Boys JV 100 Meter Dash
Pl Name Team Mark
1 Adrian Sanchez Avalon 12.17
2 Cameron Smith Blooming Grove 12.21
3 Gabrielle Pacheco Avalon 12.26
4 Antonio Gonzalez Palmer 12.43
5 Johnny Hammond Blooming Grove 12.51
6 Luke Penny Rice 12.90
Boys JV 200 Meter Dash
Pl Name Team Mark
1 Gabrielle Pacheco Avalon 25.40
2 Antonio Gonzalez Palmer 25.71
3 Kourtni Kimmons Italy 25.84
4 Colby Ornelas Avalon 26.30
4 Eric Diaz Rice 26.30
6 Adam Bernal Rice 26.87
Boys JV 400 Meter Dash
Pl Name Team Mark
1 Colby Ornelas Avalon 58.83
2 Antonio Gonzalez Palmer 58.94
3 Kourtni Kimmons Italy 59.21
4 Kross Cate Italy 59.37
5 Jackson Andrews Rice 59.90
6 Micah Glover Italy 1:00.55
Boys JV 800 Meter Run
Pl Name Team Mark
1 Luke Leach Palmer 2:23.14
2 Dalton McDonald Rice 2:30.37
3 Jose Gonzalez Blooming Grove 2:31.08
4 Adam Leach Palmer 2:31.14
5 Jose Hidalgo Italy 2:32.92
6 Emmanuel Pacheco Palmer 2:40.65
Boys JV 1600 Meter Run
Pl Name Team Mark
1 Luke Leach Palmer 5:32.83
2 Juan Navarro Blooming Grove 5:37.21
3 Adam Leach Palmer 5:44.84
4 Dalton McDonald Rice 5:50.80
5 Alexis Ochoa Rice 5:55.30
6 Alex Contreras Avalon 6:07.87
Boys JV 3200 Meter Run
Pl Name Team Mark
1 Alex Contreras Avalon 12:34.90
2 Adam Leach Palmer 12:35.87
3 Alexis Ochoa Rice 13:00.24
4 Manuel Garcia Blooming Grove 13:49.15
Boys JV 110 Meter Hurdles
Pl Name Team Mark
1 Luke Chapman Rice 18.80
2 Josh Vasquez Blooming Grove 19.05
3 Casey Usery Blooming Grove 20.66
4 Braedyn Woodward Milford 20.90
5 Juan Navarro Blooming Grove 20.92
Boys JV 300 Meter Hurdles
Pl Name Team Mark
1 Luke Chapman Rice 48.18
2 Josh Vasquez Blooming Grove 48.93
3 Casey Usery Blooming Grove 52.95
Boys JV 4x100 Meter Relay
Pl Team Mark
1 Omar Mandujano Blooming Grove 49.05
Cameron Smith
Seth Erwin
Logan Prickett
2 Manuel Padilla Rice 49.71
Zach Myers
Eric Diaz
Preston OBannon
Boys JV 4x200 Meter Relay
Pl Team Mark
1 Luke Chapman Rice 1:43.27
Eric Diaz
Zach Myers
Preston OBannon
2 Omar Mandujano Blooming Grove 1:44.38
Seth Erwin
Logan Prickett
Cameron Smith
2020 I45 Relays
February 27, 2020
Division Results
JV Boys
Boys JV 4x400 Meter Relay
Pl Team Mark
1 Seth Erwin Blooming Grove 4:10.88
Emmanuel Rosas
Manuel Garcia
Omar Mandujano
2 Augustine Lazo Rice 4:31.34
Preston OBannon
Yordi Gil
Dalton McDonald
Boys JV Long Jump
Pl Name Team Mark
1 Gabrielle Pacheco Avalon 17-6.5
2 Preston OBannon Rice 16-9.5
3 Braedyn Woodward Milford 16-7.25
4 Luke Chapman Rice 16-6
5 Hunter Rogers Rice 15-4.5
Boys JV Shot Put
Pl Name Team Mark
1 Adrian Sanchez Avalon 44-0.25
2 Taylor Hrnjak Rice 33-5
3 Adam Sanchez Blooming Grove 32-6.5
4 Marcus Diaz Rice 31-10
5 Clay Brown Rice B 31-7
6 Horacio Beltran Rice B 30-3
Boys JV Discus
Pl Name Team Mark
1 Adrian Sanchez Avalon 84-10.5
2 Gabrielle Pacheco Avalon 84-2.5
3 Jett Maxwell Palmer 81-1
4 Braden Alsup Rice 79-0.5
5 Jonathan Alovarado Palmer 78-6
6 Jacinto Lopez Rice 74-2
Boys JV Triple Jump
Pl Name Team Mark
1 Antonio Gonzalez Palmer 36-3
2 Colby Ornelas Avalon 33-5.5
3 Braedyn Woodward Milford 33-1.5
4 Preston OBannon Rice 30-7
Boys JV High Jump
Pl Name Team Mark
1 Antonio Gonzalez Palmer 5-5
2 Luke Penny Rice 5-2
2020 I45 Relays
February 27, 2020
Division Results (Continued..)
