Varsity Boys 100 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Tkai Wade 12 John Paul II (Plano) 10.75 2.9
2 Garvin Tolbert 12 Arlington Bowie 10.78 2.9
3 Christopher Colson 11 St Marks Of Texas 10.80 2.9
4 Marquis Worthom-Edwards 10 DeSoto 11.05 2.9
5 I'Derrick Perry 9 Arlington Houston 11.10 2.6
6 Malik Moore 12 DeSoto 11.16 4.3
7 Tameron Wesley 12 DeSoto 11.17 2.9
8 Jimmy Valsin 11 Arlington Bowie 11.17 4.3
9 Markus Christie 11 John Paul II (Plano) 11.18 4.5
10 Drevonn Ponder 11 Arlington Bowie 11.18 2.6
11 Christopher Moffett 11 Uplift Hampton Prep 11.27 2.9
12 Abdulmalik Gbadebo 12 Arlington Houston 11.35 2.9
13 Demarius Webber 11 Uplift Hampton Prep 11.37 2.6
14 Jack Jackson 9 St Marks Of Texas 11.38 2.6
15 Evan Green 12 Parish Episcopal 11.43 4.3
16 Cedric Mays II 9 Parish Episcopal 11.45 4.3
17 Grant Robinson 11 John Paul II (Plano) 11.51 4.5
18 Fredrick Johnson 12 Shelton 11.52 2.6
19 Brodie Burke 12 Episcopal School Of Dalla 11.75 2.5
20 Bruce Mitchell 9 Parish Episcopal 11.77 4.3
21 Garrett Davis 12 St Marks Of Texas 11.83 2.6
22 Channin Willis 10 Dallas Jefferson 11.85 4.3
23 Taylor Elliott 10 Episcopal School Of Dalla 11.90 2.5
24 Braxton Brooks 12 Uplift North Hills Prep 11.96 4.3
25 Nicholas Cecil 11 Shelton 12.06 2.5
26 Xavier Boykin 12 Cristo Rey Dallas 12.18 2.5
27 TJ Lucas 10 Dallas Christian 12.28 4.3
28 Mekyle Siddiqi 9 Uplift North Hills Prep 12.49 4.3
29 Jabari Grandberry 9 Inspired Vision 12.55 2.5
30 Alexis Matehuala 9 Cristo Rey Dallas 12.68 2.5
31 Hector Ruiz 9 Cristo Rey Dallas 12.83 4.5
32 Davares Reeder 11 Uplift Summit Int'l Prep 12.89 4.3
33 Abdallah Osman 9 Uplift North Hills Prep 13.61 4.5
34 Ethan Martinez 9 Uplift North Hills Prep 14.27 4.5
35 Veer Shah 9 Uplift North Hills Prep 14.91 4.5
36 Abdullah Hussain 9 Uplift North Hills Prep 15.29 4.3
Kaleb Culp 12 Parish Episcopal DNS 4.3
Humza Naseem 12 Episcopal School Of Dalla DNS 2.5
Carlo Richardson 10 Dallas Jefferson DNS 4.3
Tristan Taylor 11 Dallas Christian DNS 4.3
Nate Nisbett 12 Shelton DNS 4.3
Jai Moore 11 Parish Episcopal DNS 2.6
Robert Richardson 10 DeSoto DNS 4.3
Daniel Demery 9 Parish Episcopal DNS 2.6
Jordan Brown 12 DeSoto DNS 2.5
Keunte Rhinehart 10 DeSoto DNS 2.9
Junior Varsity Boys 100 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Calon Shannon 11 DeSoto 11.41
2 Kameron Sanders 11 Arlington Bowie 11.45
3 Xavion White 10 Arlington Bowie 11.47 2.8
4 Jaden Thompson 11 DeSoto 11.48
5 Vexton Buggs 10 Arlington Bowie 11.59 2.8
6 Jayden Williams 10 Arlington Houston 11.70
7 Ryan Forson 9 Parish Episcopal 11.74 2.8
8 Matthew Buckaloo 11 Arlington Houston 11.78 3.4
9 Jonathan Booker 11 DeSoto 11.79 2.8
10 Roosevelt Carr 9 John Paul II (Plano) 11.83
11 Jerry Zhao 11 St Marks Of Texas 11.92 2.8
12 Luke Mooty 10 Episcopal School Of Dalla 12.03 3.4
13 Jadyn Landrum 12 Arlington Bowie 12.06
14 Zane Wallace 9 St Marks Of Texas 12.07 2.8
15 Trevor Gicheru 11 St Marks Of Texas 12.08 2.8
16 Garrison Elliott 9 Episcopal School Of Dalla 12.26 2.8
17 James Keith 10 Shelton 12.26 2.3
18 Andre Austin 9 Dallas Sunset 12.28 3.4
19 Michael Menjarez 9 Dallas Sunset 12.33 2.8
20 Tyreik Green 11 Arlington Bowie 12.40 2.3
21 Michael Franklin 9 Dallas Christian 12.46 2.3
22 Raheem Shaheed 11 Arlington Bowie 12.50 2.3
23 William King 11 Arlington Bowie 12.53 2.3
24 Amarie Spencer DeSoto 12.70 2.3
25 Jeremiah Hutchinson 11 Village Tech 12.80 2.1
26 Jadavion Durton 11 Dallas Jefferson 12.81 2.8
27 Jonathan Ware 10 Dallas Jefferson 12.84 2.1
28 Tyler Tubbs 10 Uplift Summit Int'l Prep 12.85 2.8
29 Edmond Mach 11 Uplift Summit Int'l Prep 12.98 3.4
30 Ryan Cochran 10 Shelton 12.98 2.3
31 Keyshawn Dotie Inspired Vision 13.20 2.1
32 Dalton Curtis 10 Dallas Sunset 13.22 2.8
33 Esteban Reyna 9 Cristo Rey Dallas 13.72 2.1
34 Drew Stuckey 10 Shelton 13.80 2.1
35 Denim Jones 9 Uplift Hampton Prep 14.07 2.1
36 Alexander Ray 9 Parish Episcopal 14.74 2.1
37 Aaron Hidalgo 9 Uplift Grand Preparatory 14.87 2.8
38 Abraham Gonzalez 10 Uplift Grand Preparatory 15.23 2.8
39 Manuel Arellano 12 Cristo Rey Dallas 16.84 2.1
Paul John 9 John Paul II (Plano) DNS 2.8
Kyren Gibson 12 Arlington Houston DNS 2.3
Jaylon Woods 10 DeSoto DNS
Paul Alexander 11 Arlington Bowie DNS
Francisco Miranda 9 Cristo Rey Dallas DNS 2.8
Varsity Boys 200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Christopher Colson 11 St Marks Of Texas 21.76 3.1
2 Garvin Tolbert 12 Arlington Bowie 22.17 2.4
3 Juan Garza 11 Arlington Houston 22.26 2.4
4 Tkai Wade 12 John Paul II (Plano) 22.28 3.1
5 Jimmy Valsin 11 Arlington Bowie 22.37 2.4
6 Christopher Moffett 11 Uplift Hampton Prep 22.65 3.1
7 Ke'Darion Turner 11 Arlington Bowie 22.70 2.3
8 Jordan Douglas 12 DeSoto 22.93 3.1
9 Fredrick Johnson 12 Shelton 23.17 2.3
10 Jack Jackson 9 St Marks Of Texas 23.27 2.4
11 Haven Cole 12 Shelton 23.44 2.4
12 Drevonn Ponder 11 Arlington Bowie 23.58 2.3
13 Cedric Mays II 9 Parish Episcopal 23.72 2.3
14 Demarius Webber 11 Uplift Hampton Prep 23.74 2.4
15 Raylin Coffield 12 Arlington Houston 23.96 2.4
16 Channin Willis 10 Dallas Jefferson 24.12 2.3
17 Bruce Mitchell 9 Parish Episcopal 24.18 2.3
18 Tristan Taylor 11 Dallas Christian 24.23 3.8
19 Ellison James 12 DeSoto 24.30 3.1
20 Jayraylon Buckley 11 Uplift Hampton Prep 24.38 2.5
21 Brodie Burke 12 Episcopal School Of Dalla 24.38 2.3
22 Garrett Davis 12 St Marks Of Texas 24.43 3.8
23 Nate Nisbett 12 Shelton 24.60 2.3
24 Anders Alvarez 12 Inspired Vision 24.70 2.5
25 Taylor Elliott 10 Episcopal School Of Dalla 25.02 2.2
26 TJ Lucas 10 Dallas Christian 25.11 2.5
27 Xavier Boykin 12 Cristo Rey Dallas 25.13 2.5
28 Davares Reeder 11 Uplift Summit Int'l Prep 27.07 2.2
29 Jabari Grandberry 9 Inspired Vision 27.08 2.5
30 Keyshawn Dotie Inspired Vision 29.19 3.8
31 Ethan Martinez 9 Uplift North Hills Prep 32.24 3.8
Kaleb Carter 11 DeSoto DNS 3.1
Carlo Richardson 10 Dallas Jefferson DNS 2.2
Krishna Patel 10 Uplift North Hills Prep DNS 3.8
Jai Moore 11 Parish Episcopal DNS 3.8
Alexis Matehuala 9 Cristo Rey Dallas DNS 2.5
Mekyle Siddiqi 9 Uplift North Hills Prep DNS 3.8
Taran Blackmon 12 Arlington Houston DNS 2.4
Kaleb Culp 12 Parish Episcopal DNS 3.8
Veer Shah 9 Uplift North Hills Prep DNS 2.2
Adonis Scott 11 DeSoto DNS 3.1
Daniel Demery 9 Parish Episcopal DNS 2.5
Hector Ruiz 9 Cristo Rey Dallas DNS 2.5
Aaron Phasta 11 John Paul II (Plano) DNS 2.2
Terrance Brooks 10 John Paul II (Plano) DNS 2.2
Lathan Adams 11 DeSoto DNS 3.1
Junior Varsity Boys 200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Samari Collier 11 DeSoto 22.62 4.4
2 Jalen Jefferies 10 DeSoto 23.02 4.4
3 Xavion White 10 Arlington Bowie 23.30 4.4
4 Vexton Buggs 10 Arlington Bowie 23.82 2.5
5 Donnovan Williams 9 Arlington Houston 23.97 4.4
6 Kameron Sanders 11 Arlington Bowie 24.02 4.4
7 Anthony Andrews 12 St Marks Of Texas 24.02 1.8
8 Henry McElhaney 11 St Marks Of Texas 24.17 4.4
9 Ryan Forson 9 Parish Episcopal 24.26 2.5
10 Dumari Major 10 Arlington Houston 24.56 2.5
11 Paul Alexander 11 Arlington Bowie 24.67 4.4
12 Garrison Elliott 9 Episcopal School Of Dalla 25.16 2.5
13 Jonathan Booker 11 DeSoto 25.19 2.0
14 Raheem Shaheed 11 Arlington Bowie 25.32 2.5
15 Zane Wallace 9 St Marks Of Texas 25.33 3.9
16 Justus Chaney 11 Arlington Bowie 25.39 2.5
17 Michael Menjarez 9 Dallas Sunset 25.42 2.4
18 Tyreik Green 11 Arlington Bowie 25.56 2.5
19 James Keith 10 Shelton 25.66 2.0
20 Michael Franklin 9 Dallas Christian 26.05 2.4
21 Andre Austin 9 Dallas Sunset 26.13 3.9
22 Daniel Sucato 9 Episcopal School Of Dalla 26.16 3.9
23 Jeremiah Hutchinson 11 Village Tech 26.27 2.4
24 Ryan Cochran 10 Shelton 26.59 2.0
25 Luke Mooty 10 Episcopal School Of Dalla 26.66 3.9
26 Deacon Croes 10 John Paul II (Plano) 26.81 1.8
27 Eli Gomez 10 Alliance Christian Academ 26.88 3.9
28 Ashton Abbott 10 Shelton 26.89 2.4
29 Josh Terrell 9 Village Tech 26.94 2.0
30 Tyler Tubbs 10 Uplift Summit Int'l Prep 27.02 1.8
