Licensed to FT Timing - Contractor License
HY-TEK's Meet Manager 4/2/2021 09:21 AM
2021 UIL District 10-5A - 3/31/2021 to 4/1/2021
Track & Field Championship
Lovejoy High School
Results
Event 1 Girls 3200 Meter Run JV
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
Finals
1 Hailey Malik 11 Lucas Lovejo 12:16.31
2 Leah Kanzler 10 Prosper Rock 12:42.95
3 Ania Betanzo 12 Prosper Rock 13:22.65
4 Abigail Godfrey 9 Lucas Lovejo 13:25.58
5 Nikki Morgan 9 McKinney Nor 13:29.23
6 Claire Lamothe 10 McKinney Nor 13:35.42
7 Ryann Griffiths 9 Prosper Rock 13:37.66
8 Caroline Dolberry 9 Lucas Lovejo 13:37.95
9 Sophia Pickens 10 McKinney Nor 14:01.71
10 Tayler Rocheleau 11 Princeton 14:04.71
11 Emily Kelley 12 Wylie East 14:15.51
12 Leslie Rodriguez 9 The Colony 14:32.41
13 Lena Slater 9 The Colony 14:42.43
14 Faith Seddig 10 Wylie East 15:04.14
15 Michaela Owens 12 Sherman 15:18.04
16 Kinsley Hendricks 9 Denison 15:23.67
17 Megan Wilson 9 The Colony 16:39.48
Event 2 Boys 3200 Meter Run JV
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Joe Bluestein 9 Lucas Lovejo 10:23.80
2 Brandon White 10 The Colony 10:32.82
3 Logan Dellenbach 9 Prosper Rock 10:37.76
4 Connor King 11 Prosper Rock 10:49.08
5 Elyjah Valdez 11 McKinney Nor 10:53.94
6 Reid James 12 Lucas Lovejo 11:02.33
7 Christian Guzman 9 McKinney Nor 11:02.36
8 Adrian Morales 11 The Colony 11:02.97
9 Cameron Johnson 11 Wylie East 11:09.60
10 Logan Pedersen 10 Lucas Lovejo 11:10.36
11 Lukas Morehead 12 Prosper Rock 11:12.87
12 Ryder Culbreath 9 McKinney Nor 11:14.41
13 Bryan Martinez 10 Princeton 11:18.31
14 Jose Gurrola 9 Princeton 11:42.21
15 Adrian Paulin 11 Sherman 11:44.23
16 Tim Verklier 11 Sherman 12:14.64
17 Victor Mata 10 Sherman 12:33.18
18 Carter Hayes 9 Denison 13:15.23
19 Logan Kalustian 9 The Colony 14:18.14
Event 3 Girls 4x100 Meter Relay JV
================================================================
School Finals
================================================================
1 McKinney North 51.37
2 Prosper Rock Hill 52.78
1) Haleiyah Hays 11 2) Jasmine Johnson 9
3) Isabella Lesmes 9 4) Catherine Lanning 10
3 Wylie East 53.35
4 Lucas Lovejoy 53.64
5 Denison 53.64
1) Blakelyn Pamplin 9 2) D'Avanae Little 9
3) Aniya Galloway 9 4) Bella Maxson 9
6 Sherman 56.14
1) Sanay'a Hunter 12 2) Jynasia Banks 10
3) Simone Dehorney 10 4) Carmen Ramirez 11
Event 4 Boys 4x100 Meter Relay JV
================================================================
School Finals
================================================================
1 McKinney North 44.26
1) Tonderai Mukahanana 9 2) Tyler Blackmon 9
3) CJ Onsotti 11 4) Jayden Walker 9
2 Prosper Rock Hill 45.41
1) Marco Gizzo 9 2) Weston Silvestri 10
3) Victor Chionuma 9 4) Dasean Thomas 11
3 The Colony 46.05
4 Denison 46.44
5 Princeton 47.69
6 Lucas Lovejoy 48.04
1) Thomas Harp 10 2) Andrew Pekinpaugh 12
3) Collins Archer 11 4) Roddy Mapps 10
7 Sherman 48.44
1) Benji Omayebu 12 2) Jerwayne Parker 10
3) Braiden Speed 12 4) Cameron Reed 12
Event 5 Girls 800 Meter Run JV
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Ingrid Santamaria 10 McKinney Nor 2:29.97
2 Mackenzie Lee 9 McKinney Nor 2:31.74
3 Tatiana Papadopoulos 11 The Colony 2:31.78
4 Zuri Williams 10 McKinney Nor 2:31.82
5 Gabrielle Moussas 11 Prosper Rock 2:33.27
6 Jordyn Caro 11 Lucas Lovejo 2:35.65
7 Eliza Coit 11 Lucas Lovejo 2:38.39
8 Carolina Banda 11 The Colony 2:42.49
9 Isabella Cloud 10 Wylie East 2:43.43
10 Emily Broach 11 The Colony 2:43.92
11 Mikaela Woodard 12 Prosper Rock 2:44.77
12 Brittany Johnson 11 Wylie East 2:47.12
13 Jazmyn Miller 10 Prosper Rock 2:47.79
14 Ashlyn Carty 12 Lucas Lovejo 2:49.19
15 Alejandra Espinoza 10 Princeton 2:51.17
16 Macie Delgado 11 Wylie East 2:51.74
17 Michaela Owens 12 Sherman 2:53.13
18 Maria Salinas 9 Princeton 3:13.44
Event 6 Boys 800 Meter Run JV
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Aaron Blakeney 11 Wylie East 2:09.53
2 Kyle Stockwell 10 McKinney Nor 2:09.77
3 Lindan Jones 10 McKinney Nor 2:10.09
4 Josh Bittlestone 12 Lucas Lovejo 2:10.24
5 Erick Manzanares 11 The Colony 2:13.36
6 Kenneth Trousselle 11 McKinney Nor 2:13.69
7 Caleb Beets 11 Lucas Lovejo 2:13.83
8 Samuel Hughes 9 Prosper Rock 2:13.93
9 Adrian Morales 11 The Colony 2:15.42
10 Nathan Hutto 9 Prosper Rock 2:15.92
11 Finn Mcgoldrick 12 Lucas Lovejo 2:16.80
12 Alessandro Garcia 10 Wylie East 2:16.90
13 Tyler Nelson 11 Prosper Rock 2:17.66
14 David Lee 12 Wylie East 2:18.35
15 Nicholas Harris-Murphy 9 Denison 2:24.31
16 Alex Vellotti 11 Sherman 2:42.50
17 Ben Gardner 11 Sherman 2:51.78
Event 7 Girls 100 Meter Hurdles JV
===================================================================
Name Year School Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 Bella Maxson 9 Denison 17.38Q 2
2 Cassidy Graham 9 Denison 18.69Q 1
3 Ava Arsenault 10 McKinney Nor 18.85q 1
4 Emma Morehead 10 Prosper Rock 19.16q 1
5 Abigail Getenet 9 Lucas Lovejo 19.36q 2
6 Kaitlyn Warren 10 Lucas Lovejo 19.59q 1
7 Evelyne Charske 10 Sherman 20.08q 1
8 Isabella Smith 9 Prosper Rock 20.17q 1
9 Christale Wilson 9 McKinney Nor 20.88 2
10 Tatiana King 9 Denison 21.11 2
Event 7 Girls 100 Meter Hurdles JV
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
Finals
1 Bella Maxson 9 Denison 17.15
2 Ava Arsenault 10 McKinney Nor 18.70
3 Cassidy Graham 9 Denison 18.81
4 Abigail Getenet 9 Lucas Lovejo 19.17
5 Emma Morehead 10 Prosper Rock 19.41
6 Isabella Smith 9 Prosper Rock 19.78
7 Evelyne Charske 10 Sherman 20.19
Event 8 Boys 110 Meter Hurdles JV
===================================================================
Name Year School Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 Tavion Smith-Colbert 10 McKinney Nor 16.57Q 2
2 Kevin Vu 10 McKinney Nor 16.85Q 1
3 Taylor Briggs 9 McKinney Nor 16.91q 2
4 Yaseen Elmenayer 12 Lucas Lovejo 17.91q 1
5 Azaan Stoughtenborough 9 Princeton 18.64q 1
6 Edward Cerna 10 Prosper Rock 18.68q 1
7 Chase Bogel 9 Lucas Lovejo 19.02q 2
8 James Brunson 9 Lucas Lovejo 19.83q 2
9 Willie Husband 9 Sherman 20.11 2
10 Alex Meza 9 Denison 20.40 2
11 Alexander Alvarez 9 Prosper Rock 20.44 1
12 Mason Scogin 9 Prosper Rock 20.63 2
13 Eli Gilmore 9 Denison 21.84 1
14 Connor Hurst 10 Denison 23.34 1
Event 8 Boys 110 Meter Hurdles JV
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
Finals
1 Tavion Smith-Colbert 10 McKinney Nor 15.88
2 Kevin Vu 10 McKinney Nor 16.00
3 Taylor Briggs 9 McKinney Nor 16.74
4 Edward Cerna 10 Prosper Rock 18.09
5 Azaan Stoughtenborough 9 Princeton 18.30
6 Yaseen Elmenayer 12 Lucas Lovejo 19.08
7 Chase Bogel 9 Lucas Lovejo 19.55
8 James Brunson 9 Lucas Lovejo 19.96
Event 9 Girls 100 Meter Dash JV
===================================================================
Name Year School Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 Kyah Shannon 10 Prosper Rock 12.24Q 2
2 Vaveala Tuamoheloa 10 McKinney Nor 13.30Q 1
3 Jerlana Williams 9 Princeton 13.36Q 3
4 Presly Christopoulus 9 McKinney Nor 13.23q 2
5 Francesca Bernal 10 McKinney Nor 13.48q 2
6 Kennedy Paredes 11 Wylie East 13.53q 3
7 Kynnedi Webb 9 Princeton 13.59q 1
8 Taylor Murphy 10 Lucas Lovejo 13.71q 3
9 Catherine Lanning 10 Prosper Rock 13.84 1
10 Makayla Shocks 9 The Colony 13.96 2
11 Grace Christner 10 Wylie East 14.07 1
12 Chayse Sauls 9 Prosper Rock 14.19 3
13 Samantha Daniels 9 Lucas Lovejo 14.24 1
14 Melody Mukarakate 10 Princeton 14.34 1
15 Aniya Galloway 9 Denison 14.52 3
16 Wendy Lumus 10 The Colony 14.53 3
17 Haven Brewer 9 Denison 14.89 2
18 Brisa Licona 9 Sherman 16.08 3
Event 9 Girls 100 Meter Dash JV
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
