Junior Varsity Boys 100 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Publio Reyes 11 Stratford 12.58
2 Joel Vasquez 11 Sunray 12.88
3 Morgan Overstreet 10 Sunray 12.90
4 Trace Patterson 9 Sanford-Fritch 13.05
5 Jacob Sepulveda 9 Stinnett West Texas 13.20
6 Luis Mendoza 12 Stratford 13.60
7 Jimmy Dominguez 9 Sunray 13.75
8 Rudy Acosta 10 Gruver 14.17
2A Boys 100 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Jaykob Hernandez 11 Stinnett West Texas 11.26
2 Ty Smith 11 Sanford-Fritch 11.68
3 Wyatt Henry 12 Sunray 11.83
4 Iuden Romero 11 Stratford 11.96
5 Carlos Castellanos 10 Sunray 12.30
6 Gus Gifford 9 Gruver 12.33
7 Brit McQuitty 10 Stratford 12.68
8 Jayden Harvey 10 Stinnett West Texas 12.85
Junior Varsity Boys 100 Meters Prelims
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Publio Reyes 11 Stratford 12.34PR
2 Jimmy Dominguez 9 Sunray 12.41PR
3 Jacob Sepulveda 9 Stinnett West Texas 12.42PR
4 Joel Vasquez 11 Sunray 12.44
5 Trace Patterson 9 Sanford-Fritch 12.50PR
6 Morgan Overstreet 10 Sunray 12.58PR
7 Luis Mendoza 12 Stratford 12.85SR
8 Rudy Acosta 10 Gruver 12.87
9 Gus Gaillard 9 Gruver 13.00
10 Diondrae Parker 9 Sanford-Fritch 13.20PR
11 George Kraft 11 Boys Ranch 13.22PR
12 Bryan Hernandez 9 Gruver 13.50PR
13 Andre Duran 9 Stratford 13.52
14 Cagon Barron 9 Stinnett West Texas 15.07
15 Matthew Langley-Brown 10 Sanford-Fritch 15.27PR
16 Jason Riggs 9 Stinnett West Texas 16.70PR
2A Boys 100 Meters Prelims
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Wyatt Henry 12 Sunray 11.24SR
2 Iuden Romero 11 Stratford 11.38
3 Ty Smith 11 Sanford-Fritch 11.48PR
4 Jaykob Hernandez 11 Stinnett West Texas 11.53
5 Jayden Harvey 10 Stinnett West Texas 11.85PR
6 Gus Gifford 9 Gruver 11.88PR
7 Carlos Castellanos 10 Sunray 11.90PR
8 Brit McQuitty 10 Stratford 12.10PR
9 Dalton Graham 10 Sanford-Fritch 12.11PR
10 Tyler Coxson 11 Sunray 12.13PR
11 Robert Zavala 9 Boys Ranch 12.16PR
12 Raystin Grimes 10 Sanford-Fritch 12.18PR
13 John Powell 11 Boys Ranch 12.84PR
14 Matthew Victoria 12 Gruver 13.02SR
Junior Varsity Boys 200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Malaki Deatherage 11 Sanford-Fritch 25.10PR
2 Joel Vasquez 11 Sunray 26.00
3 Brandon Sauzameda 10 Stratford 26.30
4 Jacob Sepulveda 9 Stinnett West Texas 26.40
5 Gus Gaillard 9 Gruver 26.95
6 Aaron Trejo 9 Gruver 27.15PR
7 Diondrae Parker 9 Sanford-Fritch 28.17
Mason Hatfield 10 Sanford-Fritch NT
2A Boys 200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Avian Cruz 10 Stinnett West Texas 23.40PR
2 Ty Smith 11 Sanford-Fritch 23.57
3 Rodrigo Gonzalez 12 Sunray 23.60SR
4 Carlos Castellanos 10 Sunray 25.00
5 Weston Grey 10 Stinnett West Texas 25.17
6 Tyler Coxson 11 Sunray 25.50
7 Jayden Harvey 10 Stinnett West Texas 25.84
Iuden Romero 11 Stratford NT
Junior Varsity Boys 200 Meters Prelims
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Malaki Deatherage 11 Sanford-Fritch 25.15
2 Joel Vasquez 11 Sunray 25.63PR
3 Mason Hatfield 10 Sanford-Fritch 25.65PR
4 Brandon Sauzameda 10 Stratford 26.07PR
5 Jacob Sepulveda 9 Stinnett West Texas 26.27PR
6 Gus Gaillard 9 Gruver 26.37PR
7 Diondrae Parker 9 Sanford-Fritch 27.05PR
8 Aaron Trejo 9 Gruver 27.20
9 Colton Millsap 9 Gruver 27.25PR
10 Tyler Stone 10 Stratford 27.75PR
11 Jimmy Dominguez 9 Sunray 27.87
12 Morgan Overstreet 10 Sunray 28.03
13 George Kraft 11 Boys Ranch 28.14PR
14 Tyson Brooks 10 Stratford 28.95
15 Cagon Barron 9 Stinnett West Texas 31.14
2A Boys 200 Meters Prelims
