23
Princeton ParkerLucas RexinAlexander SmithJordan Hogg
3 Decatur 45.50
Tristen ConnerShay DuBoisSelvin MoradelRobert Webber
4 Gainesville 47.06
Lee HubbardChris FeaginsMason FordJustin Michaels
5 Bridgeport 47.87
Isiah SmithNolan HernandezChristian HandTy Watson
6 Sanger 48.03
Jezick ColletteLandry HoskinsDrake MillerCole Mathes
7 Krum 48.47
Trey CookDaniel LackeyBryan CamunezAlexis Martinez
Varsity Boys 4x200m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Krum 1:32.24
Deontrell ButtsBryson LightfootDarrius PriceLorenzo Tystad
2 Decatur 1:32.27
Alec UseltonBeau BedfordAdam MartinezJhett Parker
3 Bridgeport 1:35.81
Michael ColeZane MorrowWilliam VannTy Read
Argyle DQ
Jackson SullivanHayden ClearmanDillon CarterCale Nanny
Sanger DQ
Erik LyHayden EscobedoHank LemonsJosh Driggers
Junior Varsity Boys 4x200m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Decatur 1:33.99
Selvin MoradelRobert WebberRenier ReyesShay DuBois
2 Argyle 1:34.63
Luke HamblinJake SullivanAlex GonzalezCole Kirkpatrick
3 Frisco Lebanon Trail 1:36.66
Rylan TexadaAlexander SmithParker DohmJason O'Brien
4 Krum 1:37.66
Justus SimpkinsBrent BooneJohnny RodriguezRyan Harwell
5 Bridgeport 1:39.93
Matthew MorralesVictor CorrascoBryant ReynoldsChristian Hand
6 Sanger 1:41.03
Landry HoskinsDrake MillerJezick ColletteOluwadabira Ogunwuyi
7 Gainesville 1:43.27
Lee HubbardLuis SalasEric BanosJustin Michaels
Varsity Boys 4x400m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Decatur 3:30.04
Christian IsaacMarco RodriguezCameron HaleTriston Read
2 Sanger 3:32.35
Josh DriggersLandon CeBallosHank LemonsIsaac Morgan
3 Gainesville 3:32.81
Tyler GoldsworthyJoshua KempGage TerrellOsiel Ochoa
4 Argyle 3:33.56
Trent McCloudBrendan SimoninAlfonso BarrazaAdam Schleder
5 Bridgeport 3:34.04
Jadon MadduxCarson JohnsonNathanael PhillipsEric Aguilar
Junior Varsity Boys 4x400m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Frisco Lebanon Trail 3:40.03
David PerkinsJayson LewisDavid CastanedaNitish Harpavat
2 Argyle 3:42.20
Chase PetterJohn KrzysiakCarter DodsonMason Ramsey
3 Krum 3:46.39
Ryan HarwellAdam HarlowJustus SimpkinsJohnny Rodriguez
4 Decatur 3:47.65
Renier ReyesTristen ConnerLuke MosleyDonald Burrier
5 Sanger 3:57.39
Zack CarterJacob SilvaDaniel HubanksCameron Windham
6 Bridgeport 3:57.84
Victor CorrascoMatthew MorralesAdrian ValdezBryant Reynolds
7 Gainesville 4:04.83
Chris FeaginsRudolfo CortezMason FordMicha Martinez
Varsity Boys Shot Put Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Preston Wilson 11 Argyle 47-04.00
2 Josh Baker 12 Krum 47-03.50
3 Ben Perches 11 Krum 45-07.50
4 Brandon Michels 12 Argyle 44-08.00
5 Caleb Jennings 12 Bridgeport 42-03.00
6 Eric Stonechek 12 Bridgeport 41-09.00
7 Landry Barnett 11 Argyle 39-05.50
8 Jacob Marshall 10 Bridgeport 39-05.00
9 Ridge Burden 11 Decatur 37-11.00
10 Kenson Vance 12 Decatur 37-06.50
11 Christian McCarty 11 Sanger 37-06.00
12 Miguel Rodriguez 12 Gainesville 36-10.00
13 Bryce Petty Jr Sanger 36-07.00
14 Brenden Gonzales 11 Gainesville 35-08.00
15 James Manuel 12 Gainesville 35-02.50
16 Colby Westbrook 11 Decatur 35-00.00
17 Brock Howard 11 Sanger 32-00.00
Derek Longley 12 Krum ND
Junior Varsity Boys Shot Put Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Kaden Reeves 9 Argyle 38-05.50
2 Dwayne Wilson 9 Gainesville 38-04.50
3 Blake Bunnell 11 Argyle 36-06.00
4 Zach Eubanks 9 Bridgeport 35-10.00
5 Cameron Guyton 9 Frisco Lebanon Trail 35-09.50
6 Blake Spence 9 Argyle 35-02.00
7 Zane Tyler 10 Krum 34-03.00
7 Micah Fletcher 9 Sanger 34-03.00
9 Will White So Decatur 33-05.00
10 Quaylynn Burkes 10 Sanger 33-04.00
10 Jaime Chinas 11 Krum 33-04.00
12 Cade Peavey 10 Bridgeport 33-00.00
13 Colby Murillo 11 Decatur 32-09.50
14 Philip Kelada 10 Frisco Lebanon Trail 32-07.00