Finals
1 Kyah Shannon 10 Prosper Rock 12.40
2 Vaveala Tuamoheloa 10 McKinney Nor 13.33
3 Jerlana Williams 9 Princeton 13.44
4 Presly Christopoulus 9 McKinney Nor 13.58
5 Francesca Bernal 10 McKinney Nor 13.73
6 Taylor Murphy 10 Lucas Lovejo 13.75
7 Kennedy Paredes 11 Wylie East 13.84
8 Kynnedi Webb 9 Princeton 13.92
Event 10 Boys 100 Meter Dash JV
===================================================================
Name Year School Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 Tyler Blackmon 9 McKinney Nor 11.38Q 2
2 Jason Olford 11 Wylie East 11.49Q 1
3 Terrell Washington 10 Wylie East 11.74Q 3
4 Davonta Dunn 10 The Colony 11.56q 1
5 Tonderai Mukahanana 9 McKinney Nor 11.59q 2
6 Weston Silvestri 10 Prosper Rock 11.63q 2
7 Shailyn Reed 9 Denison 11.78q 1
8 Jakobi DeHorney 9 Denison 11.86q 2
9 Chase Glover 9 The Colony 11.88 3
10 Conner Pyron 10 Princeton 11.94 3
11 Nathan Liow 10 McKinney Nor 11.99 1
12 Folushayo Nwokeji 10 Prosper Rock 12.06 1
13 Connor Hurst 10 Denison 12.22 3
14 De'Ante Nobles 10 Princeton 12.24 3
15 Bryan Nicholson 10 The Colony 12.30 2
16 Peter Godipelly 12 Lucas Lovejo 12.34 1
17 Noah Naidoo 11 Lucas Lovejo 12.41 1
18 Dawton Bruner 10 Lucas Lovejo 12.42 3
19 Arkeith Brown 10 Prosper Rock 12.64 3
20 Kevin Cox 9 Sherman 13.81 2
Event 10 Boys 100 Meter Dash JV
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
Finals
1 Tyler Blackmon 9 McKinney Nor 11.48
2 Tonderai Mukahanana 9 McKinney Nor 11.72
3 Weston Silvestri 10 Prosper Rock 11.72
4 Jason Olford 11 Wylie East 11.73
5 Terrell Washington 10 Wylie East 11.97
6 Davonta Dunn 10 The Colony 11.99
7 Jakobi DeHorney 9 Denison 12.24
8 Shailyn Reed 9 Denison 12.25
Event 11 Girls 4x200 Meter Relay JV
================================================================
School Finals
================================================================
1 McKinney North 1:48.86
2 Prosper Rock Hill 1:54.46
1) Haleiyah Hays 11 2) Jasmine Johnson 9
3) Jacquelyn Powell 10 4) Catherine Lanning 10
3 Lucas Lovejoy 1:54.79
4 Wylie East 1:55.53
5 The Colony 1:56.57
6 Denison 1:58.35
1) Aniya Galloway 9 2) Cassidy Graham 9
3) D'Avanae Little 9 4) Blakelyn Pamplin 9
7 Sherman 2:01.36
3) Brooklyn Fielder 9 4) Carmen Ramirez 11
-- Princeton DNF
Event 12 Boys 4x200 Meter Relay JV
================================================================
School Finals
================================================================
1 McKinney North 1:33.59
1) CJ Onsotti 11 2) Aiden Taylor 11
3) Tyler Blackmon 9 4) Jayden Walker 9
2 Lucas Lovejoy 1:36.37
1) Thomas Harp 10 2) Andrew Pekinpaugh 12
3) Collins Archer 11 4) Roddy Mapps 10
3 The Colony 1:37.63
4 Denison 1:39.10
1) Ja'lik Lewis 11 2) Jadarian Price 11
3) Keebler Wagoner 12 4) De'teaurean Johnson 11
5 Prosper Rock Hill 1:39.50
1) Marco Gizzo 9 2) Chandler Dawson 10
3) Victor Chionuma 9 4) Dasean Thomas 11
6 Wylie East 1:40.04
7 Sherman 1:43.78
1) Braiden Speed 12 2) Cameron Reed 12
3) Benji Omayebu 12 4) Jerwayne Parker 10
Event 13 Girls 400 Meter Run JV
===================================================================
Name Year School Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 Jadyn Clark 9 Wylie East 1:06.08Q 3
2 Isabella Lesmes 9 Prosper Rock 1:07.45Q 2
3 Mackenzie Metzger 9 Lucas Lovejo 1:08.05Q 1
4 Ja'Kyia Scott 9 McKinney Nor 1:08.73q 2
5 Meg Lannan 9 McKinney Nor 1:08.79q 1
6 Naomi Morales 9 Lucas Lovejo 1:08.97q 1
7 Makayla Eastridge 10 Prosper Rock 1:09.13q 3
8 Drew Lamonica 10 Prosper Rock 1:10.01q 2
9 Carolina Banda 11 The Colony 1:10.97 3
10 Samantha Graham 11 Sherman 1:11.21 2
11 Juliana Dada 9 Wylie East 1:11.36 1
12 Ashlyn Carty 12 Lucas Lovejo 1:11.47 2
13 Analyse Rosado 10 The Colony 1:14.64 1
14 Paola Gonzalez 9 Sherman 1:16.49 3
Event 13 Girls 400 Meter Run JV
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
Finals
1 Jadyn Clark 9 Wylie East 1:04.70
2 Isabella Lesmes 9 Prosper Rock 1:06.93
3 Mackenzie Metzger 9 Lucas Lovejo 1:07.00
4 Meg Lannan 9 McKinney Nor 1:07.21
5 Ja'Kyia Scott 9 McKinney Nor 1:08.04
6 Makayla Eastridge 10 Prosper Rock 1:08.76
7 Naomi Morales 9 Lucas Lovejo 1:08.98
8 Drew Lamonica 10 Prosper Rock 1:13.79
Event 14 Boys 400 Meter Run JV
===================================================================
Name Year School Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 Dyllan Martin 11 McKinney Nor 52.92Q 1
2 Rashuun Washington 10 Wylie East 55.00Q 2
3 Kyle Sheehan 10 Lucas Lovejo 56.03Q 3
4 Kaden Williamson 11 McKinney Nor 55.48q 2
5 Isaiah Griffin 9 McKinney Nor 56.45q 2
6 Joey Modine 9 Lucas Lovejo 56.91q 3
7 Grant Chapman 9 Prosper Rock 56.94q 2
8 Erick Manzanares 11 The Colony 57.42q 3
9 Taylon Johnson 9 Princeton 57.72 3
10 Caleb Beamon 12 Wylie East 57.93 1
11 Nicholas Butler 9 Prosper Rock 58.16 3
12 Caleb Converse 11 The Colony 58.61 1
13 Zay Douglas 9 Denison 59.34 1
14 Joseph Gionfrido 9 Sherman 59.47 1
15 Wesley Hightower 9 Lucas Lovejo 59.94 2
16 Michael Golston 9 Denison 59.96 2
17 William Adegbenro 9 The Colony 1:00.33 2
18 Austin Young 11 Prosper Rock 1:00.74 3
19 Jacob McGriff 9 Sherman 1:05.35 1
Event 14 Boys 400 Meter Run JV
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
Finals
1 Rashuun Washington 10 Wylie East 53.65
2 Kyle Sheehan 10 Lucas Lovejo 54.36
3 Kaden Williamson 11 McKinney Nor 55.05
4 Joey Modine 9 Lucas Lovejo 55.63
5 Grant Chapman 9 Prosper Rock 56.33
6 Erick Manzanares 11 The Colony 56.54
7 Isaiah Griffin 9 McKinney Nor 59.09
8 Dyllan Martin 11 McKinney Nor 1:01.65
Event 15 Girls 300 Meter Hurdles JV
===================================================================
Name Year School Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 Isabella Smith 9 Prosper Rock 50.31Q 2
2 Bella Maxson 9 Denison 53.62Q 1
3 Keira Wilson 9 McKinney Nor 51.31q 2
4 Malia Bowling 10 Lucas Lovejo 51.37q 2
5 Emma Morehead 10 Prosper Rock 55.64q 2
6 Christale Wilson 9 McKinney Nor 55.74q 1
7 Ava Arsenault 10 McKinney Nor 56.24q 2
8 Kaitlyn Warren 10 Lucas Lovejo 57.57q 2
9 Abigail Getenet 9 Lucas Lovejo 58.64 1
Event 15 Girls 300 Meter Hurdles JV
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
Finals
1 Isabella Smith 9 Prosper Rock 50.35
2 Keira Wilson 9 McKinney Nor 50.70
3 Bella Maxson 9 Denison 51.20
4 Malia Bowling 10 Lucas Lovejo 51.26
5 Emma Morehead 10 Prosper Rock 55.11
6 Ava Arsenault 10 McKinney Nor 55.47
7 Christale Wilson 9 McKinney Nor 56.94
Event 16 Boys 300 Meter Hurdles JV
===================================================================
Name Year School Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 Tavion Smith-Colbert 10 McKinney Nor 42.27Q 2
2 Kevin Vu 10 McKinney Nor 44.11Q 1
3 Taylor Briggs 9 McKinney Nor 43.66q 2
4 Edward Cerna 10 Prosper Rock 44.52q 2
5 Daniel Cline 11 Wylie East 45.23q 1
6 Kaleb Riley 9 Wylie East 46.41q 2
7 Azaan Stoughtenborough 9 Princeton 46.72q 1
8 Yaseen Elmenayer 12 Lucas Lovejo 46.97q 2
9 Chase Bogel 9 Lucas Lovejo 47.21 1
10 Celdon Gooch 10 Wylie East 48.82 2
11 Alex Meza 9 Denison 48.84 1
12 Mason Scogin 9 Prosper Rock 50.28 1
13 Willie Husband 9 Sherman 50.70 1
14 Alexander Alvarez 9 Prosper Rock 50.91 1
15 James Brunson 9 Lucas Lovejo 51.89 2
Event 16 Boys 300 Meter Hurdles JV
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
Finals
1 Tavion Smith-Colbert 10 McKinney Nor 41.24
2 Kevin Vu 10 McKinney Nor 41.33
3 Taylor Briggs 9 McKinney Nor 43.74
4 Edward Cerna 10 Prosper Rock 44.68
5 Daniel Cline 11 Wylie East 45.22
6 Azaan Stoughtenborough 9 Princeton 45.96
7 Kaleb Riley 9 Wylie East 46.45
8 Yaseen Elmenayer 12 Lucas Lovejo 47.06
Event 17 Girls 200 Meter Dash JV
