Adkins Trak Timing - Contractor License Hy-Tek's MEET MANAGER 8:29 AM 2/10/2014 Page 1
AAU National Indoor - 2/7/2014 to 2/9/2014
Track & Field Championships
University of Houston
Results
Girls 55 Meter Dash 8 & Under year old
Pl Name Yr Team Prelims
Preliminaries
1 Green, Amelle 07 Desoto Swift,Desoto, TX9.21q
2 Coleman, Taniah 06 CC Express,Sealy, TX 9.26q
3 Gasque, Farah 06 Atascocita T,Humble, TX9.64q
4 Lee, Maudejanei' 07 Yes Youth At,Houston, TX10.22q
5 Lyman, Samaria 06 Unattached,Houston, TX10.27q
6 Morgan, Laila 07 Rabbits,Port Allen, LA 10.36q
7 Pena, Arianna 07 Speed City T,San Antonio, 10.81q
8 Lorfils, Christa 08 Speed City T,San Antonio, 11.21q
9 Rodriguez, Catalina 08 Speed City T,San Antonio, 12.21
10 Elam, J'Da 09 B.T. Strider,Buna, TX 13.63
Girls 55 Meter Dash 8 & Under year old
Pl Name Yr Team Finals
Finals
1 Coleman, Taniah 06 CC Express,Sealy, TX 9.12
2 Green, Amelle 07 Desoto Swift,Desoto, TX9.23
3 Gasque, Farah 06 Atascocita T,Humble, TX9.56
4 Lee, Maudejanei' 07 Yes Youth At,Houston, TX10.08
5 Morgan, Laila 07 Rabbits,Port Allen, LA 10.19
6 Lyman, Samaria 06 Unattached,Houston, TX10.40
7 Lorfils, Christa 08 Speed City T,San Antonio, 11.40
8 Pena, Arianna 07 Speed City T,San Antonio, 11.70
Girls 200 Meter Dash 8 & Under year old
Pl Name Yr Team Prelims
Preliminaries
1 Gasque, Farah 06 Atascocita T,Humble, TX34.17q
2 Green, Amelle 07 Desoto Swift,Desoto, TX34.35q
3 Coleman, Taniah 06 CC Express,Sealy, TX 34.56q
4 Terrell, Chardel 06 Unattached,Houston, TX35.94q
5 Lee, Maudejanei' 07 Yes Youth At,Houston, TX36.29q
6 Lyman, Samaria 06 Unattached,Houston, TX38.38q
7 Rodriguez, Catalina 08 Speed City T,San Antonio, 50.19q
8 Elam, J'Da 09 B.T. Strider,Buna, TX 52.76q
Girls 200 Meter Dash 8 & Under year old
Pl Name Yr Team Finals
Finals
1 Green, Amelle 07 Desoto Swift,Desoto, TX33.36
2 Gasque, Farah 06 Atascocita T,Humble, TX34.06
3 Coleman, Taniah 06 CC Express,Sealy, TX 35.37
4 Terrell, Chardel 06 Unattached,Houston, TX36.53
5 Lee, Maudejanei' 07 Yes Youth At,Houston, TX37.33
6 Lyman, Samaria 06 Unattached,Houston, TX41.21
7 Rodriguez, Catalina 08 Speed City T,San Antonio, 48.20
8 Elam, J'Da 09 B.T. Strider,Buna, TX 53.66
Girls 400 Meter Dash 8 & Under year old
Pl Name Yr Team Finals
Finals
1 Gasque, Farah 06 Atascocita T,Humble, TX1:20.40
2 Lorfils, Jessika 06 Speed City T,San Antonio, 1:23.02
3 Hinton, Sloan 06 Unattached,Missouri City 1:26. y,11
4 Terrell, Chardel 06 Unattached,Houston, TX1:28.94
5 Navarro, Genesis 06 Northside St,Houston, TX1:30.18
6 Pena, Arianna 07 Speed City T,San Antonio, 1:52.89
7 Lorfils, Christa 08 Speed City T,San Antonio, 2:18.95
Girls 800 Meter Run 8 & Under year old
Pl Name Yr Team Finals
Finals
1 Navarro, Genesis 06 Northside St,Houston, TX3:14.29
2 Hinton, Sloan 06 Unattached,Missouri City 3:15.89 y,
3 Lorfils, Jessika 06 Speed City T,San Antonio, 3:21.92
4 Menchaca, Serenity 06 Speed City T,San Antonio, 3:25.37
5 Roddy, Arethea 07 Texas Thunde,Leander, TX 3:26.05
6 Gibson, Mary 06 Southern Eag,Nederland, 3:48.95 TX
Girls 1500 Meter Run 8 & Under year old
Pl Name Yr Team Finals
Finals
1 Navarro, Genesis 06 Northside St,Houston, TX6:23.43
2 Roddy, Arethea 07 Texas Thunde,Leander, TX 6:43.57
3 Hinton, Sloan 06 Unattached,Missouri City 6:45.36 y,
4 Menchaca, Serenity 06 Speed City T,San Antonio, 6:46.25
5 Gibson, Mary 06 Southern Eag,Nederland, 7:11.70 TX
Girls 4x400 Meter Relay 8 & Under year old
Pl Team Finals
Finals
1 Speed City Track Club A 7:02.79
1) Lorfils, Christa 08 2) Pena, Arianna 07
3) Lorfils, Jessika 06 4) Menchaca, Serenity 06
Girls Long Jump 8 & Under year old
Pl Name Yr Team Finals
Finals
1 Coleman, Taniah 06 CC Express,Sealy, TX7-11.00
2 Morgan, Laila 07 Rabbits,Port Allen, LA5-10.25
Girls Shot Put 8 & Under year old
Pl Name Yr Team Finals
Finals
1 Morgan, Laila 07 Rabbits,Port Allen, LA9-07.25
Girls 55 Meter Dash 9 year old
Pl Name Yr Team Prelims
Preliminaries
1 Mundell, Ashlyn 05 Unattached,Casper, WY 8.79q
2 Carswell, Channing 05 Atascocita T,Kingwood, TX9.38q
3 Watson, Brianna 05 Team Xtreme,Fort Worth, TX 9.43q
4 Mcguire, Aija 05 The Wings Tr,Houston, TX9.47q
5 Dudley, Jayla 05 San Antonio,Converse, TX9.52q
6 Sneed, Kendall 05 B.T. Strider,Beaumont, TX9.61q
7 Gordon, Bria 05 The Wings Tr,Missouri City 10.00q
8 Hall, Carley 05 Rockwall Mus,Wylie, TX10.55q
Adkins Trak Timing - Contractor License Hy-Tek's MEET MANAGER 8:29 AM 2/10/2014 Page 2
AAU National Indoor - 2/7/2014 to 2/9/2014
Track & Field Championships
University of Houston
Results
Girls 55 Meter Dash 9 year old
Pl Name Yr Team Finals
Finals
1 Mundell, Ashlyn 05 Unattached,Casper, WY 8.73
2 Carswell, Channing 05 Atascocita T,Kingwood, TX9.46
3 Watson, Brianna 05 Team Xtreme,Fort Worth, TX 9.55
4 Mcguire, Aija 05 The Wings Tr,Houston, TX9.56
5 Dudley, Jayla 05 San Antonio,Converse, TX9.62
6 Sneed, Kendall 05 B.T. Strider,Beaumont, TX9.82
7 Gordon, Bria 05 The Wings Tr,Missouri City 10.37
8 Hall, Carley 05 Rockwall Mus,Wylie, TX10.69
Girls 200 Meter Dash 9 year old
Pl Name Yr Team Prelims
Preliminaries
1 Mccall, Michaela 05 Pearland Tra,Pearland, TX31.09q
2 Lilly, Caliyah 05 Pearland Tra,Houston, TX33.53q
3 Mundell, Ashlyn 05 Unattached,Casper, WY33.55q
4 Watson, Brianna 05 Team Xtreme,Fort Worth, TX 34.60q
5 Mcguire, Aija 05 The Wings Tr,Houston, TX35.71q
6 Bottley, Monica 05 B.T. Strider,Silsbie, TX 36.13q
7 Carswell, Channing 05 Atascocita T,Kingwood, TX37.05q
8 Gordon, Bria 05 The Wings Tr,Missouri City 38.60q
Girls 200 Meter Dash 9 year old
Pl Name Yr Team Finals
Finals
1 Mccall, Michaela 05 Pearland Tra,Pearland, TX31.58
2 Mundell, Ashlyn 05 Unattached,Casper, WY33.09
3 Lilly, Caliyah 05 Pearland Tra,Houston, TX33.63
4 Watson, Brianna 05 Team Xtreme,Fort Worth, TX 34.06
5 Carswell, Channing 05 Atascocita T,Kingwood, TX35.01
6 Mcguire, Aija 05 The Wings Tr,Houston, TX35.41
7 Bottley, Monica 05 B.T. Strider,Silsbie, TX 36.95
8 Gordon, Bria 05 The Wings Tr,Missouri City 38.76
Girls 400 Meter Dash 9 year old
Pl Name Yr Team Finals
Finals
1 Mccall, Michaela 05 Pearland Tra,Pearland, TX 1:16.44
2 Peters, Madison 05 Beastmode Tr,Dickinson, TX 1:17.82
3 Mundell, Ashlyn 05 Unattached,Casper, WY1:18.91
4 Lilly, Caliyah 05 Pearland Tra,Houston, TX1:21.57
5 Neely, Paityn 05 Desoto Swift,Desoto, TX1:23.30
6 Durden, Aaliyaiah 05 Southern Eag,Spring, TX1:24.27
7 Mcguire, Aija 05 The Wings Tr,Houston, TX 1:25.23
8 Dudley, Jayla 05 San Antonio,Converse, TX 1:26.68
9 Sneed, Kendall 05 B.T. Strider,Beaumont, TX 1:33.00
10 Lewis, Angelina 05 San Antonio,San Antonio, T 1:40.22
Girls 800 Meter Run 9 year old
Pl Name Yr Team Finals
Finals
1 Mccall, Michaela 05 Pearland Tra,Pearland, TX 2:52.95
2 Peters, Madison 05 Beastmode Tr,Dickinson, TX 2:57.12
3 Lilly, Caliyah 05 Pearland Tra,Houston, TX3:06.12
4 Durden, Aaliyaiah 05 Southern Eag,Spring, TX3:07.01
5 Neely, Paityn 05 Desoto Swift,Desoto, TX3:20.15
6 Bottley, Monica 05 B.T. Strider,Silsbie, TX3:26.70
7 Brandon, Merryck 05 A Running St,Nolanville, T 3:30.41
8 Lewis, Angelina 05 San Antonio,San Antonio, T 3:51.39
Girls 1500 Meter Run 9 year old
Pl Name Yr Team Finals
Finals
1 Peters, Madison 05 Beastmode Tr,Dickinson, TX 6:03.16
2 Brandon, Merryck 05 A Running St,Nolanville, T 6:23.13
Girls Long Jump 9 year old
Pl Name Yr Team Finals
Finals
1 Watson, Brianna 05 Team Xtreme,Fort Worth, TX 10-07.25
2 Dudley, Jayla 05 San Antonio,Converse, TX 10-00.00
3 Carswell, Channing 05 Atascocita T,Kingwood, TX 9-11.25
4 Hall, Carley 05 Rockwall Mus,Wylie, TX7-05.00
Girls Shot Put 9 year old
Pl Name Yr Team Finals
Finals
1 Hall, Carley 05 Rockwall Mus,Wylie, TX 13-10.50
2 Bottley, Monica 05 B.T. Strider,Silsbie, TX13-04.25
Girls 55 Meter Dash 10 year old
Pl Name Yr Team Prelims
