Complete
Girls 3200 meter Run Finals Junior Varsity
PLACE NAME GRADE TEAM MARK HEAT WIND
1 Madynn Chandler 9 Arlington 14:00.00 1
2 Mireille Camargo 10 Waxahachie 14:06.00 1
3 Yizel Castillo 9 Mansfield Legacy 14:14.00 1
4 Gisselle Guereca 9 Grand Prairie 14:36.00 1
5 Avril Bolton 10 Waxahachie 14:53.00 1
6 Ester Rodriguez 9 Decatur 14:57.00 1
7 Genesis Perez 11 Decatur 15:10.00 1
8 Caroline Mosley 12 Decatur 15:15.00 1
9 Harleigh Villanueva 9 Waxahachie 15:29.00 1
10 Jacqueline Estrada-Salazar 9 Waxahachie 15:41.00 1
11 Hallie McKinney 10 Mansfield 16:06.00 1
12 Mercedes Martinez 10 Mansfield 16:31.00 1
Girls 800 meter Run Finals Varsity
PLACE NAME GRADE TEAM MARK HEAT WIND
1 Emilee Jones 11 Waxahachie 2:29.50 1
2 Ashley Booth 10 Mansfield 2:33.71 1
3 Lyndsay Giles 10 Waxahachie 2:34.20 1
4 Kalyn Gatewood 12 Mansfield 2:35.99 1
5 Rhyan Dollar-Daugherty 9 Joshua 2:36.08 1
6 Ryleigh Layton 10 Mansfield Legacy 2:38.42 1
7 Kaylee Blake 11 Waxahachie 2:40.56 1
8 Lauren Bryl 11 Joshua 2:41.52 1
9 Leilani Fierro 12 Mansfield Legacy 2:42.98 1
10 Zakyiah Piper 10 Waxahachie 2:47.37 1
11 Myla Greenzweig 12 Mansfield Summit 2:48.14 1
12 Hazel Mendez 12 Mansfield Legacy 2:51.67 1
13 Julissa Rangel 10 Grand Prairie 2:56.37 1
14 Nancy Palacios 12 Joshua 2:58.19 1
Erica Brelove 12 Mansfield -- 1
Boys 800 meter Run Finals Junior Varsity
PLACE NAME GRADE TEAM MARK HEAT WIND
1 Colin Woodside 10 Mansfield 2:09.95 1
2 Tripp Wolff 9 Dallas Highland Park 2:12.65 1
3 Jackson Scott 10 Mansfield 2:14.26 1
4 Todd Willis 10 Mansfield Legacy 2:16.91 1
5 Jason Koffi 10 Mansfield Summit 2:17.75 1
6 Daniel Palacios 10 Joshua 2:19.63 1
7 Gavin Galasso 9 Mansfield Legacy 2:20.96 1
8 Landon Pennington 10 Waxahachie 2:23.52 1
9 Marvelous Olorunda 10 Mansfield Summit 2:23.95 1
10 Diego Rosas 10 Mansfield Legacy 2:24.57 1
11 Morgan Call 11 Decatur 2:27.15 1
12 Anthony Glennon 9 Dallas Highland Park 2:27.87 1
13 Jacob Wright 10 Joshua 2:33.73 1
14 Ty Cross 10 Decatur 2:35.46 1
15 Fernando Ramirez 10 Arlington 2:38.08 1
16 Blain Leinart 12 Dallas Highland Park 2:38.83 1
17 Angel Gongora 10 Waxahachie 2:39.98 1
18 Emmanuel Adepoju 10 Mansfield Summit 2:39.99 1
19 Ethan Snider 9 Waxahachie 3:00.11 1
Christian Creswell 10 Decatur -- 1
Anthony Alamilla 10 Waco -- 1
Boys 800 meter Run Finals Varsity
PLACE NAME GRADE TEAM MARK HEAT WIND
1 Leo LeGrand 12 Mansfield Legacy 1:58.24 1
2 Eduardo Estrada 10 Mansfield Summit 2:03.51 1
3 Jake Richter 11 Dallas Highland Park 2:06.21 1
4 Mateo Menchaca 11 Mansfield 2:07.46 1
5 Aidan Pennington 11 Waxahachie 2:07.83 1
6 Caleb Morrow 11 Mansfield 2:08.20 1
7 Frankie Stewart Dallas Highland Park 2:08.41 1
8 Lequan Lewis 10 Waxahachie 2:10.62 1
9 Jaxon Wall 10 Decatur 2:11.52 1
10 Brock Morales 9 Waxahachie 2:13.11 1
11 David Lopez 10 Joshua 2:14.58 1
12 Tydran Provo 11 Mansfield Summit 2:15.01 1
13 Justin Tullis 10 Joshua 2:19.41 1
14 ,Cedric Hughes 11 Mansfield Summit 2:23.42 1
15 Luke Cornatzer 12 Mansfield 2:25.24 1
16 Rowdy Dunson 11 Joshua 2:25.92 1
17 Fabian Ruvalcaba 11 Decatur 2:28.55 1
18 Adriel Giron 12 Waco 2:32.20 1
Jonathan Boyanovsky 10 Dallas Highland Park -- 1
Tommy Calk 10 Mansfield Legacy -- 1
Girls 100 meter Hurdles Finals Junior Varsity
PLACE NAME GRADE TEAM MARK HEAT WIND
1 Lauren Nichols 10 Joshua 19.36 3
2 Natalie Verdugo 9 Decatur 19.52 2
3 Alexis Prestidge 12 Waxahachie 19.79 3
4 Angel Bell 10 Waxahachie 20.22 3
5 Sabrina Jones 10 Waco 20.79 1
6 Samantha Delgado 9 Waxahachie 20.94 2
7 Shayla Elam 9 Mansfield Legacy 21.08 2
8 Jania Moten 9 Mansfield Legacy 21.48 3
9 Jasmine Brown 9 Joshua 21.76 1
10 Nicole Evans-Ruffin 10 Mansfield Summit 21.87 3
11 Majedah Hamdan 9 Mansfield Summit 22.33 1
12 imian johnson 9 Waco 22.99 2
13 Layla Green 10 Arlington 23.86 3
14 Ka'Mauri Jones 9 Waco 24.35 2
15 Megan Poulson 10 Joshua 25.54 1
16 Stormy Welch 9 Decatur 25.64 3
Ozoua Tiero 11 Mansfield Summit -- 2
Keely Turnbull 10 Waco -- 1
Girls 100 meter Hurdles Finals Varsity
PLACE NAME GRADE TEAM MARK HEAT WIND
1 Bostyn Baskin 10 Waxahachie 16.91 2
2 Jaidyn Robinson 12 Mansfield Legacy 17.41 2
3 Amelia Nyambuka 12 Arlington 17.75 1
4 Madeline Sumien 11 Joshua 17.88 1
5 Kaidyn Johnson-Gilmore 9 Mansfield Summit 18.49 2
6 Emma Hopkins 10 Joshua 18.50 1
7 Sidney Hauge 12 Joshua 18.55 1
8 Kaliah Bryant 9 Waxahachie 18.86 1
9 Shania Simpson 12 Waxahachie 18.96 2
10 Keely Turnbull 10 Waco 19.74 2
11 Layna Blair 9 Mansfield 20.25 2
12 Judy Johnston 11 Mansfield Legacy 21.70 2
13 Addison Hanner 11 Mansfield 22.81 1
Elizabeth Chupp 10 Arlington -- 2
Rianna Floyd 10 Waxahachie -- 1
Boys 110 meter Hurdles Finals Junior Varsity
PLACE NAME GRADE TEAM MARK HEAT WIND
1 Nate Saylor 11 Decatur 17.99 2
2 Isaiah Rivera 10 Waxahachie 18.55 3
3 Jaxon James 10 Mansfield 18.68 3
4 Troy McDaniel 9 Arlington 19.46 2
5 Chris Young 9 Mansfield Legacy 19.48 2
6 Jacob Meaney 10 Dallas Highland Park 19.63 3
6 Charlton Bradford 9 Dallas Highland Park 19.63 3
8 Davon Yancey 11 Mansfield Legacy 20.11 2
9 Logan Danton 10 Joshua 20.73 1
10 Jack Swaldi 9 Dallas Highland Park 20.88 3
11 Hunter Risinger 9 Mansfield 20.95 2
12 Cade Walker 9 Mansfield 21.89 1
13 Alex Griffin 11 Joshua 22.45 1
14 Jamari Fletcher 9 Decatur 23.87 1
15 Jonathan Love 9 Mansfield Summit 24.89 2
Brett Pool 10 Joshua -- 2
Cortez Brown 10 Mansfield Summit -- 3
Ezaivion Woods 9 Mansfield Summit -- 1
Marcus Chandler 11 Waco -- 1
Taylor Hunter 11 Waxahachie -- 3
Kharyon Reynolds 9 Waxahachie -- 3
Boys 110 meter Hurdles Finals Varsity
PLACE NAME GRADE TEAM MARK HEAT WIND
1 Keys Patrick 12 Mansfield 16.27 1
2 Cooper Moore 11 Dallas Highland Park 16.31 2
3 Randall Carlson 12 Dallas Highland Park 16.75 1
4 Yusef Smith 12 Waxahachie 16.96 2
5 Cade Johnson 12 Decatur 17.02 1
6 Donniel Wilson 12 Waxahachie 17.21 2
7 Rylan Cavasos 10 Decatur 17.83 1
8 Nathan McCrory 11 Decatur 17.84 1
9 Sam Hannah 11 Waxahachie 18.22 2
10 Najee Stafford 10 Mansfield Summit 18.50 2
11 Ethan Corbitt 12 Dallas Highland Park 18.53 2
12 Ian Turey 10 Mansfield Summit 19.90 2
13 Jamal Dudley 10 Waco 21.47 1
Drelynn Sewell 12 Dallas Hillcrest -- 2
Kyle Chapman 12 Mansfield Summit -- 1
Girls 100 meter Dash Finals Junior Varsity
PLACE NAME GRADE TEAM MARK HEAT WIND
1 Avianna House 9 Arlington 12.84 3
2 Jada Phillips 10 Mansfield 13.22 2
3 Armani Holmes 10 Mansfield 13.38 1
4 Angie Adeyi 9 Mansfield Legacy 13.54 4
5 Destiny Blue 9 Mansfield Legacy 13.73 4
6 Nyla Patterson 10 Mansfield Legacy 13.98 4
7 Brooklyn Moffitt 9 Waxahachie 14.10 4
8 Amiya Fezia 10 Grand Prairie 14.30 2