===================================================================
Name Year School Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 Kyah Shannon 10 Prosper Rock 25.31Q 1
2 Jaz Williams 9 McKinney Nor 26.58Q 3
3 Hailey James 9 McKinney Nor 26.68Q 2
4 Jerlana Williams 9 Princeton 27.13q 3
5 Vaveala Tuamoheloa 10 McKinney Nor 27.33q 1
6 Annabelle Clay 9 Lucas Lovejo 28.30q 2
7 Chinae Ozonnaike 9 Wylie East 28.68q 3
7 Claire Johnson 12 Lucas Lovejo 28.68q 3
9 Niani Lewis 10 Wylie East 28.75 2
10 Jacquelyn Powell 10 Prosper Rock 28.81 1
11 Isabella Lesmes 9 Prosper Rock 29.20 2
12 Wendy Lumus 10 The Colony 29.49 1
13 Makayla Shocks 9 The Colony 29.70 3
14 Karis Stevenson 10 Sherman 30.05 2
15 Melody Mukarakate 10 Princeton 30.06 3
16 Kynnedi Webb 9 Princeton 30.26 1
17 Naomi Morales 9 Lucas Lovejo 30.39 2
18 Tatiana King 9 Denison 31.46 3
19 Haven Brewer 9 Denison 31.91 1
20 Christina Winn 10 The Colony 32.10 2
21 Brisa Licona 9 Sherman 33.40 1
Event 17 Girls 200 Meter Dash JV
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
Finals
1 Kyah Shannon 10 Prosper Rock 25.40
2 Jaz Williams 9 McKinney Nor 27.00
3 Hailey James 9 McKinney Nor 27.12
4 Jerlana Williams 9 Princeton 27.59
5 Vaveala Tuamoheloa 10 McKinney Nor 28.09
6 Annabelle Clay 9 Lucas Lovejo 28.84
7 Chinae Ozonnaike 9 Wylie East 28.86
8 Claire Johnson 12 Lucas Lovejo 29.06
Event 18 Boys 200 Meter Dash JV
===================================================================
Name Year School Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 Maddox Fraley 11 Wylie East 23.70Q 2
2 Jayden Walker 9 McKinney Nor 23.80Q 3
3 Avery Fuller 9 Lucas Lovejo 24.14Q 1
4 Aiden Taylor 11 McKinney Nor 23.78q 2
5 Jason Olford 11 Wylie East 23.84q 3
6 Chris Njuguna 9 Prosper Rock 24.37q 2
7 Austin Daniels 10 Lucas Lovejo 24.40q 3
8 Jakobi DeHorney 9 Denison 24.42q 1
9 Preston Jones 10 Prosper Rock 24.61 2
10 Sergio Gonzalez 10 Sherman 24.75 2
11 Trevor Surgeson 11 The Colony 25.19 1
12 Connor Hurst 10 Denison 25.26 2
13 Wesley Hightower 9 Lucas Lovejo 25.49 2
14 Chandler Dawson 10 Prosper Rock 25.95 3
15 Jakalen Fields Denison 26.48 3
16 Logan Taylor 10 Sherman 26.94 1
17 CJ Onsotti 11 McKinney Nor 30.66 1
Event 18 Boys 200 Meter Dash JV
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
Finals
1 Jason Olford 11 Wylie East 23.64
2 Aiden Taylor 11 McKinney Nor 23.74
3 Maddox Fraley 11 Wylie East 24.19
4 Avery Fuller 9 Lucas Lovejo 24.25
5 Jayden Walker 9 McKinney Nor 24.53
6 Austin Daniels 10 Lucas Lovejo 24.77
7 Jakobi DeHorney 9 Denison 25.18
8 Chris Njuguna 9 Prosper Rock 25.24
Event 19 Girls 1600 Meter Run JV
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Hailey Malik 11 Lucas Lovejo 5:36.13
2 Leah Kanzler 10 Prosper Rock 5:42.71
3 Ingrid Santamaria 10 McKinney Nor 5:42.85
4 Gabrielle Moussas 11 Prosper Rock 5:51.22
5 Ania Betanzo 12 Prosper Rock 5:51.86
6 Claire Lamothe 10 McKinney Nor 5:53.38
7 Mackenzie Lee 9 McKinney Nor 5:53.77
8 Jordyn Caro 11 Lucas Lovejo 5:56.47
9 Emily Broach 11 The Colony 6:04.23
10 Leslie Rodriguez 9 The Colony 6:15.01
11 Emily Mural 10 Lucas Lovejo 6:16.32
12 Lena Slater 9 The Colony 6:22.20
13 Emily Kelley 12 Wylie East 6:23.58
14 Alejandra Espinoza 10 Princeton 6:29.52
15 Faith Seddig 10 Wylie East 6:34.42
16 Tayler Rocheleau 11 Princeton 6:38.11
17 Emily Valentin 9 Wylie East 6:58.89
18 Kinsley Hendricks 9 Denison 7:02.80
19 Maria Salinas 9 Princeton 7:10.33
Event 20 Boys 1600 Meter Run JV
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Joe Bluestein 9 Lucas Lovejo 4:42.56
2 Logan Dellenbach 9 Prosper Rock 4:45.51
3 Andrew Poulton 9 Lucas Lovejo 4:47.38
4 Cameron Kennedy 12 Lucas Lovejo 4:48.95
5 Connor King 11 Prosper Rock 4:52.13
6 Brandon White 10 The Colony 4:54.46
7 Samuel Staffan 11 McKinney Nor 4:56.96
8 Adrian Morales 11 The Colony 4:57.08
9 Carter Deyager 10 McKinney Nor 4:59.46
10 Lukas Morehead 12 Prosper Rock 5:00.13
11 Kiaan Doolabh 10 McKinney Nor 5:00.94
12 Cameron Johnson 11 Wylie East 5:03.18
13 Jose Gurrola 9 Princeton 5:05.77
14 Alessandro Garcia 10 Wylie East 5:09.24
15 Kaleb Avila 11 Sherman 5:10.37
16 Bryan Martinez 10 Princeton 5:11.83
17 Nicholas Harris-Murphy 9 Denison 5:30.83
18 Carter Hayes 9 Denison 5:35.98
19 Alvin Hoque 11 Sherman 5:38.83
20 Calen Woody Sherman 5:53.31
21 Tyler Allen 12 Wylie East 5:57.96
22 Logan Kalustian 9 The Colony 5:58.86
Event 21 Girls 4x400 Meter Relay JV
================================================================
School Finals
================================================================
1 McKinney North 4:20.64
2 Lucas Lovejoy 4:27.95
3 Prosper Rock Hill 4:29.89
1) Isabella Smith 9 2) Drew Lamonica 10
3) Haleiyah Hays 11 4) Makayla Eastridge 10
4 Wylie East 4:32.82
5 The Colony 4:42.93
6 Denison 5:03.49
1) Cassidy Graham 9 2) Blakelyn Pamplin 9
3) D'Avanae Little 9 4) Haven Brewer 9
Event 22 Boys 4x400 Meter Relay JV
================================================================
School Finals
================================================================
1 Lucas Lovejoy 3:38.89
1) Roddy Mapps 10 2) Thomas Harp 10
3) Avery Fuller 9 4) Kyle Sheehan 10
2 McKinney North 3:40.79
1) Dyllan Martin 11 2) Tavion Smith-Colbert 10
3) Kevin Vu 10 4) Taylor Briggs 9
3 Wylie East 3:41.69
4 Prosper Rock Hill 3:48.04
1) Dasean Thomas 11 2) Nicholas Butler 9
3) Grant Chapman 9 4) Cyncere Lindsey 9
5 Denison 3:54.43
1) Kenyan Kelly 9 2) Zay Douglas 9
3) Van Pham 9 4) Michael Golston 9
6 Princeton 3:56.69
7 Sherman 4:12.88
1) Joseph Gionfrido 9 2) Jacob Thomas 9
3) Willie Husband 9 4) Logan Taylor 10
Event 23 Girls Discus Throw JV
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Isabella Drane 10 McKinney Nor 115-02
2 Aniya Tubbs 10 McKinney Nor 94-10
3 Sinelay Figueira 10 McKinney Nor 85-11
4 Jelai Johnson 9 Lucas Lovejo 82-04
5 Lindsay Spera 9 Prosper Rock 80-10
6 Ryann Daugherty 10 Lucas Lovejo 79-06
7 Samantha Daniels 9 Lucas Lovejo 73-06
8 Lauren Tanner 9 The Colony 70-10
9 Audrey Walker 10 Prosper Rock 67-00
10 Malaina Bowlby 10 Prosper Rock 63-00
11 Stevana Love 9 Denison 59-10
12 JaKendra Pipkins 9 Princeton 58-09
13 Brionna Smith 9 Princeton 56-06
Event 24 Boys Discus Throw JV
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Nick Perez 9 Lucas Lovejo 129-05 2
2 Tavian Scruggs 11 Sherman 116-08 2
3 Jaxon Osborn 9 McKinney Nor 115-05 2
4 Houston McClure 11 Denison 109-04 2
5 Hendrix Jones 11 McKinney Nor 108-02 2
6 John Said 9 The Colony 107-06 2
7 Cody Nyvall 9 The Colony 104-11 2
8 Nathan Orrick 9 Denison 101-03 1
9 Izak Lenart 9 Lucas Lovejo 100-09 2
10 William Wallis 11 Denison 98-07 2
10 Jeffrey Dennis 10 McKinney Nor 98-07 2
12 Christopher Dutil 10 Prosper Rock 96-09 1
13 Zane Brown 9 Wylie East 94-07 2
14 Landon Peach 10 Princeton 94-06 1
15 Jack Kopinski 9 Prosper Rock 88-04 1
16 Marcus Harbert 11 Wylie East 84-00 1
17 Ezekiel Akin-Abiodun 9 Prosper Rock 77-08 1
18 Josh Gapp 9 Lucas Lovejo 75-08 1
19 Gabriel Correa 9 Princeton 75-03 1
20 Damian Casillas 9 The Colony 74-11 1
21 Alex Bohanon 9 Wylie East 73-06 2
22 Tyler Dorris 10 Sherman 71-06 1
Event 25 Girls High Jump JV
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Caroline Dolberry 9 Lucas Lovejo J4-08.00
2 Kayli Henderson 10 McKinney Nor J4-06.00
3 Samantha Graham 11 Sherman J4-04.00
4 Alxyandria Fulton 11 Wylie East J4-04.00
5 Ciara Harris 9 McKinney Nor J4-04.00
6 Bella Maxson 9 Denison J4-04.00
7 Isabella Smith 9 Prosper Rock 4-02.00
7 Becca Masterson 11 Lucas Lovejo 4-02.00
7 Margo Friloux 10 Lucas Lovejo 4-02.00
7 Aleena Dawkins 11 Wylie East 4-02.00
7 Kaylie Hancock 9 Prosper Rock 4-02.00