Preliminaries
1 Dickson, Camryn 04 Unattached,Houston, TX 8.43q
2 Tucker, Janyla 04 Beastmode Tr,League City, 8.45q
3 Brandon, Micah 04 A Running St,Nolenville, T8.60q
4 Patterson, Ja'Liyah 04 A Running St,Fort Hood, TX8.62q
5 Garcia, Halle 04 Unattached,Edinburg, TX8.75q
6 Martin, Lexi 04 Southern Eag,Houston, TX9.13q
7 Joseph, Mehgan 04 Unattached,Katy, TX 9.16q
8 Bufford, Tamia 04 Greater Hous,Katy, TX 9.31q
9 Gordon, Alexa 04 The Wings Tr,Missouri City 10.09
Girls 55 Meter Dash 10 year old
Pl Name Yr Team Finals
Finals
1 Dickson, Camryn 04 Unattached,Houston, TX 8.46
2 Tucker, Janyla 04 Beastmode Tr,League City, 8.62
3 Patterson, Ja'Liyah 04 A Running St,Fort Hood, TX8.69
4 Brandon, Micah 04 A Running St,Nolenville, T8.76
5 Garcia, Halle 04 Unattached,Edinburg, TX8.83
6 Martin, Lexi 04 Southern Eag,Houston, TX9.23
7 Bufford, Tamia 04 Greater Hous,Katy, TX 9.30
8 Joseph, Mehgan 04 Unattached,Katy, TX 9.46
Girls 200 Meter Dash 10 year old
Pl Name Yr Team Prelims
Preliminaries
1 Dickson, Camryn 04 Unattached,Houston, TX29.92q
Adkins Trak Timing - Contractor License Hy-Tek's MEET MANAGER 8:29 AM 2/10/2014 Page 3
AAU National Indoor - 2/7/2014 to 2/9/2014
Track & Field Championships
University of Houston
Results
Preliminaries ... (Girls 200 Meter Dash 10 year old)
Pl Name Yr Team Prelims
2 Patterson, Ja'Liyah 04 A Running St,Fort Hood, TX 31.17q
3 Brandon, Micah 04 A Running St,Nolenville, T31.24q
4 Tucker, Janyla 04 Beastmode Tr,League City, 31.67q
5 Thames, Mia 04 Unattached,Houston, TX31.74q
6 Green-White, Theresa 04 The Wings Tr,Missouri City 32.86q
7 Chargois, Aaliyah 04 Southern Eag,Humble, TX34.09q
8 Martin, Lexi 04 Southern Eag,Houston, TX34.14q
9 Bufford, Tamia 04 Greater Hous,Katy, TX 34.99
10 Joseph, Mehgan 04 Unattached,Katy, TX 35.16
11 Brown, Joslyn 04 Team Xtreme,Fort Worth, TX 36.11
12 Shankle, Diamond 04 B.T. Strider,Buna, TX 37.50
13 Gordon, Alexa 04 The Wings Tr,Missouri City 39.82
Girls 200 Meter Dash 10 year old
Pl Name Yr Team Finals
Finals
1 Dickson, Camryn 04 Unattached,Houston, TX30.32
2 Tucker, Janyla 04 Beastmode Tr,League City, 30.87
3 Brandon, Micah 04 A Running St,Nolenville, T31.27
4 Patterson, Ja'Liyah 04 A Running St,Fort Hood, TX 31.70
5 Green-White, Theresa 04 The Wings Tr,Missouri City 33.26
6 Thames, Mia 04 Unattached,Houston, TX33.96
7 Martin, Lexi 04 Southern Eag,Houston, TX33.99
8 Chargois, Aaliyah 04 Southern Eag,Humble, TX35.11
Girls 400 Meter Dash 10 year old
Pl Name Yr Team Finals
Finals
1 Gonzales, Anastacia 04 San Antonio,San Antonio, T 1:11.66
2 Patterson, Ja'Liyah 04 A Running St,Fort Hood, TX 1:13.80
3 Brandon, Micah 04 A Running St,Nolenville, T 1:15.80
4 Dickson, Camryn 04 Unattached,Houston, TX1:15.87
5 Chargois, Aaliyah 04 Southern Eag,Humble,1:20.67 TX
6 Brown, Joslyn 04 Team Xtreme,Fort Worth, TX 1:21.06
7 Green-White, Theresa 04 The Wings Tr,Missouri City 1:25.06
8 Gavion, Amaya 04 Pearland Tra,Pearland, TX 1:26.81
9 Shankle, Diamond 04 B.T. Strider,Buna, TX 1:27.28
Girls 800 Meter Run 10 year old
Pl Name Yr Team Finals
Finals
1 Gonzales, Anastacia 04 San Antonio,San Antonio, T 2:54.54
2 Hamilton, Riley 04 Unattached,Little Elm,3:00.18 TX
3 Chargois, Aaliyah 04 Southern Eag,Humble,3:07.37 TX
4 Brown, Joslyn 04 Team Xtreme,Fort Worth, TX 3:07.46
5 Bumpus, Aubrey 04 Texas Thunde,Leander, TX 3:13.24
6 Shy, Kyla 04 Lions Track,Houston, TX3:15.46
7 Gavion, Amaya 04 Pearland Tra,Pearland, TX 3:17.19
8 Shankle, Diamond 04 B.T. Strider,Buna, TX 3:20.70
9 Watson, Makayla 04 Team Xtreme,Fort Worth, TX 3:28.97
Girls 1500 Meter Run 10 year old
Pl Name Yr Team Finals
Finals
1 Gonzales, Anastacia 04 San Antonio,San Antonio, T 5:52.46
2 Shy, Kyla 04 Lions Track,Houston, TX6:25.79
3 Strait, Finley 04 StraitSpeed,The Woodlands, 6:27.25
4 Gavion, Amaya 04 Pearland Tra,Pearland, TX 6:29.63
5 Bumpus, Aubrey 04 Texas Thunde,Leander, TX 6:36.82
Girls High Jump 10 year old
Pl Name Yr Team Finals
Finals
1 Watson, Makayla 04 Team Xtreme,Fort Worth, TX 1.20m
2 Thames, Mia 04 Unattached,Houston, TX1.15m
3 Patterson, Soraya 04 HC TC,Houston, TX J1.15m
4 Hamilton, Riley 04 Unattached,Little Elm, TX1.05m
5 Williams, Paige 04 Houston Syne,Houston,0.95m TX
Girls Long Jump 10 year old
Pl Name Yr Team Finals
Finals
1 Thames, Mia 04 Unattached,Houston,12-01.00 TX
2 Patterson, Soraya 04 HC TC,Houston, TX10-11.50
3 Williams, Paige 04 Houston Syne,Houston, 10-08.75 TX
3 Martin, Lexi 04 Southern Eag,Houston, 10-08.75 TX
5 Ballard, Simone 04 Unattached,Katy, TX10-07.00
6 Green-White, Theresa 04 The Wings Tr,Missouri City 9-00.50
7 Watson, Makayla 04 Team Xtreme,Fort Worth, TX 8-11.75
Girls Shot Put 10 year old
Pl Name Yr Team Finals
Finals
1 Williams, Paige 04 Houston Syne,Houston, 23-01.50 TX
2 Joseph, Mehgan 04 Unattached,Katy, TX19-00.75
3 Ballard, Simone 04 Unattached,Katy, TX13-11.75
4 Patterson, Soraya 04 HC TC,Houston, TX11-03.25
Triathlon: #3 Girls 200 Meter Dash 10 year old Triathlon
Pl Name Yr Team Finals
Finals
1 Gonzales, Anastacia 04 San Antonio,San Antonio, T 32.22 338
2 Joseph, Mehgan 04 Unattached,Katy, TX 34.15 232
3 Ballard, Simone 04 Unattached,Katy, TX 34.22 228
4 Hamilton, Riley 04 Unattached,Little Elm, TX34.46 217
5 Patterson, Soraya 04 HC TC,Houston, TX 34.97 192
Triathlon: #1 Girls High Jump 10 year old Triathlon
Pl Name Yr Team Finals
Finals
1 Hamilton, Riley 04 Unattached,Little Elm, TX1.15m 266
2 Gonzales, Anastacia 04 San Antonio,San Antonio, T 1.10m 222
3 Ballard, Simone 04 Unattached,Katy, TX 1.05m 180
3 Joseph, Mehgan 04 Unattached,Katy, TX 1.05m 180
3 Patterson, Soraya 04 HC TC,Houston, TX 1.05m 180
Adkins Trak Timing - Contractor License Hy-Tek's MEET MANAGER 8:29 AM 2/10/2014 Page 4
AAU National Indoor - 2/7/2014 to 2/9/2014
Track & Field Championships
University of Houston
Results
Triathlon: #2 Girls Shot Put 10 year old Triathlon
Pl Name Yr Team Finals
Finals
1 Joseph, Mehgan 04 Unattached,Katy, TX 5.71m 253
2 Gonzales, Anastacia 04 San Antonio,San Antonio, T 4.45m 174
3 Hamilton, Riley 04 Unattached,Little Elm, TX4.32m 166
4 Ballard, Simone 04 Unattached,Katy, TX 4.11m 153
5 Patterson, Soraya 04 HC TC,Houston, TX 3.11m 92
Girls Triathlon 10 year old
Pl Name Yr Team Finals
Finals
1 Gonzales, Anastacia 04 San Antonio,San Antonio, T734 10
2 Joseph, Mehgan 04 Unattached,Katy, TX 665 8
3 Hamilton, Riley 04 Unattached,Little Elm, TX649 6
4 Ballard, Simone 04 Unattached,Katy, TX 561 5
5 Patterson, Soraya 04 HC TC,Houston, TX 464 4
Girls 1500 Meter Race Walk 10 year old
Pl Name Yr Team Finals
Finals
1 Hamilton, Riley 04 Unattached,Little Elm,9:53.05 TX
Girls 55 Meter Dash 11 year old
Pl Name Yr Team Prelims
Preliminaries
1 Mcclennon, Dynasty 03 Track Housto,Humble, TX7.98q
2 Galloway, Aniya 03 Unattached,Houston, TX 8.08q
3 Williams, Nzinga 03 Yes Youth At,Houston, TX8.08q
4 Kearney, Chloe 03 Unattached,Weddington, NC8.09q
5 Badal, Taejha 03 Unattached,Tomball, TX 8.10q
6 Deshotel, Cameron 03 B.T. Strider,Beaumont, TX8.33q
7 Broussard, Aaliyah 03 Pearland Tra,Houston, TX8.48q
8 Kennedy, Nyel 03 Unattached,Norman, OK 8.64q
9 Livingston, Morgan 03 Team Xtreme,Fort Worth, TX 8.77
10 Jacobs, Elyse 03 Southern Eag,Spring, TX8.85
11 Thompson, Angalene 03 Yes Youth At,Rosharon, TX9.03
12 Stegall, Arianna 03 Greater Hous,Richmond, TX9.04
13 Awadey, Aliya 03 Unattached,Denver, CO 9.11
14 Jenkins, A'Laya 03 B.T. Strider,Buna, TX 9.85
15 Westbrooks, Miriah 03 B.T. Strider,Buna, TX 10.00
Girls 55 Meter Dash 11 year old
Pl Name Yr Team Finals
Finals
1 Mcclennon, Dynasty 03 Track Housto,Humble, TX7.84
2 Badal, Taejha 03 Unattached,Tomball, TX 7.96
3 Galloway, Aniya 03 Unattached,Houston, TX 7.97
4 Williams, Nzinga 03 Yes Youth At,Houston, TX8.03
5 Kearney, Chloe 03 Unattached,Weddington, NC8.17
