Full

                            8th Annual Buffalo Relays                            

                           Saturday, February 27, 2021                           

                              

                  Licensed To: Cypress Woods High School                         

            Results Generated: Saturday, February 27, 2021 5:15 pm               

                              

Boys - 4 x 800 (3200 M) Relay                                                  

========================================================================       

    School                                                    Finals

========================================================================       

  1 Atascocita 'B'                                           8:13.06           

      1) Abdallah, Nahim 12                2) Killian, Aidan 11     

      3) Brock, Blake 12                   4) Landry, Axavier 12    

  2 Fort Bend Marshall 'B'                                   8:33.93           

      1) White, Jaquez 12                  2) Roseboro, Mason 10    

      3) Sibomana, Richard 11              4) Beckles, Davon 12     

  3 Richmond George Ranch 'B'                                8:38.33           

      1) Chretien, Cameron 12              2) Tafoya, Phoenix 11    

      3) Curtis, Jacob 12                  4) Morrey, Travis 9      

  4 Houston Westside 'B'                                     8:39.96           

      1) Basave, Christopher 11            2) Ahmad, Asad 11        

      3) Coolidge, Joseph 12               4) Edmondson, Jordan 10  

 -- Stafford 'B'                                                               

      1) Manning, Grady 12                 2) Pagoaga, Abraham 12   

      3) Wedderburn, Koi 10                4) Tarble, Nehemiah 12   



Boys - 4 x 100 (400 M) Relay                                                   

========================================================================       

    School                                                    Finals

========================================================================       

  1 Fort Bend Marshall 'B'                                     41.94           

      1) Dixon, Troy 11                    2) Wilkins, Garrett 12   

      3) Mcadams, Jacorey 12               4) Patterson, Michael 10 

  2 Richmond George Ranch 'B'                                  42.55           

      1) Ugochukwu, Jeffery 11             2) White, Kenneth 12     

      3) Belford, Jaylon 11                4) Savery, Kyjah 11      

  3 Atascocita 'B'                                             42.76           

      1) Allen, Freddie 12                 2) Hill, Yarece 12       

      3) Thompson, Quincy 12               4) Mccalla, Trevion 12   

  4 Stafford 'B'                                               42.86           

      1) Walker, Jaiden 12                 2) Wiley, Jamaal 9       

      3) Barrett, Jordan 11                4) Jones, Caleb 10       

  5 Aldine Benjamin Davis 'B'                                  44.37           

      1) Gray, Daquan 11                   2) Jones, Jaylon 11      

      3) Perry, Johnny 11                  4) Williams, Brandon 12  

  6 Houston Westside 'B'                                       44.38           

      1) Washington, Dorian 11             2) Clark, Sedareyon 12   

      3) Brown, Aquincy 9                  4) Afuke, Divine 12      



Boys - 110 M Hurdles                                                             

========================================================================         

    Name                     Year School                     Finals H#

========================================================================         

  1 Patterson, Jaden           12 Atascocita                  14.60  2           

  2 Brinkley, Chris            11 Fort Bend Marshall          14.76  2           

  3 McCray, Bryce              12 Richmond George Ranch       15.02  2           

  4 Davis, Arveyon             10 Fort Bend Marshall          15.56  2           

  5 Jarmon, Donyea             12 Aldine Benjamin Davis       16.20  1           

  6 Barclay, Jaquez            11 Atascocita                  16.29  1           

  7 Brown, Zion                 9 Atascocita                  17.06  2           

  8 Adams, Darius              10 Aldine Benjamin Davis       18.60  1           

  9 Famogun, Ife               10 Richmond George Ranch       19.00  1           

 10 GARDNER, SHANE             11 Richmond George Ranch       19.01  2           

 11 Watson, Thaddeus           10 Houston Westside            21.67  1           

 -- Farinas, Messiah           12 Houston Westside                   1           



Boys - 110 M Dash                                                                

========================================================================         

    Name                     Year School                      Finals H#
========================================================================         
  1 Mccalla, Trevion           12 Atascocita                  12.22  3           

