6 & Under Boys 50 Meter Dash Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Maxwell Hildebrandt 6U S.A. Unleashed 9.95
2 Caedyn Flowers 6U Pure Speed Performance 10.11
3 Dante Greer 6U Pure Speed Performance 12.95
4 Jordan Hinojosa 6U S.A. Unleashed 13.63
5 Jordan Klembara-Nolden 6U S.A. Unleashed 13.64
6 & Under Boys 100 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Maxwell Hildebrandt 6U S.A. Unleashed 18.13
2 Caedyn Flowers 6U Pure Speed Performance 19.14
3 Jordan Klembara-Nolden 6U S.A. Unleashed 25.61
4 Dante Greer 6U Pure Speed Performance 25.62
5 Jordan Hinojosa 6U S.A. Unleashed 26.93
7-8 Boys 100 Meters 8
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Caleb Belyeu 7 8 Pure Speed Performance 15.55
2 King Sloan 7 8 S.A. Unleashed 15.59
3 Izek Greer 7 8 Pure Speed Performance 17.35
4 Elijah Garcia 17.56
5 Isaac Kazanjian 7 8 Pure Speed Performance 18.93
6 Cuauhtemoc Natividad 7 8 S.A. Unleashed 19.50
Caedyn Flowers 6U Pure Speed Performance DNS
9-10 Boys 100 Meters 10
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Mike Alvarado 9 1 BC Elite 14.37
2 Ryder Harrison 9 1 Pure Speed Performance 15.02
3 Xavier Victor 9 1 S.A. Unleashed 15.06
4 Barry French 3 Austin Honey Badgers 15.49
5 Derrick Romero Jr 9 1 S.A. Unleashed 17.19
6 Landen Mayer 18.26
7 Caleb Manahan 19.76
Charles McClain 7 8 Sho Up N Sho Out DNS
David Lias-Kennedy DNS
11-12 Boys 100 Meters 12
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Xzavier Webber 11 S.A. Unleashed 13.64
2 Jayden McCoy 11 Pure Speed Performance 13.83
3 Daniel Jackson 11 Pure Speed Performance 14.07
4 Anthony Wilson 11 Pure Speed Performance 14.68
5 Camden Winckler 16.52
6 Efrain Acosta 17.47
7 Eric Valdez 17.60
Caleb Manaham DNS
13-14 Boys 100 Meters 14
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Houston Ifah 7 Austin Honey Badgers 12.40
2 Caleb Robinson 12.42
3 Colton Harrison 13 Pure Speed Performance 13.11
4 Noah Nino 13 Pure Speed Performance 13.27
5 Jayden Kennedy 13.59
Stephen Williams 7 Austin Honey Badgers DNS
15-16 Boys 100 Meters 16
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Joshua Alvarado 15 Pure Speed Performance 11.72
2 Garrett Davidsmeyer 15 BC Elite 11.82
3 Jordan Adams 10 Austin Honey Badgers 11.91
4 Diego Rodriguez 12.43
5 Donovan Meadors 15 S.A. Unleashed 15.30
D'Carlo Calderon 9 DNS
17-18 Boys 100 Meters 18
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Andrew Gilreath 11 10.50
2 Derrick Campbell 11.49
6 & Under Boys 200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Caedyn Flowers 6U Pure Speed Performance 42.98
2 Jordan Klembara-Nolden 6U S.A. Unleashed 1:00.85
3 Jordan Hinojosa 6U S.A. Unleashed 1:05.06
Maxwell Hildebrandt 6U S.A. Unleashed DNS
7-8 Boys 200 Meters 8
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 King Sloan 7 8 S.A. Unleashed 35.12
2 Caleb Belyeu 7 8 Pure Speed Performance 36.27
3 Izek Greer 7 8 Pure Speed Performance 36.30
4 Elijah Garcia 44.84
5 Cuauhtemoc Natividad 7 8 S.A. Unleashed 46.09
Caedyn Flowers 6U Pure Speed Performance DNS
9-10 Boys 200 Meters 10
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Donovan Garcia 9 1 Pure Speed Performance 32.86
2 Xavier Victor 9 1 S.A. Unleashed 33.48
3 Mike Alvarado 9 1 BC Elite 34.34
