Varsity Boys 100 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Trevon West 11 Arlington Lamar 10.82h
2 Randon Gray 12 Burleson Centennial 11.04h
3 James Douglas 11 Arlington Lamar 11.06h
4 Joe Weathered 12 Ft Worth South Hills 11.41h
5 Jase McClellan 11 Aledo 11.42h
6 Caleb Lawrence 12 Granbury North Central Te 11.43h
7 Seth Travis 11 Abilene 11.51h
8 Kiren Davis 11 Mineral Wells 11.67h
9 Qua Hill 12 Abilene 11.68h
10 Kadarius Carr 11 Ft Worth Western Hills 11.75h
11 Darius Hobdy 12 Ft Worth South Hills 11.81h
12 Dante Thompson 12 Cleburne 11.87h
13 Lawrence Bridges 12 Ft Worth Western Hills 11.91h
14 Cleo Chandler 10 Cleburne 11.96h
15 David Morgan 12 Abilene 12.00h
15 Collin Johnson 11 Aledo 12.00h
15 Isaak Cuningham 11 Cleburne 12.00h
18 Dillon Couch 11 Peaster 12.03h
19 Jonah Maston 12 Mineral Wells 12.40h
20 Edwin Hayden 11 Ft Worth Boswell 12.49h
21 Drew Huff 11 Mineral Wells 12.65h
Derrick Winfield 12 Ft Worth South Hills DQ
Jaylon Jackson 11 Burleson Centennial DQ
Francisco Cebrian 11 Cleburne DQ
James Grando 11 Arlington Lamar DQ
Julius Kelley 12 Cleburne DQ
Demarco Roberts 10 Aledo DQ
Joseph Session 11 Burleson Centennial DQ
Dylan Campbell 11 Peaster DQ
Braxton Bailey 11 Cleburne DQ
Colby Newman 10 Cleburne DQ
Junior Varsity Boys 100 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Bryan Allen 9 Aledo 11.65h
2 Chris Clayton 9 Ft Worth South Hills 11.77h
3 Elijah Crenshaw 11 Arlington Lamar 11.83h
4 Charles Carter 10 Mineral Wells 11.99h
5 Jo Hatchett 11 Arlington Lamar 12.02h
6 David Clerk 9 Burleson Centennial 12.05h
7 Jeremiah Mirelez 9 Abilene 12.24h
8 Andrew Flatt 10 Aledo 12.27h
8 Jeremiah James 10 Aledo 12.27h
10 Antonio Pascall 10 Ft Worth Western Hills 12.37h
10 Matthew Lockhart 9 Mineral Wells 12.37h
12 Jo Mitchell 11 Arlington Lamar 12.40h
13 Chris Hillard 11 Burleson Centennial 12.46h
14 Jorge Alvarez 9 Ft Worth Boswell 12.56h
15 Demitry McGriff 9 Ft Worth Western Hills 12.71h
16 Kozi Aoci 12 Abilene 12.81h
17 David Allen 10 Ft Worth South Hills 13.05h
18 Trevor Huffman 10 Ft Worth Boswell 13.17h
19 Trenton Woodall 9 Cleburne 13.20h
20 Brian Smeltzer Fr Weatherford 13.24h
21 Kenneth Howell 10 Ft Worth South Hills 13.28h
22 Andrew Fabela Fr Weatherford 13.37h
23 Dezmond Wright 10 Cleburne 14.05h
24 Gilbert Darius 9 Cleburne 17.21h
Trenton Jonsson 10 Cleburne DQ
Josh Molero 10 Ft Worth Boswell DQ
Jhett Kelley 10 Cleburne DQ
Ryan Cruz 11 Abilene DQ
Kadari Issa 11 Ft Worth Western Hills DQ
Dorian White 9 Mineral Wells DQ
Tanner Matlock Fr Weatherford DQ
Angel Trevino 9 Cleburne DQ
Varsity Boys 200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Deshawn Gaddie 12 Arlington Lamar 22.34h
2 Jaylon Jackson 11 Burleson Centennial 23.24h
3 Caleb Lawrence 12 Granbury North Central Te 23.37h
4 Sam Wilbert 11 Arlington Lamar 23.74h
5 Joseph Session 11 Burleson Centennial 23.81h
6 David Morgan 12 Abilene 24.12h
7 Kadarius Carr 11 Ft Worth Western Hills 24.14h
8 Jorge Hernandez 11 Abilene 24.34h
9 Ethan Etheredge 12 Abilene 24.40h
10 Javon Polk 12 Arlington Lamar 24.41h
11 Eli Valencia 10 Aledo 24.62h
12 Darius Hobdy 12 Ft Worth South Hills 24.84h
13 Deronite Campbell 10 Burleson Centennial 24.87h
14 A'shon Cooper 10 Ft Worth Western Hills 24.93h
15 Dillon Couch 11 Peaster 25.03h
16 Lawrence Bridges 12 Ft Worth Western Hills 25.06h
17 Isaak Cuningham 11 Cleburne 25.12h
18 Colby Newman 10 Cleburne 25.37h
19 Angel Mendoza 12 Ft Worth Boswell 25.40h
20 Edwin Hayden 11 Ft Worth Boswell 25.56h
21 Jace Hebert So Weatherford 25.58h
21 Collin Johnson 11 Aledo 25.58h
23 Joe Weathered 12 Ft Worth South Hills 25.72h
24 Cleo Chandler 10 Cleburne 25.93h
25 Nate Thomas Jr Weatherford 26.09h
26 Cameron Pinkerton 11 Weatherford 26.84h
27 Drew Huff 11 Mineral Wells 27.06h
28 Dylan Campbell 11 Peaster 27.14h
Izak Terrazas 11 Mineral Wells DQ
Derrick Winfield 12 Ft Worth South Hills DQ
Francisco Cebrian 11 Cleburne DQ
Keontae Williams 9 Ft Worth Boswell DQ
Robert Hanks 10 Cleburne DQ
Gary Earle 10 Aledo DQ
Ian Nunez 9 Cleburne DQ
Dante Thompson 12 Cleburne DQ
Julius Kelley 12 Cleburne DQ
Junior Varsity Boys 200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
2 Deon Lipscomb 11 Ft Worth Boswell 24.59h
3 Sammy Steffe 9 Aledo 24.93h
4 Jo Mitchell 11 Arlington Lamar 25.05h
5 Corey Cooper 10 Burleson Centennial 25.27h
6 Antonio Pascall 10 Ft Worth Western Hills 25.62h
7 Garrett Key 9 Aledo 25.72h
7 Demitry McGriff 9 Ft Worth Western Hills 25.72h
9 Jeremiah James 10 Aledo 25.76h
10 Gilbert Darius 9 Cleburne 25.84h
11 Jaden Raesz 11 Ft Worth Boswell 25.96h
12 Ryan Cruz 11 Abilene 26.06h
13 Kobe Clark 10 Burleson Centennial 26.37h
14 Elizajah Hodges So Weatherford 26.62h
15 demric Johnson 10 Ft Worth South Hills 26.65h
16 Kozi Aoci 12 Abilene 26.90h
17 Aidan Crawford 9 Mineral Wells 26.94h
18 Noah Meyer 10 Weatherford 27.09h
19 Alex Griggs 11 Cleburne 27.12h
20 Jackson Huff 9 Mineral Wells 27.24h
21 Jaret O'Neal 9 Weatherford 27.50h
22 Angel Trevino 9 Cleburne 29.24h
22 Margue Triggs-shaw 9 Ft Worth South Hills 29.24h
24 Justyn Carrizales 11 Cleburne 29.73h
Elijah Crenshaw 11 Arlington Lamar DQ
Cody Bradley 9 Cleburne DQ
Jack Cline 10 Ft Worth Boswell DQ
Jhett Kelley 10 Cleburne DQ
Trenton Woodall 9 Cleburne DQ
Tyler Long 10 Cleburne DQ
Harold West 10 Arlington Lamar DQ
Trenton Jonsson 10 Cleburne DQ
Jesse Lira 12 Cleburne DQ
Dorian White 9 Mineral Wells DQ
Enock Hafashimana 10 Abilene DQ
Kadari Issa 11 Ft Worth Western Hills DQ
1 Isiaha Ramon 10 Ft Worth South Hills 3.94h
Varsity Boys 400 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 William Joyce 12 Arlington Lamar 52.18h
2 Ki'jon Robinson 12 Arlington Lamar 52.38h
3 Murphy Jones 12 Burleson Centennial 54.12h
4 Tyler Chumley 10 Cleburne 54.30h
5 Daniel Bizima 11 Abilene 54.72h
6 Daimon Shields 12 Arlington Lamar 55.22h
7 Conner Allen 12 Aledo 55.44h
8 Blue Reyes 12 Abilene 56.42h
9 A'shon Cooper 10 Ft Worth Western Hills 56.79h
10 Jace Felton 10 Cleburne 57.52h
11 Skylar Vaughn 11 Aledo 58.14h
12 Jeramiah McGowan 9 Mineral Wells 59.37h
13 Cameron Pinkerton 11 Weatherford 59.59h
14 Adam Avants 11 Cleburne 59.66h
15 Kaden Kolle 11 Ft Worth Boswell 1:00.37h
16 Danny Turner 11 Peaster 1:01.00h
17 Gabriel Nunez 12 Cleburne 1:03.94h
18 Juan Poquinto 12 Cleburne 1:06.21h
Decorrean Hill 11 Burleson Centennial DQ
Matthew Pierce 10 Mineral Wells DQ
Alex Nail 10 Mineral Wells DQ
Terrence Pope 12 Ft Worth Western Hills DQ
John Toxey Thornburg 12 Peaster DQ
Javier Lemus 12 Ft Worth South Hills DQ
Alex Rodriguez 12 Ft Worth South Hills DQ
Andrew Zurita 10 Ft Worth Boswell DQ
Anthony Martinez 12 Peaster DQ
Jaylon Jackson 11 Burleson Centennial DQ
Junior Varsity Boys 400 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Brayden Mendez 10 Aledo 56.06h
1 Josue Ortega 10 Ft Worth South Hills 56.06h
3 Braxton Thomas 11 Arlington Lamar 56.79h
4 Mason McNeil 9 Aledo 57.44h
5 Jahsiah Johnson 10 Burleson Centennial 57.94h
6 Jack Jestis 9 Ft Worth Boswell 58.38h
7 Averon Toleston 11 Burleson Centennial 58.43h
8 Eli Gann 9 Cleburne 58.85h
9 Matthew Davis 11 Ft Worth Boswell 1:00.11h
10 Chris Cooke 10 Ft Worth Boswell 1:00.41h
11 Merci Ngenzebuhoro 12 Abilene 1:01.02h
12 Evan Killough 9 Weatherford 1:01.09h
13 Jackson Huff 9 Mineral Wells 1:01.32h
14 Delroy Brown 9 Ft Worth South Hills 1:01.74h
15 Dylan Ward 9 Aledo 1:02.44h
16 Andrew Fabela Fr Weatherford 1:04.53h
16 Ty Lindsey 10 Weatherford 1:04.53h
18 Jo Brady 10 Arlington Lamar 1:05.68h
19 David Morales 9 Ft Worth South Hills 1:06.41h
20 David Ferguson 9 Cleburne 1:07.22h
21 James Hall 9 Mineral Wells 1:08.41h
22 Isaac Gravitt 9 Cleburne 1:11.88h
23 Kyle Boy 10 Cleburne 1:13.94h
Ajani Freeman 9 Ft Worth Western Hills DQ
Toby Freeman 11 Arlington Lamar DQ
Kaden Sterling 10 Abilene DQ
Dorian White 9 Mineral Wells DQ