7 Kaelyn Hamilton 9 McKinney Nor 4-02.00
-- Chinae Ozonnaike 9 Wylie East NH
Event 26 Boys High Jump JV
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Nicholas Butler 9 Prosper Rock J5-06.00
2 Taylor Briggs 9 McKinney Nor J5-04.00
3 Stanley Terry 11 Wylie East J5-04.00
4 Devaughn Coates 9 The Colony J5-02.00
-- Tavion Smith-Colbert 10 McKinney Nor NH
-- Dylan Rhone 9 Prosper Rock NH
-- Jayden Walker 9 McKinney Nor NH
-- Jalen Coates 11 The Colony NH
-- William Adegbenro 9 The Colony NH
-- Alex Meza 9 Denison NH
-- Kenyan Kelly 9 Denison NH
Event 27 Girls Long Jump JV
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Jaz Williams 9 McKinney Nor 16-10.00 2
2 Meg Lannan 9 McKinney Nor 15-09.50 2
3 Isa Camacho 9 Lucas Lovejo 15-01.25 2
4 Jacquelyn Powell 10 Prosper Rock 14-11.00 2
5 Isabella Smith 9 Prosper Rock 14-09.75 2
6 Isla Kewley 11 Wylie East 14-05.00 1
7 Samantha Daniels 9 Lucas Lovejo 14-01.50 2
8 Presly Christopoulus 9 McKinney Nor 14-00.50 2
9 Aniya Galloway 9 Denison 13-11.25 2
10 Chinae Ozonnaike 9 Wylie East 13-10.50 1
11 Kaylie Hancock 9 Prosper Rock 13-07.50 2
12 Claire Johnson 12 Lucas Lovejo 13-02.75 2
13 D'Avanae Little 9 Denison 13-00.50 1
14 Niani Lewis 10 Wylie East 13-00.00 1
-- Abby Antilla 9 Sherman ND 1
-- Kate Foley 9 Sherman ND 1
-- Jerlana Williams 9 Princeton ND 1
-- Blakelyn Pamplin 9 Denison ND 1
-- Melody Mukarakate 10 Princeton ND 1
Event 28 Boys Long Jump JV
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Stanley Terry 11 Wylie East J19-07.00 2
2 Azaan Stoughtenborough 9 Princeton J19-03.00 1
3 Terrell Washington 10 Wylie East J19-02.00 2
4 Darrien Thomas 10 The Colony J19-00.00 2
5 Tyler Blackmon 9 McKinney Nor J19-00.00 1
6 Shailyn Reed 9 Denison J19-00.00 2
7 Tonderai Mukahanana 9 McKinney Nor J18-09.00 1
8 Weston Silvestri 10 Prosper Rock J18-09.00 2
9 Conner Pyron 10 Princeton 18-08.00 2
10 Davonta Dunn 10 The Colony 18-05.00 2
11 Ezekiel Fasanya 9 McKinney Nor 18-04.00 1
11 Jaylen Todjo Prosper Rock 18-04.00 1
13 Austin Daniels 10 Lucas Lovejo 17-10.00 2
14 Anthony Guajardo 11 The Colony 17-08.00 2
15 James Brunson 9 Lucas Lovejo 17-06.00 1
16 Michael Golston 9 Denison 16-11.00 1
17 Daniel Walters 10 Lucas Lovejo 16-09.00 1
18 Alex Meza 9 Denison 16-04.00 1
19 Cyncere Lindsey 9 Prosper Rock 15-07.00 2
Event 29 Girls Pole Vault JV
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Brinley Ludlow 9 Lucas Lovejo J8-01.00
2 Eliana Range 9 McKinney Nor J8-01.00
3 Makenzie Renes 10 Prosper Rock J8-01.00
4 Keaton Penn 9 Lucas Lovejo J7-06.00
5 Madeline Pyles 10 Wylie East J7-00.00
5 Eva Underwood 9 Lucas Lovejo J7-00.00
7 Sophia Remus 10 McKinney Nor 6-06.00
7 Kaylie Hancock 9 Prosper Rock 6-06.00
-- Dannely De La Fuente 9 McKinney Nor NH
-- Kristen Mitei 10 Prosper Rock NH
-- Isabella Flores 11 Wylie East NH
Event 30 Boys Pole Vault JV
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Elidorio Garza 10 McKinney Nor J10-01.00
2 Christian Montoya 10 Lucas Lovejo J9-10.00
2 Devon Larimer 10 Lucas Lovejo J9-10.00
4 Patrick Maccauley 10 McKinney Nor J9-06.00
5 Rowen Duennes 9 McKinney Nor J9-00.00
6 Aidan Branin 9 Wylie East J9-00.00
7 Dijant Krasniqi 9 Prosper Rock J9-00.00
8 Evan Autrey 12 Wylie East 8-06.00
9 Conner Cordry 9 The Colony 8-00.00
-- Jackson Larriviere 9 Prosper Rock NH
Event 31 Girls Shot Put JV
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 JaKendra Pipkins 9 Princeton 30-03.75 2
2 Keyera Roseby 9 Wylie East 30-02.50 1
3 Jelai Johnson 9 Lucas Lovejo 29-06.50 2
4 Sinelay Figueira 10 McKinney Nor 29-06.00 2
5 Brionna Smith 9 Princeton 28-01.00 2
6 Tala Alshebli 10 McKinney Nor 27-11.50 2
7 Aniya Tubbs 10 McKinney Nor 27-07.75 2
8 Audrey Walker 10 Prosper Rock 24-09.25 1
9 Carrington Brown 9 Wylie East 23-07.75 1
10 Samantha Daniels 9 Lucas Lovejo 23-05.50 2
11 Kyla Anderson 9 Prosper Rock 23-03.25 1
12 Lauren Tanner 9 The Colony 22-09.50 1
13 Ivy Oduwa 9 Wylie East 21-07.00 1
14 Malaina Bowlby 10 Prosper Rock 20-10.75 1
15 Ryann Daugherty 10 Lucas Lovejo 19-07.00 1
Event 32 Boys Shot Put JV
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Jaxon Osborn 9 McKinney Nor 42-05.00 2
2 Josh Gapp 9 Lucas Lovejo 41-04.25 2
3 Josh Morales 11 Denison 38-08.00 2
4 Tobenna Nwokeji 10 Prosper Rock 38-01.50 2
5 John Said 9 The Colony 37-04.00 2
6 Trent Johnson 10 The Colony 37-00.25 2
7 Hendrix Jones 11 McKinney Nor 36-05.25 2
8 Troy Sandoval 11 Prosper Rock 36-03.75 2
9 William Wallis 10 The Colony 35-07.75 1
10 Izak Lenart 9 Lucas Lovejo 34-10.00 1
11 Benjamin Rosa 9 Prosper Rock 34-09.50 1
12 Nick Perez 9 Lucas Lovejo 34-09.25 1
13 Gabriel Correa 9 Princeton 34-05.50 1
14 Tyler Dorris 10 Sherman 30-09.75 1
15 Landon Peach 10 Princeton 30-08.00 1
16 Will Gillespie 11 Denison 30-06.25 1
17 Ricardo Walker 10 Wylie East 29-10.00 1
18 Alex Bohanon 9 Wylie East 29-07.75 2
19 Jayden Lynch 11 Sherman 28-03.25 1
20 Evan Potts 10 Wylie East 26-07.50 1
-- Jeffrey Dennis 10 McKinney Nor ND 2
Event 33 Girls Triple Jump JV
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Isa Camacho 9 Lucas Lovejo 30-11.75
2 Bella Maxson 9 Denison 30-10.00
3 Malia Bowling 10 Lucas Lovejo 30-07.00
4 Jaziah Wilson 10 McKinney Nor 30-03.50
5 Kynnedi Webb 9 Princeton 29-06.00
6 Samantha Daniels 9 Lucas Lovejo 29-05.25
7 Miclaine Woodall 11 McKinney Nor 28-07.00
8 Cassidy Graham 9 Denison 28-06.00
9 Mahkenzie Gore 11 McKinney Nor 28-03.75
Event 34 Boys Triple Jump JV
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Stanley Terry 11 Wylie East 40-07.00 2
2 Chase Bogel 9 Lucas Lovejo 38-08.50 1
3 Austin Daniels 10 Lucas Lovejo 38-06.50 2
4 Tonderai Mukahanana 9 McKinney Nor 38-04.50 2
5 Rashuun Washington 10 Wylie East 37-05.75 2
6 Azaan Stoughtenborough 9 Princeton 37-02.00 2
7 Daniel Walters 10 Lucas Lovejo 36-09.25 2
8 Michael Golston 9 Denison 35-11.25 2
9 Jaylen Todjo Prosper Rock 35-11.00 1
10 Celdon Gooch 10 Wylie East 34-07.75 2
11 Logan Taylor 10 Sherman 34-05.00 1
12 Cyncere Lindsey 9 Prosper Rock 34-04.75 2
13 Garrett Silvestri 10 Prosper Rock 34-02.75 1
14 Isaiah Griffin 9 McKinney Nor 33-11.50 1
15 Willie Husband 9 Sherman 31-11.50 1
Event 501 Girls 3200 Meter Run 5A
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Amy Morefield 10 Lucas Lovejo 10:58.02
2 Kirstin Towle 12 Prosper Rock 11:03.41
3 Alexis Svoboda 12 Prosper Rock 11:07.88
4 Sara Morefield 9 Lucas Lovejo 11:25.65
5 Sydney George 12 McKinney Nor 11:51.31
6 Anjelika Abraham 11 Wylie East 12:00.59
7 Katie Armstrong 11 Lucas Lovejo 12:06.44
8 Kylee Byman 12 The Colony 12:13.93
9 Lindsey Teufel 9 Prosper Rock 12:15.12
10 Alma Pena 9 McKinney Nor 12:35.09
11 Rebeca Villfranca 12 The Colony 12:45.98
12 Reese Lee 12 McKinney Nor 12:50.99
13 Sarah Avila 12 Wylie East 12:51.79
14 Elle Morris 9 Denison 13:17.08
15 Aubrey Leverton 11 Princeton 13:19.70
16 Marlo Slater 9 The Colony 13:48.54
17 Karen Gaytan 10 Princeton 14:16.09
18 Roni Douda 11 Denison 14:31.30
19 Karely Erives 11 Denison 15:06.79
Event 502 Boys 3200 Meter Run 5A
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Tate Barr 11 Lucas Lovejo 9:41.08
2 Blake Barnes 12 Prosper Rock 9:44.75
3 Devon Judelson 10 The Colony 9:49.51
4 Gabriel De La O 10 Prosper Rock 10:01.59
5 Rohan Sharma 11 Lucas Lovejo 10:07.22
6 Graydon Cowgill 12 McKinney Nor 10:25.25
7 Adam Medina 9 The Colony 10:32.29
8 John Armstrong 12 Lucas Lovejo 10:36.62
9 Sean Daugherty 12 The Colony 10:40.25
10 Ivan Montgomery 12 McKinney Nor 10:47.40
11 Colten Van Voorhis 12 Prosper Rock 10:48.06
12 Lance Hulin 10 McKinney Nor 10:55.25
13 Alexander Zamora 12 Wylie East 10:56.44