4 Ryder Harrison 9 1 Pure Speed Performance 34.72
5 Derrick Romero Jr 9 1 S.A. Unleashed 35.77
Charles McClain 7 8 Sho Up N Sho Out DNS
Caleb Manahan DNS
David Lias-Kennedy DNS
11-12 Boys 200 Meters 12
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Darian Abbott 11 DDS Athletes 29.87
2 Xzavier Webber 11 S.A. Unleashed 30.44
3 Jayden McCoy 11 Pure Speed Performance 32.55
4 Anthony Wilson 11 Pure Speed Performance 32.67
5 Daniel Jackson 11 Pure Speed Performance 33.26
6 Miles Bailess 40.78
7 Adin Menchaca 47.61
8 Caleb Manaham 50.62
Cameron Anderson DNS
Eric Valdez DNS
13-14 Boys 200 Meters 14
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Houston Ifah 7 Austin Honey Badgers 27.02
2 Caleb Robinson 27.82
3 Colton Harrison 13 Pure Speed Performance 29.37
4 Stephen Williams 7 Austin Honey Badgers 30.11
5 Andres Jasso 7 Austin Honey Badgers 30.33
6 Adrian Reyes 13 Pure Speed Performance 30.81
7 Noah Nino 13 Pure Speed Performance 31.27
8 Maison Oseguera 31.50
Jayden Kennedy DNS
15-16 Boys 200 Meters 16
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 D'Carlo Calderon 9 24.47
2 Jordan Adams 10 Austin Honey Badgers 25.02
3 Joshua Alvarado 15 Pure Speed Performance 25.20
4 Garrett Davidsmeyer 15 BC Elite 25.28
5 Diego Rodriguez 27.30
6 Donovan Meadors 15 S.A. Unleashed 32.23
6 & Under Boys 400 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Connor Lyra 6U Austin Honey Badgers 1:33.23
2 Maxwell Hildebrandt 6U S.A. Unleashed 1:41.00
3 Jordan Hinojosa 6U S.A. Unleashed 2:11.00
4 Jordan Klembara-Nolden 6U S.A. Unleashed 2:14.30
5 Dante Greer 6U Pure Speed Performance 2:22.31
7-8 Boys 400 Meters 8
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Izek Greer 7 8 Pure Speed Performance 1:24.46
2 Caleb Belyeu 7 8 Pure Speed Performance 1:26.97
3 Javen Woods 7 8 S.A. Unleashed 1:38.35
4 Logan Robinson 7 8 S.A. Unleashed 1:42.89
King Sloan 7 8 S.A. Unleashed DNS
9-10 Boys 400 Meters 10
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Donovan Garcia 9 1 Pure Speed Performance 1:13.85
2 Derrick Romero Jr 9 1 S.A. Unleashed 1:14.78
3 Leiv Calderon 3 1:15.02
4 Xavier Victor 9 1 S.A. Unleashed 1:16.70
5 Mike Alvarado 9 1 BC Elite 1:17.10
6 Cain Jarmon 3 Austin Honey Badgers 1:19.75
7 William Pettus 9 1 Pure Speed Performance 1:20.23
8 Brady Robinson 9 1 S.A. Unleashed 1:21.50
9 Jared Hernandez 9 1 Pure Speed Performance 1:23.39
10 christian Flowers 9 1 Pure Speed Performance 1:26.27
11 Landen Mayer 1:31.64
12 Aztlan Natividad 11 S.A. Unleashed 1:34.27
13 Caleb Manahan 1:58.22
Jamari Klembara-Chilton 9 1 S.A. Unleashed DNS
11-12 Boys 400 Meters 12
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Darian Abbott 11 DDS Athletes 1:06.68
2 Kahlil Hartman 11 Austin Honey Badgers 1:07.55
3 Xzavier Webber 11 S.A. Unleashed 1:08.43
4 Marcus Flores 5 Austin Honey Badgers 1:09.56
5 Anthony Wilson 11 Pure Speed Performance 1:13.54
6 Sean Mondragon 11 Pure Speed Performance 1:14.20
7 Joshua Mollett 5 Austin Honey Badgers 1:17.11
8 Dylon Everett 1:18.43
9 Peyton Miller 1:28.23
10 Miles Bailess 1:30.21
11 Camden Winckler 1:34.42
12 Efrain Acosta 1:37.28
13 Adin Menchaca 1:46.55
Cameron Anderson DNS
Caleb Manaham DNS
13-14 Boys 400 Meters 14