Varsity Boys 800 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Nick Newby 11 Burleson Centennial 2:02.24h
2 Ryan Valdez 12 Burleson Centennial 2:03.37h
3 Daniel Bizima 11 Abilene 2:03.42h
4 Andrew Zurita 10 Ft Worth Boswell 2:03.84h
5 Brandon Watson Jr Weatherford 2:06.65h
6 Rylan Light 11 Cleburne 2:07.59h
7 Daniel Garcia 11 Abilene 2:08.52h
8 Caleb Conrad 11 Burleson Centennial 2:09.28h
Gavin Naquin 10 Cleburne DQ
Gabriel Nunez 12 Cleburne DQ
Tyler Chumley 10 Cleburne DQ
Noah Kauffman So Weatherford DQ
Matthew Pierce 10 Mineral Wells DQ
Christobal Largo-Arcibar 11 Arlington Lamar DQ
Ty Tikavin 11 Ft Worth South Hills DQ
Steven Furlow 11 Aledo DQ
Matt Wiley 9 Peaster DQ
Jacob Solis 11 Abilene DQ
Jo Bush 12 Arlington Lamar DQ
Noah Alaniz 12 San Angelo Central DQ
Mycah Lopez 11 Cleburne DQ
Jacob Ismir 12 Ft Worth Boswell DQ
Jo Tudora 10 Arlington Lamar DQ
Ryder Love 11 Weatherford DQ
Joseph Herlin 11 Ft Worth Boswell DQ
Arath Silva-Gonzales 11 San Angelo Central DQ
Felix Morales 12 Ft Worth South Hills DQ
Reece Harr 11 Aledo DQ
Alex Nail 10 Mineral Wells DQ
Jeramiah McGowan 9 Mineral Wells DQ
Junior Varsity Boys 800 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Jewlian Martinez 10 Ft Worth South Hills 2:05.82h
2 Miguel Martinez 11 Ft Worth South Hills 2:07.88h
3 Colin Conrad 11 Burleson Centennial 2:13.02h
4 Ryan Bergami 11 Burleson Centennial 2:14.84h
5 Jo Hatchett 11 Arlington Lamar 2:18.56h
6 Nicolas Gonzalez 9 Abilene 2:19.53h
7 Merci Ngenzebuhoro 12 Abilene 2:21.28h
8 Chris Pena 11 Burleson Centennial 2:21.85h
Haydon Hollon Jr Ft Worth Boswell DQ
Joey Velasco 11 Arlington Lamar DQ
Dominique Lara-Whitney 11 Cleburne DQ
Carter High So Weatherford DQ
Anthony Gomez So Weatherford DQ
Maverick Savage 9 Aledo DQ
Chris Diaz 9 Cleburne DQ
Alan Barrientos 10 Aledo DQ
Raymundo Ramirez 9 Cleburne DQ
Jaden Rountree 9 Ft Worth Boswell DQ
Mateo Diaz 10 Ft Worth Boswell DQ
Josiah Jackson 9 Aledo DQ
Eduardo Chavez 9 Ft Worth South Hills DQ
Ben Wolford 10 Arlington Lamar DQ
Jordan Rodriguez 9 Abilene DQ
Carlos Fernandez So Weatherford DQ
Varsity Boys 1600 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Nick Newby 11 Burleson Centennial 4:43.09h
2 Trenton Kelly 12 Burleson Centennial 4:45.80h
3 Trent MacDonald 12 Cool Runnings Homeschool 4:48.50h
4 Brice Hardin 12 Peaster 4:49.90h
5 Hayden Whitehead 9 Burleson Centennial 4:50.99h
6 Daniel Garcia 11 Abilene 4:51.18h
7 Cooper Goggans 11 Aledo 4:52.06h
8 Joseph Herlin 11 Ft Worth Boswell 4:52.59h
Ryder Love 11 Weatherford DQ
Emilio Infante 10 Mineral Wells DQ
Jo Tudora 10 Arlington Lamar DQ
Michael Dinkins 11 Weatherford DQ
Jacob Ismir 12 Ft Worth Boswell DQ
Evan Lunsford 11 Ft Worth Boswell DQ
Jacob Solis 11 Abilene DQ
Jo Bush 12 Arlington Lamar DQ
Trevor Connelly 12 Aledo DQ
Abram Lopez 11 Abilene DQ
Avery Tilley 12 Aledo DQ
Antonio Uriegas 12 San Angelo Central DQ
Decklan Murphy Jr Weatherford DQ
Christobal Largo-Arcibar 11 Arlington Lamar DQ
Jaxon Batten 11 Cool Runnings Homeschool DQ
Payton Jones 12 Mineral Wells DQ
Josh Velazquez 9 Ft Worth South Hills DQ
Rylan Light 11 Cleburne DQ
Arath Silva-Gonzales 11 San Angelo Central DQ
Jorge Nava 11 Ft Worth South Hills DQ
Junior Varsity Boys 1600 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Colin Conrad 11 Burleson Centennial 5:13.02h
2 Ryan Bergami 11 Burleson Centennial 5:13.07h
3 Jake Bettencourt 12 Aledo 5:18.81h
4 Isaac Hernandez 9 Aledo 5:20.40h
5 Ethan Turner Jr Ft Worth Boswell 5:25.87h
6 Nicolas Gonzalez 9 Abilene 5:26.24h
7 Kobe Cranfill 11 Weatherford 5:29.81h
8 Jordan Rodriguez 9 Abilene 5:30.90h
Julian Ramirez 9 Ft Worth South Hills DQ
Ben Wolford 10 Arlington Lamar DQ
Jacob Irvin 10 Cleburne DQ
Seth Thomas 10 Aledo DQ
Aidan Garcia So Ft Worth Boswell DQ
Abraham Alvarez 10 Arlington Lamar DQ
Jo Menemeih 10 Arlington Lamar DQ
Brenden Sexton 12 Burleson Centennial DQ
Eduardo Chavez 9 Ft Worth South Hills DQ
Nathan Reed Fr Ft Worth Boswell DQ
Chase Privett Fr Ft Worth Boswell DQ
Raul Sanchez 9 Cleburne DQ
Julian Luna 9 Ft Worth South Hills DQ
Dylan Fink 9 Abilene DQ
Anthony Gomez So Weatherford DQ
Brendan Whann Fr Ft Worth Boswell DQ
Carter High So Weatherford DQ
Haydon Hollon Jr Ft Worth Boswell DQ
Varsity Boys 3200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Brice Hardin 12 Peaster 10:14.37h
2 Cooper Goggans 11 Aledo 10:19.75h
3 Trenton Kelly 12 Burleson Centennial 10:20.24h
4 Joseph Herlin 11 Ft Worth Boswell 10:20.56h
5 Townes Raulerson 11 Aledo 10:22.46h
6 Trent MacDonald 12 Cool Runnings Homeschool 10:29.46h
7 Luke Johnson 9 Burleson Centennial 10:42.74h
8 Antonio Uriegas 12 San Angelo Central 10:45.43h
Jacob Ismir 12 Ft Worth Boswell DQ
Evan Lunsford 11 Ft Worth Boswell DQ
Trevor Connelly 12 Aledo DQ
Abram Lopez 11 Abilene DQ
Christobal Largo-Arcibar 11 Arlington Lamar DQ
Mardo Belmares 12 Cleburne DQ
Payton Jones 12 Mineral Wells DQ
Decklan Murphy Jr Weatherford DQ
Josh Velazquez 9 Ft Worth South Hills DQ
Jaxon Batten 11 Cool Runnings Homeschool DQ
Trevor Pennington 11 Burleson Centennial DQ
Jorge Nava 11 Ft Worth South Hills DQ
Jo Bush 12 Arlington Lamar DQ
Michael Dinkins 11 Weatherford DQ
Jo Tudora 10 Arlington Lamar DQ
Emilio Infante 10 Mineral Wells DQ
Junior Varsity Boys 3200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Isaac Hernandez 9 Aledo 11:00.03h
2 Jake Bettencourt 12 Aledo 11:05.88h
3 Brenden Sexton 12 Burleson Centennial 11:22.48h
4 Ethan Turner Jr Ft Worth Boswell 11:27.88h
5 Jacob Irvin 10 Cleburne 11:38.44h
6 Seth Thomas 10 Aledo 11:39.82h
7 Dakota Larabell 9 Burleson Centennial 11:41.39h
8 Aidan Garcia So Ft Worth Boswell 11:41.41h
Chase Privett Fr Ft Worth Boswell DQ
Nathan Reed Fr Ft Worth Boswell DQ
Manuel Salinas 11 Abilene DQ
Ben Wolford 10 Arlington Lamar DQ
Julian Luna 9 Ft Worth South Hills DQ
Raul Sanchez 9 Cleburne DQ
Brennan Carruth 9 Abilene DQ
Travis Clark 11 Burleson Centennial DQ
Jo Menemeih 10 Arlington Lamar DQ
Abraham Alvarez 10 Arlington Lamar DQ
Kobe Cranfill 11 Weatherford DQ
Brendan Whann Fr Ft Worth Boswell DQ
Sean Hernandez 11 Ft Worth South Hills DQ
Julian Ramirez 9 Ft Worth South Hills DQ
Varsity Boys 110m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Kaden Smith 11 Cleburne 15.12h
2 Dejuan Dunn-jones 12 Ft Worth South Hills 15.75h
3 Eric Gathings 11 Cleburne 16.23h
4 Khandon James 11 Abilene 16.43h
5 Mason Caraway 12 Abilene 16.67h
6 Bryson Crippen 9 Weatherford 16.87h
7 Weston Newman 12 Mineral Wells 17.06h
8 Stephen Soto 11 San Angelo Central 17.19h
9 Hampton Fay 10 Aledo 17.59h
10 Jose Valdez 11 Cleburne 17.63h
11 Ford Maberry 10 Aledo 17.66h
12 Jack Jones 11 Arlington Lamar 17.78h
13 Ethan Weertman 10 Peaster 18.20h
14 Ian Alderson 10 Abilene 18.35h
15 Toby Freeman 11 Arlington Lamar 18.58h
16 Peyton Castillo-Walters 11 Ft Worth Boswell 19.02h
17 Lacoda Davis 11 Mineral Wells 19.17h
18 Brady Owens 10 Mineral Wells 20.06h
Kevin Champ 12 Ft Worth South Hills DQ
Luke Wiley 9 Peaster DQ
Isaiah Cook 11 Arlington Lamar DQ
Junior Varsity Boys 110m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Ernest Jackson 10 Arlington Lamar 16.72h
2 Dylan Martin 10 Aledo 17.06h
3 Kyle Monroe 10 Abilene 17.14h
4 Luke White 10 Aledo 17.24h
5 Jayden Stackhouse 10 Abilene 17.72h
6 Treas Wade 10 Cleburne 17.74h
7 Jonah Barron 10 Burleson Centennial 17.78h
8 Garrett Atwell 9 Burleson Centennial 18.36h
9 Trey Wright 10 Ft Worth Western Hills 18.43h
10 Luke Jones 11 Cleburne 19.15h
11 Jack Paoli 9 Ft Worth Boswell 19.24h
12 Tristan Gray 9 Mineral Wells 20.18h
13 Alonzo Huerta 10 Abilene 20.43h
14 Chris Garza 9 Burleson Centennial 20.61h
15 Colin Spears 9 Ft Worth Boswell 20.75h
16 Evan Silva 9 Mineral Wells 21.24h
17 James Barrera 10 Ft Worth South Hills 21.58h
Hayden Crecy 9 Cleburne DQ
Jo Smith 10 Arlington Lamar DQ
Brandon Shaw 9 Ft Worth South Hills DQ
Isaac Guajardo Isaac 10 Ft Worth South Hills DQ