6 Deshotel, Cameron 03 B.T. Strider,Beaumont, TX8.38
7 Broussard, Aaliyah 03 Pearland Tra,Houston, TX8.54
8 Kennedy, Nyel 03 Unattached,Norman, OK 8.57
Girls 200 Meter Dash 11 year old
Pl Name Yr Team Prelims
Preliminaries
1 Mcclennon, Dynasty 03 Track Housto,Humble, TX28.52q
2 Badal, Taejha 03 Unattached,Tomball, TX28.80q
3 Galloway, Aniya 03 Unattached,Houston, TX29.47q
4 Williams, Nzinga 03 Yes Youth At,Houston, TX29.78q
5 Kearney, Chloe 03 Unattached,Weddington, NC 29.96q
6 Neely, Logan 03 Desoto Swift,Desoto, TX30.06q
7 Deshotel, Cameron 03 B.T. Strider,Beaumont, TX31.02q
8 Broussard, Aaliyah 03 Pearland Tra,Houston, TX31.23q
9 Peisner, Camille 03 Unattached,Parker, CO 31.35
10 Rodriguez, Myrella 03 Speed City T,San Antonio, 31.99
11 Kennedy, Nyel 03 Unattached,Norman, OK32.37
12 Awadey, Aliya 03 Unattached,Denver, CO 33.23
13 Stegall, Arianna 03 Greater Hous,Richmond,34.14 TX
14 Thompson, Angalene 03 Yes Youth At,Rosharon, TX34.38
15 Jenkins, A'Laya 03 B.T. Strider,Buna, TX 38.14
16 Westbrooks, Miriah 03 B.T. Strider,Buna, TX 40.02
Girls 200 Meter Dash 11 year old
Pl Name Yr Team Finals
Finals
1 Mcclennon, Dynasty 03 Track Housto,Humble, TX28.12
2 Badal, Taejha 03 Unattached,Tomball, TX28.34
3 Kearney, Chloe 03 Unattached,Weddington, NC 28.89
4 Galloway, Aniya 03 Unattached,Houston, TX29.16
5 Neely, Logan 03 Desoto Swift,Desoto, TX29.82
6 Williams, Nzinga 03 Yes Youth At,Houston, TX29.82
7 Deshotel, Cameron 03 B.T. Strider,Beaumont, TX30.29
8 Broussard, Aaliyah 03 Pearland Tra,Houston, TX31.66
Girls 400 Meter Dash 11 year old
Pl Name Yr Team Finals
Finals
1 Wilmington, Courtny 03 The Wings Tr,Missouri City 1:08.13
2 Neely, Logan 03 Desoto Swift,Desoto, TX1:08.21
3 Ortega, Kaylee 03 Team Xtreme,Keller, TX1:09.71
4 Peisner, Camille 03 Unattached,Parker, CO1:09.86
5 Rodriguez, Myrella 03 Speed City T,San Antonio, 1:10.26
6 Itson, Jaiden 03 The Wings Tr,Fresno, TX1:10.29
7 Jacobs, Elyse 03 Southern Eag,Spring, TX1:12.00
8 Taylor, Alyssa 03 University O,Chicago, IL1:12.54
9 Awadey, Aliya 03 Unattached,Denver, CO1:14.97
10 Deshotel, Cameron 03 B.T. Strider,Beaumont, TX 1:17.24
11 Chargois, Moriah 03 Southern Eag,Humble,1:19.18 TX
12 Lewis, Elissa 03 San Antonio,San Antonio, T 1:19.69
13 Broussard, Aaliyah 03 Pearland Tra,Houston, TX1:21.68
14 Thompson, Angalene 03 Yes Youth At,Rosharon, TX 1:21.75
15 Holmes, Hanna 03 Haverhill El,Haverhill, MA 1:26.67
Adkins Trak Timing - Contractor License Hy-Tek's MEET MANAGER 8:29 AM 2/10/2014 Page 5
AAU National Indoor - 2/7/2014 to 2/9/2014
Track & Field Championships
University of Houston
Results
Girls 800 Meter Run 11 year old
Pl Name Yr Team Finals
Finals
1 Jacobs, Elyse 03 Southern Eag,Spring, TX2:42.89
2 Eason, Jayla 03 Athletic Max,Decatur, GA 2:44.47
3 Wilmington, Courtny 03 The Wings Tr,Missouri City 2:44.68
4 Peisner, Camille 03 Unattached,Parker, CO2:45.46
5 Itson, Jaiden 03 The Wings Tr,Fresno, TX2:46.87
6 Rodriguez, Myrella 03 Speed City T,San Antonio, 2:47.14
7 Taylor, Alyssa 03 University O,Chicago, IL2:50.58
8 Ortega, Kaylee 03 Team Xtreme,Keller, TX2:53.92
9 Torgerson, Lauren 03 Rockwall Mus,Rowlett,2:56.97 TX
10 Roddy, Alexis 03 Texas Thunde,Leander, TX 2:57.49
11 Covich, Chole 03 Elite FeetCC,Corpus Christ 2:59.67
12 Peck, Porsha 03 Elite FeetCC,Corpus Christ 3:01.00
13 Lewis, Elissa 03 San Antonio,San Antonio, T 3:07.99
14 Chargois, Moriah 03 Southern Eag,Humble,3:12.16 TX
15 Gonzales, Angelina 03 San Antonio,San Antonio, T 3:12.20
Girls 1500 Meter Run 11 year old
Pl Name Yr Team Finals
Finals
1 Napier, Camille 03 Aau,Fulshear, TX 5:25.42
2 Taylor, Alyssa 03 University O,Chicago, IL5:44.03
3 Roddy, Alexis 03 Texas Thunde,Leander, TX 5:44.88
4 Nielson, Heidi 03 Unattached,Katy, TX 5:46.89
5 Torgerson, Lauren 03 Rockwall Mus,Rowlett,5:52.24 TX
6 Peck, Porsha 03 Elite FeetCC,Corpus Christ 6:00.09
7 Peter, Mikayla 03 Elite FeetCC,Corpus Christ 6:01.22
8 Covich, Chole 03 Elite FeetCC,Corpus Christ 6:23.05
9 Gonzales, Angelina 03 San Antonio,San Antonio, T 6:26.49
Girls 3000 Meter Run 11 year old
Pl Name Yr Team Finals
Finals
1 Napier, Camille 03 Aau,Fulshear, TX 11:13.86
2 Roddy, Alexis 03 Texas Thunde,Leander, TX 11:53.84
3 Nielson, Heidi 03 Unattached,Katy, TX12:43.64
4 Peter, Mikayla 03 Elite FeetCC,Corpus Christ 12:47.49
5 Peck, Porsha 03 Elite FeetCC,Corpus Christ 13:27.71
6 Gonzales, Angelina 03 San Antonio,San Antonio, T 14:13.70
Girls 55 Meter Hurdles 11 year old
Pl Name Yr Team Finals
Finals
1 Livingston, Morgan 03 Team Xtreme,Fort Worth, TX 12.22
Girls Long Jump 11 year old
Pl Name Yr Team Finals
Finals
1 Livingston, Morgan 03 Team Xtreme,Fort Worth, TX 12-07.75
2 Williams, Nzinga 03 Yes Youth At,Houston, TX 12-03.50
3 Eason, Jayla 03 Athletic Max,Decatur, GA 11-04.75
4 Holmes, Hanna 03 Haverhill El,Haverhill, MA 10-06.50
5 Peter, Mikayla 03 Elite FeetCC,Corpus Christ 9-10.75
Girls Shot Put 11 year old
Pl Name Yr Team Finals
Finals
1 Stegall, Arianna 03 Greater Hous,Richmond, 33-08.50 TX
2 Holmes, Hanna 03 Haverhill El,Haverhill, MA 14-11.00
Indoor Pentathlon: #5 Girls 800 Meter Run 11 year old Indoor Pentathlon
Pl Name Yr Team Finals
Finals
1 Petty, Nadya 03 Unattached,Somerset, OH3:38.73 90
Indoor Pentathlon: #1 Girls 55 Meter Hurdles 11 year old Indoor Pentathlon
Pl Name Yr Team Finals
Finals
1 Petty, Nadya 03 Unattached,Somerset, OH13.07 130
Indoor Pentathlon: #4 Girls High Jump 11 year old Indoor Pentathlon
Pl Name Yr Team Finals
Finals
1 Petty, Nadya 03 Unattached,Somerset, OH1.20m 312
Indoor Pentathlon: #2 Girls Long Jump 11 year old Indoor Pentathlon
Pl Name Yr Team Finals
Finals
1 Petty, Nadya 03 Unattached,Somerset, OH3.54m 208
Indoor Pentathlon: #3 Girls Shot Put 11 year old Indoor Pentathlon
Pl Name Yr Team Finals
Finals
1 Petty, Nadya 03 Unattached,Somerset, OH6.14m 280
Girls Indoor Pentathlon 11 year old
Pl Name Yr Team Finals
Finals
1 Petty, Nadya 03 Unattached,Somerset, OH1020 10
Girls 1500 Meter Race Walk 11 year old
Pl Name Yr Team Finals
Finals
1 Jenkins, A'Laya 03 B.T. Strider,Buna, TX 9:36.15
2 Westbrooks, Miriah 03 B.T. Strider,Buna, TX 9:37.05
Girls 55 Meter Dash 12 year old
Pl Name Yr Team Prelims
Preliminaries
1 Griffin, Jaera 02 Unattached,Glenn Heights,7.47q
2 Stewart, Sydnee 02 Unattached,Grand Prairie,7.68q
3 Gamble, Katelyn 02 Unattached,Houston, TX 7.82q
4 Wash, Cierra 02 Unattached,Desoto, TX 7.99q
5 Hollis, Jayla 02 Unattached,Red Oak, TX8.04q
6 Ruth, Alexandria 02 Houston Visi,Missouri City8.06q
7 Morrison, Tytiania 02 Dragons Yout,Houston, TX8.27q
8 Sanders, Kaylee 02 B.T. Strider,Port Arthur, 8.85q
9 Pratt, Jayla 02 Greater Hous,Stafford, TX8.88
10 Wilson, Nadja 02 Speed City T,San Antonio,8.91
Adkins Trak Timing - Contractor License Hy-Tek's MEET MANAGER 8:29 AM 2/10/2014 Page 6
AAU National Indoor - 2/7/2014 to 2/9/2014
Track & Field Championships
University of Houston
Results
Preliminaries ... (Girls 55 Meter Dash 12 year old)
Pl Name Yr Team Prelims
11 Bell, Christiana 02 B.T. Strider,Beaumont, TX9.34
12 Mohamed, Yousra 02 Beastmode Tr,Houston, TX9.56
Girls 55 Meter Dash 12 year old
Pl Name Yr Team Finals
Finals
1 Griffin, Jaera 02 Unattached,Glenn Heights,7.49
2 Stewart, Sydnee 02 Unattached,Grand Prairie,7.62
3 Gamble, Katelyn 02 Unattached,Houston, TX 7.66
4 Hollis, Jayla 02 Unattached,Red Oak, TX7.94
5 Wash, Cierra 02 Unattached,Desoto, TX 8.09
6 Ruth, Alexandria 02 Houston Visi,Missouri City8.15
7 Morrison, Tytiania 02 Dragons Yout,Houston, TX8.36
8 Sanders, Kaylee 02 B.T. Strider,Port Arthur, 8.87
Girls 200 Meter Dash 12 year old
Pl Name Yr Team Prelims
Preliminaries
1 Jackson, Ryan 02 Athletic Max,Milton, GA28.11q
2 Wash, Cierra 02 Unattached,Desoto, TX 28.25q
3 Gee, Oriana 02 Greater Hous,Cypress, TX28.50q