15 Anthony Salazar 11 Krum 32-04.50
16 Roberto Nava 11 Gainesville 32-03.00
17 Tristan Snyder 10 Bridgeport 30-08.50
18 Cody Floyd 11 Sanger 29-06.50
19 Ethan Tan 9 Frisco Lebanon Trail 28-07.50
20 William Goines 11 Gainesville 28-01.00
Nathaniel Selman 11 Decatur ND
Varsity Boys Discus Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Preston Wilson 11 Argyle 139-03.50
2 Charles Doubrava 12 Decatur 139-02
3 Derek Longley 12 Krum 125-09.50
4 Christian McCarty 11 Sanger 123-04.50
5 Colton Van Alstine 11 Argyle 121-00
6 Morgan Picha 11 Decatur 115-01
7 Tucker Broxson 12 Sanger 114-10
8 Josh Baker 12 Krum 111-05
9 Brenden Gonzales 11 Gainesville 108-02
10 Caleb Jennings 12 Bridgeport 108-01
11 Gonzalo Ibarra 11 Bridgeport 104-03
12 Jake Galbreath 12 Sanger 104-00
13 Landry Barnett 11 Argyle 102-08
14 Ben Perches 11 Krum 99-04
15 Miguel Rodriguez 12 Gainesville 97-06
16 Albino Torres 11 Gainesville 97-03
17 Matteo Carrizales 11 Decatur 93-03
18 Jacob Marshall 10 Bridgeport 87-07
Junior Varsity Boys Discus Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Hunter Martindale 11 Argyle 120-08
2 Davis Elsey 9 Argyle 114-10
3 Cameron Guyton 9 Frisco Lebanon Trail 107-00
4 Connor Homeyer 11 Argyle 104-03
5 Colby White 10 Bridgeport 101-07
6 Aiden Reiter 9 Frisco Lebanon Trail 99-11
7 Cody Floyd 11 Sanger 96-08
8 Hayden Copen 9 Decatur 95-11
9 Roberto Nava 11 Gainesville 94-04
10 Quaylynn Burkes 10 Sanger 88-09
11 Samuel Lara Fr Bridgeport 88-00
12 Dwayne Wilson 9 Gainesville 87-03
13 Ethan Lance 10 Sanger 84-09
14 Zane Tyler 10 Krum 84-04
14 Kyler Lowrimore 11 Krum 84-04
16 Jaime Chinas 11 Krum 82-10
17 Ethan Tan 9 Frisco Lebanon Trail 81-02
18 Drew Carstens 10 Bridgeport 80-08
19 Will White So Decatur 80-04
20 William Goines 11 Gainesville 76-09
Nathaniel Selman 11 Decatur ND
Varsity Boys High Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Trent McCloud 12 Argyle 6-04.00
2 Blaze Ragland 12 Bridgeport 6-03.00
3 Isaac Hacker 12 Decatur 5-10.00
4 Grant Deffenbaugh 10 Argyle 5-10.00
5 Jackson Carroll 9 Decatur 5-10.00
6 Brandon White 12 Argyle 5-10.00
7 Charles Doubrava 12 Decatur 5-08.00
Dillon Wilkerson 11 Sanger NH
Carter Marquis 11 Krum NH
Junior Varsity Boys High Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Davis Elsey 9 Argyle 5-09.00
2 Ethan Depiro 9 Argyle 5-08.00
3 Jake Garringer 10 Frisco Lebanon Trail 5-04.00
4 Rand Nash 9 Argyle 5-04.00
4 Nelson Wylie 10 Decatur 5-04.00
6 Jayson Lewis 10 Frisco Lebanon Trail 5-04.00
7 Keegan Flanagan 11 Krum 5-02.00
7 Drake Miller 11 Sanger 5-02.00
7 Garrett Upshaw 9 Decatur 5-02.00
Micha Martinez 10 Gainesville NH
Logan Brasher 11 Gainesville NH
Jackson Wallis 10 Frisco Lebanon Trail NH
Jay Flippin 11 Sanger NH
Varsity Boys Pole Vault Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Caleb Murdock 9 Argyle 13-00.00
2 Noah Lang 11 Argyle 12-00.00
3 Cullen Davee 9 Argyle 11-00.00
4 Colton White 10 Decatur 10-06.00
5 Dustin Krahn 12 Decatur 10-00.00
6 Zack Carter 9 Sanger 10-00.00
7 Steele Pena 12 Bridgeport 10-00.00
Junior Varsity Boys Pole Vault Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Marshall Thrash 10 Argyle 10-06.00
2 Aidan Pipkin 10 Argyle 9-00.00
3 Stockton Portales 9 Decatur 8-06.00
Jezick Collette 9 Sanger NH
Jacob Ownby 10 Frisco Lebanon Trail NH
Hayden Copen 9 Decatur NH
Renier Reyes 9 Decatur NH
Varsity Boys Long Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Dillon Carter 11 Argyle 22-07.50
2 Trent McCloud 12 Argyle 21-09.75
3 Isaac Hacker 12 Decatur 20-11.50
4 Braden Snow 12 Decatur 20-09.75
5 Jalen McGee 12 Gainesville 20-06.75
6 Lorenzo Tystad 12 Krum 20-06.25
7 Riley Love 10 Decatur 20-00.25
8 Hank Lemons 11 Sanger 19-10.00
9 Joshua Kemp 12 Gainesville 19-08.00
9 Tito Byce 9 Argyle 19-08.00
11 Josh Driggers 10 Sanger 18-01.50
