7th Grade Girls 100 Meter Dash
Pl Name Team Mark
1 JNesis James McAdams 13.58
2 Jordyn Scribner Seabrook Intermediate 13.70
3 Grace Hinchman League City Intermed 14.08
4 Audrey Fehsenfeld League City Intermed 14.13
5 Jalaya Wyles McAdams 14.20
6 Autumn Hill Victory Lakes 14.21
7th Grade Girls 200 Meter Dash
Pl Name Team Mark
1 Raelyn Jackson McAdams 28.54
2 Autumn Hill Victory Lakes 30.29
3 Reese Hermes League City Intermed 30.53
4 Ava Shreve Victory Lakes 30.63
5 Jaslene Bustamante McAdams 31.35
6 Cavil Haley Bayside Intermediate 31.38
7th Grade Girls 400 Meter Dash
Pl Name Team Mark
1 Cook Hailey Bayside Intermediate 1:06.50
2 Lauren Long League City Intermed 1:07.86
3 Jordyn Scribner Seabrook Intermediate 1:09.84
4 Samantha Tumbleson Victory Lakes 1:10.36
5 Mauri Day McAdams 1:12.76
6 Olivia Hewett League City Intermed 1:14.37
7th Grade Girls 800 Meter Run
Pl Name Team Mark
1 Mia Andrade Seabrook Intermediate 2:49.32
2 Samantha Tumbleson Victory Lakes 2:52.56
3 Cook Hailey Bayside Intermediate 2:55.26
4 Abby Danas Clear Lake Intermedi 2:56.83
5 Bryton Chamberlain Seabrook Intermediate 3:05.76
6 Margot Lauderdale League City Intermed 3:06.17
7th Grade Girls 1600 Meter Run
Pl Name Team Mark
1 Mia Andrade Seabrook Intermediate 6:07.73
2 Reese Hermes League City Intermed 6:28.79
3 Kamryn Lankford Victory Lakes 6:28.86
4 Hemrick Maggie Bayside Intermediate 6:54.72
5 Nolan Caymin Bayside Intermediate 6:56.96
6 Margot Lauderdale League City Intermed 7:00.00
7th Grade Girls 3200 Meter Run
Pl Name Team Mark
1 Kamryn Lankford Victory Lakes 14:46.37
2 Shannon Ava Bayside Intermediate 15:04.90
3 Kohan Brooke Bayside Intermediate 15:14.40
4 Fulcher Alyssa Bayside Intermediate 15:58.80
5 Kynlee Schmidt Victory Lakes 16:08.13
6 Athena Huynh League City Intermed 17:29.00
7th Grade Girls 100 Meter Hurdles
Pl Name Team Mark
1 Mia Eason Victory Lakes 17.97
2 Alexys Collins League City Intermed 18.66
3 Olivia Hewett League City Intermed 19.06
4 Hodge Addison Bayside Intermediate 19.51
5 Danielle Malota Victory Lakes 19.92
6 Rory Watjus League City Intermed 20.37
7th Grade Girls 300 Meter Hurdles
Pl Name Team Mark
1 Mia Eason Victory Lakes 49.61
2 Danielle Malota Victory Lakes 56.03
3 Pingel Shirley Bayside Intermediate 58.90
4 IRayana Coleman Victory Lakes 1:01.18
5 Bryton Chamberlain Seabrook Intermediate 1:01.60
6 Reagan Vail Seabrook Intermediate 1:07.72
7 Grade Girls
7th Grade Girls 4x100 Meter Relay
Pl Team Mark
1 Jalaya Wyles McAdams 54.83
2 Mia Eason Victory Lakes 56.43
3 Cook Gwen Bayside Intermediate 57.35
4 Anaiya Nation Clear Lake Intermedi 57.60
5 Audrey Fehsenfeld League City Intermed 58.63
7th Grade Girls 4x200 Meter Relay
Pl Team Mark
1 Jalaya Wyles McAdams 1:58.92
2 Madison Jessup Victory Lakes 2:03.12
3 Cook Gwen Bayside Intermediate 2:08.42
4 Leena Walker League City Intermed 2:14.06
5 Jade Luna Clear Lake Intermedi 2:15.00
6 Adeline Bentson Seabrook Intermediate 2:25.74
7th Grade Girls 4x400 Meter Relay
Pl Team Mark
1 Cook Gwen Bayside Intermediate 4:50.69