4 Gamble, Katelyn 02 Unattached,Houston, TX28.60q
5 Ruth, Alexandria 02 Houston Visi,Missouri City 29.24q
6 Morrison, Tytiania 02 Dragons Yout,Houston, TX30.30q
7 Hill, Morgan 02 Dragons Yout,Houston, TX31.15q
8 Esquivel, Ysabella 02 Elite FeetCC,Corpus Christ 31.87q
9 Sanders, Kaylee 02 B.T. Strider,Port Arthur,32.57
10 Pratt, Jayla 02 Greater Hous,Stafford, TX33.68
Girls 200 Meter Dash 12 year old
Pl Name Yr Team Finals
Finals
1 Wash, Cierra 02 Unattached,Desoto, TX 27.63
2 Jackson, Ryan 02 Athletic Max,Milton, GA27.69
3 Gee, Oriana 02 Greater Hous,Cypress, TX28.65
4 Gamble, Katelyn 02 Unattached,Houston, TX28.82
5 Ruth, Alexandria 02 Houston Visi,Missouri City 29.71
6 Morrison, Tytiania 02 Dragons Yout,Houston, TX30.07
7 Esquivel, Ysabella 02 Elite FeetCC,Corpus Christ 31.96
Girls 400 Meter Dash 12 year old
Pl Name Yr Team Finals
Finals
1 Griffin, Jaera 02 Unattached,Glenn Heights, 1:00.92
2 Jackson, Ryan 02 Athletic Max,Milton, GA1:02.11
3 Guidry, Dania 02 Northside St,Houston, TX1:03.68
4 Jeter, Destini 02 Unattached,Wylie, TX1:05.26
5 Gee, Oriana 02 Greater Hous,Cypress,1:07.30 TX
6 Brown, Jolynn 02 Team Xtreme,Fort Worth, TX 1:07.64
7 Nedry, Crysta 02 Elite FeetCC,Corpus Christ 1:08.62
8 Washington, Angelica 02 Houston Visi,Missouri City 1:09.15
9 Ruth, Alexandria 02 Houston Visi,Missouri City 1:09.22
10 Morrison, Tytiania 02 Dragons Yout,Houston, TX 1:11.23
11 Sanders, Kaylee 02 B.T. Strider,Port Arthur, 1:12.50
12 Hill, Morgan 02 Dragons Yout,Houston, TX 1:13.65
13 Wilson, Nadja 02 Speed City T,San Antonio, 1:18.44
14 Bell, Christiana 02 B.T. Strider,Beaumont, TX 1:20.45
Girls 800 Meter Run 12 year old
Pl Name Yr Team Finals
Finals
1 Guidry, Dania 02 Northside St,Houston, TX2:28.40
2 Jeter, Destini 02 Unattached,Wylie, TX2:36.51
3 Brown, Jolynn 02 Team Xtreme,Fort Worth, TX 2:39.52
4 Anderson, Georgia 02 Track Housto,Houston, TX 2:40.48
5 Nedry, Crysta 02 Elite FeetCC,Corpus Christ 2:44.11
6 Casas, Jessica 02 Elite FeetCC,Portland,2:47.87 TX
7 Gee, Oriana 02 Greater Hous,Cypress,2:47.96 TX
8 Garcia, Arianna 02 Elite FeetCC,Corpus Christ 2:48.16
9 Allison, Brooklyn 02 Rockwall Mus,Rockwall, 2:49.02 TX
10 Barnard, Alexandra 02 Aurora Flyer,Naperville, I 2:51.58
11 Herring, Mia 02 South Austin,Lakeway, TX 3:01.74
12 Mendeszoon, Josie 02 Haverhill El,Methuen, MA 3:03.27
13 Washington, Angelica 02 Houston Visi,Missouri City 3:08.18
Girls 1500 Meter Run 12 year old
Pl Name Yr Team Finals
Finals
1 Guidry, Dania 02 Northside St,Houston, TX5:06.74
2 Brown, Jolynn 02 Team Xtreme,Fort Worth, TX 5:28.14
3 Allison, Brooklyn 02 Rockwall Mus,Rockwall, 5:33.64 TX
4 Barnard, Alexandra 02 Aurora Flyer,Naperville, I 5:34.50
5 Martinez, Ciara 02 Elite FeetCC,Corpus Christ 5:38.29
6 Stone, Shyla 02 Unattached,The Woodlands, 5:41.28
7 Garcia, Arianna 02 Elite FeetCC,Corpus Christ 5:43.34
8 Herring, Mia 02 South Austin,Lakeway, TX 5:48.38
9 Mendeszoon, Josie 02 Haverhill El,Methuen, MA 6:03.45
10 Guilbeau, Kameryn 02 Northside St,Houston, TX6:27.19
Girls 3000 Meter Run 12 year old
Pl Name Yr Team Finals
Finals
1 Barnard, Alexandra 02 Aurora Flyer,Naperville, I 11:40.60
2 Martinez, Ciara 02 Elite FeetCC,Corpus Christ 11:50.56
3 Vicens, Camila 02 Track Housto,Houston, TX 11:51.87
4 Stone, Shyla 02 Unattached,The Woodlands, 11:57.35
5 Garcia, Arianna 02 Elite FeetCC,Corpus Christ 12:30.31
6 Mendeszoon, Josie 02 Haverhill El,Methuen, MA 13:12.41
Girls 55 Meter Hurdles 12 year old
Pl Name Yr Team Finals
Finals
1 Hollis, Jayla 02 Unattached,Red Oak, TX10.16
2 Meiner, Madison 02 Unattached,Highland Villag 10.72
3 Guilbeau, Kameryn 02 Northside St,Houston, TX11.34
4 Mohamed, Yousra 02 Beastmode Tr,Houston, TX13.21
Adkins Trak Timing - Contractor License Hy-Tek's MEET MANAGER 8:29 AM 2/10/2014 Page 7
AAU National Indoor - 2/7/2014 to 2/9/2014
Track & Field Championships
University of Houston
Results
Girls 4x400 Meter Relay 12 year old
Pl Team Finals
Finals
1 Elite FeetCC A 4:44.29
1) Martinez, Ciara 02 2) Casas, Jessica 02
3) Esquivel, Ysabella 02 4) Nedry, Crysta 02
Girls High Jump 12 year old
Pl Name Yr Team Finals
Finals
1 Meiner, Madison 02 Unattached,Highland Villag 1.46m
2 Patterson, Lydia 02 HC TC,Houston, TX 1.15m
Girls Long Jump 12 year old
Pl Name Yr Team Finals
Finals
1 Jackson, Ryan 02 Athletic Max,Milton, GA 15-01.75
2 Washington, Angelica 02 Houston Visi,Missouri City 14-05.75
3 Guilbeau, Kameryn 02 Northside St,Houston,14-03.75 TX
4 Esquivel, Ysabella 02 Elite FeetCC,Corpus Christ 13-09.75
5 Patterson, Lydia 02 HC TC,Houston, TX12-10.75
6 Casas, Jessica 02 Elite FeetCC,Portland, 12-10.00 TX
Girls Shot Put 12 year old
Pl Name Yr Team Finals
Finals
1 Meitzenheimer, Danell 02 Throwing And,Belleville, I 36-01.50
2 Pratt, Jayla 02 Greater Hous,Stafford, TX 32-06.75
3 Meiner, Madison 02 Unattached,Highland30-07.00 Villag
4 Adolph, Sumone 02 B.T. Strider,Beaumont, TX 22-09.75
Indoor Pentathlon: #5 Girls 800 Meter Run 12 year old Indoor Pentathlon
Pl Name Yr Team Finals
Finals
1 Meiner, Madison 02 Unattached,Highland Villag 2:58.97 375
2 Patterson, Lydia 02 HC TC,Houston, TX 3:16.60 226
Indoor Pentathlon: #1 Girls 55 Meter Hurdles 12 year old Indoor Pentathlon
Pl Name Yr Team Finals
Finals
1 Meiner, Madison 02 Unattached,Highland Villag 10.59 474
2 Patterson, Lydia 02 HC TC,Houston, TX 14.63 19
Indoor Pentathlon: #4 Girls High Jump 12 year old Indoor Pentathlon
Pl Name Yr Team Finals
Finals
1 Meiner, Madison 02 Unattached,Highland Villag 1.40m 512
2 Patterson, Lydia 02 HC TC,Houston, TX 1.10m 222
Indoor Pentathlon: #2 Girls Long Jump 12 year old Indoor Pentathlon
Pl Name Yr Team Finals
Finals
1 Meiner, Madison 02 Unattached,Highland Villag 4.20m 355
2 Patterson, Lydia 02 HC TC,Houston, TX 3.95m 296
Indoor Pentathlon: #3 Girls Shot Put 12 year old Indoor Pentathlon
Pl Name Yr Team Finals
Finals
1 Meiner, Madison 02 Unattached,Highland Villag 9.16m 475
2 Patterson, Lydia 02 HC TC,Houston, TX 5.21m 221
Girls Indoor Pentathlon 12 year old
Pl Name Yr Team Finals
Finals
1 Meiner, Madison 02 Unattached,Highland Villag 2191 10
2 Patterson, Lydia 02 HC TC,Houston, TX 984 8
Girls 1500 Meter Race Walk 12 year old
Pl Name Yr Team Finals
Finals
1 Vicens, Camila 02 Track Housto,Houston, TX 7:57.01
2 Adolph, Sumone 02 B.T. Strider,Beaumont, TX 11:53.81
Girls 55 Meter Dash 13 year old
Pl Name Yr Team Prelims
Preliminaries
1 Crockrell, Tierra 01 Unattached,University Plac7.58q
2 House, Raven 01 Prototype,Richmond, TX7.88q
3 Bilal, Gabrielle 01 B.T. Strider,Beaumont, TX8.02q
4 Johnson, Chasady 01 Unattached,Desoto, TX 8.11q
5 Petitt, Deshawn 01 Southern Eag,Houston, TX8.17q
6 Carnes, Lavoxkeia 01 Texas Stalli,Spring, TX 8.22q
7 Halstead, Makaylah 01 The Wings Tr,Sugar Land, T8.39q
8 Rhone, Sevanna 01 Yes Youth At,Rosharon, TX8.42q
9 Frank, Devauncia 01 Texas Stalli,Tomball, TX 8.79
10 Harris, Nadyia 01 Speed City T,San Antonio,8.89
Girls 55 Meter Dash 13 year old
Pl Name Yr Team Finals
Finals
1 Crockrell, Tierra 01 Unattached,University Plac7.61
2 House, Raven 01 Prototype,Richmond, TX7.92
3 Johnson, Chasady 01 Unattached,Desoto, TX 7.99
4 Carnes, Lavoxkeia 01 Texas Stalli,Spring, TX 8.15
5 Bilal, Gabrielle 01 B.T. Strider,Beaumont, TX8.15
6 Halstead, Makaylah 01 The Wings Tr,Sugar Land, T8.29
7 Petitt, Deshawn 01 Southern Eag,Houston, TX8.31
Girls 200 Meter Dash 13 year old
Pl Name Yr Team Prelims
Preliminaries
1 Crockrell, Tierra 01 Unattached,University Plac 26.76q
2 House, Raven 01 Prototype,Richmond, TX28.19q
3 Bilal, Gabrielle 01 B.T. Strider,Beaumont, TX28.64q
4 Carnes, Lavoxkeia 01 Texas Stalli,Spring, TX 28.80q
5 Petitt, Deshawn 01 Southern Eag,Houston, TX28.92q
6 White, Jordan 01 Houston Visi,Missouri City 29.23q