9 Aniya Banks 9 Grand Prairie 14.43 2
10 Heaven Lee 10 Waco 14.58 3
11 Deunique Banks 9 Waco 14.63 1
12 Za'Myia Hurt 10 Mansfield Summit 14.80 4
13 Angel Williams 9 Arlington 14.86 2
14 Shanna Guillory 10 Arlington 14.90 1
15 Mia Woodruff 9 Dallas Hillcrest 15.24 3
16 Mai'Miracle Cornell 9 Grand Prairie 15.35 2
17 Jayia Pogue 10 Dallas Hillcrest 15.39 3
18 Surianna Mayes 9 Waxahachie 15.40 4
19 Sarah Ashcraft 9 Decatur 15.45 3
20 Aiyana Harris 9 Arlington 15.53 1
21 Kylan Noblitt 10 Joshua 15.91 2
22 RaJenay Collier 11 Dallas Hillcrest 15.92 3
23 Glenn Marie Cowans 9 Joshua 15.95 1
24 Bailey Parsons 10 Decatur 16.21 2
Samantha Gam 9 Decatur -- 3
Alexa Stilson 9 Joshua -- 1
Michelle Jacob 9 Mansfield Summit -- 3
Yarely Vera 9 Mansfield Summit -- 4
Asaysha Williams 10 Waco -- 2
Destiny Majors 12 Waxahachie -- 4
Girls 100 meter Dash Finals Varsity
PLACE NAME GRADE TEAM MARK HEAT WIND
1 Jaeden Thomas 10 Mansfield 12.97 2
2 Brooklyn Jordan 12 Arlington 13.03 3
3 Morgan Jackson 11 Mansfield Summit 13.06 1
4 Kaylan Erkskine 12 Waxahachie 13.18 4
5 Ollieauna Reid 12 Mansfield Legacy 13.38 4
6 Izzy Zayas 12 Decatur 13.43 1
7 Ta'Ryiah Cooper 12 Waxahachie 13.44 4
8 Taliynn Moore 9 Mansfield 13.55 1
9 Ja'marriah Powell 10 Waco 13.64 2
10 Lakeria Wright 12 Mansfield Summit 13.69 4
11 Breann Childress 10 Waxahachie 13.72 2
12 Opeyemi Ojo 10 Grand Prairie 13.85 3
13 Joanna Enyagam 12 Arlington 13.86 2
14 Kendaisha Griffin 11 Dallas Hillcrest 13.87 4
15 Arrianna Ballard 9 Mansfield Summit 13.97 3
16 Christina Johnson 9 Arlington 14.24 2
17 shaniya smith 9 Waco 14.28 1
18 Ashley Ruffin 11 Mansfield Legacy 14.30 4
19 Lindy Pool 12 Joshua 14.53 3
20 Cynthia Reyes 12 Decatur 14.71 2
21 Porcianna Parr 10 Waco 14.74 3
21 Madison Shoots 10 Grand Prairie 14.74 2
23 Ofure Okodogbe 11 Dallas Hillcrest 14.82 4
Elizabeth Chupp 10 Arlington -- 3
Kenadie Martin 10 Joshua -- 4
Gracie Nichols 12 Joshua -- 3
Girls 3200 meter Run Finals Varsity
PLACE NAME GRADE TEAM MARK HEAT WIND
1 Monica Sanchez 11 Mansfield Legacy 10:49.00 1
2 Ava Crisafulli 12 Mansfield Legacy 11:51.00 1
3 Emerson Voldan 11 Mansfield Summit 12:10.00 1
4 Lauren Baur 12 Mansfield 12:14.00 1
5 Jeniffer Fagan 10 Mansfield 12:41.00 1
6 Justina Lusby 11 Arlington 12:51.00 1
7 Camila Weatherly 10 Arlington 13:05.00 1
8 Adia Miller 11 Mansfield 13:07.00 1
9 Madison Schwabe 10 Decatur 13:09.00 1
10 Giselle Martinez 9 Decatur 13:19.00 1
11 Keeley Hearron 12 Waxahachie 13:41.00 1
12 Emma Cummings 11 Waxahachie 14:14.00 1
13 Samantha Coronado 11 Waxahachie 14:19.00 1
14 Emily Caffey 10 Mansfield Summit 14:23.00 1
15 Alexandria Friddle 11 Joshua 14:46.00 1
Julissa Rangel 10 Grand Prairie -- 1
Keira Cumins 9 Joshua -- 1
Boys 100 meter Dash Finals Junior Varsity
PLACE NAME GRADE TEAM MARK HEAT WIND
1 Isiah Robertson 10 Arlington 11.54 1
2 Cole Faulkner 11 Dallas Highland Park 11.63 4
3 Bryce Linear 10 Waxahachie 11.70 4
4 Domonique Young 9 Mansfield Summit 12.02 3
5 Jackson Danner 10 Mansfield Legacy 12.03 4
6 Ramon Mckinney 11 Waxahachie 12.10 4
7 Wade Lemons 10 Waxahachie 12.11 4
8 Jamar Burton 9 Arlington 12.12 1
9 Nathan Agoi 9 Mansfield 12.17 2
10 Joshua Hephzibah 11 Mansfield Summit 12.25 3
11 Jakoby Bledsoe 9 Waco 12.35 2
12 Davin Francis 10 Joshua 12.41 2
13 Cortez Brown 10 Mansfield Summit 12.50 3
14 Hatcher Clark 11 Dallas Highland Park 12.54 4
15 Landon Felts 11 Decatur 12.68 3
16 Dereon Johnson 9 Waco 12.70 1
17 Davian Sparks 9 Mansfield Legacy 12.73 4
18 Luke Goines 10 Mansfield Legacy 12.77 4
19 Keaton Goode 9 Decatur 12.85 1
20 Samuel Ike 10 Mansfield 12.88 1
21 Carlos Rioyos 10 Waco 12.97 2
21 Kale Jones 9 Decatur 12.97 3
23 William Givens 11 Dallas Hillcrest 13.21 3
24 Trent Thrash 10 Dallas Highland Park 13.46 2
25 Evan Lewis 9 Dallas Hillcrest 13.58 3
26 Eryk Martinez 9 Joshua 13.65 2
27 Aaron Martinez 9 Joshua 14.18 3
Cooper Badoni 10 Arlington -- 2
Kayden Tanguma 9 Mansfield -- 2
Boys 100 meter Dash Finals Varsity
PLACE NAME GRADE TEAM MARK HEAT WIND
1 Jayden Becks 12 Waxahachie 11.32 4
2 Keith Abney 12 Waxahachie 11.35 4
3 Matthew Tanner 12 Mansfield Summit 11.41 4
4 Jalen Joseph 12 Mansfield Summit 11.44 4
5 Cooper Stebbins 12 Dallas Highland Park 11.46 3
6 Jake Milligan 9 Decatur 11.62 3
7 Paul Summers 12 Mansfield Legacy 11.64 4
8 Grant Reser 10 Mansfield Legacy 11.66 4
9 Quenterious Crawford 9 Mansfield Legacy 11.69 4
10 Quinn Burno 11 Dallas Hillcrest 11.75 3
11 Steel Tobin 11 Dallas Highland Park 11.88 3
12 Jayden Hodge 12 Dallas Hillcrest 11.98 3
13 Cannon Knippa 12 Dallas Highland Park 12.09 3
14 ,Kameron Smith 12 Mansfield Summit 12.12 3
15 Philip Conley 11 Arlington 12.13 2
16 George Fatoke 11 Arlington 12.14 2
17 Dewayne Simmons 10 Waco 12.18 2
18 Wyatt Vinzant 11 Decatur 12.27 3
19 AJ McCullough 12 Mansfield 12.33 2
20 Lazavier Amos 11 Waco 12.34 1
20 Tobiloba Alabai 10 Mansfield 12.34 2
22 Eli Martinez 10 Joshua 12.38 2
23 Austin Brown 12 Joshua 12.48 2
24 Tyler Hale 11 Decatur 12.66 1
25 Lil Steven Loyd 10 Waco 12.67 1
26 Keyon House 11 Arlington 14.28 1
27 Nathan Breese Mansfield 19.45 1
Zion Anguiano 11 Dallas Hillcrest -- 2
Ta'Von Wilson 10 Joshua -- 1
Kahlell Hollowell 12 Waxahachie -- 4
Girls 4x200 Meter Relay Finals Junior Varsity
PLACE NAME GRADE TEAM MARK HEAT WIND
1 Waxahachie 1:53.63 1
2 Mansfield Legacy 1:53.96 1
3 Joshua 1:55.74 1
4 Decatur 1:59.76 1
5 Mansfield Summit 1:59.78 1
6 Arlington 2:03.33 1
Dallas Hillcrest -- 1
Girls 4x200 Meter Relay Finals Varsity
PLACE NAME GRADE TEAM MARK HEAT WIND
1 Mansfield Summit 1:51.23 1
2 Mansfield Legacy 1:54.92 1
3 Waco 1:58.63 1
Arlington -- 1
Joshua -- 1
Boys 4x200 Meter Relay Finals Junior Varsity
PLACE NAME GRADE TEAM MARK HEAT WIND
1 Arlington 1:34.81 2
2 Dallas Highland Park 1:35.39 2
3 Waxahachie 1:36.87 2
4 Waco 1:38.10 1
5 Mansfield Summit 1:38.21 2
6 Mansfield Legacy 1:38.36 2
7 Decatur 1:40.33 1
8 Mansfield 1:40.90 2
9 Joshua 1:41.62 1
Boys 4x200 Meter Relay Finals Varsity
PLACE NAME GRADE TEAM MARK HEAT WIND
1 Waxahachie 1:32.23 2
2 Decatur 1:32.64 2
3 Mansfield Summit 1:33.66 2
4 Dallas Highland Park 1:33.71 1
5 Waco 1:36.63 1
6 Mansfield 1:36.83 2
7 Arlington 1:37.71 1
8 Joshua 1:41.96 2
Dallas Hillcrest -- 1
Mansfield Legacy -- 2
Girls 400 meter Dash Finals Junior Varsity
PLACE NAME GRADE TEAM MARK HEAT WIND
1 Bryce Freeman 9 Mansfield 1:06.14 4
2 SiSi (Sienna) Wimbrey 10 Mansfield Legacy 1:07.18 4
3 Grace Fonville 9 Waxahachie 1:07.46 3
4 Neveah Strait 9 Grand Prairie 1:08.39 3
5 Sharine Solomon 9 Mansfield 1:09.20 1
6 Olivia Stoner 9 Mansfield Legacy 1:10.62 4