2 Madison Jessup Victory Lakes 4:59.60
3 Anaiya Nation Clear Lake Intermedi 5:03.73
4 Olivia Penny League City Intermed 5:14.82
7 Grade Girls
7th Grade Girls Long Jump
Pl Name Team Mark
1 Mauri Day McAdams 14-4
2 Cook Hailey Bayside Intermediate 13-11
3 Kiana Martinez Victory Lakes 13-5
4 Autumn Hill Victory Lakes 13-1.5
5 Madison Jessup Victory Lakes 13-1
6 Averi Casso League City Intermed 13-0.5
7th Grade Girls Shot Put
Pl Name Team Mark
1 La Frenz Paige Bayside Intermediate 23-10
2 Ja Bernard Kailyn McAdams 23-8
3 Jaycee Singleton Victory Lakes 23-6
4 Alaniz Presley Bayside Intermediate 23-0
5 Johnson Slyiah Bayside Intermediate 22-6
6 Hailey Hughey League City Intermed 21-4
7th Grade Girls Discus
Pl Name Team Mark
1 Deckman Zoey Bayside Intermediate 68-8
2 Alaniz Presley Bayside Intermediate 60-8
3 Ekstrom Isabell Bayside Intermediate 56-8
4 Emma Transier Victory Lakes 55-1
5 Camdyn Cole Victory Lakes 54-5
6 Mylie Hughes Victory Lakes 53-10
7th Grade Girls Triple Jump
Pl Name Team Mark
1 Raelyn Jackson McAdams 27-9.5
2 Emma Transier Victory Lakes 26-0
3 Farley Claire Bayside Intermediate 25-6.75
4 Monzon Shindona Bayside Intermediate 25-4
5 Karina Smith Victory Lakes 25-0
6 Davis Alexis Bayside Intermediate 23-9.5
7th Grade Girls High Jump
Pl Name Team Mark
1 Mia Eason Victory Lakes 5-0
2 Danielle Malota Victory Lakes 4-6
3 Cook Hailey Bayside Intermediate 4-4
4 Cook Gwen Bayside Intermediate 4-2
5 DAmico Lila Bayside Intermediate 4-2
5 Jordyn Scribner Seabrook Intermediate 4-2
8th Grade Girls 100 Meter Dash
Pl Name Team Mark
1 Khamari Hall Victory Lakes 13.19
2 Ko Williams Real McAdams 13.60
3 Kaidence Redmon McAdams 13.62
4 Keira Roberts Victory Lakes 13.89
5 Julissa Lamboy Victory Lakes 13.90
6 Tianna Reed Clear Lake Intermedi 14.36
8th Grade Girls 200 Meter Dash
Pl Name Team Mark
1 Sophia Tolbert Victory Lakes 27.30
2 Kaidence Redmon McAdams 28.03
3 Ko Williams Real McAdams 28.08
4 Guerra Mia Bayside Intermediate 28.72
5 Khamryn Werdlow McAdams 28.97
6 Kailey Hedges Victory Lakes 29.18
8th Grade Girls 400 Meter Dash
Pl Name Team Mark
1 Reno Kendall Bayside Intermediate 1:05.00
2 Omolade Dada Victory Lakes 1:06.07
3 Ashlyn Ellison Victory Lakes 1:06.62
4 Kali Todman Seabrook Intermediate 1:09.13
5 Kearson Murray Victory Lakes 1:10.13
6 Guerra Ava Bayside Intermediate 1:11.22
8th Grade Girls 800 Meter Run
Pl Name Team Mark
1 Reno Kendall Bayside Intermediate 2:36.55
2 Guerra Ava Bayside Intermediate 2:48.31
3 Gabriella Gaines Victory Lakes 2:58.40
4 Samantha Loyd McAdams 2:58.54
5 Haylee Kelly Seabrook Intermediate 3:02.61
6 Karina Sweet Victory Lakes 3:09.00
8th Grade Girls 1600 Meter Run
Pl Name Team Mark
1 Katherine Valentine Seabrook Intermediate 5:53.84
2 Aaliyah Tubbs Victory Lakes 6:21.25
3 Castillo Hailey Bayside Intermediate 6:32.04
4 Abigail Hughes Seabrook Intermediate 6:44.29
5 Samantha Loyd McAdams 6:47.43
6 Gabriella Gaines Victory Lakes 6:50.00
8th Grade Girls 3200 Meter Run
Pl Name Team Mark
1 Aaliyah Tubbs Victory Lakes 13:17.28