  2 King, Tyler                11 Alief Taylor                12.23  1           

  3 Patterson, Michael         10 Fort Bend Marshall          12.61  2           

  4 Ugochukwu, Jeffery         11 Richmond George Ranch       12.63  2           

  5 Barrett, Jordan            11 Stafford                    12.94  3           

  6 Cooper-Owens, Ke'shaun     12 Alief Taylor                12.98  3           

  7 Wortham, JyAdrian          10 Fort Bend Marshall          13.04  3           

  7 Allen, Freddie             12 Atascocita                  13.04  1           

  9 Belford, Jaylon            11 Richmond George Ranch       13.20  2           

 10 Jones, Jaylon              11 Aldine Benjamin Davis       13.24  2           

 11 Washington, Dorian         11 Houston Westside            13.25  1           

 11 Thompson, Quincy           12 Atascocita                  13.25  1           

 13 Walker, Jaiden             12 Stafford                    13.29  3           

 14 Flint, Adrian              12 Alief Taylor                13.50  1           

 15 Williams, Brandon          12 Aldine Benjamin Davis       13.63  2           

 16 Afuke, Divine              12 Houston Westside            13.71  1           

 17 Dorceus, Nathaniel         12 Aldine Benjamin Davis       13.80  2           

 18 Colston, Korey              9 Houston Westside            14.13  1           

 19 Wiley, Jamaal               9 Stafford                    14.95  3           

 -- White, Kenneth             12 Richmond George Ranch              2           

 -- Dixon, Troy                11 Fort Bend Marshall                 3           



Boys - 4 x 200 (800 M) Relay                                                   

========================================================================       

    School                                                    Finals

========================================================================       

  1 Fort Bend Marshall 'B'                                   1:26.26           

      1) Mcadams, Jacorey 12               2) Wilkins, Garrett 12   

      3) Howard, Jonathon 11               4) Brinkley, Chris 11    

  2 Alief Taylor 'B'                                         1:27.64           

      1) Mwamba, Anthanase 12              2) King, Tyler 11        

      3) Cooper-Owens, Ke'shaun 12         4) Callis, De'montray 12 

  3 Atascocita 'B'                                           1:28.74           

      1) Patterson, Jaden 12               2) Hill, Yarece 12       

      3) Barnett, Carson 12                4) Wolfe, D'Marcus 12    

  4 Richmond George Ranch 'B'                                1:29.92           

      1) Cook, Coy 11                      2) Celestine, Grant 12   

      3) GARDNER, SHANE 11                 4) Savery, Kyjah 11      

  5 Aldine Benjamin Davis 'B'                                1:32.97           

      1) Johnson, Savon 12                 2) Jones, Jaylon 11      

      3) Alsobrooks, Elijah 12             4) Jarmon, Donyea 12     

  6 Stafford 'B'                                             1:33.79           

      1) Barrett, Jordan 11                2) Lane, Marcus 12       

      3) Wiley, Jamaal 9                   4) Walker, Jaiden 12     

  7 Houston Westside 'B'                                     1:34.94           

      1) Washington, Dorian 11             2) Clark, Sedareyon 12   

      3) Brown, Aquincy 9                  4) Afuke, Divine 12      



Boys - 400 M Dash                                                                

========================================================================         

    Name                     Year School                     Finals H#

========================================================================         

  1 McCray, Bryce              12 Richmond George Ranch       48.63  3           

  2 Jenkins, Cedric            12 Fort Bend Marshall          50.44  3           

  3 Parker, Jordan              9 Atascocita                  50.96  3           

  4 Timothy, William           12 Stafford                    51.43  3           

  5 Erickson, Landon           12 Atascocita                  52.76  2           

  6 Edmondson, Jordan          10 Houston Westside            52.78  2           

  7 Franklin, Mason            11 Richmond George Ranch       53.55  2           

  8 Taylor, Derrick            12 Atascocita                  53.78  2           

  9 Freeman, Jacob             12 Richmond George Ranch       54.55  2           

 10 Brantley, Bricen           10 Alief Taylor                54.88  1           

 11 Lewis, Terrance            11 Stafford                    56.11  3           

 12 Flint, Adrian              12 Alief Taylor                56.31  2           

 13 Thomas, John               10 Houston Westside            56.55  1           

 14 Dahunsi, Victor            11 Alief Taylor                57.12  1           

 15 Johnson, Savon             12 Aldine Benjamin Davis       57.70  2           

 16 Williams, Chase            10 Stafford                    57.99  3           

 17 Basave, Christopher        11 Houston Westside            58.97  1           

 18 Williams, Jcorie           12 Aldine Benjamin Davis     1:02.66  1           

 -- Beckles, Davon             12 Fort Bend Marshall                 3           

 -- Alsobrooks, Elijah         12 Aldine Benjamin Davis              1           



Boys - 300 M Hurdles                                                             

========================================================================         

    Name                     Year School                     Finals H#

========================================================================         

  1 Davis, Arveyon             10 Fort Bend Marshall          40.58  2           