7 Armani Holmes 10 Mansfield 1:10.87 2
8 Paige Hall 9 Mansfield Legacy 1:12.16 4
9 Ashly Morales 9 Arlington 1:12.31 3
10 Jalicia Wright 9 Mansfield Summit 1:12.37 2
11 Bailey Ballew 10 Joshua 1:13.49 2
12 esmeralda gutierrez 9 Waco 1:14.22 4
13 Hannah Cox 10 Joshua 1:14.38 1
14 Jayden Garcia 9 Waxahachie 1:16.27 3
15 Jocelyn Bates 9 Arlington 1:16.58 4
16 Kaitlyn Miller 9 Waxahachie 1:16.99 3
17 Mylie Dobson 10 Decatur 1:17.98 3
18 keyanna haynes 11 Waco 1:21.07 2
19 Isabella Rueda 10 Arlington 1:21.21 4
20 Arrielle Phelps 9 Mansfield Summit 1:24.51 3
21 Jennifer Guardado 9 Arlington 1:29.80 2
22 Ja'niah wilkerson 10 Waco 1:32.47 3
Reese Richardson 10 Arlington -- 4
Seidy Nieto 11 Decatur -- 2
Dorie Davis 9 Mansfield Summit -- 1
Girls 400 meter Dash Finals Varsity
PLACE NAME GRADE TEAM MARK HEAT WIND
1 Ariana Byrd 12 Mansfield Summit 1:03.52 2
2 Jackie Adeoye 9 Mansfield Summit 1:04.78 1
3 Charity Beckham 11 Waxahachie 1:04.97 3
4 Opeyemi Ojo 10 Grand Prairie 1:06.85 3
5 Maya Conrad 10 Decatur 1:07.04 1
6 Sanai McGuire 10 Arlington 1:07.19 2
7 Rhyan Dollar-Daugherty 9 Joshua 1:07.58 2
8 Zaryiah Piper 10 Waxahachie 1:07.62 3
9 Kaliah Bryant 9 Waxahachie 1:10.21 3
10 Layla Tippens 11 Mansfield 1:10.60 1
11 Rhiyanna Knight 9 Arlington 1:11.76 2
12 Tiara Hill 10 Waco 1:12.25 1
13 Madison Shoots 10 Grand Prairie 1:12.71 3
14 Lauren Bryl 11 Joshua 1:12.80 2
15 Alexandra Walker 12 Dallas Hillcrest 1:17.57 3
16 Mikyah Leonard 10 Waco 1:20.78 2
17 Kymberlyn Johnson 12 Waco 1:23.83 2
Dimarrea Jackson 11 Dallas Hillcrest -- 3
Camryn James 10 Mansfield Legacy -- 3
Emerson Voldan 11 Mansfield Summit -- 2
Boys 400 meter Dash Finals Junior Varsity
PLACE NAME GRADE TEAM MARK HEAT WIND
1 Cooper Badoni 10 Arlington 56.08 2
2 Jay Cejka 11 Dallas Highland Park 57.72 3
3 Todd Willis 10 Mansfield Legacy 58.20 4
4 Brendan LeFlore, 9 Mansfield Summit 59.80 4
5 Kaden Brooks 9 Mansfield Summit 59.83 4
6 William Beck 9 Dallas Highland Park 59.91 3
7 Owen Johnson 10 Dallas Highland Park 1:00.04 3
8 James Toole 9 Joshua 1:00.09 2
9 Cameron Clark 10 Mansfield Summit 1:00.33 4
10 Anderson Hewitt 9 Dallas Hillcrest 1:00.45 3
11 Cale Cartwright 10 Decatur 1:01.60 3
12 Robert Jackson 9 Arlington 1:02.25 1
13 Castin Frazell 9 Mansfield 1:02.26 3
14 Hunter Corley 9 Mansfield 1:02.65 3
15 William Turner 10 Dallas Hillcrest 1:02.91 3
16 solomon Johnson 9 Arlington 1:02.94 2
17 Terrell Easley 11 Waxahachie 1:03.26 4
18 Hunter Hale 9 Decatur 1:03.62 2
19 Anthony Alamilla 10 Waco 1:04.37 2
20 Manny Aguayo 10 Waxahachie 1:04.39 4
21 Isaias Rodriguez 10 Waco 1:08.05 2
22 Efrain Martinez 9 Decatur 1:11.68 2
Colin Leeman 9 Joshua -- 1
Lucas Liles 9 Joshua -- 1
Colton Cox 11 Mansfield -- 2
Gatlin Gerhard 9 Mansfield Legacy -- 4
Connor Morris 11 Mansfield Legacy -- 4
Gabriel Larid 9 Waxahachie -- 1
Boys 400 meter Dash Finals Varsity
PLACE NAME GRADE TEAM MARK HEAT WIND
1 Hunter Smith 12 Decatur 51.76 3
2 Eduardo Estrada 10 Mansfield Summit 54.58 3
3 Keenan Hall 12 Waco 55.11 2
4 Jackson Cullum 12 Dallas Highland Park 55.82 2
5 Paris Rutherford 12 Dallas Highland Park 56.50 3
6 Cruz Verdugo 9 Decatur 56.72 2
7 Chiebuka Buka Nwachukwu 12 Mansfield Summit 56.82 3
8 Olamide Alabi 11 Mansfield Legacy 57.39 3
9 Lorenzo Sierra 11 Waxahachie 57.45 3
10 Kyle Kwezani 12 Arlington 57.53 2
11 Tom McArtor 12 Dallas Highland Park 57.96 2
12 Breck Walker 10 Joshua 58.08 1
13 David Lopez 10 Joshua 58.19 1
14 Justin Tullis 10 Joshua 58.24 2
15 Braiden Dowell 11 Mansfield Summit 58.28 3
16 David Balogun 11 Arlington 58.40 2
17 John Ducotey 12 Mansfield 59.27 1
18 Adriel Giron 12 Waco 1:02.31 2
Cade Braziel 11 Decatur -- 1
Cathal Erangey 12 Mansfield -- 1
Aiden Reed 9 Waxahachie -- 3
Boys 3200 meter Run Finals Junior Varsity
PLACE NAME GRADE TEAM MARK HEAT WIND
1 Bennett Blevins 10 Dallas Highland Park 10:50.00 1
2 Jacob Baumgartner 9 Dallas Highland Park 10:51.00 1
3 Brenden Miller 9 Mansfield 10:59.00 1
4 James Decker 10 Mansfield 11:05.00 1
5 David Camargo 9 Waxahachie 11:21.00 1
6 Kalder Korte 12 Dallas Highland Park 11:28.00 1
7 Edward Hernandez 9 Joshua 11:30.00 1
8 Braden Buegeler 12 Waxahachie 11:34.00 1
9 Julian Contreras 9 Mansfield 11:47.00 1
10 Matthew Young 10 Waxahachie 11:50.00 1
11 Saleh Bani Mustafa 9 Mansfield Legacy 12:00.00 1
12 Elijah Hanlon 9 Mansfield Legacy 12:04.00 1
13 Ryan Brown 10 Mansfield 12:05.00 1
14 Nathan Aguirre 9 Joshua 12:10.00 1
15 Dillon Fox 9 Mansfield 12:13.00 1
16 Azie Santieseban 10 Mansfield Summit 12:15.00 1
17 Nathaniel Alvarado 9 Mansfield Summit 12:30.00 1
18 Barrett Teichelman 9 Decatur 12:38.00 1
19 Matt Limon 10 Mansfield 12:59.00 1
20 Kingston Maddock 9 Mansfield Legacy 13:07.00 1
Thomas Fagile 10 Joshua -- 1
Isaiah Salas 9 Mansfield Summit -- 1
Robert Martinez 10 Waco -- 1
Girls 300 meter Hurdles Finals Junior Varsity
PLACE NAME GRADE TEAM MARK HEAT WIND
1 Angel Bell 10 Waxahachie 53.51 1
2 Jania Moten 9 Mansfield Legacy 53.82 2
3 Aubani Brumsey 9 Waxahachie 53.85 1
4 Toni Huff 11 Dallas Hillcrest 53.98 2
5 Lauren Nichols 10 Joshua 55.03 1
6 Nicole Evans-Ruffin 10 Mansfield Summit 57.22 2
7 Ozoua Tiero 11 Mansfield Summit 57.39 2
8 Alexis Prestidge 12 Waxahachie 57.95 2
9 Logan Thompson 10 Joshua 58.62 1
10 Sabrina Jones 10 Waco 58.88 1
11 Layla Green 10 Arlington 1:01.02 1
12 Majedah Hamdan 9 Mansfield Summit 1:03.41 2
13 Justice Haynes 9 Waco 1:03.60 2
14 A'Dasiah Burley 9 Waco 1:07.01 1
15 Brianna Schooler 10 Joshua 1:08.46 1
16 Shayla Elam 9 Mansfield Legacy 1:11.26 2
Girls 300 meter Hurdles Finals Varsity
PLACE NAME GRADE TEAM MARK HEAT WIND
1 Bostyn Baskin 10 Waxahachie 47.72 2
2 Jaidyn Robinson 12 Mansfield Legacy 48.89 2
3 Lily (Lilyan) Gripp 12 Decatur 50.33 1
4 Shania Simpson 12 Waxahachie 50.42 2
5 Amelia Nyambuka 12 Arlington 52.28 2
6 Kaiden Black 9 Waxahachie 52.32 1
7 Kaidyn Johnson-Gilmore 9 Mansfield Summit 53.06 2
8 Emma Hopkins 10 Joshua 54.18 2
9 Layna Blair 9 Mansfield 55.42 1
10 Sidney Hauge 12 Joshua 55.79 1
11 Madeline Sumien 11 Joshua 56.13 1
12 Aniyah Butler 9 Arlington 56.61 1
13 Keely Turnbull 10 Waco 56.73 1
14 Judy Johnston 11 Mansfield Legacy 57.71 2
Elizabeth Chupp 10 Arlington -- 2
Jackie Adeoye 9 Mansfield Summit -- 1
Boys 300 meter Hurdles Finals Junior Varsity
PLACE NAME GRADE TEAM MARK HEAT WIND
1 Troy McDaniel 9 Arlington 43.62 3
2 Jacob Meaney 10 Dallas Highland Park 43.97 3
3 Isaiah Rivera 10 Waxahachie 45.68 2
4 Nate Saylor 11 Decatur 46.14 1
5 Caden Cobb 9 Decatur 46.70 3
6 Kharyon Reynolds 9 Waxahachie 46.72 3
7 Brett Pool 10 Joshua 47.74 2