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Ty Smith 11 Sanford-Fritch 23.48PR
2 Avian Cruz 10 Stinnett West Texas 23.60
3 Iuden Romero 11 Stratford 24.07
4 Rodrigo Gonzalez 12 Sunray 24.13
5 Carlos Castellanos 10 Sunray 24.33PR
6 Weston Grey 10 Stinnett West Texas 24.90PR
7 Jayden Harvey 10 Stinnett West Texas 25.06PR
8 Tyler Coxson 11 Sunray 25.10PR
9 Ricky Gavirio 11 Gruver 25.13PR
10 Joseph Gonzales 11 Boys Ranch 25.22
11 Gus Gifford 9 Gruver 25.58PR
12 Dalton Graham 10 Sanford-Fritch 25.60
13 Robert Zavala 9 Boys Ranch 26.64PR
Raystin Grimes 10 Sanford-Fritch DQ
Junior Varsity Boys 400 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Morgan Overstreet 10 Sunray 58.35PR
2 Londen Rowe 9 Sanford-Fritch 59.05PR
3 Oscar Sauzameda 11 Stratford 1:00.89
4 Marcello Rodriguez 9 Sanford-Fritch 1:01.80PR
5 Jimmy Dominguez 9 Sunray 1:02.96
6 Mason Morquecho 9 Stinnett West Texas 1:04.89
7 Jose Puga 11 Sunray 1:05.02
8 Steven Selhost 9 Stratford 1:06.51
2A Boys 400 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Iuden Romero 11 Stratford 51.58PR
2 Jaren Adams 11 Stinnett West Texas 51.76PR
3 Alberto Guerrero 10 Stratford 53.66PR
4 Bryan Mendoza 12 Sunray 54.08PR
5 Joseph Gonzales 11 Boys Ranch 55.15
6 Will Johnson 12 Gruver 55.33PR
7 Izaiah Gonzalez 10 Stinnett West Texas 59.64
8 Weston Grey 10 Stinnett West Texas 1:02.24
Junior Varsity Boys 400 Meters Prelims
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Londen Rowe 9 Sanford-Fritch 1:00.18
2 Oscar Sauzameda 11 Stratford 1:01.03
3 Jimmy Dominguez 9 Sunray 1:01.05PR
4 Marcello Rodriguez 9 Sanford-Fritch 1:02.57
5 Morgan Overstreet 10 Sunray 1:03.33
6 Mason Morquecho 9 Stinnett West Texas 1:03.78PR
7 Jose Puga 11 Sunray 1:04.39PR
8 Steven Selhost 9 Stratford 1:07.33
9 Tyler Smith 9 Stratford 1:08.08PR
10 George Kraft 11 Boys Ranch 1:08.38
11 Phillip Thompson 9 Sanford-Fritch 1:11.64PR
12 Jason Riggs 9 Stinnett West Texas 1:18.31PR
2A Boys 400 Meters Prelims
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Jaren Adams 11 Stinnett West Texas 53.18
2 Iuden Romero 11 Stratford 53.70
3 Alberto Guerrero 10 Stratford 54.12
4 Bryan Mendoza 12 Sunray 54.49
5 Joseph Gonzales 11 Boys Ranch 54.92SR
6 Will Johnson 12 Gruver 55.35
7 Izaiah Gonzalez 10 Stinnett West Texas 55.46PR
8 Weston Grey 10 Stinnett West Texas 58.31
9 Raystin Grimes 10 Sanford-Fritch 59.35
10 Luis Escapita 11 Sunray 59.65PR
11 Ben Puga 12 Sunray 1:00.39
12 John Powell 11 Boys Ranch 1:00.85PR
13 Kenny Hoze 11 Boys Ranch 1:00.87
14 Hunter Athey 12 Sanford-Fritch 1:03.12
15 Matthew Robinson 11 Sanford-Fritch 1:04.28PR
Junior Varsity Boys 800 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Julius Diaz 9 Gruver 2:21.21
2 Christian DeCasas 10 Stratford 2:24.73PR
3 Dylan Hefner 9 Gruver 2:24.75PR
4 Londen Rowe 9 Sanford-Fritch 2:26.15PR
5 Marcello Rodriguez 9 Sanford-Fritch 2:27.12PR
6 Mason Morquecho 9 Stinnett West Texas 2:28.05
7 Edgar Lopez 9 Gruver 2:33.54
8 Jaime Hernandez 11 Sunray 2:38.25PR
9 Aaron Sutton 9 Boys Ranch 2:38.86PR
10 Steven Selhost 9 Stratford 2:44.89
11 Victor Gunter 9 Sanford-Fritch 2:51.78PR
12 Jason Riggs 9 Stinnett West Texas 3:25.89PR
Sevastian Cano 10 Stratford NT
Alex Vasquez 11 Sunray NT
Isaac Tovar 9 Sunray NT
2A Boys 800 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Matthew Felderhoff 11 Gruver 2:03.38PR
2 Walker Adkins 11 Stinnett West Texas 2:07.12PR
3 Justin Duran 12 Stratford 2:11.16PR
4 Alex Castellanos 12 Sunray 2:18.46PR
5 Troy Mayes 11 Gruver 2:22.05SR
6 Abraham Villegas 11 Stratford 2:22.77SR
