Boys Division II

Team Results 1. Ozona 133; 2. Jim Ned 113; 3. Cisco 72; 4. Bangs 69; 5. Roscoe 56; 6. Goldthwaite 35; 7. Anson 28; 8. Richland Springs 19; Rising Star 17; Dublin 13, Lometa 12; Hico 2.

3,200 1. Eliseo Treto, Ozona, 10:23.84; 2. Simon Garza, Ozona, 10:31.91; 3. Mauro Marquez, Dublin, 10:56.5; 4. Lance Claborn, Rising Star, 12:59.44.

400 relay 1. Bangs, 44.29; 2. Ozona, 44.43; 3. Anson, 44.73; 4. Coleman, 44.8; 5. Roscoe, 45.5; 6. Jim Ned, 45.57.

800 1. Cam Holson, Jim Ned 2:05.08; 2. Shane Raymond, Jim Ned 2:05.45; 3. Cam Decker, Jim Ned, 2:05.72; 4. Phillip Lang, Goldthwaite, 2:08.65

110 Hurdles 1. Cale Smith, Roscoe, 14.83; 2. Brad Mayfield, Ozona, 14.92; 3. Travis Rolling, Cisco, 15.52; 4. Brandin Vasquez, Coleman, 15.79; 5. Colt McCoy, Jim Ned, 16.38; 6. Caleb Hall, Bangs, 16.44.

100 1. Daniel Miller, Goldthwaite, 10.91; 2. Cale Smith, Roscoe, 11.10; 3. Steven Bowers, Dublin, 11.36; 4. Stephen Toler, Cisco, 11.38; 5. Jake Winnett, Cisco, 11.53.

800 relay 1. Jim Ned, 1:33.04; 2. Ozona, 1:34.41; 3. Anson, 1:34.6; 4. Coleman, 1:34.66; 5. Bangs, 1:37.8; 6. Rising Star, 1:38.73.

400 1. Terry Smith, Jim Ned, 52.53; 2. Jake Winnett, Cisco, 53.27; 3. Seth Simmons, Rising Star, 53.36; 4. Isaac Rangel, Roscoe, 53.96; 5. Cam Decker, Jim Ned, 54.5; 6. Steven Bowers, Dublin, 54.61.

300 Intermediate hurdles 1. Chase Cook, Jim Ned, 38.59; 2. Travis Rolling, Cisco, 43.27; 3. Jared Hicks, Richalnd Springs, 43.35.

200 1. Daniel Miller, Goldthwaite, 22.56; 2. Ryan McNeely, Ozona, 22.98; 2. Stephen Toler, Cisco, 22.99; 5. Carlton Brown, Coleman, 23.27.

1,600 1. Shane Raymond, Jim Ned, 4:43.95; 2. Eliseo Treto, Ozona, 4:46.27; 3. Simon Garza, Ozona, 4:53.64; 4. Phillip Lang, Goldthwaite 4:54.45.

1,600 relay 1. Jim Ned, 3:29.84; 2. Cisco, 3:34.07; 3. Ozona, 3:35.72; 4. Roscoe, 3:39.65; 5. Anson, 3:40.13; 6. Rising Star, 3:46.36.

Long Jump 1. Neal Anthony, Roscoe 20-5.5; 2. Jacoby Jones, Bangs, 19-4.75; 3. Jason Ballinger, Cisco, 19-3.75; 4. Brandin Vasquez, Coleman, 19-1; 6. Michael Young, Rising Star, 19-0.

Triple Jump 1. Bobby Evers, Bangs, 45-8.25; 2. Jacoby Jones, Bangs, 41-8; 3. Jason Ballinger, Cisco 40-2.25; 4. Neal Anthony, Roscoe, 39-3.5; 5. Jeremy Furniss, Bangs, 38-9; 6. Michael Young, Rising Star, 38-3.

Shot Put 1. Jarryd Taylor, Ozona, 49-4.25; 2. Brandon Mansfield, Jim Ned, 46-0; 3. Jacob Morrison, Coleman, 45-11.25; 5. Jacoby Jones, Banges, 37-4.25; 6. Chance Payne, Coleman 37-3.

Discus 1. Jarryd Taylor, Ozona, 158-1.5; 2. Cale Smith, Roscoe, 139-0; 3. John Williams, Lometa 131-7; 4. Caleb Hall, Bangs, 128-4; 6. Cory Griffith, Rising Star, 117-1.

Pole Vault 1. Stephen Toler, Cisco, 12-6; 2. Landon Brush, Bangs, 11-0.

High Jump 1. Justin Reyes, Richland Springs, 6-2; 2T. Tyson Vordick, Ozona, 5-10; T. Glendon Rhoades, Goldthwaite, 5-10; 4. Cam Holson, Jim Ned, 5-8; 5. Michael Maxted, Bangs, 5-8; 6. Zach Shew, Jim Ned 5-6.