Cypress Falls JV Meet 2021

Cypress, TX
Hosted by Cypress Falls

Cypress Falls Results

Girls Athlete Place Section Results
100 Meter Dash
15.04 Cheyenne Williams 6th Finals H1 Complete
15.31 Kendall Wilson 8th Finals H2 Complete
16.76 Louna Ntet 11th Finals H2 Complete
200 Meter Dash
28.22 SB Nia Reed 2nd Finals H1 Complete
30.78 Victoria Veronica 6th Finals H2 Complete
32.02 SB Kendall Wilson 10th Finals H2 Complete
400 Meter Dash
1:12.79 SB Mayleen Bonilla 4th Finals H1 Complete
1:42.14 SB Emely Alvarenga 6th Finals H1 Complete
800 Meter Run
2:53.98 SB Mayleen Bonilla 4th Finals H1 Complete
2:55.01 Vivian Gray 5th Finals H1 Complete
1600 Meter Run
6:18:07.00 Melanie Otero 1st Finals H1 Complete
7:02:07.00 SB Emma Villa 5th Finals H1 Complete
7:04:49.00 Emily Palomores 6th Finals H1 Complete
3200 Meter Run
15:46.12 Ambrey Martinez 4th Finals H1 Complete
16:20.77 SB Alize Agurrie 5th Finals H1 Complete
19:35.04 SB Kassandra Valladares 6th Finals H1 Complete
100 Meter Hurdles
19.60 Anakah King 3rd Finals H2 Complete
20.87 Kaliah O'Connor 5th Finals H2 Complete
21.82 Amaya Ceaser 7th Finals H1 Complete
300 Meter Hurdles
56:29.00 Kaliah O'Connor 3rd Finals H2 Complete
58:03.00 Anakah King 4th Finals H2 Complete
1:10:33.00 SB Amaya Ceaser 7th Finals H1 Complete
4x100 Meter Relay
57.04 Relay Team 3rd Finals H1 Complete
4x200 Meter Relay
1:59.66 Relay Team 4th Finals H1 Complete
4x400 Meter Relay
4:50.38 Relay Team 2nd Finals H1 Complete
Boys Athlete Place Section Results
100 Meter Dash
12.04 SB Michael Hosea 2nd Finals H1 Complete
12.43 SB Lincoln Morris 3rd Finals H1 Complete
14.07 SB Jacorrian Scott 11th Finals H1 Complete
14.47 Daniel Broxie-Solis 12th Finals H2 Complete
200 Meter Dash
26.06 SB Jeremy Rodriguez 3rd Finals H1 Complete
26.06 SB Dustin Thomas 7th Finals H2 Complete
26.09 SB Obinna Okeke 8th Finals H1 Complete
27.02 Oladapo Oyebanji 10th Finals H2 Complete
27.18 SB Jose Aranda 7th Finals H1 Complete
400 Meter Dash
57.78 Jacob Sapp 1st Finals H1 Complete
59.62 Joshua Brown 2nd Finals H1 Complete
1:01.17 SB Jesse Erazo Bonilla 6th Finals H1 Complete
1:02.93 Ethan Kahl 3rd Finals H2 Complete
1:06.36 Eric Stevens 7th Finals H1 Complete
800 Meter Run
2:19.86 Ryan Benamar 2nd Finals H1 Complete
2:22.75 SB Chris Silva 5th Finals H1 Complete
2:27.13 Isrrael Gonzales 1st Finals H1 Complete
2:37.87 Alvaro Morales 5th Finals H1 Complete
2:49.94 SB Christian Muzquiz 6th Finals H1 Complete
2:54.72 Antonio Palacios 6th Finals H1 Complete
1600 Meter Run
5:36.95 Ryan Benamar 7th Finals H1 Complete
5:54.71 Alex Bahena 8th Finals H1 Complete
6:29.20 SB Nizam Gasanov 9th Finals H1 Complete
6:52.60 SB Hugo Arcos 7th Finals H1 Complete
3200 Meter Run
12:50.88 Alex Bahena 7th Finals H1 Complete
14:29.58 SB Robert Medina 8th Finals H1 Complete
14:55.69 SB Nguyen Bryan 9th Finals H1 Complete
110 Meter Hurdles
19.94 SB Langdon Hollins 5th Finals H1 Complete
300 Meter Hurdles
48.87 Langdon Hollins 5th Finals H1 Complete
4x100 Meter Relay
47.05 Relay Team 3rd Finals H1 Complete
47.73 Relay Team 2nd Finals H1 Complete
4x200 Meter Relay
1:40.20 Relay Team 3rd Finals H1 Complete
1:43.44 Relay Team 3rd Finals H1 Complete
4x400 Meter Relay
3:54.26 Relay Team 1st Finals H1 Complete
4:07.65 Relay Team 3rd Finals H1 Complete