Donna Indian Nation Relays

Donna, TX
Hosted by Donna

Complete Results

Mens Results 

100 Meters  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	12	Brandon Perez		11.99a	La Feria
2.	12	Justin Medina		12.07a	Edcouch-Elsa
3.	12	Robert Aguilar		12.11a	Donna
4.	9	Marcos Chavez		12.14a	Donna
5.	12	Richard Silva		12.23a	Progreso
6.	10	Cesar Aguilera		12.33a	Port Isabel
7.	11	John Bush		12.33a	Rio Hondo
8.	9	Samuel Mata		12.65a	Pharr Valley View
100 Meters  Varsity - Prelims
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	12	Brandon Perez		11.81a	La Feria
2.	9	Marcos Chavez		12.03a	Donna
3.	12	Robert Aguilar		12.06a	Donna
4.	11	John Bush		12.10a	Rio Hondo
5.	12	Justin Medina		12.19a	Edcouch-Elsa
6.	10	Cesar Aguilera		12.20a	Port Isabel
7.	12	Richard Silva		12.32a	Progreso
8.	9	Samuel Mata		12.46a	Pharr Valley View
9.	10	Ryan Hinojosa		12.46a	McAllen
10.	10	Tommy Zurita		12.47a	Port Isabel
11.	11	Matthew Cano		12.49a	La Feria
12.	12	Victoriano Valdez		12.49a	McAllen
13.	10	Danny Vasquez		12.53a	Rio Hondo
14.	10	Nick Rivas		12.54a	Kingsville King
15.	11	Erik Pizarro		12.55a	Rio Hondo
16.	10	Simon Fernandez		12.56a	Pharr Valley View
17.	11	Emiliano Segura		12.59a	La Feria
18.	11	Zack Blanco		12.64a	McAllen
19.	12	Elijah Macareno		12.67a	Kingsville King
20.	12	Alex Ruelas		12.84a	Kingsville King
21.	12	Steven Alaniz		12.94a	Progreso
22.	11	Jesus Acosta		13.03a	Pharr Valley View
23.	10	Albert Trevino		13.03a	Edcouch-Elsa
24.	11	Angel Chapa		13.16a	Sharyland Pioneer
25.	9	Jose Cardenas		13.20a	Edcouch-Elsa
26.	12	Patrick Cavazos		13.29a	Lyford
27.	10	Pedro Gonzalez		13.52a	Port Isabel
28.	11	Victor Rivera		13.86a	Donna North
11	Angel Ramirez		DNS	Donna
9	Jorge Arredondo		DNS	Progreso
200 Meters  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	12	Jarod Stroud		23.68a	Lyford
2.	12	Justin Medina		23.70a	Edcouch-Elsa
3.	11	Travis Camacho		24.02a	Port Isabel
4.	12	Daniel Gutierrez		24.06a	Kingsville King
5.	10	Dylan Martinez		24.28a	McAllen
6.	11	Kevin Munoz		24.41a	Pharr Valley View
7.	11	John Bush		24.57a	Rio Hondo
8.	10	Joe Garcia		25.33a	Sharyland Pioneer
200 Meters  Varsity - Prelims
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	12	Jarod Stroud		23.81a	Lyford
2.	12	Justin Medina		23.98a	Edcouch-Elsa
3.	11	Travis Camacho		24.17a	Port Isabel
4.	10	Dylan Martinez		24.26a	McAllen
5.	11	Kevin Munoz		24.28a	Pharr Valley View
6.	11	John Bush		24.58a	Rio Hondo
7.	12	Daniel Gutierrez		24.68a	Kingsville King
8.	10	Joe Garcia		24.72a	Sharyland Pioneer
9.	11	Erick Nava		24.75a	Donna
10.	11	Dagoberto Trevino		24.87a	Progreso
11.	11	Tyler Kieschnick		24.93a	Kingsville King
12.	11	Tobias Davis		24.99a	La Feria
13.	12	Jordan Whye		25.02a	La Feria
14.	9	Edward Cardoza		25.06a	Edcouch-Elsa
15.	12	Chezzare Gonzalez		25.08a	Pharr Valley View
16.	9	Kevin Chavez		25.20a	Sharyland Pioneer
17.	10	Danny Vasquez		25.33a	Rio Hondo
18.	9	Roberto Grimaldo		25.39a	Sharyland Pioneer
19.	10	Tristan Rocha		25.40a	Lyford
20.	12	Devin Arkadie		25.62a	Kingsville King
21.	10	Armando Ayala		25.64a	Pharr Valley View
22.	10	Frank Hernandez		25.92a	Rio Hondo
23.	12	Leonel Ruiz		25.99a	La Feria
24.	11	Marc Martinez		26.02a	Progreso
25.	10	Ismael Alberto Perez		26.09a	Lyford
26.	11	Victor Aguirre		26.20a	Donna North
27.	Fr	Brayan Medina		26.42a	Port Isabel
28.	11	Kory Harrison		27.30a	Donna North
29.	10	Pedro Gonzalez		27.74a	Port Isabel
10	Ryan Hinojosa		DNS	McAllen
12	Gerardo Gomez		DNS	Donna
11	Angel Ramirez		DNS	Donna
Jr	Alex Ybarra		DNS	Donna North
11	Andres Bazan		DNS	Edcouch-Elsa
12	Victoriano Valdez		DNS	McAllen
11	Aldo Martinez		DNS	Progreso
400 Meters  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	11	Cosme Ibarra		52.28a	Donna
2.	11	Kevin Munoz		53.19a	Pharr Valley View
3.	12	Justin Sifuentes		54.46a	Progreso
4.	11	Joshua Olivarez		55.20a	Sharyland Pioneer
5.	12	Albert Adame		55.54a	Rio Hondo
11	Carlos Antunez		DNS	Sharyland Pioneer
12	Brandon Perez		DNS	La Feria
11	Cody Sanchez		DNS	Sharyland Pioneer
400 Meters  Varsity - Prelims
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	11	Cosme Ibarra		52.73a	Donna
2.	12	Albert Adame		53.44a	Rio Hondo
3.	11	Kevin Munoz		53.45a	Pharr Valley View
4.	12	Justin Sifuentes		53.73a	Progreso
5.	12	Brandon Perez		53.93a	La Feria
6.	11	Carlos Antunez		54.63a	Sharyland Pioneer
7.	11	Joshua Olivarez		54.66a	Sharyland Pioneer
8.	11	Cody Sanchez		54.95a	Sharyland Pioneer
9.	11	Isaiah Mariscal		55.03a	Kingsville King
10.	9	Damian Juarez		55.19a	Edcouch-Elsa
11.	12	Jesse Beltran		55.37a	Kingsville King
12.	11	Ruben Hernandez		55.41a	Rio Hondo
13.	11	Omar Navejar		55.47a	Kingsville King
14.	11	Alex Fuentes		55.52a	Donna
15.	12	Jacob Sanchez		56.34a	Lyford
16.	10	Jesus Montezuma		56.38a	Port Isabel
17.	9	Jirah De Los Santos		56.54a	Edcouch-Elsa
18.	11	Jared Mendoza		56.71a	McAllen
19.	9	Santos Garcia		57.37a	Progreso
