Elite Performances
46 performances met the MileSplit US Second Team standard.
HS Girls | Mark | Athlete | Team |
---|---|---|---|
100 Meter Dash Finals | 12.23 | A'Marie Khan | Richmond George Ranch |
200 Meter Dash Finals | 24.76 | Chermariea Hardy | LC Clear Falls |
200 Meter Dash Finals | 24.85 | Mesoma Onejeme | Richmond George Ranch |
300 Meter Hurdles Finals | 45.06 | Jackie Arrington | Pearland High School |
300 Meter Hurdles Finals | 45.61 | Ashley Sisson | LC Clear Falls |
400 Meter Dash Finals | 55.04 | Kennedy Wade | LC Clear Falls |
4x100 Meter Relay Finals | 46.40 | Relay Team | Richmond George Ranch |
4x100 Meter Relay Finals | 47.28 | Relay Team | Fort Bend Bush |
4x100 Meter Relay Finals | 47.81 | Relay Team | Dickinson |
4x200 Meter Relay Finals | 1:41.02 | Relay Team | Fort Bend Bush |
4x400 Meter Relay Finals | 3:47.63 | Relay Team | LC Clear Falls |
800 Meter Run Finals | 2:15.08 | Kennedy Wade | LC Clear Falls |
800 Meter Run Finals | 2:16.08 | Breanna Clark | LC Clear Falls |
Discus Finals | 125-2 | Kailynn Williams | Beaumont Ozen |
Long Jump Finals | 18-2 | Alexis Tilford-Rutherford | Richmond George Ranch |
Pole Vault Finals | 10-6 | Olivia Raymond | Richmond George Ranch |
Pole Vault Finals | 11-0 | Taylor Reeves | Richmond George Ranch |
Pole Vault Finals | 12-10 | Olivia Lueking | LC Clear Creek |
Pole Vault Finals | 12-10 | Mimi Mchugh | Houston St Agnes |
Pole Vault Finals | 12-10 | Alex Kubicek | Pearland High School |
Shot Put Finals | 37-4 | Leah Oguntope | Richmond George Ranch |
Shot Put Finals | 37-6 | Jordan Houston | Ridge Point High School |
Shot Put Finals | 38-5 | Kailynn Williams | Beaumont United |
Triple Jump Finals | 37-3.5 | Crisstin Riley | Dickinson |
Triple Jump Finals | 37-8 | Alexis Tilford-Rutherford | Richmond George Ranch |
HS Boys | Mark | Athlete | Team |
110 Meter Hurdles Finals | 14.60 | Harold Mosley III | Port Arthur Memorial |
110 Meter Hurdles Finals | 14.63 | Brandon Lewis | Dickinson |
200 Meter Dash Finals | 21.21 | Faybian Marks | Richmond George Ranch |
200 Meter Dash Finals | 21.73 | Telron Bradford | Katy Morton Ranch |
300 Meter Hurdles Finals | 38.15 | Bryce McCray | Richmond George Ranch |
300 Meter Hurdles Finals | 38.25 | Cornell Jessie | Port Arthur Memorial |
300 Meter Hurdles Finals | 39.49 | Brandon Lewis | Dickinson |
4x100 Meter Relay Finals | 41.83 | Relay Team | Richmond George Ranch |
4x200 Meter Relay Finals | 1:27.03 | Relay Team | Richmond George Ranch |
4x200 Meter Relay Finals | 1:28.53 | Relay Team | Ridge Point High School |
4x400 Meter Relay Finals | 3:21.79 | Relay Team | Port Arthur Memorial |
Discus Finals | 150-11 | Eric Gipson | Richmond George Ranch |
Discus Finals | 156-4 | Terrance Jackson | Beaumont United |
Discus Finals | 157-4 | Justice Guillory | Katy Morton Ranch |
Discus Finals | 159-10 | Dane Vernor | Ennis High School |
High Jump Finals | 6-6 | James Stevens | Galveston Ball |
Long Jump Finals | 22-6 | Tra'von Smith | Angleton |
Shot Put Finals | 52-9.5 | Tre’vantae Caines | Port Arthur Memorial |
Shot Put Finals | 54-2.75 | Justice Guillory | Katy Morton Ranch |
Triple Jump Finals | 45-1 | Ettiene Ntakirutimana | Houston Westbury |
Triple Jump Finals | 45-5.5 | Kai German | Dickinson |