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Houston Ifah 7 Austin Honey Badgers 56.84
2 Caleb Robinson 59.65
3 Anthony Gongora 1:05.72
4 Noah Nino 13 Pure Speed Performance 1:05.79
5 Stephen Williams 7 Austin Honey Badgers 1:08.49
6 Andres Jasso 7 Austin Honey Badgers 1:10.67
7 Maison Oseguera 1:12.73
Colton Harrison 13 Pure Speed Performance DNS
Adrian Reyes 13 Pure Speed Performance DNS
15-16 Boys 400 Meters 16
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 D'Carlo Calderon 9 51.44
2 Jordan Adams 10 Austin Honey Badgers 54.78
3 Joshua Alvarado 15 Pure Speed Performance 59.23
4 Donovan Meadors 15 S.A. Unleashed 1:12.95
6 & Under Boys 800 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Connor Lyra 6U Austin Honey Badgers 3:26.90
7-8 Boys 800 Meters 8
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 King Sloan 7 8 S.A. Unleashed 3:13.92
2 Logan Robinson 7 8 S.A. Unleashed 3:38.30
3 Javen Woods 7 8 S.A. Unleashed 3:43.34
John Fuentes 1 Sho Up N Sho Out DNS
9-10 Boys 800 Meters 10
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Donovan Garcia 9 1 Pure Speed Performance 2:52.93
2 Leiv Calderon 3 2:53.56
3 Christian Lyra 9 1 Austin Honey Badgers 2:54.80
4 William Pettus 9 1 Pure Speed Performance 3:03.47
5 Brady Robinson 9 1 S.A. Unleashed 3:05.90
6 Cain Jarmon 3 Austin Honey Badgers 3:09.32
7 christian Flowers 9 1 Pure Speed Performance 3:13.14
8 Jared Hernandez 9 1 Pure Speed Performance 3:13.67
9 Wilder Cheston 3 Austin Honey Badgers 3:15.09
10 Jamari Klembara-Chilton 9 1 S.A. Unleashed 3:15.12
11 Aztlan Natividad 11 S.A. Unleashed 3:29.91
11-12 Boys 800 Meters 12
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Marcus Flores 5 Austin Honey Badgers 2:35.32
2 Kahlil Hartman 2:38.19
3 Sean Mondragon 11 Pure Speed Performance 2:46.57
4 Joshua Mollett 5 Austin Honey Badgers 2:47.69
5 Dylon Everett 3:00.64
6 Brian Rivas 3:04.94
7 Isaiah Alvarez 11 Pure Speed Performance 3:05.62
8 Miles Bailess 3:27.90
9 Eric Valdez 3:46.31
10 Efrain Acosta 3:49.85
Kahlil Hartman 11 Austin Honey Badgers DNS
Peyton Miller DNS
13-14 Boys 800 Meters 14
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Colton Harrison 13 Pure Speed Performance 2:28.01
2 Adrian Reyes 13 Pure Speed Performance 2:31.65
3 Noah Mireles 13 BC Elite 2:34.03
4 Anthony Gongora 2:42.64
5 Noah Nino 13 Pure Speed Performance 2:45.25
6 Andres Jasso 7 Austin Honey Badgers 2:47.20
15-16 Boys 800 Meters 16
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Joshua Alvarado 15 Pure Speed Performance 2:20.30
2 Gabriel Morales 15 BC Elite 2:23.98
3 Dylan James 2:52.28
6 & Under Boys 1500 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Connor Lyra 6U Austin Honey Badgers 7:18.00
7-8 Boys 1500 Meters 8
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Logan Robinson 7 8 S.A. Unleashed 7:32.90
2 Javen Woods 7 8 S.A. Unleashed 8:10.43
John Fuentes 1 Sho Up N Sho Out DNS
9-10 Boys 1500 Meters 10
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Leiv Calderon 3 5:51.21
2 William Pettus 9 1 Pure Speed Performance 5:53.48
3 Christian Lyra 9 1 Austin Honey Badgers 6:14.27
4 Brady Robinson 9 1 S.A. Unleashed 6:21.72
5 Jamari Klembara-Chilton 9 1 S.A. Unleashed 6:34.51
6 Wilder Cheston 3 Austin Honey Badgers 6:36.10
7 Jared Hernandez 9 1 Pure Speed Performance 6:43.30