20.	9	Nathaniel Navarro		57.44a	Edcouch-Elsa
21.	10	Caleb Amaya		57.71a	McAllen
22.	Jr	Zac Salazar		57.84a	Donna North
23.	10	Josiah Ortega		59.03a	Rio Hondo
24.	9	James Grace		59.62a	Port Isabel
25.	Jr	Alex Ybarra		1:00.96a	Donna North
26.	12	Angel Ivan Vallejo		1:01.86a	Lyford
27.	11	Victor Rivera		1:02.17a	Donna North
28.	10	Jesus Euresti		1:03.00a	Port Isabel
29.	11	Marc Martinez		1:03.34a	Progreso
12	Patrick Cavazos		DNS	Lyford
12	John Martinez		DQ	McAllen
800 Meters  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	11	Paco Rodriguez		1:58.32a	McAllen
2.	11	Reyes Rodriguez		1:58.58a	La Feria
3.	12	Francisco Morales		2:05.54a	Donna
4.	9	Santos Botello		2:06.28a	La Feria
5.	10	Jose Palomares		2:07.96a	La Feria
6.	Jr	Edgar Goytia		2:08.63a	Donna North
7.	9	Albino Rodriguez		2:09.47a	Edcouch-Elsa
8.	9	Franky Aranda		2:12.47a	Sharyland Pioneer
9.	11	Joey Garza		2:12.84a	Rio Hondo
10.	Sr	Marco Trevino		2:12.93a	Donna North
11.	12	Daniel Delgado		2:12.98a	Sharyland Pioneer
12.	11	Jared Mendoza		2:16.03a	McAllen
13.	12	Oscar Rivas		2:17.33a	Pharr Valley View
14.	So	Juan Ramos		2:17.53a	Port Isabel
15.	10	Jesus Montezuma		2:17.63a	Port Isabel
16.	Jr	Leo Vazquez		2:18.33a	Donna North
17.	11	Oziel Madrigal		2:18.75a	Donna
18.	11	Devyn Garza		2:20.63a	Kingsville King
19.	12	Jesse Beltran		2:20.89a	Kingsville King
20.	10	Nathan Zamora		2:20.90a	McAllen
21.	12	Paulo Rodriguez		2:21.10a	Edcouch-Elsa
22.	12	Isreal Nava		2:21.89a	Edcouch-Elsa
23.	11	Andrew Alcantar		2:27.29a	Rio Hondo
11	Carlos Antunez		DNS	Sharyland Pioneer
12	Diego Monjaras		DNS	Pharr Valley View
Jr	Roy Suarez		DNS	Port Isabel
12	Dylan Diaz		DNS	Kingsville King
1600 Meters  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	11	Paco Rodriguez		4:34.65a	McAllen
2.	Jr	Daniel De la cruz		4:34.67a	Donna North
3.	12	Arturo Cedillo		4:37.26a	McAllen
4.	12	Francisco Morales		4:39.08a	Donna
5.	10	Kristian Martinez		4:43.71a	Edcouch-Elsa
6.	11	Everardo Esparza		4:46.82a	Progreso
7.	12	Diego Monjaras		4:46.83a	Pharr Valley View
8.	11	Omar Anguiano		4:47.22a	Progreso
9.	Jr	Fernanco Teran		4:48.50a	Donna North
10.	Jr	Jorge Ponce		4:51.10a	Donna North
11.	12	Alexis Rodriguez		4:55.62a	Donna
12.	11	Mark Cardona		4:55.83a	Edcouch-Elsa
13.	12	Giovanni Rangel		4:55.96a	Sharyland Pioneer
14.	9	Albino Rodriguez		4:56.27a	Edcouch-Elsa
15.	10	Favian Garcia		4:57.80a	Sharyland Pioneer
16.	9	Alexis Velazquez		5:01.02a	McAllen
17.	11	Saul Hernandez		5:03.84a	Pharr Valley View
18.	10	Brian Munoz		5:04.77a	Pharr Valley View
19.	10	Juan A. Garcia		5:05.23a	La Feria
20.	10	Angel Avila		5:10.93a	Sharyland Pioneer
21.	11	Joey Garza		5:14.15a	Rio Hondo
22.	11	Oziel Madrigal		5:16.55a	Donna
23.	10	Mario Mendez		5:16.72a	Kingsville King
24.	11	Devyn Garza		5:21.63a	Kingsville King
25.	9	Jonathan Vega		5:21.67a	Progreso
26.	10	Miguel Gonzalez		5:29.90a	Port Isabel
9	Santos Botello		DNS	La Feria
Jr	Roy Suarez		DNS	Port Isabel
10	Jose Palomares		DNS	La Feria
3200 Meters  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	12	Arturo Cedillo		10:12.03a	McAllen
2.	Jr	Jorge Ponce		10:16.35a	Donna North
3.	10	Kristian Martinez		10:19.88a	Edcouch-Elsa
4.	12	Alexis Rodriguez		10:34.73a	Donna
5.	11	Mario Aleman		10:35.92a	La Feria
6.	12	Giovanni Rangel		10:36.33a	Sharyland Pioneer
7.	-	Gilbert Palomo		10:40.92a	Donna North
8.	9	Alexis Velazquez		10:46.89a	McAllen
10	Nathan Zamora		DNS	McAllen
11	Saul Hernandez		DNS	Pharr Valley View
9	Alan Ovalle		DNS	Progreso
9	Gerardo Gallardo		DNS	Progreso
10	Brian Munoz		DNS	Pharr Valley View
10	Miguel Gonzalez		DNS	Port Isabel
11	Andrew Alcantar		DNS	Rio Hondo
10	Mario Mendez		DNS	Kingsville King
12	Oscar Rivas		DNS	Pharr Valley View
11	Oziel Madrigal		DNS	Donna
11	Mark Cardona		DNS	Edcouch-Elsa
11	Everardo Esparza		DNS	Progreso
11	Edgar Mateos		DNS	Donna North
Jr	Roy Suarez		DNS	Port Isabel
110m Hurdles - 39"  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	12	Manuel Lerma		15.76a	McAllen
2.	9	Josiah Martinez		16.20a	McAllen
3.	10	Aiden Silva		17.35a	Lyford
4.	12	Josh Mata		17.57a	Donna
5.	12	Devin Arkadie		17.62a	Kingsville King
6.	12	Pedro Contreras		17.95a	La Feria
7.	12	Palmer (Sandon) Yarto		18.18a	McAllen
8.	11	David Garza		18.45a	Kingsville King
110m Hurdles - 39"  Varsity - Prelims
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	12	Manuel Lerma		15.80a	McAllen
2.	9	Josiah Martinez		15.87a	McAllen
3.	10	Aiden Silva		17.58a	Lyford
4.	12	Josh Mata		17.87a	Donna
5.	12	Devin Arkadie		18.02a	Kingsville King
6.	11	David Garza		18.14a	Kingsville King
7.	12	Pedro Contreras		18.18a	La Feria
8.	12	Palmer (Sandon) Yarto		18.48a	McAllen
9.	10	Eduardo Alonzo		18.80a	La Feria
10.	9	Jaime Hernandez		20.16a	Edcouch-Elsa
11.	10	Axel Monroy		20.38a	Sharyland Pioneer
12.	10	Christian Maldonado		20.42a	Edcouch-Elsa
9	Michael Rodriguez		DNS	Edcouch-Elsa