12 William Vann 12 Bridgeport 17-10.50
Isaac Morgan 11 Sanger ND
Carson Johnson 11 Bridgeport ND
Michael Cole 12 Bridgeport ND
Thomas Donley 9 Frisco Lebanon Trail ND
Junior Varsity Boys Long Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Renier Reyes 9 Decatur 20-03.00
2 Nitish Harpavat 10 Frisco Lebanon Trail 20-02.00
3 Lucas Rexin 10 Frisco Lebanon Trail 19-08.75
4 Luke Hamblin 10 Argyle 19-02.00
5 Chase Petter 11 Argyle 19-00.50
6 Chinoso Arinze 9 Frisco Lebanon Trail 19-00.25
7 Layton Harris 10 Decatur 18-10.25
8 Christopher Feagins 9 Gainesville 18-10.00
8 Shay DuBois 10 Decatur 18-10.00
10 Drake Miller 11 Sanger 18-06.75
11 Cole Kirkpatrick 9 Argyle 18-03.50
12 Matthew Morrales 9 Bridgeport 16-00.50
13 Nolan Hernandez 10 Bridgeport 15-11.25
14 Cole Mathes 11 Sanger 15-10.50
Chase McKee 9 Bridgeport ND
Robyn Hardin 9 Gainesville ND
Varsity Boys Triple Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Isaac Hacker 12 Decatur 44-11.50
2 Lorenzo Tystad 12 Krum 42-04.50
3 Brandon White 12 Argyle 41-04.00
4 Thomas Donley 9 Frisco Lebanon Trail 41-01.25
5 Riley Love 10 Decatur 39-07.00
6 Christian Zarcone 11 Argyle 39-05.50
7 Ty Read 11 Bridgeport 38-08.50
8 Bryson Lightfoot 9 Krum 38-07.75
9 Adam Martinez 10 Decatur 38-04.50
10 Grant Deffenbaugh 10 Argyle 37-04.00
11 Nathanael Phillips 12 Bridgeport 35-10.00
12 Josh Driggers 10 Sanger 34-11.50
Junior Varsity Boys Triple Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Nitish Harpavat 10 Frisco Lebanon Trail 42-11.00
2 Chinoso Arinze 9 Frisco Lebanon Trail 40-07.50
3 Carter Dodson 11 Argyle 40-03.25
4 Davis Elsey 9 Argyle 39-03.50
5 Layton Harris 10 Decatur 39-01.00
6 Lucas Rexin 10 Frisco Lebanon Trail 38-09.75
7 Shay DuBois 10 Decatur 37-01.00
8 Adam Harlow 11 Krum 36-00.00
9 Jezick Collette 9 Sanger 35-02.50
10 Bryce Shetter 9 Decatur 35-02.25
11 Matthew Morrales 9 Bridgeport 35-00.00
12 Robyn Hardin 9 Gainesville 33-10.00
13 Nolan Hernandez 10 Bridgeport 33-06.75
Dylan Hargroves 10 Argyle ND
Austin Carrick 9 Bridgeport ND
Varsity Girls 100 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Mary Ritzel-Wilson 9 Sanger 12.82
2 Tiana Franklin 10 Gainesville 12.83
3 Sophie Knautz 10 Frisco Lebanon Trail 12.84
4 Macy Downe 11 Decatur 13.02
5 Jacey Oster 9 Krum 13.15
6 Mallory Downe 11 Decatur 13.25
7 Kallie Boner 12 Decatur 13.26
8 Ashanti Monk 10 Bridgeport 13.45
Junior Varsity Girls 100 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Kinley Storm 9 Frisco Lebanon Trail 13.22
2 Shylee Dubois 9 Decatur 13.39
3 Aliyah Smith 10 Decatur 13.46
4 Sunshine Trotter 9 Decatur 13.66
5 Mya Huband Sanger 13.86
6 Sheniece May 9 Gainesville 13.96
7 Alex Copeland 10 Argyle 14.16
8 Malori Arrellano 9 Sanger 14.39
Varsity Girls 100 Meters Prelims
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Mary Ritzel-Wilson 9 Sanger 12.76
2 Sophie Knautz 10 Frisco Lebanon Trail 12.91
3 Macy Downe 11 Decatur 12.98
4 Tiana Franklin 10 Gainesville 12.99
5 Jacey Oster 9 Krum 13.19
6 Kallie Boner 12 Decatur 13.26
7 Mallory Downe 11 Decatur 13.32
8 Ashanti Monk 10 Bridgeport 13.61
9 Amaya Davis 9 Sanger 13.63
10 Natehya Morris 11 Argyle 13.75
11 Kylei Fritz 12 Gainesville 13.78
12 Pshylah Kemp 9 Gainesville 13.81
13 Tabatha Burress 10 Frisco Lebanon Trail 13.88
14 Hailie Hernandez 11 Krum 13.98
15 Alexandra Papalexis 11 Argyle 14.03
16 Jolene Torres 11 Bridgeport 14.09
17 Elizabeth Kranz 10 Bridgeport 14.19
18 Valeena Wason 9 Argyle 14.21
19 Kristina Price 9 Sanger 14.62
20 Natalie Martinez 11 Krum 14.99
Khia Garrett 10 Frisco Lebanon Trail NT
Junior Varsity Girls 100 Meters Prelims
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Kinley Storm 9 Frisco Lebanon Trail 13.40
2 Shylee Dubois 9 Decatur 13.52
3 Aliyah Smith 10 Decatur 13.55
4 Sunshine Trotter 9 Decatur 13.86