  2 Barclay, Jaquez            11 Atascocita                  41.06  2           

  3 Tarble, Nehemiah           12 Stafford                    43.57  2           

  4 Famogun, Ife               10 Richmond George Ranch       43.91  1           

  5 Patterson, Michael         10 Fort Bend Marshall          44.24  2           

  6 Smith, Jalon               12 Fort Bend Marshall          45.16  1           

  7 Adams, Darius              10 Aldine Benjamin Davis       48.13  1           

  8 Norris, Zion               12 Atascocita                  49.33  2           

  9 Wedderburn, Koi            10 Stafford                    50.07  2           

 10 Watson, Thaddeus           10 Houston Westside            52.83  1           

 -- GARDNER, SHANE             11 Richmond George Ranch              2           

 -- Farinas, Messiah           12 Houston Westside                   1           

 -- Coley, Sean                12 Atascocita                         1           

 -- Shambo, Dominick           10 Aldine Benjamin Davis              1           



Boys - 200 M Dash                                                                

========================================================================         

    Name                     Year School                     Finals H#

========================================================================         

  1 Callis, De'montray         12 Alief Taylor                22.47  3           

  2 Mccalla, Trevion           12 Atascocita                  22.91  3           

  3 Barnett, Carson            12 Atascocita                  23.07  3           

  4 Holmes, Gerard             11 Fort Bend Marshall          23.35  2           

  5 Hill, Yarece               12 Atascocita                  23.97  3           

  6 Jarmon, Donyea             12 Aldine Benjamin Davis       24.08  2           

  7 Wortham, JyAdrian          10 Fort Bend Marshall          24.12  2           

  8 Lane, Marcus               12 Stafford                    24.15  2           

  9 Clark, Sedareyon           12 Houston Westside            24.28  2           

 10 Ejim, Chimerenkea          12 Richmond George Ranch       24.43  2           

 11 Briggs, Winston            11 Fort Bend Marshall          24.46  1           

 12 Owens, Jayden              12 Stafford                    24.51  3           

 13 Jones, Caleb               10 Stafford                    24.65  3           

 14 Perry, Johnny              11 Aldine Benjamin Davis       24.77  1           

 15 Alsobrooks, Elijah         12 Aldine Benjamin Davis       24.87  1           

 16 Randle, Jalynn             12 Richmond George Ranch       25.32  1           

 17 Jackson, Omar              12 Richmond George Ranch       25.36  1           

 18 Brown, Aquincy              9 Houston Westside            25.49  2           

 19 Brantley, Bricen           10 Alief Taylor                25.96  1           

 20 Colston, Korey              9 Houston Westside            26.24  1           

 -- Mwamba, Anthanase          12 Alief Taylor                       3           



Boys - 1600 M Run                                                             

========================================================================      

    Name                     Year School                     Finals

========================================================================      

  1 Maldonado, Oliver           9 Atascocita                4:31.09           

  2 Abdallah, Nahim            12 Atascocita                4:34.64           

  3 Ahmad, Asad                11 Houston Westside          4:43.25           

  4 Jackson, Myles             12 Atascocita                4:47.47           

  5 Curtis, Jacob              12 Richmond George Ranch     4:50.50           

  6 Coolidge, Joseph           12 Houston Westside          4:51.94           

  7 Anciso, Forrest            12 Richmond George Ranch     4:58.52           

  8 Moore, John                11 Richmond George Ranch     5:06.71           

  9 Edmondson, Jordan          10 Houston Westside          5:18.92           

 10 Lujano, Rodrigo            11 Alief Taylor              5:27.52           

 11 Pagoaga, Abraham           12 Stafford                  5:39.59           

 -- Morales, Leonardo          10 Aldine Benjamin Davis                       



Boys - 4 x 400 (1600 M) Relay                                                  

========================================================================       

    School                                                    Finals

========================================================================       

  1 Richmond George Ranch 'B'                                3:23.89           

      1) McCray, Bryce 12                  2) Chretien, Cameron 12  

      3) Savery, Kyjah 11                  4) Celestine, Grant 12   

  2 Fort Bend Marshall 'B'                                   3:23.98           

      1) Wilkins, Garrett 12               2) Mcadams, Jacorey 12   

      3) Howard, Jonathon 11               4) Brinkley, Chris 11    

  3 Atascocita 'B'                                           3:25.87           

      1) Barnett, Carson 12                2) Parker, Jordan 9      

      3) Patterson, Jaden 12               4) Taylor, Derrick 12    

  4 Alief Taylor 'B'                                         3:28.01           

      1) Mwamba, Anthanase 12              2) Callis, De'montray 12 

      3) Agbai, Leslie 12                  4) King, Tyler 11        

  5 Houston Westside 'B'                                     3:58.84           

      1) Basave, Christopher 11            2) Watson, Thaddeus 10   

      3) Thomas, John 10                   4) Odunuga, Olatomiwa 10 

 -- Stafford 'B'                                                               

