Elite Performances
85 performances met the MileSplit US Second Team standard.
HS Girls | Mark | Athlete | Team |
---|---|---|---|
100 Meter Hurdles Prelims | 14.66 | Wreagan Taylor | Sour Lake Hardin-Jefferson |
100 Meter Hurdles Finals | 14.66 | Wreagan Taylor | Sour Lake Hardin-Jefferson |
100 Meter Dash Prelims | 11.84 | Aaliyah Teel | West Orange-Stark |
100 Meter Dash Finals | 11.99 | Aaliyah Teel | West Orange-Stark |
100 Meter Dash Finals | 12.09 | Eranishia Carmenar | Silsbee |
100 Meter Dash Prelims | 12.19 | Tyrisha Hightower | Coldspring-Oakhurst |
100 Meter Dash Prelims | 12.21 | Tee Owens | Mexia |
1600 Meter Run Finals | 5:09.22 | Christina Hernandez | Hudson |
200 Meter Dash Finals | 23.68 | Raegan Padgett | Sour Lake Hardin-Jefferson |
200 Meter Dash Prelims | 23.86 | Raegan Padgett | Sour Lake Hardin-Jefferson |
200 Meter Dash Finals | 24.47 | Takyera Roberson | Houston Wheatley |
200 Meter Dash Prelims | 24.65 | Takyera Roberson | Houston Wheatley |
300 Meter Hurdles Finals | 44.30 | Tracey Jander | Lorena |
300 Meter Hurdles Finals | 44.34 | Jessica Nevils | Hamshire-Fannett |
300 Meter Hurdles Prelims | 45.71 | Jessica Nevils | Hamshire-Fannett |
300 Meter Hurdles Finals | 45.78 | Chloe Neuman | Carthage |
300 Meter Hurdles Finals | 45.88 | De'meka Shed | Fairfield |
300 Meter Hurdles Prelims | 46.13 | Tracey Jander | Lorena |
300 Meter Hurdles Prelims | 46.27 | Chloe Neuman | Carthage |
400 Meter Dash Finals | 55.80 | Tontyana Sanders | Waco Connally |
400 Meter Dash Prelims | 57.34 | Takyera Roberson | Houston Wheatley |
400 Meter Dash Prelims | 57.35 | Tontyana Sanders | Waco Connally |
4x100 Meter Relay Finals | 47.91 | Relay Team | Sour Lake Hardin-Jefferson |
4x200 Meter Relay Finals | 1:41.00 | Relay Team | Sour Lake Hardin-Jefferson |
4x200 Meter Relay Prelims | 1:41.35 | Relay Team | Sour Lake Hardin-Jefferson |
4x200 Meter Relay Finals | 1:41.72 | Relay Team | West Orange-Stark |
4x200 Meter Relay Prelims | 1:41.87 | Relay Team | West Orange-Stark |
800 Meter Run Finals | 2:19.56 | Jordan Brock Brock | Gatesville |
Discus Finals | 126-0 | Leandrea Allison | Tatum |
Discus Finals | 135-1 | Sabrina Nieto | |
Long Jump Finals | 17-8 | Malaiya Jedkins | Navasota |
Long Jump Finals | 17-10 | Jessica Nevils | Hamshire-Fannett |
Long Jump Finals | 19-4.5 | Tee Owens | Mexia |
Pole Vault Finals | 10-9 | Brooklyn Goldsmith | Orangefield |
Pole Vault Finals | 10-9 | Emily Hollingsworth | Lorena |
Pole Vault Finals | 11-6 | Tiffani Peacock | Lorena |
Shot Put Finals | 37-0.25 | Tashundra Reeves | Mexia |
Shot Put Finals | 37-5.25 | Ebony Wolridge | |
Shot Put Finals | 37-6.5 | Keara Birdow | Fairfield |
Shot Put Finals | 38-7.75 | Alesis Juntunen | Lorena |
