Elite Performances
78 performances met the MileSplit US Second Team standard.
HS Girls | Mark | Athlete | Team |
---|---|---|---|
100 Meter Hurdles Finals | 13.87 w | Tairah Johnson | Fort Bend Marshall |
100 Meter Hurdles Finals | 14.34 w | Sydnee Williams | Manvel |
100 Meter Hurdles Finals | 14.40 w | Morgan Taylor | Humble Summer Creek |
100 Meter Hurdles Finals | 14.42 w | Zaire Moore | Houston Cyp. Falls |
100 Meter Dash Finals | 11.83 | Zykirra Cabarras | Humble Summer Creek |
100 Meter Dash Finals | 12.01 | Brandy Broxton | Humble Summer Creek |
100 Meter Dash Finals | 12.05 | Dynasty McClennon | Humble Summer Creek |
100 Meter Dash Finals | 12.24 | Theresa Green-white | Fort Bend Marshall |
200 Meter Dash Finals | 24.09 | Laila Owens | Fort Bend Bush |
200 Meter Dash Finals | 24.44 | Trinity Sinegal | Baytown Sterling |
300 Meter Hurdles Finals | 44.61 | Zaire Moore | Houston Cyp. Falls |
300 Meter Hurdles Finals | 44.96 | Morgan Taylor | Humble Summer Creek |
300 Meter Hurdles Finals | 45.82 | Desirae Roberts | Manvel |
300 Meter Hurdles Finals | 46.08 | Tairah Johnson | Fort Bend Marshall |
300 Meter Hurdles Finals | 46.28 | Lauren Moore | Fort Bend Bush |
400 Meter Dash Finals | 55.63 | Dynasty McClennon | Humble Summer Creek |
400 Meter Dash Finals | 57.78 | Rayah Wynn | Manvel |
4x100 Meter Relay Finals | 46.70 | Relay Team | Humble Summer Creek |
4x100 Meter Relay Finals | 46.91 | Relay Team | Fort Bend Marshall |
4x100 Meter Relay Finals | 48.00 | Relay Team | Houston Cyp. Springs |
4x200 Meter Relay Finals | 1:38.80 | Relay Team | Fort Bend Bush |
4x200 Meter Relay Finals | 1:39.56 | Relay Team | Fort Bend Marshall |
4x200 Meter Relay Finals | 1:41.11 | Relay Team | Humble Summer Creek |
4x200 Meter Relay Finals | 1:41.73 | Relay Team | Shadow Creek |
4x400 Meter Relay Finals | 3:47.55 | Relay Team | Fort Bend Bush |
4x400 Meter Relay Finals | 3:52.85 | Relay Team | Fort Bend Marshall |
Discus Finals | 122-11 | Morgan Shelton | Shadow Creek |
Discus Finals | 124-3 | Britney Dixon | Humble Summer Creek |
Discus Finals | 127-3 | Arianna Stegall | Fort Bend Bush |
Discus Finals | 130-3 | Gionna Warren | Houston Cyp. Springs |
High Jump Finals | 5-4 | Wonders Oguejiofor | Houston Cyp. Springs |
High Jump Finals | 5-6 | Chardae Van Zandt | Crosby |
High Jump Finals | 5-6 | Alyssa Finister | Houston Cyp. Falls |
Long Jump Finals | 18-1 | Kaitlyn Duhon | Humble Summer Creek |
Long Jump Finals | 18-4 | Trinity Sinegal | Baytown Sterling |
Shot Put Finals | 37-8 | Aaliyah Woodard | Galena Park North Shore |
Shot Put Finals | 37-9 | Arianna Stegall | Fort Bend Bush |
Shot Put Finals | 38-9 | Skylar Faux | Fort Bend Marshall |
Sprint Medley Relay Finals | 4:20.56 | Relay Team | Shadow Creek |
Sprint Medley Relay Finals | 4:24.20 | Relay Team | Houston Cyp. Springs |
Triple Jump Finals | 36-1 | Madison Sparrow | Manvel |
Triple Jump Finals | 38-3 | Victoria Balogun | Houston Cyp. Falls |
Triple Jump Finals | 39-2 | Jade Johnson | Crosby |
HS Boys | Mark | Athlete | Team |
100 Meter Dash Finals | 10.59 | Everett Tippins | Houston Cyp. Falls |
110 Meter Hurdles Finals | 13.90 w | Darek Hackett | Ridge Point High School |
110 Meter Hurdles Finals | 13.94 w | Barry Richards | Humble Summer Creek |
110 Meter Hurdles Finals | 14.13 w | Armann Richardson | Humble Summer Creek |
110 Meter Hurdles Finals | 14.56 w | Aaron Davis | Humble Summer Creek |
110 Meter Hurdles Finals | 14.57 | Donaven Hackett | Klein Forest |
110 Meter Hurdles Finals | 14.62 w | Chris Brinkley | Fort Bend Marshall |
200 Meter Dash Finals | 21.39 | Ahmonte Watkins | Klein Forest |
200 Meter Dash Finals | 21.94 | Marcus Jnoffin | Crosby |
300 Meter Hurdles Finals | 37.92 | Darek Hackett | Ridge Point High School |
400 Meter Dash Finals | 48.88 | Emonte Wilson | Crosby |
4x100 Meter Relay Finals | 41.02 | Relay Team | Fort Bend Marshall |
4x100 Meter Relay Finals | 41.15 | Relay Team | Klein Forest |
4x100 Meter Relay Finals | 41.39 | Relay Team | Houston Cyp. Falls |
4x100 Meter Relay Finals | 41.76 | Relay Team | Humble Summer Creek |
4x100 Meter Relay Finals | 41.92 | Relay Team | Shadow Creek |
4x200 Meter Relay Finals | 1:24.56 | Relay Team | Klein Forest |
4x200 Meter Relay Finals | 1:24.91 | Relay Team | Fort Bend Marshall |
4x200 Meter Relay Finals | 1:26.17 | Relay Team | Houston Cyp. Falls |
4x200 Meter Relay Finals | 1:28.38 | Relay Team | Ridge Point High School |
4x200 Meter Relay Finals | 1:28.67 | Relay Team | Shadow Creek |
4x200 Meter Relay Finals | 1:29.84 | Relay Team | Fort Bend Bush |
4x200 Meter Relay Finals | 1:29.87 | Relay Team | Humble Summer Creek |
4x400 Meter Relay Finals | 3:14.81 | Relay Team | Klein Forest |
4x400 Meter Relay Finals | 3:16.73 | Relay Team | Fort Bend Marshall |
4x400 Meter Relay Finals | 3:17.00 | Relay Team | Humble Summer Creek |
Discus Finals | 156-5 | Kevin Grubbs | Humble Summer Creek |
Discus Finals | 166-3 | Jaden Brooks | Humble Summer Creek |
Discus Finals | 204-6 | Maurice Westmoreland | Klein Forest |
High Jump Finals | 6-6 | Jalan Rivers | Humble Summer Creek |
Long Jump Finals | 23-0.75 | Taylor Leonard | Humble Summer Creek |
Pole Vault Finals | 14-6 | Justin Brannon | Ridge Point High School |
Shot Put Finals | 54-7.5 | Kristopher-Ryan Ross | Galena Park North Shore |
Triple Jump Finals | 45-0.5 | Taylor Leonard | Humble Summer Creek |
Triple Jump Finals | 48-5.5 | Caleb Malbrough | Manvel |