7 Chris Kerbo 11 Sanford-Fritch 2:25.25SR
8 Julian Espino 9 Sunray 2:27.17PR
9 Austin Blankenship 11 Stinnett West Texas 2:27.41SR
10 Julian Moreno 9 Stinnett West Texas 2:27.79
11 Ben Puga 12 Sunray 2:36.03PR
12 Kenny Hoze 11 Boys Ranch 2:37.43
Anthony Gonzalez 9 Stratford NT
Junior Varsity Boys 1600 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Arturo Vallejo 10 Stratford 5:27.82SR
2 Julius Diaz 9 Gruver 5:32.84PR
3 Dylan Hefner 9 Gruver 5:41.00PR
4 Edgar Lopez 9 Gruver 5:49.73PR
5 Jaime Hernandez 11 Sunray 5:49.75
6 Jayden Peavy 10 Boys Ranch 6:03.79
7 Josafat Reyes 10 Stratford 6:39.64PR
8 Victor Gunter 9 Sanford-Fritch 6:40.00PR
9 Aaron Sutton 9 Boys Ranch 6:58.33
2A Boys 1600 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Ryan Robinson 12 Boys Ranch 4:40.92SR
2 Justin Duran 12 Stratford 4:59.31PR
3 Matthew Felderhoff 11 Gruver 5:10.87SR
4 Walker Adkins 11 Stinnett West Texas 5:14.22PR
5 Julian Espino 9 Sunray 5:20.58PR
6 Tito Hernandez 11 Gruver 5:21.64PR
7 Alex Castellanos 12 Sunray 5:21.86PR
8 Vicente Gallegos 11 Sunray 5:22.01PR
9 Troy Mayes 11 Gruver 5:45.10
10 Austin Blankenship 11 Stinnett West Texas 5:49.54
11 Julian Moreno 9 Stinnett West Texas 6:02.72PR
12 Chris Kerbo 11 Sanford-Fritch 6:53.65PR
Bryce Daniels 11 Boys Ranch NT
Juan Carlos Quintero 12 Stratford NT
Junior Varsity Boys 3200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Arturo Vallejo 10 Stratford 12:33.83SR
2 Jaime Hernandez 11 Sunray 12:34.76PR
3 Jayden Peavy 10 Boys Ranch 12:40.99PR
4 Uriel Ortiz 9 Gruver 12:49.33PR
5 Leo Harper 9 Gruver 13:11.00PR
6 Meny Trejo 9 Gruver 13:12.22PR
7 Josafat Reyes 10 Stratford 13:12.45PR
8 Alex Vasquez 11 Sunray 13:12.83PR
9 Ulysses Romero 11 Stratford 13:13.08PR
10 Emanuel Leal 11 Sunray 13:13.27PR
2A Boys 3200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Ryan Robinson 12 Boys Ranch 10:05.87
2 Justin Duran 12 Stratford 10:44.05
3 Tito Hernandez 11 Gruver 11:37.91PR
4 Julian Espino 9 Sunray 11:45.28PR
5 Vicente Gallegos 11 Sunray 12:23.95
6 Austin Blankenship 11 Stinnett West Texas 12:50.38
Diego Quintero 9 Stratford DQ
Ben Puga 12 Sunray DQ
Bryce Daniels 11 Boys Ranch DQ
Junior Varsity Boys 110m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Cody Rinne 9 Stratford 19.98
2 Cutter Lust 9 Sunray 20.33PR
3 Devyn Martinez 9 Stinnett West Texas 20.44PR
4 Jacob Lisle 10 Stinnett West Texas 20.91
5 Trever Bell 10 Stratford 20.96
6 Mason Harris 9 Stinnett West Texas 21.03
7 Anastacio Ibarra 9 Stratford 23.58PR
Erik Escapita 9 Sunray NT
2A Boys 110m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Jalin Conyers 11 Gruver 16.30
2 Daxton Holjes 12 Sanford-Fritch 16.86SR
3 Mason Overstreet 12 Sunray 16.91
4 Ty McBryde 11 Stratford 18.53
5 Caleb Thompson 11 Boys Ranch 18.55PR
6 Ricky Gavirio 11 Gruver 18.58
7 Walker McBryde 11 Stratford 18.60
Junior Varsity Boys 300m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Cutter Lust 9 Sunray 48.64PR
2 Jacob Lisle 10 Stinnett West Texas 49.15PR
3 Devyn Martinez 9 Stinnett West Texas 49.62PR
4 Mason Harris 9 Stinnett West Texas 50.52PR
5 Trever Bell 10 Stratford 51.52PR
6 Cody Rinne 9 Stratford 51.94
7 Anastacio Ibarra 9 Stratford 52.52PR
Erik Escapita 9 Sunray NT
2A Boys 300m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Jonah Villanueva 11 Stinnett West Texas 41.62SR
2 Nick Johnson 11 Gruver 42.24PR
3 Walker McBryde 11 Stratford 45.02
4 Caleb Thompson 11 Boys Ranch 45.39PR
5 Daxton Holjes 12 Sanford-Fritch 45.42SR
6 Ty McBryde 11 Stratford 47.02
Mason Overstreet 12 Sunray NT