Joey Velasco 11 Arlington Lamar DQ
Varsity Boys 300m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Kaden Smith 11 Cleburne 41.47h
2 Dejuan Dunn-jones 12 Ft Worth South Hills 41.52h
3 Jack Jones 11 Arlington Lamar 41.85h
4 Luke Wiley 9 Peaster 42.00h
5 Jose Valdez 11 Cleburne 42.52h
6 Khandon James 11 Abilene 42.56h
7 Bryson Crippen 9 Weatherford 43.38h
8 Mason Caraway 12 Abilene 43.56h
9 Weston Newman 12 Mineral Wells 44.00h
10 Ian Alderson 10 Abilene 44.02h
11 Eric Gathings 11 Cleburne 44.22h
12 Caden Anderson 10 Aledo 44.69h
13 Ford Maberry 10 Aledo 45.25h
14 Ethan Weertman 10 Peaster 46.10h
15 Stephen Soto 11 San Angelo Central 46.72h
16 Brady Owens 10 Mineral Wells 48.38h
17 Toby Freeman 11 Arlington Lamar 48.52h
18 Lacoda Davis 11 Mineral Wells 48.74h
Peyton Castillo-Walters 11 Ft Worth Boswell DQ
Kevin Champ 12 Ft Worth South Hills DQ
Isaiah Cook 11 Arlington Lamar DQ
Junior Varsity Boys 300m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
2 Kyle Monroe 10 Abilene 44.80h
3 Treas Wade 10 Cleburne 46.05h
4 Ernest Jackson 10 Arlington Lamar 46.18h
5 Dylan Martin 10 Aledo 46.52h
6 Jonah Barron 10 Burleson Centennial 46.59h
7 Jayden Stackhouse 10 Abilene 47.31h
8 James Barrera 10 Ft Worth South Hills 47.52h
9 Max Dube 10 Aledo 47.59h
10 Garrett Atwell 9 Burleson Centennial 48.21h
11 Luke Jones 11 Cleburne 48.52h
12 Jack Paoli 9 Ft Worth Boswell 49.96h
12 Tristan Gray 9 Mineral Wells 49.96h
14 Colin Spears 9 Ft Worth Boswell 49.99h
15 Ben Wolford 10 Arlington Lamar 50.74h
16 Trey Wright 10 Ft Worth Western Hills 51.24h
17 Seth Brubaker 10 Abilene 52.28h
18 Evan Silva 9 Mineral Wells 54.37h
18 Chase Garza 9 Burleson Centennial 54.37h
20 Isaih Neyor 12 Arlington Lamar 56.40h
Zach Armstrong 11 Ft Worth Boswell DQ
Brandon Shaw 9 Ft Worth South Hills DQ
Hayden Crecy 9 Cleburne DQ
Isaac Guajardo Isaac 10 Ft Worth South Hills DQ
1 Luke White 10 Aledo .43h
Varsity Boys 4x100m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Arlington Lamar 42.62h
Sam WilbertTrevon WestDeshawn GaddieJames Douglas
2 Aledo 43.33h
Demarco RobertsJase McClellanGary EarleHampton Fay
3 Abilene 45.43h
Tyler SimpsonJeandodie TangishakaQua HillDavid Morgan
4 Ft Worth South Hills 46.09h
Kevin ChampCasey WeatheredJoe WeatheredDarius Hobdy
5 Weatherford 46.10h
Seth RobertsonKen SealsKorey GrantCisco Caston
6 San Angelo Central 46.34h
Xavier YoungChristian GabeldonLogan CountsTanner Dabbert
7 Mineral Wells 46.46h
Jonah MastonKiren DavisLacoda DavisPreston Garrett
8 Cleburne 46.96h
Colby NewmanRobert HanksFrancisco CebrianIsaak Cuningham
Ft Worth Boswell DQ
Angel MendozaAeneas LanierKeontae WilliamsCameron Hurst
Junior Varsity Boys 4x100m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Aledo 46.21h
Sammy SteffeGarrett KeyTalon KesslerBryan Allen
2 Ft Worth Western Hills 46.96h
Trey WrightDemitry McGriffKadari IssaAntonio Pascall
3 Abilene 47.31h
Esai JaquesEnock HafashimanaAlfonso DotsonPhillip Tellez
4 Weatherford 48.96h
Tanner MatlockAaron WalkottonTy LindseyDez Forrest
5 Cleburne 49.09h
Cody BradleyGilbert DariusTrenton JonssonJhett Kelley
6 Mineral Wells 50.30h
Matthew LockhartTristan GrayJackson HuffCharles Carter
7 Ft Worth South Hills 50.43h
Chris ClaytonMargue Triggs-shawDavid AllenJaishaun Mitchell
8 Ft Worth South Hills 51.59h
DeShawn FordKeShawn FordIsiaha RamonDelroy Brown
Arlington Lamar DQ
Brendan ClarkJo HatchettIsaiah CookJo Richardson
Ft Worth Boswell DQ
Pofela AshlockDeon LipscombCarson CountsJorge Alvarez
Varsity Boys 4x200m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Arlington Lamar 1:31.62h
Trevon WestSam WilbertJames GrandoDaimon Shields
2 Aledo 1:33.30h
Demarco RobertsJase McClellanGary EarleHampton Fay
3 San Angelo Central 1:34.31h
Xavier YoungChristian GabeldonLogan CountsTanner Dabbert
4 Burleson Centennial 1:34.75h
Joseph SessionMatiyron EasleyDeronite CampbellMurphy Jones
5 Abilene 1:35.11h
Tyler SimpsonJeandodie TangishakaEthan EtheredgeJorge Hernandez
6 Ft Worth Boswell 1:35.59h
Victor MartinezAngel MendozaAeneas LanierCameron Hurst
7 Cleburne 1:35.72h
Colby NewmanRobert HanksIan NunezGunner Hammond
8 Mineral Wells 1:40.18h
Jonah MastonDrew HuffPreston GarrettBrady Owens
9 Weatherford 1:44.21h
Seth RobertsonKen SealsKorey GrantCisco Caston
Cleburne DQ
Cleo ChandlerJesse LiraFrancisco CebrianJulius Kelley
Junior Varsity Boys 4x200m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Arlington Lamar 1:38.52h
Isaih NeyorJo NoblesCaleb PhillipsJo Mitchell
2 Abilene 1:39.12h
Esai JaquesEnock HafashimanaAlfonso DotsonPhillip Tellez
3 Aledo 1:39.90h
Andrew FlattJaedon PellegrinoTalon KesslerBryan Allen
4 Burleson Centennial 1:40.18h
Jahsiah JohnsonAveron TolestonKobe ClarkDavid Clerk
5 Cleburne 1:42.37h
Cody BradleyGilbert DariusJhett KelleyTyler Long
6 Weatherford 1:43.75h
Aaron WalkottonNoah MeyerRyder UptainDez Forrest
7 Ft Worth Boswell 1:45.43h
Jackson DittyCarson CountsTrevor HuffmanTyler Kelly
8 Ft Worth South Hills 1:47.43h
Casey WeatheredChris ClaytonDavid AllenMargue Triggs-shaw
9 Mineral Wells 1:47.75h
Charles CarterMatthew LockhartEvan SilvaAidan Crawford
Varsity Boys 4x400m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Arlington Lamar 3:27.59h
William JoyceShannon RobinsonDaimon ShieldsDeshawn Gaddie
2 Abilene 3:33.33h
Mason CarawayJeandodie TangishakaQua HillTyler Simpson
3 San Angelo Central 3:35.50h
Xavier YoungLogan CountsChristian GabeldonTanner Dabbert
4 Ft Worth Boswell 3:38.43h
Victor MartinezCameron HurstKaden KolleAeneas Lanier
5 Cleburne 3:39.75h
Ian NunezGunner HammondGavin NaquinMycah Lopez
6 Burleson Centennial 3:43.37h
Decorrean HillRyan ValdezMatiyron EasleyMurphy Jones
7 Aledo 3:48.00h
Conner AllenEli ValenciaCaden AndersonSkylar Vaughn
8 Mineral Wells 3:49.66h
Weston NewmanKiren DavisPreston GarrettJeramiah McGowan
9 Weatherford 3:53.90h
Korey GrantKen SealsJace HebertMathis Otey
Ft Worth South Hills DQ
Dejuan Dunn-jonesAnthony WatkinsJailyn JonesCa'lub Holloway
Junior Varsity Boys 4x400m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Arlington Lamar 3:43.12h
Elijah CrenshawKi'jon RobinsonHarold WestJo Nobles
2 Aledo 3:47.19h
Brayden MendezGarrett KeyAndrew FlattJaedon Pellegrino
3 Abilene 3:47.56h
Kaden SterlingAlfonso DotsonJeremiah MirelezPhillip Tellez
4 Burleson Centennial 3:52.97h
Kobe ClarkDavid ClerkJahsiah JohnsonAveron Toleston
5 Ft Worth South Hills 3:53.38h
Jewlian MartinezMiguel MartinezBrandon ShawJosue Ortega
6 Weatherford 3:56.65h
Cameron WilsonRyder UptainJaret O'NealEvan Killough
7 Ft Worth Boswell 4:02.50h
Matthew DavisJaden RaeszJack JestisMateo Diaz
8 Cleburne 4:02.57h
Chris DiazDominique Lara-WhitneyEli GannRaymundo Ramirez
Varsity Boys Shot Put Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Trevor Suggs 12 Burleson Centennial 48-07.00
2 Jakobe Baker 12 Ft Worth South Hills 44-03.50
3 Jacob Erickson 12 Arlington Lamar 42-07.00
4 Grant Brown 12 Burleson Centennial 41-06.00
5 Tuli Teuhema 11 Arlington Lamar 40-05.00
6 Zac Scarbrough 12 Burleson Centennial 40-03.00
7 Logan Michael 11 Aledo 38-04.50
8 Colton Smith 12 Cleburne 37-05.00
9 Braden Blackwell 10 Ft Worth Boswell 37-01.00
10 Robert Casler 10 San Angelo Central 36-02.50
10 Parker Cantrell 12 Cleburne 36-02.50
12 Evan Jokerst 12 Aledo 36-00.00
13 Korey Cheeks 12 Ft Worth South Hills 35-10.50
14 Anthony Rodriguez 11 Cleburne 35-06.00
15 Brice Perez 10 Ft Worth Boswell 34-10.50
16 Blake Leonard 12 Cleburne 34-10.00
16 Brady Wood 10 Aledo 34-10.00
18 Ryan Morales 11 Ft Worth Boswell 31-11.00
19 Christopher Blakeley 11 Mineral Wells 30-05.00
20 Jonah Maston 12 Mineral Wells 27-11.00
Darrel Parker 12 Ft Worth South Hills DQ
Junior Varsity Boys Shot Put Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Darryn Kindles 10 Burleson Centennial 41-00.00
2 Keanu Graves 10 Abilene 40-05.50
3 Lucas Gomez 10 Abilene 38-10.00