31 Edmond Mach 11 Uplift Summit Int'l Prep 27.10 2.4
32 Jonathan Ware 10 Dallas Jefferson 27.24 2.0
33 Jadavion Durton 11 Dallas Jefferson 27.39 2.0
34 Robert Burton 9 Parish Episcopal 27.65 2.4
35 Dalton Curtis 10 Dallas Sunset 28.47 1.8
36 Denim Jones 9 Uplift Hampton Prep 29.04 2.4
37 Alexander Ruiz 10 Cristo Rey Dallas 29.91 3.9
Manuel Arellano 12 Cristo Rey Dallas DNS 3.9
Chris Heartfield 11 DeSoto DNS 2.0
Jonathan Abraham 11 Arlington Bowie DNS 4.4
Javion Thompson 12 Arlington Bowie DNS 3.9
Roosevelt Carr 9 John Paul II (Plano) DNS 2.5
Francisco Miranda 9 Cristo Rey Dallas DNS 2.4
Paul John 9 John Paul II (Plano) DNS 2.0
Esteban Villegas 12 John Paul II (Plano) DNS 1.8
Varsity Boys 400 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Juan Garza 11 Arlington Houston 50.56
2 Jalen Okito 11 DeSoto 51.42
3 Jordan Douglas 12 DeSoto 51.87
4 Malik Magee 12 Arlington Bowie 51.96
5 Markus Christie 11 John Paul II (Plano) 52.28
6 Keldrick Turner 11 Arlington Bowie 52.81
7 Micheal Peoples 11 Arlington Houston 53.61
8 Carlos Quinones 12 Inspired Vision 53.84
9 Jonathan Chavez 12 Arlington Houston 54.17
10 David Smith 10 Arlington Bowie 54.24
11 Shawn Pepp 11 John Paul II (Plano) 54.66
12 Tristan Taylor 11 Dallas Christian 54.99
13 Jayraylon Buckley 11 Uplift Hampton Prep 55.21
14 Brayden Wolfson 10 John Paul II (Plano) 55.79
15 Faraz Asim 12 St Marks Of Texas 56.49
16 Arturo Pena 11 Cristo Rey Dallas 57.26
17 Zachary Robison 9 Shelton 58.01
18 Nicholas Cecil 11 Shelton 58.03
19 Jared Shaw 11 Shelton 58.03
20 Braxton Brooks 12 Uplift North Hills Prep 59.14
21 John Cordell 12 Dallas Jefferson 59.43
22 Michael Vanesko 11 St Marks Of Texas 59.95
23 Eric Murillo 11 Cristo Rey Dallas 60.30
24 Kalon Wofford 10 Inspired Vision 61.58
25 Mekyle Siddiqi 9 Uplift North Hills Prep 62.79
26 Cristian Monsivais 11 Cristo Rey Dallas 64.20
Ceaser Fraga 10 Inspired Vision DNS
Lavar Young 10 Arlington Houston DNS
Bharathy Babu 10 Uplift North Hills Prep DNS
Junior Varsity Boys 400 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Ernest Ayanugo 9 DeSoto 51.97
2 VaQuan Buggs 10 Arlington Bowie 53.14
3 Elijah Baker 10 Arlington Bowie 53.35
4 Avery Hunt 11 Arlington Bowie 54.09
5 Josh Kelly 11 Arlington Bowie 54.20
6 Ka'Bren Mitchell 10 DeSoto 54.35
7 Ason Gordon 10 Arlington Houston 54.97
8 David Hall 10 Arlington Bowie 55.10
9 DeAngelo Ponder 9 Arlington Bowie 55.40
10 Devin Page 9 DeSoto 56.00
11 Christian Stevenson 9 DeSoto 56.35
12 Javion Thompson 12 Arlington Bowie 56.54
13 Blake Malouf 9 St Marks Of Texas 57.36
14 Gabriel Enriquez 11 Dallas Jefferson 57.59
15 Mofogofoluwa Animashawun 12 Arlington Bowie 58.50
16 Justus Chaney 11 Arlington Bowie 58.70
17 Samuel Adele 12 Arlington Houston 58.85
18 Josh Terrell 9 Village Tech 59.11
19 Antonio Harris 12 John Paul II (Plano) 59.44
20 Rapha Mitterer-Claudet 9 St Marks Of Texas 59.56
21 Zach Habeeb 10 Episcopal School Of Dalla 60.24
22 Ashton Abbott 10 Shelton 60.63
23 Keyshawn Dotie Inspired Vision 61.21
24 Luke Garrison 9 John Paul II (Plano) 61.67
25 Eric Beasley 12 Arlington Bowie 61.70
26 Osman Salinas 12 Dallas Jefferson 61.85
27 Jonathan M. Martinez 11 Dallas Sunset 61.96
28 Henry Hurt 9 Shelton 61.98
29 Christian Martinez 9 Dallas Sunset 62.89
30 Robert Burton 9 Parish Episcopal 63.13
31 Jabari Grandberry 9 Inspired Vision 64.09
32 Eli Gomez 10 Alliance Christian Academ 64.43
33 Carter Crow 9 Shelton 67.71
34 Edgar Tapia 12 Cristo Rey Dallas 68.37
35 Lucien Moreau 10 Dallas Sunset 72.19
36 Aaron Hidalgo 9 Uplift Grand Preparatory 72.54
37 Edward Silva 10 Cristo Rey Dallas 75.63
38 Abraham Gonzalez 10 Uplift Grand Preparatory 76.16
39 Emmanuel Gutierrez-Navarr 9 Cristo Rey Dallas 1:27.34
Desmond Douglas 9 Dallas Jefferson DNS
Hagazzi Hailey 9 John Paul II (Plano) DNS
Isreal Niebla 10 Arlington Houston DNS
Varsity Boys 800 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Pablo Arroyo 12 St Marks Of Texas 2:03.08
2 Andres Arroyo 12 St Marks Of Texas 2:05.15
3 Angel Avendano 10 Arlington Houston 2:07.50
4 Sahil Dodda 10 St Marks Of Texas 2:07.91
5 Ellison James 12 DeSoto 2:08.61
6 Jayraylon Buckley 11 Uplift Hampton Prep 2:10.98
7 Jose De Luna De La Cruz 10 Dallas Jefferson 2:11.89
8 Rogelio Reyna 11 Arlington Houston 2:12.13
9 Roberto Garcia 12 Arlington Houston 2:12.26
10 Ryan Gulick 10 John Paul II (Plano) 2:12.53
11 David Hall 10 Arlington Bowie 2:13.87
12 Luke McCabe 11 Episcopal School Of Dalla 2:14.23
13 Brayden Wolfson 10 John Paul II (Plano) 2:16.19
14 Dayahvae Furlough 12 Arlington Bowie 2:17.95
15 Max Ralston 12 Shelton 2:19.20
16 Thaddeus Siller 10 Arlington Bowie 2:19.57
17 Collins Mutai 10 Arlington Bowie 2:19.88
18 Oliver Bloom 9 Shelton 2:21.18
19 John Paul 12 John Paul II (Plano) 2:21.35
20 John Cordell 12 Dallas Jefferson 2:22.85
21 Eric Murillo 11 Cristo Rey Dallas 2:23.79
22 Ceaser Fraga 10 Inspired Vision 2:25.64
23 Simon Astran 11 Cristo Rey Dallas 2:25.85
24 Grant Young 10 Shelton 2:29.32
25 Cristian Monsivais 11 Cristo Rey Dallas 2:32.20
26 Liam Pham 9 Episcopal School Of Dalla 2:39.53
27 Adrian Nieves 10 Inspired Vision 3:01.56
Juan Hernandez 11 Inspired Vision DNS
Junior Varsity Boys 800 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Ernest Ayanugo 9 DeSoto 2:04.74
2 Fisayo Omonije 10 St Marks Of Texas 2:04.79
3 Bryce Nivet 10 St Marks Of Texas 2:07.24
4 Devin Page 9 DeSoto 2:08.28
5 Julian Ivarra 11 St Marks Of Texas 2:08.93
6 Simon Adetosoye 11 Uplift Summit Int'l Prep 2:12.08
7 Sky Park 9 St Marks Of Texas 2:12.15
8 Victor Arevalo 12 Arlington Houston 2:12.41
9 Zach Lightfoot 10 St Marks Of Texas 2:14.68
10 Benjamin Hao 12 St Marks Of Texas 2:16.36
11 Ray Villarreal 11 Arlington Houston 2:17.60
12 Mofogofoluwa Animashawun 12 Arlington Bowie 2:17.77
13 Noah Soliz 10 St Marks Of Texas 2:18.20
14 Jacob Turbidy 10 John Paul II (Plano) 2:19.48
15 Edgar Ordonez 9 Arlington Houston 2:20.48
16 Jonathan Howell 11 Arlington Bowie 2:21.20
17 Kyle Mackey 9 John Paul II (Plano) 2:22.30
18 Seth Dauber 10 Shelton 2:23.88
19 Creighton Peltier 12 Arlington Bowie 2:25.44
20 William Velazco 10 Arlington Bowie 2:26.20
21 Christian Martinez 9 Dallas Sunset 2:26.69
22 Graycen Vargo 9 Village Tech 2:27.37
23 Collins Gisemba 11 Arlington Bowie 2:28.11
24 Charles Reeg 9 Shelton 2:28.25
25 Henry Hurt 9 Shelton 2:28.96
26 Eli Gomez 10 Alliance Christian Academ 2:33.49
27 Matthew Medina 10 Uplift Summit Int'l Prep 2:33.51
28 Eric Beasley 12 Arlington Bowie 2:33.52
29 Jonathan M. Martinez 11 Dallas Sunset 2:34.29
30 Patrick McGuigan 9 John Paul II (Plano) 2:34.37
31 Armando Del Bosque 11 John Paul II (Plano) 2:35.88
32 Kalub Martinez 11 Arlington Bowie 2:39.66
33 Edgar Tapia 12 Cristo Rey Dallas 2:40.28
34 Matthew Kabyemera 11 Uplift Summit Int'l Prep 2:40.56
35 Edward Silva 10 Cristo Rey Dallas 2:51.15
36 Edgar Alonso Inspired Vision 2:53.10
37 Steven Cruz 10 Dallas Jefferson 2:58.93
38 Emmanuel Gutierrez-Navarr 9 Cristo Rey Dallas 3:03.25
39 Jesus Trejo 10 Dallas Sunset 3:09.66
Ka'Bren Mitchell 10 DeSoto DNS
Juan Olivera 12 Dallas Jefferson DNS
Diego Landin 9 Dallas Jefferson DNS
Aiden Monaghn 9 Village Tech DNS
Cade Williams 9 Village Tech DNS
Varsity Boys 1600 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Pablo Arroyo 12 St Marks Of Texas 4:31.95
2 Andres Arroyo 12 St Marks Of Texas 4:36.74
3 Sahil Dodda 10 St Marks Of Texas 4:44.83
4 Jose De Luna De La Cruz 10 Dallas Jefferson 4:49.28
5 Rogelio Reyna 11 Arlington Houston 4:49.85
6 Anthony Gonzales 11 DeSoto 4:57.67
7 Ryan Gulick 10 John Paul II (Plano) 4:59.07
8 Jonathan Chavez 12 Arlington Houston 5:04.84
9 Collins Mutai 10 Arlington Bowie 5:08.12
10 Grant Phillips 12 Parish Episcopal 5:13.07
11 Ivan Martinez 11 Arlington Houston 5:17.52
12 Arturo Pena 11 Cristo Rey Dallas 5:18.83
13 Connor Whitacer 9 Dallas Christian 5:21.40