5 Mya Huband Sanger 13.90
6 Alex Copeland 10 Argyle 14.02
7 Sheniece May 9 Gainesville 14.03
8 Malori Arrellano 9 Sanger 14.18
9 Caroline Morgan 10 Frisco Lebanon Trail 14.32
10 Taylor Royal 11 Gainesville 14.42
11 Anna Botti 11 Argyle 14.50
12 Emerson Coleman 9 Bridgeport 14.52
13 Neva Henderson 9 Argyle 14.65
13 Dariela Lozano 11 Gainesville 14.65
15 Rylee Hays 9 Krum 14.88
16 Avery North 9 Bridgeport 15.03
17 Alana Maldanado 9 Bridgeport 15.18
18 Kylie Johnson 9 Bridgeport 15.25
19 Savannah Lyle 9 Frisco Lebanon Trail 15.28
20 Julianne Lax 9 Krum 15.30
Varsity Girls 200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Autumn Finny 12 Decatur 26.13
2 Aly Skarke 11 Decatur 26.63
3 Tiana Franklin 10 Gainesville 26.73
4 Maggie McGrath 9 Frisco Lebanon Trail 26.83
5 Mackenzie Whitaker 11 Decatur 27.29
6 Jacey Oster 9 Krum 27.43
7 Megan Russell 10 Argyle 27.90
8 Larissa Moser 10 Sanger 28.53
Junior Varsity Girls 200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Amaia Moore 10 Frisco Lebanon Trail 28.32
2 Aliyah Smith 10 Decatur 28.36
3 Courtney Whitaker 9 Decatur 28.56
4 Annika List 10 Argyle 29.29
5 Mya Huband Sanger 29.59
6 Malori Arrellano 9 Sanger 29.72
7 Logan Walsh 9 Bridgeport 29.92
8 Samantha Hapiuk 9 Gainesville 30.29
Varsity Girls 200 Meters Prelims
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Autumn Finny 12 Decatur 26.35
2 Aly Skarke 11 Decatur 26.83
3 Tiana Franklin 10 Gainesville 27.05
4 Maggie McGrath 9 Frisco Lebanon Trail 27.08
5 Larissa Moser 10 Sanger 27.16
6 Mackenzie Whitaker 11 Decatur 27.30
7 Jacey Oster 9 Krum 27.33
8 Megan Russell 10 Argyle 28.03
9 Pshylah Kemp 9 Gainesville 28.20
10 Savannah Underwood 9 Argyle 28.34
11 Rachelle Johnson 10 Krum 28.40
12 Kayln Love 10 Frisco Lebanon Trail 28.50
13 Heaven Trolinder 11 Sanger 28.64
14 Anna Raby 10 Bridgeport 28.65
15 Leilani Strachan 9 Argyle 28.68
16 Reagan Hankins 9 Bridgeport 29.03
17 Tabatha Burress 10 Frisco Lebanon Trail 29.10
18 Tiffany Wootton 10 Bridgeport 29.20
19 Mara Hernandez 12 Gainesville 29.50
20 Kristina Price 9 Sanger 30.32
21 Natalie Martinez 11 Krum 31.39
Junior Varsity Girls 200 Meters Prelims
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Amaia Moore 10 Frisco Lebanon Trail 28.05
2 Aliyah Smith 10 Decatur 28.35
3 Courtney Whitaker 9 Decatur 28.80
4 Mya Huband Sanger 29.14
5 Logan Walsh 9 Bridgeport 29.84
6 Samantha Hapiuk 9 Gainesville 29.87
7 Annika List 10 Argyle 29.90
8 Malori Arrellano 9 Sanger 30.05
9 Rachel Tyson 9 Bridgeport 30.10
10 Addy Ford 10 Decatur 30.54
11 Brylie Bell 10 Sanger 30.56
12 Arsyl Saballero 9 Gainesville 30.87
13 Mercedes Manon 10 Gainesville 30.92
14 Madison Johnson 9 Krum 30.94
15 Meagan Wilder 9 Frisco Lebanon Trail 31.07
16 Savannah Lyle 9 Frisco Lebanon Trail 32.04
17 Myka Starkey 10 Argyle 32.10
18 Julianne Lax 9 Krum 32.72
19 Tatiana Rivas 10 Krum 33.07
Alana Maldanado 9 Bridgeport NT
Neva Henderson 9 Argyle NT
Varsity Girls 400 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Autumn Finny 12 Decatur 1:01.86
2 Jennifer Sanches 10 Sanger 1:03.87
3 Melanie Guzman 11 Bridgeport 1:04.10
4 Allison Bloom 10 Sanger 1:05.07
5 Kristen Grooms 11 Bridgeport 1:06.30
6 Tatum Gregston 11 Argyle 1:06.70
7 Tristian O'Brien 11 Sanger 1:09.14
8 Makenzie Paul 9 Krum 1:09.91
Junior Varsity Girls 400 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Salma Pena 9 Decatur 1:07.56
2 Carolina Juarez 9 Gainesville 1:08.46
3 Alyn Garcia 10 Gainesville 1:10.26
4 Kassidy Reeves 10 Argyle 1:10.60
5 Grace Kelly 9 Argyle 1:10.80
6 Vanessa Sanders 10 Decatur 1:10.96
7 Citlali Rodriguez 10 Gainesville 1:14.80
Maria Elias 10 Sanger NT
Varsity Girls 400 Meters Prelims
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Autumn Finny 12 Decatur 1:00.33
2 Jennifer Sanches 10 Sanger 1:03.33