8 Chris Young 9 Mansfield Legacy 47.90 1
9 Logan Danton 10 Joshua 48.52 2
10 Jack Swaldi 9 Dallas Highland Park 49.94 3
11 Andrew Wade 11 Dallas Highland Park 50.37 3
12 Alex Griffin 11 Joshua 53.45 2
13 Cortez Brown 10 Mansfield Summit 54.87 3
14 Jonathan Love 9 Mansfield Summit 54.96 2
15 Trevon Carter 11 Arlington 1:01.21 1
James Hodge 10 Arlington -- 2
Jamari Fletcher 9 Decatur -- 2
Ezaivion Woods 9 Mansfield Summit -- 3
Marcus Chandler 11 Waco -- 1
Taylor Hunter 11 Waxahachie -- 2
Boys 300 meter Hurdles Finals Varsity
PLACE NAME GRADE TEAM MARK HEAT WIND
1 Keys Patrick 12 Mansfield 41.96 2
2 Donniel Wilson 12 Waxahachie 43.43 2
3 M'Erik Steen 12 Waxahachie 43.90 1
4 Steel Tobin 11 Dallas Highland Park 45.00 1
5 Yusef Smith 12 Waxahachie 45.21 2
6 Rylan Cavasos 10 Decatur 45.57 1
7 Najee Stafford 10 Mansfield Summit 46.17 2
8 Jahshon Williams 11 Mansfield Summit 46.57 2
9 Ethan Corbitt 12 Dallas Highland Park 47.10 2
10 Nathan McCrory 11 Decatur 48.28 1
11 Jamal Dudley 10 Waco 51.14 1
Randall Carlson 12 Dallas Highland Park -- 2
Ian Turey 10 Mansfield Summit -- 2
Girls 200 meter Dash Finals Junior Varsity
PLACE NAME GRADE TEAM MARK HEAT WIND
1 Avianna House 9 Arlington 27.68 3
2 Jada Phillips 10 Mansfield 27.95 3
3 Zada Daniel 10 Waxahachie 28.31 5
4 Armani Holmes 10 Mansfield 28.34 2
5 Sydney McGill 9 Dallas Hillcrest 28.69 4
6 Hannah Berry 9 Dallas Hillcrest 28.77 5
7 Andrea Lozada 10 Mansfield Summit 29.62 4
8 Avery Caskey 10 Joshua 29.65 4
9 Nyla Patterson 10 Mansfield Legacy 29.99 5
10 Deunique Banks 9 Waco 30.04 3
11 Neveah Strait 9 Grand Prairie 30.37 4
12 Miriam Berry 11 Dallas Hillcrest 30.38 5
13 Xavia Anderson 10 Waxahachie 30.53 5
14 Brooklyn Wilson 9 Waxahachie 30.63 5
15 Asia Stewart 9 Mansfield Legacy 30.77 5
16 Amiya Fezia 10 Grand Prairie 30.86 3
17 Taylor Nash 9 Grand Prairie 31.24 3
17 Angel Williams 9 Arlington 31.24 4
19 Aniya Banks 9 Grand Prairie 31.26 2
20 Sharine Solomon 9 Mansfield 31.77 1
21 Cassidy Glass 9 Joshua 31.84 2
22 Sarah Ashcraft 9 Decatur 32.21 3
23 Trinity Harrison 9 Mansfield Summit 32.96 4
24 Asaysha Williams 10 Waco 33.64 2
25 Yutong Zhang 10 Mansfield 34.00 2
26 Maddie Bryl 9 Joshua 34.19 1
27 Grace Otieno 10 Mansfield Summit 34.64 4
28 Aiyana Harris 9 Arlington 35.11 3
29 Jayla Alexander 9 Waco 35.37 4
Bailey Parsons 10 Decatur -- 2
Isabella Routh 9 Decatur -- 3
Mai'Miracle Cornell 9 Grand Prairie -- 1
Kaja Hopwood 10 Mansfield Legacy -- 5
Girls 200 meter Dash Finals Varsity
PLACE NAME GRADE TEAM MARK HEAT WIND
1 Esther Shaba 12 Mansfield Summit 26.05 4
2 Rianna Floyd 10 Waxahachie 26.41 4
3 Brooklyn Jordan 12 Arlington 26.87 2
4 Leticia Sarkodie 12 Mansfield 27.05 3
5 Breann Childress 10 Waxahachie 28.01 4
6 Jaymen Paul 12 Joshua 28.08 4
7 Allie Watkins 10 Decatur 28.13 3
8 Grace Knight 11 Decatur 28.16 2
9 Ta'Ryiah Cooper 12 Waxahachie 28.17 4
10 Aaliyah Ballard 9 Mansfield Summit 28.64 3
11 Nia Butler 11 Mansfield 28.67 3
12 Hailie Billingsley 11 Mansfield Legacy 28.82 4
13 Sy'karis Cook 12 Mansfield 28.93 1
14 Rachel Ibe 10 Mansfield Legacy 29.07 4
15 Arrianna Ballard 9 Mansfield Summit 29.25 3
16 Kyndall Bethell 9 Joshua 29.80 3
17 Opeyemi Ojo 10 Grand Prairie 29.87 2
18 Madison Shoots 10 Grand Prairie 30.44 3
19 Alexandra Walker 12 Dallas Hillcrest 30.46 3
20 Lindy Pool 12 Joshua 30.48 2
20 Christina Johnson 9 Arlington 30.48 1
22 Re'Drianna Tatum 12 Waco 30.77 2
23 Janiya Davis 12 Waco 31.43 2
24 Dimarrea Jackson 11 Dallas Hillcrest 32.37 4
Maleah Holbrook 11 Arlington -- 2
Cynthia Reyes 12 Decatur -- 2
Ja'marriah Powell 10 Waco -- 1
Boys 200 meter Dash Finals Junior Varsity
PLACE NAME GRADE TEAM MARK HEAT WIND
1 Cole Faulkner 11 Dallas Highland Park 23.89 4
2 Ayodele Ojo 11 Waxahachie 24.10 4
3 Michael Gonner 11 Waco 24.73 1
4 Trent Dickey 9 Decatur 25.18 1
5 Tristen Cook 10 Mansfield Summit 25.54 4
6 Nicholas Sherwood 10 Dallas Highland Park 25.76 3
7 Jermaine Davis 9 Waxahachie 25.78 4
8 Kembren Brigham 11 Mansfield 25.85 2
9 James Hodge 10 Arlington 25.88 2
10 Ryon Shaw 10 Joshua 25.89 2
11 Caydan Sparks 10 Mansfield Legacy 25.94 4
12 Jacob Jones 11 Joshua 26.10 2
13 Dallas Simmons 9 Mansfield Summit 26.17 3
14 Samuel Doan 11 Decatur 26.28 3
15 Oshawn Neal 10 Waco 26.51 1
16 Reginald Esene 11 Mansfield 26.55 2
17 Drew Vance 10 Arlington 27.06 3
18 Kale Jones 9 Decatur 27.21 2
19 Matthew Jones 9 Waxahachie 27.33 1
20 Dereon Johnson 9 Waco 28.01 2
21 Eryk Martinez 9 Joshua 28.02 3
22 Nolen Santiago 12 Mansfield 28.40 2
23 Geremi Hoskins 9 Dallas Hillcrest 30.13 3
24 Jaivion Moore 11 Dallas Hillcrest 30.72 3
25 Jason Vu 9 Mansfield Summit 31.46 3
Kaden Stone 10 Arlington -- 1
Corbin Monk 10 Dallas Highland Park -- 4
Gatlin Gerhard 9 Mansfield Legacy -- 4
Davian Sparks 9 Mansfield Legacy -- 4
Boys 200 meter Dash Finals Varsity
PLACE NAME GRADE TEAM MARK HEAT WIND
1 Jermaine Jones 12 Waxahachie 23.08 4
2 Jaylen Thomas 10 Mansfield 23.21 4
3 Matthew Tanner 12 Mansfield Summit 23.22 4
4 Thomas Rossley 12 Dallas Highland Park 23.39 3
5 Wesley Winfield 11 Dallas Highland Park 23.42 4
6 Cameron Berry 11 Mansfield Summit 23.85 4
7 Kaidan Johnson 11 Mansfield Legacy 23.86 3
8 Vaughan Mullikin 11 Dallas Highland Park 23.96 4
9 Arlin Miles 11 Mansfield Legacy 24.21 3
10 Joseph Williams 11 Mansfield Summit 24.59 3
11 Cruz Verdugo 9 Decatur 24.85 2
12 Anthony Givens 10 Waxahachie 25.11 3
13 Darrell Carmon 12 Mansfield Legacy 25.17 4
14 Nathaniel Smith 12 Joshua 25.37 1
15 Rylan Bethell 11 Joshua 25.50 1
16 Dewayne Simmons 10 Waco 25.65 1
17 Isaiah Levingston 10 Waco 25.67 2
18 Reginald Williams 12 Dallas Hillcrest 26.11 3
19 Tyler Hale 11 Decatur 26.26 2
20 Jacobi Dunn 10 Joshua 26.57 2
21 Chris Dowdy 12 Waco 26.58 2
22 Donald Olusegun 12 Dallas Hillcrest 26.86 1
23 Shalom Tanyi 12 Dallas Hillcrest 27.08 2
Cameron Brasher 11 Arlington -- 1
Keyon House 11 Arlington -- 1
Kyle Kwezani 12 Arlington -- 2
Nate Palmer 11 Decatur -- 3
Sergio Kennedy 12 Mansfield -- 3
Chibueze Ojirika 11 Mansfield -- 2
Kahlell Hollowell 12 Waxahachie -- 4
Girls 1600 meter Run Finals Junior Varsity
PLACE NAME GRADE TEAM MARK HEAT WIND
1 Madynn Chandler 9 Arlington 6:31.87 1
2 Mireille Camargo 10 Waxahachie 6:33.05 1
3 Camila Ippert 9 Mansfield 6:33.46 1
4 Camille Crawford 9 Mansfield 6:38.67 1
5 Yizel Castillo 9 Mansfield Legacy 6:38.90 1
6 Sarah Garcia 9 Waxahachie 6:39.33 1
7 Allison Keeler 9 Mansfield 6:49.90 1
8 Litcy Garcia 9 Waxahachie 6:51.22 1
9 Brynlee Bowles 10 Mansfield 6:52.45 1
10 Avril Bolton 10 Waxahachie 6:52.65 1
11 Ester Rodriguez 9 Decatur 6:59.36 1