      1) Manning, Grady 12                 2) Timothy, William 12   

      3) Williams, Chase 10                4) Lewis, Terrance 11    



Boys - Long Jump                                                              

========================================================================      

    Name                     Year School                     Finals

========================================================================      

  1 Afuke, Divine              12 Houston Westside         21-10.00           

  2 Clark, Sedareyon           12 Houston Westside         21-06.50           

  3 Wortham, JyAdrian          10 Fort Bend Marshall       21-05.00           

  4 Ugochukwu, Jeffery         11 Richmond George Ranch    20-07.00           

  5 Tarble, Nehemiah           12 Stafford                 20-05.00           

  6 Anusiem, Chiedozie         12 Richmond George Ranch    20-04.50           

  7 Chavis, Keily              11 Aldine Benjamin Davis    19-10.50           

  8 Coley, Sean                12 Atascocita               19-06.00           

  9 Wedderburn, Koi            10 Stafford                 19-03.00           

 10 Washington, Dorian         11 Houston Westside         19-02.00           

 11 Tucker, Chris              12 Atascocita               19-00.50           

 12 Kiser, Kyle                11 Richmond George Ranch    18-04.00           

 13 Davis, Arveyon             10 Fort Bend Marshall       10-10.00           

 -- Manning, Grady             12 Stafford                                    

 -- Patterson, Jaden           12 Atascocita                                  

 -- Jarmon, Donyea             12 Aldine Benjamin Davis                       



Boys - Shot Put                                                               

========================================================================      

    Name                     Year School                     Finals

========================================================================      

  1 Cox, Ethan                 11 Alief Taylor             47-04.00           

  2 Jones, Praiyer             10 Atascocita               47-01.00           

  3 Hall, Ryan                 12 Richmond George Ranch    46-00.00           

  4 Patt, Quardale             11 Stafford                 45-08.00           

  5 Comfort, Jalon             12 Fort Bend Marshall       43-08.00           

  6 Chatman, Anthony           10 Fort Bend Marshall       42-09.00           

  7 Rideaux, Braylon           11 Stafford                 41-02.00           

 -- Huff, Andrew               10 Stafford                                    

 -- Barlow, Feldon             12 Richmond George Ranch                       

 -- Odigie, Jeffrey            11 Houston Westside                            

 -- Resendez, Michael           9 Houston Westside                            

 -- Drones-Mouton, Tristian    12 Fort Bend Marshall                          

 -- Johnson, Marcus            11 Atascocita                                  

 -- Randolph, Tyrell           11 Atascocita                                  

 -- Ridgeway, Nathanyal        11 Alief Taylor                                

 -- Charles, Byron             11 Aldine Benjamin Davis                       

 -- Graham, Xaiver             12 Aldine Benjamin Davis                       

 -- Medina, Issac              12 Aldine Benjamin Davis                       



Boys - Discus                                                                  

========================================================================       

    Name                     Year School                      Finals

========================================================================       

  1 Chatman, Anthony           10 Fort Bend Marshall       137-00.00           

  2 Owens, Darren              12 Stafford                 132-06.00           

  3 Hall, Ryan                 12 Richmond George Ranch    127-01.00           

  4 Ridgeway, Nathanyal        11 Alief Taylor             126-11.00           

  5 Huff, Andrew               10 Stafford                 126-06.00           

  6 Barnes, Keith              12 Fort Bend Marshall       124-10.00           

  7 Medina, Issac              12 Aldine Benjamin Davis    123-06.00           

  8 Johnson, Marcus            11 Atascocita               120-03.00           

 -- Mack, Nya                  11 Stafford                                     

 -- Barlow, Feldon             12 Richmond George Ranch                        

 -- Odigie, Jeffrey            11 Houston Westside                             

 -- Resendez, Michael           9 Houston Westside                             

 -- Finnels, Alvin             11 Atascocita                                   

 -- Randolph, Tyrell           11 Atascocita                                   

 -- Cox, Ethan                 11 Alief Taylor                                 

 -- Davis, Jabari              11 Aldine Benjamin Davis                        

 -- Graham, Xaiver             12 Aldine Benjamin Davis                        



Boys - Triple Jump                                                            

========================================================================      

