Clute Brazoswood Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
12.62 | Brooklyn Baker | 1st | Finals H1 | Complete | |
13.32 | Peytyn Harley | 9th | Finals H1 | Complete | |
200 Meter Dash | |||||
26.76 | Brooklyn Baker | 7th | Finals H1 | Complete | |
28.34 | SB | Khaothong Kirra | 14th | Finals H1 | Complete |
29.65 | Maliyah Johnson | 26th | Finals H1 | Complete | |
400 Meter Dash | |||||
1:09.86 | SB | Desteney Kremmer | 18th | Finals H1 | Complete |
1:11.26 | SB | Peytyn Harley | 20th | Finals H1 | Complete |
800 Meter Run | |||||
2:55.55 | Sterling Barrier | 19th | Finals H1 | Complete | |
1600 Meter Run | |||||
5:45.53 | Jordan Harvey | 2nd | Finals H1 | Complete | |
5:50.23 | Ava Andress | 4th | Finals H1 | Complete | |
3200 Meter Run | |||||
13:17.09 | Jordan Harvey | 5th | Finals H1 | Complete | |
13:20.37 | Ava Andress | 6th | Finals H1 | Complete | |
300 Meter Hurdles | |||||
55.65 | KIRSTEN WORKMAN | 11th | Finals H1 | Complete | |
4x100 Meter Relay | |||||
52.10 | Relay Team | 12th | Finals H1 | Complete | |
4x200 Meter Relay | |||||
1:55.63 | Relay Team | 9th | Finals H1 | Complete | |
High Jump | |||||
5-0 | Madeline Raess | 3rd | Finals H1 | Complete | |
Long Jump | |||||
16-1.5 | Peytyn Harley | 7th | Finals H1 | Complete | |
15-11 | SB | Maliyah Johnson | 8th | Finals H1 | Complete |
14-0 | SB | Khaothong Kirra | 19th | Finals H1 | Complete |
Triple Jump | |||||
37-11 | Brooklyn Baker | 2nd | Finals H1 | Complete | |
Pole Vault | |||||
7-0 | Hannah Herns | 3rd | Finals H1 | Complete | |
Discus | |||||
83-5 | SB | Reagan Blank | 9th | Finals H1 | Complete |
Shot Put | |||||
26-7 | SB | Kassandra Rios | 13th | Finals H1 | Complete |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
11.82 | Christopher Smith | 16th | Finals H1 | Complete | |
11.96 | SB | Sherman Wade | 18th | Finals H1 | Complete |
12.05 | Rene Scorza | 21st | Finals H1 | Complete | |
200 Meter Dash | |||||
24.46 | SB | Julius Rodriguez | 19th | Finals H1 | Complete |
400 Meter Dash | |||||
56.03 | Nicholas Reinhardt | 13th | Finals H1 | Complete | |
59.80 | Dylan Rose | 20th | Finals H1 | Complete | |
800 Meter Run | |||||
2:17.99 | SB | Jack Davies | 17th | Finals H1 | Complete |
1600 Meter Run | |||||
5:02.41 | Jack Davies | 10th | Finals H1 | Complete | |
5:08.19 | SB | Eric Garrison | 13th | Finals H1 | Complete |
5:14.81 | Trenton Whitley | 14th | Finals H1 | Complete | |
3200 Meter Run | |||||
9:56.77 | Charles Patton | 1st | Finals H1 | Complete | |
11:48.76 | SB | Eric Garrison | 7th | Finals H1 | Complete |
11:59.11 | Trenton Whitley | 9th | Finals H1 | Complete | |
110 Meter Hurdles | |||||
17.26 | SB | Owen Roberts | 6th | Finals H1 | Complete |
300 Meter Hurdles | |||||
46.32 | Owen Roberts | 9th | Finals H1 | Complete | |
4x100 Meter Relay | |||||
45.39 | Relay Team | 11th | Finals H1 | Complete | |
4x200 Meter Relay | |||||
1:35.59 | Relay Team | 9th | Finals H1 | Complete | |
4x400 Meter Relay | |||||
3:37.46 | Relay Team | 4th | Finals H1 | Complete | |
Long Jump | |||||
20-1 | Julius Rodriguez | 7th | Finals H1 | Complete | |
18-9 | SB | Rene Scorza | 17th | Finals H1 | Complete |
18-5 | SB | Sherman Wade | 18th | Finals H1 | Complete |
Discus | |||||
109-7 | Luis Escamilla | 10th | Finals H1 | Complete | |
92-0 | SB | Nestor Nieto | 18th | Finals H1 | Complete |