8 christian Flowers 9 1 Pure Speed Performance 6:44.76
9 Landen Mayer 7:02.70
10 Aztlan Natividad 11 S.A. Unleashed 7:50.13
11-12 Boys 1500 Meters 12
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Marcus Flores 5 Austin Honey Badgers 5:31.86
2 Kahlil Hartman 11 Austin Honey Badgers 5:44.03
3 Joshua Mollett 5 Austin Honey Badgers 6:15.58
4 Isaiah Alvarez 11 Pure Speed Performance 6:39.09
5 Camden Winckler 7:08.41
Adin Menchaca DNS
Kahlil Hartman DNS
Peyton Miller DNS
13-14 Boys 1500 Meters 14
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Noah Mireles 13 BC Elite 5:25.07
2 Maison Oseguera 5:43.87
Mark Moreno DNS
Anthony Gongora DNS
15-16 Boys 1500 Meters 16
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Gabriel Morales 15 BC Elite 5:26.78
Dylan James DNS
Mark Moreno DNS
9-10 Boys 3000 Meters 10
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 William Pettus 9 1 Pure Speed Performance 11:59.07
2 Christian Flowers 10 Pure Speed Performance 13:14.22
3 Jared Hernandez 9 1 Pure Speed Performance 13:36.01
13-14 Boys 3000 Meters 14
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
Mark Moreno DNS
Anthony Gongora DNS
11-12 Boys 80m Hurdles 12
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Darian Abbott 11 DDS Athletes 15.96
2 Daniel Jackson 11 Pure Speed Performance 16.15
13-14 Boys 100m Hurdles 14
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Andres Jasso 7 Austin Honey Badgers 18.48
Anthony Reyes 13 Pure Speed Performance DNS
15-16 Boys 110m Hurdles 16
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Jordan Adams 10 Austin Honey Badgers 15.53
Naaji Gadsden 11 Sho Up N Sho Out DNS
7-8 Boys 4x100m 8
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Pure Speed Performance 1:15.38
Caedyn FlowersIzek GreerIsaac KazanjianCaleb Belyeu
9-10 Boys 4x100m 10
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Pure Speed Performance 1:06.16
Ryder HarrisonDonovan GarciaWilliam PettusChristian Flowers
2 Austin Honey Badgers 1:09.03
Cain JarmonChristian LyraBarry FrenchWilder Cheston
11-12 Boys 4x100m 12
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Pure Speed Performance 59.92
Daniel JacksonSean MondragonAnthony WilsonJayden McCoy
13-14 Boys 4x100m 14
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Pure Speed Performance 57.39
Adrian ReyesColton HarrisonAnthony ReyesNoah Nino
Austin Honey Badgers DNS
11-12 Boys 4x400m 12
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Pure Speed Performance 5:21.33
Jayden McCoySean MondragonIsaiah AlvarezAnthony Wilson
13-14 Boys 4x400m 14
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Pure Speed Performance 4:41.89
Adrian ReyesColton HarrisonAnthony ReyesNoah Nino
9-10 Boys Shot Put 10
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Ryder Harrison 9 1 Pure Speed Performance 23-11.00
2 Barry French 3 Austin Honey Badgers 17-08.50
13-14 Boys Shot Put 14
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Colton Harrison 13 Pure Speed Performance 28-11.50
15-16 Boys Shot Put 16
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
Hunter Harrison 15 Pure Speed Performance SCR
11-12 Boys High Jump 12
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Darian Abbott 11 DDS Athletes 4-02.00