7 Jackson, Taya 01 Athletic Max,Milton, GA29.95q
8 Lyman, Serenity 01 Unattached,Houston, TX30.03q
9 Adams, Courtney 01 B.T. Strider,Beaumont, TX30.39
Adkins Trak Timing - Contractor License Hy-Tek's MEET MANAGER 8:29 AM 2/10/2014 Page 8
AAU National Indoor - 2/7/2014 to 2/9/2014
Track & Field Championships
University of Houston
Results
Preliminaries ... (Girls 200 Meter Dash 13 year old)
Pl Name Yr Team Prelims
10 Rhone, Sevanna 01 Yes Youth At,Rosharon, TX30.58
11 Frank, Devauncia 01 Texas Stalli,Tomball, TX32.19
12 Olivier, Mia 01 B.T. Strider,Beaumont, TX32.38
13 Esparza, Katelyn 01 Speed City T,San Antonio, 34.05
Girls 200 Meter Dash 13 year old
Pl Name Yr Team Finals
Finals
1 Crockrell, Tierra 01 Unattached,University Plac 26.68
2 House, Raven 01 Prototype,Richmond, TX28.03
3 Bilal, Gabrielle 01 B.T. Strider,Beaumont, TX28.87
4 White, Jordan 01 Houston Visi,Missouri City 29.04
5 Petitt, Deshawn 01 Southern Eag,Houston, TX29.20
6 Carnes, Lavoxkeia 01 Texas Stalli,Spring, TX 29.76
7 Jackson, Taya 01 Athletic Max,Milton, GA30.17
8 Lyman, Serenity 01 Unattached,Houston, TX30.44
Girls 400 Meter Dash 13 year old
Pl Name Yr Team Finals
Finals
1 Lawrence, Destiny 01 Secretariat,Dallas, TX1:03.52
2 Bilal, Gabrielle 01 B.T. Strider,Beaumont, TX 1:05.38
3 Johnson, Chasady 01 Unattached,Desoto, TX1:05.59
4 Halstead, Makaylah 01 The Wings Tr,Sugar Land, T 1:06.19
5 Carnes, Lavoxkeia 01 Texas Stalli,Spring, TX1:06.27
6 Jackson, Taya 01 Athletic Max,Milton, GA1:06.59
7 Rhone, Sevanna 01 Yes Youth At,Rosharon, TX 1:07.83
8 Adams, Courtney 01 B.T. Strider,Beaumont, TX 1:07.97
9 White, Jordan 01 Houston Visi,Missouri City 1:08.01
10 Harris, Nadyia 01 Speed City T,San Antonio, 1:18.15
11 Esparza, Katelyn 01 Speed City T,San Antonio, 1:19.92
12 Frank, Devauncia 01 Texas Stalli,Tomball, TX1:20.48
Girls 800 Meter Run 13 year old
Pl Name Yr Team Finals
Finals
1 Lyles, Jaida 01 South Austin,Universal Cit 2:39.53
2 Halstead, Makaylah 01 The Wings Tr,Sugar Land, T 2:41.09
3 Barrera, Brianna 01 Elite FeetCC,Corpus Christ 2:46.17
4 Adams, Courtney 01 B.T. Strider,Beaumont, TX 2:51.28
5 Peter, Alexis 01 Elite FeetCC,Corpus Christ 2:54.63
6 Bryan, Heidi 01 B.T. Strider,Beaumont, TX 2:58.79
7 Esparza, Katelyn 01 Speed City T,San Antonio, 3:14.70
8 Harris, Nadyia 01 Speed City T,San Antonio, 3:16.95
Girls 1500 Meter Run 13 year old
Pl Name Yr Team Finals
Finals
1 Lyles, Jaida 01 South Austin,Universal Cit 5:43.49
2 Hawkins, Drukennedy 01 Houston Visi,Missouri City 5:45.27
3 Barrera, Brianna 01 Elite FeetCC,Corpus Christ 5:48.14
4 Peter, Alexis 01 Elite FeetCC,Corpus Christ 6:07.69
5 Bryan, Heidi 01 B.T. Strider,Beaumont, TX 6:26.13
Girls 3000 Meter Run 13 year old
Pl Name Yr Team Finals
Finals
1 Garba, Josephine 01 Httr Tornado,Riverview, FL 11:41.30
2 Barrera, Brianna 01 Elite FeetCC,Corpus Christ 11:58.30
3 Peter, Alexis 01 Elite FeetCC,Corpus Christ 12:11.82
Girls 55 Meter Hurdles 13 year old
Pl Name Yr Team Finals
Finals
1 Crockrell, Tierra 01 Unattached,University Plac9.20
2 Lyman, Serenity 01 Unattached,Houston, TX 9.89
Girls Long Jump 13 year old
Pl Name Yr Team Finals
Finals
1 Lawrence, Destiny 01 Secretariat,Dallas, TX16-05.00
2 Robinson, Kayla 01 Unattached,Waterbury, CT 13-03.50
3 Jackson, Taya 01 Athletic Max,Milton, GA 11-04.00
4 White, Jordan 01 Houston Visi,Missouri City J11-04.00
Girls Triple Jump 13 year old
Pl Name Yr Team Finals
Finals
1 Crockrell, Tierra 01 Unattached,University Plac 36-03.00
2 Lawrence, Destiny 01 Secretariat,Dallas, TX32-05.00
Girls Shot Put 13 year old
Pl Name Yr Team Finals
Finals
1 Wolridge, Ebony 01 Unattached,Giddings,35-08.75 TX
2 Robinson, Kayla 01 Unattached,Waterbury, CT 33-00.75
3 Frank, Devauncia 01 Texas Stalli,Tomball, TX 25-01.75
Indoor Pentathlon: #5 Girls 800 Meter Run 13 year old Indoor Pentathlon
Pl Name Yr Team Finals
Finals
1 Bryant, Claire 01 Unattached,Houston, TX2:40.05 572
2 Robinson, Kayla 01 Unattached,Waterbury, CT 3:16.60 226
Indoor Pentathlon: #1 Girls 55 Meter Hurdles 13 year old Indoor Pentathlon
Pl Name Yr Team Finals
Finals
1 Bryant, Claire 01 Unattached,Houston, TX 9.88 608
Indoor Pentathlon: #4 Girls High Jump 13 year old Indoor Pentathlon
Pl Name Yr Team Finals
Finals
1 Bryant, Claire 01 Unattached,Houston, TX1.30m 409
Indoor Pentathlon: #2 Girls Long Jump 13 year old Indoor Pentathlon
Pl Name Yr Team Finals
Finals
1 Bryant, Claire 01 Unattached,Houston, TX4.58m 448
Adkins Trak Timing - Contractor License Hy-Tek's MEET MANAGER 8:29 AM 2/10/2014 Page 9
AAU National Indoor - 2/7/2014 to 2/9/2014
Track & Field Championships
University of Houston
Results
Indoor Pentathlon: #3 Girls Shot Put 13 year old Indoor Pentathlon
Pl Name Yr Team Finals
Finals
1 Bryant, Claire 01 Unattached,Houston, TX7.29m 354
Girls Indoor Pentathlon 13 year old
Pl Name Yr Team Finals
Finals
1 Bryant, Claire 01 Unattached,Houston, TX2391 10
Girls 3000 Meter Race Walk 13 year old
Pl Name Yr Team Finals
Finals
1 Olivier, Mia 01 B.T. Strider,Beaumont, TX 20:09.42
2 Brown, Mia 01 B.T. Strider,Beaumont, TX 20:13.07
Girls 55 Meter Dash 14 year old
Pl Name Yr Team Prelims
Preliminaries
1 Hall, Rachel 00 Prototype,Katy, TX 7.48q
2 Gamble, Kennedy 00 Unattached,Houston, TX 7.53q
3 Nelson, Danielle 00 San Antonio,San Antonio, T7.63q
4 Atlas, Tylantiss 00 Unattached,Arlington, TX7.74q
5 Taylor, Wreagan 00 Unattached,Beaumont, TX7.82q
6 Wiley, Christian 00 Yes Youth At,Pearland, TX7.98q
7 Badal, Tamia 00 Unattached,Tomball, TX 8.05q
8 Brown, Dayja 00 Houston Visi,Missouri, TX8.05q
9 Barnes, Brianna 00 Dragons Yout,Houston, TX8.19
10 Johnson, Serenity 00 Tyler Metro,Tyler, TX 8.28
11 Harvey, Taylor 00 Yes Youth At,Rosharon, TX8.56
12 Ramon, Sydney 00 Yes Youth At,Rosharon, TX8.62
Girls 55 Meter Dash 14 year old
Pl Name Yr Team Finals
Finals
1 Gamble, Kennedy 00 Unattached,Houston, TX 7.40
2 Hall, Rachel 00 Prototype,Katy, TX 7.55
3 Nelson, Danielle 00 San Antonio,San Antonio, T7.62
4 Atlas, Tylantiss 00 Unattached,Arlington, TX7.76
5 Taylor, Wreagan 00 Unattached,Beaumont, TX7.89
6 Badal, Tamia 00 Unattached,Tomball, TX 7.94
7 Wiley, Christian 00 Yes Youth At,Pearland, TX8.00
8 Brown, Dayja 00 Houston Visi,Missouri, TX8.08
Girls 200 Meter Dash 14 year old
Pl Name Yr Team Prelims
Preliminaries
1 Nelson, Danielle 00 San Antonio,San Antonio, T 26.27q
2 Hall, Rachel 00 Prototype,Katy, TX 27.34q
3 James-Heard, Saudia 00 Unattached,Lakewood, WA27.54q
4 Atlas, Tylantiss 00 Unattached,Arlington, TX27.56q
5 Taylor, Wreagan 00 Unattached,Beaumont, TX27.72q
6 Gamble, Kennedy 00 Unattached,Houston, TX27.86q
7 Badal, Tamia 00 Unattached,Tomball, TX28.19q
8 Wiley, Christian 00 Yes Youth At,Pearland, TX28.41q
9 Brown, Dayja 00 Houston Visi,Missouri, TX29.27
10 Harvey, Taylor 00 Yes Youth At,Rosharon, TX29.64
11 Johnson, Serenity 00 Tyler Metro,Tyler, TX 29.80
12 Stoneham, Zoe 00 Dragons Yout,Houston, TX30.23
13 Barnes, Brianna 00 Dragons Yout,Houston, TX30.32
14 Ramon, Sydney 00 Yes Youth At,Rosharon, TX30.54
15 Osborne, Mykayla 00 Unattached,Cypress, TX33.74
Girls 200 Meter Dash 14 year old
Pl Name Yr Team Finals
Finals
1 Nelson, Danielle 00 San Antonio,San Antonio, T 26.11
2 Gamble, Kennedy 00 Unattached,Houston, TX26.71
3 Hall, Rachel 00 Prototype,Katy, TX 26.91
4 Atlas, Tylantiss 00 Unattached,Arlington, TX27.15
5 James-Heard, Saudia 00 Unattached,Lakewood, WA27.23
6 Taylor, Wreagan 00 Unattached,Beaumont, TX27.91
7 Badal, Tamia 00 Unattached,Tomball, TX28.12
8 Wiley, Christian 00 Yes Youth At,Pearland, TX28.37
Girls 400 Meter Dash 14 year old
Pl Name Yr Team Finals
Finals
1 James-Heard, Saudia 00 Unattached,Lakewood,1:01.03 WA
2 Atlas, Tylantiss 00 Unattached,Arlington, TX1:01.73
3 Nelson, Danielle 00 San Antonio,San Antonio, T 1:03.21