Junior Varsity Boys 4x100m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Stratford 48.73
Publio ReyesBrandon SauzamedaOscar SauzamedaLuis Mendoza
Sanford-Fritch DQ
T.J. FalconTrace PattersonMason HatfieldAdrian Freeman
2A Boys 4x100m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Stinnett West Texas 44.23
Avian CruzJonah VillanuevaJaren AdamsJaykob Hernandez
2 Sanford-Fritch 45.16
Koby CunninghamCameron ReynoldsTy SmithJustin Gipson
3 Stratford 47.25
Alberto GuerreroFernando MartinezAbraham VillegasBrit McQuitty
4 Sunray 47.85
Wyatt PackebushTyler CoxsonLuis EscapitaCarlos Castellanos
Junior Varsity Boys 4x200m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Sanford-Fritch 1:43.43
T.J. FalconTrace PattersonMason HatfieldAdrian Freeman
2 Stratford 1:46.53
Publio ReyesCody RinneLuis MendozaAnastacio Ibarra
3 Stinnett West Texas 1:47.33
Devyn MartinezMason MorquechoMason HarrisJacob Sepulveda
2A Boys 4x200m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Sunray 1:32.19
Rodrigo GonzalezWyatt HenryWyatt PackebushBryan Mendoza
2 Sanford-Fritch 1:34.89
Koby CunninghamJustin GipsonCameron ReynoldsJoel Watson
3 Stratford 1:44.55
Walker McBrydeSlate AndertonTy McBrydeFernando Martinez
Stinnett West Texas DQ
Avian CruzWeston GreyIzaiah GonzalezJaykob Hernandez
Junior Varsity Boys 4x400m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Stratford 3:58.54
Christian DeCasasTrever BellBrandon SauzamedaOscar Sauzameda
2 Sanford-Fritch 4:04.03
T.J. FalconLonden RoweMarcello RodriguezMalaki Deatherage
2A Boys 4x400m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Sunray 3:32.84
Rodrigo GonzalezWyatt HenryMason OverstreetBryan Mendoza
2 Stratford 3:44.76
Alberto GuerreroFernando MartinezBrit McQuittyAbraham Villegas
3 Boys Ranch 3:49.62
Caleb ThompsonKenny HozeJoseph GonzalesRobert Zavala
4 Stinnett West Texas 3:53.72
Walker AdkinsJonah VillanuevaIzaiah GonzalezJaren Adams
5 Sanford-Fritch 3:55.11
Justin GipsonCameron ReynoldsKoby CunninghamJoel Watson
Junior Varsity Boys Shot Put Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Publio Reyes 11 Stratford 37-08.00PR
2 Kristian Cruz 10 Stinnett West Texas 36-05.00PR
3 Rocky Reiswig 10 Stinnett West Texas 35-01.00SR
4 Luis Mendoza 12 Stratford 32-09.00SR
5 Juan Gaspar 10 Gruver 31-05.00
6 Brandon Sauzameda 10 Stratford 31-04.00PR
7 Rudy Acosta 10 Gruver 30-09.00
8 Diondrae Parker 9 Sanford-Fritch 30-08.00PR
9 Gus Shirley 9 Sunray 29-01.50PR
10 Hayden Khoski 9 Boys Ranch 28-04.00PR
11 Riley Ashbaugh 9 Sunray 27-10.50
12 Adrian Ortiz 9 Gruver 27-05.00PR
13 Muna Okeke 10 Boys Ranch 27-02.00PR
14 Isaac Tovar 9 Sunray 25-05.00PR
15 Bryson Alexander 9 Sanford-Fritch 25-02.00PR
16 Sam Meek 12 Boys Ranch 22-08.00PR
17 Brandon Hughes 9 Sanford-Fritch 19-09.00PR
2A Boys Shot Put Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Jon Carl Tucker 11 Stinnett West Texas 46-09.00SR
2 Justin Gipson 11 Sanford-Fritch 40-10.50PR
3 Caleb Lantelme 11 Stinnett West Texas 40-08.00
4 Chris Mulder 12 Boys Ranch 38-10.00PR
5 Aaron Fish 12 Stinnett West Texas 38-02.00SR
6 Frey Diaz 12 Sunray 38-01.50PR
7 Bryan Polina 12 Sunray 37-11.00
8 Eddie Ortega 12 Sunray 35-09.00
9 Anthony Gonzalez 9 Stratford 35-02.50PR
10 Michael Hughes 11 Sanford-Fritch 30-04.00PR
11 Matthew Robinson 11 Sanford-Fritch 28-09.50PR
12 Austin Thomas 11 Boys Ranch 27-06.00
13 Armondo Codero 12 Boys Ranch 20-04.00
Carlos Gonzalez 12 Stratford ND
Junior Varsity Boys Discus Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Tyler Stone 10 Stratford 105-00