3 Melanie Guzman 11 Bridgeport 1:04.75
4 Kristen Grooms 11 Bridgeport 1:04.83
5 Allison Bloom 10 Sanger 1:05.75
6 Tristian O'Brien 11 Sanger 1:05.93
7 Makenzie Paul 9 Krum 1:06.57
8 Tatum Gregston 11 Argyle 1:08.05
9 Lexine Stone 9 Bridgeport 1:08.55
10 Taylor Butler 12 Decatur 1:08.62
11 Lizzie Dagg 12 Argyle 1:10.60
Valeena Wason 9 Argyle NT
Junior Varsity Girls 400 Meters Prelims
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Salma Pena 9 Decatur 1:06.22
2 Kassidy Reeves 10 Argyle 1:07.65
3 Carolina Juarez 9 Gainesville 1:07.69
4 Alyn Garcia 10 Gainesville 1:08.59
5 Grace Kelly 9 Argyle 1:09.42
6 Vanessa Sanders 10 Decatur 1:10.36
7 Citlali Rodriguez 10 Gainesville 1:10.69
8 Maria Elias 10 Sanger 1:10.92
9 Alyese Vinson 11 Sanger 1:12.06
10 Myka Starkey 10 Argyle 1:12.13
11 Riley Leonard 10 Decatur 1:12.79
12 Julianne Lax 9 Krum 1:13.83
13 Tatiana Rivas 10 Krum 1:21.00
Ericka Ramirez 9 Sanger NT
Varsity Girls 800 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Lanie Rodgers 10 Argyle 2:25.43
2 Johanna Drews 12 Krum 2:31.12
3 Madison Peltier 12 Argyle 2:35.21
4 Tristian O'Brien 11 Sanger 2:36.12
5 Taylor Butler 12 Decatur 2:37.17
6 Allison Bloom 10 Sanger 2:39.04
7 Matilin Rigsby 11 Gainesville 2:41.62
8 Tatum Gregston 11 Argyle 2:42.61
Maddie Murray 11 Krum NT
Makenzie Paul 9 Krum NT
Angelica Fraga 10 Bridgeport NT
Kayla Leal 9 Decatur NT
Vada Gandee 11 Sanger NT
Lexi Shield 9 Bridgeport NT
Junior Varsity Girls 800 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Hanul Lewis 11 Decatur 2:28.97
2 Maria Elias 10 Sanger 2:44.68
3 Vanessa Sanders 10 Decatur 2:47.75
4 Brittany Henderson 11 Argyle 2:49.76
5 Ericka Ramirez 9 Sanger 2:50.06
6 Grace Hiler 9 Bridgeport 3:02.56
Lacee Howard 9 Sanger NT
Enycia Fernandez 9 Decatur NT
Karen Ibarra 11 Bridgeport NT
Sam Rudesill 10 Argyle NT
Varsity Girls 1600 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Johanna Drews 12 Krum 5:32.87
2 Lanie Rodgers 10 Argyle 5:40.30
3 Taylor Butler 12 Decatur 5:47.97
4 Marisol Fraga 9 Bridgeport 5:50.81
5 Kayla Leal 9 Decatur 5:51.07
6 Matilin Rigsby 11 Gainesville 5:59.19
7 Kaitlyn Rodriguez 11 Gainesville 6:02.55
8 Maci Pitner 9 Argyle 6:09.47
Tatum Gregston 11 Argyle NT
Vada Gandee 11 Sanger NT
Karina Campos 10 Sanger NT
Junior Varsity Girls 1600 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Hanul Lewis 11 Decatur 5:44.45
2 Cali Neumeyer 10 Krum 6:35.37
3 Rylee Thomas 9 Sanger 6:41.56
4 Tariana Cervantes 9 Bridgeport 6:43.94
5 Brittany Henderson 11 Argyle 6:47.62
6 Yadira Cervantes 10 Bridgeport 6:56.40
7 Enycia Fernandez 9 Decatur 6:57.90
8 Sam Rudesill 10 Argyle 7:29.41
Karla Ontiveros 11 Sanger NT
Lacee Howard 9 Sanger NT
Celeste Pedroza 9 Decatur NT
Trinity Scheidecker 9 Bridgeport NT
Varsity Girls 3200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Johanna Drews 12 Krum 12:25.18
2 Gabi Luna 10 Sanger 12:43.83
3 Marisol Fraga 9 Bridgeport 12:45.36
4 Kayla Leal 9 Decatur 12:50.33
5 Kaitlyn Rodriguez 11 Gainesville 13:44.89
6 Maci Pitner 9 Argyle 14:08.97
7 Faith Stapleton 11 Argyle 14:28.63
8 Karina Campos 10 Sanger 14:42.34
Vada Gandee 11 Sanger NT
Junior Varsity Girls 3200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Tariana Cervantes 9 Bridgeport 14:27.64
2 Rylee Thomas 9 Sanger 14:36.17
3 Cali Neumeyer 10 Krum 14:38.61
4 Jennifer Cruz 10 Sanger 15:14.98
5 Enycia Fernandez 9 Decatur 15:20.68
6 Ariana Yanez 10 Sanger 15:36.21
7 Celeste Pedroza 9 Decatur 16:22.85
Varsity Girls 100m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Morgen Davidson 11 Bridgeport 15.78
2 M'Kayla Johnson 9 Frisco Lebanon Trail 16.68
3 Courtney Schleder 9 Argyle 16.78
4 Makenzie Fox 10 Decatur 16.92
5 Samantha Roth 11 Decatur 17.28
6 Melissa Caldera 9 Bridgeport 17.42
7 Lizzie Dagg 12 Argyle 18.15