300m Hurdles - 36"  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	11	Gunnar Henderson		40.06a	McAllen
2.	12	Manuel Lerma		41.40a	McAllen
3.	11	David Garza		42.49a	Kingsville King
4.	10	Eduardo Alonzo		43.91a	La Feria
5.	12	Palmer (Sandon) Yarto		44.80a	McAllen
6.	11	Michael Garcia		44.94a	Donna
7.	9	Ryan Villanueva		45.74a	La Feria
10	Axel Monroy		DNS	Sharyland Pioneer
300m Hurdles - 36"  Varsity - Prelims
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	11	Gunnar Henderson		41.05a	McAllen
2.	11	David Garza		42.05a	Kingsville King
3.	12	Manuel Lerma		43.29a	McAllen
4.	10	Eduardo Alonzo		44.35a	La Feria
5.	10	Axel Monroy		44.42a	Sharyland Pioneer
6.	11	Michael Garcia		44.93a	Donna
7.	12	Palmer (Sandon) Yarto		44.97a	McAllen
8.	9	Ryan Villanueva		45.77a	La Feria
9.	9	Samuel Mata		45.82a	Pharr Valley View
10.	11	Hiram Morado		46.52a	Rio Hondo
11.	12	Pedro Contreras		46.83a	La Feria
12.	9	Jaime Hernandez		47.67a	Edcouch-Elsa
13.	10	Christian Maldonado		50.93a	Edcouch-Elsa
11	Alfredo Tamez		DQ	Rio Hondo
9	Michael Rodriguez		DNS	Edcouch-Elsa
10	Aiden Silva		DNS	Lyford
4x100m Relay  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1		Robert Aguilar		44.81a	Donna
2		Victoriano Valdez		44.99a	McAllen
3		Kevin Chavez		45.84a	Sharyland Pioneer
4		Ricky Gonzalez		45.98a	Port Isabel
5		Matthew Cano		46.10a	La Feria
6		Jacob Sanchez		46.13a	Lyford
7		Nick Rivas		46.39a	Kingsville King
8		Tony Gomez		46.77a	Donna North
9		Richard Silva		47.41a	Progreso
10		Alex Hernandez		48.22a	Edcouch-Elsa
11		Chezzare Gonzalez		50.58a	Pharr Valley View
Erik Pizarro
John Bush
Ruben Hernandez
Albert Adame		DNF	Rio Hondo
4x200m Relay  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1		Dylan Martinez		1:34.61a	McAllen
2		Matthew Cano		1:36.13a	La Feria
3		Josh Mata		1:37.24a	Donna
4		Tyler Kieschnick		1:39.04a	Kingsville King
5		Chris Bode		1:39.81a	Port Isabel
6		Aiden Silva		1:40.41a	Lyford
Tony Gomez
Cesar Castillo
Kory Harrison
Jordan Parker		DNF	Donna North
Andres Bazan
Justin Medina
Albert Trevino
Edward Cardoza		DNS	Edcouch-Elsa
Joe Garcia
Christian Solis
Kevin Chavez
Roberto Grimaldo		DNF	Sharyland Pioneer
Kevin Munoz
Armando Ayala
Simon Fernandez
Diego Monjaras		DQ	Pharr Valley View
4x400m Relay  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1		Pedro Contreras		3:38.15a	La Feria
2		Manuel Lerma		3:39.11a	McAllen
3		Marcos Chavez		3:42.97a	Donna
4		Isaiah Mariscal		3:43.75a	Kingsville King
5		Nathaniel Navarro		3:46.98a	Edcouch-Elsa
6		Oziel Jaramillo		3:49.04a	Progreso
7		Cesar Castillo		3:49.55a	Donna North
8		Brayan Medina		3:50.59a	Port Isabel
9		Ruben Hernandez		3:51.33a	Rio Hondo
Joshua Olivarez
Cody Sanchez
Franky Aranda
Christian Solis		DNS	Sharyland Pioneer
Jesus Acosta
Armando Ayala
Samuel Mata
Chezzare Gonzalez		DNS	Pharr Valley View
4x800m Relay  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1		Marco Trevino		8:29.18a	Donna North
2		Franky Aranda		8:50.09a	Sharyland Pioneer
3		Jeremiah De Los Santos		9:14.33a	Edcouch-Elsa
4		Devyn Garza		9:42.36a	Kingsville King
Shot Put - 12lb  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	10	Raul (Tito) Cantu		47-07.00	McAllen
2.	12	Joseph Torres		45-05.50	Port Isabel
3.	12	Gonzalo Alegria		44-11.00	La Feria
4.	12	Gustavo Silva		44-03.50	Donna
5.	11	Zachary Cordova		41-10.00	La Feria
6.	12	Ralph Huape		41-06.50	Edcouch-Elsa
7.	11	SERNA RIC		40-10.00	Rio Hondo
8.	12	Isaac Rodriguez		40-07.50	McAllen
11	Jose Calderon		DNS	McAllen
12	Lupe Garcia		DNS	Rio Hondo
11	Justin Garcia		DNS	Lyford
12	Mathew Martinez		DNS	Port Isabel
12	Kelvin Varela		DNS	Progreso
12	Marcos Campos		DNS	Pharr Valley View
11	Miguel Perales		DNS	Donna North
10	Adolfo Ibarra		DNS	Edcouch-Elsa
10	Francisco Lopez		DNS	Progreso
12	Andres Alaniz		DNS	Rio Hondo
10	Anthony Lucio		DNS	Sharyland Pioneer
9	Leo Salinas		DNS	Sharyland Pioneer
10	Marco Reyes		DNS	Kingsville King
10	Will Guerra		DNS	Kingsville King
12	Albert King		DNS	Kingsville King
11	David Lopez		DNS	Lyford
11	Juan Cruz		DNS	Lyford
12	Justin Alvarado		DNS	Sharyland Pioneer
Jr	Josmar Pina		DNS	Donna North
So	Neyfis Castellanos		DNS	Port Isabel
11	Nicolas Vasquez		DNS	La Feria
Discus - 1.6kg  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	12	Sydney Mock		168-04	Port Isabel
2.	11	Justin Garcia		139-00	Lyford
3.	12	Ralph Huape		136-08	Edcouch-Elsa
4.	12	Gustavo Silva		136-00	Donna
5.	11	Joe Perez		130-03	Edcouch-Elsa
6.	12	Gonzalo Alegria		128-05	La Feria
7.	10	Anthony Lucio		125-00	Sharyland Pioneer
8.	12	Isaac Rodriguez		123-03	McAllen
11	Jose Calderon		DNS	McAllen
12	Lupe Garcia		DNS	Rio Hondo
12	Mathew Martinez		DNS	Port Isabel
12	Kelvin Varela		DNS	Progreso
11	Zachary Cordova		DNS	La Feria
12	Joseph Torres		DNS	Port Isabel
11	Miguel Perales		DNS	Donna North
12	Marcos Campos		DNS	Pharr Valley View
10	Francisco Lopez		DNS	Progreso
10	Carlo Vargas		DNS	Donna North