14 James Byerly 12 Uplift North Hills Prep 5:22.03
15 Angel Esquivel 10 Cristo Rey Dallas 5:23.81
16 Westin Pitlik 12 Shelton 5:23.96
17 Seth Dauber 10 Shelton 5:25.63
18 Oliver Bloom 9 Shelton 5:27.21
19 Simon Astran 11 Cristo Rey Dallas 5:28.09
20 Joel Solis 10 Inspired Vision 5:28.64
21 James Juarez 10 Inspired Vision 5:36.89
22 Yusuf Black 10 Uplift North Hills Prep 6:13.95
23 Mandip Chhetri 9 Uplift North Hills Prep 6:21.50
Thaddeus Siller 10 Arlington Bowie DNS
Kendall Jones 12 DeSoto DNS
David Hall 10 Arlington Bowie DNS
Dayahvae Furlough 12 Arlington Bowie DNS
Jonathan Perez 11 Inspired Vision DNS
Junior Varsity Boys 1600 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Julian Ivarra 11 St Marks Of Texas 4:47.57
2 Zach Lightfoot 10 St Marks Of Texas 4:57.62
3 Bryce Nivet 10 St Marks Of Texas 4:58.69
4 Trey Stager 9 St Marks Of Texas 5:00.48
5 Jeremiah Barrera 9 Arlington Houston 5:02.05
6 Sky Park 9 St Marks Of Texas 5:04.21
7 Arjun Khatti 9 St Marks Of Texas 5:04.80
8 Martin Murillo 10 Arlington Houston 5:05.72
9 Fisayo Omonije 10 St Marks Of Texas 5:07.24
10 Max Palys 11 St Marks Of Texas 5:07.62
11 Sid Sinha 11 St Marks Of Texas 5:07.87
12 Ector Gomez 10 Arlington Houston 5:12.55
13 Shaan Mehta 10 St Marks Of Texas 5:13.57
14 Simon Adetosoye 11 Uplift Summit Int'l Prep 5:27.29
15 William Velazco 10 Arlington Bowie 5:29.50
16 Kyle Mackey 9 John Paul II (Plano) 5:31.56
17 Collins Gisemba 11 Arlington Bowie 5:31.72
18 Jonathan Howell 11 Arlington Bowie 5:31.74
19 Creighton Peltier 12 Arlington Bowie 5:39.34
20 Tomas Rubealcaba 10 John Paul II (Plano) 5:43.09
21 Hayden McClard 9 Shelton 5:48.13
22 Ethan Weinger 9 Parish Episcopal 5:48.57
23 Carter Crow 9 Shelton 5:57.78
24 Kalub Martinez 11 Arlington Bowie 6:01.36
25 Matthew Medina 10 Uplift Summit Int'l Prep 6:05.16
26 Josue Avila 10 Dallas Jefferson 6:06.23
27 Rider Harrington 9 Shelton 6:08.21
28 Robert Isakson 9 John Paul II (Plano) 6:10.48
29 Jesus Hernandez 10 Dallas Jefferson 6:11.31
30 Matthew Kabyemera 11 Uplift Summit Int'l Prep 6:19.64
31 Jose Rios 10 Dallas Jefferson 6:21.06
32 Aiden Monaghn 9 Village Tech 6:31.44
Edgar Alonso Inspired Vision DNS
Aidan Thomas 9 DeSoto DNS
Jesus Trejo 10 Dallas Sunset DNS
Christian Martinez 9 Dallas Sunset DNS
Ka'Bren Mitchell 10 DeSoto DNS
Jonathan M. Martinez 11 Dallas Sunset DNS
Juan Hernandez 11 Inspired Vision DNS
Varsity Boys 110m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 DeAnte Betts 12 Arlington Bowie 15.46 2.8
2 Tylan Dangerfield 12 DeSoto 15.57 2.8
3 Javione Carr 11 Arlington Houston 15.59 2.8
4 Exavier Bright 12 DeSoto 15.94 2.8
5 Colin Bajec 11 St Marks Of Texas 16.02 2.8
6 Jaylen Critten 10 DeSoto 16.72 2.8
7 Enoch Ellis 10 St Marks Of Texas 17.61 2.8
Presley Kentchajin 12 Arlington Houston DNS 2.8
Junior Varsity Boys 110m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Kennedy McDowell 9 John Paul II (Plano) 15.91 3.8
2 Elijah Baker 10 Arlington Bowie 16.89 3.8
3 Dagen Geier 9 Episcopal School Of Dalla 19.04 3.9
4 Terrance Hill 9 Arlington Bowie 19.26 3.8
5 Isreal Niebla 10 Arlington Houston 19.38 3.8
6 Tim Cotton 10 DeSoto 19.53 3.8
7 Christian Alarcon 10 Arlington Houston 21.02 3.9
Eduardo Velazquez 9 Cristo Rey Dallas DNS 3.8
Payton Ross 9 DeSoto DNS 3.9
Varsity Boys 300m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Tylan Dangerfield 12 DeSoto 41.04
2 Enoch Ellis 10 St Marks Of Texas 41.46
3 Aaron Runnels 12 Arlington Bowie 42.16
4 Jaylen Critten 10 DeSoto 42.17
5 Javione Carr 11 Arlington Houston 42.52
6 Colin Bajec 11 St Marks Of Texas 42.81
7 Presley Kentchajin 12 Arlington Houston 44.54
8 Jerry Zhao 11 St Marks Of Texas 47.31
Exavier Bright 12 DeSoto DNS
DeAnte Betts 12 Arlington Bowie DNS
Adrian Nieves 10 Inspired Vision DNS
Kalon Wofford 10 Inspired Vision DNS
Junior Varsity Boys 300m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Isreal Niebla 10 Arlington Houston 43.25
2 Kennedy McDowell 9 John Paul II (Plano) 44.20
3 Tim Cotton 10 DeSoto 46.37
4 Terrance Hill 9 Arlington Bowie 49.10
5 Christian Alarcon 10 Arlington Houston 50.05
6 Drew Stuckey 10 Shelton 54.82
Payton Ross 9 DeSoto DNS
Lafayette Kaiuway 9 Arlington Houston DNS
Michael Tallman 10 John Paul II (Plano) DNS
Eduardo Velazquez 9 Cristo Rey Dallas DNS
Jeremiah Toussah 10 DeSoto DNS
Varsity Boys 4x100m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 DeSoto 42.13
Keunte RhinehartLathan AdamsKaleb CarterAdonis Scott
2 DeSoto 42.99
Jordan JamesTameron WesleyMarquis Worthom-EdwardsMalik Moore
3 Arlington Houston 43.33
Raylin CoffieldTaran BlackmonI'Derrick PerryAbdulmalik Gbadebo
4 John Paul II (Plano) 43.51
Tkai WadeAaron PhastaCam PetersMyles Parker
5 St Marks Of Texas 44.51
Cristian PereiraChristopher ColsonJack JacksonGarrett Davis
6 Parish Episcopal 45.21
Jai MooreDaniel DemeryEvan GreenCedric Mays II
7 Inspired Vision 45.59
Anders AlvarezTray DavisCarlos QuinonesTony Cofield
8 Episcopal School Of Dallas 47.54
Brodie BurkeLuke MootyTaylor ElliottGarrison Elliott
9 Uplift North Hills Prep 51.16
Mekyle SiddiqiAbdallah OsmanYusuf BlackBraxton Brooks
10 Cristo Rey Dallas 51.67
Xavier BoykinEsteban ReynaEduardo VelazquezHector Ruiz
Arlington Bowie DNS
Garvin TolbertKe'Darion TurnerDrevonn PonderJimmy Valsin
Junior Varsity Boys 4x100m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 DeSoto 43.72
Jalen JefferiesJaylon WoodsCalon ShannonJaden Thompson
2 Arlington Houston 45.92
Jayden WilliamsJoseph RobersonMatthew BuckalooFavour Ogunmoyin
3 Arlington Bowie 46.73
Kameron SandersVaQuan BuggsVexton BuggsXavion White
4 DeSoto 46.74
D'Verryon FosterDevyn BobbyMarcus BonnerDammy Emego
5 John Paul II (Plano) 47.21
Roosevelt CarrJV2 RelayJV3 RelayKyle Parker
6 Cristo Rey Dallas 54.80
Alexis MatehualaAlexander RuizFrancisco MirandaChristian Vega
Varsity Boys 4x200m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 DeSoto 1:29.36
Lathan AdamsAdonis ScottKaleb CarterJaedon Wilson
2 DeSoto 1:31.46
Jordan BrownRobert RichardsonSamari CollierMarquis Worthom-Edwards
3 Arlington Houston 1:32.34
Raylin CoffieldI'Derrick PerryAbdulmalik GbadeboLavar Young
4 Parish Episcopal 1:34.94
Ryan ForsonEvan GreenKaleb CulpBruce Mitchell
5 John Paul II (Plano) 1:36.88
Terrance BrooksCam PetersGriffin StandridgeMyles Parker
6 St Marks Of Texas 1:38.16
Henry McElhaneyKnobel HuntCristian PereiraAnthony Andrews
7 Uplift North Hills Prep 1:52.99
Krishna PatelBharathy BabuMandip ChhetriAbdallah Osman
Inspired Vision DNS
Anders AlvarezTray DavisCarlos QuinonesTony Cofield
Junior Varsity Boys 4x200m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 DeSoto 1:33.29
Jalen JefferiesJaylon WoodsJaden ThompsonCalon Shannon
2 DeSoto 1:36.92
Javin VinningMarcus BonnerDevyn BobbyKameron Singleton
3 Arlington Houston 1:37.56
Dumari MajorDonnovan WilliamsFavour OgunmoyinJayden Williams
4 Episcopal School Of Dallas 1:50.21
Garrison ElliottZach HabeebDagen GeierDaniel Sucato
5 Cristo Rey Dallas 2:03.47
Manuel ArellanoEsteban ReynaChristian VegaEdward Silva
Arlington Bowie DNS
Vexton BuggsDavid SmithDeAngelo PonderXavion White
John Paul II (Plano) DNS
JV1 RelayKyle ParkerJV3 RelayPaul John
Varsity Boys 4x400m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 DeSoto 3:24.06
Jordan DouglasNicholas DraydenJaylen CrittenJalen Okito
2 Arlington Houston 3:27.84
Lavar YoungTaran BlackmonJavione CarrJuan Garza
3 Arlington Bowie 3:28.29
Mark GrayMalik MageeKeldrick TurnerDavid Smith
4 St Marks Of Texas 3:35.84
Enoch EllisFaraz AsimCristian PereiraChristopher Colson
5 DeSoto 3:36.84
Joshua PullinsRobert RichardsonAustin DanielsExavier Bright
6 Shelton 3:52.17
Zachary RobisonHaven ColeJared ShawFredrick Johnson
7 Episcopal School Of Dallas 4:02.90
Luke McCabeHumza NaseemZach HabeebHenry Isom
8 Cristo Rey Dallas 4:04.38
Arturo PenaEric MurilloHector RuizAngel Esquivel
Uplift North Hills Prep DNS
Andrew SaulsEthan MartinezJames ByerlyBraxton Brooks