JV Boys
Track Mate Online - wwwmicrosportcom - (210) 497-6617
Boys Varsity 100 Meter Dash
Pl Name Team Mark
1 Arturo Gonzalez Palmer 11.36
2 TJ Hoover Coolidge 11.42
3 Jaylon Hernandez Italy 11.74
4 Kelton Bell Blooming Grove 12.11
5 Jerry Montgomery Rice 12.18
6 Joe Velasquez Blooming Grove 12.21
Boys Varsity 200 Meter Dash
Pl Name Team Mark
1 Jaylon Hernandez Italy 24.65
2 Jacob Kimmons Italy 24.70
3 Roy Dazey Blooming Grove 24.85
4 Parker Stell Palmer 24.87
5 Jacob Lynch Lopez Rice 25.09
6 Michael Adkins Blooming Grove 25.31
Boys Varsity 400 Meter Dash
Pl Name Team Mark
1 Josiah Morris Rice 56.23
2 Jacob Kimmons Italy 56.46
3 Elijah Garcia Palmer 59.55
4 Grant Cruzan Palmer 1:00.81
5 Jaylon Glover Italy 1:01.27
6 Noah Cabrera Palmer 1:02.30
Boys Varsity 800 Meter Run
Pl Name Team Mark
1 Roy Dazey Blooming Grove 2:19.34
2 Broady Townley Italy 2:21.11
3 Noah Cabrera Palmer 2:30.17
4 Matthew Hunter Coolidge 2:35.83
Boys Varsity 1600 Meter Run
Pl Name Team Mark
1 Broady Townley Italy 5:09.87
2 Ivan Garcia Blooming Grove 5:12.52
3 Luis Morales Palmer 5:46.87
4 Jesus Rodriguez Palmer 5:50.93
5 Andrew Leach Palmer 5:51.96
Boys Varsity 3200 Meter Run
Pl Name Team Mark
1 Joey Orandorph Milford 10:37.35
2 Ivan Garcia Blooming Grove 11:25.50
3 Luis Morales Palmer 11:25.57
4 Jesus Rodriguez Palmer 12:34.88
5 Andrew Leach Palmer 12:34.94
Boys Varsity 110 Meter Hurdles
Pl Name Team Mark
1 Damian Gonzalez Palmer 16.87
2 Joseph King Palmer 18.01
3 Tommy Bernal Rice 18.40
4 Colby Holder Blooming Grove 21.17
Boys Varsity 300 Meter Hurdles
Pl Name Team Mark
1 Tommy Bernal Rice 47.72
2 Joseph King Palmer 48.58
Boys Varsity 4x100 Meter Relay
Pl Team Mark
1 Parker Stell Palmer 45.78
Corey, Gaige
Gonzalez, Arturo
Gonzalez, Damian
2 Ke Terris Adams Coolidge 47.02
TJ Hoover
Dekota Thomas
Neiman Kirvin
3 Joe Velasquez Blooming Grove 47.11
Jalen Coleman
Timmy Hamilton
Josh Glasco
4 Tommy Bernal Rice 48.50
Jerry Montgomery
Jacob Lynch Lopez
Baylor Burkett
2020 I45 Relays
February 27, 2020
Division Results
Varsity Boys
Boys Varsity 4x200 Meter Relay
Pl Team Mark
1 Parker Stell Palmer 1:36.30
Corey, Gaige
Gonzalez, Arturo
Gonzalez, Damian
2 Jalen Coleman Blooming Grove 1:42.84
Timmy Hamilton
Matthew Beacom
Josh Glasco
3 Jacob Lynch Lopez Rice 1:42.93
Guillermo Mendez
Baylor Burkett
Daniel Cleveland
4 Ke Terris Adams Coolidge 1:46.62
Dekota Thomas
Neiman Kirvin
Matthew Hunter
Boys Varsity 4x400 Meter Relay
Pl Team Mark
1 Carson Selman Rice 3:52.90
Josiah Morris
Hayden Brown
Jakobe Jessie
2 Grant Cruzan Palmer 3:57.52