10	Raul (Tito) Cantu		DNS	McAllen
9	Leo Salinas		DNS	Sharyland Pioneer
12	Andres Alaniz		DNS	Rio Hondo
11	SERNA RIC		DNS	Rio Hondo
10	Will Guerra		DNS	Kingsville King
12	Albert King		DNS	Kingsville King
10	Marco Reyes		DNS	Kingsville King
11	Robby Chavez		DNS	Lyford
12	Justin Alvarado		DNS	Sharyland Pioneer
11	David Lopez		DNS	Lyford
11	Nicolas Vasquez		DNS	La Feria
High Jump  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	11	Juan Muniz		5-08.00	Port Isabel
2.	11	Erick Nava		5-06.00	Donna
3.	12	Angel Ivan Vallejo		5-06.00	Lyford
4.	12	Tyler Trigg		5-06.00	Sharyland Pioneer
5.	9	Leonardo Lerma		5-04.00	McAllen
6.	11	Adrian Marin		5-04.00	Port Isabel
7.	10	Nicolas Camacho		5-04.00	Port Isabel
8.	10	Emmanuel Sanchez		5-04.00	La Feria
9.	11	Alex Fuentes		5-02.00	Donna
9.	11	Ryan Hettler		5-02.00	McAllen
9.	11	Hiram Morado		5-02.00	Rio Hondo
9.	9	Marcos Chavez		5-02.00	Donna
9.	10	Josiah Ortega		5-02.00	Rio Hondo
14.	11	Isaiah Mariscal		5-00.00	Kingsville King
11	Alex Hernandez		DNS	Edcouch-Elsa
11	Ruben Hernandez		DNS	Rio Hondo
12	Chaunts Weston		DNS	Sharyland Pioneer
11	Alfredo Tamez		DNS	Rio Hondo
11	Justin Tyler Cavazos		DNS	Edcouch-Elsa
12	Juan Lira		DNS	Pharr Valley View
Pole Vault  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	9	Carlos Guerrero		13-00.00	Edcouch-Elsa
3.	11	Angel Chapa		11-00.00	Sharyland Pioneer
4.	9	Ethan Padilla		10-06.00	La Feria
5.	12	Benito Azua		10-06.00	La Feria
6.	10	Angel Avila		10-00.00	Sharyland Pioneer
9	Mark Trevino		DNS	Edcouch-Elsa
10	Bryce Fruge		DNS	Kingsville King
11	Travis Camacho		DNS	Port Isabel
11	Josue Garcia		DNS	La Feria
11	Jeremy Martinez		DNS	Port Isabel
Jr	Roy Suarez		DNS	Port Isabel
9	Josiah Martinez		DNS	McAllen
12	Angel Diaz		DNS	Edcouch-Elsa
2.		Warren Williams		11-00.00	Muenster High School
Long Jump  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	12	Jarod Stroud		20-00.00	Lyford
2.	11	Erick Nava		19-11.75	Donna
3.	10	Tommy Zurita		19-10.00	Port Isabel
4.	12	Diego Monjaras		19-09.25	Pharr Valley View
5.	12	Devin Arkadie		19-08.75	Kingsville King
6.	11	Tyler Kieschnick		19-08.00	Kingsville King
7.	12	Chezzare Gonzalez		19-07.00	Pharr Valley View
8.	11	John Bush		18-07.50	Rio Hondo
9.	11	Alex Hernandez		18-05.00	Edcouch-Elsa
9.	10	Daniel Martinez		18-05.00	Port Isabel
11.	12	Jordan Whye		18-04.50	La Feria
12.	Jr	Jordan Parker		18-04.25	Donna North
13.	12	Jacob Cortez		18-03.00	La Feria
14.	10	Danny Vasquez		18-01.50	Rio Hondo
15.	10	Dylan Martinez		17-11.00	McAllen
16.	11	Gunnar Henderson		17-09.50	McAllen
17.	10	Ismael Alberto Perez		17-07.50	Lyford
18.	11	Zack Blanco		17-06.00	McAllen
18.	10	Frank Hernandez		17-06.00	Rio Hondo
20.	9	Samuel Cerda		17-03.50	Progreso
21.	10	Adrian Torres		17-01.50	Rio Hondo
22.	11	Justin Tyler Cavazos		16-08.50	Edcouch-Elsa
23.	9	Julian Alvarez		16-02.50	Progreso
24.	10	Cortez Stewart		16-01.50	La Feria
25.	9	Jose Luis Vargas		15-06.00	Progreso
10	Raziel Garcia		DNS	Kingsville King
11	Victor Aguirre		DNS	Donna North
12	Justin Medina		DNS	Edcouch-Elsa
12	Chaunts Weston		DNS	Sharyland Pioneer
Triple Jump  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	11	Zacary Garcia		42-01.00	McAllen
2.	10	Raziel Garcia		40-09.00	Kingsville King
3.	12	Diego Monjaras		39-09.50	Pharr Valley View
4.	10	Cesar Castillo		39-09.00	Donna North
5.	11	Alex Hernandez		39-05.50	Edcouch-Elsa
6.	11	Tyler Kieschnick		39-00.50	Kingsville King
7.	11	Andrew Moss		38-02.00	Sharyland Pioneer
8.	12	Jacob Cortez		37-03.50	La Feria
8.	9	Julian Alvarez		37-03.50	Progreso
10.	9	Ryan Villanueva		37-00.50	La Feria
11.	11	Jared Mendoza		36-06.00	McAllen
12.	12	John Martinez		36-02.50	McAllen
13.	11	Kory Harrison		35-09.50	Donna North
14.	9	Jared De Los Santos		35-02.00	Edcouch-Elsa
15.	10	Adrian Torres		34-04.00	Rio Hondo
11	Isaiah Mariscal		DNS	Kingsville King
9	Samuel Cerda		DNS	Progreso
11	Brandon Camacho		DNS	La Feria
12	Jose Galvan		DNS	Progreso
12	Chaunts Weston		DNS	Sharyland Pioneer
100 Meters  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	11	Kumary Castaneda		13.29a	Pharr Valley View
2.	12	Karina Quintanilla		13.57a	Harlingen South
3.	9	Sofia Soto		13.66a	McAllen
4.	12	Yliana Beltran		13.68a	Donna
5.	11	Camila Hernandez		13.81a	Pharr Valley View
6.	11	Monica Coronado		13.88a	Harlingen South
7.	10	Julissa Torres		14.03a	Progreso
8.	9	Samantha Delgado		14.27a	Lyford
 Womens Results 
100 Meters  Varsity - Prelims
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	11	Kumary Castaneda		13.31a	Pharr Valley View
2.	12	Karina Quintanilla		13.52a	Harlingen South
3.	9	Sofia Soto		13.70a	McAllen
4.	12	Yliana Beltran		13.78a	Donna
5.	11	Monica Coronado		13.83a	Harlingen South
6.	11	Camila Hernandez		13.86a	Pharr Valley View
7.	9	Samantha Delgado		13.99a	Lyford
8.	10	Julissa Torres		14.00a	Progreso
9.	10	Bianca Cardenas		14.03a	Edcouch-Elsa
10.	11	Melody Magee		14.16a	McAllen