4 Watkins, Destinie 00 Unattached,Lancaster, TX1:04.26
5 Fontanez, Gabriella 00 Elite FeetCC,Corpus Christ 1:06.13
6 Bradley, Antoinette 00 Unattached,Glenn Heights, 1:06.97
7 Brown, Dayja 00 Houston Visi,Missouri, TX 1:07.09
8 Johnson, Mia 00 Yes Youth At,Fresno, TX1:08.01
9 Bustamante, Ariel 00 Elite FeetCC,Corpus Christ 1:08.81
10 Stoneham, Zoe 00 Dragons Yout,Houston, TX 1:10.11
11 Ramon, Sydney 00 Yes Youth At,Rosharon, TX 1:11.37
12 Barnes, Brianna 00 Dragons Yout,Houston, TX 1:13.10
13 Dyer, Hadiya 00 Southern Eag,Houston,1:15.28 TX
Girls 800 Meter Run 14 year old
Pl Name Yr Team Finals
Finals
1 Roddy, Helen 00 Texas Thunde,Leander, TX 2:26.47
2 Garriques, Lauren 00 Unattached,Lake Forest, IL 2:26.76
3 Sharp, Kayla 00 Pearland Tra,Manvel, TX2:29.66
4 Fontanez, Gabriella 00 Elite FeetCC,Corpus Christ 2:34.01
5 Moore, Calise 00 Houston Syne,Houston,2:37.78 TX
6 Glenn, Alexandria 00 South Austin,Austin, TX2:38.67
7 Bacon, Isabella 00 Texas Athlet,Adkins, TX2:42.45
8 Ashworth, Jamie 00 South Austin,Austin, TX2:42.69
9 Glasgow, Lilly 00 South Austin,Austin, TX2:48.98
10 Johnson, Mia 00 Yes Youth At,Fresno, TX2:53.50
11 Dyer, Hadiya 00 Southern Eag,Houston,3:08.60 TX
Adkins Trak Timing - Contractor License Hy-Tek's MEET MANAGER 8:29 AM 2/10/2014 Page 10
AAU National Indoor - 2/7/2014 to 2/9/2014
Track & Field Championships
University of Houston
Results
Girls 1500 Meter Run 14 year old
Pl Name Yr Team Finals
Finals
1 Garriques, Lauren 00 Unattached,Lake Forest, IL 5:03.28
2 Roddy, Helen 00 Texas Thunde,Leander, TX 5:08.52
3 Sharp, Kayla 00 Pearland Tra,Manvel, TX5:29.15
4 Glenn, Alexandria 00 South Austin,Austin, TX5:31.12
5 Fontanez, Gabriella 00 Elite FeetCC,Corpus Christ 5:31.45
6 Moore, Calise 00 Houston Syne,Houston,5:40.29 TX
7 Bacon, Isabella 00 Texas Athlet,Adkins, TX5:41.37
8 Ashworth, Jamie 00 South Austin,Austin, TX5:41.77
9 Glasgow, Lilly 00 South Austin,Austin, TX6:13.12
Girls 3000 Meter Run 14 year old
Pl Name Yr Team Finals
Finals
1 Roddy, Helen 00 Texas Thunde,Leander, TX 10:48.65
2 Garriques, Lauren 00 Unattached,Lake Forest, IL 10:53.90
Girls 55 Meter Hurdles 14 year old
Pl Name Yr Team Finals
Finals
1 Watkins, Destinie 00 Unattached,Lancaster, TX8.91
2 Bradley, Antoinette 00 Unattached,Glenn Heights,9.06
3 Taylor, Wreagan 00 Unattached,Beaumont, TX9.07
4 Campbell, Kana 00 Unattached,Katy, TX 9.39
5 Windham, Isabel 00 Unattached,Houston, TX 9.56
6 Veloz, Saviel 00 Bay Area Roa,League City, 9.70
7 Morgan, Joi 00 Unattached,Houston, TX 9.81
8 Bustamante, Ariel 00 Elite FeetCC,Corpus Christ 10.80
9 Osborne, Mykayla 00 Unattached,Cypress, TX11.32
Girls 4x400 Meter Relay 14 year old
Pl Team Finals
Finals
1 Yes Youth Atheletics A 4:34.23
1) Ramon, Sydney 00 2) Thompson, Victoria 00
3) Johnson, Mia 00 4) Harvey, Taylor 00
2 South Austin A 4:36.00
1) Ashworth, Jamie 00 2) Perkins, Emma 00
3) Glenn, Alexandria 00 4) Mckennon, Lara 00
3 Elite FeetCC A 4:37.39
1) Peter, Alexis 01 2) Fontanez, Gabriella 00
3) Bustamante, Ariel 00 4) Barrera, Brianna 01
Girls High Jump 14 year old
Pl Name Yr Team Finals
Finals
1 Veloz, Saviel 00 Bay Area Roa,League City, 1.47m
2 Moysset, Claudia 00 Unattached,Los Angeles, CA 1.32m
Girls Pole Vault 14 year old
Pl Name Yr Team Finals
Finals
1 Griffith, Anna 00 Unattached,Taylor, TX11-03.00
Girls Long Jump 14 year old
Pl Name Yr Team Finals
Finals
1 James-Heard, Saudia 00 Unattached,Lakewood, 16-07.50 WA
2 Osborne, Mykayla 00 Unattached,Cypress, TX15-06.25
3 Bustamante, Ariel 00 Elite FeetCC,Corpus Christ 12-10.75
Girls Triple Jump 14 year old
Pl Name Yr Team Finals
Finals
1 Jones, Jasmin 00 Unattached,Mullica Hill, N 32-08.50
Girls Shot Put 14 year old
Pl Name Yr Team Finals
Finals
1 Wesley, Elexis 00 Unattached,Cuero, TX32-09.00
Indoor Pentathlon: #5 Girls 800 Meter Run 14 year old Indoor Pentathlon
Pl Name Yr Team Finals
Finals
1 Veloz, Saviel 00 Bay Area Roa,League City, 3:16.60 226
Indoor Pentathlon: #1 Girls 55 Meter Hurdles 14 year old Indoor Pentathlon
Pl Name Yr Team Finals
Finals
1 Veloz, Saviel 00 Bay Area Roa,League City, 9.58 668
Indoor Pentathlon: #2 Girls High Jump 14 year old Indoor Pentathlon
Pl Name Yr Team Finals
Finals
1 Veloz, Saviel 00 Bay Area Roa,League City, 1.50m 621
Indoor Pentathlon: #4 Girls Long Jump 14 year old Indoor Pentathlon
Pl Name Yr Team Finals
Finals
1 Veloz, Saviel 00 Bay Area Roa,League City, 4.40m 403
Indoor Pentathlon: #3 Girls Shot Put 14 year old Indoor Pentathlon
Pl Name Yr Team Finals
Finals
1 Veloz, Saviel 00 Bay Area Roa,League City, 7.92m 394
Girls Indoor Pentathlon 14 year old
Pl Name Yr Team Finals
Finals
1 Veloz, Saviel 00 Bay Area Roa,League City, 2312 10
Girls 55 Meter Dash 15-16 year old
Pl Name Yr Team Prelims
Preliminaries
1 Young, Milan 99 My Stars,Richmond, TX 7.34q
2 Duplesis, Jazzlyn 99 747 track cl,Terrytown, LA7.42q
3 Adam, Ariele 99 Yes Youth At,Houston, TX7.45q
4 Jackson, Sha'Vonne 98 Unattached,Glenn Heights,7.56q
5 Ealy-Pulido, Kattiana 99 Dragons Yout,Spring, TX7.67q
6 Boudreaux, Cydney 98 Houston Visi,Missouri City7.69q
Adkins Trak Timing - Contractor License Hy-Tek's MEET MANAGER 8:29 AM 2/10/2014 Page 11
AAU National Indoor - 2/7/2014 to 2/9/2014
Track & Field Championships
University of Houston
Results
Preliminaries ... (Girls 55 Meter Dash 15-16 year old)
Pl Name Yr Team Prelims
7 Sampson, Keyunta 98 Secretariat,Dallas, TX 7.73q
8 Williams, Tava 99 A Running St,Killeen, TX7.74q
9 Jackson, Natashia 98 Southern Eag,Houston, TX7.74
10 Robinson, Kayla 99 Dragons Yout,Houston, TX7.79
11 Kirby, Megan 98 Unattached,Pflugerville, T7.79
12 Elbert, Maddie 99 Tyler Metro,Holly Lake, TX7.85
13 Conway, T'Yana 99 Northside St,Houston, TX7.86
14 Davis, Rune 98 Unattached,Denver, CO 7.88
15 Mcquietor, Audrey 99 Team Xtreme,Keller, TX 7.88
16 Dunham, Kianna 99 Dragons Yout,Houston, TX7.91
17 Bradford, Sherrell 98 Southern Eag,Houston, TX7.91
18 Carpenter, Kylie 98 Xtreme Force,Round Rock, 8.00 T
19 Ealy-Pulido, Ariana 99 Dragons Yout,Spring, TX8.03
20 Jones, Seandrea 98 Houston Visi,Missouri City8.06
21 Mountain, Lacie 99 San Antonio,San Antonio, T8.34
22 Wright, Destiny 98 Xtreme Force,Georgetown, T 8.49
23 Harris, Nieimah 99 Speed City T,San Antonio,8.72
Girls 55 Meter Dash 15-16 year old
Pl Name Yr Team Finals
Finals
1 Young, Milan 99 My Stars,Richmond, TX 7.29
2 Duplesis, Jazzlyn 99 747 track cl,Terrytown, LA7.31
3 Adam, Ariele 99 Yes Youth At,Houston, TX7.42
4 Boudreaux, Cydney 98 Houston Visi,Missouri City7.63
5 Williams, Tava 99 A Running St,Killeen, TX7.78
6 Ealy-Pulido, Kattiana 99 Dragons Yout,Spring, TX7.81
7 Sampson, Keyunta 98 Secretariat,Dallas, TX 7.99
Girls 200 Meter Dash 15-16 year old
Pl Name Yr Team Prelims
Preliminaries
1 Adam, Ariele 99 Yes Youth At,Houston, TX26.39q
2 Jackson, Natashia 98 Southern Eag,Houston, TX26.95q
3 Lofton, Samantha 98 A Running St,Harker Height 27.11q
4 Williams, Tava 99 A Running St,Killeen, TX27.26q
5 Boudreaux, Cydney 98 Houston Visi,Missouri City 27.34q
6 Corbett, Desiree 98 A Running St,Harker Height 27.41q
7 Ealy-Pulido, Kattiana 99 Dragons Yout,Spring, TX27.56q
8 Davis, Rune 98 Unattached,Denver, CO 27.78q
9 Ealy-Pulido, Ariana 99 Dragons Yout,Spring, TX27.85
10 Miles, Kandice 98 Houston Visi,Missouri City 27.93
11 Kirby, Megan 98 Unattached,Pflugerville,27.99 T
12 Bradford, Sherrell 98 Southern Eag,Houston, TX28.18
13 Elbert, Maddie 99 Tyler Metro,Holly Lake, TX 28.18
14 Sibley, Alaysia 99 Unattached,Manvel, TX28.32
15 Conway, T'Yana 99 Northside St,Houston, TX28.51
16 Carpenter, Kylie 98 Xtreme Force,Round Rock, 28.65 T
17 Robinson, Kayla 99 Dragons Yout,Houston, TX28.66
18 Sanders, Kennedy 99 B.T. Strider,Port Arthur,28.84
19 Jones, Seandrea 98 Houston Visi,Missouri City 28.95
