Kingwood Zoe Simpson Invitational 2022

Kingwood, TX

Katy Seven Lakes Results

Girls Athlete Place Section Results
100 Meter Dash
13.66 Anointing Ajayi 16th Finals H1 Complete Results
200 Meter Dash
28.10 Toria Russell 14th Finals H2 Complete Results
800 Meter Run
2:37.70 Katelyn LaMothe 9th Finals H2 Complete Results
2:52.83 Isabella Pitre 16th Finals H2 Complete Results
1600 Meter Run
6:21.66 SB Nicole Carpenter 16th Finals H1 Complete Results
100 Meter Hurdles
17.59 Mariana Lanz 11th Finals H1 Complete Results
17.85 Shraddha Guha 13th Finals H1 Complete Results
19.34 Addison Bond 16th Finals H1 Complete Results
300 Meter Hurdles
51.80 Mariana Lanz 10th Finals H1 Complete Results
55.19 SB Shraddha Guha 13th Finals H1 Complete Results
4x100 Meter Relay
51.42 Relay Team 3rd Finals H1 Complete Results
4x200 Meter Relay
1:52.76 Relay Team 4th Finals H1 Complete Results
Distance Medley Relay
14:34.46 Relay Team 3rd Finals H1 Complete Results
High Jump
4-8 Stephanie Williams 8th Finals H1 Complete Results
Long Jump
14-10 SB Shraddha Guha 12th Finals H1 Complete Results
Pole Vault
8-6 Toria Russell 5th Finals H1 Complete Results
Discus
85-6 Amina Ombito 10th Finals H1 Complete Results
80-2 Jade Akpovwa 12th Finals H2 Complete Results
75-7 Ann Marie Janssen 16th Finals H2 Complete Results
Shot Put
34-6 Stephanie Williams 6th Finals H2 Complete Results
31-2 Jade Akpovwa 10th Finals H1 Complete Results
23-5 SB Judy Elmowafy 19th Finals H1 Complete Results
Boys Athlete Place Section Results
100 Meter Dash
11.56 Antoine Hooks 3rd Finals H1 Complete Results
11.67 SB Sungjun Jo 6th Finals H2 Complete Results
11.88 SB Testimony Ajayi 12th Finals H2 Complete Results
200 Meter Dash
23.26 Antoine Hooks 6th Finals H2 Complete Results
23.69 Sungjun Jo 10th Finals H3 Complete Results
24.50 Testimony Ajayi 13th Finals H1 Complete Results
400 Meter Dash
57.10 SB Jason Chiwala 11th Finals H2 Complete Results
58.23 SB Daniel Garza 13th Finals H1 Complete Results
800 Meter Run
2:05.94 Hector Cruz 5th Finals H2 Complete Results
2:08.46 SB Mohamed Abd-El Meguid 9th Finals H2 Complete Results
2:09.28 Jason Chiwala 11th Finals H1 Complete Results
1600 Meter Run
4:41.71 Reese Sullivan 8th Finals H1 Complete Results
4:42.37 SB Sebastian Lira 9th Finals H1 Complete Results
4:53.05 Connor Mcdaniel 12th Finals H1 Complete Results
3200 Meter Run
10:41.76 Daniel Garza 10th Finals H1 Complete Results
110 Meter Hurdles
15.90 Siddhant Bhat 8th Finals H2 Complete Results
16.81 Joshua Phillips 11th Finals H1 Complete Results
300 Meter Hurdles
43.92 Joshua Phillips 10th Finals H1 Complete Results
45.88 Siddhant Bhat 12th Finals H2 Complete Results
4x100 Meter Relay
43.90 Relay Team 5th Finals H1 Complete Results
4x200 Meter Relay
1:30.77 Relay Team 2nd Finals H1 Complete Results
Distance Medley Relay
11:00.10 Relay Team 3rd Finals H1 Complete Results
High Jump
6-0 SB Gordon Mullan 3rd Finals H1 Complete Results
5-8 SB Joseph Caron 7th Finals H1 Complete Results
Long Jump
19-1.5 Aryan Patra 15th Finals H2 Complete Results
Triple Jump
38-2 SB Aryan Patra 12th Finals H1 Complete Results
Pole Vault
13-6 SB Maxwell Boisvert 4th Finals H1 Complete Results
Discus
129-0 SB Ethan Duke 9th Finals H1 Complete Results
119-2 Jonathan Rasefske 14th Finals H1 Complete Results
113-3 SB Joseph Cox 18th Finals H1 Complete Results
Shot Put
37-9 Joseph Cox 14th Finals H1 Complete Results
37-8 Jonathan Rasefske 15th Finals H1 Complete Results