    Name                     Year School                     Finals

========================================================================      

  1 Patterson, Jaden           12 Atascocita               49-08.00           

  2 Coley, Sean                12 Atascocita               42-11.00           

  3 Howard, Jonathon           11 Fort Bend Marshall       42-01.00           

  4 Chavis, Keily              11 Aldine Benjamin Davis    41-09.00           

  5 Belford, Jaylon            11 Richmond George Ranch    41-03.50           

  6 Anusiem, Chiedozie         12 Richmond George Ranch    41-00.00           

  7 Kiser, Kyle                11 Richmond George Ranch    40-07.00           

 -- Clark, Sedareyon           12 Houston Westside                            

 -- Tucker, Chris              12 Atascocita                                  



Boys - High Jump                                                                 

========================================================================         

    Name                        Year School                     Finals

========================================================================         

  1 GARDNER, SHANE                11 Richmond George Ranch     6-04.00           

  2 Savery, Kyjah                 11 Richmond George Ranch     5-10.00           

  3 Smith, Jalon                  12 Fort Bend Marshall        5-08.00           

 -- Uchenna-Mgbame, Chukwubikem   12 Richmond George Ranch                       

 -- Anderson, Najii               10 Houston Westside                            

 -- Thomas, John                  10 Houston Westside                            

 -- Cooper, Jamien                11 Atascocita                                  

 -- Uzoh, Ikemuefuna              10 Atascocita                                  

 -- Graham, Xaiver                12 Aldine Benjamin Davis                       

 -- Shambo, Dominick              10 Aldine Benjamin Davis                       

 -- Cormier, Jaden                   Atascocita                                  



Boys - Pole Vault                                                             

========================================================================      

    Name                     Year School                     Finals

========================================================================      

  1 Ingelmo, Luke              11 Richmond George Ranch    11-07.00           

  2 Casilio, Brady             10 Atascocita               11-01.00           

  2 Krystosek, Braden          10 Atascocita               11-01.00           



Girls - 4 x 800 (3200 M) Relay                                                 

========================================================================       

    School                                                    Finals

========================================================================       

  1 Atascocita 'B'                                           9:49.84           

      1) At#7                              2) At#8                  

      3) At#9                              4) At#10                 

  2 Fort Bend Ridge Point 'B'                               10:08.61           

      1) Brinkley, Arianna 11              2) Guillory, Reece 9     

      3) Smith, Annette 10                 4) Mbaraka, Marya 9      

  3 Richmond George Ranch 'B'                               10:10.00           

      1) Harkrider, Haley 11               2) Curtis, Ava 10        

      3) Bielitz, Britton 12               4) Oswake, Chrystal 11   



Girls - 4 x 100 (400 M) Relay                                                         

========================================================================              

    School                                                           Finals

========================================================================              

  1 Fort Bend Marshall 'B'                                            47.66           

      1) Roberts, Desirae 11               2) Williams, Cesley 11          

      3) Green, Theresa 11                 4) Williams, Janai 11           

  2 Richmond George Ranch 'B'                                         48.68           

      1) Cummings, Shanaje' 9              2) Tilford-Rutherford, Alexis 12

      3) Khan, A'Marie 11                  4) Ayiteyfio, Gabriella 12      

  3 Stafford 'B'                                                      51.76           

      1) Butler, Amber 10                  2) Carrier, Skylar 12           

      3) Frohm, Bianca 12                  4) Jackson, Terrace 10          

  4 Fort Bend Ridge Point 'B'                                         53.37           

      1) Allen, Kamaria 11                 2) Alexander, Caliz 10          

      3) Breaux, Edyn 9                    4) Guillory, Reece 9            

  5 Houston Westside 'B'                                              54.64           

      1) Conner, Jayla 9                   2) Notias, T'Aysia 9            

      3) Thompson, Reina 10                4) Willet, Jada 9               



Girls - 100 M Hurdles                                                         