2 Kristian Cruz 10 Stinnett West Texas 104-00PR
3 Victor Torres 12 Stratford 101-10
4 Rudy Acosta 10 Gruver 100-05SR
5 Gus Shirley 9 Sunray 98-02PR
6 Justin Milsap 11 Gruver 92-09
7 Colton Millsap 9 Gruver 92-00
8 David Ortega 9 Sunray 90-07PR
9 Cutter Lust 9 Sunray 89-01
10 Tyson Brooks 10 Stratford 88-10PR
11 Rocky Reiswig 10 Stinnett West Texas 85-01
12 Hayden Khoski 9 Boys Ranch 82-11PR
Bryson Alexander 9 Sanford-Fritch ND
Diondrae Parker 9 Sanford-Fritch ND
Phillip Thompson 9 Sanford-Fritch ND
Sam Meek 12 Boys Ranch ND
2A Boys Discus Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Jon Carl Tucker 11 Stinnett West Texas 146-03
2 Jaden Zerby 12 Sunray 142-05PR
3 Caleb Lantelme 11 Stinnett West Texas 137-08PR
4 Wyatt Packebush 10 Sunray 128-00PR
5 Matthew Felderhoff 11 Gruver 121-09PR
6 Anthony Gonzalez 9 Stratford 120-10PR
7 Cameron Reynolds 11 Sanford-Fritch 115-05PR
8 Chris Mulder 12 Boys Ranch 113-08PR
9 Paul Ortiz 10 Sunray 106-01
10 Aaron Fish 12 Stinnett West Texas 102-05PR
11 Fernando Martinez 11 Stratford 100-09
12 Kenyon Harris 12 Boys Ranch 96-11PR
13 Jaden Phillips 9 Sanford-Fritch 85-10PR
14 Armondo Codero 12 Boys Ranch 76-07PR
15 Matthew Robinson 11 Sanford-Fritch 69-00PR
Junior Varsity Boys High Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Cody Rinne 9 Stratford 5-06.00
Trever Bell 10 Stratford NH
George Kraft 11 Boys Ranch NH
Christian DeCasas 10 Stratford NH
2A Boys High Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Kenny Hoze 11 Boys Ranch 5-08.00PR
2 Joel Watson 9 Sanford-Fritch 5-08.00
3 Gus Gifford 9 Gruver 5-06.00
4 Wyatt Henry 12 Sunray 5-04.00
Walker McBryde 11 Stratford NH
Dalton Graham 10 Sanford-Fritch NH
Avian Cruz 10 Stinnett West Texas NH
Junior Varsity Boys Pole Vault Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Marcello Rodriguez 9 Sanford-Fritch 9-06.00
2 Trace Patterson 9 Sanford-Fritch 9-00.25PR
3 Oscar Sauzameda 11 Stratford 9-00.00
4 Londen Rowe 9 Sanford-Fritch 8-06.00
2A Boys Pole Vault Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Slate Anderton 10 Stratford 13-00.00PR
2 Nick Johnson 11 Gruver 11-06.00
3 Will Johnson 12 Gruver 11-00.00
4 Luis Escapita 11 Sunray 9-00.00SR
Junior Varsity Boys Long Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Joel Vasquez 11 Sunray 17-04.50PR
2 T.J. Falcon 9 Sanford-Fritch 17-01.00PR
2 Tyler Stone 10 Stratford 17-01.00PR
4 Christian DeCasas 10 Stratford 16-09.00PR
5 Kolt Walz 9 Stratford 15-07.00
6 Mason Morquecho 9 Stinnett West Texas 15-02.00PR
7 Jaime Hernandez 11 Sunray 14-10.50PR
8 Victor Gunter 9 Sanford-Fritch 14-02.50PR
2A Boys Long Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Justin Gipson 11 Sanford-Fritch 21-08.75SR
2 Jalin Conyers 11 Gruver 20-07.25PR
3 Cameron Reynolds 11 Sanford-Fritch 20-05.00PR
4 Ricky Gavirio 11 Gruver 19-04.00SR
5 Avian Cruz 10 Stinnett West Texas 19-03.50
6 Carlos Castellanos 10 Sunray 18-11.75PR
7 Jonah Villanueva 11 Stinnett West Texas 18-08.75
8 Iuden Romero 11 Stratford 18-05.75
9 Joseph Gonzales 11 Boys Ranch 17-10.00PR
10 Jayden Harvey 10 Stinnett West Texas 17-05.25
11 Tyler Coxson 11 Sunray 17-00.50PR
12 Robert Zavala 9 Boys Ranch 16-07.50PR
Junior Varsity Boys Triple Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Trace Patterson 9 Sanford-Fritch 36-04.50
2 Malaki Deatherage 11 Sanford-Fritch 35-00.00PR
3 T.J. Falcon 9 Sanford-Fritch 34-03.75PR
4 Kolt Walz 9 Stratford 33-01.00
5 Devyn Martinez 9 Stinnett West Texas 33-00.50PR
6 Anastacio Ibarra 9 Stratford 32-05.00