14 Bryce Hurley 11 Wylie East 11:02.62
15 Kelan Becker 12 Denison 11:24.69
16 Jared Gibson 11 Sherman 11:52.23
17 Samuel Sanchez 12 Sherman 12:10.09
18 Skylar Wright 11 Sherman 12:40.71
Event 503 Girls 4x100 Meter Relay 5A
================================================================
School Finals
================================================================
1 Wylie East 48.20
1) Kenecia Stringfellow 12 2) Trinity Booker 12
3) Demi Zavala 12 4) Jolene Lavaki 12
2 McKinney North 48.30
1) Gabrielle McPherson 10 2) Caitlin Coffie 10
3) Nakaila Birdine 12 4) Whitney Hickman 10
3 Denison 49.66
1) Brilee Payne 11 2) Kzaria Butler 9
3) Makaylia Galloway 9 4) Faith Shaw 11
4 Prosper Rock Hill 50.04
1) Aariyahna Suggs 11 2) Skylynn Townsend 9
3) Anyha Lindsey 10 4) Laylah Lawson 9
5 Lucas Lovejoy 50.33
1) Morgan Streeter 10 2) Leila Ngapout 10
3) Kendell Coppinger 9 4) Bella Landrum 10
6 Sherman 50.97
1) Sa'nyah Hunter 12 2) Jynasia Banks 10
3) Simone Dehorney 10 4) Tamera Owens 10
Event 504 Boys 4x100 Meter Relay 5A
================================================================
School Finals
================================================================
1 McKinney North 42.97
1) Rico Paul 12 2) Jacobi Balous 12
3) Jorge Torres 11 4) Oscar Macias 11
2 Denison 43.32
1) Ja'lik Lewis 11 2) Jadarian Price 11
3) Keebler Wagoner 12 4) Asa Osbourn 12
3 The Colony 43.43
1) Angelo Jones 12 2) Shafiq Taylor 11
3) Dante Yancy 11 4) Ryan Hollis 11
4 Prosper Rock Hill 43.53
1) Haftom Foutz 12 2) Aiden Houston 12
3) Ryan Threat 11 4) Nolan MACKLIN 11
5 Lucas Lovejoy 43.67
1) Kyle Parker 10 2) Omari Murdock 11
3) Jaxson Lavender 10 4) Mason Wallace 10
6 Princeton 43.77
1) Junior Ombati 11 2) Elijah Penny
3) Vyron Hambric 9 4) Willie Arkansas 11
7 Sherman 44.76
1) Jerwayne Parker 10 2) Benji Omayebu 12
3) Braiden Speed 12 4) Kasai Burton 11
Event 505 Girls 800 Meter Run 5A
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Kailey Littlefield 9 Lucas Lovejo 2:09.57
2 Katie Armstrong 11 Lucas Lovejo 2:22.36
3 Sophia Smith 10 The Colony 2:22.83
4 Lauren Polk 9 Prosper Rock 2:23.14
5 Amelia Carothers 12 Lucas Lovejo 2:23.18
6 Azlyne Garza 12 McKinney Nor 2:24.99
7 Anjelika Abraham 11 Wylie East 2:28.17
8 Ana Mendizabal 12 McKinney Nor 2:28.96
9 Carmen Merrill 12 The Colony 2:30.90
10 Jensen Rodriguez 12 McKinney Nor 2:31.08
11 Azariah Love 10 Prosper Rock 2:31.86
12 Ashlyn Franck 11 Princeton 2:31.95
13 Rees Van Voorhis 11 Prosper Rock 2:33.36
14 Aaliyah Halstied 10 Wylie East 2:33.45
15 Ashlynn Barrett 11 The Colony 2:38.80
16 Bria Dillard 12 Princeton 2:40.06
17 Brandy Moran 11 Sherman 2:46.23
18 Breanna Branch 12 Denison 2:56.22
19 Karsen Ives 12 Denison 2:56.74
20 Roni Douda 11 Denison 2:58.44
Event 506 Boys 800 Meter Run 5A
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Wesley Gibbs 12 The Colony 1:58.00
2 Parker Sines 11 Prosper Rock 1:59.16
3 Samuel Knight 10 Prosper Rock 1:59.78
4 Anthony Berardesco 12 McKinney Nor 1:59.79
5 Trevor Malik 12 Lucas Lovejo 2:00.34
6 Riley Mcgowan 11 Lucas Lovejo 2:01.11
7 Jaden Glass 12 McKinney Nor 2:04.55
8 Dylan Judelson 11 The Colony 2:04.94
9 Akhil Doolabh 12 McKinney Nor 2:06.26
10 Tristan Lingenfelder 8 Lucas Lovejo 2:06.80
11 Bryce Earls 12 Prosper Rock 2:08.02
12 Zalyn Hamilton 12 Wylie East 2:08.68
13 Daniel Maya-Gomez 10 Princeton 2:12.21
14 Alexander Zamora 12 Wylie East 2:12.27
15 Kelan Becker 12 Denison 2:16.02
16 Samuel Sanchez 12 Sherman 2:16.62
17 Jake Owens 12 Denison 2:17.45
18 Cameron Hilts 10 The Colony 2:17.85
19 Manny Cartegena 11 Sherman 2:19.81
20 Juan Rodriguez 11 Princeton 2:24.43
Event 507 Girls 100 Meter Hurdles 5A
===================================================================
Name Year School Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 Alexandra Harber 10 McKinney Nor 14.83Q 2
2 Jourdin Edwards 11 Prosper Rock 14.92Q 1
3 Melijah Bowman 10 Denison 15.68q 2
4 Brilee Payne 11 Denison 16.03q 1
5 Janelle Villa 12 McKinney Nor 16.58q 1
6 Karlie Powell 11 The Colony 16.74q 1
7 Scarlett Terwege 12 Lucas Lovejo 16.94q 1
8 Chloe Koberowski 11 Denison 17.05q 2
9 Lizeth Acosta 11 Princeton 17.35 2
10 Chloe Singleton 9 Prosper Rock 17.54 1
11 Lauren Dolberry 9 Lucas Lovejo 17.73 1
12 Cortney Thomas 10 McKinney Nor 17.90 2
13 Elyssia Brooks 9 Prosper Rock 20.99 2
Event 507 Girls 100 Meter Hurdles 5A
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
Finals
1 Jourdin Edwards 11 Prosper Rock 14.95
2 Alexandra Harber 10 McKinney Nor 15.03
3 Brilee Payne 11 Denison 15.92
4 Melijah Bowman 10 Denison 15.98
5 Karlie Powell 11 The Colony 16.49
6 Janelle Villa 12 McKinney Nor 16.95
7 Chloe Koberowski 11 Denison 17.10
8 Scarlett Terwege 12 Lucas Lovejo 17.11
Event 508 Boys 110 Meter Hurdles 5A
===================================================================
Name Year School Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 Kody Blackwood 11 McKinney Nor 14.35Q 2
2 Steven Woody 12 Prosper Rock 15.44Q 1
3 Alexander Mathes 11 McKinney Nor 15.56q 1
4 Landon Ellis 12 Denison 15.73q 2
5 Trey Rhodes 11 Denison 15.89q 1
6 Phoenix Grant 10 Sherman 16.01q 1
7 Randall Fannin 9 Princeton 16.18q 2
8 David Walker 10 McKinney Nor 16.24q 1
9 Nate Prentice 12 Princeton 16.45 2
10 Luke Smith 12 Lucas Lovejo 16.89 2
11 Bryson Bowden 11 Denison 18.49 1
12 Alex Pedersen 12 Lucas Lovejo 20.43 2
Event 508 Boys 110 Meter Hurdles 5A
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
Finals
1 Kody Blackwood 11 McKinney Nor 14.50
2 Alexander Mathes 11 McKinney Nor 15.27
3 Steven Woody 12 Prosper Rock 15.31
4 Phoenix Grant 10 Sherman 15.46
5 Landon Ellis 12 Denison 15.49
6 David Walker 10 McKinney Nor 16.07
7 Trey Rhodes 11 Denison 16.32
8 Randall Fannin 9 Princeton 16.52
Event 509 Girls 100 Meter Dash 5A
===================================================================
Name Year School Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 Jolene Lavaki 12 Wylie East 12.45Q 2
2 Faith Shaw 11 Denison 12.51Q 1
3 Whitney Hickman 10 McKinney Nor 12.92Q 3
4 Leila Ngapout 10 Lucas Lovejo 12.62q 1
5 Laylah Lawson 9 Prosper Rock 12.62q 2
6 Kenecia Stringfellow 12 Wylie East 12.72q 2
7 Casey Klosky 12 McKinney Nor 12.94q 3
8 Jayda Williams 10 McKinney Nor 13.23q 1
9 Tamera Owens 10 Sherman 13.24 1
10 Simone Dehorney 10 Sherman 13.31 2
11 Kzaria Butler 9 Denison 13.32 3
12 Aariyahna Suggs 11 Prosper Rock 13.34 1
13 Skylynn Townsend 9 Prosper Rock 13.38 3
14 Kendell Coppinger 9 Lucas Lovejo 13.50 1
15 Sarah Miller 12 Princeton 13.66 2
16 Katelyn Payne 12 The Colony 13.71 2
17 Sanay'a Hunter 12 Sherman 13.75 3
18 Ariel Russel 12 Princeton 13.76 3
19 Ariyanna Stephens 10 Princeton 14.02 1
20 Makaylia Galloway 9 Denison 14.06 3
21 Taylor Pierre 12 The Colony 14.17 2
Event 509 Girls 100 Meter Dash 5A
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
Finals
1 Faith Shaw 11 Denison 12.45
2 Whitney Hickman 10 McKinney Nor 12.67
3 Jolene Lavaki 12 Wylie East 12.70
4 Leila Ngapout 10 Lucas Lovejo 12.79
5 Laylah Lawson 9 Prosper Rock 12.82
6 Casey Klosky 12 McKinney Nor 12.96
7 Kenecia Stringfellow 12 Wylie East 12.96
8 Jayda Williams 10 McKinney Nor 13.34
Event 510 Boys 100 Meter Dash 5A
===================================================================
Name Year School Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 Kenan Maxey 12 Wylie East 11.07Q 3
2 Mason Wallace 10 Lucas Lovejo 11.16Q 2
3 De'teaurean Johnson 11 Denison 11.30Q 1
4 Nolan MACKLIN 11 Prosper Rock 11.09q 3
5 Bryan Thomason 10 Prosper Rock 11.36q 3
6 Shafiq Taylor 11 The Colony 11.38q 2
7 Ryan Threat 11 Prosper Rock 11.42q 3
8 Camreon Harris 11 McKinney Nor 11.44q 1