4 Michael McCrary 11 Abilene 37-06.00
5 Gunner Allen 9 Aledo 37-05.50
6 Caleb Collins 10 Burleson Centennial 36-02.00
7 Johnny Olvera 10 Arlington Lamar 34-05.00
8 Kurt Hatch 10 Weatherford 34-02.00
9 Matthew Bell 9 Aledo 34-01.00
10 Gabe Tatum 10 Burleson Centennial 33-09.00
11 Garrett Palmer 11 Ft Worth Boswell 32-09.50
11 Elvis Pecina 11 Ft Worth South Hills 32-09.50
13 Gary O'Bannon 9 Mineral Wells 32-06.50
14 Raul Martinez 11 Arlington Lamar 32-06.00
15 Trent Hubbert 11 Ft Worth Boswell 31-11.00
16 Keswin Kinney 11 Arlington Lamar 31-03.00
17 Miguel Salazar 9 Cleburne 30-11.00
18 Aidan Tremaine 11 Ft Worth Boswell 30-07.50
19 Blake Maxwell Jr Weatherford 26-11.00
20 Miguel Lopez 10 Ft Worth South Hills 26-06.50
21 Christian Hogan 9 Cleburne 26-00.00
22 Max Bigham 9 Cleburne 23-10.00
23 Ramon Pedron 9 Cleburne 23-04.50
24 Jake O'Hara So Weatherford 8-08.50
25 Carter Miller 9 Aledo 3.25
Don'tavian Wilson 11 Ft Worth South Hills DQ
Landon Russell 9 Mineral Wells DQ
Varsity Boys Discus Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Evan Jokerst 12 Aledo 126-08
2 Jakobe Baker 12 Ft Worth South Hills 125-06
3 Brady Wood 10 Aledo 120-08
4 Anthony Rodriguez 11 Cleburne 111-04
5 Bryan Rios 11 Ft Worth Boswell 110-02
6 Logan Michael 11 Aledo 109-04
7 Grant Brown 12 Burleson Centennial 108-00
8 Christopher Blakeley 11 Mineral Wells 107-09
9 Tuli Teuhema 11 Arlington Lamar 107-00
10 Rashawn Nolly 12 Ft Worth South Hills 104-10
11 Trevor Suggs 12 Burleson Centennial 103-05
12 Zac Scarbrough 12 Burleson Centennial 102-10
13 Caleb Phillips 10 Arlington Lamar 96-10
Darrel Parker 12 Ft Worth South Hills DQ
Colton Smith 12 Cleburne DQ
Braden Blackwell 10 Ft Worth Boswell DQ
Ryan Morales 11 Ft Worth Boswell DQ
Parker Cantrell 12 Cleburne DQ
Edwin Garcia 12 Mineral Wells DQ
Ethan Steck 11 Cleburne DQ
Junior Varsity Boys Discus Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Damien Gaona 10 Abilene 109-07
2 Carter Miller 9 Aledo 104-06
3 Keanu Graves 10 Abilene 103-04
4 Daniel Flores 11 Ft Worth South Hills 102-01
5 Kurt Hatch 10 Weatherford 100-06
6 X'Lenski Sampson 9 Burleson Centennial 93-09
7 Matthew Bell 9 Aledo 93-06
8 Garrett Palmer 11 Ft Worth Boswell 93-05
9 Diamond Marmolejo 10 Ft Worth South Hills 92-10
10 Alex Striejewske 10 Aledo 92-01
11 Gary O'Bannon 9 Mineral Wells 84-04
12 Blake Maxwell Jr Weatherford 82-08
13 TJ Richardson 9 Ft Worth Boswell 77-10
14 Breenan Miles Fr Weatherford 77-08
15 Brendan Clark 10 Arlington Lamar 77-05
16 Gabe Tatum 10 Burleson Centennial 74-04
16 Sebastian Sana 10 Arlington Lamar 74-04
18 Caleb Collins 10 Burleson Centennial 72-03
19 Sione Teuhema 10 Arlington Lamar 71-03
20 Miguel Salazar 9 Cleburne 71-01
21 Daniel King 11 Ft Worth Boswell 66-09
Don'tavian Wilson 11 Ft Worth South Hills DQ
Lucas Gomez 10 Abilene DQ
Max Bigham 9 Cleburne DQ
Ramon Pedron 9 Cleburne DQ
Christian Hogan 9 Cleburne DQ
Landon Russell 9 Mineral Wells DQ
Varsity Boys High Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Max Newell 11 Aledo 6-02.00
2 Deshawn Gaddie 12 Arlington Lamar 6-02.00
3 River Jones 10 Ft Worth Boswell 6-00.00
4 Anthony Munoz 12 San Angelo Central 5-08.00
5 Matiyron Easley 11 Burleson Centennial 5-06.00
6 Trevor Pennington 11 Burleson Centennial 5-04.00
Toby Freeman 11 Arlington Lamar DQ
Drew Huff 11 Mineral Wells DQ
Darius Hobdy 12 Ft Worth South Hills DQ
Dejuan Dunn-jones 12 Ft Worth South Hills DQ
James Grando 11 Arlington Lamar DQ
Preston Garrett 11 Mineral Wells DQ
Junior Varsity Boys High Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Noah Mayfield 9 Cleburne 5-08.00
2 Jacob Wallace 9 Weatherford 5-06.00
3 Tristan Gray 9 Mineral Wells 5-06.00
4 Bryan Allen 9 Aledo 5-02.00
5 Jorge Esparaza 9 Burleson Centennial 5-02.00
6 Tanner Matlock Fr Weatherford 5-02.00
Jo Hatchett 11 Arlington Lamar DQ
Clark Crawford 9 Aledo DQ
Markeland Stewart 9 Ft Worth Western Hills DQ
Pofela Ashlock 9 Ft Worth Boswell DQ
Jackson Huff 9 Mineral Wells DQ
Shannon Robinson 11 Arlington Lamar DQ
Jo Brady 10 Arlington Lamar DQ
Delroy Brown 9 Ft Worth South Hills DQ
Blake Thompson 9 Burleson Centennial DQ
Aidan Crawford 9 Mineral Wells DQ
Varsity Boys Pole Vault Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Randon Gray 12 Burleson Centennial 15-03.00
1 Zachary Davis 12 Aledo 15-03.00
3 Ford Maberry 10 Aledo 13-06.00
4 Brandon Sobotka 12 San Angelo Central 13-00.00
5 Randy Clute 12 Aledo 12-06.00
6 Seth Travis 11 Abilene 11-06.00
Chris Ortiz 11 Ft Worth South Hills DQ
Kameron Landrum 12 San Angelo Central
Cambren Morrison 10 Mineral Wells DQ
Michael Franco 12 San Angelo Central DQ
Junior Varsity Boys Pole Vault Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Matthew Hickerson 9 Aledo 12-03.00
2 Cameron Wilson 9 Weatherford 9-06.00
3 Ryan Forrester 9 Aledo 9-00.00
4 Conner Wells 9 Burleson Centennial 8-06.00
Josh Goree Fr Weatherford DQ
Evan Silva 9 Mineral Wells DQ
Miguel Martinez 11 Ft Worth South Hills DQ
Blake Thompson 9 Burleson Centennial DQ
Matthew Tague 11 Aledo DQ
Brennan Carruth 9 Abilene DQ
Josh Velazquez 9 Ft Worth South Hills DQ
Jewlian Martinez 10 Ft Worth South Hills DQ
Varsity Boys Long Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Deshawn Gaddie 12 Arlington Lamar 21-06.25
2 Kaden Smith 11 Cleburne 21-04.25
3 Javon Polk 12 Arlington Lamar 20-09.25
4 James Grando 11 Arlington Lamar 19-09.00
5 Deronite Campbell 10 Burleson Centennial 19-07.25
6 Qua Hill 12 Abilene 19-06.00
7 Lacoda Davis 11 Mineral Wells 18-10.00
8 Gary Earle 10 Aledo 18-08.00
9 Aeneas Lanier 11 Ft Worth Boswell 18-02.25
10 Preston Garrett 11 Mineral Wells 17-09.00
11 Isaiah Dale 10 San Angelo Central 17-08.25
12 Dante Thompson 12 Cleburne 17-06.25
13 Blue Reyes 12 Abilene 17-03.00
14 Braxton Bailey 11 Cleburne 16-09.00
15 Lawrence Bridges 12 Ft Worth Western Hills 16-06.00
16 Eli Valencia 10 Aledo 15-07.00
17 Korey Grant 11 Weatherford 15-02.00
18 Grant Brown 12 Burleson Centennial 7-11.00
Mikkel Tarver 12 Ft Worth Boswell DQ
Kevin Champ 12 Ft Worth South Hills DQ
Casey Weathered 10 Ft Worth South Hills DQ
Derrick Winfield 12 Ft Worth South Hills DQ
Demarco Roberts 10 Aledo DQ
Kiren Davis 11 Mineral Wells DQ
Jaylon Jackson 11 Burleson Centennial DQ
Seth Robertson 9 Weatherford DQ
Junior Varsity Boys Long Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Sam Wilbert 11 Arlington Lamar 18-09.25
2 Ma'Javion Washington 9 Ft Worth Western Hills 18-00.00
3 Harold West 10 Arlington Lamar 17-09.00
4 Talon Kessler 9 Aledo 17-07.00
5 Trenton Jonsson 10 Cleburne 17-03.75
6 Cody Bradley 9 Cleburne 17-03.50
7 Jackson Ditty 10 Ft Worth Boswell 16-10.25
8 Elijah Crenshaw 11 Arlington Lamar 16-09.25
9 Charles Carter 10 Mineral Wells 16-09.00
10 Tristan Gray 9 Mineral Wells 16-07.00
11 Jaedon Pellegrino 10 Aledo 16-06.00
12 Kobe Clark 10 Burleson Centennial 16-04.25
13 Trevor Chambers 10 Burleson Centennial 16-01.50
14 Garrett Atwell 9 Burleson Centennial 16-00.25
15 Trenton Woodall 9 Cleburne 15-11.00
16 Jackson Huff 9 Mineral Wells 15-05.50
17 Tyler Kelly 10 Ft Worth Boswell 15-04.75
18 Layton Vandigriff Fr Weatherford 12-08.50
Chris Clayton 9 Ft Worth South Hills DQ
Garrett Key 9 Aledo DQ
David Allen 10 Ft Worth South Hills DQ
Margue Triggs-shaw 9 Ft Worth South Hills DQ
Pofela Ashlock 9 Ft Worth Boswell DQ
Zach Armstrong 11 Ft Worth Boswell DQ
Markeland Stewart 9 Ft Worth Western Hills DQ
Varsity Boys Triple Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Aeneas Lanier 11 Ft Worth Boswell 40-10.50
2 Jace Felton 10 Cleburne 40-00.75
3 Adam Avants 11 Cleburne 38-05.75
4 Jo Tudora 10 Arlington Lamar 38-01.00
5 Tyler Simpson 12 Abilene 37-10.75
6 Ki'jon Robinson 12 Arlington Lamar 37-08.50
7 Lacoda Davis 11 Mineral Wells 37-05.00
8 Isaiah Dale 10 San Angelo Central 36-05.00
9 Kiren Davis 11 Mineral Wells 36-00.50
10 Blue Reyes 12 Abilene 35-07.50