John Paul II (Plano) DNS
Markus ChristieCam PetersShawn PeppBrayden Wolfson
Inspired Vision DNS
Ceaser FragaTray DavisTony CofieldCarlos Quinones
Junior Varsity Boys 4x400m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Arlington Bowie 3:33.31
Elijah BakerVaQuan BuggsJosh KellyAvery Hunt
2 DeSoto 3:34.34
Ernest AyanugoJalen JefferiesDevin PageChristian Stevenson
3 Arlington Houston 3:36.74
Ason GordonDonnovan WilliamsIsreal NieblaSamuel Adele
4 Arlington Bowie 3:43.22
5 John Paul II (Plano) 3:44.41
Jacob TurbidyEsteban VillegasDeacon CroesKyle Parker
6 St Marks Of Texas 3:45.64
Blake MaloufRapha Mitterer-ClaudetColin BajecMichael Vanesko
7 DeSoto 3:57.76
Devin BobbyDammy EmegoKameron SingletonMike Murphy
8 Shelton 4:08.56
Ashton AbbottBrady GampperNicholas CecilRyan Cochran
9 Cristo Rey Dallas 4:23.88
Edgar TapiaDaniel SantiagoChristian VegaSimon Astran
10 Episcopal School Of Dallas 4:25.82
Liam PhamDaniel SucatoCole WillisDagen Geier
11 Dallas Sunset 4:38.64
Jonathan M. MartinezJesus TrejoLucien MoreauChristian Martinez
Dallas Jefferson DNS
Diego LandinDesmond DouglasOsman SalinasGabriel Enriquez
Varsity Boys Distance Medley Relay Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Arlington Houston 11:34.49
Angel AvendanoJonathan ChavezRoberto GarciaMicheal Peoples
2 Arlington Bowie 12:14.68
Thaddeus SillerAvery HuntDavid HallCollins Mutai
3 Shelton 12:23.19
Grant YoungBrady GampperMatthew StricklandMax Ralston
4 Arlington Bowie 12:41.67
Collins GisembaJavion ThompsonDayahvae FurloughJoshua Santoyo
5 Episcopal School Of Dallas 13:20.15
Henry IsomCole WillisLiam PhamLuke McCabe
6 Uplift North Hills Prep 14:02.10
Yusuf BlackBraxton BrooksMandip ChhetriJames Byerly
John Paul II (Plano) DNS
Kyle MackeyShawn PeppBrayden WolfsonRyan Gulick
Junior Varsity Boys Distance Medley Relay Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Arlington Houston 12:02.45
Jeremiah BarreraRay VillarrealMartin MurilloAson Gordon
2 Arlington Bowie 13:16.62
William VelazcoDeAngelo PonderJonathan HowellKevin Tran
3 Village Tech 13:27.17
Cade WilliamsJosh TerrellMichael Von LaufferGraycen Vargo
4 Dallas Jefferson 13:44.20
Josue AvilaGabriel EnriquezDiego LandinJose Rios
John Paul II (Plano) DNS
Tomas RubealcabaAntonio HarrisRobert IsaksonMichael Tallman
Uplift Summit Int'l Prep DNS
Matthew KabyemeraEdmond MachAspen JenkinsSimon Adetosoye
Varsity Boys Shot Put Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Austin Nkwoparah 11 Arlington Bowie 47-04.50
2 Caden Kitler 10 John Paul II (Plano) 44-11.00
3 Xavier Degrate 11 DeSoto 43-10.00
4 Blake Burris 12 Parish Episcopal 41-04.00
5 Shemar Turner 11 DeSoto 40-11.00
6 Samuel Eluemunoh 10 St Marks Of Texas 40-05.00
7 Isaac Howie 11 Dallas Christian 39-10.00
8 Garrett Seymour 12 Episcopal School Of Dalla 39-06.25
9 Roger Mercado 12 Dallas Jefferson 38-07.50
10 Josue Munoz 12 Parish Episcopal 37-09.00
10 Cameron Guyton 10 DeSoto 37-09.00
10 Edwin Rodriguez 11 Arlington Houston 37-09.00
13 Daniel Quinn 12 John Paul II (Plano) 35-11.00
14 Semaj Musco 11 St Marks Of Texas 35-08.00
15 Julian Carlson 9 St Marks Of Texas 35-06.00
16 Joaqin Hernandez 11 Arlington Houston 34-00.00
17 Tim Bond 12 Shelton 33-07.00
18 Sky Moon 9 John Paul II (Plano) 32-11.00
19 Jedidiah Gibson 11 Shelton 32-02.00
20 Angel Mercado 10 Dallas Jefferson 31-11.00
21 Roman Rivera 12 Shelton 31-05.00
22 Javier Platero 11 Inspired Vision 30-10.00
23 Ross Miller 12 Episcopal School Of Dalla 29-09.50
24 Zavier Leonard 11 Arlington Houston 28-10.00
25 Noel Miranda 10 Inspired Vision 26-03.50
26 Angel Valdez 10 Inspired Vision 22-04.50
Devon Campbell 10 Arlington Bowie DNS
Junior Varsity Boys Shot Put Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Jadyn Landrum 12 Arlington Bowie 41-02.00
2 Mike Mendoza 11 St Marks Of Texas 40-09.00
3 Kameron Sanders 11 Arlington Bowie 40-02.00
4 Byron Murphy 11 DeSoto 38-08.00
5 Marlon Olguin 11 Arlington Bowie 36-00.00
6 Joquon Clark 11 Arlington Houston 35-06.00
6 Novian Webb 10 DeSoto 35-06.00
8 Justin Tone 10 Arlington Houston 33-06.00
9 Nathan Willams 10 Dallas Sunset 33-03.00
10 Luis Gomez 10 Dallas Jefferson 32-02.00
11 Jordan Carranza 10 Dallas Jefferson 31-09.00
12 Jonah Perez 9 St Marks Of Texas 31-04.00
13 Michael Uzoigwe 11 DeSoto 30-11.00
14 Moses Luke 10 Arlington Houston 30-07.00
15 George Genender 9 St Marks Of Texas 30-00.00
16 Christian Garza 10 Dallas Sunset 29-10.00
17 Teddy Sparrow 9 Episcopal School Of Dalla 27-08.00
18 Luke Jackson 10 John Paul II (Plano) 27-07.00
19 Daniel Lugo 11 Dallas Sunset 27-01.00
20 Kellen Carona 10 Episcopal School Of Dalla 25-07.00
20 Jackson Bloomfield 9 Episcopal School Of Dalla 25-07.00
22 Philip Billings 9 Shelton 24-07.00
23 Noah Howie 10 Dallas Christian 23-05.00
24 Carter Monroe 9 Shelton 22-00.00
25 Diego Santellana 9 Parish Episcopal 21-08.00
26 John Popoca 10 Dallas Jefferson 20-06.00
Ian Ussery 9 Parish Episcopal DNS
Greyson Petrovski 9 John Paul II (Plano) DNS
Sky Moon 9 John Paul II (Plano) DNS
Varsity Boys Discus Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Austin Nkwoparah 11 Arlington Bowie 157-04
2 Caden Kitler 10 John Paul II (Plano) 154-11
3 Shemar Turner 11 DeSoto 131-11
4 Zavier Leonard 11 Arlington Houston 130-03
5 Joaqin Hernandez 11 Arlington Houston 122-07
Garrett Seymour 12 Episcopal School Of Dalla ND
Angel Mercado 10 Dallas Jefferson ND
Roman Rivera 12 Shelton ND
Xavier Degrate 11 DeSoto ND
Tim Bond 12 Shelton ND
Noel Miranda 10 Inspired Vision ND
Blake Burris 12 Parish Episcopal DNS
Daniel Quinn 12 John Paul II (Plano) ND
Sterling Martin 11 John Paul II (Plano) ND
Mike Mendoza 11 St Marks Of Texas ND
Semaj Musco 11 St Marks Of Texas ND
Samuel Eluemunoh 10 St Marks Of Texas ND
Ross Miller 12 Episcopal School Of Dalla ND
Jadyn Landrum 12 Arlington Bowie ND
Roger Mercado 12 Dallas Jefferson ND
Angel Valdez 10 Inspired Vision ND
Jedidiah Gibson 11 Shelton ND
Josue Munoz 12 Parish Episcopal DNS
Isaac Howie 11 Dallas Christian ND
Javier Platero 11 Inspired Vision ND
Edwin Rodriguez 11 Arlington Houston ND
Cameron Guyton 10 DeSoto ND
Junior Varsity Boys Discus Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Devon Campbell 10 Arlington Bowie 113-05
2 Luke Jackson 10 John Paul II (Plano) 93-03
3 Luis Gomez 10 Dallas Jefferson 77-05
4 Luke Garrison 9 John Paul II (Plano) 74-02
5 John Popoca 10 Dallas Jefferson 68-02
Jordan James 10 DeSoto DNS
Carter Monroe 9 Shelton DNS
Joquon Clark 11 Arlington Houston DNS
Philip Billings 9 Shelton DNS
Noah Howie 10 Dallas Christian DNS
Marlon Olguin 11 Arlington Bowie DNS
Novian Webb 10 DeSoto DNS
Kellen Carona 10 Episcopal School Of Dalla DNS
Jackson Bloomfield 9 Episcopal School Of Dalla DNS
Joshua Zavala 12 Dallas Sunset DNS
Julian Carlson 9 St Marks Of Texas DNS
George Genender 9 St Marks Of Texas DNS
Moses Luke 10 Arlington Houston DNS
Sky Moon 9 John Paul II (Plano) DNS
Christian Garza 10 Dallas Sunset DNS
Justin Tone 10 Arlington Houston DNS
Teddy Sparrow 9 Episcopal School Of Dalla DNS
Ian Ussery 9 Parish Episcopal DNS
Michael Uzoigwe 11 DeSoto DNS
Jonah Perez 9 St Marks Of Texas DNS
Varsity Boys High Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Luke Garrison 9 John Paul II (Plano) 5-10.00
2 Daniel Kenny 12 John Paul II (Plano) 5-08.00
3 Joshua Pullins 11 DeSoto 5-08.00
Kalon Wofford 10 Inspired Vision NH
DeAnte Betts 12 Arlington Bowie DNS
Mason White 10 Shelton NH
Jai Moore 11 Parish Episcopal DNS
Griffin Standridge 12 John Paul II (Plano) DNS
Junior Varsity Boys High Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 DeAngelo Ponder 9 Arlington Bowie 5-08.00
2 VaQuan Buggs 10 Arlington Bowie 5-06.00
3 Zane Wallace 9 St Marks Of Texas 5-02.00
4 Adonis Armstrong 11 DeSoto 5-02.00
5 Salmaan Hussain 9 St Marks Of Texas 5-02.00
Johntay Cook 9 DeSoto DNS
Ryan Cochran 10 Shelton NH