8 Mady Jacobs 12 Sanger 18.55
Junior Varsity Girls 100m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Reece McDonald 9 Argyle 18.21
2 Noelle Nicholson 9 Frisco Lebanon Trail 18.87
3 Emerson Coleman 9 Bridgeport 19.41
4 Meagan Wilder 9 Frisco Lebanon Trail 19.74
5 Aaliyah Harrison 9 Gainesville 20.04
6 Alexia Sellards 9 Decatur 20.71
7 Claire Mallory 10 Decatur 20.94
Sarah Splain 10 Argyle DQ
Varsity Girls 100m Hurdles Prelims
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Morgen Davidson 11 Bridgeport 16.10
2 M'Kayla Johnson 9 Frisco Lebanon Trail 16.73
3 Makenzie Fox 10 Decatur 16.89
4 Mady Jacobs 12 Sanger 16.99
5 Courtney Schleder 9 Argyle 17.19
6 Samantha Roth 11 Decatur 17.23
7 Lizzie Dagg 12 Argyle 18.09
8 Melissa Caldera 9 Bridgeport 18.17
9 Kaela Wilkerson 10 Sanger 19.36
10 Savannah Cruson 10 Argyle 19.43
11 Sarah Southard 12 Decatur 21.06
Junior Varsity Girls 100m Hurdles Prelims
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Sarah Splain 10 Argyle 18.17
2 Reece McDonald 9 Argyle 18.41
3 Noelle Nicholson 9 Frisco Lebanon Trail 18.70
4 Aaliyah Harrison 9 Gainesville 19.60
5 Emerson Coleman 9 Bridgeport 19.61
6 Claire Mallory 10 Decatur 19.93
7 Meagan Wilder 9 Frisco Lebanon Trail 20.27
8 Alexia Sellards 9 Decatur 20.37
9 Karli Stanley 9 Sanger 21.24
9 Takaia Drake 10 Frisco Lebanon Trail 21.24
Hadley Carter 12 Decatur NT
Varsity Girls 300m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Madison Peltier 12 Argyle 48.73
2 Morgen Davidson 11 Bridgeport 49.23
3 Makenzie Fox 10 Decatur 49.30
4 Samantha Roth 11 Decatur 49.46
5 M'Kayla Johnson 9 Frisco Lebanon Trail 49.60
6 Courtney Schleder 9 Argyle 49.86
7 Maddie Murray 11 Krum 53.53
8 Sarah Southard 12 Decatur 57.27
Junior Varsity Girls 300m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Noelle Nicholson 9 Frisco Lebanon Trail 52.16
2 Emerson Coleman 9 Bridgeport 54.23
3 Ally Olveda 9 Bridgeport 55.36
4 Sarah Splain 10 Argyle 56.33
5 Alexia Sellards 9 Decatur 1:00.07
6 Aaliyah Harrison 9 Gainesville 1:01.07
7 Samantha Torres So Gainesville 1:02.44
8 Takaia Drake 10 Frisco Lebanon Trail 1:02.50
Varsity Girls 300m Hurdles Prelims
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Madison Peltier 12 Argyle 48.80
2 M'Kayla Johnson 9 Frisco Lebanon Trail 48.86
3 Courtney Schleder 9 Argyle 49.11
4 Makenzie Fox 10 Decatur 50.12
5 Morgen Davidson 11 Bridgeport 50.23
6 Samantha Roth 11 Decatur 50.50
7 Sarah Southard 12 Decatur 56.05
8 Maddie Murray 11 Krum 57.26
9 Kaela Wilkerson 10 Sanger 57.40
10 Melissa Caldera 9 Bridgeport 59.29
11 Anahi Lara 12 Bridgeport 1:04.00
Junior Varsity Girls 300m Hurdles Prelims
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Ally Olveda 9 Bridgeport 53.23
2 Noelle Nicholson 9 Frisco Lebanon Trail 53.28
3 Emerson Coleman 9 Bridgeport 56.04
4 Alexia Sellards 9 Decatur 57.68
5 Sarah Splain 10 Argyle 58.28
6 Takaia Drake 10 Frisco Lebanon Trail 1:01.24
7 Aaliyah Harrison 9 Gainesville 1:02.38
8 Samantha Torres So Gainesville 1:02.78
9 Hadley Carter 12 Decatur 1:05.45
10 Claire Mallory 10 Decatur 1:06.02
Karli Stanley 9 Sanger NT
Varsity Girls 4x100m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Frisco Lebanon Trail 50.34
Tabatha BurressSophie KnautzMaggie McGrathKhia Garrett
2 Decatur 51.07
Autumn FinnyMallory DowneKallie BonerMacy Downe
3 Sanger 51.74
Mady JacobsLarissa MoserAmaya DavisMary Ritzel-Wilson
4 Bridgeport 54.14
Ashanti MonkReagan HankinsElizabeth KranzAnna Raby
Argyle DQ
Savannah UnderwoodLeilani StrachanNatehya MorrisSavannah Cruson
Junior Varsity Girls 4x100m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Decatur 53.31
Kamri BronnimanTayte HeltonSalma PenaShylee Dubois
2 Gainesville 54.34
Taylor RoyalSheniece MayAlyn GarciaAaliyah Harrison
3 Frisco Lebanon Trail 54.67