========================================================================      

    Name                     Year School                     Finals

========================================================================      

  1 Johnson, Tairah            11 Fort Bend Marshall          14.81           

  2 Hagan, Audreanae           12 Aldine Benjamin Davis       15.16           

  3 Johnson, Danielle          10 Atascocita                  15.76           

  4 Jacquet, Kennedy           10 Atascocita                  15.78           

  5 Oguntope, Ruth             12 Richmond George Ranch       17.86           

  6 Williams, Rowan            11 Houston Westside            19.27           

  7 Hoskins, Bethany           12 Richmond George Ranch       19.93           

 -- Barclay, Lashavia          10 Atascocita                                  



Girls - 110 M Dash                                                               

========================================================================         

    Name                     Year School                      Finals H#

========================================================================         

  1 Green, Theresa             11 Fort Bend Marshall          14.13  2           

  2 Ayiteyfio, Gabriella       12 Richmond George Ranch       14.14  2           

  3 Jones, Alaila              10 Atascocita                  14.22  2           

  4 Haynes, Angel              10 Atascocita                  14.36  2           

  5 Richardson, Jonae          11 Atascocita                  14.66  2           

  6 Khan, A'Marie              11 Richmond George Ranch       15.00  2           

  7 Sample, Ajai               12 Fort Bend Marshall          15.06  1           

  8 Griffin, Genesis           10 Richmond George Ranch       15.21  1           

  9 Umanah, Anabel              9 Houston Westside            16.11  1           

 10 Jackson, Terrace           10 Stafford                    16.53  1           

 11 Conner, Jayla               9 Houston Westside            16.74  1           

 -- Anderson- Hall, Kelsey     12 Stafford                           1           

 -- Henderson, Amiya            9 Stafford                           1           

 -- Walker, Shanice            11 Fort Bend Marshall                 2           



Girls - Wheelchair 100 Meters                                                 

========================================================================      

    Name                     Year School                     Finals

========================================================================      

  1 Herrera, Skylar            10 Richmond George Ranch       34.41           



Girls - 4 x 200 (800 M) Relay                                                  

========================================================================       

    School                                                    Finals

========================================================================       

  1 Fort Bend Marshall 'B'                                   1:41.70           

      1) Johnson, Tairah 11                2) Williams, Janai 11    

      3) Roberts, Desirae 11               4) Williams, Cesley 11   

  2 Richmond George Ranch 'B'                                1:46.46           

      1) Goodman, Kalen 9                  2) Cummings, Shanaje' 9  

      3) Smith, Samantha 9                 4) Franklin, Journie 9   

  3 Stafford 'A'                                             1:50.37           

      1) Butler, Amber 10                  2) Carrier, Skylar 12    

      3) Collins, Trinity 12               4) Frohm, Bianca 12      

  4 Fort Bend Ridge Point 'B'                                1:51.06           

      1) Allen, Kamaria 11                 2) Alexander, Caliz 10   

      3) Breaux, Edyn 9                    4) Brinkley, Arianna 11  

  5 Houston Westside 'B'                                     1:58.83           

      1) Conner, Jayla 9                   2) Notias, T'Aysia 9     

      3) Thompson, Reina 10                4) Willet, Jada 9        



Girls - 400 M Dash                                                               

========================================================================         

    Name                     Year School                     Finals H#

========================================================================         

  1 Mickles, Arayna            12 Atascocita                  57.17  2           

  2 Kimble, KaiƩl             12 Atascocita                1:01.96  2           

  3 Gentles, Madi              10 Richmond George Ranch     1:02.88  1           

  4 Richardson, Jonae          11 Atascocita                1:03.43  2           

  5 Scott, Christi             10 Fort Bend Ridge Point     1:03.55  1           

  6 Swanigan, Mya              10 Richmond George Ranch     1:05.95  2           

  7 John-miller, Vanessa       12 Richmond George Ranch     1:06.04  1           

  8 Clark, Casei               10 Houston Westside          1:09.50  2           

  9 Tarble, Priscilla          11 Stafford                  1:10.44  1           

 10 Humphrey, Arielle          11 Stafford                  1:12.45  1           