Faraz Asim 12 St Marks Of Texas NH
Rohan Schlehuber 9 Episcopal School Of Dalla NH
Paul John 9 John Paul II (Plano) DNS
Luke Jackson 10 John Paul II (Plano) NH
Varsity Boys Pole Vault Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Cole Dodson 12 Arlington Martin 12-06.00
2 Michael Vanesko 11 St Marks Of Texas 12-06.00
3 Adam Hines 10 DeSoto 11-06.00
4 Avery Hunt 11 Arlington Bowie 9-06.00
Junior Varsity Boys Pole Vault Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Jerry Chantalangsy 10 Arlington Bowie 10-06.00
2 Kolten Steward 9 Arlington Martin 9-06.00
3 Roderick Weaver 12 DeSoto 9-00.00
4 Jonathan Booker 11 DeSoto 8-06.00
5 Dorian Williams 9 DeSoto 7-06.00
6 William King 11 Arlington Bowie 7-00.00
Tomas Rubealcaba 10 John Paul II (Plano) DNS
Varsity Boys Long Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 DeAnte Betts 12 Arlington Bowie 22-02.00
2 Garvin Tolbert 12 Arlington Bowie 21-11.00
3 Jaedon Wilson 11 DeSoto 21-05.00
4 Fredrick Johnson 12 Shelton 21-04.00
5 Cam Peters 12 John Paul II (Plano) 21-00.00
6 Ethan Withurs 12 DeSoto 20-04.00
7 Markus Christie 11 John Paul II (Plano) 20-00.50
8 Haven Cole 12 Shelton 20-00.50
9 Jai Moore 11 Parish Episcopal 19-11.00
10 Darrion Gordon 11 Uplift Hampton Prep 19-05.00
11 Daniel Demery 9 Parish Episcopal 19-02.00
Keyshawn Dotie Inspired Vision ND
Zane Wallace 9 St Marks Of Texas ND
Tray Davis 11 Inspired Vision ND
Garrett Davis 12 St Marks Of Texas ND
Ty Williams 11 Dallas Sunset DNS
Cristian Pereira 11 St Marks Of Texas ND
Presley Kentchajin 12 Arlington Houston ND
Griffin Standridge 12 John Paul II (Plano) ND
Javione Carr 11 Arlington Houston ND
Tony Cofield 11 Inspired Vision ND
Junior Varsity Boys Long Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Justus Chaney 11 Arlington Bowie 18-03.00
2 Heath Flanagan 10 Dallas Christian 18-00.00
3 Jayden Williams 10 Arlington Houston 17-10.50
4 Blake Malouf 9 St Marks Of Texas 17-08.50
5 DeAngelo Ponder 9 Arlington Bowie 17-07.00
6 Maguire McCormick 12 John Paul II (Plano) 17-01.00
7 Jack Jackson 9 St Marks Of Texas 16-10.00
Vexton Buggs 10 Arlington Bowie DNS
Jared Shaw 11 Shelton FOUL
Aaron Phasta 11 John Paul II (Plano) DNS
Micah McCalister 10 DeSoto DNS
Michael Franklin 9 Dallas Christian ND
David Smith 10 Arlington Bowie DNS
Brady Gampper 11 Shelton FOUL
Dagen Geier 9 Episcopal School Of Dalla FOUL
Roosevelt Carr 9 John Paul II (Plano) DNS
Varsity Boys Triple Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 DeAnte Betts 12 Arlington Bowie 43-10.00
2 Jaedon Wilson 11 DeSoto 42-08.50
3 Griffin Standridge 12 John Paul II (Plano) 41-09.50
4 Elijah Baker 10 Arlington Bowie 40-09.50
5 Kennedy McDowell 9 John Paul II (Plano) 39-05.00
6 Garrett Davis 12 St Marks Of Texas 38-11.50
7 Cam Peters 12 John Paul II (Plano) 38-09.00
8 Zane Wallace 9 St Marks Of Texas 38-09.00
9 TJ Lucas 10 Dallas Christian 38-00.50
10 Cristian Pereira 11 St Marks Of Texas 37-06.00
11 Anders Alvarez 12 Inspired Vision 36-00.00
12 Henry Isom 12 Episcopal School Of Dalla 34-10.50
13 Kalon Wofford 10 Inspired Vision 33-07.50
Ethan Withurs 12 DeSoto DNS
Cedric Mays II 9 Parish Episcopal DNS
Junior Varsity Boys Triple Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 DeAngelo Ponder 9 Arlington Bowie 40-10.00
2 Justus Chaney 11 Arlington Bowie 40-07.50
3 Shayan Ganjoor 12 John Paul II (Plano) 33-07.00
Kennedy McDowell 9 John Paul II (Plano) DNS
VaQuan Buggs 10 Arlington Bowie DNS
Jack Jackson 9 St Marks Of Texas DNS
Micah McCalister 10 DeSoto DNS
Johntay Cook 9 DeSoto DNS
Varsity Girls 100 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Tyler Brown 10 Arlington Bowie 12.49 3.7
2 Aaliyah Gipson Village Tech 12.59 3.7
3 Markayla Walker 12 Arlington Lamar 12.64 3.7
4 Jonnai Brown 11 Arlington Seguin 12.73 3.7
5 Samantha Ward 9 Parish Episcopal 12.85 3.6
6 Tamia Dolls 10 Arlington Lamar 12.89 3.7
7 Daijah Baker 12 Duncanville 12.94 3.7
8 Saraya Allen 11 Arlington Lamar 12.98 3.7
9 Nadia White 9 Uplift Hampton Prep 13.04 3.7
10 Ariel Williams 9 Duncanville 13.17 4.7
11 Kaitlyn Fry 12 Arlington Seguin 13.25 3.6
12 Makayla Scales 11 Inspired Vision 13.34 3.6
13 Trinelle Johnson 11 Arlington Seguin 13.74 3.7
14 Jada Bryant 9 Village Tech 13.75 3.6
15 Joy Tate 10 Uplift Summit Int'l Prep 13.77 4.7
16 Deja Jackson 10 Shelton 13.79 3.6
17 Janice Benford 11 Arlington Houston 13.82 3.6
18 Karime Sterling 10 Shelton 13.89 3.6
19 Madeleine Whiteley 12 Uplift North Hills Prep 14.02 4.7
20 Gabby Ellis 10 Shelton 14.05 3.6
21 Trinity Stewart 11 Uplift Summit Int'l Prep 14.27 4.7
22 Isabel Kasman 12 Uplift North Hills Prep 14.82 4.7
23 Quiniya Blakely 12 Dallas Sunset 14.89 3.7
24 Dasia Cosby 9 Inspired Vision 15.17 3.6
25 Fancie Richardson 11 Inspired Vision 15.29 3.6
26 Jalyn Allen 9 Cristo Rey Dallas 15.32 3.6
27 Arju Tripathi 9 Uplift North Hills Prep 15.69 4.7
28 Alisa Smith 9 Cristo Rey Dallas 16.09 3.6
29 Kimberly Turner 10 Uplift Summit Int'l Prep 16.32 4.7
30 Nidhi Nag 9 Uplift North Hills Prep 16.49 3.7
31 Paula Olascoaga 11 Uplift North Hills Prep 17.51 4.7
Sabrina Merkle 10 Parish Episcopal DNS 3.6
Jamia Williams 12 Dallas Jefferson DNS 3.7
Samia Winfield 9 Arlington Bowie DNS 3.6
Celeste Olascoaga 12 Uplift North Hills Prep DNS 3.7
Genevieve Minnis 11 Episcopal School Of Dalla DNS 3.6
Marysol Ortega 12 Dallas Jefferson DNS 3.6
Junior Varsity Girls 100 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Aylani Cousin 9 Arlington Bowie 13.01 2.1
2 Onjannisse Rhyne 10 Arlington Bowie 13.11 4.3
3 Trinitee Nunez 11 Arlington Seguin 13.27 2.1
4 Jada Slaine 11 Dallas Jefferson 13.33 4.3
5 Ashton Wilson 9 Arlington Bowie 13.37 2.0
6 Mya Miles 11 Arlington Lamar 13.45 4.3
7 Yazmeen Sarkissian 10 Arlington Lamar 13.48 4.3
8 Seniya Wilson 9 Arlington Bowie 13.50 2.0
9 Mariana Galvan 10 Dallas Sunset 13.60 3.5
10 Dajanai Johnson 9 Arlington Houston 13.65 4.3
11 Lynaiya Johnson 10 Arlington Seguin 13.67 2.0
12 Cierra Hill 9 Arlington Bowie 13.81 2.1
13 Jadid Salas 10 Dallas Jefferson 13.95 4.3
14 Kennedy Chaney 9 Arlington Bowie 13.99 2.1
15 Maytavia Jones 10 Arlington Bowie 14.00 4.0
16 Olivia McKeever 11 John Paul II (Plano) 14.02 3.6
17 Mia Daniels 11 Arlington Houston 14.10 3.6
18 Mercedes Watson 9 Arlington Houston 14.20 3.6
19 Ashley Ogbolu 10 John Paul II (Plano) 14.27 3.6
20 Zareia Minor 9 Duncanville 14.31 4.3
21 Alaysia Arteberry 9 Uplift Hampton Prep 14.52 3.6
22 Tiera Williams 9 Village Tech 14.55 3.6
23 Jalyn Douglas 10 Parish Episcopal 14.65 4.0
24 Kennedy Johnson 11 Uplift Summit Int'l Prep 15.04 4.0
25 Sydney Medlock 10 Village Tech 15.15 3.6
26 Annabel Everitt 9 Parish Episcopal 15.29 2.0
27 Meleny Gamboa 10 Dallas Sunset 15.32 2.1
28 Londyn Branch 11 Uplift Summit Int'l Prep 15.37 3.5
29 Ayanna Busby 9 Uplift Hampton Prep 15.39 2.1
30 Joselyn Alonso 9 Inspired Vision 15.47 2.0
31 Raina Evans 9 Cristo Rey Dallas 15.62 2.0
32 Stefani Valencia 9 Uplift Grand Preparatory 15.69 3.5
33 Isabell Gonzalez 9 Uplift Grand Preparatory 15.90 4.0
34 Vanessa Rebulloso 9 Dallas Sunset 16.22 3.5
35 Abril Escalante 9 Uplift Grand Preparatory 16.34 4.0
36 Reagyn Walker 11 Cristo Rey Dallas 16.65 4.0
37 Veronica Rodriguez 9 Dallas Jefferson 16.75 3.5
38 Gabby Gomez 9 Alliance Christian Academ 17.24 4.0
Teyonna Sulcer 9 Uplift Hampton Prep DNS 2.0
Prestly Hall 11 Dallas Christian DNS 3.6
Shani Moreno 12 Cristo Rey Dallas DNS 2.0
Allysia McDaniel 9 Parish Episcopal DNS 2.1
Krista Giddens 11 Arlington Seguin DNS 4.3
Ella Offen 9 John Paul II (Plano) DNS 4.0
Mayhew Myah 9 Dallas Christian DNS 2.1
Varsity Girls 200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Avayon Harris 11 Duncanville 26.04 2.2
2 Kennedi Arceneaux 11 Arlington Bowie 26.11 2.7
3 Aaliyah Gipson Village Tech 26.24 2.2
4 Jada Sneed 12 Arlington Lamar 26.42 2.2
5 Samantha Ward 9 Parish Episcopal 26.57 2.7
6 Takia Tapper 11 Arlington Lamar 26.87 2.7