2 Daniel Jackson 11 Pure Speed Performance 3-10.00
3 Anthony Wilson 11 Pure Speed Performance 3-08.00
13-14 Boys High Jump 14
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Caleb Robinson 4-10.00
2 Anthony Reyes 13 Pure Speed Performance 3-08.00
7-8 Boys Long Jump 8
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Caleb Belyeu 7 8 Pure Speed Performance 10-05.00
2 Caedyn Flowers 6U Pure Speed Performance 8-06.50
3 Cuauhtemoc Natividad 7 8 S.A. Unleashed 7-09.50
9-10 Boys Long Jump 10
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Jamari Klembara-Chilton 9 1 S.A. Unleashed 9-06.50
Charles McClain 7 8 Sho Up N Sho Out SCR
13-14 Boys Long Jump 14
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Houston Ifah 7 Austin Honey Badgers 15-11.50
2 Stephen Williams 7 Austin Honey Badgers 13-05.00
3 Anthony Reyes 13 Pure Speed Performance 11-08.00
15-16 Boys Long Jump 16
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Joshua Alvarado 15 Pure Speed Performance 17-02.50
2 Diego Rodriguez 16-03.00
6 & Under Girls 50 Meter Dash Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Myah Webber 6U S.A. Unleashed 10.12
2 Avah Leal 10.40
3 Avah Perez 10.69
4 Colette Kazanjian 6U Pure Speed Performance 13.82
5 Kennedy Calderon 15.08
Neeya Gunter 6U Pure Speed Performance DNS
6 & Under Girls 100 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Myah Webber 6U S.A. Unleashed 18.83
2 Gabrielle Williams 6 Austin Honey Badgers 21.22
Mariah Perkins 5 Austin Honey Badgers DQ
7-8 Girls 100 Meters 8
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Eleanor Kazanjian 7 8 Pure Speed Performance 14.72
2 Joan Ifah 2 Austin Honey Badgers 15.89
3 Amor Alexander 2 Austin Honey Badgers 16.39
4 London Luckerson 7 8 Pure Speed Performance 18.95
5 Kimora Mondragon 7 Pure Speed Performance 20.65
Gianna Wheat 7 8 Pure Speed Performance DNS
9-10 Girls 100 Meters 10
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Kenley Cooper 17.47
2 Lynae Vasquez 18.13
3 Jenna Bonawitz 9 1 Pure Speed Performance 21.31
Jade Anderson DNS
11-12 Girls 100 Meters 12
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Trinity Alexander 6 Austin Honey Badgers 13.74
2 Aubrey Sanders 10 BC Elite 13.81
3 Victoria Diaz 14.06
4 Honesty French 5 Austin Honey Badgers 14.32
5 Liana Garcia 14.46
6 Cloei Miller 5 Austin Honey Badgers 14.64
7 Noelle Broussard 11 S.A. Unleashed 14.86
8 Justine Aguilar 11 Pure Speed Performance 15.00
9 Lyric Reamey 5 Austin Honey Badgers 15.05
10 Kennedy Sloan 9 1 S.A. Unleashed 15.76
11 Gab Cavazos 17.13
Katara King 9 1 Sho Up N Sho Out DNS
Averie Barefield 9 1 Sho Up N Sho Out DNS
Carlie McClain 9 1 Sho Up N Sho Out DNS
Noelle Broussard 11 S.A. Unleashed DNS
Nya Kennedy DNS
C’Niah Randle 6 Sho Up N Sho Out DNS
Rhyan Thomas 6 Sho Up N Sho Out DNS
13-14 Girls 100 Meters 14
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Jasmine Haywood 13 Austin Honey Badgers 12.83
2 Angelov Sanders 7 Austin Honey Badgers 12.91
3 Heaven Mcvade-Jackson 8 Austin Honey Badgers 13.40
4 Ravon Loving 8 Austin Honey Badgers 15.00
5 Zoei Miller 7 Austin Honey Badgers 15.02
Chadriana Callis 13 Sho Up N Sho Out DNS
Kaya Portillo 7 Austin Honey Badgers DNS
15-16 Girls 100 Meters 16