11.	10	Zoe Flores		14.52a	McAllen
12.	11	Kayla Owens		14.71a	Kingsville King
13.	9	Larissa Gonzalez		14.74a	Donna
14.	12	Kathe Fernandez		14.87a	Edinburg Economedes
15.	12	Mariel Calara		14.91a	Harlingen South
16.	11	Briana Alvarado		14.94a	Edcouch-Elsa
17.	9	Hilary Aguilar		14.98a	Rio Hondo
18.	12	Savannah James		14.98a	Sharyland Pioneer
19.	12	Paola Rivera		15.15a	Donna
20.	9	Kimberly Gonzalez		15.25a	Port Isabel
21.	12	Amanda Garza		15.32a	Edinburg Economedes
22.	9	Vanessa Martinez		15.34a	Progreso
23.	9	Sheyla Cavazos		15.38a	Lyford
24.	9	Joli Emory		15.41a	Kingsville King
25.	12	Vilma Rodriguez		15.45a	Edinburg Economedes
26.	12	Tasia Campbell		15.48a	Kingsville King
27.	10	Amber Gonzalez		15.69a	Rio Hondo
28.	11	Britney Esquivel		15.97a	Port Isabel
29.	10	Rebecca Ramos		16.03a	Port Isabel
10	Victoria Holmes		DNS	La Feria
11	Ashley Galarza		DNS	Edcouch-Elsa
200 Meters  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	9	Natasha Hartman		27.13a	Harlingen South
2.	12	Anna Hover		27.58a	McAllen
3.	9	Caroline Grannum		28.15a	Harlingen South
4.	9	Karla Gonzalez		28.45a	Edinburg Economedes
5.	12	Byonca Owens		28.80a	Kingsville King
6.	9	Weston Henderson		28.84a	McAllen
7.	9	Danaka Camacho		28.84a	Port Isabel
8.	12	Ashley Gallegos		29.73a	Pharr Valley View
200 Meters  Varsity - Prelims
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	9	Natasha Hartman		27.46a	Harlingen South
2.	12	Anna Hover		27.92a	McAllen
3.	9	Caroline Grannum		28.08a	Harlingen South
4.	9	Karla Gonzalez		28.26a	Edinburg Economedes
5.	9	Danaka Camacho		28.91a	Port Isabel
6.	9	Weston Henderson		29.03a	McAllen
7.	12	Byonca Owens		29.17a	Kingsville King
8.	12	Ashley Gallegos		29.22a	Pharr Valley View
9.	12	Adreean Cuevas		29.58a	Edinburg Economedes
10.	9	Island Blanche		29.64a	Kingsville King
11.	11	Shana Alvarado		29.77a	Edcouch-Elsa
12.	11	Karla Becerra		29.78a	Sharyland Pioneer
13.	11	Laura Trevino		29.78a	Rio Hondo
14.	12	Alexis Zepeda		30.06a	Kingsville King
15.	10	Marlin Medrano		30.12a	Progreso
16.	10	Gemma Jasso		30.12a	Edinburg Economedes
17.	12	Mariela Gaytan		30.27a	Pharr Valley View
18.	10	Zoe Flores		30.28a	McAllen
19.	12	Mariel Calara		30.66a	Harlingen South
20.	11	Margaret Zapata		30.83a	Sharyland Pioneer
21.	12	Paola Rivera		31.08a	Donna
22.	11	Annabelle Rodriguez		31.08a	La Feria
23.	-	Stacy Moreno		31.38a	Donna North
24.	11	Sydney Alaniz		31.39a	Progreso
25.	12	Lizbeth Garcia		31.65a	Pharr Valley View
26.	12	Alexis Garza		31.93a	Donna North
27.	11	Melanie Loredo		32.10a	Rio Hondo
28.	11	Marilyn Trevino		32.50a	Rio Hondo
29.	12	Brianne Diaz		32.50a	Donna
30.	10	Cecilia Lopez		32.60a	Lyford
31.	12	Mariana Guajardo		32.91a	Lyford
32.	10	Rebecca Ramos		33.33a	Port Isabel
33.	11	Britney Esquivel		33.58a	Port Isabel
34.	12	Julissa Infante		33.78a	Donna
-	Daniela Solis		DNS	Donna North
11	Jayda Lee		DNS	Edcouch-Elsa
11	Amethyst Cavazos		DNS	Edcouch-Elsa
12	Savannah James		DNS	Sharyland Pioneer
9	Nicole Trevino		DNS	Progreso
12	Yuridy Rodriguez		DNS	Donna North
400 Meters  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	11	Natalie Garza		59.51a	Port Isabel
2.	12	Yvonne Sanchez		1:04.13a	Donna
3.	11	Jayda Lee		1:04.68a	Edcouch-Elsa
4.	10	Carolina Suarez		1:05.22a	McAllen
5.	11	Lindsay Zamorano		1:06.74a	Harlingen South
6.	12	Leann Garza		1:07.11a	McAllen
7.	10	Jocelyn Garmendia		1:07.18a	McAllen
12	Jackie De Los Santos		DNS	Edcouch-Elsa
400 Meters  Varsity - Prelims
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	11	Natalie Garza		1:00.49a	Port Isabel
2.	12	Yvonne Sanchez		1:03.37a	Donna
3.	10	Carolina Suarez		1:03.98a	McAllen
4.	11	Lindsay Zamorano		1:04.11a	Harlingen South
5.	11	Jayda Lee		1:04.51a	Edcouch-Elsa
6.	10	Jocelyn Garmendia		1:04.73a	McAllen
7.	12	Leann Garza		1:06.08a	McAllen
8.	12	Jackie De Los Santos		1:06.58a	Edcouch-Elsa
9.	10	Nayeli Serna		1:06.82a	Pharr Valley View
10.	10	Neftali Estrada		1:07.52a	Rio Hondo
11.	12	Brisia Gonzalez		1:07.61a	Port Isabel
12.	12	Madeline Garza		1:08.93a	Harlingen South
13.	11	Danielle Herrera		1:09.18a	Kingsville King
14.	11	Annabelle Rodriguez		1:09.19a	La Feria
15.	10	Aaron Franco		1:09.34a	Edinburg Economedes
16.	12	Alexandra Hajek		1:10.04a	Kingsville King
17.	11	Arandi Platas		1:10.13a	Edinburg Economedes
18.	10	Gemma Jasso		1:10.38a	Edinburg Economedes
19.	12	Alexis Garza		1:10.70a	Donna North
20.	10	Evelyn Diaz		1:12.47a	Kingsville King
21.	11	Haleen Flores		1:13.47a	Rio Hondo
22.	12	Gracie Palomo		1:14.17a	Donna
23.	12	Brianne Diaz		1:15.13a	Donna
-	Daniela Solis		DNS	Donna North
12	Victoria Lopez		DNS	Harlingen South
12	Britany Alvaraddo		DNS	Progreso
12	Yuridy Rodriguez		DNS	Donna North
800 Meters  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	11	Lindsay Zamorano		2:31.04a	Harlingen South
2.	9	Haley Villalpando		2:31.08a	Edcouch-Elsa
3.	9	Jazaline Ayala		2:32.51a	Rio Hondo