7 Nadia White 9 Uplift Hampton Prep 27.03 3.1
8 Kalari Elliott 10 Duncanville 27.16 2.7
9 Diamond Overton 10 Uplift Hampton Prep 27.19 2.2
10 Kaitlyn Bener 11 Arlington Seguin 27.20 2.2
11 Mia Bradley 12 Arlington Houston 27.27 2.7
12 Kaitlyn Fry 12 Arlington Seguin 27.46 3.1
13 JaMya Washington 11 Uplift Hampton Prep 27.86 3.1
14 Trinity Brown 10 Duncanville 27.92 2.2
15 Makenzi Arceneaux 10 Arlington Bowie 28.14 2.7
16 Makayla Scales 11 Inspired Vision 28.36 3.1
17 Tamia Dolls 10 Arlington Lamar 28.43 3.1
18 Jada Bryant 9 Village Tech 29.06 3.1
19 Blessing Nweemuu 12 Arlington Houston 29.19 2.8
20 Ericka Drinker 11 Dallas Sunset 29.36 3.1
21 Deja Jackson 10 Shelton 29.43 3.1
22 Trinelle Johnson 11 Arlington Seguin 29.72 2.2
23 Joy Tate 10 Uplift Summit Int'l Prep 30.33 3.1
24 Gabby Ellis 10 Shelton 30.66 2.7
25 Sofia Godoy Inspired Vision 32.11 2.8
26 Paola Esparza 11 Cristo Rey Dallas 32.41 2.8
27 Quiniya Blakely 12 Dallas Sunset 33.02 3.1
28 Joselyn Alonso 9 Inspired Vision 33.29 2.8
29 Kimberly Turner 10 Uplift Summit Int'l Prep 36.53 3.1
Genevieve Minnis 11 Episcopal School Of Dalla DNS 2.8
Basia Mitchell 9 Shelton DNS 2.2
Jamia Williams 12 Dallas Jefferson DNS 2.8
Alisa Smith 9 Cristo Rey Dallas DNS 2.8
Jalyn Allen 9 Cristo Rey Dallas DNS 2.8
Nidhi Nag 9 Uplift North Hills Prep DNS 3.1
Paula Olascoaga 11 Uplift North Hills Prep DNS 3.1
Marysol Ortega 12 Dallas Jefferson DNS 3.1
Sabrina Merkle 10 Parish Episcopal DNS 2.7
Arju Tripathi 9 Uplift North Hills Prep DNS 3.1
Junior Varsity Girls 200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Jamyia Jefferson 11 Duncanville 26.93 4.3
2 Amarie Roman 10 Duncanville 27.55 4.3
3 Carecyia Armstrong 9 Arlington Seguin 27.67 4.3
4 Sofiat Bakare 9 Uplift Summit Int'l Prep 27.68 2.9
5 Denika Perry 9 Duncanville 27.95 4.3
6 Samia Winfield 9 Arlington Bowie 28.55 4.3
7 Seniya Wilson 9 Arlington Bowie 28.58 2.9
8 Eliesha Rhone 10 Arlington Bowie 28.66 4.2
9 Daija Davis 9 Arlington Seguin 28.83 4.2
10 Lynaiya Johnson 10 Arlington Seguin 28.83 2.9
11 Maytavia Jones 10 Arlington Bowie 29.28 4.2
12 Ashton Wilson 9 Arlington Bowie 29.38 4.3
13 Tamya Davis 9 Arlington Lamar 29.68 3.4
14 Khyra Powell 10 Arlington Lamar 29.70 4.3
15 Cierra Hill 9 Arlington Bowie 29.86 4.7
16 Ashley Ogbolu 10 John Paul II (Plano) 29.98 4.3
17 Tyanna Green 9 Arlington Houston 30.10 4.3
18 Tiera Williams 9 Village Tech 30.55 4.7
19 Lamya Bolden 9 Arlington Bowie 30.76 4.2
20 Alaysia Arteberry 9 Uplift Hampton Prep 30.78 3.4
21 Mercedes Watson 9 Arlington Houston 31.09 4.3
22 Meleny Gamboa 10 Dallas Sunset 31.62 2.9
23 Emma Adebowale 11 Arlington Bowie 31.65 3.4
24 Teyonna Sulcer 9 Uplift Hampton Prep 32.13 3.4
25 Sydney Medlock 10 Village Tech 32.14 4.3
26 Annabel Everitt 9 Parish Episcopal 32.32 3.4
27 Ayanna Busby 9 Uplift Hampton Prep 32.50 4.2
28 Londyn Branch 11 Uplift Summit Int'l Prep 33.56 4.7
29 Alyza Zamora 9 Dallas Sunset 34.63 2.9
30 Vanessa Rebulloso 9 Dallas Sunset 35.35 4.7
30 Asia Jones 11 Uplift Summit Int'l Prep 35.35 4.2
32 Fatima Benitez 10 Cristo Rey Dallas 35.65 4.7
33 Raina Evans 9 Cristo Rey Dallas 36.51 4.7
34 Gabby Gomez 9 Alliance Christian Academ 36.92 2.9
35 Daisy Torrijos 11 Cristo Rey Dallas 41.61 4.7
Techandra Davis 11 Arlington Seguin DNS 4.3
Mayhew Myah 9 Dallas Christian DNS 4.2
Mekaylah Wade 11 Dallas Jefferson DNS 2.9
Aleiya Miller 9 Inspired Vision DNS 3.4
Jadid Salas 10 Dallas Jefferson DNS 4.3
Jada Slaine 11 Dallas Jefferson DNS 4.3
Diamond Thomas 9 Arlington Seguin DNS 2.9
Olivia McKeever 11 John Paul II (Plano) DNS 4.3
Veronica Rodriguez 9 Dallas Jefferson DNS 4.7
Sydney Jones 9 John Paul II (Plano) DNS 4.3
Fancie Richardson 11 Inspired Vision DNS 3.4
Prestly Hall 11 Dallas Christian DNS 3.4
Varsity Girls 400 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Jada Sneed 12 Arlington Lamar 60.56
2 Kailee Coleman 9 Duncanville 60.85
3 Alexis Smith 12 Arlington Bowie 61.64
4 Kayli Hill 9 Duncanville 61.85
5 Charlotte Scannell 11 Shelton 64.20
6 Soteria Gibbs 10 Arlington Lamar 65.34
7 Teyerra Green 11 Arlington Bowie 65.81
8 Ella Squire 9 Arlington Seguin 66.05
9 Sofiat Bakare 9 Uplift Summit Int'l Prep 66.97
10 Journee Coleman 11 Duncanville 67.16
11 Yahria Bass 11 Arlington Seguin 68.16
12 Makenzi Arceneaux 10 Arlington Bowie 68.43
13 Kennedy Moore 11 Shelton 69.68
14 Alexa Manuel 12 Cristo Rey Dallas 74.22
15 Rihana Gray 12 Dallas Jefferson 76.48
16 Aleiya Miller 9 Inspired Vision 1:23.26
17 Bianca Leon 10 Inspired Vision 1:26.95
Rebecca Marcelo 9 Inspired Vision DNS
Mia Bradley 12 Arlington Houston DNS
Yasmine Soto 11 Cristo Rey Dallas DNS
Junior Varsity Girls 400 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Jamyia Jefferson 11 Duncanville 61.52
2 Amarie Roman 10 Duncanville 62.61
3 Denika Perry 9 Duncanville 64.22
4 Katie Nguyen 9 Arlington Seguin 67.41
5 Vivian Nwabufo 9 Arlington Houston 68.96
5 Lamya Bolden 9 Arlington Bowie 68.96
7 Trinity Jackson 9 Arlington Lamar 69.07
8 Jaclyn Quarshie 9 Arlington Bowie 69.78
9 Phuong Nguyen 10 Arlington Houston 71.21
10 Kaitlyn Angvail 11 John Paul II (Plano) 73.43
11 Crystal Ibe 10 Arlington Lamar 73.89
12 Cierra Hill 9 Arlington Bowie 75.93
13 Emma Adebowale 11 Arlington Bowie 76.06
14 Saniya Anderson 10 Uplift Hampton Prep 78.40
15 Taliyah Godwin 11 Dallas Jefferson 78.65
16 Isabell Gonzalez 9 Uplift Grand Preparatory 78.81
17 Mekaylah Wade 11 Dallas Jefferson 1:21.06
18 Angie Rodriguez 11 Dallas Jefferson 1:22.68
19 Valerie Trujillo 10 Dallas Sunset 1:24.03
20 Kennedy Johnson 11 Uplift Summit Int'l Prep 1:24.81
21 Oneli Leon 9 Uplift Grand Preparatory 1:26.13
22 Ruth Morales 11 Cristo Rey Dallas 1:27.26
23 Mariah Perez 9 Uplift Summit Int'l Prep 1:27.73
24 Jocelynn Valejo 9 Uplift Grand Preparatory 1:27.98
25 Asia Jones 11 Uplift Summit Int'l Prep 1:29.84
26 Lizbeth Guerrero 11 Cristo Rey Dallas 1:32.73
27 Joselyn Alonso 9 Inspired Vision 1:42.05
Veronica Rodriguez 9 Dallas Jefferson NT
Johna Paul 9 John Paul II (Plano) DNS
Jordyne Green 10 Arlington Lamar NT
Daisy Torrijos 11 Cristo Rey Dallas DNS
Annalise Arellano 10 Dallas Sunset DNS
Alyza Zamora 9 Dallas Sunset NT
Varsity Girls 800 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Erin Rivera 11 Arlington Bowie 2:28.01
2 Victoria Schmidt 10 Episcopal School Of Dalla 2:28.81
3 Sydney Knodel 10 Episcopal School Of Dalla 2:34.29
4 Samara Ramirez 10 Arlington Lamar 2:38.75
5 Ann Badawi 10 Arlington Seguin 2:38.80
6 Sydney Jones 12 Uplift Hampton Prep 2:39.48
7 Perla Flores 10 Arlington Houston 2:44.42
8 Hazel Mendez 9 Arlington Bowie 2:44.70
9 Callie Wakefield 9 Shelton 2:52.73
10 Sofia Godoy Inspired Vision 2:54.76
11 Teyerra Green 11 Arlington Bowie 2:57.59
12 Judith Salazar 12 Dallas Jefferson 2:57.81
13 Emily Urbina 11 Arlington Bowie 3:01.34
14 Cadie Shaw 12 Dallas Sunset 3:05.24
15 Ruth Morales 11 Cristo Rey Dallas 3:15.32
16 Destiny Resendiz 9 Inspired Vision 3:18.34
Marlene Kuenne 11 Village Tech DNS
Stephanie Salgado Jiminez 9 Dallas Jefferson DNS
Kaitlin Kelley 11 Duncanville DNS
Kailee Coleman 9 Duncanville DNS
Junior Varsity Girls 800 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Emmy Noyes 9 John Paul II (Plano) 2:44.04
2 Trinity Jackson 9 Arlington Lamar 2:44.43
3 Ivanna Robinson 9 Arlington Seguin 2:45.14
4 Bralei Criss 9 Duncanville 2:48.46
5 Randi Rosenbaum 10 Uplift Summit Int'l Prep 2:50.89
6 Lisette Alamazan 9 Arlington Bowie 2:51.02
7 An Le 10 Arlington Bowie 2:51.43
8 Shelia Nyangeso 11 Arlington Houston 2:53.59
9 Khariyana Hill 12 Arlington Bowie 2:57.29
10 Karely Favila 11 Arlington Lamar 2:58.20
11 Taliyah Godwin 11 Dallas Jefferson 2:58.96
12 Stephanie Villegas 9 Arlington Houston 3:04.51
13 Saniya Anderson 10 Uplift Hampton Prep 3:05.91
14 Claire Guynes 12 Alliance Christian Academ 3:06.78
15 Daisy Flores 10 Arlington Houston 3:07.81
16 Angie Rodriguez 11 Dallas Jefferson 3:10.16