9 Toney Jamison 12 McKinney Nor 11.48 1
10 Benji Omayebu 12 Sherman 11.51 2
11 Jorge Torres 11 McKinney Nor 11.52 1
12 Gavin Goodrich 12 Lucas Lovejo 11.54 3
13 Chief Collins 12 Lucas Lovejo 11.55 3
14 Jalen Wright 12 The Colony 11.65 2
15 Angelo Jones 12 The Colony 11.70 2
16 Vyron Hambric 9 Princeton 11.71 1
17 De'jon Maxwell 11 Princeton 11.77 1
18 Jerwayne Parker 10 Sherman 11.88 2
19 Kerion Douglas 12 Princeton 12.29 3
20 Keegan Pruitt 11 Denison 12.36 1
Event 510 Boys 100 Meter Dash 5A
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
Finals
1 Kenan Maxey 12 Wylie East 11.19
2 Nolan MACKLIN 11 Prosper Rock 11.26
3 Mason Wallace 10 Lucas Lovejo 11.30
4 Shafiq Taylor 11 The Colony 11.55
5 De'teaurean Johnson 11 Denison 11.58
6 Bryan Thomason 10 Prosper Rock 11.60
7 Ryan Threat 11 Prosper Rock 11.69
8 Camreon Harris 11 McKinney Nor 11.92
Event 511 Girls 4x200 Meter Relay 5A
================================================================
School Finals
================================================================
1 Wylie East 1:42.40
1) Jolene Lavaki 12 2) Trinity Booker 12
3) Demi Zavala 12 4) Kenecia Stringfellow 12
2 McKinney North 1:45.19
1) Cambori Watson 12 2) Gabrielle McPherson 10
3) Caitlin Coffie 10 4) Nakaila Birdine 12
3 Denison 1:49.60
1) Makaylia Galloway 9 2) Akadia Pace 10
3) Kzaria Butler 9 4) Faith Shaw 11
4 Lucas Lovejoy 1:50.70
1) Chloe Schaeffer 2) Kendell Coppinger 9
3) Madeline Smith 9 4) Lauren Dolberry 9
5 Prosper Rock Hill 1:51.12
1) Aariyahna Suggs 11 2) Skylynn Townsend 9
3) Anyha Lindsey 10 4) Laylah Lawson 9
6 The Colony 1:53.93
1) Anaya Watkins 10 2) Taylor Pierre 12
3) Katelyn Payne 12 4) Camille Dates 9
-- Princeton DQ out of zone 3
1) Lexi Wolbert 2) Demayia Peoples 11
3) Ariel Russel 12 4) Anaya Little
Event 512 Boys 4x200 Meter Relay 5A
================================================================
School Finals
================================================================
1 McKinney North 1:28.10
1) Jacobi Balous 12 2) Darrell Rougeau 12
3) Jorge Torres 11 4) Myles Squalls 12
2 Princeton 1:31.31
1) Willie Arkansas 11 2) Junior Ombati 11
3) Gavin Champ 12 4) Donovan Dixon 11
3 Denison 1:32.37
1) Ja'lik Lewis 11 2) Jadarian Price 11
3) Keebler Wagoner 12 4) De'teaurean Johnson 11
4 Prosper Rock Hill 1:32.45
1) Amar Williams 9 2) Bryan Thomason 10
3) Ryan Threat 11 4) Nolan MACKLIN 11
5 The Colony 1:33.56
1) Angelo Jones 12 2) Shafiq Taylor 11
3) Dante Yancy 11 4) Ryan Hollis 11
-- Lucas Lovejoy DNF
1) William Pekinpaugh 12 2) Kyle Parker 10
3) Chief Collins 12 4) Reid Westervelt 12
Event 513 Girls 400 Meter Dash 5A
===================================================================
Name Year School Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 Kyla Lewis 10 Prosper Rock 1:00.43Q 3
2 Kennedy Russell 11 McKinney Nor 1:00.78Q 2
3 Nakaila Birdine 12 McKinney Nor 1:01.28Q 1
4 Bella Landrum 10 Lucas Lovejo 1:01.00q 2
5 Shiloh Brooks 9 Prosper Rock 1:02.31q 1
6 Sophia Demarco 10 Prosper Rock 1:04.37q 3
7 Anaya Little Princeton 1:04.72q 1
8 Anna Iovinelli 12 Lucas Lovejo 1:04.78q 1
9 Katie Armstrong 11 Lucas Lovejo 1:04.80 1
10 Sophia Smith 10 The Colony 1:04.81 3
11 Sabrina Brewer 11 Princeton 1:05.30 1
12 Aryanna Blakeney 11 Wylie East 1:05.36 2
13 Carmen Merrill 12 The Colony 1:05.40 3
14 Ana Mendizabal 12 McKinney Nor 1:05.52 3
15 Karla Castilla 12 Wylie East 1:05.79 2
16 Camille Dates 9 The Colony 1:06.36 2
17 Jynasia Banks 10 Sherman 1:06.99 2
18 Abygail Montes 12 Denison 1:06.99 1
19 Nyle Mathis 11 Wylie East 1:07.22 2
20 Jackalyn Patterson 12 Denison 1:14.28 3
21 Brooke Finch 12 Denison 1:14.30 3
Event 513 Girls 400 Meter Dash 5A
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
Finals
1 Kyla Lewis 10 Prosper Rock 58.25
2 Nakaila Birdine 12 McKinney Nor 59.54
3 Kennedy Russell 11 McKinney Nor 59.55
4 Bella Landrum 10 Lucas Lovejo 1:00.96
5 Shiloh Brooks 9 Prosper Rock 1:01.95
6 Sophia Demarco 10 Prosper Rock 1:04.23
7 Anna Iovinelli 12 Lucas Lovejo 1:05.02
Event 514 Boys 400 Meter Dash 5A
===================================================================
Name Year School Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 Charis Jackson 10 Wylie East 51.02Q 3
2 Haftom Foutz 12 Prosper Rock 51.70Q 2
3 John Guillory 11 McKinney Nor 52.74Q 1
4 Jaxson Lavender 10 Lucas Lovejo 51.23q 3
5 Rico Paul 12 McKinney Nor 52.79q 1
6 Omari Murdock 11 Lucas Lovejo 52.95q 3
7 Camden Fields 11 McKinney Nor 53.64q 2
8 Ryan Wilson 12 Prosper Rock 54.09q 1
9 Nick Smith 11 The Colony 54.43 2
10 Kade Frausto 11 Wylie East 54.55 2
11 Luis Ainsworth 9 Wylie East 54.88 1
12 Colgin Pettit 9 Lucas Lovejo 56.65 2
13 Ashton Alexander 11 Sherman 57.08 3
14 Cameron Hilts 10 The Colony 57.85 2
15 Joseph McGinnis 11 Prosper Rock 58.96 3
16 Braden Maxwell 11 Denison 59.83 1
17 Juan Rodriguez 11 Princeton 1:02.56 3
18 Jesse Matteson 10 Sherman 1:04.67 2
Event 514 Boys 400 Meter Dash 5A
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
Finals
1 Charis Jackson 10 Wylie East 49.80
2 Jaxson Lavender 10 Lucas Lovejo 51.19
3 Haftom Foutz 12 Prosper Rock 51.49
4 John Guillory 11 McKinney Nor 51.87
5 Rico Paul 12 McKinney Nor 51.99
6 Omari Murdock 11 Lucas Lovejo 52.08
7 Camden Fields 11 McKinney Nor 52.62
8 Ryan Wilson 12 Prosper Rock 54.44
Event 515 Girls 300 Meter Hurdles 5A
===================================================================
Name Year School Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 Jourdin Edwards 11 Prosper Rock 45.90Q 1
2 Karlie Powell 11 The Colony 47.11Q 2
3 Brilee Payne 11 Denison 48.17q 1
4 Lizeth Acosta 11 Princeton 48.46q 1
5 Jordan Smith 10 Wylie East 48.76q 1
6 Alexandra Harber 10 McKinney Nor 49.14q 2
7 Lauren Dolberry 9 Lucas Lovejo 49.44q 1
8 Melijah Bowman 10 Denison 49.50q 2
9 Janelle Villa 12 McKinney Nor 50.80 1
10 Ashley Still 12 McKinney Nor 50.88 2
11 Chloe Singleton 9 Prosper Rock 51.32 2
12 Scarlett Terwege 12 Lucas Lovejo 52.55 1
13 Morgan Streeter 10 Lucas Lovejo 52.72 2
14 Endia Smith 12 Princeton 55.51 2
Event 515 Girls 300 Meter Hurdles 5A
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
Finals
1 Jourdin Edwards 11 Prosper Rock 45.64
2 Karlie Powell 11 The Colony 47.54
3 Alexandra Harber 10 McKinney Nor 47.93
4 Brilee Payne 11 Denison 47.98
5 Jordan Smith 10 Wylie East 48.32
6 Lauren Dolberry 9 Lucas Lovejo 48.95
7 Melijah Bowman 10 Denison 49.06
8 Lizeth Acosta 11 Princeton 49.45
Event 516 Boys 300 Meter Hurdles 5A
===================================================================
Name Year School Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 Kody Blackwood 11 McKinney Nor 40.56Q 1
2 Jayvyn Hopkins 12 McKinney Nor 40.76Q 2
3 David Walker 10 McKinney Nor 42.22q 2
4 Nate Prentice 12 Princeton 42.45q 2
5 Landon Ellis 12 Denison 43.11q 1
6 Steven Woody 12 Prosper Rock 43.89q 2
7 Randall Fannin 9 Princeton 43.96q 1
8 Trey Rhodes 11 Denison 44.11q 2
9 Zavion Rankin 12 The Colony 44.22 2
10 Luke Smith 12 Lucas Lovejo 45.07 1
11 Bryson Bowden 11 Denison 46.76 1
12 Alex Pedersen 12 Lucas Lovejo 47.64 1
Event 516 Boys 300 Meter Hurdles 5A
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
Finals
1 Kody Blackwood 11 McKinney Nor 39.11
2 Jayvyn Hopkins 12 McKinney Nor 40.09
3 Nate Prentice 12 Princeton 41.34
4 David Walker 10 McKinney Nor 41.56
5 Trey Rhodes 11 Denison 44.09
6 Steven Woody 12 Prosper Rock 44.33
7 Landon Ellis 12 Denison 45.00
8 Randall Fannin 9 Princeton 50.47
Event 517 Girls 200 Meter Dash 5A
===================================================================