12 Isabella Robles 9 Mansfield Legacy 6:59.65 1
13 Sahara Rodriguez guerra 9 Waxahachie 7:05.22 1
14 Gisselle Guereca 9 Grand Prairie 7:05.37 1
15 Katherine Sandoval 11 Arlington 7:07.66 1
16 Caroline Mosley 12 Decatur 7:11.61 1
17 Naylie Gamino 11 Decatur 7:16.43 1
18 Alexandria Crisler 9 Mansfield Legacy 7:18.00 1
19 Jacqueline Estrada-Salazar 9 Waxahachie 7:19.68 1
20 Anahi Jasso 9 Arlington 8:06.54 1
21 Dem'jah Sampson 9 Arlington 8:32.73 1
22 Adamaris Estrada 9 Waco 9:04.08 1
Jocelyn Bates 9 Arlington -- 1
Gracelyn Crawford 9 Arlington -- 1
Nicolette Rodriguez 10 Arlington -- 1
Harleigh Villanueva 9 Waxahachie -- 1
Girls 1600 meter Run Finals Varsity
PLACE NAME GRADE TEAM MARK HEAT WIND
1 Emilee Jones 11 Waxahachie 5:29.51 1
2 Monica Sanchez 11 Mansfield Legacy 5:30.27 1
3 Ava Crisafulli 12 Mansfield Legacy 5:33.24 1
4 Emerson Voldan 11 Mansfield Summit 5:48.77 1
5 Lyndsay Giles 10 Waxahachie 5:49.75 1
6 Justina Lusby 11 Arlington 5:51.89 1
7 Kalyn Gatewood 12 Mansfield 5:53.14 1
8 Jeniffer Fagan 10 Mansfield 5:54.06 1
9 Jessica Williams 12 Mansfield 5:54.46 1
10 Camila Weatherly 10 Arlington 5:59.98 1
11 Madison Schwabe 10 Decatur 6:05.22 1
12 Leilani Fierro 12 Mansfield Legacy 6:08.87 1
13 Keeley Hearron 12 Waxahachie 6:18.96 1
14 Giselle Martinez 9 Decatur 6:20.28 1
15 Myla Greenzweig 12 Mansfield Summit 6:28.91 1
16 Emily Caffey 10 Mansfield Summit 6:29.26 1
17 Nancy Palacios 12 Joshua 6:29.88 1
18 Julissa Rangel 10 Grand Prairie 6:31.58 1
19 Emma Cummings 11 Waxahachie 6:38.07 1
20 Samantha Coronado 11 Waxahachie 6:40.99 1
21 Alexandria Friddle 11 Joshua 7:08.06 1
Keira Cumins 9 Joshua -- 1
Boys 3200 meter Run Finals Varsity
PLACE NAME GRADE TEAM MARK HEAT WIND
1 Toby Eaton 11 Mansfield Legacy 9:25.00 1
2 Hunter Hegi 12 Dallas Highland Park 10:14.00 1
3 Lucas Acevedo 11 Waxahachie 10:17.00 1
4 Brendan Woodside 12 Mansfield 10:19.00 1
5 Luke Smith 10 Dallas Highland Park 10:21.00 1
6 Cooper Grady 9 Waxahachie 10:31.00 1
7 Lucas Whitt 9 Waxahachie 10:32.00 1
8 Michael Mandujano 12 Mansfield Summit 10:49.00 1
9 Mark Philbin 12 Dallas Highland Park 10:51.00 1
10 Colton Thompson 10 Mansfield Legacy 10:52.00 1
11 Mohammed Al-aumary 10 Mansfield Summit 10:55.00 1
12 Ryland Aguzzi 11 Joshua 10:56.00 1
13 Tate Clackler 9 Decatur 10:57.00 1
14 Richard Cambambia 12 Waco 11:17.00 1
15 John Contreras 12 Mansfield Summit 11:30.00 1
16 Austin Desiderio 12 Joshua 11:32.00 1
17 Roland Wier 12 Waco 11:42.00 1
18 Cade Crockett 11 Decatur 11:51.00 1
19 Mauricio Rivera 12 Waco 12:40.00 1
Boys 1600 meter Run Finals Junior Varsity
PLACE NAME GRADE TEAM MARK HEAT WIND
1 Luke Hall 9 Dallas Highland Park 5:00.46 1
2 Johnny Marsh 9 Waxahachie 5:02.69 1
3 Colin Woodside 10 Mansfield 5:08.28 1
4 Max Villasana 11 Dallas Highland Park 5:09.04 1
5 Brenden Miller 9 Mansfield 5:11.38 1
6 James Decker 10 Mansfield 5:13.58 1
7 Daniel Palacios 10 Joshua 5:21.93 1
8 Gavin Galasso 9 Mansfield Legacy 5:22.92 1
9 David Camargo 9 Waxahachie 5:23.52 1
10 Lucas Gonzalez 10 Waxahachie 5:23.59 1
11 Edward Hernandez 9 Joshua 5:27.35 1
12 Jason Koffi 10 Mansfield Summit 5:30.04 1
13 Saleh Bani Mustafa 9 Mansfield Legacy 5:40.11 1
14 Elijah Hanlon 9 Mansfield Legacy 5:41.18 1
15 Jacob Wright 10 Joshua 5:44.27 1
16 Alejandro Galan 10 Dallas Hillcrest 6:06.50 1
17 Alejandro Moctezuma 9 Dallas Hillcrest 6:07.61 1
18 Devin Morales Fr Mansfield Summit 6:16.66 1
Fernando Ramirez 10 Arlington -- 1
Luke Finch 11 Dallas Highland Park -- 1
Jose Angel Gomez 9 Dallas Hillcrest -- 1
Christian Creswell 10 Decatur -- 1
Isaiah Salas 9 Mansfield Summit -- 1
Robert Martinez 10 Waco -- 1
Boys 1600 meter Run Finals Varsity
PLACE NAME GRADE TEAM MARK HEAT WIND
1 Mark Nance 11 Dallas Highland Park 4:25.62 1
2 Toby Eaton 11 Mansfield Legacy 4:28.46 1
3 Leo LeGrand 12 Mansfield Legacy 4:34.66 1
4 Spencer Haag 9 Dallas Highland Park 4:36.05 1
5 William Jaudes 11 Dallas Highland Park 4:48.09 1
6 Lucas Acevedo 11 Waxahachie 4:48.82 1
7 Brendan Woodside 12 Mansfield 4:49.59 1
8 Brock Morales 9 Waxahachie 4:50.87 1
9 Graham Scott 10 Waxahachie 4:51.65 1
10 Caleb Morrow 11 Mansfield 4:58.27 1
11 Jaxon Wall 10 Decatur 4:59.58 1
12 Mateo Menchaca 11 Mansfield 5:02.88 1
13 Ryland Aguzzi 11 Joshua 5:04.45 1
14 Mohammed Al-aumary 10 Mansfield Summit 5:08.46 1
15 John Contreras 12 Mansfield Summit 5:08.84 1
16 Colton Thompson 10 Mansfield Legacy 5:10.83 1
17 Richard Cambambia 12 Waco 5:16.43 1
18 Austin Desiderio 12 Joshua 5:21.00 1
19 Roland Wier 12 Waco 5:22.23 1
20 Cade Crockett 11 Decatur 5:28.23 1
21 Fabian Ruvalcaba 11 Decatur 5:35.17 1
22 Mauricio Rivera 12 Waco 5:42.83 1
Michael Mandujano 12 Mansfield Summit -- 1
Girls 4x400 Meter Relay Finals Junior Varsity
PLACE NAME GRADE TEAM MARK HEAT WIND
1 Mansfield Summit 4:40.94 1
2 Mansfield Legacy 4:45.24 1
3 Waxahachie 4:46.06 1
4 Joshua 4:46.88 1
5 Decatur 4:51.41 1
Arlington -- 1
Girls 4x400 Meter Relay Finals Varsity
PLACE NAME GRADE TEAM MARK HEAT WIND
1 Mansfield Summit 4:11.41 1
2 Decatur 4:17.68 1
3 Waxahachie 4:22.47 1
4 Mansfield 4:28.14 1
5 Joshua 4:36.76 1
6 Mansfield Legacy 4:36.96 1
7 Arlington 4:51.63 1
Boys 4x400 Meter Relay Finals Junior Varsity
PLACE NAME GRADE TEAM MARK HEAT WIND
1 Dallas Highland Park 3:52.04 1
2 Waxahachie 3:54.92 1
3 Waco 3:56.25 1
4 Mansfield Summit 3:57.17 1
5 Mansfield Legacy 3:57.64 1
6 Decatur 4:05.09 1
7 Joshua 4:06.51 1
8 Mansfield 4:13.65 1
Boys 4x400 Meter Relay Finals Varsity
PLACE NAME GRADE TEAM MARK HEAT WIND
1 Dallas Highland Park 3:30.48 1
2 Decatur 3:33.66 1
3 Mansfield Summit 3:38.10 1
4 Mansfield Legacy 3:41.18 1
5 Waxahachie 3:44.45 1
6 Joshua 3:51.65 1
7 Waco 3:56.49 1
Mansfield -- 1
Girls High Jump Finals Junior Varsity
PLACE NAME GRADE TEAM MARK HEAT WIND
1 Raven Noble 10 Decatur 4-4 1
1 Layla Green 10 Arlington 4-4 1
3 Xavia Anderson 10 Waxahachie 4-2 1
Ashly Morales 9 Arlington -- 1
Girls High Jump Finals Varsity
PLACE NAME GRADE TEAM MARK HEAT WIND
1 Payton Koller 11 Joshua 5-4 1
2 Bostyn Baskin 10 Waxahachie 5-0 2
2 Jackie Adeoye 9 Mansfield Summit 5-0 1
2 Layla Tippens 11 Mansfield 5-0 2
2 Marissa Bridges 12 Joshua 5-0 2
6 Sanai McGuire 10 Arlington 4-10 2
7 Keely Turnbull 10 Waco 4-8 1
7 Callie Liles 11 Joshua 4-8 2
7 Grismar Marcelino Henriquez 12 Arlington 4-8 1
7 Kalysa Humbles 9 Arlington 4-8 2
7 Maleah Holbrook 11 Arlington 4-8 2
12 Kaidyn Johnson-Gilmore 9 Mansfield Summit 4-6 1
12 Tamia Dennis 9 Mansfield Summit 4-6 2
Taryn Debth 12 Decatur -- 1
Grace Knight 11 Decatur -- 2
JulieAnna Walker 10 Mansfield -- 1