Shot Put Finals | 39-4.5 | Kaitlyn Thayer | Bridge City |
Shot Put Finals | 42-4.75 | Jasmine Kellar | |
Triple Jump Finals | 36-5 | Jessica Nevils | Hamshire-Fannett |
Triple Jump Finals | 36-8 | Sha'toria Jamerson | Navasota |
Triple Jump Finals | 37-1 | Faith Landreneaux | Carthage |
Triple Jump Finals | 37-7 | Baleigh Hudman | |
Triple Jump Finals | 38-6.5 | Raylie Huff | Sour Lake Hardin-Jefferson |
Triple Jump Finals | 38-7 | Tia Woods | Caldwell |
HS Boys | Mark | Athlete | Team |
100 Meter Dash Prelims | 10.66 | Denarius Earl | Tatum |
100 Meter Dash Prelims | 10.67 | Ebner Trestan | Henderson |
100 Meter Dash Prelims | 10.69 | R'keilian Wiley | Madisonville |
100 Meter Dash Finals | 10.77 | R'keilian Wiley | Madisonville |
100 Meter Dash Finals | 10.77 | Ebner Trestan | Henderson |
200 Meter Dash Prelims | 21.85 | Josh Ivy | Tatum |
200 Meter Dash Finals | 21.93 | Ebner Trestan | Henderson |
400 Meter Dash Finals | 48.21 | Payton Davis | Hudson |
400 Meter Dash Finals | 48.61 | Tyrin West | Fairfield |
400 Meter Dash Prelims | 49.06 | Tyrin West | Fairfield |
400 Meter Dash Finals | 49.12 | Ave'on Gilbert | Coldspring-Oakhurst |
400 Meter Dash Prelims | 49.21 | Payton Davis | Hudson |
4x200 Meter Relay Finals | 1:28.06 | Relay Team | Mexia |
4x200 Meter Relay Finals | 1:28.99 | Relay Team | Silsbee |
4x200 Meter Relay Finals | 1:29.16 | Relay Team | Tatum |
4x200 Meter Relay Prelims | 1:29.17 | Relay Team | Mexia |
4x200 Meter Relay Prelims | 1:29.28 | Relay Team | Tatum |
4x200 Meter Relay Finals | 1:29.56 | Relay Team | |
4x200 Meter Relay Prelims | 1:29.91 | Relay Team | Waco Connally |
4x400 Meter Relay Finals | 3:21.53 | Relay Team | Carthage |
4x400 Meter Relay Finals | 3:21.55 | Relay Team | Hudson |
4x400 Meter Relay Finals | 3:21.89 | Relay Team | |
4x400 Meter Relay Prelims | 3:22.75 | Relay Team | Hudson |
Discus Finals | 162-6 | Lane Michna | Lorena |
Discus Finals | 165-8 | Ryan Coleman | Fairfield |
Discus Finals | 166-0 | Zane Conner | Sour Lake Hardin-Jefferson |
High Jump Finals | 6-6 | Ronnie Jackson | Navasota |
High Jump Finals | 6-6 | Khalil Covington | Diboll |
High Jump Finals | 6-6 | Damarion Greenwood | Rusk |
High Jump Finals | 6-7 | Jared Dupree | West Orange-Stark |
Pole Vault Finals | 14-0 | Tristan Ham | Coldspring-Oakhurst |
Pole Vault Finals | 15-0 | Riley Richards | China Spring |
Shot Put Finals | 52-8.75 | Zane Conner | Sour Lake Hardin-Jefferson |
Shot Put Finals | 53-11 | Jonathan Marshall | Shepherd |
Shot Put Finals | 58-8 | Lane Michna | Lorena |
Triple Jump Finals | 45-8 | Trey Guillory | Orange Little Cypress-Mauriceville |
Triple Jump Finals | 45-10.75 | Sir Morgan Loudd | Waco La Vega |