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Victory Ifah 9 Austin Honey Badgers 13.49
2 Tiffanie Cervantes 15 S.A. Unleashed 14.59
6 & Under Girls 200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Myah Webber 6U S.A. Unleashed 44.94
2 Mariah Perkins 5 Austin Honey Badgers 48.45
3 Gabrielle Williams 6 Austin Honey Badgers 48.74
7-8 Girls 200 Meters 8
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Eleanor Kazanjian 7 8 Pure Speed Performance 33.76
2 Joan Ifah 2 Austin Honey Badgers 37.33
3 Amor Alexander 2 Austin Honey Badgers 42.41
4 London Luckerson 7 8 Pure Speed Performance 44.81
5 Kimora Mondragon 7 Pure Speed Performance 50.41
Gianna Wheat 7 8 Pure Speed Performance DNS
11-12 Girls 200 Meters 12
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Trinity Alexander 6 Austin Honey Badgers 30.44
2 Victoria Diaz 31.46
3 Aubrey Sanders 10 BC Elite 31.65
4 Shylah Abbott 11 DDS Athletes 32.09
5 Chloe Brown 11 DDS Athletes 32.52
6 Honesty French 5 Austin Honey Badgers 32.54
7 Liana Garcia 32.78
8 Cloei Miller 5 Austin Honey Badgers 32.92
9 Noelle Broussard 11 S.A. Unleashed 33.53
10 Lyric Reamey 5 Austin Honey Badgers 33.88
11 Justine Aguilar 11 Pure Speed Performance 34.26
12 Kennedy Sloan 9 1 S.A. Unleashed 36.01
13 Renae Juarez 11 BC Elite 37.79
14 Gab Cavazos 39.89
Katara King 9 1 Sho Up N Sho Out DNS
Nya Kennedy DNS
Noelle Broussard 11 S.A. Unleashed DNS
Carlie McClain 9 1 Sho Up N Sho Out DNS
C’Niah Randle 6 Sho Up N Sho Out DNS
Averie Barefield 9 1 Sho Up N Sho Out DNS
Rhyan Thomas 6 Sho Up N Sho Out DNS
Kamaria King 9 1 Sho Up N Sho Out DNS
13-14 Girls 200 Meters 14
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Angelov Sanders 7 Austin Honey Badgers 28.68
2 Kaya Portillo 7 Austin Honey Badgers 31.61
3 Heaven Mcvade-Jackson 8 Austin Honey Badgers 31.80
4 Leah Alvarado 13 BC Elite 32.10
5 Ravon Loving 8 Austin Honey Badgers 34.24
6 Zoei Miller 7 Austin Honey Badgers 34.77
Andres Jasso DNS
Chadriana Callis 13 Sho Up N Sho Out DNS
15-16 Girls 200 Meters 16
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Victory Ifah 9 Austin Honey Badgers 28.83
2 Tiffanie Cervantes 15 S.A. Unleashed 32.65
17-18 Girls 200 Meters 18
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Faye Ortiz-Smith 17 BC Elite 28.79
Kennedy Hartman 11 Austin Honey Badgers DNS
6 & Under Girls 400 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Gabrielle Williams 6 Austin Honey Badgers 1:48.69
2 Mariah Perkins 5 Austin Honey Badgers 1:58.61
7-8 Girls 400 Meters 8
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Eleanor Kazanjian 7 8 Pure Speed Performance 1:16.90
2 Joan Ifah 2 Austin Honey Badgers 1:27.69
3 Amor Alexander 2 Austin Honey Badgers 1:34.76
4 London Luckerson 7 8 Pure Speed Performance 1:39.81
5 Kimora Mondragon 7 Pure Speed Performance 1:52.36
6 Jeanette Flores 7 Austin Honey Badgers 1:57.25
Sydnee Garcia DNS
Gianna Wheat 7 8 Pure Speed Performance DNS
9-10 Girls 400 Meters 10
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Lynae Vasquez 1:37.30
Marlie Gardner 9 1 Pure Speed Performance DNS
11-12 Girls 400 Meters 12
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Trinity Alexander 6 Austin Honey Badgers 1:08.22
2 Shylah Abbott 11 DDS Athletes 1:11.33