Boys High Jump Finals Junior Varsity
PLACE NAME GRADE TEAM MARK HEAT WIND
1 Pedro Vecerra 10 Waxahachie 5-10 1
1 Cooper Moore 11 Dallas Highland Park 5-10 1
3 Jacob Meaney 10 Dallas Highland Park 5-6 1
3 Mikael Boyd 11 Arlington 5-6 1
5 Heritage Okoronkwo 10 Mansfield Summit 5-2 1
6 Nate Saylor 11 Decatur 5-0 1
James Hodge 10 Arlington -- 1
Robert Jackson 9 Arlington -- 1
Jack Swaldi 9 Dallas Highland Park -- 1
Morgan Call 11 Decatur -- 1
Jamari Fletcher 9 Decatur -- 1
Hunter Frisina 11 Joshua -- 1
Curtis Hales 9 Joshua -- 1
Hunter Risinger 9 Mansfield -- 1
Jonathan Love 9 Mansfield Summit -- 1
Keyon Clayton 9 Waco -- 1
Boys High Jump Finals Varsity
PLACE NAME GRADE TEAM MARK HEAT WIND
1 Gavin Baldwin 12 Mansfield 6-0 1
2 Ja'Vonte Roberts 12 Waxahachie 5-10 1
2 Cody Fowler 12 Joshua 5-10 1
4 Nolan Montgomery 12 Dallas Highland Park 5-8 1
5 Kimari Smith 12 Mansfield Summit 5-6 1
5 Jahrell McMillan 12 Dallas Highland Park 5-6 1
5 Ethan Corbitt 12 Dallas Highland Park 5-6 1
5 Steven Murray 11 Arlington 5-6 1
5 Kyle Kwezani 12 Arlington 5-6 1
Bryan Bege 11 Arlington -- 1
Rylan Cavasos 10 Decatur -- 1
Brody Eddins 12 Decatur -- 1
Braiden Dowell 11 Mansfield Summit -- 1
London Wofford 12 Mansfield Summit -- 1
Girls 4x100 Meter Relay Finals Junior Varsity
PLACE NAME GRADE TEAM MARK HEAT WIND
1 Waxahachie 51.75 1
2 Mansfield Summit 52.15 1
3 Mansfield Legacy 52.16 1
4 Dallas Hillcrest 53.53 1
5 Decatur 53.67 1
6 Joshua 54.83 1
7 Arlington 56.07 1
Girls Pole Vault Finals Junior Varsity
PLACE NAME GRADE TEAM MARK HEAT WIND
1 Raven Noble 10 Decatur 7-0 1
1 Mylie Dobson 10 Decatur 7-0 1
3 Kendall Nance 9 Waxahachie 6-6 1
3 Andrea Lozada 10 Mansfield Summit 6-6 1
5 Brynlee Bowles 10 Mansfield 6-0 1
Alyx Walker 9 Joshua -- 1
Layne Nicolle 9 Mansfield -- 1
Girls Pole Vault Finals Varsity
PLACE NAME GRADE TEAM MARK HEAT WIND
1 Savannah Stewart 12 Mansfield Legacy 10-6 1
2 Madeline Sumien 11 Joshua 10-0 1
3 Kyndall Bethell 9 Joshua 9-6 1
4 JulieAnna Walker 10 Mansfield 8-0 1
4 Noelle Stout 11 Mansfield 8-0 1
6 Devan Rizzo 11 Mansfield 7-6 1
Grace Bolton 12 Arlington -- 1
Julie Baur 12 Mansfield -- 1
Zakyiah Piper 10 Waxahachie -- 1
Zaryiah Piper 10 Waxahachie -- 1
Boys Pole Vault Finals Junior Varsity
PLACE NAME GRADE TEAM MARK HEAT WIND
1 Cade Walker 9 Mansfield 11-3 1
2 Brandon Laliberte 9 Mansfield Legacy 10-6 1
3 Hunter Risinger 9 Mansfield 10-0 1
4 Abram Graham 10 Decatur 9-6 1
4 Hunter Cannon 10 Dallas Highland Park 9-6 1
Sebastian Gallegos 9 Arlington -- 1
Christopher Tate 9 Arlington -- 1
Thomas Vu 9 Arlington -- 1
Rhodes Dunston 10 Dallas Highland Park -- 1
Simon Holmes 9 Mansfield -- 1
Gatlin Gerhard 9 Mansfield Legacy -- 1
Marvelous Olorunda 10 Mansfield Summit -- 1
Jahshon Williams 11 Mansfield Summit -- 1
Clayton Baggerly 10 Waxahachie -- 1
Cristian Coppock 10 Waxahachie -- 1
Boys Pole Vault Finals Varsity
PLACE NAME GRADE TEAM MARK HEAT WIND
1 Catcher Murphy 12 Dallas Highland Park 13-6 1
2 Duane-David Kidman 12 Mansfield 13-0 1
3 Cooper Moore 11 Dallas Highland Park 12-6 1
4 Parker Williams 10 Decatur 11-6 1
4 Hunter Thornton 12 Dallas Highland Park 11-6 1
6 David-Michael Kidman 11 Mansfield 11-0 1
7 Dylan Rasor 11 Joshua 10-6 1
8 Josh Kohr 10 Arlington 10-0 1
Ricardo Acuna 12 Arlington -- 1
James Stringham 10 Arlington -- 1
Bryan Diaz 12 Decatur -- 1
Rylan Bethell 11 Joshua -- 1
Breck Walker 10 Joshua -- 1
Carson Lewis 11 Mansfield Legacy -- 1
Girls Long Jump Finals Junior Varsity
PLACE NAME GRADE TEAM MARK HEAT WIND
1 Kennedy Hilton 9 Mansfield 14-8 1
2 Dorie Davis 9 Mansfield Summit 14-5 1
3 Kaja Hopwood 10 Mansfield Legacy 14-3 1
4 Chloe Pennington 9 Mansfield Summit 13-11 1
5 Samantha Gam 9 Decatur 13-7 1
6 Jaden Addington 9 Decatur 13-0 1
7 Elizabeth Pack 11 Decatur 12-8 1
8 Asaysha Williams 10 Waco 12-0 1
8 Asia Stewart 9 Mansfield Legacy 12-0 1
8 Layla Green 10 Arlington 12-0 1
11 Yarely Vera 9 Mansfield Summit 10-1 1
Shanna Guillory 10 Arlington -- 1
Ar’mani Thomas 10 Arlington -- 1
Miriam Berry 11 Dallas Hillcrest -- 1
Mia Woodruff 9 Dallas Hillcrest -- 1
Aubani Brumsey 9 Waxahachie -- 1
Girls Long Jump Finals Varsity
PLACE NAME GRADE TEAM MARK HEAT WIND
1 Bostyn Baskin 10 Waxahachie 16-8 1
2 Kaliah Bryant 9 Waxahachie 15-9 1
2 Camryn James 10 Mansfield Legacy 15-9 1
4 Amelia Nyambuka 12 Arlington 15-5 1
5 Ollieauna Reid 12 Mansfield Legacy 15-3 1
6 Keely Turnbull 10 Waco 14-9 1
6 Bella Johnson 12 Decatur 14-9 1
6 Grismar Marcelino Henriquez 12 Arlington 14-9 1
9 Charity Beckham 11 Waxahachie 14-8 1
10 Kalysa Humbles 9 Arlington 13-9 1
11 Porcianna Parr 10 Waco 13-3 1
12 Emma Hopkins 10 Joshua 13-2 1
Sanai McGuire 10 Arlington -- 1
Reagan Koller 10 Joshua -- 1
shaniya smith 9 Waco -- 1
Boys Long Jump Finals Junior Varsity
PLACE NAME GRADE TEAM MARK HEAT WIND
1 Timothy Abraham 10 Mansfield 20-3 1
2 Colton Cox 11 Mansfield 19-9 1
3 Michael Gerhardt 10 Joshua 19-7 2
4 Chibueze Ojirika 11 Mansfield 19-6 2
5 Jamar Burton 9 Arlington 19-5 1
6 Ayodele Ojo 11 Waxahachie 19-1 2
7 Davin Francis 10 Joshua 19-0 2
8 Michael Gonner 11 Waco 18-9 1
9 Riley Bingham 9 Arlington 18-8 1
10 Ramon Mckinney 11 Waxahachie 18-5 1
11 Jonathan Love 9 Mansfield Summit 18-4 2
12 Jakoby Bledsoe 9 Waco 18-2 2
12 Samuel Ike 10 Mansfield 18-2 2
14 William Beck 9 Dallas Highland Park 18-0 1
15 Mikael Boyd 11 Arlington 17-9 1
16 Trent Dickey 9 Decatur 17-2 2
17 Luke Goines 10 Mansfield Legacy 16-10.50 2
18 Brandon Laliberte 9 Mansfield Legacy 16-10 2
19 Quinten Crawford 11 Decatur 16-9 1
20 Anderson Hewitt 9 Dallas Hillcrest 16-5 2
21 Jack Swaldi 9 Dallas Highland Park 16-4 2
22 Evan Lewis 9 Dallas Hillcrest 12-8 1
Cannon Bozman Dallas Highland Park -- 1
Redding Herr 10 Joshua -- 2
Boys Long Jump Finals Varsity
PLACE NAME GRADE TEAM MARK HEAT WIND
1 Isaiah Levingston 10 Waco 22-0 1
2 J'meris Davis 12 Waco 21-8 2
3 Grayson Schrank 12 Dallas Highland Park 21-6 1
4 Gavin Baldwin 12 Mansfield 21-3 2
4 Cooper Moore 11 Dallas Highland Park 21-3 1
6 Kyle Kwezani 12 Arlington 20-8 2
7 M'Erik Steen 12 Waxahachie 20-3 2
8 Reginald Williams 12 Dallas Hillcrest 20-2 2
9 Stacey Johnson 11 Mansfield Legacy 20-1 2
10 Kahlell Hollowell 12 Waxahachie 20-0 2
10 Steel Tobin 11 Dallas Highland Park 20-0 2
12 Joseph Williams 11 Mansfield Summit 19-9 2
12 Cameron Berry 11 Mansfield Summit 19-9 1
14 Keys Patrick 12 Mansfield 19-5 1
15 Arlin Miles 11 Mansfield Legacy 19-2 1
15 Tyler Hale 11 Decatur 19-2 1
17 Steven Murray 11 Arlington 19-0 1
18 Nathan McCrory 11 Decatur 18-11 2
19 John Nelms 12 Waxahachie 18-10 2
20 Darrell Carmon 12 Mansfield Legacy 18-5 2