20 White, Taylor 99 Houston Visi,Missouri City 29.64
21 Mckenzie, Lawanda 98 A Running St,Harker Height 29.76
22 Sampson, Keyunta 98 Secretariat,Dallas, TX 29.93
23 Wright, Destiny 98 Xtreme Force,Georgetown, T 30.62
24 Smith, Parker 98 South Austin,Austin, TX30.78
25 Boisselle, Abigayle 98 Haverhill El,Bradford, MA32.05
Girls 200 Meter Dash 15-16 year old
Pl Name Yr Team Finals
Finals
1 Adam, Ariele 99 Yes Youth At,Houston, TX26.21
2 Lofton, Samantha 98 A Running St,Harker Height 27.24
3 Jackson, Natashia 98 Southern Eag,Houston, TX27.30
4 Ealy-Pulido, Kattiana 99 Dragons Yout,Spring, TX27.36
5 Corbett, Desiree 98 A Running St,Harker Height 27.42
6 Boudreaux, Cydney 98 Houston Visi,Missouri City 27.45
7 Williams, Tava 99 A Running St,Killeen, TX28.28
8 Davis, Rune 98 Unattached,Denver, CO 28.44
Girls 400 Meter Dash 15-16 year old
Pl Name Yr Team Finals
Finals
1 Kimble, Paige 98 Houston Visi,Missouri City 1:00.13
2 Mcquietor, Audrey 99 Team Xtreme,Keller, TX1:00.71
3 Miles, Kandice 98 Houston Visi,Missouri City 1:03.12
4 Dunham, Kianna 99 Dragons Yout,Houston, TX 1:03.30
5 Jackson, Natashia 98 Southern Eag,Houston,1:03.66 TX
6 Lofton, Samantha 98 A Running St,Harker Height 1:04.30
7 Bradford, Sherrell 98 Southern Eag,Houston,1:04.78 TX
8 Corbett, Desiree 98 A Running St,Harker Height 1:04.86
9 Robinson, Kayla 99 Dragons Yout,Houston, TX 1:05.73
10 Mountain, Lacie 99 San Antonio,San Antonio, T 1:06.24
11 Sibley, Alaysia 99 Unattached,Manvel, TX1:06.25
12 Sanders, Kennedy 99 B.T. Strider,Port Arthur, 1:07.54
13 Conway, T'Yana 99 Northside St,Houston, TX1:08.42
14 Morgan, Jade 98 Unattached,Houston, TX1:08.68
15 Mckenzie, Lawanda 98 A Running St,Harker Height 1:09.77
16 White, Taylor 99 Houston Visi,Missouri City 1:10.08
17 Gonzales, Beronica 99 San Antonio,San Antonio, T 1:12.10
18 Harris, Nieimah 99 Speed City T,San Antonio, 1:13.15
19 Boisselle, Abigayle 98 Haverhill El,Bradford, MA 1:16.53
Girls 800 Meter Run 15-16 year old
Pl Name Yr Team Finals
Finals
1 Thornhill, Miranda 98 Yes Youth At,Pearland, TX 2:27.19
2 Kimble, Paige 98 Houston Visi,Missouri City 2:33.56
3 Santiesteban, Brooke 99 Httr Tornado,Lutz, FL2:36.70
4 Sibley, Alaysia 99 Unattached,Manvel, TX2:42.75
5 Sanders, Kennedy 99 B.T. Strider,Port Arthur, 2:48.49
6 Gonzales, Beronica 99 San Antonio,San Antonio, T 2:50.11
7 Lukacs, Claire 99 South Austin,Fredericksbur 2:52.87
8 Harris, Nieimah 99 Speed City T,San Antonio, 3:20.67
Adkins Trak Timing - Contractor License Hy-Tek's MEET MANAGER 8:29 AM 2/10/2014 Page 12
AAU National Indoor - 2/7/2014 to 2/9/2014
Track & Field Championships
University of Houston
Results
Girls 1500 Meter Run 15-16 year old
Pl Name Yr Team Finals
Finals
1 Valka, Victoria 98 StraitSpeed,Spring, TX5:05.09
2 Vences, Gabriela 99 Team Crawfor,Mcgregor, TX 5:15.56
3 Thornhill, Miranda 98 Yes Youth At,Pearland, TX 5:17.63
4 Santiesteban, Brooke 99 Httr Tornado,Lutz, FL5:28.69
5 Robles, Amanda 98 Elite FeetCC,Corpus Christ 5:31.66
6 Lukacs, Claire 99 South Austin,Fredericksbur 5:55.39
7 Gonzales, Beronica 99 San Antonio,San Antonio, T 5:59.07
Girls 3000 Meter Run 15-16 year old
Pl Name Yr Team Finals
Finals
1 Vences, Gabriela 99 Team Crawfor,Mcgregor, TX 11:04.75
2 Price, Taylor 98 Houston Visi,Missouri City 11:04.78
3 Mayes, Tara 99 Houston Visi,Missouri City 11:09.63
4 Lukacs, Claire 99 South Austin,Fredericksbur 11:35.82
5 Santiesteban, Brooke 99 Httr Tornado,Lutz, FL11:40.28
Girls 55 Meter Hurdles 15-16 year old
Pl Name Yr Team Finals
Finals
1 Young, Milan 99 My Stars,Richmond, TX 8.42
2 Ealy-Pulido, Ariana 99 Dragons Yout,Spring, TX9.14
3 Wright, Destiny 98 Xtreme Force,Georgetown, T 10.47
4 Broomfield, Samantha 99 Milwaukee Mu,Whitefish Bay 10.53
5 Roberts, Melody 99 Unattached,Bush, LA 10.83
6 Mckenzie, Lawanda 98 A Running St,Harker Height 12.05
Girls 4x400 Meter Relay 15-16 year old
Pl Team Finals
Finals
1 Houston Visi A 4:09.80
1) Jones, Seandrea 98 2) Kimble, Paige 98
3) Mayes, Tara 99 4) Price, Taylor 98
2 A Running Start A 4:21.14
1) Mckenzie, Lawanda 98 2) Lofton, Samantha 98
3) Corbett, Desiree 98 4) Williams, Tava 99
3 Dragons Yout A 4:25.08
1) Ealy-Pulido, Ariana 99 2) Ealy-Pulido, Kattiana 99
3) Dunham, Kianna 99 4) Robinson, Kayla 99
Girls High Jump 15-16 year old
Pl Name Yr Team Finals
Finals
1 Kirby, Megan 98 Unattached,Pflugerville,1.52m T
2 Roberts, Melody 99 Unattached,Bush, LA 1.47m
--- Santiesteban, Brooke 99 Httr Tornado,Lutz, FL NH
--- Carpenter, Kylie 98 Xtreme Force,Round Rock,NH T
Girls Pole Vault 15-16 year old
Pl Name Yr Team Finals
Finals
1 Hughes, Martha 98 Unattached,Taylor, TX11-03.00
Girls Long Jump 15-16 year old
Pl Name Yr Team Finals
Finals
1 Tanner, Lawren 98 Texas Athlet,Selma, TX16-07.00
2 Kirby, Megan 98 Unattached,Pflugerville, 16-06.00 T
3 Sampson, Keyunta 98 Secretariat,Dallas, TX15-09.50
4 Carpenter, Kylie 98 Xtreme Force,Round Rock, 15-07.50 T
5 Broomfield, Samantha 99 Milwaukee Mu,Whitefish Bay 14-10.00
6 Davis, Rune 98 Unattached,Denver, CO14-07.50
7 Williams, Tava 99 A Running St,Killeen, TX 14-06.50
8 White, Taylor 99 Houston Visi,Missouri City 14-02.50
9 Roberts, Melody 99 Unattached,Bush, LA13-09.50
10 Robles, Amanda 98 Elite FeetCC,Corpus Christ 12-05.00
11 Boisselle, Abigayle 98 Haverhill El,Bradford, MA 11-03.00
Girls Triple Jump 15-16 year old
Pl Name Yr Team Finals
Finals
1 Broomfield, Samantha 99 Milwaukee Mu,Whitefish Bay 31-09.00
2 Boisselle, Abigayle 98 Haverhill El,Bradford, MA 27-00.00
Girls Shot Put 15-16 year old
Pl Name Yr Team Finals
Finals
1 Charles, Tyesha 99 Northside St,Houston,33-03.25 TX
2 Broomfield, Samantha 99 Milwaukee Mu,Whitefish Bay 26-06.00
3 McCullough, Chelsea 99 Houston Visi 22-00.75
4 Crapsey, Kristen 99 Haverhill El,Haverhill, MA 20-11.00
Indoor Pentathlon: #5 Girls 800 Meter Run 15-16 year old Indoor Pentathlon
Pl Name Yr Team Finals
Finals
1 Broomfield, Samantha 99 Milwaukee Mu,Whitefish Bay 2:38.17 594
2 Petty, Analysse 98 Unattached,Somerset, OH3:15.71 233
Indoor Pentathlon: #1 Girls 55 Meter Hurdles 15-16 year old Indoor Pentathlon
Pl Name Yr Team Finals
Finals
1 Broomfield, Samantha 99 Milwaukee Mu,Whitefish Bay 9.69 646
2 Petty, Analysse 98 Unattached,Somerset, OH9.84 616
Indoor Pentathlon: #2 Girls High Jump 15-16 year old Indoor Pentathlon
Pl Name Yr Team Finals
Finals
1 Petty, Analysse 98 Unattached,Somerset, OH1.40m 512
2 Broomfield, Samantha 99 Milwaukee Mu,Whitefish Bay 1.35m 460
Indoor Pentathlon: #4 Girls Long Jump 15-16 year old Indoor Pentathlon
Pl Name Yr Team Finals
Finals
1 Broomfield, Samantha 99 Milwaukee Mu,Whitefish Bay 4.45m 416
--- Petty, Analysse 98 Unattached,Somerset, OHFOUL
Adkins Trak Timing - Contractor License Hy-Tek's MEET MANAGER 8:29 AM 2/10/2014 Page 13
AAU National Indoor - 2/7/2014 to 2/9/2014
Track & Field Championships
University of Houston
Results
Indoor Pentathlon: #3 Girls Shot Put 15-16 year old Indoor Pentathlon
Pl Name Yr Team Finals
Finals
1 Broomfield, Samantha 99 Milwaukee Mu,Whitefish Bay 8.58m 437
2 Petty, Analysse 98 Unattached,Somerset, OH7.34m 357
Girls Indoor Pentathlon 15-16 year old
Pl Name Yr Team Finals
Finals
1 Broomfield, Samantha 99 Milwaukee Mu,Whitefish Bay 2553 10
2 Petty, Analysse 98 Unattached,Somerset, OH1718 8
Women 55 Meter Dash 17-19 year old
Pl Name Yr Team Prelims
Preliminaries
1 Richards, Yasmyn 97 Texas Athlet,San Antonio,7.42q
2 Ivy, Amber 97 Houston Visi,Missouri City7.43q
3 Richardson, Deana 97 Unattached,San Antonio, TX7.43q
4 Abrams, Breanna 97 Houston Visi,Sugarland, TX7.47q
5 Oconner, Chanell 97 Unattached,Katy, TX 7.48q
6 Miller, Jasmine 96 Houston Visi,Missouri City7.49q
7 Carswell, Ashley 96 Houston Syne,Houston, TX7.63q
8 Martin, Victoria 96 Houston Visi,Missouri City7.63q