7 Trever Bell 10 Stratford 30-11.50
Jose Puga 11 Sunray ND
2A Boys Triple Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Jalin Conyers 11 Gruver 44-08.50PR
2 Jaren Adams 11 Stinnett West Texas 42-11.75PR
3 Iuden Romero 11 Stratford 39-10.25PR
4 Joel Watson 9 Sanford-Fritch 39-08.75PR
5 Bryan Mendoza 12 Sunray 39-02.00
6 Jayden Harvey 10 Stinnett West Texas 35-04.75
7 Tyler Coxson 11 Sunray 34-09.25
8 Brit McQuitty 10 Stratford 34-05.00
9 Robert Zavala 9 Boys Ranch 33-11.00PR
10 Joseph Gonzales 11 Boys Ranch 33-04.50PR
Luis Escapita 11 Sunray ND
2A Girls 100 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Rese Schoonover 10 Stratford 13.42
2 Kheona Baston 9 Stratford 13.74
3 Jazmyn Langley 10 Sanford-Fritch 13.78
4 Emma Jimenez 9 Stinnett West Texas 14.18
5 Makenzie Morton 11 Sunray 14.54
6 Nayeli Calzadillas 10 Sunray 14.64
7 Sara Gilbert 12 Boys Ranch 14.84
8 McKenna Zerby 9 Sunray 14.86
2A Girls 100 Meters Prelims
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Rese Schoonover 10 Stratford 12.73PR
2 Jazmyn Langley 10 Sanford-Fritch 13.00PR
3 Kheona Baston 9 Stratford 13.35PR
4 Makenzie Morton 11 Sunray 13.44PR
5 Nayeli Calzadillas 10 Sunray 13.65PR
6 Emma Jimenez 9 Stinnett West Texas 13.82
7 McKenna Zerby 9 Sunray 14.00PR
8 Sara Gilbert 12 Boys Ranch 14.21PR
9 Haven Horton 9 Sanford-Fritch 14.33PR
10 Skyler Nolen 12 Stinnett West Texas 14.44SR
11 Gracey Durham 11 Stinnett West Texas 14.46PR
12 Hilda Romero 10 Stratford 14.47PR
13 Ebonie Magana 12 Boys Ranch 14.63PR
14 Sierra Butman 12 Gruver 14.66
15 Andrea Garcia 9 Gruver 14.77PR
16 Abigial Salgado 10 Gruver 14.90PR
17 Grace Liwanga 11 Boys Ranch 15.32PR
18 Shay Keel 10 Sanford-Fritch 15.68PR
2A Girls 200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Janeht Bravo 11 Stratford 28.55
2 Yerelin Garcia 9 Gruver 28.96PR
3 Reagan Stroud 12 Stinnett West Texas 29.26SR
4 McKenna Zerby 9 Sunray 30.02
5 Nayeli Calzadillas 10 Sunray 30.21
6 Haven Horton 9 Sanford-Fritch 30.39
7 Hilda Romero 10 Stratford 30.61PR
8 Andrea Garcia 9 Gruver 30.76PR
2A Girls 200 Meters Prelims
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Janeht Bravo 11 Stratford 28.11PR
2 Reagan Stroud 12 Stinnett West Texas 29.56
3 Yerelin Garcia 9 Gruver 29.63
4 Nayeli Calzadillas 10 Sunray 30.01
5 McKenna Zerby 9 Sunray 30.13
6 Haven Horton 9 Sanford-Fritch 30.36PR
7 Hilda Romero 10 Stratford 30.95
8 Andrea Garcia 9 Gruver 31.08
9 Sonia Mayorga 9 Stratford 31.16
10 Skyler Nolen 12 Stinnett West Texas 31.51PR
11 Ebonie Magana 12 Boys Ranch 31.95PR
12 Emily Morgan 12 Boys Ranch 32.30PR
13 Gracey Durham 11 Stinnett West Texas 32.55
14 Grace Liwanga 11 Boys Ranch 35.42
Ella Strickland 10 Sunray DQ
2A Girls 400 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Kilandra Cunningham 11 Sanford-Fritch 1:04.92PR
2 Kami Whitehead 9 Gruver 1:05.42PR
3 Bailey Glass 10 Gruver 1:08.08
4 McKenna Zerby 9 Sunray 1:08.94
5 Reaghan Audrain 10 Stratford 1:09.28
6 Yerelin Garcia 9 Gruver 1:09.39
7 Skyler Nolen 12 Stinnett West Texas 1:10.59SR
8 Kori Salas 10 Stratford 1:13.05
2A Girls 400 Meters Prelims
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Kami Whitehead 9 Gruver 1:06.60
2 Bailey Glass 10 Gruver 1:07.90
3 McKenna Zerby 9 Sunray 1:08.36PR
4 Yerelin Garcia 9 Gruver 1:08.46PR
5 Kilandra Cunningham 11 Sanford-Fritch 1:08.90
6 Reaghan Audrain 10 Stratford 1:08.98
7 Skyler Nolen 12 Stinnett West Texas 1:10.78
8 Kori Salas 10 Stratford 1:11.37SR
9 Alex Gilbert 9 Boys Ranch 1:11.52PR
10 Ebonie Magana 12 Boys Ranch 1:11.63SR