11 Jo Bush 12 Arlington Lamar 34-11.00
Grant Brown 12 Burleson Centennial DQ
Casey Weathered 10 Ft Worth South Hills DQ
Kevin Champ 12 Ft Worth South Hills DQ
Seth Robertson 9 Weatherford DQ
Korey Grant 11 Weatherford DQ
Mikkel Tarver 12 Ft Worth Boswell DQ
Drew Huff 11 Mineral Wells DQ
Junior Varsity Boys Triple Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Joey Velasco 11 Arlington Lamar 40-00.00
2 Elijah Crenshaw 11 Arlington Lamar 37-08.50
3 JT Leverrett 11 Burleson Centennial 34-04.00
4 Jo Hatchett 11 Arlington Lamar 34-03.50
5 Jackson Ditty 10 Ft Worth Boswell 33-06.00
6 Tyler Kelly 10 Ft Worth Boswell 33-02.50
7 Lincoln Thompson 9 Aledo 33-01.00
8 Evan Silva 9 Mineral Wells 30-11.50
James Barrera 10 Ft Worth South Hills DQ
Matthew Lockhart 9 Mineral Wells DQ
David Morales 9 Ft Worth South Hills DQ
Aidan Crawford 9 Mineral Wells DQ
Zach Armstrong 11 Ft Worth Boswell DQ
Trevor Chambers 10 Burleson Centennial DQ
Talon Kessler 9 Aledo DQ
Brandon Shaw 9 Ft Worth South Hills DQ
Varsity Girls 100 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Jaelyn Tucker Sr Burleson Centennial 12.43h
2 Breonna Campbell 10 Wichita Falls Hirschi 12.64h
3 Loren Lewis 12 Peaster 12.84h
4 Daysia Gleason 9 Arlington Lamar 13.13h
5 Jada Browning 11 Wichita Falls Hirschi 13.18h
5 Morgan Fernandez 12 San Angelo Central 13.18h
7 Michaela Johnson 10 Lubbock Coronado 13.31h
7 Anastasia Candela 12 San Angelo Central 13.31h
9 Madison Fields 12 San Angelo Central 13.52h
10 Andreas Banegas 9 Mineral Wells 13.62h
11 Allie Horn 10 Weatherford 13.65h
12 Brooklyn McGraw 9 Peaster 13.75h
13 Alaira St. Claire 9 Peaster 13.81h
14 Tiana Niles 12 Cleburne 13.90h
15 Dynashia Colomb 9 Abilene 13.97h
16 Christina Brown 10 Arlington Lamar 13.99h
17 Flossie Houston 9 Wichita Falls Hirschi 14.08h
18 Monica Johnson 12 Lubbock Coronado 14.15h
19 Jaelyn Washington 11 Wichita Falls Hirschi 14.22h
20 Micah Robinson 9 Ft Worth Boswell 14.25h
21 Aubryell Clay-Hawkins 10 Cleburne 14.31h
22 Zailey Hunt 10 Mineral Wells 14.35h
23 Haley Jaquez 10 Cleburne 14.42h
24 Keaondra Anthony 12 Burleson Centennial 14.50h
25 Maitlynn Mitchell 9 Aledo 14.51h
26 Baylee Crimmings 10 Aledo 14.58h
27 Amyra Nathan 10 Lubbock Coronado 14.81h
28 Ayanna Annussek 11 Ft Worth Boswell 14.85h
29 Haley Tincher 11 Mineral Wells 14.86h
30 Riley (Tamia) Watts 12 Ft Worth Western Hills 15.75h
31 Brionna Everett 12 Ft Worth Western Hills 19.40h
Monica Velasquez 12 Wichita Falls Hirschi DQ
Miracle Holmes 11 Wichita Falls Hirschi DQ
Cheryl Harrell 10 Wichita Falls Hirschi DQ
Junior Varsity Girls 100 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Jaida Tyson 9 Ft Worth Boswell 12.85h
2 Aniah Robinson 9 Burleson Centennial 13.26h
3 Markayla Walker 11 Arlington Lamar 13.52h
4 Jazmin Berry 9 Weatherford 13.53h
5 Jelissa Spells 11 Ft Worth Western Hills 13.64h
6 Tanalah Cash 9 Arlington Lamar 13.94h
7 Lauren Sneed 9 Burleson Centennial 13.96h
8 Cash'A McDaniel 9 Abilene 14.00h
9 Erin Lewis 9 Ft Worth South Hills 14.08h
10 Heidi Haw 11 Aledo 14.24h
11 Adreanna Pena 9 Mineral Wells 14.27h
12 Sesilia Presa 12 Aledo 14.36h
13 Clarissa Davis 9 Ft Worth Boswell 14.56h
13 Xiomara Mora 10 Weatherford 14.56h
13 Madison Cahill 9 Burleson Centennial 14.56h
13 Aryonne Nealy 9 Arlington Lamar 14.56h
17 Paitlyn Bevers 9 Weatherford 14.66h
18 Selena Dominguez 9 Ft Worth South Hills 14.72h
19 Murrayah Hicks 9 Abilene 14.79h
19 Olivia Applegate 11 Cleburne 14.79h
21 Teagan Meil 9 Aledo 14.92h
22 Olyvya Millard 9 Wichita Falls Hirschi 15.15h
23 Amaya Jones 9 Ft Worth Western Hills 15.78h
24 Kalisha Fapohounde 10 Weatherford 15.81h
25 Alexis Valenzuela 10 Cleburne 15.84h
26 Leticia Ortega 9 Mineral Wells 15.90h
27 Katie Eaton 9 Ft Worth Boswell 15.93h
28 Christal Kennedy 9 Cleburne 16.06h
29 Natalie Leatherman 10 Mineral Wells 17.24h
Sereanna Mansaray 10 Abilene DQ
Cierra Leonard 9 Ft Worth Western Hills DQ
Varsity Girls 200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
2 Jayla Schultz 11 Weatherford 26.68h
3 Loren Lewis 12 Peaster 26.91h
4 Sarah Scott 10 San Angelo Central 27.12h
5 Adilee White 9 San Angelo Central 27.27h
6 Allie Horn 10 Weatherford 27.60h
7 Zoie Bodden 11 San Angelo Central 27.90h
8 Soteria Gibbs 9 Arlington Lamar 27.98h
9 Jadan Shaw 11 Wichita Falls Hirschi 28.12h
10 Miracle Holmes 11 Wichita Falls Hirschi 28.65h
11 Saraya Allen 10 Arlington Lamar 28.99h
12 Malayna Ah Leong 10 Ft Worth Boswell 29.02h
13 Alaira St. Claire 9 Peaster 29.06h
14 Monica Johnson 12 Lubbock Coronado 29.10h
14 Flossie Houston 9 Wichita Falls Hirschi 29.10h
16 Chloe Reed 9 Cleburne 29.14h
17 Sylvia Dennis 10 Wichita Falls Hirschi 29.20h
18 Sarah Cox 10 Abilene 29.37h
19 Aliya Carrizales 9 Cleburne 29.84h
20 Brooklyn McGraw 9 Peaster 29.90h
21 Keaondra Anthony 12 Burleson Centennial 30.02h
22 Hannah Connelly 11 Mineral Wells 30.14h
23 Ashley Tarver 10 Ft Worth Boswell 30.62h
24 Amyra Nathan 10 Lubbock Coronado 31.71h
24 Victoria Jenkins 12 Cleburne 31.71h
Makyia Jackson 9 Lubbock Coronado DQ
Brooklyn Ellis 10 Mineral Wells DQ
Brionna Everett 12 Ft Worth Western Hills DQ
Jesse Ishmael 11 Mineral Wells DQ
Riley (Tamia) Watts 12 Ft Worth Western Hills DQ
Emily Delaune 10 Aledo DQ
Amya Williams 10 Ft Worth Western Hills DQ
Imani Taylor 10 Lubbock Coronado DQ
Paige Bevers 11 Weatherford DQ
Diamond Lilly 12 Lubbock Coronado DQ
1 Ceana Garvin 12 Arlington Lamar 9.02h
Junior Varsity Girls 200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Terra Thomas 9 Ft Worth Western Hills 28.43h
2 Lauren Sneed 9 Burleson Centennial 28.46h
3 Markayla Walker 11 Arlington Lamar 28.69h
4 Jaclyn Allelo 9 Abilene 28.80h
5 Jalyn Tyson 9 Ft Worth Boswell 28.93h
6 Aniah Robinson 9 Burleson Centennial 28.99h
7 Elena Fojtasek 9 Cleburne 29.18h
8 Erin Lewis 9 Ft Worth South Hills 29.28h
9 Ryann Bohanon 10 Ft Worth Boswell 29.32h
10 Selena Dominguez 9 Ft Worth South Hills 29.74h
11 Alyssa Nickerson 10 Aledo 29.87h
12 Adreanna Pena 9 Mineral Wells 30.02h
13 Chloe Shackelford 9 Weatherford 30.15h
14 Addy Mosley 9 Aledo 30.48h
15 Cash'A McDaniel 9 Abilene 30.65h
16 Madison Cahill 9 Burleson Centennial 30.74h
17 Xiomara Mora 10 Weatherford 31.02h
18 K'Vyonne Jones 10 Abilene 31.10h
19 Kawther Osman 10 Arlington Lamar 31.25h
20 Jetta Frazee 10 Aledo 31.31h
21 Yannely Ibarra 9 Weatherford 32.28h
22 Olyvya Millard 9 Wichita Falls Hirschi 32.84h
23 Nichole Lares 11 Cleburne 32.87h
24 Nayeli Gaucin 9 Weatherford 32.99h
25 Leticia Ortega 9 Mineral Wells 34.88h
26 Natalie Leatherman 10 Mineral Wells 37.81h
Blair Broadway 12 Cleburne DQ
Monica Velasquez 12 Wichita Falls Hirschi DQ
Nakaia Leonard 11 Ft Worth Western Hills DQ
Sydney Aguirre 9 Ft Worth Boswell DQ
Cierra Leonard 9 Ft Worth Western Hills DQ
Sara Forrest 9 Aledo DQ
Varsity Girls 400 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Kendahl Tucker 9 Burleson Centennial 1:00.18h
2 Diamond Lilly 12 Lubbock Coronado 1:00.38h
3 Julia Jones 10 Weatherford 1:00.72h
4 Jada Sneed 11 Arlington Lamar 1:01.93h
5 Juliana Covey 11 San Angelo Central 1:02.09h
6 Amyia Wooldridge 12 Cleburne 1:04.79h
7 Kenzee Talamantez 11 San Angelo Central 1:04.90h
8 Brooklyn Ellis 10 Mineral Wells 1:06.28h
9 Lydia Lawrence 12 Aledo 1:06.93h
10 Taylor Holle 12 San Angelo Central 1:07.09h
11 Delaney Deller 9 Aledo 1:07.11h
12 Decasa McDaniel 10 Abilene 1:07.36h
13 Martha Wilson 11 Ft Worth South Hills 1:08.02h
14 Sarah Cox 10 Abilene 1:08.64h
15 Tamara Martin 10 Ft Worth Boswell 1:08.83h
16 Francine Munezero 10 Abilene 1:09.34h
16 Allison McGlothlin 12 Peaster 1:09.34h
18 Emilia Gamez 10 Aledo 1:09.72h
19 Chloe Reed 9 Cleburne 1:11.40h
20 Miya Pickney 12 Ft Worth South Hills 1:12.72h
21 Mariah Johnson 10 Lubbock Coronado 1:12.84h
22 Hannah Connelly 11 Mineral Wells 1:13.19h
23 Lindsey Austin 12 Peaster 1:13.22h