3 Aubrey Sanders 10 BC Elite 1:12.39
4 Chloe Brown 11 DDS Athletes 1:17.41
5 Lyric Reamey 5 Austin Honey Badgers 1:17.67
6 Honesty French 5 Austin Honey Badgers 1:20.07
7 Justine Aguilar 11 Pure Speed Performance 1:26.59
8 Aracelie Hinojosa 11 S.A. Unleashed 1:28.83
9 Gab Cavazos 1:34.99
10 Laura Natividad 11 S.A. Unleashed 1:35.67
11 Juliana Gonzalez 1:39.25
12 Addison Cluff 1:43.25
Katara King 9 1 Sho Up N Sho Out DNS
Noelle Broussard 11 S.A. Unleashed DNS
Carlie McClain 9 1 Sho Up N Sho Out DNS
Renae Juarez 11 BC Elite DNS
Ximena Hernandez 11 Pure Speed Performance DNS
Kamaria King 9 1 Sho Up N Sho Out DNS
13-14 Girls 400 Meters 14
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Jasmine Haywood 13 Austin Honey Badgers 1:00.72
2 Sarah Bell 13 BC Elite 1:02.66
3 Kaya Portillo 7 Austin Honey Badgers 1:07.81
4 Jayden Mason 7 Austin Honey Badgers 1:12.11
5 Beatriz Cheston 6 Austin Honey Badgers 1:14.39
6 Zoei Miller 7 Austin Honey Badgers 1:18.64
7 Lucero Natividad 13 S.A. Unleashed 1:29.64
Angelov Sanders 7 Austin Honey Badgers DNS
Andres Jasso DNS
Ravon Loving 8 Austin Honey Badgers DNS
15-16 Girls 400 Meters 16
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Victory Ifah 9 Austin Honey Badgers 1:01.82
2 Tavia Bell 15 BC Elite 1:07.29
3 Tiffanie Cervantes 15 S.A. Unleashed 1:14.13
Hailey Anderson DNS
17-18 Girls 400 Meters 18
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Faye Ortiz-Smith 17 BC Elite 1:04.73
Kennedy Hartman 11 Austin Honey Badgers DNS
6 & Under Girls 800 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Avah Perez 4:21.88
7-8 Girls 800 Meters 8
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Jeanette Flores 7 Austin Honey Badgers 3:55.97
Sydnee Garcia DNS
Gianna Wheat 7 8 Pure Speed Performance DNS
9-10 Girls 800 Meters 10
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Aubree Leal 3:29.96
Marlie Gardner 9 1 Pure Speed Performance DNS
Bailey Patton DNS
11-12 Girls 800 Meters 12
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Maddison Surita 6 2:51.10
2 Justine Aguilar 11 Pure Speed Performance 3:06.15
3 Renae Juarez 11 BC Elite 3:14.30
4 Ximena Hernandez 11 Pure Speed Performance 3:15.63
5 Aracelie Hinojosa 11 S.A. Unleashed 3:30.71
6 Laura Natividad 11 S.A. Unleashed 3:38.67
7 Juliana Gonzalez 3:38.67
8 Addison Cluff 3:51.64
Sabrina Garcia DNS
13-14 Girls 800 Meters 14
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Sarah Bell 13 BC Elite 2:32.62
2 Jayden Cooper 13 Austin Honey Badgers 2:44.74
3 Beatriz Cheston 6 Austin Honey Badgers 2:47.98
4 Kaya Portillo 7 Austin Honey Badgers 2:54.07
5 Jayden Mason 7 Austin Honey Badgers 3:15.05
6 Lucero Natividad 13 S.A. Unleashed 3:18.59
Andres Jasso DNS
15-16 Girls 800 Meters 16
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Victory Ifah 9 Austin Honey Badgers 2:32.57
7-8 Girls 1500 Meters 8
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Jeanette Flores 7 Austin Honey Badgers 8:10.18
9-10 Girls 1500 Meters 10
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Bailey Patton 7:45.54
11-12 Girls 1500 Meters 12
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Maddison Surita 6 5:57.07
2 Aracelie Hinojosa 11 S.A. Unleashed 7:15.69
3 Juliana Gonzalez 7:58.17
