Humble Kingwood Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
13.25 | Katherine Golla | 15th | Finals H1 | Complete | |
13.42 | SB | Sophia Martin | 18th | Finals H2 | Complete |
13.71 | SB | Madison Seber | 20th | Finals H1 | Complete |
200 Meter Dash | |||||
25.27 | Nita Koom-Dadzie | 2nd | Finals H3 | Complete | |
26.14 | SB | Natalia Shimel | 9th | Finals H2 | Complete |
26.29 | SB | Jennifer Byrge | 11th | Finals H2 | Complete |
400 Meter Dash | |||||
1:00.05 | SB | Cara Ellis | 1st | Finals H1 | Complete |
1:02.55 | Katelyn Sammon | 5th | Finals H2 | Complete | |
800 Meter Run | |||||
2:22.90 | Anastasia Small | 5th | Finals H1 | Complete | |
2:25.46 | Meredith Schmitt | 8th | Finals H2 | Complete | |
2:30.96 | Lauren Johansson | 11th | Finals H2 | Complete | |
1600 Meter Run | |||||
5:10.07 | Carson Parker | 1st | Finals H1 | Complete | |
5:34.85 | SB | Helena Karlstrom | 9th | Finals H1 | Complete |
3200 Meter Run | |||||
11:48.15 | Mary Van Dyke | 3rd | Finals H1 | Complete | |
11:51.60 | Helena Karlstrom | 5th | Finals H1 | Complete | |
12:37.98 | Camille Lindberg | 11th | Finals H1 | Complete | |
100 Meter Hurdles | |||||
16.92 | Bethany Moffett | 10th | Finals H3 | Complete | |
17.04 | Kayla Frosinos | 12th | Finals H2 | Complete | |
17.81 | Valerie Johnson | 17th | Finals H3 | Complete | |
300 Meter Hurdles | |||||
46.18 | Olivia Allen | 1st | Finals H3 | Complete | |
48.41 | Valerie Johnson | 4th | Finals H3 | Complete | |
High Jump | |||||
5-2 | SB | Sophia Martin | 2nd | Finals H1 | Complete |
5-0 | SB | Bethany Moffett | 4th | Finals H1 | Complete |
5-0 | SB | Allison Hormann | 7th | Finals H1 | Complete |
Long Jump | |||||
17-10.5 | SB | Channing Carswell | 2nd | Finals H2 | Complete |
16-2.5 | SB | Elena Reese | 8th | Finals H2 | Complete |
Triple Jump | |||||
35-3 | SB | Elena Reese | 6th | Finals H2 | Complete |
32-3 | Katherine Golla | 12th | Finals H2 | Complete | |
31-4 | Madeline Mclean | 15th | Finals H1 | Complete | |
Pole Vault | |||||
8-6 | Helen Chan | 6th | Finals H1 | Complete | |
8-0 | SB | Megan Anglin | 7th | Finals H1 | Complete |
Discus | |||||
96-4 | AnnaMarie Zepeda | 4th | Finals H1 | Complete | |
75-1 | Idate Cheetham-west | 12th | Finals H1 | Complete | |
54-2 | Brook Babcock | 16th | Finals H2 | Complete | |
Shot Put | |||||
30-3.5 | AnnaMarie Zepeda | 7th | Finals H2 | Complete | |
30-3 | Idate Cheetham-west | 8th | Finals H2 | Complete | |
28-1.5 | Brook Babcock | 11th | Finals H1 | Complete | |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
11.63 | SB | Jacob Codoluto | 11th | Finals H2 | Complete |
12.18 | SB | Hasan Mohsin | 15th | Finals H1 | Complete |
200 Meter Dash | |||||
23.35 | SB | Nick Kresovich | 12th | Finals H2 | Complete |
24.26 | Grant Dekoekoek | 18th | Finals H1 | Complete | |
400 Meter Dash | |||||
49.92 | Tristan Jones | 1st | Finals H2 | Complete | |
53.82 | Bily Gould | 8th | Finals H2 | Complete | |
55.12 | SB | Austin Colescott | 11th | Finals H2 | Complete |
800 Meter Run | |||||
2:04.63 | SB | Diego Contreras | 6th | Finals H2 | Complete |
2:11.68 | Logan Williams | 20th | Finals H1 | Complete | |
2:12.14 | Dylan Owen | 22nd | Finals H1 | Complete | |
1600 Meter Run | |||||
4:36.99 | Om Gawankar | 5th | Finals H1 | Complete | |
4:37.82 | Owen Cole | 6th | Finals H1 | Complete | |
4:46.96 | SB | Scott Sienkowski | 12th | Finals H1 | Complete |
3200 Meter Run | |||||
10:06.31 | Tyler Wadell | 8th | Finals H1 | Complete | |
10:08.49 | SB | Diego Contreras | 9th | Finals H1 | Complete |
10:13.69 | SB | Jack Snowden | 11th | Finals H1 | Complete |
110 Meter Hurdles | |||||
16.51 | Pryce Roach | 8th | Finals H1 | Complete | |
16.58 | Caleb Sweet | 9th | Finals H1 | Complete | |
300 Meter Hurdles | |||||
43.07 | Caleb Sweet | 6th | Finals H1 | Complete | |
43.68 | Sam Baer | 9th | Finals H1 | Complete | |
43.92 | Pryce Roach | 11th | Finals H2 | Complete | |
High Jump | |||||
6-2 | Ty Edwards | 1st | Finals H1 | Complete | |
6-2 | Miles Jones | 2nd | Finals H1 | Complete | |
Long Jump | |||||
21-5.5 | SB | Sam Baer | 4th | Finals H1 | Complete |
20-4 | SB | Miles Jones | 6th | Finals H2 | Complete |
Triple Jump | |||||
40-3 | Ty Edwards | 8th | Finals H1 | Complete | |
40-3 | Jake Nichols | 8th | Finals H2 | Complete | |
39-1 | Sam Baer | 12th | Finals H1 | Complete | |
Pole Vault | |||||
13-0 | Marshall Bey | 7th | Finals H1 | Complete | |
12-6 | Noah Ortiz | 9th | Finals H1 | Complete | |
Discus | |||||
152-0 | SB | Reid Sims | 3rd | Finals H2 | Complete |
125-6 | Andrew Hodges | 11th | Finals H1 | Complete | |
102-5 | Sheadon Flores | 16th | Finals H1 | Complete | |
Shot Put | |||||
48-1.5 | Reid Sims | 2nd | Finals H2 | Complete | |
44-9 | Andrew Hodges | 6th | Finals H1 | Complete | |
38-5.5 | Sheadon Flores | 15th | Finals H1 | Complete |