Name Year School Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 Caitlin Coffie 10 McKinney Nor 25.44Q 3
2 Cambori Watson 12 McKinney Nor 25.66Q 2
3 Demi Zavala 12 Wylie East 25.79Q 1
4 Gabrielle McPherson 10 McKinney Nor 25.76q 2
5 Trinity Booker 12 Wylie East 26.04q 3
6 Leila Ngapout 10 Lucas Lovejo 26.27q 3
7 Anyha Lindsey 10 Prosper Rock 26.80q 2
8 Demayia Peoples 11 Princeton 27.44q 2
9 Karla Castilla 12 Wylie East 27.57 1
10 Tamera Owens 10 Sherman 27.72 3
11 Abygail Montes 12 Denison 28.10 1
12 Simone Dehorney 10 Sherman 28.11 2
13 Ariel Russel 12 Princeton 28.13 1
14 Camille Dates 9 The Colony 28.13 3
15 Sophia Demarco 10 Prosper Rock 28.20 1
16 Madeline Smith 9 Lucas Lovejo 28.22 3
17 Anna Iovinelli 12 Lucas Lovejo 28.35 1
18 Lillian Land 9 Prosper Rock 28.76 2
19 Ariyanna Stephens 10 Princeton 28.81 2
20 Akadia Pace 10 Denison 28.95 3
21 Anaya Watkins 10 The Colony 29.13 1
22 Chloe Koberowski 11 Denison 29.64 2
23 Taylor Pierre 12 The Colony 30.04 1
Event 517 Girls 200 Meter Dash 5A
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
Finals
1 Caitlin Coffie 10 McKinney Nor 25.92
2 Gabrielle McPherson 10 McKinney Nor 26.27
3 Demi Zavala 12 Wylie East 26.37
4 Cambori Watson 12 McKinney Nor 26.40
5 Trinity Booker 12 Wylie East 26.53
6 Leila Ngapout 10 Lucas Lovejo 27.08
7 Demayia Peoples 11 Princeton 27.22
8 Anyha Lindsey 10 Prosper Rock 27.56
Event 518 Boys 200 Meter Dash 5A
===================================================================
Name Year School Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 Myles Squalls 12 McKinney Nor 21.69Q 2
2 Darrell Rougeau 12 McKinney Nor 22.00Q 1
3 Willie Arkansas 11 Princeton 22.62Q 3
3 Jacobi Balous 12 McKinney Nor 22.62Q 3
5 Charis Jackson 10 Wylie East 22.72q 2
6 Donovan Dixon 11 Princeton 22.87q 2
7 Kenan Maxey 12 Wylie East 22.94q 1
8 Reid Westervelt 12 Lucas Lovejo 23.03q 3
9 Kyle Parker 10 Lucas Lovejo 23.04 3
10 Ryan Hollis 11 The Colony 23.19 1
11 Amar Williams 9 Prosper Rock 23.20 2
12 Aiden Houston 12 Prosper Rock 23.23 3
13 Junior Ombati 11 Princeton 23.48 1
14 Gavin Goodrich 12 Lucas Lovejo 23.61 2
15 Dante Yancy 11 The Colony 23.91 1
16 Ryan Wilson 12 Prosper Rock 24.16 3
17 Cameron Reed 12 Sherman 24.18 2
18 Braiden Speed 12 Sherman 24.24 1
19 Keegan Pruitt 11 Denison 25.07 1
20 Khylon Whitehurst 11 The Colony 26.15 3
Event 518 Boys 200 Meter Dash 5A
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
Finals
1 Darrell Rougeau 12 McKinney Nor 22.30
2 Willie Arkansas 11 Princeton 22.74
3 Jacobi Balous 12 McKinney Nor 22.83
4 Donovan Dixon 11 Princeton 23.11
5 Reid Westervelt 12 Lucas Lovejo 23.60
Event 519 Girls 1600 Meter Run 5A
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Kailey Littlefield 9 Lucas Lovejo 5:03.90
2 Alexis Svoboda 12 Prosper Rock 5:06.94
3 Amy Morefield 10 Lucas Lovejo 5:07.02
4 Kirstin Towle 12 Prosper Rock 5:08.05
5 Amelia Carothers 12 Lucas Lovejo 5:16.81
6 Lauren Polk 9 Prosper Rock 5:25.51
7 Kylee Byman 12 The Colony 5:26.74
8 Anjelika Abraham 11 Wylie East 5:29.78
9 Azlyne Garza 12 McKinney Nor 5:29.84
10 Sydney George 12 McKinney Nor 5:30.32
11 Jensen Rodriguez 12 McKinney Nor 5:44.26
12 Rebeca Villfranca 12 The Colony 5:46.98
13 Sarah Avila 12 Wylie East 5:47.93
14 Ashlyn Franck 11 Princeton 5:50.86
15 Ashlynn Barrett 11 The Colony 5:51.81
16 Aubrey Leverton 11 Princeton 5:54.22
17 Elle Morris 9 Denison 6:03.55
18 Karen Gaytan 10 Princeton 6:11.94
19 Brandy Moran 11 Sherman 6:16.66
20 Karsen Ives 12 Denison 6:52.03
21 Breanna Branch 12 Denison 6:58.01
Event 520 Boys 1600 Meter Run 5A
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Tate Barr 11 Lucas Lovejo 4:25.18
2 Devon Judelson 10 The Colony 4:26.40
3 Matthew Murray 11 Lucas Lovejo 4:27.38
4 Gabriel De La O 10 Prosper Rock 4:28.50
5 Blake Barnes 12 Prosper Rock 4:30.59
6 Anthony Berardesco 12 McKinney Nor 4:30.87
7 Colten Van Voorhis 12 Prosper Rock 4:34.90
8 Graydon Cowgill 12 McKinney Nor 4:42.28
9 Wesley Gibbs 12 The Colony 4:42.67
10 Trevor Malik 12 Lucas Lovejo 4:45.24
11 Ivan Montgomery 12 McKinney Nor 4:46.43
12 Dylan Judelson 11 The Colony 4:47.68
13 Bryce Hurley 11 Wylie East 4:50.64
14 Daniel Maya-Gomez 10 Princeton 4:52.86
15 Jared Gibson 11 Sherman 5:06.62
16 Kelan Becker 12 Denison 5:08.91
17 Eliel Cortez 12 Wylie East 5:15.01
18 Skylar Wright 11 Sherman 5:18.33
Event 521 Girls 4x400 Meter Relay 5A
================================================================
School Finals
================================================================
1 Lucas Lovejoy 3:56.81
1) Chloe Schaeffer 2) Bella Landrum 10
3) Amy Morefield 10 4) Kailey Littlefield 9
2 McKinney North 4:01.22
1) Kennedy Russell 11 2) Caitlin Coffie 10
3) Nakaila Birdine 12 4) Gabrielle McPherson 10
3 Prosper Rock Hill 4:08.38
1) Jourdin Edwards 11 2) Shiloh Brooks 9
3) Veronica Cully 10 4) Kyla Lewis 10
4 Wylie East 4:13.49
1) Karla Castilla 12 2) Aryanna Blakeney 11
3) Nyle Mathis 11 4) Jordan Smith 10
5 Princeton 4:16.85
1) Anaya Little 2) Lexi Wolbert
3) Bria Dillard 12 4) Sabrina Brewer 11
6 The Colony 4:23.45
1) Karlie Powell 11 2) Katelyn Payne 12
3) Camille Dates 9 4) Sophia Smith 10
7 Denison 4:31.13
1) Jackalyn Patterson 12 2) Zania Hull 9
3) Abygail Montes 12 4) Akadia Pace 10
Event 522 Boys 4x400 Meter Relay 5A
================================================================
School Finals
================================================================
1 Prosper Rock Hill 3:27.51
1) Amar Williams 9 2) Aiden Houston 12
3) Parker Sines 11 4) Haftom Foutz 12
2 McKinney North 3:27.65
1) Rico Paul 12 2) Jayvyn Hopkins 12
3) Camden Fields 11 4) John Guillory 11
3 Wylie East 3:27.69
1) Charis Jackson 10 2) Kade Frausto 11
3) Kenan Maxey 12 4) Luis Ainsworth 9
4 Lucas Lovejoy 3:28.48
1) Jaxson Lavender 10 2) Omari Murdock 11
3) Riley Mcgowan 11 4) Trevor Malik 12
5 Sherman 3:41.52
1) Samuel Sanchez 12 2) Phoenix Grant 10
3) Ashton Alexander 11 4) Manny Cartegena 11
6 Denison 3:42.64
1) Ja'lik Lewis 11 2) Braden Maxwell 11
3) Keebler Wagoner 12 4) Jadarian Price 11
7 The Colony 3:43.65
1) Nick Smith 11 2) Cameron Hilts 10
3) Dylan Judelson 11 4) Zavion Rankin 12
8 Princeton 3:48.51
1) Randall Fannin 9 2) De'jon Maxwell 11
3) Donovan Dixon 11 4) Nate Prentice 12
Event 523 Girls Discus Throw 5A
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Spencer Van Dyke 12 McKinney Nor 131-06 2
2 Ijeoma Chukwuma 12 McKinney Nor 121-01 2
3 Kristina Subia 12 Wylie East 114-06 2
4 Kathryn Newsom 12 McKinney Nor 112-00 2
5 Madison Gauthier 11 Wylie East 111-00 2
6 Alyssa Rhodes 10 Denison 105-09 2
7 Kaylee Dixon 11 Princeton 90-05 2
8 Paige Mcmahan 11 Sherman 83-02 1
9 Megan Hunter 10 Denison 82-05 1
10 Makayla Guidry 12 Denison 82-02 2
11 Megan Diercks 11 Lucas Lovejo 79-01 1
12 Kanaiya Douglas 10 Princeton 77-05 1
13 Masa Taha 9 Prosper Rock 76-04 1
14 Cassidy Collison 11 Prosper Rock 71-01 1
15 Oni Ross 11 Prosper Rock 67-08 1
16 Kierstin Rink 9 The Colony 65-00 1
-- Selease Sampram 12 Wylie East ND 2
Event 524 Boys Discus Throw 5A
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Cameron Banks 12 McKinney Nor 146-00 2
2 Jay'den Walker 9 McKinney Nor 141-03 2
3 Xadavien Sims 9 Denison 133-05 1
4 Tyler Wiley 11 Prosper Rock 131-06 2
5 Mason Stein 12 Lucas Lovejo 131-03 2
6 Seth Fulencheck 12 Denison 123-01 2
7 Dameon Smallwood 11 Denison 122-10 2
8 Jacob Speer 10 Princeton 119-07 1
9 William Frost 10 Lucas Lovejo 117-10 1
10 Cameron Thomas 12 The Colony 116-08 1
11 Hudson Balette 10 Lucas Lovejo 114-07 2
12 Chase Moncriffe 11 Prosper Rock 112-11 1
13 Michael Oparah 11 Wylie East 109-04 2
14 Andrew Bailey 11 Princeton 109-00 1