24 Amyra Nathan 10 Lubbock Coronado 1:15.88h
25 Paigerianna Brown 10 Wichita Falls Hirschi 1:21.55h
Destiny Rizo 12 Ft Worth South Hills DQ
Sidney Hernandez 12 Ft Worth Western Hills DQ
Kari Sosa 12 Ft Worth Boswell DQ
Cheryl Harrell 10 Wichita Falls Hirschi DQ
IIjah Glover 10 Wichita Falls Hirschi DQ
Aliya Carrizales 9 Cleburne DQ
Junior Varsity Girls 400 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Christina Mwanza 9 Arlington Lamar 1:06.24h
2 Terra Thomas 9 Ft Worth Western Hills 1:06.59h
3 Tatiana Alcala 9 Abilene 1:08.40h
4 Layla Shalabi 9 Arlington Lamar 1:08.46h
5 Adreanna Pena 9 Mineral Wells 1:09.37h
6 Telvie Marvey 10 Ft Worth Boswell 1:09.96h
7 Vanessa Munoz 10 Ft Worth South Hills 1:10.81h
8 Kelsey Sharp 9 Aledo 1:11.06h
9 Chelsea Dunson 10 Ft Worth Boswell 1:11.68h
10 Grace Bussmeir 10 Aledo 1:13.21h
11 Teagan Meil 9 Aledo 1:13.62h
12 Kassidy Johnson 11 Mineral Wells 1:15.50h
13 Nichole Bushong 9 Cleburne 1:17.20h
14 Selena Dominguez 9 Ft Worth South Hills 1:18.62h
15 Leticia Ortega 9 Mineral Wells 1:19.62h
16 Anyia Lusk 10 Cleburne 1:21.96h
17 Murrayah Hicks 9 Abilene 1:22.31h
18 Olyvya Millard 9 Wichita Falls Hirschi 1:24.31h
19 Kassandra Torres 9 Ft Worth South Hills 1:25.14h
Nakaia Leonard 11 Ft Worth Western Hills DQ
Cierra Leonard 9 Ft Worth Western Hills DQ
Monica Velasquez 12 Wichita Falls Hirschi DQ
Ava Jestis 11 Ft Worth Boswell DQ
Varsity Girls 800 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Olivia Christmas 9 Weatherford 2:30.12h
2 Jolie Huynh 10 San Angelo Central 2:32.94h
3 Sam Konen 12 Ft Worth Boswell 2:34.18h
4 Francine Munezero 10 Abilene 2:35.72h
5 Alyssa Brewster 9 San Angelo Central 2:36.03h
6 Decasa McDaniel 10 Abilene 2:36.06h
7 Madylin Herrera 10 Burleson Centennial 2:38.43h
8 Jordan Harris 10 San Angelo Central 2:41.41h
9 Jocelinne Martinez 11 Ft Worth South Hills 2:41.50h
10 Delaney Deller 9 Aledo 2:42.21h
11 Tia Alegria 11 Ft Worth Boswell 2:43.01h
12 Emilia Gamez 10 Aledo 2:43.90h
13 Thallia Hawthorne 11 Arlington Lamar 2:45.82h
14 Natalie C Smith 11 Peaster 2:47.72h
15 Jenna Beatty 9 Wichita Falls Hirschi 2:50.06h
16 Mariah Johnson 10 Lubbock Coronado 2:53.70h
Valessa Moreno 12 Wichita Falls Hirschi DQ
Kloie Sherrod 11 Mineral Wells DQ
Sydney Smith 11 Aledo DQ
Zenaida Ramos 10 Lubbock Coronado DQ
Cristina Flores 11 Ft Worth South Hills DQ
Lexi Dominguez 10 Lubbock Coronado DQ
IIjah Glover 10 Wichita Falls Hirschi DQ
Paigerianna Brown 10 Wichita Falls Hirschi DQ
Destiny Rizo 12 Ft Worth South Hills DQ
Bibian Barrientos 10 Weatherford DQ
Junior Varsity Girls 800 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Jenna Bessent 10 Abilene 2:40.24h
2 Samara Ramirez 9 Arlington Lamar 2:45.00h
3 Estefani Higareda 11 Wichita Falls Hirschi 2:45.65h
4 Makayla Brinkman 10 Aledo 2:46.15h
5 Samantha Moreno 11 Cleburne 2:46.96h
6 Tatiana Alcala 9 Abilene 2:47.36h
7 Emily Newell 12 Ft Worth Boswell 2:48.43h
8 Morgan Brinkley 11 Cleburne 2:51.37h
Natalia Moran 11 Ft Worth Boswell DQ
Vanessa Munoz 10 Ft Worth South Hills DQ
Michelle Orru 10 Wichita Falls Hirschi DQ
K'rene Valencia 10 Abilene DQ
Kassidy Johnson 11 Mineral Wells DQ
Kelsey Sharp 9 Aledo DQ
Kassandra Torres 9 Ft Worth South Hills DQ
Mariah Wallace 10 Wichita Falls Hirschi DQ
Grace Bussmeir 10 Aledo DQ
Jissel Hernandez 11 Ft Worth South Hills DQ
Aspen Cage 10 Arlington Lamar DQ
Varsity Girls 1600 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Sadie Carey 11 Weatherford 5:23.68h
2 Maggie Marshall 11 Cleburne 5:30.31h
3 Olivia Christmas 9 Weatherford 5:55.40h
3 Victoria Mata 12 Lubbock Coronado 5:55.40h
5 Bibian Barrientos 10 Weatherford 6:01.58h
6 Ayali Lopez 9 San Angelo Central 6:02.43h
7 Francine Munezero 10 Abilene 6:03.06h
8 Vantashia Bond 11 Burleson Centennial 6:03.78h
9 Chloe Gatch 11 Aledo 6:04.43h
10 Marina Grimaldo 11 Burleson Centennial 6:07.75h
11 Alyssa Pesina 12 San Angelo Central 6:07.99h
12 Madylin Herrera 10 Burleson Centennial 6:09.43h
13 Jocelinne Martinez 11 Ft Worth South Hills 6:13.81h
14 Virginia Hernandez 11 Ft Worth Boswell 6:15.88h
15 Hannah Marion 10 Cleburne 6:28.15h
16 Jenna Beatty 9 Wichita Falls Hirschi 6:34.12h
Valessa Moreno 12 Wichita Falls Hirschi DQ
Tia Alegria 11 Ft Worth Boswell DQ
Stephanie Soto 11 Ft Worth South Hills DQ
Jennifer Cortes 11 Arlington Lamar DQ
Lexi Dominguez 10 Lubbock Coronado DQ
Sidney Hernandez 12 Ft Worth Western Hills DQ
Zenaida Ramos 10 Lubbock Coronado DQ
Shaina Willingham 11 Mineral Wells DQ
Cristina Flores 11 Ft Worth South Hills DQ
Kloie Sherrod 11 Mineral Wells DQ
Madison Hand 9 Peaster DQ
Sam Konen 12 Ft Worth Boswell DQ
Sydney Smith 11 Aledo DQ
Alex Pineda 12 Ft Worth Boswell DQ
Natalie C Smith 11 Peaster DQ
Elena Nava 9 San Angelo Central DQ
Emily Guzman 10 Mineral Wells DQ
Martina Bafile 11 Wichita Falls Hirschi DQ
Junior Varsity Girls 1600 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Aria Cunningham 10 Ft Worth Boswell 6:13.43h
2 Estefani Higareda 11 Wichita Falls Hirschi 6:16.52h
3 K'rene Valencia 10 Abilene 6:17.68h
4 Jenna Bessent 10 Abilene 6:21.65h
5 Destiny Flores 9 Mineral Wells 6:21.70h
6 Reese Brown 9 Burleson Centennial 6:26.08h
7 Samara Ramirez 9 Arlington Lamar 6:26.59h
Mackenzie Ayon 9 Weatherford DQ
Cameron Tate 9 Aledo DQ
Isabella Martinez 9 Abilene DQ
Maria Juarez 9 Cleburne DQ
Kiley Johnson 10 Burleson Centennial DQ
Emely Rodriguez 10 Aledo DQ
Haley Bell 10 San Angelo Central DQ
Emma Garcia 11 Ft Worth Boswell DQ
Natalia Moran 11 Ft Worth Boswell DQ
Mariah Wallace 10 Wichita Falls Hirschi DQ
Anna Shpakoff 9 Weatherford DQ
Meagan Mitchell 11 Weatherford DQ
Jacqueline Guzman 9 Ft Worth Western Hills DQ
Hannah French 12 Ft Worth Boswell DQ
Michelle Orru 10 Wichita Falls Hirschi DQ
Faith Emmitte 10 Aledo DQ
Samantha Moreno 11 Cleburne DQ
Emily Newell 12 Ft Worth Boswell DQ
Stacey Flores 12 Cleburne DQ
Varsity Girls 3200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Sadie Carey 11 Weatherford 11:09.06h
2 Sarah Trammel 12 Burleson Centennial 11:47.40h
3 Maggie Marshall 11 Cleburne 11:53.84h
4 Katelyn Moravec 9 Burleson Centennial 12:33.28h
5 Vantashia Bond 11 Burleson Centennial 12:36.05h
6 Elena Nava 9 San Angelo Central 12:42.12h
7 Alex Pineda 12 Ft Worth Boswell 12:52.71h
8 Diana Antonio 9 Weatherford 13:02.62h
Virginia Hernandez 11 Ft Worth Boswell DQ
Alyssa Pesina 12 San Angelo Central DQ
Natalie C Smith 11 Peaster DQ
Hannah Marion 10 Cleburne DQ
Madison Hand 9 Peaster DQ
Emily Guzman 10 Mineral Wells DQ
Gracie Morris 11 Aledo DQ
Chloe Gatch 11 Aledo DQ
Sydney Smith 11 Aledo DQ
Victoria Mata 12 Lubbock Coronado DQ
Ayali Lopez 9 San Angelo Central DQ
Sidney Hernandez 12 Ft Worth Western Hills DQ
Shaina Willingham 11 Mineral Wells DQ
Junior Varsity Girls 3200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Aria Cunningham 10 Ft Worth Boswell 13:15.50h
2 Destiny Flores 9 Mineral Wells 13:43.24h
3 K'rene Valencia 10 Abilene 13:49.96h
4 Maria Juarez 9 Cleburne 14:01.78h
5 Reese Brown 9 Burleson Centennial 14:08.71h
6 Mackenzie Ayon 9 Weatherford 14:11.59h
7 Kiley Johnson 10 Burleson Centennial 14:29.43h
8 Stacey Flores 12 Cleburne 14:33.09h
Jenna Bessent 10 Abilene DQ
Isabella Martinez 9 Abilene DQ
Diana Trejo 9 Cleburne DQ
Emely Rodriguez 10 Aledo DQ
Cameron Tate 9 Aledo DQ
Meagan Mitchell 11 Weatherford DQ
Haley Bell 10 San Angelo Central DQ
Nicole Keller 12 Ft Worth Boswell DQ
Jacqueline Guzman 9 Ft Worth Western Hills DQ
Faith Emmitte 10 Aledo DQ
Hannah French 12 Ft Worth Boswell DQ
Varsity Girls 100m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Lesibrenae Contee 12 Lubbock Coronado 15.15h
2 Precious Olantunji 11 Ft Worth South Hills 15.21h
3 Victoria Brown 10 Burleson Centennial 16.65h
4 Jessica Davis 12 Ft Worth South Hills 16.91h
5 Alyssa Grant 11 Arlington Lamar 17.15h
6 Rebecca Halbert 12 Burleson Centennial 17.62h
7 Tamara Reyes 10 Cleburne 17.64h