2 Castillo Hailey Bayside Intermediate 14:10.60
3 Abigail Horn League City Intermed 15:33.40
4 Isabella Domino Victory Lakes 15:38.70
5 Nancy Llanas McAdams 15:56.15
6 Emily Johnson McAdams 16:40.00
8th Grade Girls 100 Meter Hurdles
Pl Name Team Mark
1 Ariel Castillo Clear Lake Intermedi 18.25
2 Alyssa Estrella League City Intermed 18.77
3 Naomi Galvin McAdams 19.06
4 Zebrina Mutz Victory Lakes 20.68
5 Ava Darnall Clear Lake Intermedi 20.95
6 Taylor Tolleson Victory Lakes 21.04
8th Grade Girls 300 Meter Hurdles
Pl Name Team Mark
1 Taylor Tolleson Victory Lakes 54.62
2 Annabel Sauers Seabrook Intermediate 57.70
3 Haylee Kelly Seabrook Intermediate 58.55
4 Ava Darnall Clear Lake Intermedi 59.50
5 Kya Smith Victory Lakes 1:00.27
6 Kirsten Lippold Clear Lake Intermedi 1:02.47
8 Grade Girls
8th Grade Girls 4x100 Meter Relay
Pl Team Mark
1 Khamari Hall Victory Lakes 53.66
2 Ko Williams Real McAdams 54.48
3 Rhaleyn Armstrong Clear Lake Intermedi 56.00
4 Atterberry Yanni Bayside Intermediate 57.96
5 Olivia Bihm League City Intermed 59.63
8th Grade Girls 4x200 Meter Relay
Pl Team Mark
1 Nikki Fahey Victory Lakes 1:58.00
2 Rhaleyn Armstrong Clear Lake Intermedi 2:00.97
3 Khamryn Werdlow McAdams 2:02.29
4 Ballew Olivia Bayside Intermediate 2:02.32
5 Nathalia Buske Seabrook Intermediate 2:07.91
6 Olivia Bihm League City Intermed 2:09.00
8 Grade Girls
8th Grade Girls 4x400 Meter Relay
Pl Team Mark
1 Ballew Olivia Bayside Intermediate 4:36.79
2 Omolade Dada Victory Lakes 4:47.34
3 Kenna Dorman Seabrook Intermediate 4:47.86
4 Aidan Hayes Clear Lake Intermedi 5:12.95
5 Harmony Smith McAdams 6:14.34
8th Grade Girls Long Jump
Pl Name Team Mark
1 Khamari Hall Victory Lakes 15-0.5
2 Guerra Mia Bayside Intermediate 13-7
3 Zebrina Mutz Victory Lakes 13-4
4 Nevaeh Smith Clear Lake Intermedi 13-4
5 Annabel Sauers Seabrook Intermediate 13-0
6 Tasia Oyeniyi Clear Lake Intermedi 13-0
8th Grade Girls Shot Put
Pl Name Team Mark
1 Davis Mariah Bayside Intermediate 29-1
2 Aliyah Idusuyi McAdams 25-5
3 Emma Martinez Victory Lakes 22-6
4 Abigail Hughes Seabrook Intermediate 22-6
5 Kaydie Myers McAdams 22-3
6 Dahyana Scurry McAdams 22-2
8th Grade Girls Discus
Pl Name Team Mark
1 Anna Hitchman Victory Lakes 76-8
2 Page Riley Seabrook Intermediate 66-6
3 Davis Mariah Bayside Intermediate 66-2
4 Kaydie Myers McAdams 65-4
5 Emma Martinez Victory Lakes 62-8
6 Boeka Farrah Bayside Intermediate 59-8
8th Grade Girls Triple Jump
Pl Name Team Mark
1 Deztinee Johnson Clear Lake Intermedi 28-4.25
2 Ava Darnall Clear Lake Intermedi 26-8.75
3 Katherin Wolf Victory Lakes 26-4
4 Nathalia Buske Seabrook Intermediate 25-11.25
5 Smith Addison Bayside Intermediate 25-7
6 Skiehar Hollin Bayside Intermediate 25-6
8th Grade Girls High Jump
Pl Name Team Mark
1 Julissa Lamboy Victory Lakes 4-8
2 Atterberry Yanni Bayside Intermediate 4-8
3 Ariel Castillo Clear Lake Intermedi 4-6
4 Taylor Tolleson Victory Lakes 4-6
5 Payton Longmire Seabrook Intermediate 4-2
5 Jeweliana Tucker Seabrook Intermediate 4-2