Ki'ara NelsonAmaia MooreCaroline MorganKinley Storm
4 Sanger 55.41
Madison StamperBrylie BellOmolara OgunwuyiHayla Flowers
5 Bridgeport 55.57
Ally OlvedaAvery NorthRachel TysonKylie Johnson
6 Argyle 56.71
Kassidy ReevesReece McDonaldAnna BottiAnnika List
Varsity Girls 4x200m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Decatur 1:47.27
Aly SkarkeMallory DowneMacy DowneMackenzie Whitaker
2 Frisco Lebanon Trail 1:48.50
Kayln LoveKhia GarrettSophie KnautzMaggie McGrath
3 Sanger 1:50.17
Heaven TrolinderMary Ritzel-WilsonAmaya DavisLarissa Moser
4 Gainesville 1:53.94
Kylei FritzTiana FranklinMara HernandezPshylah Kemp
5 Bridgeport 1:54.71
Elizabeth KranzReagan HankinsTiffany WoottonAnna Raby
6 Argyle 1:55.37
Savannah UnderwoodLeilani StrachanMegan RussellSavannah Cruson
Krum DQ
Rachelle JohnsonMakenzie PaulHailie HernandezJacey Oster
Junior Varsity Girls 4x200m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Frisco Lebanon Trail 1:54.43
Ki'ara NelsonAmaia MooreCaroline MorganKinley Storm
2 Decatur 1:54.87
Tayte HeltonAliyah SmithCourtney WhitakerShylee Dubois
3 Bridgeport 1:58.64
Logan WalshAlly OlvedaRachel TysonKylie Johnson
4 Sanger 1:59.70
Madison StamperOmolara OgunwuyiBrylie BellHayla Flowers
5 Gainesville 2:01.74
Taylor RoyalSheniece MayKassandra PerezDariela Lozano
Argyle DQ
Kassidy ReevesReece McDonaldGrace KellyAnnika List
Varsity Girls 4x400m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Decatur 4:15.05
Makenzie FoxAly SkarkeMackenzie WhitakerSamantha Roth
2 Sanger 4:21.74
Allison BloomTristian O'BrienHeaven TrolinderJennifer Sanches
3 Bridgeport 4:22.53
Lexine StoneBreana MartinezKristen GroomsMelanie Guzman
4 Argyle 4:26.80
Madison PeltierTatum GregstonCourtney SchlederLanie Rodgers
Junior Varsity Girls 4x400m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Decatur 4:34.27
Salma PenaVanessa SandersCourtney WhitakerHanul Lewis
2 Gainesville 4:41.09
Alyn GarciaCitlali RodriguezDariela LozanoCarolina Juarez
3 Sanger 4:47.35
Maria EliasEricka RamirezJennifer CruzAlyese Vinson
4 Frisco Lebanon Trail 4:50.45
Savannah LyleKi'ara NelsonMeagan WilderNoelle Nicholson
5 Bridgeport 4:51.70
Logan WalshKaren IbarraEmerson ColemanKylie Johnson
6 Argyle 4:58.23
Grace KellySarah SplainMyka StarkeyAnna Botti
Varsity Girls Shot Put Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Makenna Gantt 9 Decatur 37-08.50
2 Emily Burgen 9 Argyle 36-02.50
3 Madison Kyle 12 Decatur 34-04.50
4 Ashley Ingram 9 Bridgeport 33-07.00
5 Kylah Claiborne 10 Frisco Lebanon Trail 33-01.00
6 Larissa Moser 10 Sanger 30-07.50
7 Elizabeth Warren 12 Decatur 30-05.50
8 Madison Stevens 11 Gainesville 29-07.00
9 Olivia Kamesch 11 Krum 28-09.00
10 Desiree Gonzales 11 Sanger 27-05.50
11 Makenna Farrow 10 Bridgeport 26-11.00
12 Morgan Mitchell 9 Krum 24-02.00
13 Kristina Price 9 Sanger 22-10.50
14 Savana Reneau 12 Krum 22-06.00
Junior Varsity Girls Shot Put Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Jordan Reaves 10 Frisco Lebanon Trail 26-11.00
2 Brenda Gomez 11 Sanger 26-09.00
3 Shivani Patel 9 Decatur 26-07.50
4 Elizabeth Rowden 11 Decatur 26-04.50
5 Sam Overly 9 Sanger 24-05.50
6 Morgan Burnside 9 Sanger 24-00.00
7 Jessica Avalos Rios 10 Frisco Lebanon Trail 23-07.00
8 Alyanna Ramirez 9 Bridgeport 22-10.00
9 Rachel Knight 9 Krum 21-00.50
10 Hailey Pratt 10 Krum 21-00.00
11 Millicent Rowden 10 Decatur 20-01.50
12 Ashley Martinez 9 Bridgeport 18-07.50
13 Layla Hubbard 9 Gainesville 17-02.00
Varsity Girls Discus Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Makenna Gantt 9 Decatur 100-08
2 Ashley Ingram 9 Bridgeport 100-01
3 Valeena Wason 9 Argyle 99-06
4 Olivia Kamesch 11 Krum 92-09
5 Savana Reneau 12 Krum 92-07
6 Makenna Farrow 10 Bridgeport 92-04
7 Elizabeth Warren 12 Decatur 83-05.50
8 Kristina Price 9 Sanger 81-04