11 Julissa Rivera 9 Sunray 1:11.77PR
12 Gracey Durham 11 Stinnett West Texas 1:14.12SR
13 Lashala Anderton 10 Stratford 1:16.44
14 Grace Liwanga 11 Boys Ranch 1:22.55PR
15 Breanna Burris 9 Sanford-Fritch 1:23.24PR
2A Girls 800 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Janeht Bravo 11 Stratford 2:36.33SR
2 Bailey Glass 10 Gruver 2:38.13SR
3 Yerelin Garcia 9 Gruver 2:43.42PR
4 Vanesa Davila 11 Gruver 2:43.47PR
5 Mailee Ladd 10 Boys Ranch 2:45.09PR
6 Mia Torres 9 Stratford 2:47.17PR
7 Gemma Lucero 11 Stratford 2:52.18PR
8 Emma Mercer 9 Sanford-Fritch 2:56.32PR
9 Aliyah Rivera 10 Boys Ranch 2:57.57PR
10 Breanna Burris 9 Sanford-Fritch 3:27.03PR
Diana Gallegos 9 Sunray NT
Yaritza Villarreal 12 Sunray NT
Vanessa Corbin 11 Sunray NT
2A Girls 1600 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Dylaney Weaver 10 Gruver 5:49.14SR
2 Macy Higginbotham 11 Stinnett West Texas 5:58.69SR
3 Kali Flores 11 Sunray 6:01.00PR
4 Gemma Lucero 11 Stratford 6:12.78SR
5 Callie Conyers 9 Gruver 6:25.18
6 Yaritza Villarreal 12 Sunray 6:27.30PR
7 Kyndal Seagler 9 Gruver 6:31.38
8 Mailee Ladd 10 Boys Ranch 6:40.26PR
9 Aliyah Rivera 10 Boys Ranch 6:42.01PR
10 Emma Mercer 9 Sanford-Fritch 7:06.20PR
11 Susie Cruz 9 Stratford 7:15.33PR
12 Vanessa Corbin 11 Sunray 7:35.16SR
13 Brendi Brown 9 Stratford 7:54.07
2A Girls 3200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Macy Higginbotham 11 Stinnett West Texas 12:43.94SR
2 Dylaney Weaver 10 Gruver 12:45.03PR
3 Kali Flores 11 Sunray 13:39.52
4 Yaritza Villarreal 12 Sunray 13:52.56SR
5 Callie Conyers 9 Gruver 14:11.55PR
6 Laura Borunda 10 Gruver 15:01.23
7 Susie Cruz 9 Stratford 15:58.53PR
8 Vanessa Corbin 11 Sunray 16:06.66SR
9 April Gonzalez 9 Stratford 16:13.35
Lizania Nunez 9 Stratford DQ
2A Girls 100m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Rese Schoonover 10 Stratford 16.70
2 Ashton Lavake 10 Stratford 17.27PR
3 Sara Gilbert 12 Boys Ranch 17.65
4 Kari Whitehead 12 Gruver 18.13
5 Makenzie Morton 11 Sunray 18.42
6 Ella Strickland 10 Sunray 18.67
7 Alex Gilbert 9 Boys Ranch 19.90
8 Alexia Mercer 9 Sanford-Fritch 20.45
2A Girls 100m Hurdles Prelims
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Rese Schoonover 10 Stratford 15.56
2 Ashton Lavake 10 Stratford 17.56
3 Kari Whitehead 12 Gruver 17.66
4 Sara Gilbert 12 Boys Ranch 17.96
4 Makenzie Morton 11 Sunray 17.96PR
6 Ella Strickland 10 Sunray 18.92
7 Alex Gilbert 9 Boys Ranch 19.62
8 Alexia Mercer 9 Sanford-Fritch 20.28
9 Lauren Van Dyk 10 Sunray 20.33PR
2A Girls 300m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Rese Schoonover 10 Stratford 48.03PR
2 Ashton Lavake 10 Stratford 49.34SR
3 Kari Whitehead 12 Gruver 52.15
4 Sara Gilbert 12 Boys Ranch 54.46
5 Jojo Salas 9 Stratford 57.39
6 Alex Gilbert 9 Boys Ranch 57.44PR
7 Lauren Van Dyk 10 Sunray 57.84
8 Emma Mercer 9 Sanford-Fritch 1:02.21
2A Girls 4x100m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Sunray 50.02
Hope CastilloOlivia GrasseKatelyn HernandezFaith Castillo
2 Sanford-Fritch 52.24
Adeline HuffmanKilandra CunninghamJazmyn LangleyHaylee Raper
3 Stratford 54.35
Reaghan AudrainKheona BastonKori SalasSonia Mayorga
4 Stinnett West Texas 54.58
Reagan StroudHope GrayEmma JimenezBrenlee Hopkins
5 Gruver 55.28
Maegan GraysonBailey MaupinKari WhiteheadKami Whitehead
2A Girls 4x200m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Sunray 1:45.22
Hope CastilloOlivia GrasseFaith CastilloKatelyn Hernandez
2 Sanford-Fritch 1:52.62
Adeline HuffmanHaylee RaperBella PriceJazmyn Langley