Garcia, Elijah
Cabrera, Noah
Corey, Gaige
3 Roy Dazey Blooming Grove 3:58.12
Jalen Coleman
Timmy Hamilton
Kelton Bell
Boys Varsity Long Jump
Pl Name Team Mark
1 TJ Hoover Coolidge 20-0.5
2 Jaylon Hernandez Italy 19-10
3 Arturo Gonzalez Palmer 18-11
4 Parker Stell Palmer 18-5.25
5 Ke Terris Adams Coolidge 17-2.5
6 Alan Mata Palmer 16-7.5
Boys Varsity Shot Put
Pl Name Team Mark
1 Marc Zagala Palmer 43-0.25
2 Jerry Montgomery Rice 39-8
3 Angel Banda Rice 38-8
4 Saul Rivera Coolidge 37-10
5 Ben Lancon Palmer 37-8
6 Rodrick Busby Coolidge 37-5
Boys Varsity Discus
Pl Name Team Mark
1 Angel Banda Rice 120-6.5
2 Marc Zagala Palmer 118-11.5
3 Elias Pena Rice 103-3
4 Jhonny Arreola Palmer 100-9
5 Saul Diaz Rice 100-4.5
6 Cole Kutsherousky Coolidge 78-11
Boys Varsity Triple Jump
Pl Name Team Mark
1 Gaige Corey Palmer 37-6
2 Daniel Cleveland Rice 35-10
3 Elijah Garcia Palmer 35-0
4 Jakobe Jessie Rice 35-0
5 Carson Selman Rice 34-0
Boys Varsity High Jump
Pl Name Team Mark
1 Michael McMillon Rice 5-4
2 Hayden Brown Rice 5-2.25
3 Baylor Burkett Rice 5-2
2020 I45 Relays
February 27, 2020
Division Results (Continued..)
Varsity Boys
Track Mate Online - wwwmicrosportcom - (210) 497-6617
Girls Varsity 100 Meter Dash
Pl Name Team Mark
1 Drew Williams Palmer 12.96
2 Shaniaya Johnson Italy 13.14
3 Kendraya Johnson Italy 13.52
4 Alexis Davis Rice 13.87
5 Kitty Hatton Coolidge 13.90
6 Molly Zagala Palmer 13.99
Girls Varsity 200 Meter Dash
Pl Name Team Mark
1 Shaniaya Johnson Italy 26.18
2 Drew Williams Palmer 26.34
3 Amaya Brown Coolidge 26.88
4 Kendraya Johnson Italy 27.37
5 Ashlee Stevenson Trinidad 29.28
6 Reagan Tucker Palmer 31.14
Girls Varsity 400 Meter Dash
Pl Name Team Mark
1 Amiya Craff Italy 1:10.05
2 Sadie Hinz Italy 1:12.27
3 Allie Elkin Blooming Grove 1:12.68
4 Genesis Mendez Rice 1:12.74
5 Alexa Pelerose Palmer 1:13.71
6 Alicia Acevedo Coolidge 1:13.84
Girls Varsity 800 Meter Run
Pl Name Team Mark
1 Crystal Chavez Palmer 2:53.24
2 Alexa Pelerose Palmer 2:53.40
3 Ionica Love Coolidge 2:54.77
4 Hannah Brandt Palmer 2:59.49
5 Citlali Orta Rice 2:59.68
6 Eryn Airheart Trinidad 3:02.55
Girls Varsity 1600 Meter Run
Pl Name Team Mark
1 Madi Lindsey Palmer 6:42.02
2 Hannah Brandt Palmer 7:03.40
3 Mandria Carmichael Palmer 7:18.96
4 Allie Elkin Blooming Grove 7:19.22
5 Madison Roberts Trinidad 7:25.93
6 Kimberly Juarez Lopez Rice 7:33.62
Girls Varsity 3200 Meter Run
Pl Name Team Mark
1 Hannah Brandt Palmer 14:48.91
2 Madi Lindsey Palmer 15:17.75
Girls Varsity 100 Meter Hurdles
Pl Name Team Mark
1 Brea Sadler Palmer 19.39