9 Desiree Gonzales 11 Sanger 76-10
10 Kylah Claiborne 10 Frisco Lebanon Trail 75-03
11 Morgan Mitchell 9 Krum 74-03
12 Larissa Moser 10 Sanger 72-02.50
13 Madison Stevens 11 Gainesville 68-05
14 Emily Burgen 9 Argyle 62-03.50
Junior Varsity Girls Discus Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Brenda Gomez 11 Sanger 87-11
2 Rachel Knight 9 Krum 79-11.50
3 Hailey Pratt 10 Krum 57-03
4 Alexa Holzer 9 Bridgeport 54-07
5 Sam Overly 9 Sanger 50-04.50
6 Morgan Burnside 9 Sanger 48-00
7 Alyanna Ramirez 9 Bridgeport 45-00
8 Layla Hubbard 9 Gainesville 44-05
Varsity Girls High Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Mackenzie Whitaker 11 Decatur 5-02.00
2 Makenzie Fox 10 Decatur 5-00.00
3 Maggie McGrath 9 Frisco Lebanon Trail 5-00.00
4 Ava Curren 10 Argyle 5-00.00
5 Kaela Wilkerson 10 Sanger 5-00.00
6 Mady Jacobs 12 Sanger 4-08.00
7 Kristen Grooms 11 Bridgeport 4-08.00
8 Allie Jones 10 Argyle 4-06.00
Kallie Boner 12 Decatur NH
Junior Varsity Girls High Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Kinley Storm 9 Frisco Lebanon Trail 4-06.00
2 Aaliyah Harrison 9 Gainesville 4-04.00
3 Alexia Sellards 9 Decatur 4-02.00
3 BeBe Dutton 11 Sanger 4-02.00
Hayla Flowers 9 Sanger NH
Omolara Ogunwuyi 9 Sanger NH
Varsity Girls Pole Vault Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Maddie Murray 11 Krum 9-03.00
2 Savannah Tuggle 12 Bridgeport 8-06.00
3 Lynzie Rollins 9 Sanger 7-06.00
4 Madison Dollar 9 Sanger 7-00.00
5 Sarah Dallas 11 Argyle 6-06.00
6 Alexandra Papalexis 11 Argyle 6-06.00
Junior Varsity Girls Pole Vault Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Karen Ibarra 11 Bridgeport 7-00.00
2 Bailey Ericson 9 Frisco Lebanon Trail 6-06.00
Ariana Yanez 10 Sanger NH
Varsity Girls Long Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Sophie Knautz 10 Frisco Lebanon Trail 17-02.25
2 Mallory Downe 11 Decatur 16-04.00
3 Jacey Oster 9 Krum 15-07.50
4 Autumn Finny 12 Decatur 15-07.25
5 Madison Peltier 12 Argyle 15-06.00
6 Macy Downe 11 Decatur 15-05.00
7 Tiffany Wootton 10 Bridgeport 14-07.25
8 Heaven Trolinder 11 Sanger 14-05.75
9 Courtney Schleder 9 Argyle 14-01.25
10 Khia Garrett 10 Frisco Lebanon Trail 13-09.25
11 Mady Jacobs 12 Sanger 13-00.00
12 Reagan Hankins 9 Bridgeport 12-07.75
13 Tristian O'Brien 11 Sanger 11-06.25
Junior Varsity Girls Long Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Aliyah Smith 10 Decatur 15-06.50
2 Macie Dickerson 10 Decatur 15-04.50
3 Aaliyah Harrison 9 Gainesville 15-01.00
4 Heidi Heiens 10 Decatur 14-11.25
5 Sheniece May 9 Gainesville 14-04.00
6 Madison Stamper 10 Sanger 13-11.25
7 Reagan Wilder 9 Frisco Lebanon Trail 13-08.50
8 Karli Stanley 9 Sanger 13-08.00
8 Brylie Bell 10 Sanger 13-08.00
10 Jasia Joshua 10 Frisco Lebanon Trail 13-01.00
11 Julianne Lax 9 Krum 12-10.00
12 Madison Johnson 9 Krum 12-09.00
13 Kalise Pumphrey 10 Frisco Lebanon Trail 12-03.75
14 Kylie Johnson 9 Bridgeport 12-00.25
15 Emerson Coleman 9 Bridgeport 11-10.00
16 Grace Hiler 9 Bridgeport 11-08.50
Chelsea Moore 10 Argyle ND
Varsity Girls Triple Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Megan Russell 10 Argyle 34-10.75
2 Lizzie Dagg 12 Argyle 33-10.00
3 Makenzie Fox 10 Decatur 32-07.00
4 Tiffany Wootton 10 Bridgeport 32-03.00
5 Anna Raby 10 Bridgeport 30-06.25
6 Kaela Wilkerson 10 Sanger 29-11.00
7 Heaven Trolinder 11 Sanger 29-05.25
Tristian O'Brien 11 Sanger ND
Autumn Finny 12 Decatur ND
Junior Varsity Girls Triple Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Shylee Dubois 9 Decatur 32-07.25
2 Heidi Heiens 10 Decatur 30-09.50
3 Karli Stanley 9 Sanger 29-01.25
4 Takaia Drake 10 Frisco Lebanon Trail 28-11.00
4 Addy Ford 10 Decatur 28-11.00
6 Reagan Wilder 9 Frisco Lebanon Trail 28-09.00
7 Paxton McGlinch 11 Argyle 27-02.25
8 Ally Olveda 9 Bridgeport 20-07.50