3 Stratford 1:57.20
Reaghan AudrainJaneht BravoMia TorresKheona Baston
4 Stinnett West Texas 1:58.05
Reagan StroudEmma JimenezBrenlee HopkinsMacy Higginbotham
2A Girls 4x400m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Sunray 4:08.75
Katelyn HernandezElla StricklandFaith CastilloOlivia Grasse
2 Gruver 4:27.99
Bailey MaupinMaegan GraysonBailey GlassKami Whitehead
3 Sanford-Fritch 4:29.44
Kilandra CunninghamBella PriceHaylee RaperAdeline Huffman
4 Stratford 4:53.60
Gemma GarciaMia TorresKori SalasJojo Salas
2A Girls Shot Put Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Hope Gray Fr Stinnett West Texas 32-08.00
2 Rylee DeBord 11 Sunray 32-01.00PR
3 Leslie Mendoza 11 Sunray 32-00.50PR
4 Saxie Ralston 10 Gruver 30-06.50PR
5 Anna Poland 10 Boys Ranch 29-11.00PR
6 Natalia Reta 12 Stratford 29-02.50
7 Sonia Mayorga 9 Stratford 29-02.00
8 Kyah Morton 9 Sunray 28-04.00
9 Kerra Tomlinson 11 Boys Ranch 27-02.00PR
10 Addison Watkins 10 Stinnett West Texas 26-11.50
11 Andrea Salgado 10 Gruver 26-07.00
12 Abigial Salgado 10 Gruver 24-04.00
13 Destiny Paez 9 Stratford 23-03.50
2A Girls Discus Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Rylee DeBord 11 Sunray 116-10
2 Shaylee Audrain 12 Stratford 101-11PR
3 Kirstyn Hinshaw 10 Stinnett West Texas 101-01SR
4 Natalia Reta 12 Stratford 98-02PR
5 Blanca Colorado 11 Sunray 95-02PR
6 Sonia Mayorga 9 Stratford 92-08PR
7 Kyah Morton 9 Sunray 86-04PR
8 Hope Gray Fr Stinnett West Texas 82-05
9 Andrea Salgado 10 Gruver 82-03SR
10 Abigial Salgado 10 Gruver 78-04PR
11 Addison Watkins 10 Stinnett West Texas 74-03
12 Kharma Koski 12 Boys Ranch 70-11PR
13 Jessica Terrazas 9 Gruver 66-11PR
14 Jazmyn Langley 10 Sanford-Fritch 65-11PR
15 Emma Mercer 9 Sanford-Fritch 50-11PR
Anna Poland 10 Boys Ranch ND
2A Girls High Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Bailey Maupin 9 Gruver 5-02.00
2 Hope Castillo 11 Sunray 5-00.00
3 Shaylee Audrain 12 Stratford 4-10.50PR
4 Maegan Grayson 10 Gruver 4-10.00PR
5 Rese Schoonover 10 Stratford 4-08.50PR
6 Lashala Anderton 10 Stratford 4-08.25SR
7 Faith Castillo 11 Sunray 4-08.00SR
Makenzie Morton 11 Sunray NH
2A Girls Pole Vault Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Tori Bravo 10 Stratford 9-06.00PR
2 Ella Strickland 10 Sunray 9-00.00
3 Kali Flores 11 Sunray 6-06.00
2A Girls Long Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Faith Castillo 11 Sunray 17-00.00PR
2 Adeline Huffman 11 Sanford-Fritch 16-04.25PR
3 Kilandra Cunningham 11 Sanford-Fritch 16-03.50PR
4 Bailey Maupin 9 Gruver 16-01.25PR
5 Janeht Bravo 11 Stratford 16-00.00PR
6 Olivia Grasse 12 Sunray 15-07.25PR
7 Kheona Baston 9 Stratford 15-05.25PR
8 Katelyn Hernandez 11 Sunray 15-04.75PR
9 Bella Price 9 Sanford-Fritch 15-02.00PR
10 Brenlee Hopkins 10 Stinnett West Texas 14-08.75
11 Ebonie Magana 12 Boys Ranch 12-06.00SR
12 Hilda Romero 10 Stratford 12-01.75
2A Girls Triple Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Bailey Maupin 9 Gruver 36-00.25PR
2 Janeht Bravo 11 Stratford 33-11.75PR
3 Brenlee Hopkins 10 Stinnett West Texas 33-06.75
4 Nayeli Calzadillas 10 Sunray 33-05.75PR
5 Rese Schoonover 10 Stratford 33-05.50
6 Bella Price 9 Sanford-Fritch 32-10.75PR
7 Haylee Raper 9 Sanford-Fritch 31-08.50PR
8 Gracey Durham 11 Stinnett West Texas 30-09.00PR
9 McKenna Zerby 9 Sunray 29-05.25
10 Emily Morgan 12 Boys Ranch 27-10.75PR
11 Reaghan Audrain 10 Stratford 27-02.75
12 Katelyn Burris 11 Sanford-Fritch 26-02.50
Ella Strickland 10 Sunray ND
Kearstin Babbs 10 Gruver ND