8 Keller Warren 10 Peaster 17.78h
9 Haley Tincher 11 Mineral Wells 18.34h
10 Makyia Jackson 9 Lubbock Coronado 18.40h
11 Jamyshia McCray 12 Ft Worth South Hills 18.46h
12 Hannah Price 11 Mineral Wells 18.75h
13 Olivia Torrez 10 Lubbock Coronado 18.97h
14 Karley Stallings 10 Arlington Lamar 19.38h
15 Bella Castilleja 10 San Angelo Central 19.64h
Brionna Everett 12 Ft Worth Western Hills DQ
Naveah Taylor 10 Lubbock Coronado DQ
Junior Varsity Girls 100m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Ashlyn Clarke 9 Burleson Centennial 17.43h
2 Sophie Isham 9 Aledo 17.55h
3 Patterson Newton 9 Abilene 17.80h
4 Brooklin Ellis 12 Abilene 18.06h
5 Tatyanna McIntosh 10 Abilene 18.81h
6 Latyra Givens 10 Ft Worth Western Hills 18.90h
7 Sophie Smith 9 Aledo 19.96h
8 Beth Devalcourt 9 Weatherford 20.52h
9 Madison Buckley So Weatherford 20.77h
10 R'nya Carr 9 Ft Worth Western Hills 20.90h
11 Jasmie Arellano 11 Cleburne 21.20h
12 Kamryn Loper 10 Weatherford 21.78h
Lindsy Cedillo 9 Weatherford DQ
Blair Broadway 12 Cleburne DQ
Kei’unna Hardy 9 Ft Worth South Hills DQ
Alondra Munoz 11 Ft Worth Western Hills DQ
Li’Sharelle Holland 9 Ft Worth South Hills DQ
Sarah Summerhill 9 Aledo DQ
Varsity Girls 300m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Precious Olantunji 11 Ft Worth South Hills 48.46h
2 Jessica Davis 12 Ft Worth South Hills 50.11h
3 Victoria Brown 10 Burleson Centennial 50.72h
4 Lesibrenae Contee 12 Lubbock Coronado 50.90h
5 Brittany Applegate 11 Cleburne 51.40h
6 Olivia Torrez 10 Lubbock Coronado 53.14h
7 Bella Castilleja 10 San Angelo Central 53.84h
8 Rebecca Halbert 12 Burleson Centennial 54.00h
9 Hannah Price 11 Mineral Wells 55.50h
10 Haley Tincher 11 Mineral Wells 56.15h
11 Jaelyn Washington 11 Wichita Falls Hirschi 56.90h
12 Naveah Taylor 10 Lubbock Coronado 57.18h
13 Alyssa Grant 11 Arlington Lamar 57.50h
14 Tamara Reyes 10 Cleburne 57.65h
15 Hope Cooper 11 Aledo 1:00.43h
Jamyshia McCray 12 Ft Worth South Hills DQ
Junior Varsity Girls 300m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
2 Tatyna Lindsey 9 Arlington Lamar 52.28h
3 Patterson Newton 9 Abilene 52.37h
4 Madison Buckley So Weatherford 53.06h
5 Olivia Tregellas 9 Aledo 54.83h
6 Cali Garcia 12 Abilene 56.52h
7 Beth Devalcourt 9 Weatherford 57.05h
8 Sophie Smith 9 Aledo 58.65h
9 Ashlyn Clarke 9 Burleson Centennial 58.80h
10 Olivia Applegate 11 Cleburne 1:00.11h
11 Elsie Lappin 10 Burleson Centennial 1:01.50h
12 Jasmie Arellano 11 Cleburne 1:07.02h
Kamryn Loper 10 Weatherford DQ
1 Sarah Summerhill 9 Aledo 21.54h
Varsity Girls 4x100m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Weatherford 49.05h
Tatum WrightJayla SchultzLogan LoranJulia Jones
2 Burleson Centennial 49.87h
Jaelyn TuckerAmaris SimmonsKendahl TuckerRebecca Halbert
3 Wichita Falls Hirschi 50.52h
Jada BrowningJadan ShawMiracle HolmesBreonna Campbell
4 San Angelo Central 50.56h
Anastasia CandelaMadison FieldsYasmine ContrerasMorgan Fernandez
5 Arlington Lamar 51.66h
Daysia GleasonSoteria GibbsChristina BrownJada Sneed
6 Abilene 52.81h
Dynashia ColombShaona LukombaRamiya ParsonsKeirstyn Hall
7 Mineral Wells 52.93h
Zailey HuntHannah PriceMeagan WaldrumAra Daugherty
8 Ft Worth Boswell 53.02h
Micah RobinsonAbreauna SmallAshley TarverAlyssa Hill
9 Aledo 53.25h
Paige CrippesEmily DelauneMaitlynn MitchellLydia Lawrence
10 Lubbock Coronado 53.52h
Lesibrenae ConteeImani TaylorTeona BradfordSheeneedra Domingo
11 Cleburne 53.71h
Tiana NilesBrittany ApplegateHaley JaquezAubryell Clay-Hawkins
Junior Varsity Girls 4x100m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Abilene 52.09h
Calee PayneBrooklin EllisLanay CarrJaclyn Allelo
2 Arlington Lamar 52.68h
Tatyna LindseyLajaida HaynesTroi HarrisTaniyah Broussard
3 Ft Worth South Hills 54.44h
Jada GadlinCaelan WhatleyEden CliftonLayla Pennywell
4 Aledo 55.50h
Addy MosleySesilia PresaAlyssa NickersonKaylee Mays
5 Weatherford 55.96h
Paitlyn BeversJazmin BerryChloe ShackelfordMadison Buckley
6 Cleburne 59.91h
Madison LynnElena FojtasekOlivia ApplegateNichole Lares
Varsity Girls 4x200m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 San Angelo Central 1:49.52h
Anastasia CandelaMorgan FernandezBay HesterMadison Fields
2 Weatherford 1:51.80h
Tatum WrightPaige BeversLogan LoranJayla Schultz
3 Lubbock Coronado 1:52.84h
Teona BradfordMichaela JohnsonSheeneedra DomingoImani Taylor
4 Ft Worth Boswell 1:54.28h
Micah RobinsonAlyssa HillAshley TarverAbreauna Small
5 Wichita Falls Hirschi 1:54.65h
Cheryl HarrellFlossie HoustonJada BrowningSylvia Dennis
6 Aledo 1:55.37h
Paige CrippesEmily DelauneMaitlynn MitchellBaylee Crimmings
7 Mineral Wells 1:56.02h
Andreas BanegasZailey HuntHannah ConnellyMeagan Waldrum
8 Arlington Lamar 1:57.31h
Daysia GleasonThallia HawthorneSaraya AllenCeana Garvin
9 Cleburne 1:58.18h
Tiana NilesBrittany ApplegateHaley JaquezAubryell Clay-Hawkins
10 Abilene 1:59.21h
Dynashia ColombShaona LukombaRamiya ParsonsKeirstyn Hall
Junior Varsity Girls 4x200m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Abilene 1:54.93h
Calee PayneBrooklin EllisK'Vyonne JonesJaclyn Allelo
2 Arlington Lamar 1:55.03h
Tatyna LindseyTroi HarrisVictoria AmaniTaniyah Broussard
3 Ft Worth Boswell 1:55.18h
Clarissa DavisAlexus BohanonJaida TysonJalyn Tyson
4 Ft Worth Western Hills 1:58.24h
R'nya CarrJelissa SpellsNakaia LeonardTerra Thomas
5 Ft Worth South Hills 1:59.30h
Li’Sharelle HollandCaelan WhatleyEden CliftonLayla Pennywell
6 Aledo 2:01.81h
Addy MosleySesilia PresaAlyssa NickersonKaylee Mays
7 Cleburne 2:04.20h
Elena FojtasekNichole LaresMadison LynnNichole Bushong
Varsity Girls 4x400m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Lubbock Coronado 4:16.02h
Sheeneedra DomingoMichaela JohnsonTeona BradfordDiamond Lilly
2 San Angelo Central 4:17.06h
Kenzee TalamantezBay HesterSarah ScottJuliana Covey
3 Burleson Centennial 4:17.11h
Katelyn MoravecVictoria BrownSarah TrammelKendahl Tucker
4 Weatherford 4:22.96h
Paige BeversLogan LoranTatum WrightJulia Jones
5 Ft Worth Boswell 4:24.12h
Sam KonenMalayna Ah LeongTia AlegriaAbreauna Small
6 Mineral Wells 4:25.59h
Andreas BanegasBrooklyn EllisMeagan WaldrumAra Daugherty
7 Cleburne 4:27.06h
Amyia WooldridgeChloe ReedTamara ReyesAliya Carrizales
8 Abilene 4:29.91h
Shaona LukombaRamiya ParsonsSarah CoxDecasa McDaniel
9 Ft Worth South Hills 4:37.12h
Jamyshia McCrayJessica DavisLayla PennywellMartha Wilson
10 Aledo 4:42.34h
Paige CrippesDelaney DellerEmilia GamezLydia Lawrence
11 Wichita Falls Hirschi 5:53.18h
Breonna CampbellSylvia DennisJenna BeattyJadan Shaw
Arlington Lamar DQ
Soteria GibbsThallia HawthorneJada SneedSaraya Allen
Junior Varsity Girls 4x400m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Ft Worth South Hills 4:43.18h
Destiny RizoCaelan WhatleyEden CliftonMiya Pickney
2 Ft Worth Boswell 4:47.56h
Lauryn LittonTelvie MarveyChelsea DunsonEmily Newell
3 Abilene 4:53.52h
Patterson NewtonTatiana AlcalaCali GarciaK'Vyonne Jones
4 Cleburne 4:54.11h
Nichole BushongMorgan BrinkleyStacey FloresAnyia Lusk
5 Aledo 4:56.37h
Teagan MeilKelsey SharpKaylee MaysOlivia Tregellas
Varsity Girls Shot Put Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Kameryn Daniels 10 San Angelo Central 32-07.50
2 Jaycee Johnson 11 Abilene 32-03.50
3 Zenaida Rentaria 11 Abilene 31-03.50
4 Keirstyn Catron 12 Cleburne 30-10.00
5 Bethany Martin 11 Ft Worth Boswell 30-09.50
6 Guadalupe Solorozano 12 Weatherford 30-07.00
7 Rose Mata'Utia 10 Arlington Lamar 30-01.50
8 McKenna Levelling 11 Ft Worth Boswell 29-11.00
9 Tiana Stevenson 10 Burleson Centennial 29-10.50
10 Courtlynn Montgomery 11 Burleson Centennial 29-01.25
11 Carson Fronk 10 Aledo 27-10.00
12 Morgan Price 12 Cleburne 26-10.00
13 Jayden Jennings 10 Burleson Centennial 25-08.00
14 Jessica Meeks 12 Ft Worth Boswell 25-05.00
15 Sarah Mooney 10 Aledo 25-01.50