4 Laura Natividad 11 S.A. Unleashed 8:16.75
4 Addison Cluff 8:16.75
6 Ximena Hernandez 11 Pure Speed Performance 8:30.90
Sabrina Garcia DNS
13-14 Girls 1500 Meters 14
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Jayden Cooper 13 Austin Honey Badgers 5:43.88
2 Emilee Sturgeon 6:14.55
3 Lucero Natividad 13 S.A. Unleashed 7:00.91
Sarah Bell 13 BC Elite DNS
11-12 Girls 3000 Meters 12
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Maddison Surita 6 12:20.46
2 Ximena Hernandez 11 Pure Speed Performance 13:24.50
13-14 Girls 3000 Meters 14
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Beatriz Cheston 6 Austin Honey Badgers 11:52.79
2 Emilee Sturgeon 12:34.06
11-12 Girls 80m Hurdles 12
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Victoria Diaz 17.91
2 Shylah Abbott 11 DDS Athletes 18.85
3 Chloe Brown 11 DDS Athletes 18.93
13-14 Girls 100m Hurdles 14
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Alexiah Leal 17.39
2 Leah Alvarado 13 BC Elite 17.91
3 Jayden Mason 7 Austin Honey Badgers 18.34
Andres Jasso DNS
7-8 Girls 4x100m 8
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Austin Honey Badgers 1:23.91
13-14 Girls 4x100m 14
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Austin Honey Badgers 1:01.41
Beatriz ChestonJayden MasonKaya PortilloRavon Loving
Austin Honey Badgers DNS
Angelov SandersJasmine HaywoodJayden CooperHeaven Mcvade-Jackson
11-12 Girls 4x400m 12
=========================================================
Team Time
=========================================================
Austin Honey Badgers DNS
13-14 Girls 4x400m 14
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Austin Honey Badgers 4:47.29
Angelov SandersJayden CooperJasmine HaywoodJayden Mason
2 Austin Honey Badgers 5:12.32
Beatriz ChestonHeaven Mcvade-JacksonKaya PortilloRavon Loving
11-12 Girls Shot Put 12
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Cloei Miller 5 Austin Honey Badgers 21-01.50
Rhyan Thomas 6 Sho Up N Sho Out SCR
Averie Barefield 9 1 Sho Up N Sho Out SCR
13-14 Girls Shot Put 14
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Fernanda Vasquez 13 Pure Speed Performance 23-07.75
2 Zoei Miller 7 Austin Honey Badgers 14-11.00
3 Ravon Loving 8 Austin Honey Badgers 7-04.00
11-12 Girls High Jump 12
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Justine Aguilar 11 Pure Speed Performance 4-02.00
15-16 Girls High Jump 16
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Victory Ifah 9 Austin Honey Badgers 4-04.00
17-18 Girls High Jump 18
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
Adriana McEwen 17 BC Elite SCR
7-8 Girls Long Jump 8
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Eleanor Kazanjian 7 8 Pure Speed Performance 10-05.50
9-10 Girls Long Jump 10
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Kenley Cooper 8-03.00
2 Jenna Bonawitz 9 1 Pure Speed Performance 4-10.75
13-14 Girls Long Jump 14
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Jasmine Haywood 13 Austin Honey Badgers 16-06.50
2 Angelov Sanders 7 Austin Honey Badgers 16-05.00
Chadriana Callis 13 Sho Up N Sho Out SCR
15-16 Girls Long Jump 16
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Tiffanie Cervantes 15 S.A. Unleashed 11-00.00
Hailey Anderson SCR