4.	9	Dayan Lozano		2:35.43a	Edinburg Economedes
5.	12	Genesis Cruz		2:36.10a	Harlingen South
6.	11	Xela Shawn		2:38.13a	McAllen
7.	10	Neftali Estrada		2:39.25a	Rio Hondo
8.	10	Nydia De la Garza		2:41.03a	Sharyland Pioneer
9.	10	Aleida Rodriguez		2:43.08a	McAllen
10.	11	Analy Ramirez		2:43.30a	Pharr Valley View
11.	10	Yanelly Garza		2:43.67a	Sharyland Pioneer
12.	12	Mayra Cano		2:44.20a	Harlingen South
13.	11	Claudia Sequera		2:45.32a	Rio Hondo
14.	10	Hannah Kelly		2:46.89a	McAllen
15.	10	Roxanne Galvan		2:47.51a	Donna North
16.	11	Savanna Tamez		2:51.05a	Donna
17.	10	Keila Guerrero		2:53.53a	Port Isabel
18.	10	Alexxis Garcia		2:54.23a	Kingsville King
19.	9	Sierra Sandoval		2:54.26a	Kingsville King
20.	12	Gracie Palomo		3:00.28a	Donna
21.	10	Cecilia Lopez		3:04.21a	Lyford
22.	10	Benilde Adriano		3:05.72a	Lyford
23.	12	Veronica Palomo		3:09.78a	Donna
24.	12	Teodora Cabanas-Hernandez		3:10.80a	Port Isabel
25.	10	Selena Gomez		3:38.27a	Kingsville King
9	Ana Hernandez		DNS	Sharyland Pioneer
10	Natali Mireles		DNS	Edcouch-Elsa
11	Marisol Segovia		DNS	Edcouch-Elsa
1600 Meters  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	12	Tina Sierra		5:21.45a	La Feria
2.	10	Dariana Vasquez		5:36.97a	La Feria
3.	12	Leslie Alvarado		5:37.57a	Edcouch-Elsa
4.	12	Genesis Cruz		5:44.89a	Harlingen South
5.	9	Jazaline Ayala		5:48.25a	Rio Hondo
6.	11	Mayra Bernardo		5:49.02a	Edinburg Economedes
7.	9	Ana Hernandez		5:49.65a	Sharyland Pioneer
8.	11	Karen Cruz		5:49.85a	Pharr Valley View
9.	10	Nicole De La Garza		5:53.51a	Pharr Valley View
10.	10	Jasmine Rangel		5:54.33a	Rio Hondo
11.	10	Maria Varela		6:01.82a	Sharyland Pioneer
12.	9	Natalie Romo		6:05.00a	McAllen
13.	11	Ava Gomez		6:05.90a	Port Isabel
14.	10	Aylin Huerta		6:08.29a	Donna North
15.	12	Ashley Alvarado		6:10.06a	Edcouch-Elsa
16.	11	Jennifer Chacon		6:10.79a	Donna North
17.	9	Sharon Ramos		6:12.29a	Lyford
18.	11	Griselda Juarez		6:16.90a	Donna North
19.	12	Mayra Cano		6:21.06a	Harlingen South
20.	9	Sierra Sandoval		6:21.68a	Kingsville King
21.	10	Neftali Estrada		6:27.30a	Rio Hondo
22.	9	Karen Lopez		6:27.34a	Donna
23.	9	Cassandra Lozano		6:28.45a	Kingsville King
24.	10	Alexxis Garcia		6:28.80a	Kingsville King
25.	10	Dulce Rodriguez		6:44.63a	Lyford
26.	12	Celinda Yanez		6:45.79a	Donna
27.	10	Keila Guerrero		6:54.95a	Port Isabel
28.	10	Benilde Adriano		7:17.99a	Lyford
10	Yanelly Garza		DNS	Sharyland Pioneer
10	Crystal Cardenas		DNS	Donna
12	Teodora Cabanas-Hernandez		DNS	Port Isabel
11	Marisol Segovia		DNS	Edcouch-Elsa
11	Paulina Maldonado		DNS	McAllen
11	Xela Shawn		DNS	McAllen
3200 Meters  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	12	Tina Sierra		11:36.73a	La Feria
2.	10	Dariana Vasquez		12:02.09a	La Feria
3.	12	Kelly Aguinaga		12:09.92a	Edcouch-Elsa
4.	11	Xela Shawn		12:10.32a	McAllen
5.	12	Genesis Cruz		12:26.03a	Harlingen South
6.	10	Jasmine Rangel		12:30.60a	Rio Hondo
7.	11	Mayra Bernardo		12:36.21a	Edinburg Economedes
8.	11	Paulina Maldonado		12:54.69a	McAllen
11	Nadia Gutierrez		DNS	Sharyland Pioneer
11	Karen Cruz		DNS	Pharr Valley View
10	Crystal Cardenas		DNS	Donna
10	Dulce Rodriguez		DNS	Lyford
10	Nicole De La Garza		DNS	Pharr Valley View
10	Maria Varela		DNS	Sharyland Pioneer
12	Mayra Cano		DNS	Harlingen South
10	Katrina Villarreal		DNS	La Feria
10	Natali Mireles		DNS	Edcouch-Elsa
9	Sharon Ramos		DNS	Lyford
9	Elizabeth Torres		DNS	Port Isabel
9	Karen Lopez		DNS	Donna
9	Natalie Romo		DNS	McAllen
9	Cassandra Lozano		DNS	Kingsville King
100m Hurdles - 33"  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	10	Karla Ibarra		16.75a	Pharr Valley View
2.	10	Aniah Chaleff-Reyna		17.05a	McAllen
3.	11	Skylar Hernandez		17.66a	McAllen
4.	12	Karina Ibarra		18.03a	Pharr Valley View
5.	10	Jessica Zarate		18.12a	Sharyland Pioneer
6.	9	Alyssa Campbell		18.43a	Sharyland Pioneer
7.	9	Alexie Garcia		18.85a	Sharyland Pioneer
8.	12	Sarah Killian		18.99a	McAllen
100m Hurdles - 33"  Varsity - Prelims
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	10	Karla Ibarra		17.11a	Pharr Valley View
2.	12	Sarah Killian		17.48a	McAllen
3.	11	Skylar Hernandez		17.76a	McAllen
4.	10	Aniah Chaleff-Reyna		17.77a	McAllen
5.	10	Jessica Zarate		17.90a	Sharyland Pioneer
6.	9	Alyssa Campbell		18.30a	Sharyland Pioneer
7.	12	Karina Ibarra		18.46a	Pharr Valley View
8.	9	Alexie Garcia		18.68a	Sharyland Pioneer
9.	10	Sabrina Garza		18.72a	Port Isabel
10.	12	Yessenia Bustos		19.02a	Donna North
11.	11	Monique Rodriguez		19.24a	Edinburg Economedes
12.	10	Carmen Mata		19.80a	Edinburg Economedes
13.	12	Kassandra Morales		20.01a	La Feria
14.	9	Ryley Galvan		22.52a	Port Isabel
15.	12	Luisa Zarzoza		22.84a	Edinburg Economedes
16.	11	Justine Garcia		24.19a	Edcouch-Elsa
17.	11	Mia Zamarron		25.11a	Rio Hondo
300m Hurdles - 30"  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	10	Aniah Chaleff-Reyna		48.93a	McAllen