15 Mark Moslener 10 Wylie East 104-06 1
16 Colby Cox 11 The Colony 99-11 1
17 Javon Lopez 12 Wylie East 99-02 1
18 Luke Marlin 12 McKinney Nor 94-01 2
Event 525 Girls High Jump 5A
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Elyssia Brooks 9 Prosper Rock J5-00.00
2 Brilee Payne 11 Denison J5-00.00
3 Anyha Lindsey 10 Prosper Rock J4-10.00
4 Sara Compton 11 Prosper Rock J4-10.00
5 Nyle Mathis 11 Wylie East J4-10.00
6 Neely Teroy 10 McKinney Nor J4-08.00
7 Kendell Coppinger 9 Lucas Lovejo J4-06.00
8 Endia Smith 12 Princeton J4-06.00
9 Brintley Barnard 9 Sherman J4-06.00
Event 526 Boys High Jump 5A
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Colston Adamson 9 Lucas Lovejo J6-04.00
2 Jamien Hopkins 12 McKinney Nor J6-00.00
3 Trey Pugh 11 Lucas Lovejo J5-10.00
4 Shafiq Taylor 11 The Colony J5-10.00
5 Taylor Offord 9 McKinney Nor J5-08.00
6 Alexander Mathes 11 McKinney Nor J5-08.00
7 Jalarian Wilson 12 Sherman J5-08.00
8 Keebler Wagoner 12 Denison J5-06.00
-- Nick Smith 11 The Colony NH
-- Xavier Lee 12 Sherman NH
-- De'teaurean Johnson 11 Denison NH
-- Keyoni Morrison 10 Prosper Rock NH
-- Ja'lik Lewis 11 Denison NH
Event 527 Girls Long Jump 5A
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Faith Shaw 11 Denison 18-00.00 2
2 Anyha Lindsey 10 Prosper Rock 16-09.00 2
3 Skylynn Townsend 9 Prosper Rock 16-08.00 2
4 Gabrielle McPherson 10 McKinney Nor 16-06.00 2
5 Nyle Mathis 11 Wylie East 16-05.00 2
6 Elyssia Brooks 9 Prosper Rock 16-04.00 2
7 Alyssa Banales 9 McKinney Nor 16-02.00 2
8 Taylor Dailey 11 Wylie East 15-09.00 1
9 Leila Ngapout 10 Lucas Lovejo 15-06.00 1
10 Jayda Williams 10 McKinney Nor 15-02.00 2
11 Ariel Russel 12 Princeton 15-00.00 1
12 Lauren Dolberry 9 Lucas Lovejo 14-11.00 1
13 Demayia Peoples 11 Princeton 14-02.00 1
14 Ariyanna Stephens 10 Princeton 14-01.00 1
15 Nicole Jackman 11 Sherman 12-06.00 1
Event 528 Boys Long Jump 5A
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Gavin Champ 12 Princeton 22-00.50 2
2 Colston Adamson 9 Lucas Lovejo 21-09.25 2
3 Asa Osbourn 12 Denison 21-01.50 2
4 Reid Westervelt 12 Lucas Lovejo 20-05.50 2
5 Jorge Torres 11 McKinney Nor 20-03.50 1
6 Michael Norris 12 McKinney Nor 20-02.50 2
7 Alex Njoroge 12 McKinney Nor 19-11.50 2
8 Keyoni Morrison 10 Prosper Rock 19-04.50 2
9 Triton Freels 12 Lucas Lovejo 19-02.25 2
10 Dante Yancy 11 The Colony 19-01.50 1
11 Angelo Jones 12 The Colony 18-08.50 1
12 Donovan Shannon 11 Prosper Rock 18-07.50 1
13 Bryson Bowden 11 Denison 18-07.00 2
14 Zavion Rankin 12 The Colony 18-04.50 1
15 Willie Arkansas 11 Princeton 17-11.25 1
16 Joseph McGinnis 11 Prosper Rock 17-00.25 1
Event 529 Girls Pole Vault 5A
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Alexandra Harber 10 McKinney Nor J12-06.00
2 Audrey Bensmiller 12 Lucas Lovejo J11-06.00
3 Sarah Salsgiver 10 Lucas Lovejo J9-03.00
4 Olivia Payne 12 McKinney Nor J9-00.00
5 Lucy Schroeder 10 McKinney Nor J8-06.00
6 Shelby Denny 10 Wylie East J8-06.00
7 Mahgen Ayling 12 Princeton J7-06.00
-- Addison Alexander Princeton NH
-- Hope Bianco 12 The Colony NH
Event 530 Boys Pole Vault 5A
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Gavin Hecke 11 Prosper Rock J12-06.00
2 Lance Stubbs 10 Lucas Lovejo J12-03.00
3 Ethan Buffington 12 The Colony J12-00.00
4 Alex Pedersen 12 Lucas Lovejo J10-06.00
5 Jaxson Gonzales 9 Wylie East J10-06.00
6 Daniel Malka 10 Lucas Lovejo J10-00.00
7 Scott Corbin 11 The Colony J10-00.00
7 Brantley Nelson 10 Wylie East J10-00.00
-- Caedon Ayling Princeton NH
-- Tyler Seymour 12 Wylie East NH
Event 531 Girls Shot Put 5A
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Selease Sampram 12 Wylie East 39-02.25 2
2 Kristina Subia 12 Wylie East 37-11.00 2
3 Ijeoma Chukwuma 12 McKinney Nor 37-02.75 2
4 Spencer Van Dyke 12 McKinney Nor 35-02.00 2
5 Kanaiya Douglas 10 Princeton 33-11.75 2
6 Kaylee Dixon 11 Princeton 33-09.25 2
7 Abigail Khader 12 Sherman 33-05.25 2
8 Kzaria Butler 9 Denison 32-08.75 2
9 Mary Siems 11 Denison 30-03.00 2
10 Kierstin Rink 9 The Colony 29-07.25 2
11 Cassidy Collison 11 Prosper Rock 29-05.75 1
12 Oni Ross 11 Prosper Rock 28-10.25 1
13 Caroline Speer 11 Princeton 27-04.00 1
14 Sedriuna Jones 12 McKinney Nor 27-02.25 1
15 Megan Hunter 10 Denison 26-10.25 1
16 Megan Diercks 11 Lucas Lovejo 24-04.00 1
Event 532 Boys Shot Put 5A
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Mason Stein 12 Lucas Lovejo 48-05.50 2
2 Jay'den Walker 9 McKinney Nor 46-01.75 2
3 De'teaurean Johnson 11 Denison 44-11.50 2
4 Chase Moncriffe 11 Prosper Rock 43-11.25 2
5 Javon Lopez 12 Wylie East 42-03.25 2
6 Caden Vensel-Phillips 12 McKinney Nor 41-07.00 2
7 Hudson Balette 10 Lucas Lovejo 40-09.25 2
8 Jacob Speer 10 Princeton 39-05.75 2
9 Jacob Nuncio 10 Denison 38-05.25 1
10 Khylon Whitehurst 11 The Colony 38-04.25 2
11 Cameron Thomas 12 The Colony 37-11.75 2
12 Andrew Bailey 11 Princeton 37-04.50 1
13 Cameron Banks 12 McKinney Nor 36-10.75 1
14 Grehson Coates-Garcia 11 Prosper Rock 35-11.25 1
15 Frank Moslener 12 Wylie East 35-08.75 1
16 Colby Cox 11 The Colony 35-00.75 1
17 Mark Moslener 10 Wylie East 32-01.00 1
18 Tyler Wiley 11 Prosper Rock 30-05.25 1
19 William Frost 10 Lucas Lovejo 30-02.25 1
Event 533 Girls Triple Jump 5A
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Nyle Mathis 11 Wylie East 36-01.75
2 Skylynn Townsend 9 Prosper Rock 34-11.00
3 Hallie Collett 12 McKinney Nor 34-09.75
4 Melijah Bowman 10 Denison 34-06.50
5 Taylor Dailey 11 Wylie East 34-02.50
6 Jayda Williams 10 McKinney Nor 33-09.50
7 Taylor Day 10 McKinney Nor 32-03.00
8 Leila Ngapout 10 Lucas Lovejo 32-01.25
8 Elyssia Brooks 9 Prosper Rock 32-01.25
10 Lauren Dolberry 9 Lucas Lovejo 31-00.25
11 Sara Compton 11 Prosper Rock 29-11.00
12 Endia Smith 12 Princeton 29-06.00
13 Sanay'a Hunter 12 Sherman 29-03.75
14 Nicole Jackman 11 Sherman 26-10.75
-- Ariyanna Stephens 10 Princeton ND
Event 534 Boys Triple Jump 5A
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Gavin Champ 12 Princeton 44-10.25 2
2 Shafiq Taylor 11 The Colony 42-05.75 2
3 Triton Freels 12 Lucas Lovejo 42-01.00 2
4 Colston Adamson 9 Lucas Lovejo 41-10.00 2
5 Reid Westervelt 12 Lucas Lovejo 41-08.75 1
6 John Guillory 11 McKinney Nor 41-02.00 2
7 Aidan Partee 11 McKinney Nor 41-01.00 1
8 Braiden Speed 12 Sherman 39-02.50 2
9 Phoenix Grant 10 Sherman 38-11.25 1
10 Alex Njoroge 12 McKinney Nor 38-09.25 2
11 Donovan Shannon 11 Prosper Rock 36-08.75 1
12 Vyron Hambric 9 Princeton 36-04.00 1
13 Juan Rodriguez 11 Princeton 35-08.75 1
Women - 5A - Team Rankings - 17 Events Scored
===============================================================================
1) McKinney North 171 2) Prosper Rock Hill 133
3) Wylie East 108 3) Lucas Lovejoy 108
5) Denison 71 6) The Colony 20
7) Princeton 7 8) Sherman 2
Women - JV - Team Rankings - 17 Events Scored
===============================================================================
1) McKinney North 214 2) Lucas Lovejoy 136.50
3) Prosper Rock Hill 132 4) Wylie East 52.50
5) Denison 39 6) Princeton 24
7) The Colony 14 8) Sherman 8
Men - 5A - Team Rankings - 17 Events Scored
===============================================================================
1) McKinney North 167 2) Lucas Lovejoy 125
3) Prosper Rock Hill 108 4) The Colony 62
5) Princeton 56 6) Denison 55
7) Wylie East 36 8) Sherman 8
Men - JV - Team Rankings - 17 Events Scored
===============================================================================
1) McKinney North 203 2) Lucas Lovejoy 137
3) Wylie East 93 4) Prosper Rock Hill 78
5) The Colony 49 6) Denison 31
7) Princeton 18 8) Sherman 8