21 Jake Milligan 9 Decatur 18-2 2
22 Bryan Bege 11 Arlington 18-0 1
23 ,Kameron Smith 12 Mansfield Summit 17-9.50 2
24 Nathaniel Smith 12 Joshua 17-9 1
25 Zion Anguiano 11 Dallas Hillcrest 17-8 1
26 Rylan Bethell 11 Joshua 17-7 1
27 Drelynn Sewell 12 Dallas Hillcrest 16-7 2
Girls Triple Jump Finals Junior Varsity
PLACE NAME GRADE TEAM MARK HEAT WIND
1 Dorie Davis 9 Mansfield Summit 33-6.75 1
2 Xavia Anderson 10 Waxahachie 32-10.25 1
3 Ava Harris 10 Mansfield 31-4.50 1
4 Samantha Gam 9 Decatur 30-11.75 1
5 Chloe Pennington 9 Mansfield Summit 30-1 1
6 Jaden Addington 9 Decatur 28-7.25 1
7 Kennedy Hilton 9 Mansfield 28-5.50 1
8 Yarely Vera 9 Mansfield Summit 28-0.50 1
9 Addison Hanner 11 Mansfield 27-11.75 1
10 Elizabeth Pack 11 Decatur 27-5.50 1
Tamera Golliday 12 Arlington -- 1
Layla Green 10 Arlington -- 1
Shanna Guillory 10 Arlington -- 1
Aubani Brumsey 9 Waxahachie -- 1
Girls Triple Jump Finals Varsity
PLACE NAME GRADE TEAM MARK HEAT WIND
1 Kaiden Black 9 Waxahachie 34-10.75 1
2 Amelia Nyambuka 12 Arlington 33-2 1
3 Jaymen Paul 12 Joshua 32-9.50 1
4 Tiara Hill 10 Waco 32-8 1
5 Shania Simpson 12 Waxahachie 32-5.50 1
6 Breann Childress 10 Waxahachie 32-0.50 1
7 Jocelyn Austin 10 Waco 31-8.75 1
8 Allie Watkins 10 Decatur 31-6.75 1
9 Kalysa Humbles 9 Arlington 31-1 1
10 Bella Johnson 12 Decatur 30-10.75 1
11 Grismar Marcelino Henriquez 12 Arlington 29-4 1
12 Rhiyanna Knight 9 Arlington 27-11.75 1
Girls 4x100 Meter Relay Finals Varsity
PLACE NAME GRADE TEAM MARK HEAT WIND
1 Mansfield Summit 49.91 1
2 Mansfield 50.31 1
3 Waxahachie 50.60 1
4 Arlington 50.61 1
5 Mansfield Legacy 52.69 1
6 Decatur 52.72 1
7 Waco 52.96 1
Joshua -- 1
Boys Triple Jump Finals Junior Varsity
PLACE NAME GRADE TEAM MARK HEAT WIND
1 Colton Cox 11 Mansfield 39-4 1
2 Mikael Boyd 11 Arlington 38-10.25 1
3 Michael Gerhardt 10 Joshua 38-9.75 1
4 Paris Rutherford 12 Dallas Highland Park 37-4.75 1
5 Colin Godsey 9 Mansfield 36-3.50 1
6 Rylan Cavasos 10 Decatur 36-0.50 1
7 Caden Cobb 9 Decatur 35-4.50 1
8 Quinten Crawford 11 Decatur 35-3.75 1
9 Charlton Bradford 9 Dallas Highland Park 35-3.50 1
10 James Hodge 10 Arlington 33-2.75 1
11 Jamar Burton 9 Arlington 32-9.75 1
Christopher Jack 10 Dallas Highland Park -- 1
Timothy Abraham 10 Mansfield -- 1
Jackson Danner 10 Mansfield Legacy -- 1
Gatlin Gerhard 9 Mansfield Legacy -- 1
Connor Morris 11 Mansfield Legacy -- 1
Marcus Chandler 11 Waco -- 1
Boys Triple Jump Finals Varsity
PLACE NAME GRADE TEAM MARK HEAT WIND
1 Hunter Smith 12 Decatur 42-8.75 1
2 M'Erik Steen 12 Waxahachie 41-9.25 1
3 Keyon House 11 Arlington 41-6.50 2
4 J'meris Davis 12 Waco 41-5 2
5 Bryan Bege 11 Arlington 40-1 2
6 Kahlell Hollowell 12 Waxahachie 40-0.25 2
7 Brady Dauterive 12 Dallas Highland Park 39-4 1
8 Nathan McCrory 11 Decatur 39-1.50 1
9 Steven Murray 11 Arlington 38-11.50 1
10 Tyler Hale 11 Decatur 38-8.75 1
11 Justin Johns 12 Dallas Highland Park 38-2.25 2
12 Jackson Cullum 12 Dallas Highland Park 38-0.75 2
13 John Nelms 12 Waxahachie 37-10.75 1
14 Isaiah Levingston 10 Waco 37-4 1
15 Carson Lewis 11 Mansfield Legacy 35-7.75 1
16 Grant Reser 10 Mansfield Legacy 35-1.75 2
Drelynn Sewell 12 Dallas Hillcrest -- 2
Kaidan Johnson 11 Mansfield Legacy -- 1
Habib Diop 10 Mansfield Summit -- 2
Oladipo Owoyele 11 Mansfield Summit -- 2
Joseph Williams 11 Mansfield Summit -- 2
Girls Discus Throw Finals Junior Varsity
PLACE NAME GRADE TEAM MARK HEAT WIND
1 Jasmine Frausto-Escobar 10 Grand Prairie 83-6 1
2 Reagan Walker 12 Joshua 80-1 2
2 Julia Buss 11 Arlington 80-1 1
4 London Jones 9 Mansfield Summit 73-8 2
5 Mia Mondragon 10 Joshua 69-7 1
6 Leanna Espino 11 Grand Prairie 68-2 1
7 Fatou Diop 11 Arlington 67-0 1
8 Somtochukwu Uzoh 11 Mansfield Summit 65-0 2
9 Arayna Farlough 9 Mansfield Summit 64-0 2
10 Kayden Lewis 9 Mansfield Legacy 63-7 2
11 Caitlyn Sherman 9 Decatur 56-9 2
12 Julia Gelsomino 10 Waxahachie 52-1 2
12 Trinity Goston 9 Arlington 52-1 1
14 Rivyera Mcleain 9 Waco 46-6 2
15 Anuoluwapo Adegoke 10 Arlington 42-6 1
16 Chloe Hollingsworth 9 Waxahachie 40-5 1
Tatum Huff 9 Decatur -- 2
Kaylie Stacy 11 Decatur -- 1
Mariana Diaz 12 Joshua -- 1
Darin Baldwin 9 Mansfield -- 2
Girls Discus Throw Finals Varsity
PLACE NAME GRADE TEAM MARK HEAT WIND
1 Christina Davis 12 Mansfield 129-9 1
2 Arrianna Allen 12 Mansfield Summit 115-7 2
3 Malayna McDaniel 12 Decatur 92-7 1
3 Shaleigh Enax 11 Decatur 92-7 2
5 Kia Robinson 11 Mansfield Summit 88-1 2
6 Jovanti Chestnut-Rucker 11 Waxahachie 82-11 1
6 Lexie Tucker 12 Joshua 82-11 2
8 Jaycee Marlett 11 Mansfield 70-8 2
8 Ikira Davis-Ware 9 Arlington 70-8 1
10 Dannica Calk 12 Mansfield Legacy 66-7 1
10 Taryn Debth 12 Decatur 66-7 2
12 Mikiyah Fletcher 10 Waco 64-7 2
12 Lauren Cottrell 9 Waco 64-7 1
14 Odessa Lindsey 11 Waxahachie 62-3 2
14 Jaidyn Gonzalez 12 Arlington 62-3 1
16 Kaylee Blake 11 Waxahachie 60-5 2
16 Kamryn Rouce 10 Arlington 60-5 1
18 Angelina Franklin 12 Waco 46-9 1
18 Tchuenkam Djuissi 10 Mansfield Summit 46-9 2
Boys Discus Throw Finals Junior Varsity
PLACE NAME GRADE TEAM MARK HEAT WIND
1 Nick Lopez 11 Arlington 118-3 2
2 Jayden Ferdinand 11 Mansfield Summit 114-9 2
3 Isaac Howard 11 Mansfield 101-3 2
4 Matthew Grant 9 Waxahachie 99-11 2
5 Tanner Meyer 10 Decatur 99-3 2
6 Slade Ray 11 Joshua 96-3 1
7 Connor Hardin 11 Mansfield 95-6 1
8 Ty Campa 10 Waxahachie 95-5 1
9 Jesse Luna 9 Dallas Highland Park 92-4 1
10 Christian Jones 10 Mansfield Summit 89-10 2
11 Kaleeb Hervey 9 Waxahachie 86-6 2
12 Alec Cano 9 Mansfield Legacy 85-6 1
13 Davian Carter 9 Mansfield Legacy 85-3 2
14 Clay Green 11 Dallas Highland Park 84-5 1
15 Skylar Sherman 9 Mansfield 82-3 1
16 Elijah Ibiezugbe 10 Arlington 77-8 2
17 Hill Greenlee Dallas Highland Park 75-8 2
18 Jaymion Dugas 9 Waco 73-10 2
19 Ty Justice 12 Dallas Hillcrest 71-10 1
20 Reginald Williams 9 Mansfield Summit 68-3 2
21 Christian Gant-Bates 11 Dallas Hillcrest 63-3 1
22 Noah Newman 10 Joshua 63-2 1
Aiden Buck 9 Joshua -- 1
Thomas Bassett 9 Mansfield Legacy -- 1
Boys Discus Throw Finals Varsity
PLACE NAME GRADE TEAM MARK HEAT WIND
1 Travis Buhake 10 Mansfield Summit 147-3 2
2 Brodick Stewart 12 Mansfield Summit 137-0 2
3 Gus Fleming-Wood 12 Mansfield 128-8 1
4 Bradley Couldron 12 Mansfield 126-9 2
5 Preslee Rodarte 11 Waxahachie 124-3 1
6 Trevor Cabell 12 Dallas Hillcrest 122-0 2
7 Damuri Washington 12 Mansfield Summit 119-2 2
8 Justin Smithey 10 Waxahachie 119-0 1
9 Lazavier Amos 11 Waco 117-9 1
10 Whit Basso 12 Dallas Highland Park 115-5 1
11 Kelvin Goston 11 Arlington 114-7 1
12 Evan Bell 12 Mansfield 114-3 2