2 Ashtyn Moody Milford 19.68
3 Cambry Cortez Palmer 19.96
Girls Varsity 300 Meter Hurdles
Pl Name Team Mark
1 Ashtyn Moody Milford 58.05
2 Mandria Carmichael Palmer 58.93
3 Cambry Cortez Palmer 59.37
4 Kellie Jo Airheart Trinidad 1:02.77
5 Paige Jacks Avalon 1:05.43
6 Ravyn Wallace Coolidge 1:14.78
Girls Varsity 4x100 Meter Relay
Pl Team Mark
1 Drew Williams Palmer 53.43
Molly Zagala
Allie Bruton
Brea Sadler
2 Genesis Mendez Rice 55.05
Alexis Davis
Keyiana Brown
Nadhia Abreu
3 Tamia Hoover Coolidge 55.11
Kitty Hatton
Amaya Brown
Jennifer Martinez
4 Lydia Brooks Milford 55.18
Markia Houston
Mariah Waters
Abigail Evans
5 Alenyia McGee Blooming Grove 55.64
Millie Giron
Mildred Calel
Kamryn Brown
2020 I45 Relays
February 27, 2020
Division Results
Varsity Girls
Girls Varsity 4x200 Meter Relay
Pl Team Mark
1 Tamia Hoover Coolidge 1:57.48
Kitty Hatton
Amaya Brown
Ionica Love
2 Lydia Brooks Milford 2:00.58
Markia Houston
Mariah Waters
Ashtyn Moody
3 Joselyn Ramos Rice 2:00.81
Alexis Davis
Keyiana Brown
Nadhia Abreu
4 Alenyia McGee Blooming Grove 2:03.46
Millie Giron
Mildred Calel
Kamryn Brown
5 Kylee Poarch Avalon 2:18.50
Kylee Simmons
Paige Jacks
Meredith Zaidle
Girls Varsity 4x400 Meter Relay
Pl Team Mark
1 Crystal Chavez Palmer 4:51.48
Mandria Carmichael
Madi Lindsey
Alexa Pelerose
2 Victoria Razo Rice 5:16.66
Joselyn Ramos
Citlali Orta
Genesis Mendez
Girls Varsity Long Jump
Pl Name Team Mark
1 Lydia Brooks Milford 15-5.75
2 Kitty Hatton Coolidge 15-3.25
3 Sadie Hinz Italy 14-6.25
4 Ashtyn Moody Milford 14-5.5
5 Markia Houston Milford 14-5
6 Kendraya Johnson Italy 13-11.25
Girls Varsity Shot Put
Pl Name Team Mark
1 Tynessia Rogers Milford 28-7
2 Briann Warner Palmer 28-0
3 Morgan Ward Coolidge 27-10
4 Erkia Samaniego Coolidge 27-0
5 Savanna Bacak Avalon 25-5
6 Lana Stovall Trinidad 24-10
6 Samantha Sims Trinidad 24-10
Girls Varsity Discus
Pl Name Team Mark
1 Tynessia Rogers Milford 69-5.5
2 Marissa Milazzo Blooming Grove 67-3.5
3 Kellie Jo Airheart Trinidad 66-7.5
4 Jacinda Williams Blooming Grove 65-11
5 Olivia Smith Rice 65-1.5
6 Samantha Sims Trinidad 64-4
Girls Varsity Triple Jump
Pl Name Team Mark
1 Lydia Brooks Milford 34-5
2 Allie Bruton Palmer 30-8.5
3 Meredith Zaidle Avalon 28-6
4 Brea Sadler Palmer 28-1.5
5 Kylee Simmons Avalon 26-9.5
Girls Varsity High Jump
Pl Name Team Mark
1 Amaya Brown Coolidge 5-2
2 Brea Sadler Palmer 4-6
3 Cambry Cortez Palmer 4-4
2020 I45 Relays
February 27, 2020
Division Results (Continued..)
Varsity Girls
Track Mate Online - wwwmicrosportcom - (210) 497-6617