Frisco Liberty Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
12.25 | Sanye Ford | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
12.65 | SB | Kiara Hackett | 8th | Finals H1 | Complete Results |
13.27 | SB | Kalandria Rogers | 19th | Finals H1 | Complete Results |
13.90 | SB | Nina Wright | 9th | Finals H1 | Complete Results |
200 Meter Dash | |||||
25.46 | Sanye Ford | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
26.47 | SB | Nissi Kabongo | 6th | Finals H1 | Complete Results |
27.66 | SB | Andrea Leyva-montiel | 19th | Finals H1 | Complete Results |
28.41 | SB | Alexcia Poe | 7th | Finals H1 | Complete Results |
28.91 | SB | Cori Ross | 11th | Finals H1 | Complete Results |
29.75 | Peyton Mcgarrh | 18th | Finals H1 | Complete Results | |
400 Meter Dash | |||||
1:03.23 | Suzanne Ramirez | 3rd | Finals H1 | Complete Results | |
800 Meter Run | |||||
2:25.41 | Nissi Kabongo | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
2:27.12 | Suzanne Ramirez | 3rd | Finals H1 | Complete Results | |
1600 Meter Run | |||||
5:59.22 | Amelia Jauregui | 8th | Finals H1 | Complete Results | |
6:11.97 | Kira Robinson | 12th | Finals H1 | Complete Results | |
3200 Meter Run | |||||
12:39.61 | Amelia Jauregui | 6th | Finals H1 | Complete Results | |
100 Meter Hurdles | |||||
17.67 | SB | Tamia Harrison | 10th | Finals H1 | Complete Results |
17.78 | Nadia Miles | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
20.85 | SB | Valeryia Halamuzdava | 12th | Finals H1 | Complete Results |
300 Meter Hurdles | |||||
53.24 | SB | Tamia Harrison | 14th | Finals H1 | Complete Results |
55.53 | Nadia Miles | 3rd | Finals H1 | Complete Results | |
1:03.41 | SB | Valeryia Halamuzdava | 16th | Finals H1 | Complete Results |
1:15.29 | SB | Mrumai Ghalke | 19th | Finals H1 | Complete Results |
4x100 Meter Relay | |||||
51.15 | Relay Team | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
55.78 | Relay Team | 3rd | Finals H1 | Complete Results | |
4x400 Meter Relay | |||||
4:52.26 | Relay Team | 6th | Finals H1 | Complete Results | |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
11.71 | William Ashmore | 26th | Finals H1 | Complete Results | |
11.72 | SB | Jonathan Bone | 27th | Finals H1 | Complete Results |
12.29 | SB | Nihar Jalla | 22nd | Finals H1 | Complete Results |
12.45 | SB | Joshua Burtch | 29th | Finals H1 | Complete Results |
200 Meter Dash | |||||
22.83 | SB | Andrew Ashmore | 6th | Finals H1 | Complete Results |
23.76 | Jonathan Bone | 20th | Finals H1 | Complete Results | |
24.50 | Jace Mcqueary | 10th | Finals H1 | Complete Results | |
25.68 | SB | Samuel Wenass | 24th | Finals H1 | Complete Results |
400 Meter Dash | |||||
55.03 | Johnny Kousa | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
55.68 | Anthony Ortiz | 12th | Finals H1 | Complete Results | |
59.38 | SB | Erick Watson | 26th | Finals H1 | Complete Results |
1:00.33 | Allen Vasques | 14th | Finals H1 | Complete Results | |
1:04.31 | Ben Teng | 32nd | Finals H1 | Complete Results | |
800 Meter Run | |||||
2:09.27 | Bryson Wyatt | 4th | Finals H1 | Complete Results | |
2:14.46 | Preston Urbine | 12th | Finals H1 | Complete Results | |
2:16.88 | Kendal Wooley | 3rd | Finals H1 | Complete Results | |
2:17.01 | Allen Vasques | 4th | Finals H1 | Complete Results | |
1600 Meter Run | |||||
4:52.96 | Zach Moore | 10th | Finals H1 | Complete Results | |
3200 Meter Run | |||||
11:07.92 | Devansh Saxena | 4th | Finals H1 | Complete Results | |
110 Meter Hurdles | |||||
18.95 | Marco Figueroa | 6th | Finals H1 | Complete Results | |
20.07 | Pablo Alvarez | 14th | Finals H1 | Complete Results | |
300 Meter Hurdles | |||||
45.56 | Marco Figueroa | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
51.09 | Pablo Alvarez | 15th | Finals H1 | Complete Results | |
4x100 Meter Relay | |||||
44.79 | Relay Team | 9th | Finals H1 | Complete Results | |
4x200 Meter Relay | |||||
1:37.38 | Relay Team | 3rd | Finals H1 | Complete Results | |
4x400 Meter Relay | |||||
3:47.51 | Relay Team | 2nd | Finals H1 | Complete Results |