13 Boden Portales 10 Decatur 104-8 1
14 Lane Hesteande 10 Decatur 103-11 2
15 Devionte Fuller 12 Waxahachie 103-6 1
16 Case Pickelman 11 Dallas Highland Park 102-7 1
17 Donald James 10 Mansfield Legacy 94-11 2
18 Xander Marion 10 Mansfield Legacy 90-7 2
19 Kelvin Young 10 Waco 89-10 1
20 Charley Loeak 11 Joshua 85-7 1
21 Dantay Ward 10 Waco 79-7 2
22 George Sido 11 Dallas Hillcrest 78-4 1
23 John Copeland 11 Dallas Highland Park 75-1 1
24 Potter Krauel 10 Mansfield Legacy 73-1 2
25 Daishon Whitfield 12 Dallas Hillcrest 62-2 2
Girls Shot Put Finals Junior Varsity
PLACE NAME GRADE TEAM MARK HEAT WIND
1 London Jones 9 Mansfield Summit 29-6 1
2 Arayna Farlough 9 Mansfield Summit 27-0.25 1
3 Mariana Diaz 12 Joshua 25-10.25 1
4 Jasmine Frausto-Escobar 10 Grand Prairie 25-7.50 1
5 Leanna Espino 11 Grand Prairie 25-1.50 1
6 Rimus Almas 9 Arlington 24-9.50 1
7 Reagan Walker 12 Joshua 24-6 1
8 Rivyera Mcleain 9 Waco 23-9.50 1
9 Fatou Diop 11 Arlington 22-11.50 1
10 Somtochukwu Uzoh 11 Mansfield Summit 22-7.50 1
11 Caitlyn Sherman 9 Decatur 21-9.50 1
12 Trinity Goston 9 Arlington 21-7 1
13 Julia Gelsomino 10 Waxahachie 21-2.25 1
14 Chloe Hollingsworth 9 Waxahachie 19-4.25 1
Kaylie Stacy 11 Decatur -- 1
Grace Wilkins 9 Decatur -- 1
Darin Baldwin 9 Mansfield -- 1
Girls Shot Put Finals Varsity
PLACE NAME GRADE TEAM MARK HEAT WIND
1 Arrianna Allen 12 Mansfield Summit 38-4.75 1
2 Christina Davis 12 Mansfield 35-6.75 1
3 Jovanti Chestnut-Rucker 11 Waxahachie 31-11 1
4 Jaycee Marlett 11 Mansfield 31-6.50 1
5 Kia Robinson 11 Mansfield Summit 31-0 1
6 Joy Mensah 12 Arlington 28-11.50 1
7 Kamryn Rouce 10 Arlington 28-1.50 1
8 Ella McWilliams 10 Mansfield Summit 27-8 1
9 Jasmine Strother 12 Joshua 27-5.75 1
10 Mikiyah Fletcher 10 Waco 27-2 1
11 Shaleigh Enax 11 Decatur 25-8.25 1
12 Kaylee Blake 11 Waxahachie 23-11.50 1
13 Malayna McDaniel 12 Decatur 23-5.25 1
14 Angelina Franklin 12 Waco 23-1 1
15 Lauren Cottrell 9 Waco 21-4.50 1
16 Addison Gardner 11 Arlington 20-11 1
17 Odessa Lindsey 11 Waxahachie 20-5 1
Crystal Hernandez 11 Mansfield Legacy -- 1
Boys Shot Put Finals Junior Varsity
PLACE NAME GRADE TEAM MARK HEAT WIND
1 Kooper Kelley 9 Mansfield 41-0 1
2 Jayden Ferdinand 11 Mansfield Summit 40-0.25 2
3 Cam Newhouse 10 Arlington 38-9.25 2
4 Connor Hardin 11 Mansfield 37-3.75 2
5 Daryl Martin 11 Waxahachie 36-11 2
6 Alec Cano 9 Mansfield Legacy 36-9 1
7 Keaton Goode 9 Decatur 35-7 2
8 Frank Rodgers 11 Arlington 35-3.75 2
9 Nick Lopez 11 Arlington 34-8.25 1
10 Ty Justice 12 Dallas Hillcrest 33-11.50 2
11 David Dalton 10 Mansfield Legacy 33-8.75 1
12 Jaylen Gude 9 Waco 33-5.75 1
13 Lane Fincher 9 Waxahachie 33-5.25 1
14 Alex Espinosa 9 Joshua 33-3 2
15 Clay Green 11 Dallas Highland Park 32-9.25 2
16 Christian Jones 10 Mansfield Summit 31-5.25 2
17 Kaleeb Hervey 9 Waxahachie 31-1 1
18 Jaymion Dugas 9 Waco 30-11.50 1
19 Tanner Meyer 10 Decatur 30-10.25 1
20 Hill Greenlee Dallas Highland Park 30-6 2
21 Wyatt Swaner 11 Dallas Highland Park 30-1 1
22 Reginald Williams 9 Mansfield Summit 29-1.75 2
23 Isaac Howard 11 Mansfield 29-0.25 1
24 Stetson Bucchannon 11 Joshua 28-8.25 1
25 Shane Elosegui 9 Decatur 28-6 1
26 Gabriel Contreras 11 Joshua 28-5.50 2
27 Gerardo Garcia 11 Waco 27-10.75 1
28 Christian Gant-Bates 11 Dallas Hillcrest 24-4 2
Boys Shot Put Finals Varsity
PLACE NAME GRADE TEAM MARK HEAT WIND
1 Travis Buhake 10 Mansfield Summit 55-2 2
2 Brodick Stewart 12 Mansfield Summit 52-3.25 2
3 Jarvis Austin 11 Arlington 45-8.25 1
4 Evan Bell 12 Mansfield 45-5.50 1
5 Lazavier Amos 11 Waco 41-11.50 1
6 Wyatt Vinzant 11 Decatur 41-3 2
7 Gus Fleming-Wood 12 Mansfield 41-0.25 2
8 Donald James 10 Mansfield Legacy 39-11.50 2
9 Aiden Nance 12 Decatur 39-5 2
10 Bradley Couldron 12 Mansfield 39-0.25 2
11 Case Pickelman 11 Dallas Highland Park 38-10.75 1
12 Trenton Barnes 12 Waxahachie 38-10.50 2
13 James Buckrham 12 Mansfield Legacy 38-5.75 1
14 Boden Portales 10 Decatur 37-10.50 1
15 Xander Marion 10 Mansfield Legacy 37-8.75 1
16 Trevor Cabell 12 Dallas Hillcrest 36-11 2
17 Will Ogle 10 Dallas Highland Park 36-4.50 2
18 Tranlandon Russell 12 Mansfield Summit 36-1.50 2
19 Garett Hubbard 12 Arlington 35-11.50 1
20 Whit Basso 12 Dallas Highland Park 34-5.50 2
21 Connor Carrington 12 Arlington 34-4.25 1
22 Devionte Fuller 12 Waxahachie 34-2 1
23 Kelvin Young 10 Waco 34-0 1
24 Micheal Mason 10 Waxahachie 33-8 1
25 Marquize Wilson 10 Joshua 31-10.50 1
26 Rayshawn Toliver 10 Waco 30-2.75 1
27 Nathan Duncanson 11 Joshua 30-0.25 1
28 Blain Matheny 10 Joshua 30-0 2
29 Daishon Whitfield 12 Dallas Hillcrest 26-1 2
Boys 4x100 Meter Relay Finals Junior Varsity
PLACE NAME GRADE TEAM MARK HEAT WIND
1 Waxahachie 44.75 2
2 Arlington 45.12 1
3 Dallas Highland Park 45.29 2
4 Mansfield Legacy 46.13 2
5 Mansfield Summit 46.30 2
6 Mansfield 46.45 2
7 Waco 46.85 1
8 Decatur 47.59 1
9 Joshua 48.17 1
Boys 100 yard Dash Finals Wheel Chair
PLACE NAME GRADE TEAM MARK HEAT WIND
1 Nathan Breese Mansfield 19.45 1
Boys Shot Put Finals Wheel Chair
PLACE NAME GRADE TEAM MARK HEAT WIND
1 Nathan Breese Mansfield 21-6 1
Boys 400 yard Run Finals Wheel Chair
PLACE NAME GRADE TEAM MARK HEAT WIND
Nathan Breese Mansfield -- 1
Boys 4x100 Meter Relay Finals Varsity
PLACE NAME GRADE TEAM MARK HEAT WIND
1 Waxahachie 42.83 2
2 Mansfield Legacy 43.65 2
3 Mansfield Summit 43.68 2
4 Decatur 44.08 1
5 Dallas Highland Park 44.45 2
6 Mansfield 44.66 1
7 Dallas Hillcrest 44.70 1
8 Arlington 46.51 2
9 Joshua 47.25 1
10 Waco 48.42 1
Girls 800 meter Run Finals Junior Varsity
PLACE NAME GRADE TEAM MARK HEAT WIND
1 Bryce Freeman 9 Mansfield 2:44.28 1
2 Auburn Aton 10 Joshua 2:49.76 1
3 Olivia Stoner 9 Mansfield Legacy 2:52.19 1
4 Sarah Garcia 9 Waxahachie 2:52.85 1
5 Litcy Garcia 9 Waxahachie 2:53.58 1
6 Katlyn Birdow 10 Mansfield 2:54.58 1
7 Eden Arthur 11 Decatur 2:54.86 1
8 Alli Harmond 10 Joshua 2:55.56 1
9 Alika Tackitt 10 Mansfield 2:56.35 1
10 esmeralda gutierrez 9 Waco 2:58.69 1
11 Sahara Rodriguez guerra 9 Waxahachie 3:01.54 1
12 Isabella Rueda 10 Arlington 3:03.03 1
13 Nicolette Rodriguez 10 Arlington 3:03.24 1
14 Allison Miner 10 Decatur 3:05.44 1
15 Gisselle Guereca 9 Grand Prairie 3:07.67 1
16 Jocelyn Bates 9 Arlington 3:07.81 1
17 Katherine Sandoval 11 Arlington 3:09.31 1
18 Alexandria Crisler 9 Mansfield Legacy 3:12.02 1
19 lyric haynes 9 Waco 3:16.28 1
20 Jennifer Guardado 9 Arlington 3:27.37 1
21 Dem'jah Sampson 9 Arlington 3:29.22 1
22 Adamaris Estrada 9 Waco 3:35.72 1
23 Jaihda Dancy 9 Mansfield Summit 3:58.46 1
Gracelyn Crawford 9 Arlington -- 1