 11 Coleman, Amija             12 Stafford                  1:19.92  2           



Girls - Wheelchair 400 Meters                                                 

========================================================================      

    Name                     Year School                     Finals

========================================================================      

  1 Herrera, Skylar            10 Richmond George Ranch     2:51.34           



Girls - 300 M Hurdles                                                         

========================================================================      

    Name                     Year School                     Finals

========================================================================      

  1 Hagan, Audreanae           12 Aldine Benjamin Davis       45.41           

  2 Jacquet, Kennedy           10 Atascocita                  47.64           

  3 Bogan, Sydney              12 Atascocita                  48.22           

  4 Johnson, Danielle          10 Atascocita                  51.04           

  5 Oguntope, Ruth             12 Richmond George Ranch       52.71           

  6 Bielitz, Britton           12 Richmond George Ranch       53.15           

  7 Williams, Rowan            11 Houston Westside            54.80           

  8 Breaux, Edyn                9 Fort Bend Ridge Point       55.14           



Girls - 200 M Dash                                                               

========================================================================         

    Name                     Year School                     Finals H#

========================================================================         

  1 Williams, Cesley           11 Fort Bend Marshall          25.34  2           

  2 Roberts, Desirae           11 Fort Bend Marshall          26.63  2           

  3 Williams, Janai            11 Fort Bend Marshall          27.14  2           

  4 Franklin, Journie           9 Richmond George Ranch       28.01  1           

  5 Goodman, Kalen              9 Richmond George Ranch       28.33  2           

  6 Richardson, Jonae          11 Atascocita                  28.39  2           

  7 Smith, Samantha             9 Richmond George Ranch       28.46  1           

  8 Scott, Christi             10 Fort Bend Ridge Point       29.23  1           

  9 Allen, Kamaria             11 Fort Bend Ridge Point       29.65  1           

 10 Unamah, Anabel              9 Houston Westside            31.06  1           

 11 Clark, Casei               10 Houston Westside            59.13  2           

 -- Collins, Trinity           12 Stafford                           1           

 -- Henderson, Amiya            9 Stafford                           1           

 -- McKenzie, Asia             12 Stafford                           1           

 -- Haynes, Angel              10 Atascocita                         2           

 -- Jones, Alaila              10 Atascocita                         2           



Girls - 1600 M Run                                                            

========================================================================      

    Name                     Year School                     Finals

========================================================================      

  1 Palliser, Macari           10 Atascocita                5:31.32           

  2 Lopez, Delaney              9 Atascocita                5:38.71           

  3 Call, Summer                9 Atascocita                5:39.38           

  4 Haldiman, Madison          10 Richmond George Ranch     5:41.36           

  5 Harkrider, Haley           11 Richmond George Ranch     5:45.78           

  6 Smith, Sydney              12 Fort Bend Ridge Point     5:50.93           

  7 Peiffer, Brianna           12 Fort Bend Ridge Point     5:58.55           

  8 Moffett, Haley              9 Richmond George Ranch     6:11.16           



Girls - 4 x 400 (1600 M) Relay                                                  

========================================================================        

    School                                                     Finals

========================================================================        

  1 Atascocita 'B'                                            4:01.68           

      1) At#1                              2) At#2                   

      3) At#3                              4) At#4                   

  2 Fort Bend Ridge Point 'B'                                 4:17.30           

      1) Guillory, Reece 9                 2) Brinkley, Arianna 11   

      3) Scott, Christi 10                 4) Smith, Sydney 12       

  3 Richmond George Ranch 'B'                                 4:21.26           

      1) Gentles, Madi 10                  2) Franklin, Journie 9    

      3) Swanigan, Mya 10                  4) John-miller, Vanessa 12

  4 Houston Westside 'B'                                      4:52.63           

      1) Clark, Casei 10                   2) Notias, T'Aysia 9      

      3) Thompson, Reina 10                4) Willet, Jada 9         

 -- Stafford 'A'                                                                