17 Zaida Lopez 10 Arlington Bowie 3:18.31
18 Mariah Perez 9 Uplift Summit Int'l Prep 3:25.57
19 Yasmine Soto 11 Cristo Rey Dallas 3:33.67
20 Lizbeth Guerrero 11 Cristo Rey Dallas 3:51.19
Abril Escalante 9 Uplift Grand Preparatory DNS
Leslie Benitez 10 Dallas Sunset DNS
Virginia Nussbaumer 10 Episcopal School Of Dalla DNS
Andrea Cepeda 9 Arlington Houston DNS
Gabriela Crawford 10 Cristo Rey Dallas DNS
Victoria Perez 9 Arlington Houston DNS
Genesis Gonzalez 9 Arlington Houston DNS
Stefani Valencia 9 Uplift Grand Preparatory DNS
Gissel Garica 10 Dallas Sunset DNS
Rebecca Marcelo 9 Inspired Vision DNS
Maren New 9 Arlington Lamar DNS
Maria Ibarra 10 John Paul II (Plano) DNS
Mary Anne Furlong 10 John Paul II (Plano) DNS
Varsity Girls 1600 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Erin Rivera 11 Arlington Bowie 5:24.60
2 Victoria Schmidt 10 Episcopal School Of Dalla 5:28.18
3 Sydney Knodel 10 Episcopal School Of Dalla 5:45.02
4 Perla Flores 10 Arlington Houston 5:57.10
5 Felicia Martin 11 Arlington Seguin 6:03.25
6 Samara Ramirez 10 Arlington Lamar 6:13.37
7 Ann Badawi 10 Arlington Seguin 6:21.84
8 Hazel Mendez 9 Arlington Bowie 6:22.59
9 Callie Wakefield 9 Shelton 6:33.10
10 Celeste Olascoaga 12 Uplift North Hills Prep 6:50.22
11 Emily Urbina 11 Arlington Bowie 7:00.33
12 Cadie Shaw 12 Dallas Sunset 7:20.45
Marlene Kuenne 11 Village Tech DNS
Abbigale Robinson 9 Village Tech DNS
Destiny Resendiz 9 Inspired Vision DNS
Judith Salazar 12 Dallas Jefferson DNS
Junior Varsity Girls 1600 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Lisette Alamazan 9 Arlington Bowie 6:30.36
2 Virginia Nussbaumer 10 Episcopal School Of Dalla 6:33.70
3 Josephine Schraufnagel 10 John Paul II (Plano) 6:34.15
4 An Le 10 Arlington Bowie 6:35.90
5 Andrea Cepeda 9 Arlington Houston 6:42.00
6 Gissel Garica 10 Dallas Sunset 6:47.22
7 Madison Polanco 10 John Paul II (Plano) 6:47.97
8 Alexa Manuel 12 Cristo Rey Dallas 6:52.50
9 Hannah Meeks 10 John Paul II (Plano) 6:52.64
10 Claire Guynes 12 Alliance Christian Academ 6:58.85
11 Randi Rosenbaum 10 Uplift Summit Int'l Prep 7:12.92
12 Mary Anne Furlong 10 John Paul II (Plano) 7:37.66
13 Ellie Owings 12 Alliance Christian Academ 7:42.16
14 Zaida Lopez 10 Arlington Bowie 7:49.45
15 Maria Ibarra 10 John Paul II (Plano) 8:00.03
16 Marissa Hernandez 10 Dallas Sunset 8:30.42
17 Gabriela Crawford 10 Cristo Rey Dallas 8:31.12
18 Emely Garcia 9 Dallas Jefferson 8:38.40
Stephanie Villegas 9 Arlington Houston DNS
Khariyana Hill 12 Arlington Bowie DNS
Alondra Noyola 9 Dallas Jefferson DNS
Karely Favila 11 Arlington Lamar DNS
Ivanna Robinson 9 Arlington Seguin DNS
Christina Crawford 12 Cristo Rey Dallas DNS
Kimberly Martinez 10 Arlington Houston DNS
Varsity Girls 100m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Janet Nkwoparah 10 Arlington Bowie 14.59 3.7
2 Basia Mitchell 9 Shelton 15.59 3.7
3 Armani Gray 12 Duncanville 15.94 3.7
4 Sanyia Persley 9 Duncanville 16.14 3.7
5 Tiya Houston 12 Duncanville 16.24 3.7
6 Jazmine Simmons 12 Arlington Bowie 16.49 3.7
7 Paige Jenkins 11 Parish Episcopal 16.70 3.7
8 Chibuzor Nwachukwu 11 Arlington Bowie 17.65 2.2
9 Janice Benford 11 Arlington Houston 17.83 2.2
10 Juliette Jowid 11 John Paul II (Plano) 18.00 3.7
11 Ana Hernandez 10 Inspired Vision 19.08 2.2
Junior Varsity Girls 100m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Diane Okelu 9 Arlington Bowie 16.87 2.9
2 Jas'Myn Hall 11 Arlington Bowie 17.23 2.9
3 Giyonnah Williams 9 Arlington Bowie 17.63 2.9
4 Shyann Williams 11 Arlington Lamar 20.33 2.8
Zanae Harris 9 Arlington Houston NT 2.9
Camila Matos 9 John Paul II (Plano) NT 2.9
Sofiat Bakare 9 Uplift Summit Int'l Prep DNS 2.8
Emery Korinek 10 John Paul II (Plano) NT 2.9
Layla Shalabi 10 Arlington Lamar NT 2.9
Breanna Stewart 9 Arlington Houston NT 2.9
Amanda Nickel 9 Arlington Lamar DNS 2.8
Varsity Girls 300m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Janet Nkwoparah 10 Arlington Bowie 45.49
2 Tiya Houston 12 Duncanville 48.30
3 Jazmine Simmons 12 Arlington Bowie 48.40
4 Armani Gray 12 Duncanville 48.62
5 Chibuzor Nwachukwu 11 Arlington Bowie 50.19
6 Jordyn Loftis 11 Uplift Hampton Prep 50.69
7 Juliette Jowid 11 John Paul II (Plano) 51.49
8 Paige Jenkins 11 Parish Episcopal 51.97
9 Ericka Drinker 11 Dallas Sunset 55.42
10 Sanyia Persley 9 Duncanville 61.59
Caroline Breedijk 12 John Paul II (Plano) DNS
Junior Varsity Girls 300m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Destany Dixon 9 Arlington Seguin 50.52
2 Diane Okelu 9 Arlington Bowie 51.44
3 Giyonnah Williams 9 Arlington Bowie 53.42
4 Johna Paul 9 John Paul II (Plano) 56.96
5 Zanae Harris 9 Arlington Houston 57.06
6 Emery Korinek 10 John Paul II (Plano) 59.79
7 Breanna Stewart 9 Arlington Houston 61.81
8 Hazel Lewis 11 Dallas Jefferson 62.47
9 Meleny Gamboa 10 Dallas Sunset 64.31
Jas'Myn Hall 11 Arlington Bowie DNS
Amanda Nickel 9 Arlington Lamar DNS
Varsity Girls 4x100m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Arlington Bowie 49.21
Tyler BrownJanet NkwoparahHarmony MoffettKennedi Arceneaux
2 Duncanville 49.64
Kalari ElliottAriel WilliamsDaijah BakerKayli Hill
3 Arlington Seguin 50.43
Lady Cougar 1Lady Cougar 2Lady Cougar 3Lady Cougar 4
4 Arlington Lamar 50.64
Markayla WalkerLaniya McDonaldSoteria GibbsTakia Tapper
5 Uplift Hampton Prep 52.26
Diamond OvertonJaMya WashingtonJordyn LoftisNadia White
6 Inspired Vision 57.71
Dasia CosbyAna HernandezSofia GodoyMakayla Scales
7 Uplift North Hills Prep 60.82
Nidhi NagArju TripathiMadeleine WhiteleyIsabel Kasman
Parish Episcopal DNS
Paige JenkinsSabrina MerkleFreedom FosterSamantha Ward
Junior Varsity Girls 4x100m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Arlington Bowie 52.00
Onjannisse RhyneKennedy ChaneySeniya WilsonJerica Mayberry
2 Arlington Seguin 52.39
Ridge Kid 1Ridge Kid 2Ridge Kid 3Ridge Kid 4
3 Arlington Bowie 53.62
Samia WinfieldAylani CousinSamara SmithMaliyah Dunbar
4 Arlington Houston 54.02
Mia DanielsJanice BenfordZanae HarrisDajanai Johnson
4 Arlington Lamar 54.02
Mya MilesLayla ShalabiTamya DavisYazmeen Sarkissian
6 Uplift Summit Int'l Prep 55.84
Kimberly TurnerTrinity StewartJoy TateKennedy Johnson
7 John Paul II (Plano) 56.36
Sydney JonesElla OffenOlivia McKeeverAshley Ogbolu
8 Cristo Rey Dallas 63.26
Alisa SmithJalyn AllenRaina EvansPaola Esparza
Varsity Girls 4x200m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Arlington Bowie 1:45.20
Tyler BrownAlexis SmithHarmony MoffettKennedi Arceneaux
2 Duncanville 1:46.91
Daijah BakerAriel WilliamsTrinity BrownAvayon Harris
3 Arlington Lamar 1:46.98
Laniya McDonaldSaraya AllenTamia DollsTakia Tapper
4 Uplift Hampton Prep 1:49.88
Sydney JonesDiamond OvertonJaMya WashingtonJordyn Loftis
Inspired Vision DNS
Fancie RichardsonAna HernandezSofia GodoyMakayla Scales
Junior Varsity Girls 4x200m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
Cristo Rey Dallas DNS
Fatima BenitezRaina EvansJoselin VelascoReagyn Walker
Arlington Bowie DNF
Onjannisse RhyneJerica MayberryKennedy ChaneyEliesha Rhone
1 Arlington Seguin 1.00
Ridge Kid 1Ridge Kid 2Ridge Kid 3Ridge Kid 4
2 Arlington Bowie 1.20
Maliyah DunbarAylani CousinSamara SmithAshton Wilson
3 Arlington Houston 1.30
Mia DanielsTyanna GreenDajanai JohnsonBlessing Nweemuu
4 Arlington Lamar 1.40
Mya MilesLayla ShalabiTamya DavisYazmeen Sarkissian
5 John Paul II (Plano) 1.50
Ella WalkerSydney JonesAshley OgboluOlivia McKeever
Varsity Girls 4x400m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Duncanville 4:08.46
Kailee ColemanAvayon HarrisTrinity BrownKalari Elliott
2 Arlington Bowie 4:17.68
Alexis SmithTeyerra GreenHarmony MoffettMakenzi Arceneaux
3 Arlington Lamar 4:20.30
Soteria GibbsSaraya AllenLaniya McDonaldJada Sneed
4 Shelton 4:23.72
Basia MitchellCharlotte ScannellKennedy MooreKarime Sterling
John Paul II (Plano) DNS