2.	11	Skylar Hernandez		51.03a	McAllen
3.	9	Alyssa Campbell		51.78a	Sharyland Pioneer
4.	10	Sofia Martinez		51.83a	McAllen
5.	11	Annelle Rodriguez		52.94a	Harlingen South
6.	10	Jessica Zarate		53.13a	Sharyland Pioneer
7.	11	Madeline Acevedo		56.28a	Edcouch-Elsa
8.	12	Karina Ibarra		56.46a	Pharr Valley View
300m Hurdles - 30"  Varsity - Prelims
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	10	Aniah Chaleff-Reyna		49.44a	McAllen
2.	10	Sofia Martinez		51.28a	McAllen
3.	10	Jessica Zarate		51.48a	Sharyland Pioneer
4.	11	Skylar Hernandez		51.51a	McAllen
5.	11	Madeline Acevedo		52.85a	Edcouch-Elsa
6.	11	Annelle Rodriguez		52.87a	Harlingen South
7.	9	Alyssa Campbell		53.44a	Sharyland Pioneer
8.	12	Karina Ibarra		54.70a	Pharr Valley View
9.	12	Yessenia Bustos		55.88a	Donna North
10.	12	Luisa Zarzoza		56.20a	Edinburg Economedes
11.	9	Marlen Cesenes		56.92a	Port Isabel
12.	9	Alexie Garcia		57.60a	Sharyland Pioneer
13.	12	Kassandra Morales		59.00a	La Feria
14.	11	Justine Garcia		59.78a	Edcouch-Elsa
15.	10	Carmen Mata		1:01.81a	Edinburg Economedes
16.	10	Selena Gomez		1:03.85a	Kingsville King
17.	11	Mia Zamarron		1:05.60a	Rio Hondo
11	Ava Gomez		DNS	Port Isabel
9	Ryley Galvan		DNS	Port Isabel
4x100m Relay  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1		Anna Hover		51.47a	McAllen
2		Karla Ibarra		51.49a	Pharr Valley View
3		Karina Quintanilla		52.54a	Harlingen South
4		Monique Rodriguez		53.21a	Edinburg Economedes
5		Emerald Belmarez		53.94a	Donna
6		Cleo Rodriguez		54.86a	La Feria
7		Bianca Cardenas		54.87a	Edcouch-Elsa
8		Margaret Zapata		55.18a	Sharyland Pioneer
9		Jessica Mendez		55.62a	Lyford
10		Danaka Camacho		56.93a	Port Isabel
11		Jomara Ruiz		57.31a	Donna North
12		Taylor Gomez		58.23a	Rio Hondo
Marlin Medrano
Nicole Trevino
Sydney Alaniz
Julissa Torres		DNS	Progreso
Alexandra Hajek
Byonca Owens
Alexis Zepeda
Island Blanche		DQ	Kingsville King
4x200m Relay  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1		Karla Ibarra		1:51.40a	Pharr Valley View
2		Anna Hover		1:52.52a	McAllen
3		Kimberly Talamantes		1:53.40a	Edinburg Economedes
4		Margaret Zapata		1:54.52a	Sharyland Pioneer
5		Emerald Belmarez		1:55.33a	Donna
6		Bianca Cardenas		1:56.82a	Edcouch-Elsa
7		Brisia Gonzalez		1:57.79a	Port Isabel
8		Joli Emory		2:00.25a	Kingsville King
9		Brianna Valdez		2:00.40a	La Feria
10		Mariana Guajardo		2:01.97a	Lyford
11		Hilary Aguilar		2:05.44a	Rio Hondo
Karina Quintanilla
Caroline Grannum
Victoria Lopez
Natasha Hartman		DQ	Harlingen South
4x400m Relay  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1		Natalie Garza		4:14.85a	Port Isabel
2		Daniela Echavarria		4:18.68a	McAllen
3		Kasandra Salinas		4:24.91a	La Feria
4		Dayan Lozano		4:25.05a	Edinburg Economedes
5		Kelly Aguinaga		4:25.88a	Edcouch-Elsa
6		Raquel Beltran		4:29.01a	Sharyland Pioneer
7		Byonca Owens		4:29.37a	Kingsville King
8		Annelle Rodriguez		4:30.74a	Harlingen South
9		Lizbeth Garcia		4:32.93a	Pharr Valley View
10		Emerald Belmarez		4:34.83a	Donna
11		Briza Montalvo		4:48.75a	Rio Hondo
12		Roxanne Galvan		4:58.16a	Donna North
4x800m Relay  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1		Ana Hernandez		10:16.18a	Sharyland Pioneer
2		Haley Villalpando		10:21.93a	Edcouch-Elsa
3		Kasandra Salinas		10:24.14a	La Feria
4		Bianca Bejarano		11:06.04a	McAllen
5		Jennifer Chacon		11:11.94a	Donna North
6		Mirka Aguilar		11:23.13a	Donna
7		Danielle Herrera		11:30.76a	Kingsville King
Shot Put - 4kg  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	12	Malaya Pistokache		34-05.50	Sharyland Pioneer
2.	10	Summer Castro		32-10.00	Lyford
3.	9	Mackenzie Contreras		32-00.00	Edcouch-Elsa
4.	11	Deandrea Rivera		30-05.00	Port Isabel
5.	11	Zelyn De La Cruz		29-09.00	La Feria
6.	-	Adalee Cantu		29-06.50	Donna North
7.	12	Kimberly Muniz		29-03.00	Lyford
8.	12	Alinah Rodriguez		28-03.50	Edcouch-Elsa
12	Kaylee Lopez		DNS	Donna
12	Olivia Mata		DNS	McAllen
12	Destini Thomas		DNS	Donna
11	Karla Orozco		DNS	Port Isabel
11	Valerie Martinez		DNS	Progreso
12	Luz Guajardo		DNS	Donna North
11	Irene Hernandez		DNS	Lyford
10	Savannah Trevino		DNS	Rio Hondo
10	Klarissa Valladarez		DNS	Rio Hondo
11	Kim Ignatiades		DNS	Kingsville King
10	Anyssa Barrientes		DNS	Rio Hondo
10	Amelia Trevino		DNS	La Feria
11	Justine Guerrero		DNS	Edcouch-Elsa
10	Zoe Pena		DNS	McAllen
11	Zhazel Dye		DNS	Kingsville King
10	Audrey Gonzalez		DNS	McAllen
-	Natalie Soto		DNS	Donna North
9	Emily Diaz		DNS	Progreso
12	Danielle McBryde		DNS	Kingsville King
9	Adamari Benjamin		DNS	La Feria
9	Esmer Hernandez		DNS	Progreso
10	Mikaela Snyder		DNS	Port Isabel
Discus - 1kg  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	12	Malaya Pistokache		127-09	Sharyland Pioneer
2.	12	Olivia Mata		105-04	McAllen
3.	9	Adamari Benjamin		104-03	La Feria
4.	-	Natalie Soto		104-01	Donna North
5.	10	Zoe Pena		97-07	McAllen