      1) Humphrey, Arielle 11              2) Coleman, Amija 12      

      3) Tarble, Priscilla 11              4) Henderson, Amiya 9     



Girls - Long Jump                                                               

========================================================================        

    Name                       Year School                     Finals

========================================================================        

  1 Tilford-Rutherford, Alexis   12 Richmond George Ranch    19-07.50           

  2 Mickles, Arayna              12 Atascocita               18-05.00           

  3 Johnson, Tairah              11 Fort Bend Marshall       17-08.00           

  4 Green, Theresa               11 Fort Bend Marshall       17-05.50           

  5 Jacquet, Kennedy             10 Atascocita               16-02.50           

  6 Griffin, Genesis             10 Richmond George Ranch    15-08.00           

  7 Thomas, Lauren               12 Atascocita               15-07.00           

  8 Gentles, Madi                10 Richmond George Ranch    15-04.50           

  9 Brown, Jaylah                11 Aldine Benjamin Davis    15-03.50           

 10 Clark, Casei                 10 Houston Westside         14-08.50           

 11 Thompson, Reina              10 Houston Westside         14-06.00           

 11 Corner, Kamile               12 Aldine Benjamin Davis    14-06.00           

 13 Alexander, Caliz             10 Fort Bend Ridge Point    14-03.75           

 14 Williams, Rowan              11 Houston Westside         13-10.50           



Girls - Shot Put                                                              

========================================================================      

    Name                     Year School                     Finals

========================================================================      

  1 Houston, Jordan            12 Fort Bend Ridge Point    35-01.00           

  2 Gipson, Erika               9 Richmond George Ranch    35-00.00           

  3 Harvey, Amya               11 Atascocita               34-11.00           

  4 Faux, Skylar               12 Fort Bend Marshall       34-04.00           

  5 Chatman, Amira             12 Fort Bend Marshall       33-06.00           

  6 Obanla, Sarah              12 Richmond George Ranch    30-09.00           

  7 Hoskins, Bethany           12 Richmond George Ranch    29-01.00           



Girls - Discus                                                                 

========================================================================       

    Name                     Year School                      Finals

========================================================================       

  1 Chatman, Amira             12 Fort Bend Marshall       123-05.00           

  2 Ward, Ava                  11 Richmond George Ranch     96-08.00           

  3 Faux, Skylar               12 Fort Bend Marshall        96-01.00           

  4 Hoskins, Bethany           12 Richmond George Ranch     92-01.50           

  5 Kimble, Kaelyn             12 Atascocita                87-06.00           

  6 Houston, Jordan            12 Fort Bend Ridge Point     71-05.50           

  7 Obanla, Sarah              12 Richmond George Ranch     60-03.00           



Girls - Triple Jump                                                             

========================================================================        

    Name                       Year School                     Finals

========================================================================        

  1 Tilford-Rutherford, Alexis   12 Richmond George Ranch    37-00.75           

  2 Griffin, Genesis             10 Richmond George Ranch    35-08.00           

  3 Brown, Jaylah                11 Aldine Benjamin Davis    34-02.50           

  4 Thomas, Lauren               12 Atascocita               33-11.00           

  5 Clark, Casei                 10 Houston Westside         33-03.00           

  6 Goodman, Kalen                9 Richmond George Ranch    33-00.00           

  7 Jacquet, Kennedy             10 Atascocita               33-00.00           

  8 Corner, Kamile               12 Aldine Benjamin Davis    32-08.00           

  9 Richardson, Jonae            11 Atascocita               32-04.00           

 10 Breaux, Edyn                  9 Fort Bend Ridge Point    32-01.00           

 11 Alexander, Caliz             10 Fort Bend Ridge Point    31-01.25           



Girls - High Jump                                                             

========================================================================      

    Name                     Year School                     Finals

========================================================================      

  1 Weathersby, Zoe            12 Fort Bend Marshall        5-04.00           

  2 Ayiteyfio, Gabriella       12 Richmond George Ranch     5-02.00           

  3 Branch, Kaleese            11 Atascocita                5-00.00           

  4 Notias, T'Aysia             9 Houston Westside          4-08.00           

  4 Tatmon, Chloe              11 Atascocita                4-08.00           

 -- Mickles, Arayna            12 Atascocita                                  



Girls - Pole Vault                                                            

========================================================================      

    Name                     Year School                     Finals

========================================================================      

  1 Reeves, Taylor             11 Richmond George Ranch    10-06.00           

 -- Gunn, Ashlyn               11 Richmond George Ranch                       

 -- Raymond, Olivia            12 Richmond George Ranch                       

 -- Clover, Rylan              10 Atascocita                                  

 -- Maples, Tai                 9 Atascocita                                  



Girls - Wheelchair Shot Put                                                   

========================================================================      

    Name                     Year School                     Finals

========================================================================      

  1 Herrera, Skylar            10 Richmond George Ranch    13-05.00           





                     Girls - Team Rankings - 19 Events Scored                      

===============================================================================    

    1) Richmond George Ranch         158       1) Atascocita                    158

    3) Fort Bend Marshall            126       4) Fort Bend Ridge Point          62

    5) Stafford                       24       5) Aldine Benjamin Davis          24

    7) Houston Westside               22       8) Alief Taylor                     



                      Boys - Team Rankings - 16 Events Scored                      

===============================================================================    

    1) Atascocita                    171       2) Fort Bend Marshall            147

    3) Richmond George Ranch         130       4) Alief Taylor                   57

    5) Houston Westside               40       6) Stafford                       38

    7) Aldine Benjamin Davis          15       8) Fort Bend Ridge Point