Caroline BreedijkJuliette JowidYanni KentLanie Meeks
Inspired Vision DNS
Bianca LeonAleiya MillerDestiny ResendizJoselyn Alonso
Arlington Seguin DNS
Lady Cougar 1Lady Cougar 2Lady Cougar 3Lady Cougar 4
Junior Varsity Girls 4x400m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Arlington Bowie 4:31.88
Eliesha RhoneJerica MayberryLamya BoldenGiyonnah Williams
2 Arlington Seguin 4:32.03
Ridge Kid 1Ridge Kid 2Ridge Kid 3Ridge Kid 4
3 Arlington Bowie 4:53.04
Jaclyn QuarshieMaytavia JonesEmma AdebowaleDaniela Parada
4 Cristo Rey Dallas 5:32.89
Paola EsparzaLizbeth GuerreroRuth MoralesAlexa Manuel
Dallas Jefferson DNS
Rihana GrayJamia WilliamsJada SlaineTaliyah Godwin
John Paul II (Plano) DNS
Kaitlyn AngvailCharlotte KrollDestiny JonesEmmy Noyes
Varsity Girls Distance Medley Relay Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Arlington Bowie 14:27.18
Lisette AlamazanTeyerra GreenCamryn VasherErin Rivera
2 Arlington Seguin 14:39.64
Ann BadawiIvanna RobinsonTorion LewisFelicia Martin
Episcopal School Of Dallas DNS
Sydney KnodelGenevieve MinnisVirginia NussbaumerVictoria Schmidt
Village Tech DNS
Aaliyah GipsonMarlene KuenneAbbigale RobinsonSofia Salamone
Junior Varsity Girls Distance Medley Relay Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Arlington Bowie 15:38.83
An LeHazel MendezJaclyn QuarshieEmily Urbina
2 Arlington Houston 15:40.85
Andrea CepedaVivian NwabufoShelia NyangesoStephanie Villegas
3 Dallas Jefferson 15:59.63
Marysol OrtegaJadid SalasJudith SalazarAngie Rodriguez
4 John Paul II (Plano) 16:02.01
Hannah MeeksKaitlyn AngvailMadison PolancoJosephine Schraufnagel
5 Uplift Summit Int'l Prep 17:39.35
Sofiat BakareKennedy JohnsonMariah PerezRandi Rosenbaum
6 Dallas Sunset 18:44.18
Marissa HernandezVanessa RebullosoLeslie BenitezGissel Garica
Varsity Girls Shot Put Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Jailyn Jasmin 11 Arlington Seguin 34-01.50
2 Rasela Mata'Utia 11 Arlington Lamar 32-07.00
3 Olivia King 12 John Paul II (Plano) 30-02.00
4 Rhyan Moore 9 Arlington Houston 28-00.25
5 Mikaja Whitehead 11 Arlington Bowie 27-08.00
6 Rejoice Paogofie 9 Arlington Bowie 26-08.50
7 Liz Guzman 11 John Paul II (Plano) 23-09.00
8 Estefany Sanchez 9 Inspired Vision 23-05.00
9 Angie Perez 9 Inspired Vision 17-11.00
Annissa Rutledge 12 Arlington Bowie DNS
Tynecia Grove 11 Arlington Houston ND
Junior Varsity Girls Shot Put Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 ReNessa Kerr 9 Arlington Seguin 28-07.00
2 Raeven Moore 10 Arlington Bowie 26-05.00
3 Taylashia Sims 9 Arlington Seguin 25-09.00
4 Kinnidi Long 10 Arlington Lamar 24-08.00
5 Meena Collins 9 Arlington Lamar 23-09.50
6 Allysia McDaniel 9 Parish Episcopal 23-08.00
7 Kaylen Lowe-Perkins 9 Arlington Houston 23-06.00
8 Arianna Izeppi 11 Arlington Lamar 22-08.00
8 Angela Paday 10 Arlington Bowie 22-08.00
10 Hazel Lewis 11 Dallas Jefferson 22-02.00
11 Peyton Sterling 9 John Paul II (Plano) 21-10.00
12 Chesna Nwoke 9 Arlington Houston 21-07.00
13 Kiyla Mitchell 11 Arlington Seguin 21-04.00
14 Madeleine Mason 9 John Paul II (Plano) 21-01.00
15 Kennedi Holland 12 Arlington Houston 19-07.00
16 Emely Garcia 9 Dallas Jefferson 18-01.00
Cymaria Leonard 10 Arlington Houston DNS
Londyn Branch 11 Uplift Summit Int'l Prep ND
Silvia Lopez 11 Village Tech DNS
Giya Williams 10 Arlington Bowie FOUL
Asia Jones 11 Uplift Summit Int'l Prep ND
Trinity Stewart 11 Uplift Summit Int'l Prep DNS
Varsity Girls Discus Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Jimena Cortez 12 Arlington Houston 130-04
2 Rasela Mata'Utia 11 Arlington Lamar 118-09
3 Rejoice Paogofie 9 Arlington Bowie 101-06
4 Jailyn Jasmin 11 Arlington Seguin 97-06
5 Rhyan Moore 9 Arlington Houston 93-06
Angie Perez 9 Inspired Vision ND
Tynecia Grove 11 Arlington Houston ND
Annissa Rutledge 12 Arlington Bowie ND
Estefany Sanchez 9 Inspired Vision ND
Liz Guzman 11 John Paul II (Plano) ND
Mikaja Whitehead 11 Arlington Bowie ND
Olivia King 12 John Paul II (Plano) ND
Junior Varsity Girls Discus Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Giya Williams 10 Arlington Bowie 96-08
2 Kaylen Lowe-Perkins 9 Arlington Houston 83-01
3 Madeleine Mason 9 John Paul II (Plano) 82-08
4 Kinnidi Long 10 Arlington Lamar 81-02
5 Peyton Sterling 9 John Paul II (Plano) 76-01
Cymaria Leonard 10 Arlington Houston DNS
Raeven Moore 10 Arlington Bowie ND
Jalyn Douglas 10 Parish Episcopal ND
Arianna Izeppi 11 Arlington Lamar ND
Taylashia Sims 9 Arlington Seguin ND
Chesna Nwoke 9 Arlington Houston ND
Angela Paday 10 Arlington Bowie ND
Kiyla Mitchell 11 Arlington Seguin ND
Kennedi Holland 12 Arlington Houston ND
ReNessa Kerr 9 Arlington Seguin ND
Silvia Lopez 11 Village Tech DNS
Allysia McDaniel 9 Parish Episcopal ND
Meena Collins 9 Arlington Lamar ND
Varsity Girls High Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Ella Squire 9 Arlington Seguin 5-02.00
2 Madison Shehorn 11 Arlington Lamar 4-06.00
Jadyn Otto 11 John Paul II (Plano) DNS
Alyssa Grant 12 Arlington Lamar DNS
Gabby Ellis 10 Shelton NH
Shae Galardi 11 Shelton NH
Kaitlyn Bener 11 Arlington Seguin DNS
Junior Varsity Girls High Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Emery Korinek 10 John Paul II (Plano) 4-08.00
2 Diamond Thomas 9 Arlington Seguin 4-06.00
3 Ashton Wilson 9 Arlington Bowie 4-06.00
4 Samara Smith 9 Arlington Bowie 4-02.00
5 Audree Holt 11 Arlington Lamar 4-02.00
Khyra Powell 10 Arlington Lamar DNS
Paula John 9 John Paul II (Plano) DNS
Varsity Girls Pole Vault Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Shaili Guadalupe 9 Arlington Martin 9-00.00
Junior Varsity Girls Pole Vault Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Emery Korinek 10 John Paul II (Plano) 7-00.00
2 Emmy Noyes 9 John Paul II (Plano) 4-06.00
Varsity Girls Long Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Makenzi Arceneaux 10 Arlington Bowie 17-11.50
2 Yahria Bass 11 Arlington Seguin 17-02.50
3 Soteria Gibbs 10 Arlington Lamar 15-09.50
Ana Hernandez 10 Inspired Vision ND
Bianca Leon 10 Inspired Vision FOUL
Maliyah Dunbar 9 Arlington Bowie DNS
Diane Okelu 9 Arlington Bowie ND
Sheran Phasta 10 John Paul II (Plano) DNS
Paige Jenkins 11 Parish Episcopal ND
Dasia Cosby 9 Inspired Vision DNS
Jada Slaine 11 Dallas Jefferson DNS
Rebecca Marcelo 9 Inspired Vision ND
Yanni Kent 12 John Paul II (Plano) ND
Gabby Ellis 10 Shelton ND
Jada Sneed 12 Arlington Lamar ND
Basia Mitchell 9 Shelton ND
Markayla Walker 12 Arlington Lamar ND
Junior Varsity Girls Long Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Mya Miles 11 Arlington Lamar 15-00.00
2 Seniya Wilson 9 Arlington Bowie 14-10.00
3 Cierra Hill 9 Arlington Bowie 14-09.00
4 Yazmeen Sarkissian 10 Arlington Lamar 14-07.00
5 Katie Nguyen 9 Arlington Seguin 14-07.00
6 Ashley Ogbolu 10 John Paul II (Plano) 13-11.00
7 Samara Smith 9 Arlington Bowie 13-02.00
8 Maliyah Dunbar 9 Arlington Bowie 12-10.00
9 Joy Tate 10 Uplift Summit Int'l Prep 12-06.50
Paula John 9 John Paul II (Plano) DNS
Varsity Girls Triple Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Makenzi Arceneaux 10 Arlington Bowie 36-09.00
2 Yahria Bass 11 Arlington Seguin 35-01.00
3 Ella Squire 9 Arlington Seguin 34-09.50
4 Madison Young 12 Arlington Lamar 34-05.00
5 Harmony Moffett 11 Arlington Bowie 34-05.00
6 Saraya Allen 11 Arlington Lamar 33-02.00
7 Juliette Jowid 11 John Paul II (Plano) 32-04.50
8 Laniya McDonald 10 Arlington Lamar 32-01.00
Rebecca Marcelo 9 Inspired Vision ND
Bianca Leon 10 Inspired Vision ND
Junior Varsity Girls Triple Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Destany Dixon 9 Arlington Seguin 35-05.00
2 Katie Nguyen 9 Arlington Seguin 32-08.00
3 Maryssie Mariner 12 Arlington Lamar 32-07.50
4 Kennedy Chaney 9 Arlington Bowie 31-06.50
5 Amanda Nickel 9 Arlington Lamar 29-07.00
6 Tamya Davis 9 Arlington Lamar 29-05.00
Samara Smith 9 Arlington Bowie ND
Emma Adebowale 11 Arlington Bowie ND