9 Davis, Kym'Breonna 96 Tyler Metro,Tyler, TX 7.70
10 Gardner, Kearah 96 Houston Visi,Missouri City7.74
11 Brown, Jasmine 96 A Running St,Harker Height 7.76
12 Clausell, Nakiya 97 Unattached,Denver, CO 7.80
13 Wilson, Daesha 95 Xtreme Force,Round Rock, 7.89 T
14 Keany, Rachel 96 Unattached,Schertz, TX 7.92
15 Rogers, Dominique 96 Texas Stalli,Spring, TX 7.94
16 Fletcher, O'Shea 97 A Running St,Killeen, TX8.00
17 Zars, Savannah 97 Texas Athlet,San Antonio,8.41
18 Martin, Minnie 97 Beaumont Jag,Beaumont,8.42 TX
--- Beasley, Jadzia 97 North Florid,Tallahassee, FS
--- Huff, Briana 95 North Florid,Tallahassee, FS
Women 55 Meter Dash 17-19 year old
Pl Name Yr Team Finals
Finals
1 Richardson, Deana 97 Unattached,San Antonio, TX7.25
2 Oconner, Chanell 97 Unattached,Katy, TX 7.35
3 Ivy, Amber 97 Houston Visi,Missouri City7.37
4 Miller, Jasmine 96 Houston Visi,Missouri City7.40
5 Abrams, Breanna 97 Houston Visi,Sugarland, TX7.44
6 Richards, Yasmyn 97 Texas Athlet,San Antonio,7.61
7 Martin, Victoria 96 Houston Visi,Missouri City7.62
8 Carswell, Ashley 96 Houston Syne,Houston, TX7.79
Women 200 Meter Dash 17-19 year old
Pl Name Yr Team Prelims
Preliminaries
1 Beasley, Jadzia 97 North Florid,Tallahassee,25.61q
2 Baynes, Lacarol 97 Yes Youth At,Houston, TX26.32q
3 Miller, Jasmine 96 Houston Visi,Missouri City 26.34q
4 Gardner, Kearah 96 Houston Visi,Missouri City 26.46q
5 Perkins, Tamar 95 Houston Visi,Houston, TX26.52q
6 Brigance, Lagae 96 Houston Visi,Missouri City 26.57q
7 Huff, Briana 95 North Florid,Tallahassee,26.60q
8 Abrams, Breanna 97 Houston Visi,Sugarland, TX 26.60q
9 Brown, Zaria 96 Houston Visi,Missouri City 26.85
10 Jones, Ariel 95 Yes Youth At,Houston, TX26.93
11 Pizana, Yessenia 96 Alamo Area A,San Antonio, 27.16
12 Richardson, Deana 97 Unattached,San Antonio, TX 27.38
13 Wilson, Daesha 95 Xtreme Force,Round Rock, 27.44 T
14 Davis, Kym'Breonna 96 Tyler Metro,Tyler, TX 27.46
15 Brown, Jasmine 96 A Running St,Harker Height 27.63
16 Clausell, Nakiya 97 Unattached,Denver, CO 27.81
17 Rayford, Kiah 96 Houston Visi,Missouri City 28.38
18 Fletcher, O'Shea 97 A Running St,Killeen, TX28.49
19 Rheams, Morgan 95 Unattached,Palmer, TX 28.51
20 Maryland, Kyra 97 Ace Track Cl,South Lake, T 28.82
21 Ofori, Abena 97 Texas Stalli,Spring, TX 29.07
22 Rogers, Dominique 96 Texas Stalli,Spring, TX 29.14
23 Gotoy, Monique 96 Ace Track Cl,Euless, TX29.21
24 Martin, Minnie 97 Beaumont Jag,Beaumont,30.98 TX
25 Castro, Cheyenne 97 Unattached,Midlothian, TX31.07
Women 200 Meter Dash 17-19 year old
Pl Name Yr Team Finals
Finals
1 Beasley, Jadzia 97 North Florid,Tallahassee,25.57
2 Baynes, Lacarol 97 Yes Youth At,Houston, TX26.06
3 Miller, Jasmine 96 Houston Visi,Missouri City 26.21
4 Huff, Briana 95 North Florid,Tallahassee,26.23
5 Perkins, Tamar 95 Houston Visi,Houston, TX26.33
6 Abrams, Breanna 97 Houston Visi,Sugarland, TX 26.54
7 Brigance, Lagae 96 Houston Visi,Missouri City 26.55
8 Gardner, Kearah 96 Houston Visi,Missouri City 26.63
Women 400 Meter Dash 17-19 year old
Pl Name Yr Team Finals
Finals
1 Baynes, Lacarol 97 Yes Youth At,Houston, TX59.22
2 Ivy, Amber 97 Houston Visi,Missouri City 59.65
3 Martin, Victoria 96 Houston Visi,Missouri City 59.95
4 Wilson, Daesha 95 Xtreme Force,Round Rock, 1:00.86 T
5 Huff, Briana 95 North Florid,Tallahassee, 1:01.34
6 Clausell, Nakiya 97 Unattached,Denver, CO1:03.10
7 Reece, Jamira 96 A Running St,Killeen, TX1:03.69
8 Zars, Savannah 97 Texas Athlet,San Antonio, 1:07.03
9 Gotoy, Monique 96 Ace Track Cl,Euless, TX1:07.17
10 Burke, Brianna 96 Secretariat,Dallas, TX1:07.87
11 Maryland, Kyra 97 Ace Track Cl,South Lake, T 1:10.29
12 Castro, Cheyenne 97 Unattached,Midlothian,1:12.20 TX
13 Rheams, Morgan 95 Unattached,Palmer, TX1:12.83
14 Martin, Minnie 97 Beaumont Jag,Beaumont, 1:17.25 TX
Adkins Trak Timing - Contractor License Hy-Tek's MEET MANAGER 8:29 AM 2/10/2014 Page 14
AAU National Indoor - 2/7/2014 to 2/9/2014
Track & Field Championships
University of Houston
Results
Women 800 Meter Run 17-19 year old
Pl Name Yr Team Finals
Finals
1 Wilson, Daesha 95 Xtreme Force,Round Rock, 2:42.47 T
Women 3000 Meter Run 17-19 year old
Pl Name Yr Team Finals
Finals
1 Trees, Madison 96 Houston Visi,Missouri City 11:09.57
Women 55 Meter Hurdles 17-19 year old
Pl Name Yr Team Finals
Finals
1 Jones, Ariel 95 Yes Youth At,Houston, TX8.76
2 Payton, Braneshia 96 Tyler Metro,Tyler, TX 8.77
3 Keany, Rachel 96 Unattached,Schertz, TX 9.16
4 Nash, Jordan 97 Unattached,Grandview, TX9.44
5 Reece, Jamira 96 A Running St,Killeen, TX10.18
6 Stewart, Tyler 95 Unattached,Cypress, TX10.83
Women 4x400 Meter Relay 17-19 year old
Pl Team Finals
Finals
1 Houston Visi A 4:00.61
1) Brown, Zaria 96 2) Gardner, Kearah 96
3) Martin, Victoria 96 4) Miller, Jasmine 96
2 Houston Visi B 4:09.36
1) Abrams, Breanna 97 2) Perkins, Tamar 95
3) Rayford, Kiah 96 4) Ivy, Amber 97
--- Yes Youth Atheletics A DQ
1) Baynes, Lacarol 97 2) Levi, Kyara 97
3) Jones, Ariel 95 4) Omagbemi, Tia 97
Women High Jump 17-19 year old
Pl Name Yr Team Finals
Finals
1 Jefferson, La'Tyria 97 Tyler Metro,Desoto, TX1.68m
2 Brigance, Lagae 96 Houston Visi,Missouri City 1.57m
3 Moorer, Leah 96 Xtreme Force,Pflugerville, 1.52m
4 Ofori, Abena 97 Texas Stalli,Spring, TXJ1.52m
5 Maryland, Kyra 97 Ace Track Cl,South Lake, T J1.52m
6 Reece, Jamira 96 A Running St,Killeen, TXJ1.52m
7 Payton, Braneshia 96 Tyler Metro,Tyler, TX 1.47m
Women Pole Vault 17-19 year old
Pl Name Yr Team Finals
Finals
1 Summersett, Nicole 97 Unattached,Austin, TX11-06.00
2 Gaisbauer, Stephanie 97 Unattached,Fort Worth, TX 9-00.00
Women Long Jump 17-19 year old
Pl Name Yr Team Finals
Finals
1 Jefferson, La'Tyria 97 Tyler Metro,Desoto, TX17-06.00
2 Davis, Kym'Breonna 96 Tyler Metro,Tyler, TX17-05.50
3 Burke, Brianna 96 Secretariat,Dallas, TX17-04.75
4 Brown, Jasmine 96 A Running St,Harker Height 16-07.25
5 Richards, Yasmyn 97 Texas Athlet,San Antonio, 16-05.75
6 Pizana, Yessenia 96 Unattached,San Antonio, TX 16-05.50
7 Nash, Jordan 97 Unattached,Grandvie16-01.00 w, TX
8 Rheams, Morgan 95 Unattached,Palmer, TX15-00.00
9 Rogers, Dominique 96 Texas Stalli,Spring, TX14-06.50
Women Shot Put 17-19 year old
Pl Name Yr Team Finals
Finals
1 Thomas, Diamond 96 Nwflyersthro,Houston, 39-05.50 TX
2 Parker, Kaylynn 97 Texas Athlet,San Antonio, 35-04.50
3 Martin, Minnie 97 Beaumont Jag,Beaumont, 23-05.00 TX
Indoor Pentathlon: #5 Women 800 Meter Run 17-19 year old Indoor Pentathlon
Pl Name Yr Team Finals
Finals
1 Petty, Tyanna 96 Unattached,Somerset, OH2:40.84 563
2 Payton, Braneshia 96 Tyler Metro,Tyler, TX3:06.12 310
Indoor Pentathlon: #1 Women 55 Meter Hurdles 17-19 year old Indoor Pentathlon
Pl Name Yr Team Finals
Finals
1 Payton, Braneshia 96 Tyler Metro,Tyler, TX 8.69 864
2 Petty, Tyanna 96 Unattached,Somerset, OH9.47 691
Indoor Pentathlon: #2 Women High Jump 17-19 year old Indoor Pentathlon
Pl Name Yr Team Finals
Finals
1 Payton, Braneshia 96 Tyler Metro,Tyler, TX 1.45m 566
1 Petty, Tyanna 96 Unattached,Somerset, OH 1.45m 566
Indoor Pentathlon: #4 Women Long Jump 17-19 year old Indoor Pentathlon
Pl Name Yr Team Finals
Finals
1 Payton, Braneshia 96 Tyler Metro,Tyler, TX 5.07m 578
2 Petty, Tyanna 96 Unattached,Somerset, OH4.63m 461
Indoor Pentathlon: #3 Women Shot Put 17-19 year old Indoor Pentathlon
Pl Name Yr Team Finals
Finals
1 Payton, Braneshia 96 Tyler Metro,Tyler, TX 8.85m 454
2 Petty, Tyanna 96 Unattached,Somerset, OH7.32m 356
Women Indoor Pentathlon 17-19 year old
Pl Name Yr Team Finals
Finals
1 Payton, Braneshia 96 Tyler Metro,Tyler, TX 2772 10
2 Petty, Tyanna 96 Unattached,Somerset, OH2637 8
Women 3000 Meter Race Walk 17-19 year old
Pl Name Yr Team Finals
Finals
1 Dunleavy, Fiona 96 Rockwall Mus,Garland, 15:57.00 TX