16 Victoria Jenkins 12 Cleburne 23-08.00
17 Kassidy Austin 12 Mineral Wells 23-06.00
Lakendria Small 12 Mineral Wells DQ
Junior Varsity Girls Shot Put Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Alyvia Thomas 10 Weatherford 26-06.50
2 Ashton Smith 11 Abilene 26-02.00
3 Jordan Lowry 10 Aledo 25-01.00
4 Saniya Pringle 9 Burleson Centennial 25-00.00
5 Lillian Cortez 11 Abilene 24-03.50
6 Jumonia Lowry 9 Abilene 24-02.50
7 Keyona Wilson 9 Ft Worth South Hills 22-07.50
8 Rimira Smith 9 Burleson Centennial 22-04.50
9 Leah Lopez 10 Mineral Wells 22-02.50
10 Jordan Brown 9 Burleson Centennial 21-01.00
11 Adlani Burnette 10 Arlington Lamar 20-10.50
12 Kinnidi Long 9 Arlington Lamar 20-07.00
13 Zoe Clarkson 9 Cleburne 19-08.25
14 Jennifer Munoz 11 Aledo 17-04.00
15 Elysa Steans 11 Ft Worth South Hills 15-10.50
16 Bria Mueller 9 Ft Worth Boswell 15-08.00
17 Nicole Alvarez 9 Ft Worth South Hills 13-09.00
Priscilla Arnold 11 Arlington Lamar DQ
Andrea Butler 10 Mineral Wells DQ
Varsity Girls Discus Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Bethany Martin 11 Ft Worth Boswell 108-06
2 Jaycee Johnson 11 Abilene 104-07
3 Keirstyn Catron 12 Cleburne 97-10
4 Zenaida Rentaria 11 Abilene 97-05
5 Kyndel Coon 10 Ft Worth Boswell 94-07
6 McKenna Levelling 11 Ft Worth Boswell 93-10
7 Rose Mata'Utia 10 Arlington Lamar 86-09
8 Guadalupe Solorozano 12 Weatherford 86-06
9 Morgan Price 12 Cleburne 81-03
10 Tirzah Meis 10 Burleson Centennial 80-06
11 Kassidy Austin 12 Mineral Wells 75-11
12 Carmen Cerda 10 Aledo 74-02
13 Karley Stallings 10 Arlington Lamar 70-06
14 Tiana Stevenson 10 Burleson Centennial 67-04
Kameryn Daniels 10 San Angelo Central DQ
Victoria Jenkins 12 Cleburne DQ
Courtlynn Montgomery 11 Burleson Centennial DQ
Lakendria Small 12 Mineral Wells DQ
Junior Varsity Girls Discus Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Bria Mueller 9 Ft Worth Boswell 80-03
2 Jeanne Imanishimwe 11 Abilene 75-06
3 Maci Thompson 9 Burleson Centennial 72-08
4 Allison Eilenberger 12 Abilene 70-11
5 Alyvia Thomas 10 Weatherford 69-11
6 Emma Anderson 9 Burleson Centennial 67-08
7 Lillian Cortez 11 Abilene 66-10
8 Andrea Butler 10 Mineral Wells 65-09
9 Saniya Pringle 9 Burleson Centennial 64-07
10 Zoe Clarkson 9 Cleburne 62-07
11 Jordan Lowry 10 Aledo 62-06
12 Kenna Solomon 10 Weatherford 55-09
13 Kinnidi Long 9 Arlington Lamar 52-05
14 Kate Mora 11 Weatherford 48-08
15 Keyona Wilson 9 Ft Worth South Hills 44-08
16 Nicole Alvarez 9 Ft Worth South Hills 36-09
Elysa Steans 11 Ft Worth South Hills DQ
Priscilla Arnold 11 Arlington Lamar DQ
Adlani Burnette 10 Arlington Lamar DQ
Leah Lopez 10 Mineral Wells DQ
Elizabeth Johnson 11 Weatherford DQ
Varsity Girls High Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Yasmine Contreras 11 San Angelo Central 5-02.00
2 Glory Dove 12 Ft Worth Boswell 5-00.00
3 Keller Warren 10 Peaster 4-10.00
4 Raney Mead 10 Cleburne 4-08.00
4 Decasa McDaniel 10 Abilene 4-08.00
6 Peyton Maybery 9 San Angelo Central 4-08.00
7 Tatum Wright 11 Weatherford 4-06.00
8 Jesse Ishmael 11 Mineral Wells 4-06.00
9 Kaylin Edwards 9 San Angelo Central 4-06.00
10 Truth Porter 12 Arlington Lamar 4-04.00
10 Baylee Crimmings 10 Aledo 4-04.00
Precious Olantunji 11 Ft Worth South Hills DQ
Callie Todd 10 Aledo DQ
Miya Pickney 12 Ft Worth South Hills DQ
Jessica Davis 12 Ft Worth South Hills DQ
Shaina Willingham 11 Mineral Wells DQ
Meagan Waldrum 10 Mineral Wells DQ
Junior Varsity Girls High Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Tatyna Lindsey 9 Arlington Lamar 4-08.00
2 Kaylee Mays 9 Aledo 4-07.00
3 Briley Taylor 12 Burleson Centennial 4-06.00
4 Patterson Newton 9 Abilene 4-04.00
5 Taniyah Broussard 9 Arlington Lamar 4-04.00
6 Emma Glenn 9 Aledo 4-04.00
7 Murrayah Hicks 9 Abilene 4-02.00
8 Paryss Spencer 9 Arlington Lamar 4-00.00
Keyona Wilson 9 Ft Worth South Hills DQ
Elena Fojtasek 9 Cleburne DQ
Jamyshia McCray 12 Ft Worth South Hills DQ
Varsity Girls Pole Vault Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Hannah Fay 10 Aledo 10-09.00
2 Rachel PettiJohn 12 Abilene 10-00.00
3 Brooklyn Ellis 10 Mineral Wells 8-00.00
4 Kenzee Talamantez 11 San Angelo Central 7-06.00
Junior Varsity Girls Pole Vault Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Calee Payne 11 Abilene 7-06.00
2 Jenna White 9 Aledo 7-06.00
3 Scarlett Grimes 9 Aledo 7-00.00
4 Jancey Ford 10 Weatherford 5-06.00
Brooklyn Schneider 9 Aledo DQ
Varsity Girls Long Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 NeNe Phenix 12 Lubbock Coronado 17-10.00
2 Jayla Schultz 11 Weatherford 17-00.25
3 Jaelyn Tucker Sr Burleson Centennial 16-04.00
4 Tiana Niles 12 Cleburne 16-01.50
5 Anastasia Candela 12 San Angelo Central 16-01.00
6 Karley Stallings 10 Arlington Lamar 15-04.50
7 Isabella Moore 11 Ft Worth Boswell 14-06.50
8 Jill Girsch 9 San Angelo Central 14-03.50
9 Ramiya Parsons 10 Abilene 14-03.00
10 Kaylin Edwards 9 San Angelo Central 14-00.50
11 Aubryell Clay-Hawkins 10 Cleburne 13-11.00
12 Shaona Lukomba 10 Abilene 13-09.25
13 Ara Daugherty 12 Mineral Wells 13-07.25
14 Keaondra Anthony 12 Burleson Centennial 13-04.75
15 Brionna Everett 12 Ft Worth Western Hills 13-04.00
16 Olivia Torrez 10 Lubbock Coronado 13-02.00
17 Hannah Price 11 Mineral Wells 13-01.00
18 Naveah Taylor 10 Lubbock Coronado 12-11.00
19 Andreas Banegas 9 Mineral Wells 12-07.50
20 Keirstyn Hall 10 Abilene 11-00.25
21 Riley (Tamia) Watts 12 Ft Worth Western Hills 10-06.25
Miya Pickney 12 Ft Worth South Hills DQ
Jessica Davis 12 Ft Worth South Hills DQ
Lesibrenae Contee 12 Lubbock Coronado DQ
Makyia Jackson 9 Lubbock Coronado DQ
Amyra Nathan 10 Lubbock Coronado DQ
Precious Olantunji 11 Ft Worth South Hills DQ
Junior Varsity Girls Long Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Lanay Carr 9 Abilene 14-07.50
2 Jaclyn Allelo 9 Abilene 14-02.25
3 Addy Mosley 9 Aledo 14-01.00
4 Clarissa Davis 9 Ft Worth Boswell 13-10.00
5 Sesilia Presa 12 Aledo 13-05.00
6 Latyra Givens 10 Ft Worth Western Hills 13-03.00
7 Adreanna Pena 9 Mineral Wells 13-03.00
8 Jelissa Spells 11 Ft Worth Western Hills 13-03.00
9 Jazmin Berry 9 Weatherford 13-02.50
10 Chloe Shackelford 9 Weatherford 12-11.50
11 Alyssa Nickerson 10 Aledo 12-09.25
12 Emalee Hess 9 Weatherford 12-03.50
13 K'Vyonne Jones 10 Abilene 11-06.50
14 Leticia Ortega 9 Mineral Wells 10-07.75
Terra Thomas 9 Ft Worth Western Hills DQ
Kawther Osman 10 Arlington Lamar DQ
Lauryn Litton 11 Ft Worth Boswell DQ
Favour Olaleye 9 Ft Worth South Hills DQ
Eden Clifton 9 Ft Worth South Hills DQ
Caelan Whatley 9 Ft Worth South Hills DQ
Varsity Girls Triple Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 NeNe Phenix 12 Lubbock Coronado 37-00.00
2 Peyton Maybery 9 San Angelo Central 32-10.00
3 Isabella Moore 11 Ft Worth Boswell 32-10.00
4 Baylee Crimmings 10 Aledo 32-06.00
5 Jaelyn Tucker Sr Burleson Centennial 32-04.50
6 Sarah Cox 10 Abilene 31-04.00
7 Kaylin Edwards 9 San Angelo Central 30-10.00
8 Alyssa Hill 9 Ft Worth Boswell 29-07.00
9 Saraya Allen 10 Arlington Lamar 29-06.50
10 Zailey Hunt 10 Mineral Wells 29-05.50
11 Ara Daugherty 12 Mineral Wells 29-03.00
12 Bella Castilleja 10 San Angelo Central 28-10.50
13 Amyra Nathan 10 Lubbock Coronado 28-04.50
14 Meagan Waldrum 10 Mineral Wells 28-04.00
15 Keaondra Anthony 12 Burleson Centennial 27-03.00
16 Olivia Torrez 10 Lubbock Coronado 26-11.00
Junior Varsity Girls Triple Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Jazmin Berry 9 Weatherford 30-08.00
2 Lanay Carr 9 Abilene 29-08.00
3 Clarissa Davis 9 Ft Worth Boswell 29-05.00
4 Addy Mosley 9 Aledo 28-11.00
5 Adreanna Pena 9 Mineral Wells 26-07.00
6 Heidi Haw 11 Aledo 26-03.00
7 Teagan Meil 9 Aledo 25-07.50
Chloe Shackelford 9 Weatherford DQ
Christina Mwanza 9 Arlington Lamar DQ
Lauryn Litton 11 Ft Worth Boswell DQ
Lau'ryn Williams 9 Arlington Lamar DQ
Leticia Ortega 9 Mineral Wells DQ