6.	9	Mackenzie Contreras		97-06	Edcouch-Elsa
7.	12	Kaylee Lopez		93-00	Donna
8.	10	Anyssa Barrientes		92-03	Rio Hondo
9.	10	Audrey Gonzalez		80-05	McAllen
10.	12	Luz Guajardo		75-04	Donna North
11.	10	Melanie Guajardo		74-00	Lyford
-	Adalee Cantu		DNS	Donna North
9	Emily Diaz		DNS	Progreso
12	Danielle McBryde		DNS	Kingsville King
9	Esmer Hernandez		DNS	Progreso
10	Sylvia Gonzalez		DNS	Port Isabel
11	Deandrea Rivera		DNS	Port Isabel
11	Valerie Martinez		DNS	Progreso
11	Karla Orozco		DNS	Port Isabel
12	Alinah Rodriguez		DNS	Edcouch-Elsa
12	Destini Thomas		DNS	Donna
11	Zhazel Dye		DNS	Kingsville King
10	Amelia Trevino		DNS	La Feria
10	Nicole Jimenez		DNS	La Feria
11	Kim Ignatiades		DNS	Kingsville King
10	Klarissa Valladarez		DNS	Rio Hondo
10	Savannah Trevino		DNS	Rio Hondo
10	Summer Castro		DNS	Lyford
10	Cecilia Lopez		DNS	Lyford
High Jump  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	12	Sarah Killian		5-04.25	McAllen
2.	10	Hannah Kelly		5-04.00	McAllen
3.	11	Annelle Rodriguez		5-00.00	Harlingen South
4.	11	Monique Rodriguez		4-08.00	Edinburg Economedes
5.	11	Charlene Garcia		4-08.00	Edinburg Economedes
6.	-	Jomara Ruiz		4-08.00	Donna North
7.	10	Taylor Gomez		4-06.00	Rio Hondo
8.	10	Rebecca Ramos		4-06.00	Port Isabel
9.	10	Nitzia Gutierrez		4-06.00	Sharyland Pioneer
10.	9	Danaka Camacho		4-04.00	Port Isabel
11.	11	Cleo Rodriguez		4-04.00	La Feria
12.	11	Melody Magee		4-04.00	McAllen
12	Daniela Castro		DNS	Edinburg Economedes
11	Haleen Flores		DNS	Rio Hondo
11	Melanie Loredo		DNS	Rio Hondo
9	Avery Zepeda-Maldonado		DNS	La Feria
-	Melanie Morales		DNS	Donna North
Pole Vault  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	10	Bianca Cardenas		10-00.00	Edcouch-Elsa
2.	10	Sabrina Garza		9-06.00	Port Isabel
3.	11	Sarah Solis		9-06.00	McAllen
4.	11	Emerald Belmarez		8-00.00	Donna
5.	12	Victoria Alanis		8-00.00	McAllen
6.	11	Marilyn Trevino		7-06.00	Rio Hondo
7.	11	Marisol Segovia		7-06.00	Edcouch-Elsa
8.	10	Neftali Estrada		7-06.00	Rio Hondo
9.	11	Karla Becerra		7-06.00	Sharyland Pioneer
10.	11	Savanna Tamez		7-06.00	Donna
11.	11	Ana Botello		7-06.00	Rio Hondo
12.	12	Chelsea Chandler		7-00.00	Sharyland Pioneer
11	Payton Kuhn		DNS	McAllen
10	Nitzia Gutierrez		DNS	Sharyland Pioneer
9	Marlen Cesenes		DNS	Port Isabel
12	Amanda Garza		DNS	Edinburg Economedes
Long Jump  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	11	Karla Becerra		15-10.25	Sharyland Pioneer
2.	11	Melody Magee		15-07.00	McAllen
3.	11	Ava Gomez		15-05.50	Port Isabel
4.	11	Annelle Rodriguez		15-03.75	Harlingen South
5.	11	Monica Coronado		15-00.00	Harlingen South
6.	9	Danaka Camacho		14-10.00	Port Isabel
7.	9	Island Blanche		14-09.25	Kingsville King
8.	10	Aaron Franco		14-08.25	Edinburg Economedes
9.	-	Melanie Morales		14-05.50	Donna North
10.	10	Nitzia Gutierrez		14-03.00	Sharyland Pioneer
11.	9	Samantha Delgado		14-02.50	Lyford
12.	10	Karla Ibarra		14-02.00	Pharr Valley View
12.	12	Estrella Garcia		14-02.00	Donna
14.	11	Cleo Rodriguez		14-01.00	La Feria
15.	12	Alexandra Hajek		14-00.00	Kingsville King
16.	11	Skylar Hernandez		13-11.50	McAllen
17.	12	Alexis Zepeda		13-07.25	Kingsville King
18.	11	Briana Alvarado		13-06.50	Edcouch-Elsa
19.	11	Jessica Mendez		13-04.50	Lyford
20.	12	Kathe Fernandez		13-04.25	Edinburg Economedes
21.	11	Camila Hernandez		13-04.00	Pharr Valley View
21.	11	Marilyn Trevino		13-04.00	Rio Hondo
23.	-	Jomara Ruiz		13-03.50	Donna North
24.	12	Judithan Prado		13-01.50	La Feria
25.	12	Adreean Cuevas		12-10.50	Edinburg Economedes
26.	9	Daniela Alvarez		12-08.50	Sharyland Pioneer
27.	12	Paola Rivera		12-07.00	Donna
28.	11	Haleen Flores		12-05.00	Rio Hondo
29.	9	Vanessa Martinez		10-07.00	Progreso
30.	11	Laura Trevino		9-10.50	Rio Hondo
12	Britany Alvaraddo		DNS	Progreso
12	Julissa Infante		DNS	Donna
12	Anna Hover		DNS	McAllen
10	Natalia Cisneros		DNS	La Feria
Triple Jump  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	9	Caroline Grannum		37-01.50	Harlingen South
2.	11	Monique Rodriguez		34-04.50	Edinburg Economedes
3.	10	Aniah Chaleff-Reyna		33-09.75	McAllen
4.	10	Jocelyn Garmendia		33-01.00	McAllen
5.	11	Karla Becerra		32-11.50	Sharyland Pioneer
6.	9	Island Blanche		32-06.00	Kingsville King
7.	11	Charlene Garcia		31-09.50	Edinburg Economedes
8.	12	Alexis Zepeda		31-04.75	Kingsville King
9.	11	Shana Alvarado		31-00.50	Edcouch-Elsa
10.	12	Estrella Garcia		30-11.50	Donna
10.	11	Annelle Rodriguez		30-11.50	Harlingen South
12.	11	Esmeralda Cortez		30-11.00	La Feria
13.	9	Karla Gonzalez		30-02.50	Edinburg Economedes
14.	9	Daniela Alvarez		30-01.00	Sharyland Pioneer
15.	-	Melanie Morales		29-10.00	Donna North
16.	10	Selena Gomez		29-09.25	Kingsville King
17.	12	Judithan Prado		29-05.50	La Feria
18.	9	Haley Villalpando		29-04.00	Edcouch-Elsa
19.	9	Avery Zepeda-Maldonado		29-00.50	La Feria
20.	-	Jomara Ruiz		28-04.00	Donna North
21.	9	Vanessa Martinez		26-02.50	Progreso